Modernisering van grondwet kan leiden tot vurige debatten - na Indonesische opzegging van Unie - Iedere dag honderd slaven naar Arabië Nederland heeft te weinig filmideeën BALANS Binnenhof op Colleges hervat universiteit van Madrid Hum. Verbond viert tweede lustrum Sluiting consulaten in Zuid-Afrika „onvriendelijk" Onder mom van pelgrimstocht HAMEA-GELEI Vakbond opgericht voor Algerijnse Mohammedanen Tweejarig kind verdronken GaitskeH kritiseert maatregelen tegen inflatie VS zenden weer wapens naar Midden-Oosten Opnieuw Sowjet- protest over weerballons Aartsbisschop in V.S. veroordeelt rassenscheiding Vluchten met B-52 voorlopig gestaakt in Amerika Churchill sliep en merkte niets van binnenbrandje Harahap kritiseert regeringsbureau voor Irian Minister Mansholt naar New Delhi Dr. Hulsker tot beroepsfilmers: Hongaarse jongens moeten terug naar vaderland Franse componist Cbarpentier overleden Kunstenaarsverzet 19421945 reikte prijzen uit Minister J. Algera terug van Ceylon „Vreemd vliegtuig" op radarscherm in Parijs Vrouw gewond' bij gasexplosie Geheime documen ten in tafellade op veiling verkocht Spoorwegongeluk bij Bonn: twee doden „V estzak-opstand" in Brazilië Britse koningin zal lunchen met SowjetJeiders Russen weten niets van Robert Bialek Ih eé'n rtacht Sun balm Butagas bedwelmde mannen in auto Rehabilitatie voor communistische partij in Polen Maandag 20 februari 1956 3 van het (Van onze parlementaire redacteur). ORGENMIDDAG buigen de Tweede-Kamerleden zich over de moderniseringen, waaraan minis ter Louis Beef de grondwet wil onder werpen. Een tikje oud-modïsch spreekt rij bijv nog altijd over onze land- en zeemacht; alsot er geen luchtmacht bestaat. Dat is een on- duidbare discriminatie! En daarom wil de regering voortaan constitutio- neel-handig van de „krijgsmacht" spreken. Daar valt alles onder! Gevoeli ger nog ligt het voorstel om het hoofdstuk „Indonesië" te schrappen Toen in 1922 de communistische intellectueel dr. Van Ravesteyn (hij is sinds lang bekeerd) voorstelde om in stee van Nederlands-Indië, van Indonesië gewag te maken, bespotte zelfs de radicale delftse ingenieur Albarda dit als een „modewoord". Eerst In 1948 zou het door de grondwet erkend worden. Maar nu loopt het eerste grond wetsartikel toch heus een tikje ach ter met de bewermg. dat het Ko- ninkrnk der Nederlanden „omvat het grondgebied van Nederland, In donesië, Suriname en de Nederland se Antillen" In 1931 heeft minister Beel p» een poging gewaagd om de grondwet op dit punt aan de wer kelijkheid aan te passen. Maar toen beschikten de Statert-Generaal afwij zend Nu komt het voorstel weer aan de orde. toevallig kort nadat Indo nesië zich uit de unie heeft terug getrokken. De schrapping zal de re latie tot Indonesië overigens toch niet ten goede kunnen komen. Want voortaan zal Nederlands Nieuw Gui, nea in de grondwet worden ver meld Dat verschaft aan het debat van morgen weer eer» actueel kant je! A rmslag TA E grondwetsvoorstellen hebben intussen ook betrekking op het pensioen der kamerieden, Tot dus ver ontvangen zij onmiddellijk na aftreding jf 240.voor elk jaar, dat zij lid zijn geweest, tot een maximum van 4800.Iemand, die op zijn MADRID De colleges aan de universiteit van Madrid zyn vandaag hervat. De enige uitzondering vormt de juridische faculteit, waar d« siudentenrelletjes op 7 februari be gonnen, De colleges wei'den op 8 februari geschorst na demonstraties, welke op op 9 februari culmineerden in een gevecht tussen studenten en Falan- gisten, waarbij 20 personen gewond en 50 anderen gearresteerd werden. Sindsdien'zijn het hoofd van de juri dische faculteit, de rector-magnifi- cus. de minister van Onderwijs en het hoofd, van de staatspartij ontsla gen. «- - T - Naar verluidt zijn het hoofd van de juridische faculteit en de rector- magnificus naar Frankrijk vertrok ken. (Van één onzer verslaggevers) AMSTERDAM. Het Humanis tisch Verbond, dat dit weekeinde rijn tienjarig bestaan vierde, heeft thans 11.500 leden. Tijdens een tlen- weekse actie hebben zijn gemeen schappen 1218 nieuwe leden gewon nen en ruim ƒ36.000,bijeen ge bracht teneinde voortzetting van xijn geestelijk-sociale arbeid mogelijk te maken. Dit heeft zaterdagmiddag de heer Th. Polet, voorzitter van het jubi leum-comité, meegedeeld tijdens de bijzonder druk bezochte receptie, die het Verbond hield in het Carlton- Hoteï. Politici, vertegenwoordigers van zuster- of „buren"-organisatie, van het departement van Justitie en de Amsterdamse burgemeester mr. A. d'Ailly hebben er hun grote be wondering uitgesproken voor de ar beid die.het H.V. en in het bij zonder zijn voorzitter dr. J. A. van Praag in die tien jaar hebben verr.cht. Het Tweede Kamerlid mr. J. W. Burger noemde de stichting van het H.V. een belangrijke winst voor het geestelijk leven van ons volk. Zijn collega prof. mr. P. J. Oud uitte telegrafisch zijn bewondering voor het werk van het H.V, Namens het departement van Jus titie toonde mr. Lamers directeur- generaal voor het Gevangeniswezen zich zeer erkentelijk voor wat het H.V. in korte tijd voor buiten kerkelijke gedetineerden heeft ver richt Na hem trad nog een hele rij spre kers aan. onder wie oud-mimster ror. dr. J in 't Veld („Humamtas"). Zaterdagavond voerden leden en geestverwanten van het H.V., Garmt Stuivelings spel „Erasmus" op in het Centraal Theater. Zondagmorgen sprak, tijdens een bezmnïngs-bijeenkomst in „Kras- naspolsky", dr. J. C. Brandt Cors- titis. KAAPSTAD. In een Russische nota wordt de Zuidafrikaanse eis tot sluiting der Sowjet-consulaten in Zuid-Afrika een „onvriendelijke daa «Stegen de Sowjet-Ünie genoemd. Er zou „geen rechtvaardiging voor deze Zuidafrikaanse beslissing be staan. Voorts wordt gezegd, dat de Zuid afrikaanse verklaring, volgens wel ke personeel van het Russische con sulaat-generaal in verbinding stond met personen, die kuiperijen tegen de regering bedrijven, „volkomen ongegrond'" is. de r.-k. socialist Van Lier en de K,V.P.-er Van Rijckevorsel hebben dus nog by do professor op de col legebanken gezeten. Onder zijn hoog. geleerde collega's bezat zijn scherpe tong legendarische vermaardheid. Zo fluistert men. dat er in de deftige senaatskamer eens een hevige twist ontbrand was tussen twee professo ren. waarvan de een de ander ten slotte schamper toevoegde „U bent geen geleerde" ..Dan bent u geen heer", antwoord, de de beledigde fier. Sussend moet prof. Van Oven er toen tussen gesprongen zijn met de berispende opmerking; „Kalm toch. u heeft allebei gelijk!" Vit de brand TAOOR zijn optreden wordt het ^aantal proffen in de ministerraad tot vier verhoogd. Maar met de ex- hoogleraren Beei, Kernkamp, Van Oven en Zijls,tra, blijft dit kabinet toch n- g achter bij het vorige, dat op een vijftal hooggeleerden prat kon gaan. Het aantal socialistische minis ters is nu echter weer op het oude oeil gebracht Dat is ook de zin van zijn bereidheid om voor luttele maan den een zc zware last op zich te ne men; hij begeert geen ministerschap na de verkiezingen ,,W De Pf-a-A taK» file reden °m dat rij het bestaande stelsel svelpas- 1 doude partijgenoot erkentelijk- te J - •*-*. --TiJ-i- zijn Want hy verlost haar uit een dilemma. Prof. Van Oven behoedt dertigste bijv twee jaar lid is ge weest, ontvangt de reri van zijn le ven dus jaarlijks f 480.—- pensioen. Dat is voor iemand met eigen-in- komsten wel een aardig extraatje Maar het is wel voorgekomen., dat een kamerlid bij verrassing niel her kozen werd en toen maar moest zien hoe hij van een paar honderd gul den per jaar kon rond komen. Daarom wil de regering nu de mo. gelijkheid openen van een uitgesteld pensioen, gecombineerd met een af lopende uitkering een soort wachtgeld dus bi{ beëindiging van het lidmaatschap vóör het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd Vele leder hebben al doen weten. send vinden voor labiele politieke functies! Van Oven T~)E politiek gunt haar dienaren ^niet gemakkelijk pensioen Zo is de 74-jange hoogleraar mr. Julius Christian van Oven, die te Leiden gepensioneerd was ua een 35-jang ambtsvervulling, nu geroepen tot het ministerschap van Justitie, Achter de schiin van verstrooide slordig heid verbergt deze kleine man, mét zijn hoog-doordringend stemgeluid echter een scherpe geest. Het Neder landse Juristen Blad. dat door hem werd opgericht, legt daar periodiek getuigenis van af. Onder de juristen der kamer zit zeker een zestal oud- Leidenaren en ettelijke jongeren als haar n 1, voor een anders onvermij delijke beperking van mvloed in het zittende kabinef Zelf zal hij het ge noegen mogen smaken een basis te leggen voor de handelingsbekwaam heid van de gehuwde vrouw. Doorbraak: 10 jaar [Ae P.v.d.A blijft zo geheel vrij staan ten opzichte van de komen de kabinetsformatie. Hoezeer zij dat begeert, blijkt uit een artikel dat de roodgebrilde zwartharige socialisti sche partijvoorzitter Evert Vermeer uit Naarder in het riik geschakeer de jubileumnummer van „Socialis me en Democratie" heeft geschreven over de PvdA. en de regering. Hij LONDEN. Het Britse weekblad „Sunday. Express" bericht, dat er binnenkort een" oproep tot de V.N. zal worden gericht om een einde le maken aan de slavenhandel tussen Frans-Afrika en Saoedi-Arabïë. De secretaris van bet Genootschap tegen slavernij, Charles Greenidge, heeft gezegd, dat in SaoediArabic" voor meisjes onder de 15 jaar 2000 tot 4000 gulden wordt betaald. Man nen in de kracht van hun leven brengen 3500 gulden op". Gemiddeld zouden een kleine honderd mensen per dag verhandeld worden, In november 1953 heeft de Franse ambassadeur in Djedda een rapport aan het Franse ministerie van Bui tenlandse Zaken gezonden, waarin hij meedeelde, dat Arabische kooplieden in Djedda en Mekka agenten naar Frans Equatoriaal Afrika zenden, die zich voordoen als Mohammedaanse zendelingen. Deze gaan op zoek naar jonge Moslim-negers en bieden hun aan hen naar de heilige plaatsen van de Islam te brengen. Het begin van de „Pelgrimstocht" de reis dwars door Afrika wordt volgens Greenidge gemaakt in vrachtauto's. Nadat de „Mekkagangers" in kiei- Advertentie LM.) maakt ruwe handen In 1 nacht gaaf en xacht ALGIERS, Onder bescherming van het Internationale Vrije Vak verbond is in Algerije een „vakbond van Algerijnse arbeiders" opgericht. Het is een vakbond voor Mohamme danen, zoals er ook in Tunesië en Marokko zijn. De nieuwe vakbon i wil de haven arbeiders, personee' van vervoers bedrijven en spejrwegen, zieken huispersoneel en ook de grote mas sa landarbeiders, organiseren. ne open boten de Rode Zee zijn over gestoken worden zij te Lith op 125 mijl ten zuiden van Djedda. ont scheept. waarna zij naar slaven markten worden gebracht. Verscheidene Arabische prinsen zouden beschikken over tal van ne gerslaven, die echter veelal een menswaardige behandeling zouden krijgen. Zij zouden, wanneer zij hun mees ter naar een restaurant begeleiden, in dezelfde zaal^ zitten en precies hetzelfde eten krijgen als hun mees ter. ASSENDELFT - De tweejarige Joke Belzen is zaterdagmiddag, toen zij met schaatsende kinderen op het ijs speelde, in een brandbijt geraakt en verdronken. LEEDS. De leider van de Britse Labour party, Hugh GaitskeH, heeft verklaard, dat de nieuwe anti-infla tie maatregelen van de regering bij zonder zware mvesteringsbeperkin- gen inhouden. „Doch het mvesteringspeü in En geland is reeds te laag in vergelij king met andere industriële landen. Van investeringen is onze toekom stige produktie, onze kracht om met andere landen te concurreren afhan kelijk", zo zei hij. GaitskeH zal maan dag de oppositie leiden in een aanval op de regering tijdens een tweedaags economisch debat ia het Lagerhuis. constateert, dat wat zijn partij ook kenmerkt, „zeker met de zucht Om, ondanks alles, regeringspartij te blij. vert" Overigens stelt zijn artikel toch wei teleur. Want het handelt voorname] ijk zes van de acht pa gina's over de wijze, waarop de 5.D.A.P, van oppositie- tot regerings partij groeide Dit doet ook tekort aan de andere politieke richtingen, waaruit de B.v a.A. voortkwam. Voorzitter Vermeer moge het „van zelfsprekend" vinden, dat de nadruk valt op de SD.A.P., wie het lijstje nagaat van leden der P.v.d.A., die in de na-oorlogse kabinetten als minis ter of staatssecretaris optraden, zal bemerken, dat de meerderheid daar van niet uit de S DAP. voortkwam! WASHINGTON Amerika heeft zijn twee dagen oude embargo op de verscheping van wapens naar het Mid den-Oosten ingetrokken. Hierdoor zullen thans 18 lichte tanks naar Saoedi-Arabië verscheept kunnen worden. President Eisenhower nam het definitieve besluit op aanbeveling van het departement van Buiten landse Zaken. Door het besluit van de president wordt niet slechts de export van de tanks mogelijk, maar ook de levering van auto- en vliegtuigonderdelen ter waarde van 110.0OÖ dollar aan Israel. De Israëlische ambassade te Wash ington heeft haar misnoegen over de opheffing van het verbod uitge sproken. MOSKOU. De Sowjet-regering heeft de officiële Amerikaanse ver klaring, dat de Amerikaanse ballons die boven Russisch grondgebied aangetroffen waren geen snionnage- ballons waren, van de hand gewe zen en onwaar genoemd. In de nieuwe Russische nota stond, dat de Amerikaanse beschrijving van de ballons als „weerballons" niet klopte met de studies, welke Russische deskundigen, van de uit rusting gemaakt hadden. De Sowjet-regering biedt aan, in New York, Washington. Londen of Parijs Amerikaanse ballons met de daarbij behorende instrumenten, die in de Sowjet-TJnïe zijn onderschept ten toon te Stellen. - NEW ORLEANS De rooms-ka- tholieke aartsbisschop van New Orleans, mgr. J. F. Rummel, beeft zondag in een herderlijk schrijven de scheiding van blanken en negers als „moreel verkeerd en zondig" ver oordeeld. Hij gaf een duidelijke aanwijzing van zijn voornemen de parochie scholen van New Orleans voot blan ken en negers open te stellen. Wan neer dit zal gebeuren is niet aange kondigd. Zaterdagavond brachten prinses Beatrix en prinses Irene vergezeld van enige vriendinnen, onverwacht een bezoek aan de Weense ijs- revue op de Hokij in Den Haag. Met zeer veel genoegen hebben de prinsessen de knappe verrichtin gen van de Oostenrijkers gadege slagen, hetgeen o.m. bleek uit hun herhaaldelijk applaus. WASHINGTON - Het Amerikaan. se ministerie voor do luchtmacht heeft besloten de vluchten van B-52 intercontinentale straaloommenwer- pers voorlopig te staken, hangende het onderzoek naar de oorzaak van de ontploffing, welke zich donderdag aan boord van een dergelijk vlieg tuig heeft voorgedaan. Vier der bemanningsleden van het toestel wisten zich met hun valscher men te redden De vier andere inzit tenden kwamen om het leven. WESTERHAM. Winston Chur chill heeft vreedzaam door een brandjeheengeslagendat op slechts enkele meters a/stand pan 2ijn slaapkamer in de keuken van zijn landhuis te Chartwell was uitge broken. Het vuur werd gedoofd zonder dat de 81-jarïge oud-premier wakker werd. Het brandje werd veroor zaakt, doordat uit een oliekachel die door een dienstbode werd aange stoken, een steekvlam opschoot. DJAKARTA Premier Harahap heeft vandaag kritiek uitgeoefend op de afkondiging van een „provinciaal bestuur voor West-Irian" door leden van het regeringsbureau voor Irian. Hij gaf echter toe. dat zijn regering West-Nieuw-Guinea beschouwt als Indonesisch gebied. De fiemier verklaarde dat de af kondiging in stryd was met het ge zag der regering. „Wat zal met onze staat gebeuren, als iedereen regionale besturen instelt op eigen houtje," vroeg de premier. AMSTERDAM De beeldhouwer Marl Andrïessen, bekend onder meer door het beeld „De Dokwerker" op het J. D. Meijerplein en de dichter Gerard Diels hebben in de aula van het Stedelijk Museum zaterdag de prijs voor de beeldende kunst en die voor letterkunde 1955 van de Stich ting Kunstenaarsverzet 1942—1945 (elk groot 1000) ontvangen uit han den van de voorzitters der beide jury's. In november kiezen de Amerikanen een nieuwe pre- sident en dat betekent dus een afmattend jaar voor iedereen die kandidaat tril 1oorden voor het president schap. Hoe vermoeiend dat kan zijn, toont deze foto van Adlai Stevensonde democra tische kandidaat die in 1952 door Eisenhower werd ver slagen en die dit jaar weer een poging wil doen. Steven son doet zijn best een beetje mee te komen met Baskische meisjes in nationaal kostuum die in het Amerikaanse stadje Boise (m Idaho) de jota dan sen. AMSTERDAM „De Nederlandse geproduceerd, waarmee Nederland film heeft de afgelopen jaren uilste- zou kunnen uitkomen op de drie in- kende prestaties geleverd. Toch zal ternationale filmfestivals. Overigens men zich moeten inspannen, wil de Nederlandse film zijn goede naam behouden, vooral omdat hier te lan de nog te weinig vruchtbare film- ideëen worden geboren". Aldus dr. J, Hulsker, hoofd van de afdeling Kunsten van het ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen In een rede, die hij zaterdagavond in het Stedelijk Museum heeft gehou den bij het tweede lustrum van de Nederlandse Beroepsvereniging van Filmers. De heer Hulsker vreesde, dit jaar niet eens zes films zouden worden, ROME Premier Segni heeft de 68-jatige Adone Zolj benoemd tot minister voor de begroting, als op volger van wijlen minister Vanoni. De 48-jarige oud-minister van Land- bouw. G«»eepo£ Medici, is benoemd 'ot minister van de schatkist. I zag hij wel een aantal hoopgevende factoren, vooral voor de Nederlandse speelfilm. Als eerste factor noemde hij het verlagen van de vermake lijkheidsbelasting (in een aantal ste den reeds gerealiseerd). Voorts noemde hij de verhoogde rijkssubsi die, (waarvan echter ook de produ centen van korte films kunnen pro fiteren). daarna het internationale succes, dat met Ciske de Rat en de film over de koninklijke reis naar de West is geboekt. Tenslotte meen de de heer Hulsker een grotere be reidheid bij het bedrijfsleven te heb ben waargenomen om wat meer voor de filmindustrie te doen. WENEN. De beide twaalfjarige jongens die uit Hongarije zijn ge vlucht, zullen ondanks het verzoek van een broer van één van hen, die in België woont en hen wil op nemen, door Oostenrijk naar hun communistisch vaderland worden teruggezonden. Volgens Oostenrijkse bladen zijn de jongens^ vrijdagavond laat door de autoriteiten aangehouden in het Oostenrijkse dorp Deutsch Kreuz, waar zij bij pleegouders verbleven. De bladen spreken de beschuldiging uit. dat het late uur is gekozen om verzet van de burgers van het dorp fce voorkomen. NIJMEGEN - Zondagmorgen is brand uitgebroken in het pension „Brabant" aan de Regentessesf^aat. De brandweer bestreed het vuur met vyf stralen. De bovenverdiepingen brandden geheel uit. De schade liep in de duizenden. De verzekering dekt de schade. De oorzaak moet gezocht worden in het onvoorzichtig roken van een sigaret in bed. PARIJS. De bekende Franse componist Gustave Charpentier is op 96-jarige leeftijd overleden. Zyn bekendste werk is de opera „Louise" van 1900, een opera met een gesproken dialoog, waarin politie agenten, arbeiders in overalls en zelfs lompenrapers voorkomen- Het voor zijn tijd uiterst realis tische werk had direct bij de pre mière groot succes Hij was een leer ling van Massenet en won de Prix de Rome toen hij 27 jaar was. BOMBAY De minister van land bouw, S. L, Mansholt. is zondag per vliegtuig uit Gwalior in Bombay aan gekomen, vergezeld door de Neder landse ambassadeur in New Delhi, Van Pahandt. Voordat hij dinsdag naar Rajkot vertrekt, zal minister Mansholt een bezoek brengen aan het staats-zui- velbedrijf te Arey. waar o.m. 15.000 melkkoeien worden gehouden. De minister verhaarde zeeree,zijn geïmponeerd door hei Taraporyela- aquarium in Bombay. AMSTERDAM. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J Alge- ra, heeft na zijn terugkomst uit Cey lon verklaard, dat hij de tyd nog niet rijp acht om details bekend te maken van de besprekingen, die hij er ge voerd heeft. Op Ceylon heeft de minister sa men met de president-directeur der KLM, de heer I. A. Aler en onder directeur B. G. van Os van Delden. besprekingen gevoerd met Ceylonese 1 u cht va a rtautoriteitenBo vendi en was pok de directeur-generaal van de Rijksluchtvaartdienst, de heer J W. F. Backer, op het eiland aanwe zig. PARIJS Mannen van de radar afdeling op het vliegveld Orly bij Parijs hebben „een vreemd vlieg tuig" dat tweemaal zo groot was als een groot transportvliegtuig op hun schermen waargenomen. Dit vreemde vliegtuig stopte mid den in de lucht boven Panjs om vervolgens met een snelheid van 2.400 kilometer per uur te verdwij nen. De geheimzinnige machine, die kort voor middernacht waargenomen werd, werd eveneens beschreven door een piloot van Air France, die met zijn toestel uit Londen kwam. Hij zei, dat de machine enige tijd boven hem gevlogen had voor ze in de duisternis verdween. Functionarissen van het Parijse observatorium achten het mogelijk, dat het voorwerp een Amerikaanse ballon was. die opgelaten in Duits land. terecht is gekomen in een naar het westen vloeiende luchtstroom. SNEER. Met ernstige brand wonden 'werd zaterdag de twee en twintigjarige mevrouw T. Posthnma- Harlnga naar een ziekenhuis ver voerd, nadat zich by het aansteken van het gasstel in haar keuken een hevige ontploffing h3d voorgedaan. Haar toestand was zondagavond nog steeds kritiek. LONDEN. De Britse veilig heidsdienst stelt een onderzoek ia naar de omstandigheden, waaron der zeer geheime documenten in de lade van een tafel zijn geraakt, die op een verkoping van surplus-goe- deren, voor één pond sterling werd verkocht. De documenten omvatten onder meer een overzicht over de toe stand in Zuid-Oost-Azie van de Australische minister van Buiten landse Zaken Menzies, bijzonderhe den over de strijdkrachten van In dia, over Britse vliegvelden over zee, enz. KEULEN Een personentrein en een goederentrein zijn bij Bonn met elkaar in botsing gekomen. Minstens twee personen kwamen om het leven en tien werden zwaar gewond. Het ongeval gebeurde op een stuk enkel spoor tussen Siegburg en Sie- gen. Verscheidene rijtuigen van de personentrein schoven in elkaar. De oorzaak van het ongeluk is nog niet vastgesteld. RIO DE JANEIRO. Eenheden van het Braziliaanse leger en de luchtmacht zijn in actie gekomen te gen een „vestzak-opstand" in de af gelegen Amazonevailei, waar op standelingen zaterdag ten minste drie vliegvelden, bezet hadden. Verondersteld wordt, dat bij de opstand slechts enkele honderden, manschappen betrokken zijn, die on der leiding staan van twee lucht macht-officieren. De voornaamste grief van de op standelingen is vermoedelijk de on langs beëdigde president Juscdino Kubitschek. LONDEN. De Sowjet-ïeider» Boelganin en Chroesjtsjew zullen gedurende het achtdaags bezoek dat zij in april aan Engeland brengen, door koningin Elisabeth worden ontvangen. Volgens de plannen zullen zij voor deze audiëntie naar Windsor Castle worden gebracht en vermoedelijk, met de koningin en de hertog -vaa Edinburgh de lunch gebruiken. Scotland Yard en de geheime dienst hebben strenge veiligheids maatregelen ontworpen tegen moge lijke demonstraties. BERLIJN. De militaire com mandant van de Sowjets in Oost- Bcrliin. generaal Dibrowa, heeft aan de Britse autoriteiten meegedeeld, dat hij niet beschikt over inlichtin gen betreffende de verblijfplaats van de voormalige inspecteur-gene raal van de Oostduitse volkspolitie Robert Bialek. Deze is in 1953 naar West-Berlijn gevlucht en volgens de Westduitse politie, nadat hem een verdovings middel was ingegeven, door commu nistische geheime agenten ontvoerd. (Advertentie LM.) Uw Handen 'gaaf en 3tacht Vroos Uw A'potheker of DrogitV AMSTERDAM In de cabine van een op de Prins Hendrikkade staan de truck zijn zaterdag de 18-jarige E. en de 27-jarige K. H. de Vries in bewusteloze toestand aangetroffen. Beide mannen, die de nacht in de cabine hebben doorgebracht, zijn ver moedelijk door de gassen, afkom stig van een brandend butagas- kaeheltje, bedwelmd geraakt. Het tweetal is ter verpleging in het Bin nengasthuis opgenomen. LONDEN. Het centrale partij- comité van de Sowjet-Unie is, sa men met die van Italië, Bulgarije en Finland, „tot de conclusie gekomen» dat het ontbinden van de communis tische party van Polen in 1938 onge rechtvaardigd is geweest". Aldus meldt Radio-Warschao, Die ontbinding en de daarop ge volgde executie van de leiders der partij, die in ballingschap in Moskou leefden, „was gebaseerd op mate riaal vervalst door provocateurs, die later werden ontmaskerd", aldus de radio. De uitzending wordt in het Westen heschouwd als een duidelijk teken, dat de nieuwe Russische „collectieve leiding" van plan is, vele van Sta lin's slachtoffers uit de jaren dertig te rehabiliteren. Men brengt haar in. verband met de rede van. Mikoyan op het 20ste partijcongres, waarin deze zei. dat vele van de oude bolsje wisten „ten onrechte tot vijanden van het volk waren verklaard". TOKIO. Het Japanse parlement zal waarschijnlijk de' volgende maand een wetsontwerp in behan deling nemen, waarbij de .'doodstraf wordt afgeschaft

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2