het Waar 't hart der N.S. klopt is nu een Treintje spelen met telefoon en spelden uis Stalins slachtoffers krijgen eerherstel MADRID: „GEEN INCIDENT. MAAR EEN S Min. Suurhoff bespreekt loongeschil DAM PO Vragen over benoeming gezant bij Vaticaan DE GENERALE STAF VAN DE SPOORWEGEN ,Prawda' roemt Bela Kun weer II. "W. Tilanus lijstaanvoerder NSB-attributen achter behang Oostenrijk komt in Raad van Europa Vlieger bestuurde brandend toestel vanaf vlèugel Zieke Nederlander op vlot „Cantuta" geeft niet op Vaccin van dr. Salk door V.N. goedgekeurd „Creepy-peepy" zal waarnemers aan front vervangen Door kou grote achterstand in bouwbedrijf Vrij f Kou en Pijn Ook Nrd.-Beveland geïsoleerd Adenauer door eigen partij gekritiseerd (in kerk e.n wereld Slavenhandel in dè Franse Kameroens komt voor V.N. Lagerhuis keurt; anti-inflatie- politiek goed Aardbeving teistert Turkije: vijf doden Britse leger krijgt Amerikaanse Grondwetsvoor stellen in de 2e Kamer Resten Amerikaanse ballon gevonden bij neergestort toestel projectielen M S^oensdaa; 22 februari 1956 (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. Niet ver van het Centraal Station alhier en gevestigd in één van de enor me hoofdkantoorgebouwen van de N.S. bevindt zich het z.g. Dit is de tabel, die in dagen ro ots tojj nu beleven de speciale aandacht van de N S-mensen heeft. Het is de z.g. „defecten-tabel'*en er zijn dagen, waarop er zoveel op vermeld staat, dat zélfs, de ■mensen van liet Overkoepeling bureau er niet meer uitkomen. En dat zegt wat.... DEN HAAG. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid J. G. Suurbofr heeft, naar aanleiding van de geschillen in de stichting van de Arbeid over de lonen, de betrok kenen tegen aanstaande donderdag 23 februari voor een bespreking by zich genodigd. LONDEN. De vernietiging van de Stalin-mythe door de nieuwe lei ders van het Kremlin zal er mis schien binnenkort toe leiden, dat oude communisten, die door de. over leden Sowjet-dictatur zyn veroor deeld en weggezuiverd als „verra ders, nietswaardiger dan ongedierte" 'weer ïn de gunst komen. Thans publiceert de „Prawda" een artikel over „de revolutionaire daden" van Bela Kun, die in 1919 een communistische dictatuur in Hongarije vestigde. Aanleiding tot het artikel was de herdenking van de 70ste verjaardag van Kun's -geboorte. De „Prawda" noemt hem„een. van de eminentstê leiders van de Hongaarse communis tische partij". Dat betekent een eer herstel. Bela Kun "Vluchtte, nadat zijn be wind in 1919 omver was geworpen, (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De Christelijk His torische Unie zal bij de ais. verkie zingen uitkomen met zeven kandida tenlijsten van elk dertig personen, waarvan.de eerste 20 personen voor het gehele land dezelfde, zullen zijn. Als lijstaanvoerder is wederom de partijvoorzitter .Tilanus naar i.voren gekomen, die gevolgdwordt door de partijsecretaris mr.'Bcèrnink, Op de vierde plaats, is, evenais vorige jaren, het kamerlid Schmal geplaatst, gevolgd door freule Wttewaal van Stoetwegen. Op de zesde plaats prijkt weder om de C.N.V.-bestuu'rder Kikkert. De plaatsen 7 eh 10 worden ingenomen door de' Christelijk-Historische mi nisters - in het huidige kabinet: - ir. Staf en prof. Kernkamp, i.i Schatvinderij AMSTERDAM Bewoners van een huis op de Leidsegracht hebben achter het behang in een van hun kamers een grote hoeveelheid NSB- «n W A-attributen gevonden, die af komstig zijn van de vorige beiuo- ners. Alles is naar het politiebu reau Letdseplein gebracht, vanwaar het weer. naar het hoof bureau ge transporteerd zal worden. Het is de politie niet helemaal duidelijk wat er. met de spullen moet gebeuren. Over de bestem ming er van zal wellicht .'beslist •worden op gror^d van de bepaling over „schatvinderij" hetgeen dan zou betekenen, dat. mep het gevon dene als een „schat" wil beschou- wen;. Een cilinderrevolver, met patro nen, een doos iriet losse kogels, een dolk, drie WA-tunteken. drie kop pels. drie uniformpetten van de WA. een "zv/art overhemd, een NSB- en een hakenkruisvlag, drie boeken over Hitier, foto's van Hitier en.lid maatschapskaarten van de NSB" óp naam van de vorige bewoners zijn aan het politiebureau gedeponeerd. WENEN Oostenrijk heeft beslo-; ten toe te treden, tot de Raad van Europa. Het besluit is dinsdag door het kabinet aen.omen op aanbeveling van de minister'van Buitenlandse Zaken. df. Leopold Fïgl: Toetreding is mogelijk, zei hij, omdat de Raid van Europa geen militaire orgaui- satic is. naar de Sowjet-Unie. Hy is daar, bij een van Stalins zuiveringen, naar gemeld werd, doodgeschoten. .Hy werd in 1949 een Trotskist en een' Titoïst genoemd gedurende het verloop van dc berechting van de Bulgaarse vice-premier Kostow, die ter dood werd veroordeeld. Het is van- betekenis, dat het ar tikel in de ,;Prawda". is geschreven doorde Sowjeteconoom, Eugene Varga, eens een gunsteling van •Stalin, die echter later-in ongenade gevallen is. DOUGLAS De 30-jarige Ame rikaanse piloot Pete Barnwell vond hel in de cockpit van zijn in lich terlaaie staande sportvliegtuig toch wel wat al te warm worden. Daar om klom hy naar buiten en han teerde van de vleugel af de stuur knuppel met één hand, totdat hij de hoogte van het toestel geschikt acht te om veilig naar beneden te kun nen springen. Hij waagde de sprong, toen hij negen meter boven de grond was. Het kostte, hem slechts-enkele blau we plekken. Het toestel stortte een paar honderd meter verder neer en ging geheel in-vlammen op. LIMA De 27-jarige Rotterdam mer Anton Rost, die met vier ande ren op een vlot de Stille Oceaan over wil naar de Polynesische eilanden, is. vrijwelhersteld van- zyn ziekte en zal dè" tocht voortzetten. - Enige dagen geleden had de tele grafist vah het vlot„La Cantuta" een s.o.S; uitgezonden, waarin om hulp voor de zieke Nederlander en om benzine gevraagd werd. Op grote cylinders, die ieder uur een klein eindje versteld tuorden beuinde» zich diagrammen, die precies hetzelfde 'laten aflezen dis de gewone treinreiziger in zijn spoorboekje kan «inde». Hier staat het overzichtelijker (een oogopslag is voor de hier aan het werk zijn de, vakman voldoendemaar ook technischer (uzoudt. zelfs als u in de officiële reisgids bliksemsnel de weg weet, hier nooit uitkomen) afgebeeld. Dergelijke.- tabellen stel len de generale staf van de Ne derlandse Spoorwegen in staat de treinenloop van uur tot uur héél 'nauwkeurig bij te. houden GENEVE De Wereldgezond- heïdsorga».lsatie van de V.N, heeft gerappor ;erd, dat het kindervcrlam- mingsvaccin van dr J. E. Salk thans als veilig voor gebruik op grote schaal kan worden beschouwd. Het rapport is opgesteld door een groep Van twaalf vooraanstaande kinderverlammingsdeskundigen, die in november onder auspiciën van de Wereidgezon dheidsorganisa tie bijeen zijn geweest te Stockholm. Het is de eerste officiële goedkeuring van het Salk-vaccïn en overeenkomstige vac. eins tegen kinderverlamming, die in andere landen zijn samengesteld. WASHINGTON Het Ameri kaanse leger heeft voor het slagveld een vederlichte T-V.-camera en zen der ontwikkeld. De draagbare came ra weegt 3.6 kg en de zender met de ingebouwde energiebron van batte rijen 21 kg. Deze „creepy-peepy", zoals de po pulaire naam van het toestel is. geeft een beeld, dat geiijk of beter is 3an dat van de commerciële Amerikaan se T.V. Het leger is yan plan de „creepy- peepy" op het slagveld te gebruiken om het aantal slachtoffers onder de waarnemers aan het front te ver minderen. Overkoepelingsbureau van de. spoorwegen, dat in dienstter- mèn het O.K.B. genoemd wordt, maar dat ik het liefst omschrijven zou als de gene rale staf van ons grootste v'er- voersapparaat. Als u er .een bezoek brengt, dringt zichdievergelijking als het ware vanzelf, op. Mannen achter telefoontoestellen, voeren gesprek ken, die voor de buitenstaander vanwege hun dienstcode volkomen onbegrijpelijk zijn en het resultaat van die gesprekken brengen zij „in kaart" met behulp van gekleurde spelden, op dezelfde manier waarop officieren de bewegingen van troe pen en de positie van vriend en vijand vastnagelen, Strikt genomen is het natuurlijk onjuist óm van „in kaart bren gen" te spreken. Het is géén staf kaart, waarin het personeel van het O.K.B. zijn gekleurde spelden prikt, maar een diagram, dat een volledig overzicht geeft van de treinenloop in 24 uur. Maar voor het overige? Harteklop Hier in het O.K.B. klopt het ei genlijke hart van de Nederlandse Spoorwegen, Natuurlijk willen we daarmee niets' te kort doen aan de betekenis van èndere bureauruim ten in één van de hoofdgebouwen of hgb's, bijvoorbeeld aan de ka mer, waar. president Den Hollander zetelt Maai- hier in het O.K.B. doet men zoals een spoorwegman het voor ons formuleerde datgene wat bet eigenlijke werk van de spoorwegen is, namelijk: treinen la ten rijden en zorgen dat ze aan het rijden blijven. Wilt u een andere omschrijving van een niet-spoor- wegman afkomstig dan zoudt u kunnen zeggen, dat men daar in het O-K.B. hetzelfde doet als wat u ongetwijfeld, thuis óók wel eens gedaan hebt met rails én wissels, draaischijven enuit Engeland of Duitsland geïmporteerd rollend ma terieel in miniatuur. Men speelt er spoortje, maar.... per telefoon. Acht inspecties Het O.K.B. iri Utrecht is niet het enige bureau, waar iets dergelijks gebeurt. De N.S. hebben het land verdeeld in acht inspecties en elke inspectie bezit eenz.g. T.LJt. 'n Treinen en Locomotieven. Rege ringspost waaiy voor de betrok ken inspectie hetzelfde gebeurt als in het O.K.B. voor het gehele land. Op een T,L.R.-bureau komen alle meldingen binnen betreffende de positie van treinstellen en locomo tieven, goederen, en reizigersver keer. Men weet er iedere minuut van de dag, waar een bepaalde trein zich bevindt, met wélke trein om de een of andere reden iets is misgelopen. En omdat men dat weet, kan men ophet T.L.R.-bu- reau ook de maatregelen beramen om storingen in de treinenloop weer op te heffen. Dat is dan ook het werk van ï\L.R.'s, dat wil zeg gen: dat is hun werk' voor zover het een storing of vertraging be- j treft in hun eigen inspec tie! Zodra er dingen gebeuren, die in hun gevolgen - meer dan één in spectie raken, schakelen de T.L.R.'s het O-K.B. in, waar men niet alleen een overzicht heeft van dc gang van zaken in één inspectie, maar in heel Nederland. Ach, al degenen, die de laatste weken zo hard gemopperd hebben op de Nederlandse Spoorwegen, moesten eens weten hoe hier ge zwoegd wordt om, zelfs bij de erg ste tegenspoeden; de zaken nog zo goed en zo praktisch mogelijk te doen functioneren. In normale tij den heeft, het O.K.B. veel weg van een. bijenkorf, sinds de vorst en de sneeuw hun intrede in ons tand hebben gedaan lijkt het ér wel een gekkenhuis. De telefoons aangesloten op het eigen telefoonnet van de N.S. rinkelen er onafgebroken. Drie. vier, vijf, zes verschillende stem men klinken er door elkaar, „Hier O.K.B. tk moet een elek trische loc hebben die een kolen- trein in Eindhoven kan gaan ha len" „Hallo O.K.B., de 602 is uitgeval len. Kortsluiting in demotoren".... „Hallo Q.KJ3., er is geen elektri sche lor in de Wpl.'*.... „Hallo, hier O.K.B., wilt u 'de D 163 van Eindhoven af opheffen? „Hallo, hallo, hallo, hier O.K.B Spoortje spelen En rustig, onbewogen door alle drukte, markeren de mensen die hier werken met hun spelden de positie van treinen en locomotie ven. Treinnummers en dienstbijzon- derheden zijn hun even vertrouwd als u de dagelijkse dingen uit uw omgeving. U spreekt over de trein, die om 22.52 uur uit Arnhem in de richting Utrecht rijdt. Maar op het O.K.B. spreekt men van de 550, weet men meteen, onder welk trein- nummer deze trein uit Amsterdam terugkeert naar het oosten. Weet men ook^ wat het beste gedaan kan worden, indien hü plotseling mocht uitvallen. Feitenkennis, een enorme ervaring, een speciale opleiding en een tikkeltje van die kleinigheid, waarop het in élk vak aankomt. Want dit werk op het O.K.B. is een vak apart. En neemt u het de O.K.B.-man kwalijk, indien hij op spannende ogenblikken uit het diepst van zijn gemoed de ontboe zeming laat opwellen, dat „hét nu pas leuk gaat worden?"Voor u, treinreiziger met vertraging, in fel le kou of zonder aansluiting is het dan mis. Maar gelooft u mij: de O.K.B.-man meent het zo kwaad niet. „Spoortje spelen" is hem een levensbehoefte geworden en zijn spel is heus bittere ernst. Dat het niet altijd precies gaat, zoals ieder een bet wel zou willen, dat moet u hem onder* de huidige omstan digheden werkelijk niet kwalijk ne men. Advertentie IM.) Gelooft U aan wonderen? Wonderen zijn verschijnselen die met de rede niet kunnen worden verklaard Verder be staan er geen wonderen. Ook niet bij geneesmiddelen. Deze zi|n het resultaat van weten schappelijk onderzoek. Hiertoe behoort ook ASPIRIN dat reeds 60 jaar bestaat en nim mer overtroffen werd in zijn werkzame eigenschappen bij hoofdpijn, verkoudheid, reu matiek en griep. Gedeponeerd handelsmerk "(Vah één ónzer verslaggevers DEN HAAG. De lang aanhou dende en buitengewoon hevige vries- koude heeft, In vrijwel alle sectoren van het bouwbedrijf tot een volle-, dige stagnatie geleid, hetgeen een enorm verlies betekent, niet alleen i In geldswaarde uitgedrukt, maar te- vens aan arbeidsuren, zodat men j veelal aanzienlijk op hei aangenomen. tijdschema ten achter is geraakt. Het feit, dat van het Risicofonds op het ogenblik reeds voor iets meer dan de helft verbruikt is, geeft een indruk van de grote om vang van het nadeel, door het stren- j ge winter-regiem toegebracht.Maar deze bedragen vormen slechts één enkel aspect van het schadcproblcem. Het meest concrete, wat men op dit ogenblik nog zeggen kan is wel. dat de ervaringen eens te meer hebben aangetoond, van hoe groot belang en van hoeveel urgentie alle maatregelen zijn. welke er zich op richten, de omstandigheden te schep pen. waaronder een doorwerken in het bouwbedrijf ook in perioden van streng winterweer mogciUk ge maakt wordt. (Advertentie IM.) •weg met de genezende KORTGENE. De veerdienst Kcrtgene-Wolphaartsdijk is nu ge heel uitgevallen. De zandkreek zit vol ijs. maar zodra zich een moge lijkheid voordoet, zal de veerboot „Noord-Beveland" een poging wa-j gen om te varen. Dat zou kunnen bij hoog water, omdat d<jn bet ys I enigszins gaat bewegen." Met de huidige oostenwind is daar echter weinig kans op. BONN In Bonn hebben 250 af gevaardigden van de C.D.Ü. in het federale parlement een vergadering gehouden over de nederlaag van hun partijganger Arnold in Noordryn- Westfalen. De voornaamste spreker was kan selier Adenauer, die met Arnolds nederlaag een van de zwaarste poli tieke nederlagen van zijn loopbaan heeft geleden. In de wandelgangen kou men openlijke kritiek op kanselier Ade nauer horen van de zijde van zijn eigen partijleden. Vooral de jonge garde is van mening, dat d.e Vrije Democraten niet „gerevolteerd" zou. den hebben als Adenauer de rege ringsteugels niet te lang zo geheel in eigen, handen zou hebben ge houden. Van. een-onzer redacteuren) DEN HAAG. Het Tweede Ka merlid Burger (PvdA) zal in de vergadering van donderdag monde linge vragen stellen aan de minis ter van Buitenlandse. Zaken, mr. Beycn. over het feit dat ronder eni ge vorm van overleg met de Twee de Kamer het beleid tot benoeming van gezanten bij het Vaticaan is ge wijzigd. Zoals bekend heeft de minister zonder portefeuille. Luns, kortelings besloten de huidige Nederlandse ge zant. tc Praag aan te wijzen als op volger van de huidige gezant bij het Vaticaan. Ofschoon als gevolg van een principieel besluit van de Lon- dense regering, die het gezantschap bij het Vaticaan herstelde, Neder land op. die plaats door protestantse gezanten vertegenwoordigd zou zijn. heeft minister Luns thans echter deze lijn losgelaten en een katholiek diplomaat aangewezen. Hoewel het op zichzelf alleszins begrijpelijk is; dat in de oude ge dragslijnwelke van zekere tw ij- fel "aan de objectiviteit van katho lieke Nederlandse diplomaten, by het Vaticaan moet getuigen wij ziging wordt gebracht, was het ge heel onbegrijpelijk, dat het ministe rie van Buitenlandse Zaken dergelij ke beginsel-beslissingen nam zonder enige vorm van overleg met het parlement. Voor zover wij begrijpen, richt zich alleen, tegen het volledig negeren van het parlement de vraag van de heer Burger. Waarom deze vraag totminister Beyen wordt gericht, is .niet geheel duidelijk, aangezien wij van zeer be trouwbare zijde hebbeo vernomen, dat alle initiatief tot wijziging van di» benoemingsbeleid bij de minis ter zonder portefeuille. Luns. heeft gelegen, al is minister Beyen et uiteraard wel in geraadpleegd. (Advertentie 'LM.) KA'LODERMA GELEE vódr,RUWE, GESPRONGEN handen VWAT is er in Madrid eigenlijk precies gebeurd? De Nederlandse Vereni- 7 ging „Het Evangelie in Spanje" beeft nadere bijzonderheden ver strekt over de sluiting van de protestantse school en het protestantse seminarie In de Spaanse' hoofdstad. Van een school in de eigenlijke zin des woords kan niet gesproken worden; na de burgeroorlog verbood de. rege ring van Franco reeds elk protestants onderwijs. Wel waren in het oude schoolgebouw-dakioze en andere hulpbehoevende kinderen ondergebracht. Voor hen is nu de deur gesloten, En het sluiten en verzegelen van het gebouw treft ook de protestantse predikantsopleiding die er was onder gebracht; aan de werkzaamheid van het betrokken seminarie is nu ook een einde gekomen. PEEDS heb- ben, bericht ,)Het Evarige- inje", lie in Spai de Amerikaanse^ Duitse; Zwit serse en Ne- Desb icetsk dërlandse ambassades stappen bij de vérklaring -van de rechten van de Spaanseminister van binnenlandse mens en het beginsel van eerbied zaken ondernomen, voor de,, rechten van godsdienstige Het Uitvoerend Comité van de minderheden." "Wereldraad van Kerken, dat op het Fel protesteert ook de redactie ogenblik in Gilbulla in Australië van „De Protestant", hetofficieel vergadert heeft eveneens bij de orgaan van de Nederlandse Evange- Spaanse regering geprotesteerd. De- lische Maatschappij: „Dit is meer ze. maatregel, zegt de Weréldraad, dan een Spaanse aangelegenheid..-, betekent een ernstige inbreuk op de Wij hopen, dat het protestants ge- godsdienstvrijheid. „Juist .op het weter» krachtig zal reageren* en zal ogenblik dat Spanje is toegelaten tot protestéren; te Madrid - en in Rome, de Verenigde Naties is het gebeurde Want van de andere kant geldt ook. wel in volkomen tegenspraak met de dat heel de r.k. kerk mede betrokken 'is bij en. medeverantwoordelijk, is voor deze gewelddaad: zij is geen incident maar een symptoom. Symp-1 toom van een systeem, dat men on danks "de telkens weer verschijnen- de keurige betogen over tolerantie maar niet loslaten wil." J Minder fel maar nochtans princi pieel, schrijft "de secretaris van de Hervormde Synode, 'ds. F. H. Lands man, ov<er hetMadriieense geval in „De Hervormde"Kerk!':-. „Wytwijfelen niet aan de op rechtheid vah vooraanstaande Roomse woordvoerders, die hier te. lande de verdraagzaamheid-, aanprijzen als een „echt katholie ke deugd." Wy zijn er ook van overtuigd dat het roonis-katholicisme niet die eenheid vertegenwoordigt, waar het zichzelf om aanbeveelt, maar in zijn beste representanten een tragische geestelijke gesple tenheid vertoont. -. Het Spaanse katholicisme is een innerlijke consequentiedie altijd -weer het moderne rooms- katholicisme op beslissende mo menten in het maatschappelijke en politieke leven bedreigt." NEW YORK. Amerika heeft la ten weten in de Beftcerschapsraad der V.N. te zullen informeren naar de berichten over slavenhandel tus sen de Franse Kameroens en Saoedi Arabic. De raad zal zich op 22 maart bera den over het Franse bestuur in de Kameroens. De Franse afgevaardigde in dé raad. Robert Barques, heeft beves tigd, dat enige sporen van slavenhart- i dei. ontdekt zijn tussen do Islam it: - j sche streken van Trans Equatoriaal j Afrika en bedevaartsplaatsen 'in Saoedi Arable. Hij betoogde echter, j dat de handel van geringe omvang i schijnt, te zijn. i Britse berichten, dat meisjes onder 15 jaar voor 2.000 tot 4.000 gulden en mannen onder de 40 jaar voor 1500 i gulden worden verkocht, zijn van j Franse zijde nog niet tegengesproken, i VATICAANSTAD. Het 'Vaïï-j caan heeft zijri goedkeuring gehecht I aan de benoeming van graaf de Mar- chant d'Ensembourg tot Nederlands gezant bij de H. Stoel.' LONDEN Het Engelse Lagerr huis heeft dinsdagavond met 325 te gen 259 gtemmen de jongste maat regelen van de Engelse regering om de inflatie tot staan te brengen goed gekeurd. Het Huis verwierp met een 'meer derheid van zesenzestig stemmen 'n Labour-motie van wantrouwen in de regering, t.a:v. de maatregelen om de economische crisis te over winnen. Deze maatregelenhouden o.m. in een vermindering met 380 miljoen gulden van de regeringssub sidies op brood en melk en een. be snoeiing met zeventig miljoen pond van de regeringsuitgaven en die der genationaliseerd", industrieën voor nieuwe' projecten. Bij afbetalingen, zal voortaan een grotere eerste beta ling moe ten, worden verricht ÏSTANBOEL, By een aardbe-i ving, die maandag kort voor midder nacht een groot deel van Turkye ge teisterd heeft,, zijn vijf mensen ge dood, zeker 2G0 gewond en duizenden mensen dakloos geworden. De grootste verwoestingen-werden aangericht in tien plaatsen rond de stad Eskisehir. halverivege Istanboel en de hoofdstad Ankara,. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De Tweede Kamer is begonnen met de behandeling van enkele voorstellen tot grondwetsher ziening, welke bij de a.s. verkiezin gen aan het oordeel der bevolking zuilen worden onderworpen. Veel geestdrift bestond er niet voor, al was ook niemand er fel tegen. De KVP'er De Graaf startle met een speechje. waarin hij wees op de on wenselijkheid. iedere Kamer verkie zing vergezeld te doen gaan van een kleine grondwetsherziening. Zijn voorkeur ging vérre uit naar één al. gemene herziening. Aan de andere kant wilde hij niet ontkennen, dat de politieke verhoudingen daar eigen- - lijk nog niet rijp voor waren geble ken. Daarom wilde hij zich wel vcr- genoegen met het weinige dat dc re gering nu al bood. In gelijke zin spraken de chr. hist, partijsecretaris Bermink en de antirevolutionair Bruins Slot. Eigenlijk verschilde hun standpunt niet zozeer van dat van de liberale oppositieleider Oud. Na algemenebeschouwingen ging men over" tot een bespreking van twee voorstellen uit het complex. Het eerste wilde de wetgever wat meer armslag" geven bij de regeling van het provincierecht Het tweede wilde in de grondwet oen aanvullend arti kel opnemen, dat het mogelijk maakt om nieuwe gemeenten in de nas in gepolderde, gebieden tijdelijk te ont trekken aan hel gebruikelijke pro vinciale toezicht. Beide werden z.h.s. aanvaard. (Advertentie I.M.). WENEN De overblijfselen van een Amerikaanse ballon, die op 18 januari het neerstorten van een Tsjechisch vliegtuig veroorzaakt moet hebben, zijn bij de plaats van de ramp gevonden. Bij het ongeluk kwamen 22 mensen om het leven. Volgens een officieel Tsjechisch communique heeft een commissie var. onderzoek vastgesteld, dat de technische installatie van het veron gelukte vliegtuig perfect jr orde was. LONDEN De Britse regering heeft in een witboek de plannen be- kend gemaakt om het leger te stroomlijnen en uit tc rusten met Amerikaanse geleide projectielen, i om het paraat te maken voor de eisen die een kernoorlog stelt. Bij de hervorming zal de nadruk j worden'gelegd op kleine; zich- snel verplaatsende gevechtsgroepen..' die zowel infanterie als"; pantsert roepen omvatten en uitgerust zullen worden met de modernste wapens.: Op 11 februari vond de heer Ken nen in de IIolterhpèk een volko men verkleumd haasjein de sneeuw. Hij nam het diertje mee 7iaar huis, waar het bij de warme kachel op verhaal werd gebracht. Het jonge diertje, dat nog met melk gevoed moet Worden, krijgt om de twee uur zij» les je e» is nu. nl weer zo tierig, dat de red- üingxpogingen j alleszins geslaagd ■mogen heten. 's Arands als hei bedtijd- is ontfermt de hond rich over zijn nieuwe kameraadje. Eerst nog et? én): spelen en dan naar bed'.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2