MI-lock m r Dam in Oosterschelde veel moeilijker dan Afsluitdijk Onjuiste verbanden Jongelui, die een huis cadeau kregen op weg naar V.S. Plasticlappen houden bodem in rust In Strijd over Guinea bij grondwetsherziening Russen roepen weer op tot volksfront Debuut SIISÉ Geld voor de overtocht uit eigen zak betaald BOUWPUT MIDDEN IN HARINGVLIET Vijftienduizend heipalen soeks ol standing Mr. v. d. Goes wil uitspraak over zelfbeschikkingsrecht Golfmeter bij Katwijk staat scheef "AKKERTJES" Plaatsbepaling met behulp van zenders MODERN SPROOKJE OP DE „MAASDAM" Straaljagerpiloot vloog op IS.meter boven school SOWJET-PARTIJCONGRES GESLOTEN Lichte kritiek op Malenkow Westen wilbijdrage kosten bezetting behouden Negers van Alabama demonstreren TLjmvcTei-e huid? Engelse reddingmij. weigert gift van Burgi :ess Schrijver Léautaud overleden Zaterdag 25 februari 1956 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Midden in het Haringvliet zal in de nabije toekomst een kunstmatig eiland worden gebouwd. Dat eiland is dan een enorme bouwput, waarin 17 sluizen van 60 meter breed worden gemaakt. Pas wanneer die sluizen klaar zijn zal de rest van de dam door het Haringvliet wórden aangelegd, lot deze uitkomst zyn de ingenieurs van Rijkswaterstaat ge komen nadat zq in het kader van het Deltaplan een studie hadden gemaakt van de volgorde, die gehandhaafd dient te worden bij de uitvoering van de werken. Twee jaar zullen er nodig: zijn voor de aanleg van deze enorme bouwput, die niet minder dan 1400 meter lang is. Daarna rekent men op vÜf jaar voor de bouw van de sluizen, die - het overtoJlige water en 's winters het jjs moeten lozen op de Noordzee. Er zullen ongeveer 35000 heipalen nodig zijn om die sluizen een hechte ondergrond te geven. Rijkswaterstaat heeft die plaats midden in het Haringvliet uitge zocht omdat de sterkste stroom daar direct langs de Noordelijke oever loopt, In het midden is stiller en on dieper water. Wanneer de sluizen klaar zyn zal men de stroomgeul van de noordzijde naar het midden verleggen. Twaalf jaar en als het meetvalt tien zullen er gemoeid zynmet de bouw van de gehele dam. Dit vertelde ir. J. W. de Vries, hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, gisteren in het Kur- haus te Scheveningen. waar het Ko ninklijk Instituut van Ingenieurs een vergadering had belegd over het onderwerp ..Het Dettaplan en zijn verschillende facetten". Drempel De dammen In het Haringvliet en de Grevelingen zullen ongeveer te gel ij kertïtd worden gebouwd. Men hoopt de werkzaamheden zodanig te regelen dat zij wat gebruik van materiaal en grondstoffen betreft, volkomen op elkaar aansluiten. Het grote aantal sluizen in de dam van het Haringvliet is vooral nodig voor de tozing van het ijs, dat an ders via Rotterdam naar zee zou moeten afvloeien. Door de grote hoeveelheden zou dit tot ongelukken leiden. Het type van de sluizen staat nog niet vast. maar de drempel wil i mep op niét meer dan zes meter beneden NAP*' leggen. om op een dergelijke manier de bo dem van de zeearmen te bescher men tegen uitgraving op het ogen blik favoriet is. Proefnemingen hebben uitgewe zen, dat het plastic door de stenen niet kapot wordt gescheurd en dat het het zand, dat anders door de stenen beenspoelde. vasthoudt. Er wordt bovendien op het ogenblik gewerkt aan een machine, die via een lopende band. de stenen op de bodem zal neerlaten. Deze machine zal gebruikt worden inplaats van de zgn. onderlossers, die tot dus ver de stenen op de bodem storten. Sluitgat 3 km Het sluitgat van dc Oosterschelde zal een breedte krijsen van niet minder dan drie kilometer. Ir. Dibbits berekende dat er on geveer 10 millioen kubieke meter zand nodig zou 2ijn voor de caissons in de Oosterschelde. Daarnaast moet er nog 18 millioen kubieke meter aan de buitenkant worden aange bracht en 12 millioen kubieke meter aan de binnenkant. Men verwacht, dat deze enorme hoeveelheden niet in een jaar te verwerken zijn. Daar om zou eerst de binnenkant met zand worden versterkt. Voor de bui tenkant wordt gezocht naar een mid del, dat gedurende de. „overwinte ring" voldoende bescherming biedt. De goede, oude en trouwe, peil schaal van het N.A.P. blijkt ons langzamerhand helemaal in de steek te laten. Na een dienst van ongeveer driehonderd jaar is het N-A.P, niet meer betrouwbaar. De' ingenieurs van Rijkswaterstaat, die zich bezig houden met de Delta plannen geven daarom de voorkeur aan een nieuw peil dat zij G.Z.V. noemen. Het "Gemiddelde Zeespie- gel Vlak. Dat vertelde gisteren dr. ir. 3. van Veen, hoofdingenieur A van de Rijks waterstaat. Advertentie l.M.y DEN HAAG, Het debat over de grondwetsherziening ïs genaderd tot een modem strijdpunt, dat dinsdag zal moeten worden uitgevochten. De k.v.p.-er De Graaf had n.i. een amendement ingediend om In de Grondwet uit te spreken, dat het bestuur over Ncderlands-Nieaw-Guinea zich bU voortduring richt op een verantwoorde uitoefening van bet zelfbeschik kingsrecht. Minister Beel had hiertegen bezwaren geopperd. Geenszins omdat hij een tegenstander is van een dergelijke politiek, maar omdat dit beleidspunt in de grondwet volgens hem niet thuis hoort. Mr. de Graaf voldeed aan zyn verzoek het amendement een onschuldiger aan zien te geven. In de geest van dat het beleid gericht zou moeten worden op het geestelyk en materieel welzijn der bevolking etc. De vreugde van de minister was echter van korte duur, want even later diende de socialist jhr. Van der Goes opnieuw een amendement over het zelfbeschikkings recht in. Minister Beel verzocht dringend dit amendement niet in stemming te laten komen. Hij vreesde, dat zetfs de verwerping ervan internationaal een verkeerde indruk zou kunnen wekken, n.l. alsof de Nederlandse •egering haar beleid niet zou willen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. De golfmeter, die enige tyd geleden voor Katwyk in de Noordzee is geplaatst, blykt niet goed te staan. Het apparaat is op een hard voorwerp in de bodem gestoten en staat scheef. Een juiste meting van de golven op de Noordzee voor onze kust is Kerm rnarrefjit'ï daardoor onmogelijk. Zodra ae ivt?f weersomstandigheden dit toelaten tn?erVeur- ,v?" Ry^s* zal een nieuw apparaat geplaatst worden. Volgen: waterstaat vormt de afsluiting Van de Oosterschelde het kernvraagstuk bil de uitvoering van het Deltaplan. De omvang van dit werk is even groot ais dat van de Afsluitdijk met daarbij nog. het ongunstige verschil dat hier grotere stroomsnelheden optreden. Veertig millioen kubieke meter zand zal er, naast het andere mate riaal. nodig z«n om de Oosterschel de van de zee af te sluiten. Plmtic van 1 mm Er wordt op het ogenblik naarstig gezocht naar het beste middel om de bodem van de zeearmen op de plaats, waar de dammen gelegd moe- ten worden, te verstevigen. De wil de stromingen daar maken de bo dem tot een zeer grillige ..wande laar". die" geen ogenblik hetzelfde beeld vertoont Er zal bij de aanleg van de dam door de Oosterschelde gerekend moeten worden op een bodembedekking die drie tot zeven jaar stand houdt. De toestand van rijs, verzwaard met stenen, wordt na anderhalf jaar twijfelachtig. In samenwerking met een Neder landse industrie is men nu geko men tot lappen plastic van 300 me ter en 1 millimeter dik. die_ ver zwaard met stenen op de rivier bodem worden neergelaten. Ir, H. A. ML C. Dibbits, hoofd ingenieur-directeur van de Rijks waterstaat, vertelde dat de methode Vervolg van pag. I gende kracht. In elke volksbeweging, in elke revolutie, pleegt het aantal aanvoerders gering te zijn en het aantal deelnemers maar een gering percentage van het hele volk. De ac tieven echter geven de toon .aan. Bij een nationalistische explosie komt een rustige volksstemming nu een maal niet in aanmerking. Wanneer thans wordt gesproken van gemiste kansen, dient men er zich rekenschap van te geven, dat die vooral liggen in de tijd vóór 1940; niet in de tijd na de oorlog. Toen had Nederland feitelijk geen keus meer. Een volk. dat de gees telijke bereidheid mist. met een an der volk verbonden te blijven, kan tot die verbondenheid niet worden gedwongen. De afscheiding was spij tig. maar onvermijdelijk. Deze vast stelling wordt in génen dele ont kracht door de bedroevende daden, die de jonge republiek thans te aan schouwen geeft. (Advertentie I.M.) Rheumatiek? Spit in Uw rag? f'l-i-t-s-é-n Uw klachten weg! Op drie meter nauwkeurig (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Ter bepaling van de jniste plaats In de zeearmen, wil Rijkswaterstaat bij de uitvoering van het Deltaplan gebruik gaan. maken van speciale zenders. De hoofdzender zou geplaatst wor den in Bergen op Zoom, de andere twee in Zeeuws-Vlaanderen. en Scheveningen. Dank zij deze zenders wordt het voor de ingenieurs in het Deltage bied mogelijk tót op drie meter rjchten_ op'het zelfbeschikkingsrecht nauwkeurig de plaats te bepalen R.VP ts afgevalleh. is het waar zij zich met hun peilboot be vinden. Voor het in kaart brengen van de steeds wisselende stromingen is dit nieuwe middel uiterst belang rijk. De zendinstallaties kost 1ÓO.QOO.— de ontvangers 10.000. Thorrt Maas en zijn vrouw Greta op weg naar het droomland Ame rika. voor hen zijn de stoutste dromen in vervulling gegaan, nog voor zij één voet aan wal hebben gezet. Z\i beiden, rijn er het le vende betoijs van, dat sprookjes soms toch werkelijkheid worden. TWEEDE KAMER de toch niet Waarschijnlijk dathet amendement een meerderheid krijgen. De mees-, te andere partijen willen er geheel niet van weten. Jhr. Van der Goes hield echter voet bij stuk. Hij kon digde aan, dat als in het artikel van de grondwet niet van het „ge biedsdeel" N.Guinea zou worden gesproken, hij- tegen dit onderdeel van de voorstellen zou stemmen. De anti-revolutionaire dr. Bruins Slot hield zich bezig met een even tuele verre toekomst, n.l. met de vraag op welke wijze 'n gebiedsaf- stand van N.-Guinea zou kunnen tot stand komen. Aan de hand van wat er in 1839 met België was gebeurd, con strueerde hij, dat dit met een een voudige meerderheid zou kunnen geschieden. Eigenlijk ging dat be roep op de geschiedenis niet hele maal op, want prof. Oud kwam hem vertellen.dat de zaak in 1839 hele maal niet in het parlement was ge weest. Hoe dit zij, dr. Bruins Slot vond het wat. vreemd, dat er voor een verdrag tot overdracht bijvoor beeld aan Australië, slechts een ge wone wet voldoende zou zijn, doch voor reconstructie binnen het ko ninkrijk een 2/3 meerdérheid. Daar tegenover hield prof." Oud staande, dat er gelet op art. 69 altijd een 2/3 meerderheid nodig zou zijn. DEN HAAG. Minister Beyen zal 28 en 29 februari in Parijs vertoeven ter bijwoning van OEES-vergaderin- gen. Dit vreemde tner-armige mon ster werd geboren uit een noodlanding. Het is de ver frommelde propeller van een Amerikaanse Viscount, die met 41 mensen aan boord een noodlanding moest 'maken op het vliegveld in Chicago. De passagiers kwanten er onbe schadigd af, maar de propel ler die met de grond in aan raking kwam, nadat het lan dingsgestel in elkaar teas ge klapt, bleef als een reusach tige spin op het besneeuwde 5 landingsterrein liggen. éi fisij niiij iiiiiimiwuicBi: iji^::ro:rci!:;: kh (Advertentie 1M.) Weg met «mhandtg» likdoonuingen en gevaarlijk* scheermesjes. Een nieuw cioelbaar NOXACORX, neemt de pijn weg In 60 seconden. EeUpiekken en eksterogen verschrompelen met wortel en at. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Ijlkdoornrniddel van 3.35 bespaart TT veel ellende. (50) Een maand detentie (Van onze correspondent) ARNHEM. De sergeant-vlieger EL H. M. Is tot één maand militaire detentie veroordeeld door de krijgs raad te velde oost, omdat hij op 27 september van het vorige Jaar In een Meteoor-straaljager boven bet dorpje Espel in de Noord-Oostpolder had ge vlogen op een hoogte van slechts 15 meter. oa. boven een schooltje met kinderen. De auditeur-militair herinnerde aan het tragische ongeluk van enkele jaren geleden, toen een te laag vlie gende machine op een school te Apel doorn neerstortte en daarbij tal van jeugdige slachtoffers maakte. Hij was van mening, dat ongedisciplineerd vliegen streng moet worden gestraft (Van één onzer verslaggevers) ROTTERDAM. „Laten wij er niet verder over praten. Ik mag je bijzonder graag, zodat ik zal zorgen dat je zo vlug mogelijk naar Amerika kunt enr'greren. Ovër een baan behoef je je niet druk te maken, dat fiks ik wel voor je Wanneer jij en je verloofde trouwen, krijgen jullie van mij een complete bungalow cadeau." Zo begon het moderne sprookje van de Amsterdamse Jongelui, Thom Maas (24) en zyn verloofde Greta Scheepbouwer (23) die vorig Jaar op de tweede paasdag in een Amsterdamse nachtclub kennis maakten met de heer en mevrouw Goetz uit Wilmington (Delaware), De aanleiding „Ik kon mijn oren niet geloven, toen de heer Glenn Goetz ons uit nodigde naar Amerika te komen" vertel ons Thom Maas, die vrij dagmiddag met Greta Scheepbouwer thans mevrouw Maas met de Maasdam naar New York vertrok. ,In het begin dacht ik dat hij een grapje maakte, maar toen ik veer tien dagen later uit Genua een brief van hem ontving, waarin hij infor meerde hoe het met mijn emigra tiepapieren voor Amerika stond, be greep ik dat het de heer Goetz ernst as. „Het 'Ir bijna n-et te geloven", valt mevrouw Maas haar man in de rede. „Tijdens het gesprek in de nachtclub liet Thom zich ontvallen, dat hij emigratieplannen had. doch geen kans zag het nodige geld hier voor bli elkaar te krijgen. „Wanneer je wilt emigreren, wil ik wel borg voor je staan", zei toen meneer Goetz. maar ik dacht dat het groot spraak van hem was. „Op het einde van de avond ge beurde er iets, dat volgens mij de aanleiding is geweest, dat wtf nn aan boord zitten. By het afrekenen probeerde een kelner de heer Goetz tien gulden teveel te berekenen, hetgeen echter niet lukte omdat Thom ingreep. „Onmiddellijk daarna kwam de heer Goetz met zijn fantastische aanbieding voor de dag. Wel tien maal zei hfj: „Ik mag jullie bijzon der graag." „Toen wij op 25 augustus trouw den. stuurde mevrouw Goetz een paar dagen tevoren eon „droom" van een ivoorkleurige satijnen trouw japon met een sleep van 3.50 meter!" Het toeval wilde, dat de „Johan van OJdenbarnevcldt", waarop Thom als banketbakker voer. eer. Tufaac maand later een reis naar New York 1 '"•«•«s* wachtingen", zegt Thom. „Ik werd als een vorst door het echtpaar Goetz ontvangen. De heer Goetz heeft een groot aannemersbedrijf doch daarnaast is hij aandeelhouder van een likeurfabriefc. Met hondenden mensen, liet hij mij kennis maken. „Dit is nou mijn vriend Thom, die binnenkort naar Amerika komt" zei de heer Goetz tegen zijn kennissen. „Thom is een getrouwd man, maar zijn uitzet is nog niet voor elkaar. Maar daar kunnen wij wel voor zorgen, niet waar jongens?" voegde hij er aan toe. Tal van cadeaus ,Jk werd er verlegen onder en Ik wist niet wat ik moest zeggen, toen ik een paar dagen later overstelpt werd met cadeaus, zoals een ijskast, een televisietoestel, een elektrisch fornuis enz." „Toen ik weer naar zee vertrok vertelde mevrouw Goetz mij. dat zij van plan was een nieuw huis te laten bouwen en mij haar oude woning cadeau te doen." „Op 31 januari j.l. kregen mijn vrouw en ik ons visum voor Ame rika. zodat wij onze passage in orde konden maken," „Ik blijf in mijn oude vak werken. Een banketbakkersfirma heeft mij een goed betaalde baan aangeboden. Ze willen mij in een glazen vertrek laten werken gelegen aan de straatzijde zodat het publiek kan zien, op welke wijze ik mijn taar ten maak." i MOSKOU De Russische commu nistische partij heeft vrijdag de com munistische partijen in de gehele we reld opgeroepen de volksfront-ge dachte van vóór de tweede wereld oorlog tot nieuw leven te brengen. Deze oproep geschiedde ïn een re solutie, die door de partij op de laat ste dag van haar twintigste congres In Moskou is aangenomen. Er wordt aangedrongen op het herstel van de contacten tussen de communistische en socialistische partijen, en ook die andere partijen, die „uit hun daden blijken pal te staan voor de vrede en strijden tegen het imperialistische juk." De resolutie spreekt zich verder uit voor het collectieve leiderschap en. keert zich. tegen Stalin, al wordt zijn naam niet genoemd. Ook wordt zachtmoedige kritiek uitgeoefend op Molofcow en Malen kow, ook hier worden geen namen geh emd, maar de toespelingen zyn zeer c-uidelijk. De inhoud van de resolutie is voornamelijk afgestemd op de Azia tische volkeren, die nog geen par,tij hebben gekozen in de koude oorlog tussen Oost en West, en keert zich fel tegen bet kolonialisme. (Adoerzentte LM.) UW BOEKENWEEKVERRASSIHSÏ Een nieuwe rijk geïllustreerdefWm- edisr® van Toluol's meesterwerk „OORLOG EN VREDE" met Audrey Hepburn sis zijn hoofd rolspeelster, Namchs. Uw boekverkoper wacht u met uw exem plaar enbet Boekenweek-geschenk! Prijs In prachtband slechts f 8,90. „Wij hebben bijzonder veel aan de heer en mevrouw* Goetz te danken," verzucht mevrouw .maar het geld voor maakte. Van deze gelegenheid j onze overtocht wilden wij niet maakte h« gebruik een bezoek aan j van hen aannemen. Dat heb- de familie Goetz te brengen. j, „Het overtrof mijn stoutste ver- ben Wij zelf betaald. WASHINGTON Amerika. Enge land en Frankrijk zullen er bij West-Duitsland krachtig op aandrin- gen. voort te gaan met het betalen van een aanzienlijke bijdrage voor het onderhoud van de geallieerde irncprn, totdat do EunücBwebr ge reed U. De Westduitse regering had ge weigerd om de betalingen, voor de buitenlandse troepen na mei nog voort te zetten. Een nieuwe wereldoorlog wordt „nog steeds mogelijk, maar niet on vermijdelijk" genoemd en de Russi sche communisten hebben lof voor de ..ernstige vooruitgang", die Joego slavië in de richting van het socia lisme maakte. Voorts wordt gezegd, dat de com munisten in de kapitalistische landen thans langs de parlementaire weg aan de macht kunnen komen en dat geen burgeroorlog meer noodzakelijk is. De partij spreekt zich uit voor be tere betrekkingen tussen de Sowjet- Unie en de Verenigde Staten en an dere grote mogendheden, doch doet tegelijkertijd een felle aanval op de meest „agressieve elementen van de imperialistische mogendheden." MONTGOMERY. Duizenden negers in Montgomery (Alabama) zUn vrijdag te roet naar htm werk gegaan. Zij gaven gehoor aan een oproep van hun predikanten om een demonstratie van .Jydeiyk verzet" te honden tegen de rassendiscrimi natie. De negers boycotten reeds elf we ken de plaatselijke autobusdienst als protest tegen de veroordeling van een vrouw, die geweigerd had het voor blanken bestemde gedeelte van een bus te verlaten en in de afdeling voor negers plaats te ne men. Tot dusverre zijn 89 negers, van wie vermoed wordt dat zij aan de boycot deelnemen gearresteerd. OF het boekenfeest in de Am sterdamse Stadsschouwburg, heb ik gisteravond toneel gespeeld. Ik had het natuurlijk beter kunnen nalaten, maar dat ia met btjna alles het geval, zodat je er moeilijk re kening mee kunt houden, 't Was trouu'ens afgesproken- en. dan moet je het doen, dat is een heilig be ginsel. Denk eens aan al die echt paren die alleen bij elkaar blijven omdat het nu eenmaal afgesproken is. Nou dan. Jk heb je foto in de krant ge zien", zei Ko van Dijk een poos ge leden in Americain. tegen me, Je was aan 't repeteren voor dat stuk". „O ja...." zei ik achteloos doch alert. yjk kon je wel een schop geven", verklaarde hij niet zonder walging. „Nou ja, 't is ook zo moeilijk, to neelspelen" zei ik. ,Jk moet een kok uitbeelden, zie je. Een bedeesde man. Nou, een bedeesde man praal zacht jes. JVfaar als ik zachtjes praat kan de souffleur me niet eens verstaan. Dus ik schreeuio. Maar als ik schreeuw ben tk geen bedeesde man. Want een bedeesde ma» schreeuwt niet. Die praat zachtjes. Hoe los jij zoiets nou- op?" ffy keek me aan met ogen die een wereld van gedachten uitdruk ten en zei op bedwongen geduldige toon: Geloof me, het is mogelijk een bedeesde man te spelen en toch ver staanbaar te spreken. Nou, sterkte met altes,„." En hij verwijderde zich. Hij is zo'n groot acteur dat je zelfs aan zijn rug kon zien, hoe weinig hij van mijn creatie ver wachtte, Daar had hij natuurlijk gelijk in want ik heb niet de ge ringste aanleg voor het toneelspel- Wat' mij er in hindert is dat je, onder het uitspreken van woorden die je particulier nooit zou gebrui ken, gezichten dient te trekken die je competentie verre overschrijden en over het toneel moet lopen op een manier, die nooit in je op zou komen. Waarom acteurs er zo ge brand op zyn aan dit gecompliceer de ongerief hun leven te besteden, is rny een volledig raadsel. Toch begrijp ik, na mijn debuut in de Stadsschouwburg, veel meer van deze kunstenaars dan vroeger. Als een première is gevallen en je leest de vernietigende kritieken in de kranten, snap je eigenlijk nooit waarom ze de sof zelf niet op de eerste repetitie zagen aanko men. Maar nu ik heb meegespeeld in eert voorstelling, waarin verschei dene critici, gepruikt en besnord hun beste gezichten liepen te trek ken, is my een- groot licht op ge gaan. Reeds bij de eerste lezing sterft namelijk de kritische functie een snelle pijnloze doodVan alle mede spelenden maakt zich de kinderlij ke, romantische geestdrift meester waardoor, in de kapitalistische maatschappij mensen worden be heerst, die een onderneming oprich ten. Je zieltogende artistieke nor men voeren een gevaarlijke kleinste kwaad politiek en je zegt: „Nou, onze Jan speelt toch rnaar goed, hé." „En vlak onze Marie ook niet uit'', mompelt een ander, by leven een gevreesd criticus. Want toe wonen mt in het land der blinden en het blykt-er te- we melen van één-ogen. Maar_ het pu bliek heeft er f helaas} twéé.. Daar mee gaat het koeltjes zitten kijken. En het zegtna afloop: JNoil, dat toneelspelen van jent leek wel modder". „Toch ging het veel beter dan op de eerste lezing", zegt je dan. Ach, eigenlijk zou het publiek al tijd alle repetities moeten bijwo nen, dan viel er nooit één stuk. KRONKEL. (Advertentie IM.) JSUJUZO. Ssbyde.-m.2Qep LONDEN. Het Royal National Lifeboat Institute van Engeland heeft een gift van 100 pand sterling (f 1064,50) van de voormalige Britse diplomaat Guy Burgess, die naar Moskou is gedeserteerd, afgewezen. Het geld was de betaling voor een. artikel, dat Burgess had geschreven.' voor de Sunday Express van Lord Beaver brook. PARIJS Paul Léautaud, de Franse schryver en toneelcriticus, die bekend staat om zijn excentri citeit, is woensdag op 34-jarige leef tijd te Parijs overleden, zo wordt thans vernomen. Twee van de letders van de bitsboycot in Montgomery wor den door een politieman on dervraagd. Rechts de neger- predikant Martin Luther King, -naast hem zijn ambtgenoot, dominee P. D, Abemathy. Sa men met nog enkele neger dominees en andere negerlei ders werden zij gearresteerd en later op borgtocht (ruim 1000 gulden) tmjgetaten. Het proces tegen hen begint 19 maart.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2