Spel van gratie en behendigheid in een „Soiree gymnastique Van der Plas winnaar van toernooi De senioren van THOR tonen hun kunnen Y erenigingsvermaak van dit weekeinde Restaurant aan 1 de Rotterdamse vierde 35-j Rlindenbond „Zevensprong'' van St Jorisdoele DE ARBEIDS MARKT IN JANUARI DE TWAALFDE VIERSPELENKAMP De WF-wandelaars winnen le prijs Wie mist autowiel? Schoorsteenbrandje Fietsen gestolen CM B-li indermiddag Vrienden Onderling Amusant Kunstgenot V oltastraat-feest Diefstalletjes Onwel geworden Aardig concert van „Bravo ,,Er zijn nog wensen" Ook in Rotterdam: Voor stadspost aparte bussen Russisch plan voor dam in Beringstraat Britse minister van Oorlog naar het Midden-Oosten 2 Maandag 5 maart 1956 7:< Bijna' duizend leden - telt de oudste gymnastiekvereniging f van Schiedam. Dit grote aantal gymnasten van THÖK treedt graag eensan het openbaar op om te tonen»-welke vorderingen' er zijn gemaakt. Het bestuur van THOR worstelt evenwel met de grote möeiRjkhedén dat er geen. geschikte zaal is te vinden voor een massale uitvoering. De enige gelegenheid, is het Pas- sage-theater en'voor 1956 isdeze niet te krijgen. Er moest dus worden uitgezien naar. andere mogelijkheden.- Voor - de senioren ;is waarschijnlijk de oplossing gevonden in 'een nieuwe vorm ?van een contactavond..-' Saterdag werd inMusis Sacrum voor de senioren een „Soiree Gym- .nastiqu.e". gehouden. Van acht tot tien toonden diverse groepen dames èn heren hun speciale kunnen in - één der. onderdelen van de veél- zijdige sport. Daarna werd er gezel lig gedanst op muziek: van het Ball- roomorkest van Martin Frans. Onder leiding .ven dé bekwame leidsters mevr. C.- Romein-v. Méurs. N. 'Kloppers-v. Wagtendonk en de /instructeurs C. van t Oudheusdén cn Fr- Schonk lieten de honderd besten /zien dat het begrip lenigheid geen .fictie behoeft te zijn. Begonnen werd met een ogenschijnlijk eenvoudige oefening beenzwaaien. Dit is meer aan ritmische gymnastiek verwante evenwichtsdans. ''Het- accent van de avond viel op de ^nge, apparatuuri:Zoa|5 ;de,dapge; maf fevenwichtsbalkV 'e^ br«g f.m èf ongéljjke.leggers. ;:dié, ti#f> laatste/ij a* ren öp 'de vöorgrö'rid-^komeh. vDé groep dames op. de evepwichtsbalk leverde een fraaie prestatie. Beval lig en behendig. Paardgpringen en spectaculaire .hoepel- cn. baloefenin gen waren eveneens een'onderdeel in .de grote verscheidenheid van dit programma. Voor het bestuur van THOR werd dit experiment een groot succes. Meerdere contactavonden hope lijk van dit goede kaliber zullen zeker volgen. Bij de oefening op de lange mat maakte Willy Bos, gesteund door de teraar F. Schonk, een mooie salto. Het clubhuis St. Jorisdoele gaat op donderdagavond de „zeven sprong" of wel het zeven-jang be staan van het clubbuis vieren met een grote feestavond in Irene. Aan vang half acht. Door de pupillen zelf wordt op deze „bonte avond" een programma afgewerkt van muziek, zang, dans cn Verder kan gemeld worden dat de „Clutenba 1956". de jaarlijkse club huis-tentoonstelling bazaar, ter af sluiting van bet winterwerk, gehou den wordt van woensdag 24 tot en met zaterdag 28 april. Met het voor bereidende werk is reeds een begm gewaakt. Extra-treinen voor Fijenoord Tn verband met de oefenwedstrijd van het Nederlandse elftal m het Fiienoord-stadion. zullen er extra- treinen ingelegd worden van Schie dam naar Rotterdaro-Zuid. Het pu bliek dat van deze extra-treinen ge bruik wenst te maken, wordt ver zocht tevoren kaartjes te kopen. De vertrektijden worden op het station bekencL gemaakt Aan de jongeren is ook gedacht. De bijna 90Ö jongeren zullen ïn juni het podium van het openluchttheater By de ,joirée gymnastique" van de T.H.O.R. teerden ook oefenin gen op de evenwichtsbalk getoond. Hier ziet men de dames F, Scholte (links) en C.Kros rechtsin actie, in de Plantage kunnen, gebruiken om vrienden, en verwanten te laten zien wat zij bij THOR leren. Het openingswoord in het; uitver kochte Musis Sacrum sprak voorzit ter Th. van Woerkom, die zijn tiende jaar als voorzitter ingaat en reeds enkele tientallen jaren bestuurslid van deze gymnastiekvereniging is. Hij besprak de organisatorische moeilijkheden van een grote'vereni ging en. hij vertelde dat het bestuur daarom tot deze 'nieuwe vorm .van een contactavond gekomen was..'Het gebrek 'aan bevoegde leiders is vó'or. dé uitbouw van de vereniging 'een rem. Vooral voor de jeugd is dit een; probleem 1 Senioren, kunnen voor de beoefening van gymnastiek nog steeds bij THOR'terecht, Apothekers nachtdienst: Apotheek F. H.' Backer, St. Lidüinastr. 58. Bellen bij ongeval: G.G. - en'GD Tuinlaan 80. telefoon C9290. Gem. Openbare Jjcesza&l en Biblio theek. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag) van 930 tot 4^0 uur en iedere avond (behalve woens dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. B»k- Leeszaal en Bibliotheek» Dam, geopend teders dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur.'? Iedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur, Zondags gesloten. Sledeiyk Museum: Voorlopig gesla- ten.. BIOSCOPEN Passage: 2, 7 en 9.15 uurt „Vera Cruz". Monopole, 2. 7 en 9-u.: Karavaan". VOORSTELLINGEN Musis Sacrum, 7 en 9 uur: Film voorstelling „Vijf voor Twaalf", Beurs, Hermes-D VS tafeltennis toernooi. v, Irene, 8 uur:: O.VJ3., filmvertoning Op 30 januari 1956 stonden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Rotter dam, nevenbureau Schiedam .inge schreven 153 mannén en 29 vrouwen, van wie er resp. 129 en 7 geheel werkloos waren. Het aantal inschrij vingen gedurende de maand febru ari 1956 bedroeg 169 mannen en 27 vrouwen; geplaatst werden 70 man nen en .18 vrouwen; afgevoerd wer den 82 mannen en 14 vrouwen^ zo dat op 28 februari 1956 nog inge schreven stonden 170 mannen en 24 vrouwen, van wie er resp.139 en 7 geheel werkloos waren. Gedurende de verslagmaand wer-, den ontvangen 148 nieuwe aanvra gen van werkgevers voor mannen en 31 voor vrouwen, terwijl op 28 februari nog 1931 aanvragen voor mannen en 126 voor vrouwen als onvoldaan stonden geboekt. Voor emigratie werden in februari 7 nieuwe gevallen genoteerd, ter wijl 10 gevallen werden afgewerkt. Op 28 februari waren nog 14 geval len in behandeling. Esperanto-agendo Jaodon, la 8an de marto. Klubves- pero. Parol kaskadó pri diversaj pro blem oj ce la. fain: v. Gink. Floeg- 'str. 10. Esti en Esperantujo dum kelkaj horoj de vas esti goj o. De eindstrijd van de Vierspelenkamp, die zaterdag en zondag in Plefa- zlcht te Schiedam werd gehouden, heeft een verrassende uitslag gebracht. Niet Van Du vb werd e venals verscheiden jaren achtereen de winnaar» maag; Van der JPlas. Deze behaalde in de finale in totaal 23 punten? en bleef daarmede ver in de meerderheid. Zeker even verrassend was het, dat de'sterkste deelnemer aan ht unieke toernooi, die zelfs eenmaal met tien punten zijn tegenstander versloeg, in deze finale tegen Van der Plas ten onder ging door achtereenvolgens alle partijen te verliezen. Dat kostte hem de zege, want In de latere ontmoetingen kon hy niet zoveel punten veroveren, dat hij het échec kon herstellen. Bovendien moest ook Köne- man een veer laten, terwijl de jeugdige Van Soelen zowel tegen Van Duyl als tegen Van der Plas en Köneman vijf punten behaalde en ais tweede eindigde. In deze laatste ontmoetingen werd zeer sterk gespeeld, wfrnt er wérden hoge moyennes en mooie series geboekt. Köneman v. Duyl Kader: Duyl Köneman Eénband: v. Duyl Köneman Driebanden: Van Duyl Köneman - Niets wees er zaterdagmiddag, op, toén mét de finale van :de Viersper lenkainp werd begonnen, dat Jan van Duyl,'die van de aanvang af als de winnaar werd gedoodverfd, zo'n gevoelige nederlaag 'zou lijden. Hij kwam tegen Van der - Plas uiten bad spoedig een groot deel van zijn handicap weggewerkt, doch toen deze 69 caramboles in enkele beur-, ten maakte, was het pleit beslecht en ondanks een goede serie van Van Duyl verloor hij toch. Ook zijn ka derpartij ging verloren. Dat werkte natuurlijk ontmoedigend op de een. doch gaf de tegenstander moed en zo kwam het waarschijnlijk, dat Van Duyl cr uit raakte en Van der Pias bij de één bandstoten twee keer een serie van zes maakte. Hij kwam ver voor te staan, zodat een beurt van zeven Van Duyl niet meer kon ba ten. Tenslotte verloor hij op het laatste ogenblik ook de vierde partij. Na een stand van 95 voor Van Duyl. stevende Van der Plas snel op zijn totaal af en met een slot- serie van vijf won hij ook nog de resterende punten. Dat hield in. dat Van Duyl alle kans op het winnen van de Vierspelenkamp had verlo ren. Hij bleef beneden 2ijn vastge stelde gemiddelde in libre- en kader partij. terwijl hij bovendien geen greintje geluk had. Van Soelen mankte intussen het leven van Kö neman zuur en zorgde telkens voor goede beurten. Zowel de libre- als de kaderpartij gingen voor Köne man verloren. Dat vond deze genoeg en bij riep zijn tegenstander een halt toe. Zo kon hij de partij een- bandstoten en driebanden in zijn voordeel laten eindigen. Zaterdag avond had Van Soelen, 'die sterk j speelde al gauw Van Duyl de eerste punten- afhandig gemaakt door c- Iibrepartij te winnen. Het zou ech ter niet zoln debacle worden als 's middags, want nu verloor Van Duyl maar tweemaal. Daardoor boekte hij vijf matchpunten» de eerste, die bij kreeg. Bijna had Van der Plas ook Kö neman volledig aan zijn zegekar, ge bonden. Alleen bij het libre kon hy het niet redden. Maar nu Van der Plas na afloop van de tweede ont moeting al 18 punten had, kon hem de overwinning niet meer ontgaan. Zondagavond werd er fel gestre den. Het begon al in de eerste par tij, waarin Van Soelen ver achter raakte bij Van der Plas, doch met 63 plotseling de leiding nam. Nog eens wist de laatste met 58 een voor sprong te nemen en daarna onbe dreigd te winnen. Een prachtige prestatie leverde Van Soelen in de koderpartij, want hij zette met een prima gespeelde serie van 92 een flinke achterstand om in een voor sprong. terwijl die 20 groot was. dat Van der Plas er niet meer aan te pas kwam. De beide volgende par tijen werden gedeeld en de toeleg van Van der Pias ook de derde man ver achter zich te laten, mislukte. Hoewel de beslissing dus al lang bekend was, bestond er toch veel be langstelling voor twee oude rivalen, n.L Van Duyl en Köneman. Het werd een interessant gevecht, waarin goed gespeeld werd. Köneman maakte in de Iibrepartij een serie van 106 en Van Duyl van 81- Goede gemiddel den werden genoteerd en bij de een- baodstoten maakten beide, spelers éen grote serie, resp.'van. 14?en T3. Was Van der" Plas dus winnaar van het toernooi geworden eh had Van Soelen beslag op de tweede plaats gelegd, na afloop van de ont moeting Van Duyl—Köneman, bleek eerstgenoemde de derde plaats te bezetten, terwijl de tweede als hekT kesluiter fungeerde. 4 v- v. Duyl—v. d. Plas: Libre: 200 20027 32 Al AO 375 309 27 42 11.44 v. d. v. Duyl Kader:: V. d. Pias v. Duyl Eenband: - v. d.Plas v. Duyl Driebanden: v. d. Plas v. Duyl - 8.82 13.17 30 30 30 27 20 20 33 20 14-33. 3-764 1.588 0.606 0.424 Van der Plas won alle partijen en noteerde 10 punten, Van Duyl boek te er geen. Köneman—v. Soelen. Libre: - Van Soelen 200. 200 18 49 Köneman Kader: Van Soelen 350 Köneman.. 225 Eénband: Köneman 3! v. Soelen 31 Driebanden: Köneman v. Soelen.. 325 226 18 150 20 20 32 20 11 32 11.11 12.55 4.83 6.00 1.428 0.952 4 0.625 3 0.343 Aangezien beide spelers twee -par tijen wonnen, deelden ze.de: punten en kregen er ieder 5. Van DuylVan Soelen: Libre: 200 200 20 42 10,— 375 346 20 55 37.30 Soelen v, Duyl Kader: v. Duyl v, Soelen Eénband: v. Soelen v. Duyl Driebanden: v. Duyl v. Soelen 250 250 150 116 30 30 30 22 20 20 20 16 57 20,83 29 9.66 0.800 0.640 Ook deze spelers kregen ieder 5 punten,' omdat ze elk twee party én wonnen. Köneman—v. d. Plas; Lfbre: 325 325 18 72 18.05 200 95 13 22 5.27 Köneman v. d. Plas Kader: v. d, Plas Köneman Eénband:, v. d. Plas Köneman Driebanden: v. d. Plas Köneman 20 20 20. 13 2.142 2.000 1.176 0.764 Van der Plas. behaalde acht pun ten en Köneman twee. Van Soelenv. d. Plas: Libre: 200 .200 13 58 15.38 200 .128 13 63 9.84 d. Plas v. Soelen Kader: v. Soelen v.' d, 'Plas Eénband: v. Soelen v. <L Plas 150 150 150 92 92 15.00 ■33 - 9.20 1.875 1.312 Driebanden: v. d. Plas 20 20 38 3 0.526 y, Soelen 20 10 38 2 0.263 Van Soelen en Van der Plas deel den de punten en kregen er ieder 5. v. DuylKöneman: Libre: 325 325 17 106 19.11 375 251 17 81 14.76 250 250 225 185 13 45 38 49 30 30 13.88 10.27 2.727 1.727; 0.500 0.425 De uitslag was dus 82 voor Van Duyl. De eindstand werd: 3. Van der Plas, 23 punten; 2. Van Soelen, 15 punten; 3. Van Duyl, 13 punten en 4 Köneman, 9 punten. De wandelgroep van hét bewa- kings-personeel van "Wilton-Fije noord heeft zaterdag bij de „ope- ningstocht". van de N.C.W.B. met 702 punten de eerste prijs behaald in de afdeling semi-militaire groepen. De mars ging over 25 km. Advertentie Ï.M.) VERKOOP Waaromkomen 's morgens vroeg al honderden klanten naar onze zaa k, al s zijde avond daarvoor een adver tentie met «en aanbieding hebben gelezen Heus, 2fj komen niet naar de stad, als zij niet uit onder vinding weten dat de kwa liteit van onze aanbiedingen altijd beter is dan wij. In ortzë advertentie tot ultdruk- ki ng kunnen brengen, En ook deze aanbieding van katoenen stoffen zal hun ver wachtingen yèr overtreffen. fabrieken Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van dezé stoffen. Tientaflen verschil lende .dessins en kleuren, geschikt voor-alle mogelijke doeleinden, j, - Duizenden meters voor vlotte rokken, blouses, japonnen, house-coats, meisjesjurken, overhemden,. krulppakjes, schorten enz.; en U kunt ze- door elkaar kopen voor nog geen zeventig cent. Geen te/. 01 schriftelijke bestellingen. WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tel. 29180 Degene die een autowiel van een Ford-wagen vermist, grijs geschil derd met een half versleten Vrede- stein-band erom,, yan 5,25 x 16, kan deze terughalen aan het politiebu reau. Bij een schoorsteenbrandje in de Antonie. Muysstraat. 65 heeft' de brandweer- zaterdagmiddag het vuur verwijderd met de ramoneur. Er werd geen ;schade aangericht. Het afgelopen weekeinde zijn er drie fietsen gestolen. Het rijwiel van P. de W. werd zaterdagnacht in de G er rif Verboonstraat gestolen, dat van W. van der S. in dezelfde nacht aan de Nieuwe Haven. Zondagnacht werd aan de Nieuwe Haven ook de fiets van. C. V. uit -Rotterdam ge stolen. De kinderen .van de-ieden'van de Chr. MetaalBedrijfsbond. hebben za terdag. naar hartelust genoten van: een gezellige middag in Irene.. .320 peuters van 6 tot 12 jaar kunnen; heel wat leven maken, en dat deden ze dan ook prompt. Maar.bij het draaien van de films.werd het rusti. ger, hoewel de belevenissen yan de.- „Houthakkers", de „Vliegende Aap" en „Danny Boys" het intens meele vende jeugdige publiek nog al eens verraste kreten ontlokten. Goochelaar Perplexïca en partner waren voor de kinderen een nie,t geringe attractie, evenals de lekkernijen, die nog uit gereikt werden. De plaatselijke voor zitter van de Metaal Bedrijfsbond, dé heer J. C. Verkade, opende, deze middag, die vo.or de jeugd zo buiten gewoon prettig verliep. De contactavond, die de reisvereni- ging „Vrienden Onderling", zaterdag in Beatrix belegde, betekende tevens een intiem feest'ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de reïsver- eniglng. Het was voorzitter J.. B, te Brugge, die de leden een 'hartelijk welkom toeriep op deze voorde ver eniging zo gedenkwaardige dag. Tot nog toe heeft de reisvereniging steeds dagreizen georganiseerd, maar dit jaar zal er een twee-daagse reis gemaakt worden. De plaats van be stemming is Luxemburg. Van de. 50 leden, die „Vrienden Onderling" telt, hebben de meesten hun trouw on dubbelzinnig getoond:-zij zijn al sinds de. oprichting lid van de vereniging. Reeds 20 jaar hebben de heren J. B. te Brugge, Th. Zwanenburg en W, van Buren tot aller tevredenheid deel van het bestuur uitgemaakt, als resp. voorzitter, penningmeester en secre taris. •- Op uitstekende wijze kweten de eigen leden zich van de taak om het feest op gang te brengen en de stem ming er in te houden. Met hun mu ziek, sketches-en dansen hadden ze veel succes bij hun clubgenoten in de zaal. Willem Pietje toonde dat hij met de toverstaf heel aardig over weg kon. Hét.'waren ook. weer eigen leden, ■die de contactavond'van de Scbie- damse toneelvereriiging„Onderling Kunstgenot" zaterdag in, Tivóli op vrolijkten. AardigeV'schetsjes werden gespeeld, zoals de; grappige geschie denis van' „De boérin op de kost school". - Goochelaar Jaap Valerius deed met zijn manipulaties ook een duit in het zakje van welslagen. De muziek van de Overschiesc Edelweiss Kapel, die ter-assistentie was geroe pen, viel bijzonder in de smaak van het publiek. Dit orkest zorgde er tot slot ook voor dat de. danslustigen niet tekort kwamen. Voorzitter C. v. d. Graaf sprak een inleidend woord. Op 7 april:, zal „Onderling Kunstgenot" een opvoering geven van het toneelspel „Een vogel vliegt de wereld ia" van A. P. Dearsley in een Nederlandse bewerking van Jan Teulings. De toneclafdeling van de buurt vereniging Voltastraat heeft de Vol tas! raters in de zaal van het Volks gebouw zaterdagavond heelaange naam bezig gehouden met het grap pige toneelstuk „Vrouw ,op zicht" van Han van Teylïngen. Hoewel'de rollen zo nu en. dan wel eens wat te veel opgezegd dreigden te wor den, vooral in het begin, kwam er langzamerhand.meer expressie in het spel, zodat men er nog eens goed voor ging zitten .om toch maar niets van de komische, voorvallen te mis sen. Onder regie van de heer J. van Ingen kwamen vooral de dames S. van Ingen en D. Kruiningen en de heren T. de Hartog en G. v. d. Spek tot heel acceptabele prestaties; Voorzitter G. v. d. Spek sprak aan het begin van de. avond een wel komstwoord E.en band. van eigen le den'- onder leiding- van de heer S. Broekhuizen verzorgde nog een - ge zellig bal. B. cn W .-plannen voor: (Advertentie l.M") 6757069915 Zoals bekend ligt het in de bédoe-' ling van het gemeentebestuuraari het einde van de Maasboulevard, nabij de aldaar aangelegde terrassen, een restaurant te doen verrijzen. Dit restaurant zal, behalve langs de Maasboulevard zelf. bereikbaar zijn door een over het te dempen Balkengat aan te leggen laan, welke (via-de nieuwe spulsluis) een -on middellijke. verbinding zal vormen met het .Volkspark (Willem de Zwij-, gerlaan). -: 7 ';'V Bij :de voorbereiding vandit plam is uit besprekingen yan het gemeen tebestuur. mét de betrokken brouwe rij gebleken, „dat de exploitatie van bedoeld'restaurant, wil het aan be hoorlijke;.eisen voldoen, alleen mo gelijk zal zijn, indien het Schiedam- se bedrijfsleven in het algemeen be reid is-zyn gasten aldaar te ontvan gen; - Het gemeentebestuur is. daarom van mening.dat een band tussen dit te bouwen restaurant en het bedrijfs leven van - belang ^'is.cwat door de Schiedamse bedrijven' dan uitgedrukt kan wordendoor;'.het i nemen van aandelen -.in /de onderneming. Om/de plannen toe. te; lichten, or ganiseert net /gemeentebestuur daar om 'op donderdagmiddag - 8 maart in de aula van -het Stedelijk Museum een bijeenkomst, waarop dé plannen, aan de hand-van tekeningen, uiteen gezet zullen worden; Bfjde politie is aangifte' ge daan van de diefstal van 125 meter laskabel van het terrein van de N.V. Tanker cleaning aan de Ha venstraat, .waar men bezig is met debouw van ketelhulzen. Zaterdagmiddag om één uur heeft de politie een 12-jarige jon gen aangehouden, die in een wa gentje 66 tegels vervoerde. Het ge beurde in opdracht van de 33-ja- rlge F. W., die de tegels/had ge stolen 'van een bouwterrein fa .Rot terdam. W. is aan de Rotterdamse politie overgedragen, Zaterdagmorgen, is de 36-jarlgé N. V. uit Leiden aangehouden en in het hoofdbureau van politie op gesloten, toén hij triplexplanken vervoerde die hij had weggenomen bijWilton-Fijenoord. -De tweede stuurman/vari het? Zweedse m.s. Diana, dat momenteel bij Wilton-Fijenoord ligt. heeft aan gifte gedaan van de vermissing van f 449 uit zijn hut. In een slagerswinkel aan het Ru bensplein zakte de 13-jarige jongen P. van V. uit Vlaardingen zaterdag middag plotseling in elkaar. Hij is naar het. gemeenteziekenhuis in Vlaardingen gebracht. In "hei zesentwintigste jaar van haarbestaan - heeft de -, C.J.M.V.- Möndaccordeonverénigtng „Bravo" zaterdagavond weer éen geslaagd, jaarlijfc&^cöricert gegeven.'- In de grote /zaal van Arcade waren velé .belangstellenden, die genoten heb- ben van hét goede programma. Hét was //eigenlijk., een om-en-om-pro- gromma tussen „Bavo":.én de gast- vereriigfagen Mignon".en „Blij- dorp7;,-üit Rotterdam./ Degastheren, openden daverend, met een serie van vijf -nummers, waaronder; het homogene Voor Koningin ,''env'Va>' derland-van P, F. de Daarna kwamen onder leiding van de heer G. J. A. -de Bruyn de rnndolinegezelschappen. De beken de Offenbachmelodieën werden - öp sublieme wijze uitgevoerd. Deze bewerking van Jean Linard leent zich uitstekend voor deze snaren instrumenten. Na de pauze waren het weer de marsen, die het best door de. blazers uit hun instrumen ten werden gebaald: Vlotte melor dieën, waarvan de Bondsm; rs voor al met zeer veel routine werd ge speeld.. De raandolinegroepen hadden aan het slot een zeer luchtig program ma. De Spanola en Katinka, beide van Joh. B. Kok, waren gave ver tolkingen van de Spaanse dans. Blije, lichtvoetige composities, die uitermate geschikt zijn voor de mandoline. Het grote gezelschap musici, oogstte uiteraard -veel suc ces. Als-entr'act was er de mede werking van het- Scala-duo.. Een goed programma op een uitstekend jaarlijks concert van Bravo. Het deed de voorzitter, de héér C. J. P./de, Bree, veel genoegen een gevuld Arcade te zien.' Een spe ciaal welkom had hij voor de gas ten van Bravo. Bromfietser botst tegen verkeerspaal De bromfietser M, A, .O. .uit Schie dam botste zaterdagavond tegen een verkeerspaal op het Rubensplein, toen 'hij uitweek voor een motor. Zijn verwondingen werden door de GG en GD op de dichtstbijzijnde, post behandeld. De bromfiets werd zwaar beschadigd. Jongens leverden zaterdag 50 ge-, weerpatronen af aan het hoofdbu reau: van- politie. De patronen, -die aan de. Maaskant /werden gevonden; zijn waarschijnlijk nog afkomstig uit: de i oorlog.: BOTTERDAM In een sfeer van dankbaarheid over de resultaten van haar arbeid heeft de Rotterdamse Blinden bond. zaterdag haar 35-jarig bestaan her dacht. De feestelijkhedenbegonnen des middags mét een. drukbezochte re ceptie in Maison de Klerk, waar velen het bestuur met dit jubileum kwamen gelukwensen. Er waren af gevaardigden van zusterverenigin gen uit vele plaatsen van het- land, van de jongerenorganisatie, van ce plaatselijke protestantse en rooms- katholieke bonden en van de con tactcommissie van de drie Rotter damse bonden, die allen met een korte speech hun welgemeende fe licitaties aanboden. Tevoren had de voorzitter van de jubilerende vereniging een' over zicht gegeven van de geschiedenis. Hij kon daarbij constateren dat het werk vah dé bond niet zonder re sultaat is gebleven. Mede hierdoor is bereikt» dat de blinde niet meer als een onmondige wordt be schouwd, doch zijn plaats in de maatschappij heeft gekrègen. Niet alleen in de werkinrichting voor blinden, doch ook in het bedrijfs leven en in overheidsdienst hebben velen een plaats gevonden en ge nieten zij een vrijwel volwaardig loon. zodat zij niet meer afhanke lijk zijn van liefdadigheid. Er zijn echter nog wensen. Zo is Rotterdam een der weinige plaat sen waar de blinden nog de volle premie moeten betalen voor het zie- Rotterdam krijgt over enige tijd naast alle bestaande brie venbussen aparte bussen voor stadspost. Daarin kan het pu bliek alle poststukken depone ren,.die in Rotterdam moeten bïyven. Het systeem betekent voor de PTT een aanzienlijke arbeidsbesparing. Bovendien zal het in vele gevallen een snellere bestelling in de hand werken, In Den Haag is een proef genomen met een splitsing van de brieven bussen. Gebleken Is daar dat het pu bliek volledig meewerkt De PTT- directie .heeft daarom besloten het systeem ook in Rotterdam en. Am sterdam in 4e voeren. Op het ogenblik moet de voor de stad zelf bestemde post dertig a vijf en dertig procent van hétge heel, een lange, weg afleggen vóór zij bij de afdeling 'bestelling terecht komt.Volgens het Haagse systeem gaat de stadspost direct naar de -be stelling.' Op diemamier zal het waarschijnlijk mogelijk zijn de post stukken van de tweede buslichting nog dezelfde dag te bestellen- De PTT onderzoekt nog of gebruik moet worden gemaakt van brieven bussen met twee gleuven of dat voor stadspost aparte bussen zullen wor den geplaatst. Het is niet onmogelijk dat een nieuw type brievenbus zijn intrede zal doen. kenfonds, indien zij niet verplicht verzekerd zijn. Ook .rekent men er op dat spoedig.de bUndeii-rente éen minimum inkomen, voor Jalle blin den zal garanderen. Men gaat eehter vol goede moed door met het werk en zpals de voorzitter van. de, Ne derlandse Blindenbond,: ae heer F. G. Txngen zei. hield deze 'bij een- komst-de belofte in. voor een krach tige voortzetting'hiervan. Slot Noorse-weken Beeldje aangeboden voor plaatsing in Lijnbaan De tentoonstelling „Noorwegen en: de Lijnbaan" |g zaterdagmiddag be sloten met de aanbieding van het beeldje „Spelende beertjes" aan liet gemeentebestuur van Ilotterdam. De Noorse ambassadeur in ons. land. de heer Lars J. Jorstad. sprak in het Nederlands tegenover de vice-voorzitter van de ver.- „Winkel- promenade Lijnbaan",de heer E. Lifmann, zijn dank uit voor de goe de propaganda, diede Lijnbaan voor Noorwegen en. het Noorse pro-, dukt heeft gemaakt Hij; hoopte, dat vele generaties van Rotterdam mers en bezoekers van der stad aan het dierengroepje.' dat als een. be wijs van dankbaarheid van de Noor- se firma's werd aangeboden, een ogenblik plezier zouden beleven. De heer Lifmann aanvaardde het geschenk en verzocht burgemeester Van Walsum de gemeenteraad voor te stellen het beeld te accepteren, en als plaats van bestemming ..de Lijnbaan aan te wijzen. De burgemeester was er zeker van dat de raad het geschenk dank- baar zou aanvaarden.. Dit is een. besluit van de winkelweek, waar-" voor we niet dankbaar genoeg kun nen zijn, aldus mf. Van Walsum. MOSKOU Rusland is- van plan' een dam in de 90 km. brede Bering straat te bouwen. Deze straat scheidt Siberië van de Amèrikaanse provin cie Alaska. Men wil dooréén reus achtige verwarmingsapparatuur, waarvoor de energie zou moeten worden geleverd door een atoom kracht centrale, het 'water verwar-' men, dat door dé straat'van de' Stille Oceaan naar de Noordelijke; IJszee stroomt. Tecbnischè samenwerking tussen de Sowjet-Unie en de Ver. Staten zou noodzakelijk zijn. LONDEN Dé Britse minister- van Oorlog, Anthony Head;? is'/naar het Midden-Oosten .vertrokken/ waar, hij eenheden en'installaties van het Britse leger op, Cyprus,in4 dezone van.het Suezkanaal 'en in. Lybië zal inspecteren. Voor zijn vertrek .ver klaarde hij met de regeringen .van Egypte en Lybië zaken/van gemeen-, schappelijk belang.te zullen bespre- keni

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1