Feestneuzen en warme jassen bij koninginnedag-plezier Grafiek tegen lage prijzen: alle hulde voor de Guilde! C Wilton-heren herstellen zich te^en Animo i Schooljeugd besluit het sport-toernooi J In vrolijk gepavoiseerde stad Kiriderivedstrijden hadden de grote belangstelling Doris, en Frank „Yourig at heart" Buitenkansje voor de liefhebbers Duivensport Carillon verstoken THOR-successen HANDBAL WF-dames blijven Vires volgen AGENDA Afscheid bij Bravo Burgerlijke stand MET 7.000 TOESCHOUWERS Burg. Peek reikt de prijzen uit Clutenba een succes Exposities 'in het Stedelijk Museum, het CCC (Schie- dam en hij De Stroom Eendengevecht Gebroken polsen bij bet feest Getuigen gevraagd Extra treinen SCHIEDAM EEN BRIL 12D: u jst ""5 ds jiharii kunt u niet missen geen dag Dinsdag: 1 mei 1956 Vrolijk hebben gisteren de gehele dag duizenden vlaggen, waarmee Schiedam zich getooid heeft op Koninginnedag, gewapperd in de harde wind, maar dit was dan ook het enige voordeel dat de feestvierende bur gerij gehad heeft van de wind. Voor de rest was het maar een gure dag. Het Oranje-zonnetje heeft nog meermalen geprobeerd er tussen door te breken, maar veel meer dan een poging is het niet geworden. Toch heeft het vry onprettige weer niet veel invloed gehad op de algemene feest stemming te de stad, waar het nog druk was van het publiek en vooral van de vrolijk met oranje en feest-petjes getooide jeugd. Van het door de Vet. Nationale Feest- en Gedenkdagen opgezette programma heeft eigen lijk alleen het concert van Gusto's Muziekvereniging in de Plantage niet de publieke belangstelling gekregen die het verdiende, terwijl by de avondvoorstelling even Pluvius als spelbreker dreigde op te treden. Maar het pubiek bleef hardnekkig zitten hetgeen goed was gezien. De juiste stemming voor koning innedag kwam er al vroeg in toen de vlaggen bij honderdtallen uitge stoken werden en de kerkklokken begonnen te beieren, welke stem ming nog aangemoedigd werd door de muziekkorpsen van St. Ambro- sius, Harpe Davids en Crescendo die door de oostelijke,- westelijke en zuidelijke Stadsdelen trokken om in het centrum der stad, de Grote Markt samen te komen. met een groot publiek overigens.' Hier heb ben zij nog voor burgemeester Peek en andere autoriteiten gespeeld met als slot het al-oude volkslied. Ove rigens.' de gehele dag door was er muziek te* horen in de stad, waar vele korpsen voor aansprakelijk te stellen, zijn. Voor de jeugd De jeugd,' met oranjestukken en feestneuzen op, heeft gisteren wel het hart kunnen ophalenAllereerst was er voor h&n (maar de volwas senen hebben meegenoten.'} een heel aardig kinderfeest in de Plantage. De wind was er kil, maar daar héb ben de kleinen waarschijnlijk niets of weinig van gemérktbij de ge zellige babbeltjes van conferencier Frans Nienhuis, de-grollen en kluch ten. van muzikale clown Fransky, de Belg, en de trucs van gooche laar Eddy Schuyer en de sterke staaltjes op het koord van Sjefo- lina. Sterk inderdaad, by die wind. Het optreden van Peter Piekos was een programma apart, alleraar digst zoals hij met de kinderen om gaat. Vooral het ongewilde optre den van het jongetje dat de mond- trombone van Peter-niet vertrouw de en wegsnelde om een kijkje achter d© coulissen te nemen, was beslist amusant. DE KINDERWEDSTRIJPEN va» 's middags hebben duizenden op de been gebracht, niet alleen kinderen, maar evengoed de volwassenen. VOOR DE BEHENDIGHEIDS- WEDSTRIJDEN op rolschaatsen was de belangstelling zelfs zo groot, dat deze wedstrijden op twee plaatsen gehouden moesten worden. Niet al leen. in de Nassaulaan voor het ge meente-ziekenhuis, zoals de opzet was, maar ook in de. Lange Nieuw- straat. En zelf toen was het een .gedrang van jewelste-om een plaat sje aan de kant te kunnen krijgen- Dat het niet meevalt om een bal letje op een_ blikken bord mee te voeren als je jjp gladde rolletjes staat, hebben de nonderden jongens en meisjes gemerkt jen de toeschou wers hebben zich best geamuseerd met de verwoede pogingen die daar toe gedaan zijn* IN DE WARANDE heeft mende moderne versie van het oude steek spel gezien- Het paard was vervan gen door de fiets en het vizier door een feest-neus, maar. ,de geconcen treerde aandacht, bij vele kinderen goed te zien, was het zelfde. Het is ook niet zo gemakkelijk om met een houten zwaard een klein ringe tje weg te prikken en de jeugdige edelman of edelvxouw die erin daag de om drie van de vier ringetjes weg te halen, werd dan ook door het talrijke publiek feestelijk toe gejuicht. Estafette-loop IN DE PRINS'BERNHARDLAAN kwamen' de „stoere" knapen, fn luchtige sportkledij bijeen om voor hun school de prijzen weg te halen bij de estafette-loop, telkens vier jongens van de hoogste klassen van de lagere scholen of van de ulo's, de vglo's en de technische school. Het ging notabene om de zilveren wisselbeker, zodat men letterlijk het Jieste beentje voorzette. Bij de lagere scholen ging de wis selbeker naar de St. Thomasschaoi, met de Klaas de Vriesschool als tweede, derde de Erasmusschool en 4 de Gr. v. Prinstererschool. Bij de oudere jongens bleek de W. de Zwijgersehool over het beste lopers materiaal te beschikken, want de eerste drie Prijzen gingen naar die school, met de Rehoboth-mulo als vierde. Bij al deze wedstrijden toonde burgemeester Peek- door zijn aan wezigheid belangstelling. Hij was vergezeld door de heer M. Holl, voorzitter van de S.G. en de heer L, Kamp, voorzitter van de VNFG. Tot slot. vuurpijl bij de vie- De klap op ring werd gegeven in de Plantage, by de uariété-auond. Met de handen in de zakken en de kraag van de natte jas hoog, heeft men gekeken naar het bonte programma dat hier geboden werd. Maar vooral confe rencier Kees Minders slaagde er teel in de koude handen -weer «if de zakken te krijgen voor een ap plaus. AJet zijn ijseljjk ge-yell en zijn vele, vaak goede grappen, bracht, hy er wel de vrolijke stem ming in. Hij werd bijgestaan door de steeds beroemder wordende Mieke Telkamp met haar vlotte liedjes, de bekende accordeonisten de Pico's, de Eio's, twee vlotte meisjes met fijne acrobatiek; Fransky, de Belgi sche muzikale clown met veel hoe den" en grollen, die wel eens wat plat gingen; Sjefolina, die ook 's avonds op de stalen draad ver scheen; .Fanny Black die hartroe rend over Amsterdam zong en da scherp-schietende goochelaar Eddy Schuyer. Voorzitter L. Kamp open de de bijeenkomst en ging voor in het zingen van het Wilhelmus. Ons verslag zou niet volledig zijn wanneer we ook niet. vermeldden dat de jeugd in Kethel eeneigen feest-programma voorgeschoteld fiad gekregen op het DHS-terrein, waar voor grote belangstelling bestond. Het was een reprise van de och- tend-vooi stelling in de Plantage. De zieken en ouden van dagen 2ijn niet vergeten, want het mandoline gezelschap O.N.Ï. van de heer Hak- kert heeft hen vergast op vrolijke liederen, Al met al hebben de Schiedam mers veel plezier gehad aan het feestprogramma dat hm is voorge zet door de Ver. Nationale Feest en Gedenkdagen. Het mag dan zyn dat, dit programma niet veel ver schilt van die van de vorige jaren, uit de grote opkomst van het pu bliek blijkt wel dat het in de smaak valt. In Monopole: Doris Day en Frank Sinatra (nog in zijn ,,musieal"-periode) hebben elkaar gevonden in „Young at heart" en het Is dus wel duidelijk dat men in deze film vergast wordt op een overvloed van liederen. Daar het hier gaat om een Uefdesgeschjede- nis-met-moellljkheden, krijgt men liedjes van verlangen in het begin, trieste liedjes als het mis gaat en tot slot de alles-komt-op-z'n-pootj es- terecht liedjes, piêizerig om aan te horen. De liefhebebrs van muziek van Doris en van Frank kunnen hun hart ophalen in deze film, die boven dien de bezoekers ook nog wel wat meer biedt dan amusement. Het gaat om een. vrolijk levenslustig gezin, met veel muzikale dochters. De lief de verstoort de vrolijkheid, want er vallen ook wat teleurstellingen voor ontkende liefde en. ontkend muzikaal genie. Maar via een geweldig auto ongeluk komt alles toch weer te recht, wat dan uitvoerig wordt be zongen - Het geheel wordt dan nog gekruid met een aantal grappige mo menten zodat alles by elkaar „Young at Heart' 'een prettige ontspannings film is geworden. De S.C.V. de Postduif organiseer de een wedvlucht van uit Olden- zaab 180 km. De uitslag was als volgt: 1 L. Borranie; 212. H. v. d. Kant; J -7—8—10—11—21—31—32. iJ, Doejaartn; 419—27 G. Kiela; 5 Th. Weelie; 6 Th. Jansen; 9 J. Ver haal; 1317242829 C. Verlin de; 14 E. Smirren; 1525 L. Ver heugen; 16—40 P. Hnten; 18—20 36 A. Heeren; 22 J. Brand; 23 K. Muilwijk; 26 H. Cram a30 J- de Koster; 33 J. Niemeijer; 34 F. Kop penhagen; 35 P. Dalhuizen; 37~4l L, Crama; 3839 v. d. Tuyn; 42 Joh, Christen; 43 M» Bakker. Emmy Steens op haar versierde fiets was een van de - deelneem sters aan het ringsteken. Hans Scholten, aanvoerder van de voetbalploeg van de St. Hendricus- schooi ontvangt van burgemeester mr. J. IV. Peek de door zijn ploeg gewonnen beker. De heer L. Kamp, voorzitter van de Ver. Nat. Feest en Gedenkdagen kijkt belangstel lend toe,5 Het carillon is in de vorige week „verstoken", d.wjz-j er zijn andere melodieën op het automatisch speel werk gezet. Op het heel üur speelt het carillon uit de Pinkstercantate van Bach bet lied: „Mein glaubiges Herz frohlocket" en op net halt uur laat de beiaard de melodie van Gezang 296 (Hervormde Zangbun del) horen. Bij de jaarlijkse kampioenschaps wedstrijden keurturaen, die zater dag door de Rotterdamse Turnbond zijn gehouden en waaraan alleen de dames- en meisjes-turnsters hebben deelgenomen, heeft de Schiedamse Ver. voor Lichamelijke Opvoeding T.H.O-R, een rol van betekenis ge speeld. Vooral de gezusters Woord hebben zich danig geweerd en Truus wist zich als eerste te plaatsen, op de voet gevolgd door haar jongere zuster Miep. Dat was nog niet alles, want mej. W. Bos plaatste zich als vijfde, mevr. G. Smirren-Verkerk zevende en mej. R. v. d. Zee elfde. Bfj de jeugdturnsters kwam mej. Fien Scholten als vijfde uit de bus. Het was bijelkaar dus wel een zeer succesvol optreden van het Schie damse Thor. IN het Stedelijk Museum te Schiedam wordt thans een voortreffelijke collectie grafiek tentoongesteld van hoofdzake lijk wel buitenlandse kunste naars. Deze tentoonstelling is verzorgd door de „Guilde in ternationale de la'gravure" te Parijs en wil meer dan alleen maar een aantal kleurenlitho's, etsen en houtsneden tonen. De Guilde tracht namelijk de goe de grafiek tegen lage prijzen nader tot bet grote publiek te brengen. Van elke prent zijn circa 200 druk ken vervaardigd, die de kunstenaar heeft gesigneerd, waarna de plaat uit de roulatie wordt genomen. Op de tentoonstelling bestaat gelegen heid exemplaren van deze grafiek aan te kopeti. Wandversiering VOOR de liefhebbers is ao'n trans actie ongetwijfeld een buiten kansje en voor hen, die nu eens voor betrekkelijk "weinig geld een goede, artistiek verantwoorde wandversie ring In hun woning willen hebben, eveneens. Het aantrekkelijke van deze aan- bieding is vooral de veelzijdigheid der prenten, die een keuze aanzien lijk vergemakkelijkt, omdat een Ieder wel iets van zijn gading zal vinden dat met zijn gevoel voor schoonheid strookt. Men vindt er de abstracten en de experimentêlen, de surrealisten en de expressionisten, de gematigden en hen die de natuur tot hun voorbeeld hebben genomen. Deze expositie bevestigt overtul- fend de bloei van de grafiek als in- ividueel uitdrukkingsmiddel naast de Echilder-, bouw- en beeldhouw kunst. Deze twintigste eeuwse gra fiek is nauwelijks meer te vergelij ken met de voortbrengselen on dit gebied uit het verleden, maar heeft een eigen „gezicht" gekregen, dat op de duur werd gevormd door de nieu. we inzichten die In de beeldende kunst zelf zijn ontstaan. Voor wat dit betreft hebben de schilderkunstige opvattingen van na de tijd van het impressionisme wel bijzonder bevruchtend gewerkt. De invloeden daarvan ziin duidelijk en overal zichtbaar aanwezig, zonder dat de techniek daaronder heeft ge leden. Deze techniek schiep bepaal de beperkingen, die overigens inhe rent zullen blijven aan dc grafiek in het algeméén, maar die ook het ka- In de districts 2e klasse heren had Operatie '55 al op een kam pioensfeest gerekend, het moest echter nog worden uitgesteld. Zeil wonnen zij overtuigend van CWP doch ook Wilton Fyenoord wist de volle winst binnen te halen tegen Animo en blijft de Hagenaars dus op de voet volgen. In de allereerste minuut wist Animo de score al te openen, doch toen de wedstrijd 3 min, oud was. VOOK HEDEN Apothekers nachtdienst: Apotheek Nieuwland, Dr. Wibautplein 17 en. Jansen, Swammerdamsingel 41. Bellen bij ongeval; G.G. en GD. Tuin!aan 80. telefoon 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek,. Lange Haven, geopend iedere.werkdag (behalve maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woens dags en t zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten RJs. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. geopend tedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur Iedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur; des zondags gesloten Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Moderne Grafiek" (tot 6 mei). Geopend dagelijks van 2 tot 5 uur; woensdBg-en vrijdagavond van 7 tot 10 uur. -v_ BIOSCOPEN Passage. Alleen 8.15 uur: „Het schaap met 5 poten". Monopole, 2 7 en 9 uur: „Young at heart". - VOOKSTELLtNGEN Musis Sacrum. 6 uur 1 mei bijeen komst. Dr. W. Drees spreekt Beursgebouw. 8 uur Mei-bal. De CJMV mondaccordeonvereni- ging „Bravo" zal op donderdag 3 mei in „Irene" haar 26-sie jaarfeest houden. Naast het optreden van „Bravo" zullen „De vrolijke zwervers" van de CJMV-Feyenoord en het „Scaladuo" uit Rotterdam hun medewerking verlenen. Tevens zal op deze avond de heer A. N. van Daaien, die ruim 25 jaar dirigent van „Bravo" is geweest, zyn functie overdragen aan de heer J. J. Krommenhoek. - GEBOREN: Dirk, z. v. J. F. Veraart en A. C, Schouten; Cor nelia W„ d. v. W. C. v. d. Pluüm en A. C. J. M. Sundermann; Marti- nus, v. L, Scholten en T, Weij; Marjo. d. v. F. H. Kogel en C. Zee- lenberg. OVERLEDEN: A. J. J. Dries, 71 j. Van het School voetbal- en handbaltoemool 1956, dat te de paasvakantie begonnen is, zfjn de finales gisteren' op koninginnedag verspeeld. Het is een mooie bekroning geworden van een goed toernooi. Ook wat de publieke belangstelling betreft: was deze reeds ln de voor-rondes heel groot, gisteren is wel een record-aantal toeschouwers naar de Boshoek getrokken om deze laatste voetbal- en handbalwedstrijden yan de scholieren te zien. Bijna zevenduizend personen waren daar aanwezig, voor de be sturen van de daar spelende voetbalverenigingen om van te watertanden, maar de toegang was dan ook gratis. Handbal Het weer heeft niet zo heel erg meegeholpen by dit sportfestijn en de toeschouwers stonden aardig te kleumen. Voor de spelers zelf was de sterke wind een veel groter na deel, omdat de bal meermalen won derlijke capriolen maakte en vele goed-oogezette aanvallen op niets uitliepen. Maar de jeugdige spelers komt alle eer toe, voor hun taai vol houden. Zij werden dan ook met een hartelijk applausje bedankt- Omstreeks een uur heeft burge meester, mr. J. W, Peek, de prijzen persoonlijk uitgereikt, na eerst in een kort speech) e de betekenis van deze dag uitgelegd te hebben en alle medewerkenden, die dit toernooi hebben doen slagen, bedankt te hebben. Het is voor de 9e maal dat dit toernooi wordt gehouden en de belangstelling neemt eerder toe dan af.- över de uitslagen kan het volgen de opgemerkt worden: Bjj het voet ballen by de seniores klopte W. de Zwijgersehool 1 de Technische School 1 met l—O en verwierf zo de eerste pry's. Daarentegen sloeg Techn, school 2 de IV, de Zwijger- school 2 met 4—1 ij kreeg zo in die poule de eerste pry's. Tenslotte klop te ook Techn. school 3 de W. de Zwijgersehool 6 en. verkreeg een eerste prijs. Wat de juniores betrsft, de leer lingen van de lagere scholen, hier verwierf de St. Hendricusschool de eerste Prijs door de St. Aloysius- school met 3—0 te kloppen. De St. ThomasschooJ daarop klopte met 21 de Fr. Beatrixschool en won de derde Prijs. De troostprijzen voor het voetballen gingen naar de Goe man Borgesius'choo! en de St Ber- nardusschool. terwijl de prijs voor het meestsportieve elftal aan de Jan Ligthartschool toeviel. Bij de handballende meisjes van de ulo-scholen verwierf de Huis houdschool een eerste prijs door Mater Dei 3 met 1—0 te kloppen en de Mater Dei 1-team deed hetzelfde door de St. Liduinaschool met 3—1 te kloppen. Bij de lagere scholen wonnen de Pr. Beatrixschool en de St. Agnes- school de eerste prijs door resp, de Kon. Wilhelminaschool met 7~3 en de St. Willibrordusschool met 50 te kloppen. Hier bleek de St. Jacobusschool over het meest sportieve team te be. schikken. U.l.o.-combinatie ivint Als toegift word tenslotte nog ge speeld een voetbalwedstrijd tussen het team van de rijks-hbs en een ulo-combinatie, door de laatste met 1—0 gewonnen. Bil deze wedstrijd ging het „net echt" toe, want de elftallen kwamen keurig in looppas het veld op en maakten front voor het publiek, dat hun een hartelijk apolausje gaf De hbs-ers speelden zelfs met rugnummers! Het was een goed gespeelde wed strijd met spannende momenten, waarhij bleek dat beide elftallen aan elkaar gewaagd waren. Eerst in de tweede helft, met wïndvoordeel, scoorden de ulo-ers met een strak schot het winnende punt en maakten zo een einde aan de spanning. Esperanto-agendo Jaudon. la 3an de majo Kiubves- pero Pendas sur la muro kaj ük- takes, ce fam: v. Gink, Ploegstraat 19. Ciu ceestanto estas lauvice kdo Nierop. stond het scorebord al weer op I1 door een doelpunt van L. Boer, deze gelijke stand was echter maar van zeer korte duur. De Wilton, ploeg kreeg een klein overwicht en Foncke profiteerde daarvan en wist kort achter elkaar de stand op 24 te brengen. In de eerste minuut van de tweede helft 26; hierna kwam Animo weer op 5—6. Daarna werd er om beurten ge doelpunt en aan spanning heeft het in- de wedstrijd niet ontbroken. Het einde kwam met een 8—11 over winning voor onze stadgenoten, die nu wel definitief de tweede plaats zullen behouden. De dames van Wilton Fijenoord blijven koploper Vires et Celeritas goed volgen; de Goudse dames wonnen zelf met 45 van AHC '28 en de Schiedamse wisten de twee puntjes mee te brengen uit de wedstrijd *tegen Olympia. Het was N, Bos-v. Houwelingen die de score opende; W. Ezerman vergrootte die voorsprong en 4 min. voor het einde maakte H. de Raay met een 17 meterworp de overwinning een feit 0—3. De heren van DWS konden niet winnen van AMC '28. In deze ont moeting stond niets meer op het spel, dus van heide kanten werd er aardig gecombineerd, AHC had voor de rust een 62 voorsprong; in de tweede helft wisten onze stadgenoten nog vijf maal te doel punten. doch AHC ook nog drie maal, Het werd een 97 overwin ning voor AHC '28, De dames van DWS hebben Jn een gelij kop gaande .strijd tegen Animo de twee puntjes mee naar Schiedam gebracht. Na de thee wist M. de Uyl onze stadgenoten een 2—3 voorsprong te geven, doch Animo maakte er weer 33 van. Het winnende doelpunt voor DWS kwam van de hand van N. Robart, Het 2e damesteam van DWS had bij de rust een 12 achterstand, doch door goed doorzetten van de voorwaartsen wisten zij tegen Rot terdam de punten eerlijk te ver delen 2—2. Heren 3 van DWS moest met 918 de eer laten aan het 2e team van Vires et Celeritas. Bij de thee hadden zij een 4—9 achterstand. De juniorjongens van Wilton wisten een mooie prestatie te leveren door met 37 te winnen van de Meeuwen. Juniorjongens van DWS wonnen met 97 van Actief Meisjes, junio- ien 2 van DWS wisten ook ai een overwinning te behalen op RODA2 met 5—3, Meisjes adspiranten van DWS boekten een 10—0 overwin ning op de Meeuwen en Jongens adspiranten zegevierden over Zuid- wijk met 2—1- Dank zij de medewerking van vele kanten is de Clutenba een succes geworden. Er heerste een prettige stemming en een groot aantal oud clubhuisleden kwamen een kijkje nemen en geld besteden. De bruto opbrengst is 1619,50. 1 De uitslag van de verloting is: no- 756 schemerlamp; no. 279 kof fiemolen; no. 615 theebeurs; no. 377 schaal; no. 849 auto; no. 392 Donald Duck; no. 137 breinaaldenkoker; no- 838 hond; no. Ill postzegeldoosje; no. 861 gans. De te raden naam van de pop luidde; Annelies. rakter bepalen en er een zelfstandig uitdrukkingsmiddel van hebben ge maakt. De beperkingen hebben een zekere bekoring, die vooral heel sterk spreekt in de kleurenlitho. Tweemaal respect EEN tentoonstelling van niveau. Voor de keuze van het materiaal mag men respect hebben, voor de wflze waarop de kunstenaars zich van dit medium hebben bediend uog meer. Het zou ons te ver voeren om elke prent afzonderlijk te bespreken. In de eerste plaats omdat zulk een be spreking onvolledig zou zijn zonder daarin de opvattingen van de kun stenaar te betrekken, in de tweede plaats omdat daarvoor het tentoon gestelde te omvangrijk is. Er zyn klinkende namen bij als Bissière en Campigli, Othon Friesz en Lurgat, Masereel en Severini. In hun werk zingt de nieuwe tyd, die een overgangstijd is en waaruit, als de tekenen niet bedriegen, een nieuwe kunst wordt geboren die vol lediger en indringender dan ooit te voren £e geestelijke strijd van de moderne mens tot uiting brengt. Wie deze overgang bewust beleeft, zal op deze expositie talrijke aanrakings punten aantreffen, die corresponde ren met de roersóen van zijn eigen innerlijk. Want dit heeft de moderne kunst _p de hedendaagse werkelijkheid voor, dat ze ergens de tijd vooruit snelt en als een hypergevoelige ba rometer de nog niet bewust aan de oppervlakte tredende geestelijke stro mingen registreert Alleen al daarom zijn deze kunstzinnige uitingen uit het oude Europa zo interessant, fas cinerend en veroverend. Alle buide voor de Guilde internationale! Kleinere opzet EEN soortgelijke tentoonstelling, kleiner van opzet cn samenge steld alt eigen bezit, is te zien in het Cultureel Contact Centrum aan de Lange Kerkstraat in Schiedam; ze is aangevuld met voorwerpen uit de kunstnijverheid. Het karakter van de grafiek ligt daar meer in de experimentele sfeer en is, door het niveau, bijzonder charmant. Er vallen zeer goede kleurlitho's te bewonderen van kun stenaars van naam, zowel buiten landse als vaderlandse. Ia „De Stroom" aan de Voorhaven (□elfshaven) is een bescheiden expo sitie ingericht van tekeningen van A. J. M. Weimar. Het zijn met houts kool, conté en Oostindïsehe inkt ver vaardigde schetsen, waarin de teke naar nu eens heeft getracht de es sentie van het geziene vast te leggen, dan weer streefde naar een uitge- werkter vormgeving. Sympathiek zijn de figuurschetsen van kleine jongens en meisjes, hoewel soms net iets te simpel en te hard van lyn. De stadsgezichten en landschappen zijn getrouw weergegeven, maar mis sen nogal eens een persoonlijke vi sie, waardoor ze teveel' het natura listische plaatje zijn gebleven. Aan pogingen daarboven uit te kbmen ontbreekt het niet, getuige een en kele molentekening, waarin een gro tere durf valt waar te nemen dit ob ject los te maken van het natekenen. Uit enkele oude tamelijk overladen prenten, opgehoogd met een zoet kleurtje, Marseille 1933 b,v„ blijkt toch wel dat Weimar zich vlotter ls gaan bewegen. L. W. SCHMIDT In de vijver bij het Emma-plant- soen zijn gisteren eenden aan hef vechten geweest. Een vermoedelijk wilde eend met jongen is jn de vij ver neergestreken, waarmee een tweetal daar verblijvende grote wit te eenden geen genoegen nam. Zij gingen tot de aanval over en drie van de jongen werden gedood. Omwonenden hebben toen het vier de jong, dat ook toegetakeld was, in bescherming genomen. De plant soenendienst heeft later de twee witte eenden naar elders overge bracht Gedurende de drukte op Konin ginnedag zyn er twee ongelukken voorgevallen. Bij het kijken naar het ringsteken door de jeugd op de Warande struikelde mevrouw E. j. over een uitstekende steen, en kwam leljjk te yallen. Zy brak haar linkerpols. Zij is bij een. van de omwonenden binnengebracht en vandaar per auto.naar h.et Gemeen teziekenhuis. Dt zestienjarige jongen Jan - K. wonende op de Rotterdamsedijk ging by de voorstelling in de Plan tage op een stoel staan..Dit meubel was hier niet op berekend en Jan viel. Ook hij brak zyn linkerpols. Dokter Poll heeft hem eerst gehol pen en daarna is de jongen naar de dr> Noletstichtïng overgebracht. De commissaris vigi politie te Schiedam roept de personen op, die getuigên zijn geweest" van het on geluk, dat zatermiddag om 12.15 uur plaats had op het kruispunt BK-iaanPcnninglaan. De fietser H. J. B. uit Schiedam verleende geen voorrang aan de motorrijder G. A, V., accountantte Vlaardingen. De laatste slipte bij het uitwijken en kwam hard te vallen. Hij kreeg een zware hersenschudding en een hoofdwond. Hij is naar het Alge meen Ziekenhuis te Vlaardingen overgebracht. Ten gerieve van hen die morgen middag naar het Feij'enoordstadion willen voor de wedstrijd voorlopig Nederlands elftalPortsmouth zijn extra tremen ingelegd. Deze ver trekken vanuit Schiedam om 17.45, 17.55, 18 05, 18.11 en 18.16 uur. D. DE BRUIN Oranjestraat 9 SCHIEDAM TEL. 86431 c$3 <Sb 4*. Te hoop aangeb. Verf. Voorjaar nu schilde ren. Grondverf 1.55; glans- verf f 2,45; plasticverf f 3.25 en f 3.60 per kilo. Vakkun dige voorlichting in de oud ste en goedkoopste verfhan del Jan v. Katwijk, Broers- veld 3741, t.o. Passage, tel. Verf. Komt u onze etalages eens zien; grondverf vanaf 1.55; glansverf in 40 tinten 2.35. De verfhandel met de laagste prijzen en. vakkundi ge voorlichting. Jan v. Kat- wijk's verfhandel, NBroers- veld 3741, t.o. Passage, tel. 68039. Personeel gevr. Voor direct gevraagd hulp in de huishouding, gezin van 2 personen. Was buitenshuis. Aanmelden 's-avonds na 8 uur. West Frankenlandse- straat 87 b. Meisje voor de huishouding (geen praktijk aan huis) gevraagd in doktersgezin 8.30 tot 5 uur. Mevr. Ro- meyn, Burgem. Weynaenöts- laan 38, Qversehie. tel. 46178. Auto's Motoren Rijwielen Moffelen van rijwielen, ge demonteerd, gemonteerd m, bijlevering van nieuwe ket- tingkast, spaken, spatborden en jasbeschermer f 37,50. Frans Waltman, Rotterdam- sedijk 240, telefoon 68948. Diversen Wie echt kiezen wil, beeft geen keus. Die moet naar „Solïngen". Scharen, mdssen. Gero Specialist. Broersvest 57. Telefoon 55193. Alles op het gebied van glas in lood. „Aa-Ve" Glas-in- Joodbedrf}f. West Franke- landsestraat 16. tel. 66280. Een goed gesorteerde biblio theek, steeds voorzien van de nieuwste boeken, is Lees bibliotheek-Kan toorboekhan- dél Modern, Boerhaavelaan 124 Telefoon 68415. Uw mes of schaar bot? ,»So- llngeD*' slijpt en knapt ze op. Slijperij en Staalwaren- handel „SoUngen". Broers- vest-57. Telefoon 55193.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1