Onze wekelijkse sportbijlage SPARTA kan Stormvogels nauw en Hermes DVS deelde eerlijk met Helmond Röod-witten definitief in de hoofdklasse Feij enoord demonstreert tegen De Graafschap CVY won matig duel van zwak De Spartaan Tegen oppermachtig MYY was SYY kansloos Mening van anderen Aantrekkelijk voetbalduel op Spangen Eindhoven en Excelsior delen Eerst tegen-, nu een meevaller .Sparta-Piet' werd een hoge-Piet' Zwart Wit'28 en Spijkenisse kunnen feestvieren Afzwemfeest in Sportfondsen bad RDZ boekt succes te Parijs Amateur-voetbal Eerste klasse A Aantrekkelijk duel onbeslist (1-1) ISI1 Xerxes verloor in matig duel van NEG (1-0) North Sea-race Victoria en Atmodes delen HERMES-D VS-HELMOND Maandag 1-1 mei 1956 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De 21 overwinning van Sparta op Stormvogels heeft - lang aan de bekende zijden draad gehan gen. Met de rug tegen het Kasteel hebben de Spartanen moe ten strijden om met deze zege het verblijf in de hoofdklasse voor het volgende seizoen te kunnen bezegelen. Maar als Vrou we Fortuna haar liefde deze middag, niet volledig aan doèl- man Van Dijk had geschonken, dan zouden de rood-witte man- nekes er wellicht niet zo voordelig zijn afgekomen. Tijdens een Stormvogels-bombardement knetterden kogels van Van der Meer, Snoeks en Jansen tegen paal en lat. Schoten, die voor hetzelfde geld (voor de gasten) véél meer waard geweest hadden kunnen zijn, SpartaStormvogels is een bijzon der aantrekkelijk voetbalgevecht ge worden, waarbij de nadruk moet worden gelegd op het woord „voet bal". Er werd voor de rust door Sparta sterk spel vertoond, en na de hervatting waren het de IJmuidena- ren, die door Snoeks. Van der Meer en De Boer een technische staal kaart etaleerden, waarop menige club „boven de streep" jaloers zou zijn. De 10 voorsprong, die Sparta jukt voor de rust bemachtigde, was volkomen verdiend. De Rotterdam se aanval was he: meest aan bod ge weest. Vooral via linksbuiten Van der Waal werd het doel van de gas ten gevaarlijk benaderd, doch te kort spel van het bsnnentrio stond succes in de weg. Toch kon Verhoe ven scoren, omdat rechtsachter Fre- riks in een nonchalante bui de bal van grote afstand uiterst slordig op de jonge doelman Venus jr. terug speelde. De Rotterdamse aanvals leider was eerder bij de leren knik- Arbiter Aussem stuurt Braams het veld uit. EINDHOVEN" Scheidsrechter Aussem heelt in de strijd tussen Eindhoven en Excelsior zij" handen vol gehad. Belde clubs maakten nl. niet alleen bezwaar tegen de wijze, waarop de doelpunten ontstonden, maar bovendien moest de Dordtse arbiter ook nog Braams uit het veld sturen, omdat deze Van Rooy op nogal hardhandige wijze aanviel. De 1—1-score, die tenslotte werd bereikt kon een ieder bevredigen, hoewel Excelsior zich wel gedupeerd zal voelen door het wegzenden van Braams. omdat het de laatste twin tig minuten toen het zijn beste spel ontplooide met 30 man om de zo kostbare punten slag moest leveren. Voor de rust hebben de Rotter dammers de heer Aussem nogal kwaad aangekeken, omdat het doel punt van de Eindhovcnse linksbin nen in buitenspelpositie gescoord zou zijn. Na advies van de grensrechter bleef dc arbiter echter bij zijn be slissing. Na de rust is Excelsior voortdu rend sterker geiveest en door een omzetting in de ploeg werden* de aanvalsacties steeds gevaarlijker. Den Hartog cn Braams waren dc- grondleggers van de gelijkmaker, die Dörr tenslotte met een beheerst tikje langs doelman Hansen schoof. De laatste .minuten trachtte Eindhoven de strijd te forceren, maar ook toen het met tien man moest spelen hield Excelsior stand. Met verbitterde gezichten zijn elf Excelsior-spelers en kele toeken geleden na de wedstrijd tegen DOS van de grasmat gestapt, omdat scheidsrechter Heeneman juist de wedstrijd beëindigde toen. de rood-zwarten gelijk maak ten. Het doelpunt was een fractie van een seconde te laat gescoord. In de strijd te gen Eindhoven gebeurde een. zelfde geval, maar nu was Ex celsior er niet de dupe van. Integendeel, juist toen de Eindhovense rechtsbinnen de bal voor de tweede keer langs doelman Kouters schoof, floot scheidsrechter Aussem voor rust.De rood-broeken hadden nu vadertje tijd dus eens op hun hand ker, "die hij een kslm zetje gaf om Sparta te laten juichen. Stormvogels beeft vooral na de hervatting verbeten gewerkt voor z'n laatste kans om bij de bovenste helft te komen. Technisch stonden de .aanvallen van de gasten op bij zonder hoog peil, doch de voor- waartsen mogen dan „uitgekookte' vöetbailers zijn, over doorzettings vermogen beschikten zij (behoudens Van der Meer) niet. Nu werden zij wellicht ontmoedigd doordat zij bij felle schoten van. Van der Meer en Snoeks (tegen paal en lat en krui sing) geen greintje geluk hadden. Boyendien nam Sparta na een kwar tier bij een snelle tegenuïtval door een gloeiend schot van linksbuiten v. d. Waal een nóg grótere voor sprong <20>. Al deze tegenslag ten spijt bleef Stormvogels het Spartaanse doel on der druk zetten. Het had éindelijk succes,toen een schroeiende kogel van Van der Meer onhoudbaar in de touwen suisde (21): Wel moest Schop nog op de doellijn redden en knetterden schoten van Van der Meer én Jansen rakelings over de lat; in deze Umuidense bestorming stonden Terlouw, De Koning. Ver beek, Visser en Schop verder on wrikbaar. Moeizaam consolideerden zij de 2—1. Onderaan de derde klasafdelingen gorden benauwde sprongen gemaakt DOTO overtrof zichzelf door met 6-72 van TSB té winnen daar ook Rynsburgse Boys een punt verover- de, kan HBSS hoogstens nog. gelijk met laatstgenoemde komen. Zwart Wit '28 heeft zaterdag het kampioenschap van 4B behaald door Ml Lisse tegen de Boys een 14 zege te behalen. In 4 C veroverde Spij kenisse de titel door een 30 zege ©p Unicum. Veen veroverde-een punt op ASWH. waardoor Pelikaan het kind van de rekening werd. In de afdeling bleef de spannende situatie aan de kop onveranderd, daar Zwervers 00 gelijk speelde tegen Barendrecht, en Melissant en ZBVH eveneens de puntendeelden (0—0). Aan de staart heeft G-TB zich van de onderste plaats gewerkt, dóór een 2—0 zege op VVOR. ZWSH, dat met S2 van HVO verloor en RSM. dat met 2—1 in DVO z'n meerdere moest erkennen, dragen .n de rode lantaarn. (Van onze sportcorrespondent) DOETIN'CHEM. Er was nog een haJf uur te spelen en Feyenoord zat op fluweel. De Rotterdammers, met een 50 voorsprong, waanden zich volkomen veilig en lieten Dé Graafschap zich uitputten In moeizame attaques. Ondanks het stuntelige karakter van de thuisclub-aanvallen was het vijf minuten later toch 35. Een doelpunt van Epi Jansen en twee van Meyers brachten plotseling weer spanning In een wedstrijd, die als een nachtkaars dreigde uit te gaan. De Graafschap rook een gelijkspel. Snel trokken dc Rotterdammers echter de "mies dicht en tegen het einde waagden zü zelfs nog enkele uitvallen, u«e niet ver van succes verwijderd bleven. Het bleef 35. Ouders, laai uw kinderen zwem- j men leren, het is in het belang van hun veiligheid en gezondheid. Van dit laatste leverde zaterdag avond tn 't Sportfondsenbad Gerard Offer man een duidelijk bewijs. - Gerard op jt-jarige leeftijd door kinderverlamming getroffen, legde na door chef-instructeur Kros in dc zwemkunst te zijn onderwezen op het zwemfeest van de heer Putto het examen af voor het Ie diploma van de K.N'.Z.B. Is het wonder dat Gerard's ouders trots waren toen het honderdvoudig aanwezig zijnde publiek aan hun zoon een ovatie bracht voor deze kranige prestatie? Het was overigens niet het enige succes voor de instructeurs van het Sportfondsenbad, want van de 141 kandidaten voor het le diploma be hoefde er geen enkele cn van de 43 kandidaten voor het 2e diploma slechts 1 kandidaat door de exami natoren te worden afgewezen. Naast het diploma zwemmen wer den op een geïmproviseerd toneel door de amateur goochelaar de heer Langcnberg de kinderen bezig ge houden met enkele geslaagde goo cheltrucs. terwijl enkele leden van de springclub Icarus, vooral de jeugd in extase brachten met enkele zeer gedurfde nummers komisch-springen Als van ouds zorgde de ODZ weer voor enkele kunstzwemnummers. waarbij het ons wederom op viel, dot de dames zich te weinig door dc maat van de muziek laten leiden. Tot slot vond gekostumeerd zwemmen plaats, waaraan door velen werd deelgenomen. Sparta heeft voor: de rust alles in het werk gesteld om tot doelpun ten te komen. Het bteej beperkt tot één treffer, dank zij een blun der in de. Stormvogels-defensie. Voordat de Umuidense doelman moest capituleren werd hij (zoals de foto toont) vinnig belaagd door de Rotterdamse aanvallers. In de eerste helft speelde Feyen oord op grootse wijze met zijn tegen stander. Moulijn, Schouten, v. d. Gijp en Bosselaar switchten dat het een lieve lust was. Het publiek raak te opgetogen over dit wondermooie voetbal. Na vijf minuten kreeg Schouten de bal bij de cornerlijn. dribbelde naar binnen en scoorde uit een bijkans onmogelijke hoek" (01). Tien minu ten later maakte Bosselaar 2ich keu rig vrij en zette hoog voor. Cor v. d. Gijp veerde op en over de handen van Marskamp tikte hij de bal met zijn hoofd in het net (02). In de 30e minuut jongleerde Schouten met dc bal. Bosselaar nam het Ieder over 1 kogelde onhoudbaar in (0 —3). Twee minuten na dit doelpunt nam Schouten, dc razendsnelle linksbinnen, het vierde doelpunt voor zijn rekening. Na rust voegde Schouten aan deze alleszins achtenswaardige score nog een Vijfde doelpunt toe, toen hij met een rustig boogballetje de ver uit zijn doel gekomen Marskamp het nakijken gaf. En toen kwamen plotseling de drie Graafschap-doelpunten, die-in de uitslag te veel eer aan de thuisclub doet toekomen. Tussen het spel der beide ploegen lag meer dan een klasse verschil. (Van een onzer verslaggevers) Voor zover CW nog kampioensaspiraties mocht hebben, dan heeft het daar in de ontmoeting tegen De Spartaan maar matig van doen blijken. Was het eerste kwartier nog enigszins aantrekkelijk door twee CVV- doelpunten en één van De Spartaan, daarna kon het vertoonde zo weinig bekoren, dat men er de eerste vijftien minuten totaal door vergat. Kansen hebben de Rotterdammers bij de vleet gehad, maar de voor hoede weigerde deze .evenwel te ge bruiken. CW begon met de wind in de rug het Spartaan-doel fel te be stoken en reeds in de 2e minuut bracht Brunner de stand op 10. De Amsterdamse verdediging was on machtig hier iets tegenover te stel len en keer op- keer rolden de Rot terdamse aanvallen op het Amster damse doel aan. Bij een van deze aanvallen zette Groeneveld scherp voor, de rechts achter Werker kreeg de bal tegen de binnenkant van zijn schoen en het leder verdween in het doel, 20. Dit werd de Amsterdammers wel ■waf te bar en zij stelden dan ook vertwijfelde pogingen in het werk de kansen, te doen keren. Het geluk te hun in de. vijftiende minuut, toen Valks uit een voorzet van Scherpen- zeel ineens inschoot, de stand tot 21 terug te brengen. Na rust kreeg de strijd een geheel ander beeld, daar CW niet meer die activiteit vertoonde, die men ver wacht van een ploeg die nog theore tische kampioenskansen heeft. Het werd een slap spelletje en de Spar tanen waren actiever dan de Rotter dammers, echter hun spel was zo PARIJS. Vier zwemsters van de'. RD2 uit Rotterdam hebben dit weekeinde te Parijs deelgenomen aan internationale wedstrijden. Els Steehouwer won zaterdag de 100 meter vrije slag in 1 min. 10,4 sec, Doortje de Leeuw bleek na 1 min. 25,9 sec. de snelste op de 100 m schoolslag,'Op de 100 meter rugslag behaalde Annemarïe Vermeer een tweede plaats in I min. 18,4 sec. De Frangaise Bossuot won fn 1 min. 17,2* sec. De 3x66 meter esta fette wisselslag leverde in 2 - min. 19,1 sec, een Rotterdamse zege op. pover van opzet, dat de Rotterdamse achterhoede hier niet veel moeite mee had. Bij een van deze Amster damse aanvallen miste Sparreboom grandioos en Scherpenzeel kon de bal in het doelgebied plaatsen, 'waar Fase echter nog juist kon wegwer ken en zo eindigde deze slappe ont moeting met. een overwinning voor de Rotterdammers. 20 11 5 4 27 43—29 20 10 5 5 25 30—20 20 10 5 5 25 45—35 20 9 5 6 23 38—34 20 9 3 8 21 47—41 20 7 7 6 21 29—29 20 7 5 8 19 43—40 19 6 6 7 18 28—30 20 6 5 9 17 19—31 19 ,7 2 10 16 22—26 21 6 4 11 16 32—48 21 4 4 13 12 26—39 RFC CW Velnx DWV HRC VCS UW Rapiditas Gouda Quick Westfrisia De Spartaan SCHIEDAM, Hermes DVS—Helmond is een frisse snelle wedstrijd ge worden, die wat spel betreft weliswaar op een matig peil stond, maar die door het enthousiasme waarmede de twee elftallen voor de punten streden, toch van begin tot eind aantrekkelijk is geweest. Het het 1—1 gelijke spel kunnen beide ploegen tevreden zijn. daar ieder één speeltijd in de meer derheid is geweest en hierin elk een treffer scoorde. •Toen de middenvoor het leder met een ouwerwetse loei langs de keeper wou rammeien werd de consequentie: Oei! Want 'm stee. van raak te knallen schoot hij hoog over de lat en 't turnult der duizendtallen kan hier echt niet saaihgevat. Alle mensen gingen brullen of er iemand moestvermoord daarna werd. het hevig schimpen wat me ook al niet bekoort; in veel blikken kon je lezen dat ze deze middenvoor gaarne hadden willen lynchen en gevild van teen tot oor. Een meneer, wiens pincenétje zijn gezicht iets deftigs gaf, frunnikte dol aan z'n bolhoed, zette die dan op, dan Dat die vent die bal kon missen! kreet hij met bizarre stem, IK haddum erin geschoten! en dat zei hij zelfs met klem. Een mevrouw begon te lachen, ik dacht: die komt niet meer bij toen de heer z'n speech vervolgde, nóg meer vreemde dingen zei. Och meneer, zo sprak de dame met een hiklach, hou toch op, ik zie U al voor de goal staan met die bolhoed op Uw kop! De meneer werd zeer gramstorig; Weet U, riep hij, wat U scheelt, U bent gek. Mens, ik heb vroeger immers jarenlang gespeeld! Dat geloof ik, sprak de dame die aan 'n nieuwe hik begon, ik zie zó dat U gespeeld hebt, was 't niet op een mirïeton? PHIDA WOLFF Jr. (Nadruk verboden). MAASTRICHT De 7.000 bezoe kers hébhen geen grootse herinne ring aan de wedstrijd MWSVV meegenomen. Het werd na anderhalf uur 30 voor de thuisclub, maar deze score was maar een zwakke afspiegeling van het aantal kansen, dat de Schiedamse verdediging de Maastrichtse aanvallers liet. Bijna de gehele wedstrijd waren de Maastrichtenaren in de meerder heid. Het eerste doelpunt viel na 25 minuten, toen Verdonschot uit een voorzet van Van Wissem het leer ineens langs doelman Kouten joeg. Dit was een subliem doelpunt. Te vergeefs, trachtte Jan van Schijndel zijn mannen tot grootse daden te in spireren. De Schiedamse aanval kon echter geen ogenblik van Bun c.s. verontrusten. Zonder dat men iets bijzonders of iets onwindends op de grasmat nog zag kwam de rust In de tweede helft .waren pauwelijks 9 minuten gespeeld toen Willems uit een pass van Ummels de stand op 2—0 bracht.; SW bracht het hierna nog tot enkele tegenacties, waarbij Köneman vrij voor doelman Vrijhof verscheen. Maar de Maastrichtse doelman zag nog kans hem dé bal van de schoen te .plukken. MW raakte in de meerderheid en hoe wel de Schiedamse verdediging haar voorhoede kansen genoeg liet om tot een grote score te komen; beperkte de- Maastrichtse winst zich nog tot slechts een doelpunt, dat van de voet van Couwenberg kwam. Helmond liet de Schiedammers al riirekt merken dat het hun ernst was en trok enthousiast ten aanval. Dit of fensief leidde in de eerste vier minu ten reeds tot twee hoekschoppen, zon der dat Hermes er eigenlijk aan tcpas kwam. In dc tien de minuut namen de Brabanders dan ook volkomen ver diend de leiding, toen stopper Bur ger mistastte op 'n voorzet van Schcn- ckc. De toelopende Overgier hield het hoofd koel en be heerst joeg hij de bal kansloos langs v. Diest 0—1. Helmond kon sterker blijven daar de blauw witte middenlinie door slecht plaat sen de eigen aan val al bij voorbaat smoorde. Pas tien minuten voor rust kon Hermes zich aan de wurgende Helmond-greep ontworstelen. Het zette goed door, maar hield 't spel ie kort, waardoor het niet de ruimte kreeg, die schutters als Zaal cn v. d. Burg nodig hebben. Vlak voor de rust werd v.d. Tuyn geblesseerd en, vervangen door v. d. Gevel. De tweede helft liet een herboren Hermes zien» dat doelbewust ten aanval trok. Opvallend hierin was het goede spel van invaller v„ d. Gevel, die technisch wat minder datx v. d. Tuyn, toch zijn taak als verbindïngsspeler heel goed begreep. Na zeven minuten was het deze speler, die goed gebruik maakte van een misser van spil Sanders. Zijn harde schot werd door doelman v. Reek fraai gestopt. Twee minuten later ging het beten wel mislukte het schot van v. d» Gevel, maar Mijnsbergen stond op de goede plaats om de bal in de goede rich ting te drukken 11. Hermes'probeerde door te gaan, maar kwam niet verder dan een se rie hoekschoppen., die geen van. alle resultaat hadden. Vlak voor tijd zagen de blauwhemden zich door pech de zege ontgaan, daar de kop bal van v. d. Burg wel v. Reek pas seerde, maar de lat (voor de Schie dammers als ongewenste plaatsver vanger) zag optreden. (Van onze spOTtcorrespondent.) NIJMEGEN In de eerste helft zat er weinig vaart in het spel. Soms werd er door beide, ploegen heel aardig gecombineerd, maar men miste aan weerszijden de bezieling om echt gevaarlijk te kunnen wor den. Bij de Nijmegenaren verwissel den middenvoor Driessen én rechts buiten WiUerase voortdurend met. elkaar van plaats en w werden de Rotterdamse verdedigers nog al eens van de kook gebracht. D e Nijmeegse aanval wist vandit zwakke optreden echter niet te pro fiteren. Vac Xerxes' voorwaartsen weerden de vleugelspelers Rijshou- wers en Engelman en rechtsbinnen Ravenstein zich lang niet slecht, maar ze troffen vooral in spil Koop man en rechtsback Roes zeer moei lijk te overwinnen struikelblokken. Het enige werkelijk gevaarlijke schot, dat keeper Donkers in het NEC-doel kreeg te verwerken, kwam dan ook van grote afstand, van de voet van linkshalf Klomp. Vlak voor rust. bij een Xerxes-ofïensief had NES succes, toen Van Riogelenstem van dichtbij via de arm van Vermeer inkogèlde 1—0. De gastheren waren in de tweede hèlft. toen de strijd vinniger was dan voordien en het tempo ook hoger lag. toch web sterker. Een kogel van Bosch trof de lat en Vermeer stopte met een prachtige zweefsprong een lastig schot van Driessen. Aan de andere kant dreigde een kopbal van. middenvoor De Boer uit een hoge voorzet van Rijshouwers, waarbij Donkers niisstompte.in het net. te belanden, maar Roes kon op de lijn met zyn hoofd. NEC's 1-0'voorsprong redden en daarmede ook de zege, die de Nijmegenaren. verdienden. Dinsdagavond om ongeveer 9 uur zal voor North Sea-race,georgani seerd door de Noord Zee Club. te Hoek van Holland gestart worden voor de aanbreng wedstrijd, welke de Hollandse zeilers (13 in getal), naar Harwich brengen. De North Sea race gaat van Har wich naar Hoek van Holland, waar aan ook vele buitenlandse jachten deelnemen. De start hiervan is vrijdag, zodat de jachten bij gunstig weer in de loop van Eerste Pinkster dag te Hoek van Holland worden verwacht Hans Günther Winkler, tie Duitse we reldkampioen der springruiters, heeft bet puissance springconcours van het internationaal concours hippfque. t« Keulen-gewonnen met Halla. Ook het middelzwaar jachtspringconcours werd een zege voor Winkler. De Nederlandse deelnemers stélden hij de. wedstrijden zeer teleur. In het Jachtspringconcours werd Uytendaal met Manilla en. Hanko vijftiende. Doelman Van Reek van Helmond heeft de bal te pakken bij een aan val van Hermes-DVS. Hoog springt hij boven middenvoor Janse van de thuisclub uit en hij heeft de bal irt z'n veilige handen. Aan bet Lange Pad heeft Vic toria atletiek beoefend in een twee kamp tegen Atmodes uit Haarlem. Gezamenlijk bleken de wedstrijd-, de reserve- cn meisjespioegen even sterk en de punten werden „znster"- lyk gedeeld. Ieder bad er 189%. Dc verrichtingen vielen wel wat tegen, maar de wind was zeker van invloed op de tijden bij de sprintnummers, waar Stien Schar- leman Victoria aan twee overwin ningen hielp: 100 m in 13.3 en 200 m in 27 sec. Nel Zaal nam drie nummers voor haar rekening. Zij won het hoogspringen met 1.40 m. bet verspringen met 5.11 m en het speerwerpen met 29 81% m. Vooral dit laatste was een behoorlijke pres tatie. Met 10.63 m zorgde v. Item voor do zege bij het kogelstoten, terwijl Boerboom met 28.57 de bes te discuswerpster was. De ploeg van Atmodes legde in 52 sec. beslag op de 4 x 100 m waardoor de uitslag bij de A-dames werd: 1. Victoria, 79 pnt.: 2. Atmodes, 76 pnt. Het Haarlemse A-meisje Segerius vestigde 'met -eert speerworp van 27.77 m de aandacht op zich. Zij won tevens het kogelstoten, met 9.55 m. Bij deze "meisjeswaren de verdere winnaressen: verspringen: Schenk. Victoria,- 4.98% m; hoog springen: Heystek, Victoria 1.25 mj discuswerpen: De Jong, Victoria, 21.11 m; 80 m: Bouwman, Atm. II.1 sec.; 4 x '80"m: Victoria 44-1 sec. i'v^ny-v^x-^A/^*^/v^n^/v^/vvvvvvvn/vw^wv^A^\nxVv^/vvvv^^^A^^L^vV\A< De heer A. Bij!, Rotterdamsedyk 307b Schiedam, zei: mati ge wedstrijd, maar toch ook wel aan trekkelijk, niet door mooi voetbal, maar door de spanning. De puntenverdeling was juist. Voor rust was Helmond ster ker. daarna Hermes (zonder v. d. Tuyn). Bij de Schiedammers zagen we helemaal niet, dat zü voor een. kampioenschap stre den. Zij zullen, wil len zij eventueel een plaats in de hoofd klasse veroveren, ze ker beter moeten gaan voetballen. In valler .v. a. Gevel kan terugzien, op een uitstekende wed- strijd. Mej. T. Draayer, Fr'. Haverschmidt- laan 51, Schiedam, vondt Hermes DVS in de eerste helft maar sloom voor de dag komen. Hel mond was daarente gen veel sneller en actiever, maar ook ruwer. Hermes had meer dan dit gelijke spel verdiend, daar het in de tweede helft veel sterker was. Deze helft was ook veel leuker en spannender. De doel man van Helmond heeft de 1—1 voor. zijn ploèg gered. In valler v. d. Gevel en rechtsbuiten v. d. Burg waren bij Hér- mes de beste spelers. De heer A. Boe- rendonk, Hoogstraat 150 a, Schiedam, was van mening dat de 1I de verhou ding wel het beste weergaf. Voor de rust kon 'Helmond door het aarzelende spel van Hermes- DVS het middenveld veroveren, waardoor het de gelegenheid kreeg gevaarlijke aanvallen te lance ren. De 0—1 stand in de rust was vol komen juist. Hennes was in de tweede helft veel sterker, maar had pech"-en miste 'ook te veel kansen. Het geheel was een snelle en faire wedstrijd, die het aankijken alles zins waard was.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 4