Dit Nieuwe loonsverhoging vóór 1 januari 1957 ongewenst D' Twee vermeende Rembrandts oorzaak van familietwist Poging tot sabotage - in haven van Hongkong - op Nederlands schip? Uitkering 3pet aanwijzing voor mogelijke loonstijging is van belang voor Wellicht vermindering van werkloosheids-premie MINISTER SUURHOFF IS VAN MENING: mijnheer! Negerstudent wil in Alabama studeren Engelse atoombom ontploft Bepaalde politieke delinquenten weer kiesgerechtigd? Eis één jaar Invalide sloeg meisje met bijl „Zuid-Molukken vijandig behandeld" Verklikkers in strijd tot behoud van rassenscheiding Harriman stelt zich kandidaat bij de democraten Ex-koning Leopold dronk thee met Britse koningin Jeugdige stropers slaan jongen, die ree bevrijdde Postboden in V.S. worden beschermd tegen honden Vier landen eisen schadeloosstelling van Duitsland Ambonezen in Biezen in staking Ismay: Rusland wordt nóóit NAYO-Iid V_ Jarige 400.000ste van ,,De Keukenhof" Congres Nederlandse gemeenten geopend Nationale Partij op Suriname wenst statenonlbind ing Rhee blijft president van Zuid-Korea Partijleider in OostDuitsIand vrijgelaten Britse communisten erkennen „fouten" Echtpaar Truman in Frankrijk 3 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. „De uitkering van de drie procent over 1955 vormt een aanwijzing niet meer, maar ook niet minder nat de. bedrijfstak of de onderneming in staat is in 1956 zonder prijsverhoging een loonstijging mogelijk te maken." Deze be langrijke uitspraak deed de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid J. G. Suurhoff op een persbijeenkomst, die gisteren werd belegd en waar de balans werd opgemaakt van zijn bijna vierjarig bewind. Hü maakte hiermede duidelijk, dat, naar zijn mening, elke bedrijfstak of onderneming welke de uitkering in eens van drie procent over 1955 had betaald ook in staat moet worden ge acht een minstens gelijke loonsver hoging over 2956 te geven. Over de mogelijkheden van een nog vrijere loonpolitiek liet de be windsman zich niet erg optimistisch uit Hij merkte op, dat een nog rui mere vrijheid dan tot dusver ge boden, in bet licht van de huidige ontwikkeling en omstandigheden weinig aanbevelenswaardig leek. In tussen moet het volgend kabinet daarover beslissen, zo zei hij. Wel is een kleine werkgroep bezig wette lijke maatregelen voor te bereiden, die overdracht mogelijk maken van bevoegdheden van het College van Rijksbemiddelaars naar het georga niseerde bedrijfsleven. Of deze al of niet een feit zaJ worden, zal een be slissing worden van de na de verkie zingen optredende volksvertegen woordiging en regering. Enige be zorgdheid heeft de jongste gang van {Advertentie LM.) De Sok voor gevoelige voeten! Gefabriceerd van 100"/,» Merinowol met en zonder nylon versterking- De enige sok met werkelijke garantie De sterkste sok van Uw leven I Kleurecht, wasecht. KRIMPVRIJ. Prijzen vanaf 3.95 per paar Uitsluitend verknjgbaa m de goede Herenmodezaken Alleenverkoop N.V. import Mn. BECOPA Wh A Bemhelm, AMam Pabrikante: Koninklijke Kousen- en Sokkenlabrieken M. J ansen de Wit N.V. Sc bund ei BIRMINGHAM Een cegerstu- de.it heeft zich opgegeven voor de rechten faculteit van de universi teit van Alabama maar heeft op herhaalde brieven geen antwoord gekregen. Officials weigeren com mentaar te leveren. Het secretariaat vaa het Talladega college in het oosten van de staat Alabama verklaarde, dat ee*> van de mannelijke studenten van don kere huidskleur inderdaad om toe lating had verzocht. Dit college staat open voor alle rassen. De betreffende student wil echter voor lopig niet, dat zijn naam bekend gemaakt wordt CANBERRA. Op de Monte Bello eilanden aan öe westkust ■van Australië Is vandaag een Britse atoombom tot ontploffing gebracht. De proef verliep volgens Plannen, Het is niet bekend, welk soort 3! oom wapen tot ontploffing is ge bracht. Men denkt, dat het een soort „trekker" is voor een Britse waterstofbom, waarmee later w het jaar een proef sou worden ge nomen. AMSTERDAM Op het departe ment van Justitie wordt gewerkt aan een wetsontwerp, dat "bepaalde cate gorieën statenloos geworden politie ke delinquenten collectief het Ne derlanderschap en dus ook bet kies recht terug wil geven, Deze mededeling deed gisteravond mr- H. W. van Doom, de landelijke voorzitter van de KVP tijdens een forumavond in het Nispenhuis. Volgens mr. Van Doom wordt hen, die zich tot het departement wend- oen met het verzoek het Nederlan derschap te herkrijgen aangeraden -geduldte hebben .omdat de nieu- }ye. collectieve regeling waarschija- "Jk binnenkort zal afkomen. MAASTRICHT De officier van justitie heeft dinsdag tegen de 36- jarige L. H. Th. uit Seliaesberg-Ter- winselen een jaar gevangenisstraf geelst plus een voorwaardelijke ter, beschikkingstelling van de regering, Th. is beschuldigd van zware mis handeling, met voorbedachte rade. Op 9 juli van bet vorige jaar had hij in Heerlen zijn meisje mej. S. P. met bijlslagen zodanig aan het boofd gewond dat dit schedelbreuk tengevolge had. De oorzaak van dit gewelddadig optreden was het gedrag van het meisje, dat de wat invalide jonge man in zijn liefde teleurstelde door hem op 'n goeie dag te vertellen, dat ze hem zou „aanhouden", totdat ze een man naar haar keus had gevon den. De officier achtte geen opzet tot doden aanwezig. Bovendien was uit het psychiatrisch onderzoek komen vast te staan dat verdachte sterk verminderd toerekeningsvatbaar moest worden geacht Uitspraak op 29 mei. Door de Eeuiven Trouw: DEN HAAG „De Nederlandse regering, die zich beklaagt over de schandelijke en vijandige houding vat. de republiek Indonesië jegens Nederland handelt zelf schandelijk en vijandig jegens de Zuid-Moluk ken." Deze beschuldiging aan het adres van de regering uit 't hoofd bestuur van de stichting „Door de Eeuwen Trouw" in een telegram aan minister-president Drees. In het telegram spreekt het hoofd bestuur haar verontwaardiging Uit over de naar de Stichting meent onrechtmatige arrestatie van de leden van de Zuidmolukse missie door het gouvernement van Nieuw- Guinea. De missie was op doorreis naar Ceram, maar werd door het Nieuw-Guinese gouvernement gear resteerd en naar Boven-Digoel ge transporteerd. JACKSON. De commissie voor de staatssoevereiniteit in de Ame rikaanse staat Mississippi heeft be- sIoteD geheime agenten in dienst te nemen in de strijd tot behoud van de rassenscheiding in deze staat. De mogelijkheid bestaat zelfs, dat voor dit werk ook een neger zal worden gebruikt. BUTTE De democratische gou verneur van de Amerikaanse staat New York, Avereil Harriman, heeft zijn houding van „passief kandi daat voor de benoeming tot presi dentskandidaat van de Democrati sche party laten varen. In Cody, Wyoming, verklaarde hij maandag, dat de delegatie van New York naar de partij-conventie in Chicago zijn naam zal indienen als „actief' kandidaat. Hij vroeg de democraten van Wyoming om steun. zaken wel gewekt, aldus minister Suurhoff. Een nieuwe loonsverhoging voor 1 januari 1957 leek de minister bijzon - der ongewenst. Dit antwoordde hij op de vraag wat de regering dacht te doen. wanneer over enkele maan den mocht blijken, dat de kosten van het levensonderhoud waren gestegen. De minister stelde voorop, dat deze veronderstelling niet erg waarschijn lijk was. Door berekening van loons verhogingen boven drie procent mag niet gebeuren. Verwacht mag .wor den. dat minister Zijlstra daarop streng toezicht zal houden. Trouwens de 4 werkgeversorganisaties hebben hun medewerking toegezegd.Mochten de prijzen toch stijgen, dan ligt over leg tussen de regering en de Stich ting van de Arbeid voor de hand. Hiermede gaf de bewindsman blijk, dat de regering toch nog niet zo'n zwaar hoofd heeft in het functione ren en blijven bestaan van dit ad- vnes-orgaan. Op de interpretatie van het loon- communiqué van 19 maart wilde de minister niet weer ingaan. De rege- ringsbeslissing was duidelijk genoeg geweest Het College van Rijksbe middelaars zal naar bevind van za ken handelen. (Van onze correspondent) LONDEN. Ex-koning Leopold der Belgen, die momenteel in Lon den vertoeft de eerste maal sinds 1938 heeft gistermiddag op Bu ckingham Palace met koningin Eli zabeth de thee gebruikt. Een simpel feit, dat In Londen nauwelijks de aandacht trekt, doch waarvoor op het continent veel grotere belang stelling bestaat. Immers dit bezoek betekent, dat aan'de verkoeling, die tussen de En gelse cd Belgische koningshuizen sinds de Belgische capitulatie in 1940 heeft geheerst, blijkbaar een eind is gekomen. Thans wordt ook ver wacht, dat koning Boudewijn wiens afwezigheid op Be begrafenis van koning George VI indertijd nogal opviel, in de toekomst uitgenodigd zal worden een officieel bezoek aan Engeland te brengen. NEEDE De dertienjarige W. Hennink trof dinsdag in het bos van zijn vader een ree aan, die in een wildstrik was geraakt. De jongen slaagde er in de ree te verlossen, i Nauwelijks had hij 't dier de vrijheid hergeven of lui werd cvervallen door twee knapen die hem een geweldige aframmelm- gaven, omdat hij het hertje had verlost. De politie heeft tegen dc twee jeugdige stropers proces-verbaal opgemaakt. DALLAS Statistieken hebben uitgewezen, dat in de V.S. jaarlijks SOOO postboden door honden worden gebeten De Amerikaanse posterijen Hebben daarom besloten de postbo den speciale pantalons te laten dra gen die een bepaalde handafschrik- kende geur verspreiden. De postboden van Dallas, in de staat Texas, hebben echter tegen deze maatregel geprotesteerd. Zij houden van hemden en vrezen het in hun nieuwe uniform zonder hun viervoetige vrienden te moeten doen. BONN. Vier Europese landen hebben in Bonn schadevergoedings- eïsen ingediend ter waarde van vele miljoenen dollars voor in de oorlog geleden schade. De eisen zijn proef gevallen om de juridische positie duidelijk,te maken van de bepalingen inzake restitutie in de Parijse verdragen, waardoor een jaar geleden een einde kwam aan de bezetting van Duitsland. Ztj zijn afkomstig van Nederland. Bel gië. Frankrijk en Italië. Op 19 juni zal vóór het districtshof van Bonn een aanvang met de behandeling ge maakt worden. BARNEVELD Alle mannen van het ruim 600 personen tellende Am- oonezenwoonoord in Biezen gingen maandag in staking uit protest te- egen de nieuwe verzorgingsregelin gen. De Ambonezen zijn voorname lijk werkzaam bij de industrieën te Barneveld, Inge en Veenendaal. ("Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. -De reserves van het Algemeen Werkloosheidsfonds waren eind 1955 gestegen tot byna 2-17 miljoen gulden, terwijl de wachtgeldfondser op die datum over bijna 260 iljoen gulden beschikten. Dit bleek op de gisteren door mi nister Suurhoff gehouden persconfe rentie. Hjj deed daarbij de medede ling dat de mogelijkheid bestaat dat in de tweede helft van dit jaar de premie voor de werkloosheidsverze kering wordt verlaagd. Deze premie bedraagt 2.4"$ van het loon. De helft wordt door de overheid betaald, de rest door werk nemers en werkgevers, elk voor één vierde deel. Een vermindering van de uitkering ligt niet in het voornemen, zo deel de de bewindsman mede. In 1955 werd aan wachtgelden ruim 42.300.000 gulden uitbetaald. De werkloosheidsuitkeringen bedroegen ruim 64 miljoen gulden. De gunstige conjunctuur spiegel de zich niet alleen af in de lage bedragen die voor wachtgelders en werklozen werden uitgegeven, maar ook in het aantal personen dat uit keringen ontving via de zgn. sociale voorzieningsregelingen. Eind decem ber 1953 waren dit er nog 15431, dit aantal bedroeg in dezelfde maand van 1955 geen 6500 meer. De uitge keerde bedragen liepen van bijna 41 miljoen tot bijna 16.5 miljoen gul den terug. OSLO De secretaris-generaal van de NAVO, Lord Ismay, heeft in Oslo verklaard, dat er nooit sprake zal zfjn van een toelating van Sow- jet-Rusland als lid van de NAVO. „Op bet ogenblik waarop Rusland alle hoedanigheden zal bezitten voor toelating tot de NAVO, zal het be staan van die organisatie overbodig zijn en zuilen de landen die lid zijn hun samenwerking in het kader van de VJNf, kunnen voortzetten", zei hij. In FranfcryJc rijn de nieuwste $Rufjes op het gebied van zonnebrillen gedemonstreerd. De Parijse mannequin Lilian laat hier even zien, hoe men door een modieuze bril kan worden omgetoverd in een vlindertje. Dat denkt zij ten minste, want wij kunnen nog best zien dat het Lilian is. Maar, dat moet worden ge zegd. de twee sprieten staan haar grappig. LISSE. Mevrouw A. Verhoeff- Van Rooyen heeft dinsdag haar ver jaardag al op heel bijzondere wij ze gevierd. Zij en haar man hadden besloten die feestdag op „De Keu kenhof" te vieren. Toen zij arri veerden bleek mevrouw Verhoeff de 400.000-ste bezoeker (ster) te zijn. Zij kreeg een geweldig grote bos tulpen en vele waardebonnen van winkeliers. (Van een onzer verslaggevers) BREDA. Mr. Arn. J. d'Aüiy, voorzitter van de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten, heeft van morgen het tweedaagse congres der vereniging, dat gewijd is aan be spreking van diverse aspecten van het Deltaplan, ceopend. In zijn openingsrede heeft hij ge tuigd van de bezorgdheid der ver eniging ten aanzien van de regeling der voorzieningen inzake de finan ciële verhouding tussen het rijk en de gemeenten en eveneens inzake dg ontwerp-Politiewet. Voorts sRrak de heer cPAilly er zijn teleurstelling over uit, dat het gemeentelijke inzicht inzake samen werking bij de Unie van Water schappen geen weerklank heeft E gevangenbewaarders wa ren met wraakzuchtig. Zij waren zelfs met onvriende lijk. Sommige van hen ga- ven blijk van welwillende genegenheid voor hun pupillen en bleven staan om een praatje te maken als zij de ronde deden. Maar het aanbrengen van verbe teringen in de levensomstandighe den zou hebben betekend dat er moeite voor moest worden gedaan en krachtsinspanning kon men van een blanke in augustus niet ver wachten. Zij sloten hen in, gaven hen. voldoende maispap en gezou ten varkensvlees om m leven te blijven, stonden hun toe bezoek te ontvangen, te praten .co naar hartelust te zingen. Zo zij al aan tuberculose leden, of aan een dei- honderd andere infectieziekten, dan ging dat verder de Staat niet aan. En wanneer zij bij hun ver trek die voor een neger zo onmis kenbare doodsbleke gelaatskleur vertoonden dan was dat every be treurenswaardig als onvermijde lijk. Maar wat had je tenslotte te verwachten als je aan de schande, die er nu eenmaal gelegen was in een zwarte huid, ook nog de on bezonnenheid toevoegde van co caïne te slikken en je over te ge ven aan het dobbelen? Bess ontving gedurende haar ge vangenschap slechts één bezoek ster. Toen op de dag na haar aan komst de bezoekers werden toege laten werd temidden, van het klei ne, schuwe groepje, de gestalte van Maria zichtbaar. Zij liep re gelrecht naar de plek waar Bess zat vlakbij de muur, met haar ogen gesloten tegen het felle zoo- licht, Diepe deernis lag op het gezicht van de forse negerin en naar stem klonk zacht en verras send vriendelijk toen ze zei: „Porgy vraagt me je deez' de ken te brenge en brood en vis. 'oe voel je je nou?" Toen boog zij zich voorover en legde een pak op de schoot van de gevangene. Bess opende verrast de ogen. ,,'k 'ad geen gunste verwacht van jullie," antwoordde ze. „Waarom maak jij je druk of 'k leef of sterf, na die 'eibel die 'k gemaakt 'eb?" Maria ging naast haar zitten, „k ou van die nikker Porgy as- of 't ie m'n eigen kind was," ant woordde zij. „En wat meer is. 'k geloof da 'k weet wat 'r met je is gebeurd." „Weet weet je?" „k Stond in mijn deur die avond; en 'k zag dat die schoft Sportin' life je dat spul verkocht. A'k toen had geweten wat 't was, ad 'k 'ier naast je gezete voor moord." Een ogenblik later vroeg zü: „Waarom vertel je de gevangen bewaarder nie wie 't gedaan 'eb. dan kan je naar *uis." Bess bleef even zwijgen; toen bief zij het hoofd op en keek de oudere vrouw in de ogen, „k Ben een volwass'n vrouw. As 'k dope neem, is dat mijn zaak. As *k die nikker ooit te pakke Maria stond moeizaam op. De andere bezoeksters waren aan het afscheid nemen en zij verlangde er naar van die hoge stenen mu ren weg te komen. Ze legde haar hand op Bess* schouder. ,,'t Is goed waje doet, zuster. Maar as die gele nikker ooit weer in Catfish Row komp laat/m dan aan mij over anders nie!" Toen voegde de dikke negerin zich bij het vertrekkende groepje en trad naar buiten door de nau we stalen doorgang die in de mas sieve poortdeur uitgesneden was. Bess bleef lange tijd roerloos zitten. De zon kwam boven de hoge muur uit en stortte zijn hel- hete gloed in haar schoot en op haar gevouwen handen. ,,'oe komp 't da je niet opschuift held en medeleven waarmee zjj gewoonlijk hun onfortuinlijke vrienden overstelpten, werden er door geremd. Zelfs Maria was niet bestand tegen deze verschrikking cn de zinloze opmerkingen .waar mee zij begroet werd als zij bin nenkwam met het dagelijkse noen maal maakten dat zij met grote verschrikte ogen de kamer weer haastig verliet. Porgy keerde vroeg in de avond naar huis. Zijn gezicht droeg zeer scherpe trekken, maar de groeven erin kwamen voort uit grote be zorgdheid en zijn karakteristieke vastberadenheid van mond en ka ken was weg. Hij sloot de deur voor de nieuwsgierige blikken van zijn buren en hees zich op de rand van het bed. ,,'oe is 't nou met Bess?" vroeg hij zacht. Haar blik gleed van het plafond naar zyn gezicht. „Achttien mijl naar Kittiwar! mompelde ze. „Ratelslange, dwerg- palm bosjes 'en zo." Haar ogen stonden plotseling angstig en haar hand sloot zich krampachtig om de zijne. Porgy wierp haastig een blik achter zich. Gerustgesteld streek hij haar toen het haar weg van de slapen en.sprak haar opbeu rende woordjes toe met zijn klank rijke, vriendelijke stem. „Je bennou hier bij Porgy; en d'r kan je niks gébeure. Over *n kort poosie komp 't koeler weer, da -* worde de koortse vanzelf min der. Weet je nog wel 'oe die koele wind naar de stad komp en 'oe die ruikt naar dennebome; en 'oe de sterre dan allegaar ben na de schaduw?" vroeg een buur vrouw nieuwsgierig. Bess keek op en glimlachte, 'k Zat 'ier alleen maar te denke au m'n vriendin," zei ze. „Je 'oorde toch wel daze me „zuster" noemde, is 't nie? "eel goeddan. Da betekent as dat ik en zij vriendinne zijn." Bess lag op het bed in Porgy's kamer en staarde naar het pla fond met starre, heldere ogen. Van tijd tot tyd Dlukte ze aan het la ken dat over haar heen lag en dan mompelde ze haastige, ver warde zinnen die in geen enkel verband stonden tot de werkelijk heid, Een week. was voorbijgegaan sinds zij uit haar gevangenschap krijg, za 'k 'm zo aftuig* dat z'n was ontslagen en zeven eindeloze eige moessie 'm niet terugken!- dagen had zij op deze wuze door- Maar 'k gaan *m niet verraje an de blanke." De scherpe trekken om haar mond werden zachter en met een nauwelijks meer dan fluisterende stem voegde zij er aan toe: „D*r mot toch iets zyn waarin 'k fatsoenlijk ben, anders zou ik nie terug kenne gaan en Porgy in d' ogen kyke." gebracht. Porgy was er op uit om zijn dagelijkse ronde te maken. Zo nu en dan ging de deur naar de zie kenkamer een eindje open en dan keek een bezorgd, zwart gezicht om de hoek. Het mysterie van het delirium beangstigde de negers en bracht hen geheel uit hun doen. en de betuigingen van hartelijk- „3e ben nou Uier bij Porgy en d'r kan je niks gefceuro, over een kort poosje komp ,'t koeler weer" opgepoetst, net as *t zilver van de blanke? Dan wordt iedereen weer beter. Witte da' nie? 'ou je maar 'eel stil en let op wat Porgy zegt." Daarna zei ze niets meer en sloot haar ogen. Even later zag. hij tot zijn opluchting dat zij sliep. Dit was het ogenblik waarop hij gewacht had. Hij ging de karosr iiit, sloot de deur heel zachtjes en voegde zich bij een. deelnemend groepje op het pleintje. „Wat doene we nou?" vroeg hij. ,,'n Week is d'r voorbij en z' is nog niks beter." Peter klopte rijn stenen pijpje uit op een plavuis, met-drie korte afgemeten tikjes waarmee hij de aandacht van het kringetje men sen t°t zich trok. Verdovingsmiddel, hier: cocaïne. (Wordt vervolgd) HONGKONG. Het Nederlandse vracht- en passagiersschip „Tjijuwah", dat vandaag met vjjf en twintig Chinese studenten aan boord naar Indo nesië zou vertrekken, is dinsdag van voor tot achter en van onder tot boven onderzocht, nadat de havenpolitie een tip over sabotageplannen had ontvangen. De studenten zouden het Afro-Aziatische studentencongres In Bandoeng bijwonen. Volgens autoriteiten in de haven stad zouden er plannen bestaan het schip onklaar- te maken of de uit communistisch China afkomstige studenten persoonlijk moeilijkheden te bezorgen tijdens de reis. Onmid dellijk, nadat de havenpolitie op de hoogte was gesteld, werd een veilig heidskordon om het ruim acht dui zend ton metende schip gelegd. Het schip, dat eigendom is van de Royal Interoceao Lines te Amster dam werd later van zijn ankerplaats naar de kade verhaald, opdat een grondig onderzoek in de ruimen kon worden ingesteld. Volgons de politie dachten de autoriteiten er over de hele lading van de Tjiluwah te lossen. Het ver trek van het schip werd voor onbe paalde tijd uitgesteld „Wy weten zelf niet, waarnaar we zoeken", zei een functionaris van de maatschappij, „maar het is een prachtig schip en we zouden niet graag zien, dat het de lucht invloog/' Volgens de maatschappij was het vonden. Aan het begin van zijn rede [schip zaterdag teruggekeerd van een heeft hij vriendelijke woorden aan reis naar Indonesië en Singapore. Er het adres van de ontvangende ge- zouden zich slechts weinig passagiers meente Breda gesproken en de ge- j aan boord bevinden. De studenten, meentebestmirderen gelukgewenst, tegen wie de sabotagepogïngen ge- die op 30 april met een koninklijke richt zouden zijn, waren echter niet onderscheiding zijn vereerd. 'op het schip. Zoals men zich herinnert stortte vorig jaar een vliegtuig van de maatschappij Air India, dat journa listen en een communistische delega tie naar de toen gehouden Bandoeng- conferentie zou brengen, neer. Later werd bekend gemaakt, dat het toe stel in Hongkong onklaar was ge maakt. Ook toen waarschuwden com munistische autoriteiten de regering van de Britse kroonkolonie Hong kong. BREDA De schilderijen vait Rembrandt, die men in de Canadese stad Toronto ontdekt meende te hebbenbi^keri geen Rembrandts te zijn, maar schilderijen van de hand van David Teniers de jongere, een trouwd met de Canadese Belg Ri- voor hen moet uitpluizen, wie wer kelijk eigenaar is van de schilde rijen. De heer Van O. heeft de schilderijen laten opbergen. In een banksafe in Toronto, zodat zijn echt- sloot tegen de zin van zijn vrouw genote de beide Teniersen niet Vlaamse meester uit de 17e eeuw, chard van O- De bedoeling van de de Teniers te verkopen. De op- meer in haat bezit heeft. Uit Breda waardoor de beide gewonden wer- dame was haar dochter ,een herin- brengst zou moeten dienen om een ontving mevrouw Van O. inmiddels ken toch nog een zeer hoge waarde nering aan thuis" mee te geven, deelvan de studiekosten van een al een brief en een telegram, waar- üertepemnoordipen. De schilderijen zouden in de fami- zoon uit zün eerste huwelijk te dek-, in haar moeder nadrukkelijk beve.s- De twee schilderijen waren vroe- lie moeten blyven, en ze zouden ken. tigt, dat de kostbare schilderijen ger eigendom van een Bredase dame, nooit mogen worden verkocht. Richard en zijn tegenwoordige voor haar dochter en haar klein- Zij schonk beide doeken aan een Maar Richard van O., die reeds echtgenote hebben allebei al een dochter'rijn, en niet voor baar van haar dochters, die was ge- eerder getrouwd was geweest, be- advocaat in de arm genomen, die schoonzoon. PARAMARIBO - Het partijcon gres van de „Nationale Partij Suri name", die in de staten twee zetels heeft, heeft met algemene stemmen een motie aangenomen, waarin ont binding van de staten van Suriname wordt gevraagd. De lijvige motie, die 60 overwe gingen telt. komt neer op de aantij ging van ondeugdelijk bestuur door het huidige bewind in Suriname en verklaart dat de party overeenkom sten, gesloten door de tegenwoordi ge regering niet zal honoreren. SEOEL. Dr. Syngman Rhee, de 81-jarige president van Zuld-Korea, is verzekerd van een nieuwe ambts termijn. Hij heeft bjj de verkiezingen voor het president, en vice-presi- dentschap al 3.420.045 stemmen be haald. Zun progressieve tegenstan der Tsjo am Bong kreeg er 1.493.717. Het aantal ongeldige stemmen is tot dusver 1.790.867. Öe meeste hier van zyn ongeldig, omdat zij z(jn Uitgebracht op Rhee's sterkste te genstander, die inmiddels is overle den. BERLIJN Günther Stempel, voormalig secretaris-generaal van de Oostduitse liberaal-democratische partij, die door communisten wordt beheerst, is na bijna zes jaar dwang arbeid in Rusland vrijgelaten. Stempel werd in 1950 gearresteerd. Wegens spionage werd hij veroor deeld tot 25 jaar dwangarbeid en. naar het beruchte Workoeta-kamp xa Rusland gestuurd. In Polen worden een aantal ver zoeken om herziening van vonnissen bestudeerd. Alle provinciale recht banken hebben verder opdracht ge kregen, ieder geval te herzien waar van het vermoeden bestaat, dat do veroordeling niet geheel wettig ia geweest. Krachtens de nieuwe am nestiewet zjjn reeds dertigduizend personen vrijgelaten. Dit is meege deeld door de nieuwe Poolse vrou welijke minister van Justitie. Zofia Wasïlkowska. LONDEN De Britse communis tische party heeft na het heen gaan van Pollitt het voorbeeld van haar grote zuster te Moskou ge volgd en bekend «en aantal fouten, gemaakt te hebben, welke aan Sta lin toegeschreven worden; „Wij waren geschokt", aldus het communiqué, „toen wij vernamen, dat een aantal personen, die in de Sowjet-Unie als verraders van het volk gearresteerd waven, in feite toegewijde patriotten en communis ten waren en dat een aantal per sonen die als verraders van de volks democratieën ter dood veroordeeld werden, slachtoffers zijn geweest van weloverwogen provocaties en ver zonnen bewijsmateriaal". LE HAVRE. Oud-president Truman is woensdagochtend met zyn vrouw per boot in Le Hqvre aangekomen. Zij gaan een „strikt niet-pohticke" reis van een maan* door Europa maken. De te bezoeken .landen zijn Frank» rijk, Italië. Duitsland. Oostenrijk Belgie, Nederland en Enjelawt

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2