m waaV^beter' 'I Rotterdams Opera Koor in Rivièra-hal Galak-personeel nam op grote schaal koffie weg Huis Bisschop in aanbouw in Historisch Museum AI heeft een man n steen" U wint het - met MAX FACTOR'S Marktkooplieden moeten gebouw ontruimen r Vier dagen uit van ge^d van de haas „Chalet Suisse" herrezen Rotterdamse renners actief op de weg Magnetiseur stond terecht Negen man voor de rechtbank Andr. van Westrenen opende nieuw pand „hart mmmm GESCHIL TWAALF PROVINCIËN" Cautie van f25.000.- voor schadeloosstelling Hoe je ook wast een ACME wringer heb je nodig! Vrijdag 13 mei 1956 DE bezoekers van de concerten, die het Rotterdams Opera Koor regel matig in de Rlvièra-Hal geeft, hebben zo zoetjesaan eén grote familie gevormd. In elk geval vormen zi\ een grote groep van gelijkgestemden, die allen worden gebonden door geestdrift voor de operazang. De hierdoor ontstane vertrouwelijke sfeer is misschien dan ook wel aanleiding, om het gebruikelijke kwartier pauze nog maar met een stevig kwartiertje te ver lengen, zodat deze concerten met hun toch al uitgebreide programma en Visseringen, nu niet bepaald binnen de grenzen van «en gewoon concert blijven. Van die gemoedelijke, ontvankelijke stemming, die er van begin tot eind heerst, profiteren inmiddels alle uitvoerenden, en de solisten niet iet minst. Dat die uitbundige bijvalsbetui-1 „Eugen Onegtn" een moeizame, zo gingen echter niet altijd tn de juiste j nu en dan ook technisch onzekere verhouding tot de prestaties staan, j weergave. Slechts in het „Lied van bleek donderdagavond zo nu en dan de vlo" van Moussorgsky bereikte hij zeer evident Daar was om te beginnen de tenor Jan Verbeeck. verbonden aan de Ko ninklijke Opera te Antwerpen. Zijn optreden viel slechts zeer gedeelte lijk te waarderen. Merkwaardiger wijs heeft deze zanger een stralend en mooi klinkend hoog register, dat hij tevens uitmuntend weet te ge bruiken, maar in het lage register wordt zijn stem aanmerkelijk ztvak- het gewenste peil Ook 'hij moest dit lied bisseren. Het koor heeft onder Frans Moo- nen weer heel goed van klank en met veel overgave gezongen. Dat de dirigent ook Russische meesters uit voert valt te loven, want dit voor komt een Italiaanse „sleur''. Een nauwkeuriger bepalen van de tempi is echter nog wel gewenst. De mars uit Carmen was net iets te snel, en ker en voorts nog ontsierd door een dit leidde tot onduidelijkheid, in de veel te sterk vibrato. En hoewel hijsnelle passages. Het fragment uit de hel „Smartlied" uit de Paljas moest „Boris" daarentegen, klonk door een bisseren, zal elke kenner van het bel canto zeker zijn bezwaren tegen deze vertolking hebben gehad. Want een Italiaans zanger van klasse zingt de ze aria beslist niet zo verwrongen als Verbeeck dit deed. In een boven dien nog zeer onnauwkeurig noten beeld, ontsierde hij zijn zang met snikken en andere buiten-muzikale geluiden, die door een artistiek voe lend mens niet konden worden aan vaard. Jammer, want als deze zan ger zou doorwerken en zijn artisti citeit tot ontwikkeling zou kunnen brengen, dan zou hij een kunstenaar van formaat kunnen zijn. Zijn kunstzuster Berths van Hyfte verbonden aan hetzelfde instituut, bracht het er ook al niet gaaf af. Deze sopraan beschikt eveneens over mooie vocale eigenschappen, heeft een fraai klinkende hoogte en haar stem toont veelal een zekere kern. Maar haar'intonatie is slordig en dit werd in de aria uit Massenet's „Ma- non" nog erger, toen zij blijkbaar eveneens met theatrale trucjes wilde epateren om haar succes zodoende dus te forceren. Ten slotte toonde debas Georges Kobaladze weliswaar niet naar uiter lijkheden te streven,: maar niettemin kreeg de aria uit Tschaikowsky's Advertev&e LMJ ÏIM De reeds 11 keer veroordeelde 35-jarige bijrijder A. R. B. uit Den Haag had zich gisteren voor de 12e maal.te verantwoorden voor de justitie. Verdachte, die in dienst was van hef. expeditie-opslag, en transportbedrijf N.V. J. L. Koot, had op 10 februari 510 in zijn zak, afkomstig van betalingen van klanten, voor onder rembours ge leverd meel.-'vDe verleiding werd hem te stérk-en 's avonds maakte hij een deel van het geld op_ met eén paar vrienden in een café. De volgende dag durfde hij niet terug paar zijn werk, en reisde naar Amsterdam waar hij vier dagen lang de bloemetjes buiten zette. De officier van de Rotterdamse recht bank eiste een gevangenisstraf van 1 jaar met aftrek. (Advertentie l-M.) Overhemden en weekend shirts kunt U overal kopen, maar nergens voor nog geen zeven gulden het originele „Valentino Sunstar" week end shirt van 11.75. Mogen wij daarom beweren dat wij U pas tonen wat Uw geld werkelijk waard is, als wij deze bekende merk- overhemden van een prach tige kwaliteit glanzende vol- poplln „Sanfor" (dus blijvend krimpvrij), met een Perma- stiff boord (dat ook na vele malen wassen onberispelijk blijft) en twee borstzakken met klep, gaan verkopen voor een prijs, die bijna vijf gulden lager Is dan normaal. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van de i.Sunstar" Valentino week end shirts van 11.75, In de kleuren grijs, crème, bruin, reseda, oker, beige en wit, in de maten 36 t/m 42, voor WINKELCENTRUM BINNENWEG. Tel.MtW iets te slepend tempo wat krachte loos. Overigens alle lof voor zijn kundige en muzikale leiding. Herman van Roon en Cor van der Hulst-Ringel zorgden als steeds voor voorbeeldige begeleidingen op de vleugels. H. VAN BOEN Het „Chalet Suisse" inhet Park. dat tijdens deE-55 duizenden be zoekers trok, is herrezen. Gisteravond ontvingen de beide di recteuren, de heren Wüthrich en A. Stökli hun gasten in het binnen acht weken gerestaureerde restau rant, waar speciale Zwitserse en Ita liaanse schotels worden geserveerd. „Ik kom terug" beloofde de heer Wüthrich de stamgasten, toen hij tegelijk met de E-55 de deur van zijn restaurant sloot.. Het heeft hem echter veel moeite en geld gekost om zijn woordten waar te maken. In de afgelopen winter hebben eni ge kinderen het Chalet onder handen genomen. Het gevolg was, dat ervoor duizenden guldens werd vernield. Poten werden van de stoelen gebro ken, glas in loodramen werden naar beneden gesmeten, kortom er werd een enorme ravage aangericht. „De tranen sprongen mij in de ogen toen ik de verwoesting zag," vertelde de heer „Wüthrich". Hij zat echfer niet bij de pakken neer. Onmiddellijk nam hij de architect de heer R. de Vries in de arm, die in samenwer king met het aannemingsbedrijf K. J. de Winter de hersteliingswerk- zaamheden uitvoerde. Tien koks en twaalf serveersters zorgen er thans voor, dat de gasten in het restaurant Is plaats voor 150 personen op hun wenken worden bediend. Het „Chalet" dat er precies weer zo uitziet als tijdens de E-55 rust thans op een betonnen vloer. Een luchtverversingsinstallatie in de zo- Voor het pinkster-weekeinde staan drie belangrijke wlelerevenementen op het programma, die rich zeker in een groot bezoek van Rotterdamse renners en supporters zullen kunnen verheugen. Voor zaterdag heeft het nationale korte afstandkampioenschap op de weg welhaast het rijk alleen, Aan dit kampioenschap nemen de kam pioenen van de Nederlandse wieler clubs deel-om in di ze finale van al de clubritten om de hoogste rite strijden. Het wordt in Den Haag op een uitstekend parcours op de Soest- dijkse kade gehouden, alwaar om drie uur precies met de wedstrijden wordt begonnen... Zondag, le .pinksterdag, is voor het gehele land een „staakt het vu ren" geblazen, maar de andere dag zal de strijd in des te hevigere'mate opnieuw ontbranden. Om slechts bij die wedstrijden te blijven, waarvoor men wellicht in Rotterdam belangstelling, heeft, is er in Raamsdonksveer om te begin nen een wedstrijd voor profs, en onafhankeiijken met een sterk-veld deelnemers. De start vindt daar plaats om één uur. Voor de amateurs is „De Ronde \Tan Midden-Nederland" met start en aankomst te Utrecht, het grote eve nement. Internationaal, maar met ze ker een sterke Nederlandse bezet ting. Piet Steenvoorden, de winnaar van verleden jaar, heeft de aanval len af te slaan van o.a. Jan Rol Arte yan Houwelingen, Fran3 Mahn, Eh- Gisteren stond er weer een mag netiseur voor de Rotterdamse recht bank terecht. Het was de 72-jarige J. C. K. te Rotterdam, die. na een vonnis van de kantonrechter toch. door was gegaan met het behan delen van patiënten^ Het betrof het tijdperk 1953—1954.. toen de ver dacht'- niet was toegelaten tot het beroep van uitoefening der genees kunde. Nu is K. reeds sinds enige tijd aangesloten bij de werkgroep van magnetiseurs. Op de vraag van de president waarom hij er weer mee begonnen was antwoordde hij'. ..Ach, de mensen laten je toch niet met rust". Per behandeling vroeg hij 2.— k f 2.50 en vergewiste zich altijd eerst of de patiënten al een dokter, geconsulteerd hadden, anders begon hij er niet aan. In deze periode heeft hij 39 personen genezen of hun toestand aanzienlijk, verbeterd. De officier eiste een be vestiging van het vonnis van de kantonrechter, die hem enige weken geleden tot een boete ,en een voor waardelijke straf had veroordeeld. als kampioen van Nederland, voert een contingent Rotterdammers van twintig renners aam bij wie onder andere Jan van Vliet, S'Hhoff. v. Gooi, Wouters en v. Iersel De start van deze ronde, die over een afstand van 206 km. wordt verreden, vindt te 12.25 uur in het Stadion plaats. Er is tevens een wedstrijd voor vete ranen, waarvan 'de start om 2 uur plaats vindt en waaraan ook de Rotterdamse veteranenclub „Spor- len en Bertus Bute, f chalk Verhoef tief* met een aantal leden deelneemt. Gisteren heeft de Rotterdamse rechtbank de nescafêdiefstallen uit de fabriek van de n.v. Galak Ge condenseerde Melkmaatschappy te Rotterdam behandeld. Negen ver dachten stonden terecht. Zij beken den In het tijdvak tassen mei '55 en februari '56 grote partijen nes café gestolen en geheeld te hebben. De blikken werden in de fabriek automatisch geteld, doch de teller kan ook door het personeel be diend worden. Verschillende per soneelsleden hebben een komplot gesmeed. Ze maakten hier veel ge bruik van. Reusachtige hoeveel heden blikken verlieten de fabriek. De produktiechef Van der P. die als getuige optrad verklaarde dat het gestolen goed een winkelwaarde van 25.000 vertegenwoordigde. De Galak ondervond hier 12.500 nadeel van. De winsten die de da ders maakten" waren enorm en het geld werd meestal aan grote aan kopen besteed. mér en een heteluchtverwarming in de winter zorgen ervoor, dat er steeds een behaaglijke temperatuur in het Chalet heerst. In de gezellige grondverdleplng van het Historisch Museum is men al een heel eind gevorderd met de natuurgetrouwe aanmaak van een rijk, oud, Rotterdams koopmanshuis in de stijl van Lodewfjk XIV. Het is het huis van de Twiner Bisschop, Leuvehaven 74. In afwachting van de echte huize bisschopskamer die Uit Nijmegen komt, voor één van de stijlzalen van het museum, groeit er onder de han den van de kunstnijveraars beneden in de meubel- en beeldhouwafdeling. de heren Bromans, Assendorp en Voeten, waar onder meer „vergane" antieke kroonluchters tot een ver bijsterd nieuw leven worden gewekt, een. volledig huis, met pothulsstoep, gebeeldhouwde deuren, dito raamom- lijstingen, luiken, blinden, zit- en slaapkamers, enz. enz, alles op een vijfde van de waregrootte en van degelijk, duurzaam materiaal. Eén der vertrekken is reeds ge reed en daarin ziet men de ene broer. Jan Bisschop, met een paars rouw- pruikje op (omdat de andere broer pas overleden isin een boordevol 18de eeuws vertrek met een echte schoorsteenmantelschildering. Heel het „poppegoed" is van Chi nese, Meiszner, zilveren of tinnen makelij, en: origineel (er moet voor kinderen vroeger wel luxieus speel goed geweest zijn). Als het geheel eenmaal klaar is, tot en met de consoles en .de bewerkte daklijst, zal 1 hetmuseum een kost baar. leerzaam bijou rijker zijn van plm, twee meter hoogte: rechts het woonhuis, links het pakhuis, hele maal ingericht, zoals de schatrijke, doopsgezinde bisschoppen hun Leu- vehavense koopmanspaleis hadden ingericht Het doel van het minutieus, inge richte museum, n.L am alles zo be grijpelijk en zo aanschouwelijk mo gelijk te maken, komt weer een be langrijke stap nader. „Ik kan mijn klanten alles voor hun huis leveren van speld tot dressoir vertelde ons de heer Adr. van Westrenen, een onderne mend zakenman, die gisteren op de Hoogstraat 43 een 'nieuw winkel pand opende. Twee jaren geleden begon de heer Westrenen met een verkoop kantoor in de Bellevoystraat. Het bedrijf groeide echter zo snel dat hij genoodzaakt was in augustus '55 een winkel te. openen op. de Vredenoordkade, En nu nog geen jaar later ontvangt de heer Westrenen zijn klanten aan de Hoogstraat in een modern pand. waar het winkelen een plezier is. Meubels, wasmachines, radio s enz. zijn op overzichtelijke en smaak volle 'wijze. In het pand geplaatst, zodat de klant in een oogopslag kan. zien. waar de artikelen staan, waar voor hij interesse heeft. De 43-jarige fabrieksarbeider F. P. die 2350 aan het koffiehandel- tje verdiende en :en hoge straf tegen zich hoorde eisen (twaalf maanden, met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk) kocht destijds een radio en pick up voor het £*ld- De 28-jarige G. O. van beroep los arbeider kocht drie maal een partij blikken op- Na de verkoop, had hii er 2690 op verdiend. De eis tegen, hem luidde tien maanden met aftrek en dxie maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De magazijnmeester H. B. was één der insiders. In samenwerking met de expeditie-arbeiders A. van H. en G. Th. van R. werd de buit bemachtigd en de fabriek uitge bracht: De 44-javige: B. maakte zo een winst van 2.000.Aan zijn vrouw, vertelde hij dat hij' bevor derd was en opslaghad gekregen en zij, ontving 30,— meer in de week. H. B. verdiende f 60,— per week. waarvan hij altijd 57,— aan rijn vrouw afdroeg. De officier eiste tien maandenmet aftrek, waarvan drie maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar tegen B. De verdiger,wees op de slechte sfeer die er bij „Galak" onder bet Ïiersoneel heerste en hij achtte de onen niet in evenredigheid met de verantwoording die1'enkele der ver dachten-was toegekend. Hij pleitte voor. een kortere straf. Tegen de expeditiearbeiders Van H, en Van R. eiste de officier zeven maanden met aftrex waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van driejaar. De winst van Van H. bedroeg 1350,—. Van R. ver diende 650,met de verhandeling van- drie partijen nescafé. De 38- jarige A. C. S-, runner van beroep, hoorde zeven' maanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaar delijk tegen, zich eisen. Hij kocht het gestolen goed van Van O. en verkocht het aan boord van Duitse schepen. Een andere afnemer was de koopman W. M. uit Deiden, tegen wie wegens heling een boete van 200.of vijftien dagen hech tenis werd geëist. M. verklaarde niet geweten te hebben dat de blikken van diefstal afkomstig waren. Dé onderbaas D. de H. verdiende 1200,aan de zwarte koffie handel. Tegen hem werd vijf maan den waarvan drie voorwaardelijk geëist. De chauffeur H. B. vervoer de op 2 januari een partij blikken naar de woning van O. Hiervoor ontving hij j 300,Tegen hem eiste de officier een maand voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De uitspraken volgen over veertien dagen. ITALIAN TOUCH Iff Colar-fjst Hcsiick (Pink) jl Een betoverende nieuwe kleur in Max Factor's Color-fast Lipstick en aantrekkelijke Oog Make-Up- Italian Touch Max Factor's nieuwe betoverende tint to Color- fast lipstick brengt het verlokkende vleugje Italiaanse charme op uw lippen. Italian Touch Max Factor's verfijnde oog make-up geeft aan uw ogen de warme gloed en de zoete bekoring van het zonnige zuiden. Italian Touch lipstick en oog make-up vormen een ondeelbare eenheid - onmisbaar voor de volmaakt verzorgde vrouw, die haar schoonheid tot een boeiende kracht weet te maken. Ja, ook al heeft een man een „hart van steen**, n wint het - met Max Factor's Italian Touch! MAX FACTOR HOLLYWOOD - IMP. MARFAC N.V, - HUD DESTRA AT S - AMSTERDAM Vóór 25 mei zal de directie van „De Twaalf Provinciën" een cautie van 25.000,— moeten storten, waarmee een schadevergoeding kan worden be taald aan de. tien marktkooplieden, die tot dusver geweigerd hebben het winkelcomplex, dat zal worden gereorganiseerd, te verlaten. Drie dagen na de storting van deze cautie moeten de marktkooplieden hun stands in het gebouw hebben ontruimd. Aldus luidt de uitspraak van de president van de rechtbank te Rotterdam, mr. J. van Vollenhoven, in het kort ge ding, dat de directie van „De Twaalf Provinciën" had aanhangig gemaakt tegen de kooplieden. De becijfering van de schadever goeding voor elk der kooplieden zal geschieden door de ondervoorzitter van de Kamer voor Koophandel, de heer P. van der Linden en de direc teur van de Gemeentelijke Crediet- en Voorschotbank, de heer J. Melles, Mdoertenfie i-M-J Hoe goed Uw kleren ook uit de was komen, de wringer moet de pontjes op de i zetten. Eu alleen een Acme wringer zorgt er voor dat ze, elke wasdag weer, net zo sprankelend schoon en fris te voorschijn komen ab tJ maar kon wensen. Vijf millioen vrouwen weten dit al Of ze nu wassen met een machine, in een ketel of Mn ten, ie leggen milennial... gft. ACMI WK INfltai LIMITED DAVID STREST CLA8S0W SS Mr. van Votlenhoven achtte het voor Rotterdam van groot belang, dat het winkelcomplex ,iDe Twaalf Pro vinciën" in de toekomst een bloeien de onderneming wordt Dat de. opzet tot dusver is mislukt acht de direc tie o.m. te wijten aan het feit. dat er marktkooplieden waren aangetrok ken voor het gebouw. Dit kan niet ernstig zijn gemeend volgens de pre sident. Deze wag van. mening, dat de mislukking ligt aan het mistasten van de leiding van het winkelcom- plex en zeker niet aan de markt kooplieden. Het handhaven van de huidige toe stand zou echter schadelijk zijn voor beide partijen. Daarom achtte mr. van Vollenhoven het beter, dat de marktkooplieden hun stands ont ruimden, waarvoor zij op billijke wijze schadeloos zouden moeten wor den gesteld. De president achtte het nuttig meteen een richtlijn te geven voor een vergoeding en kwam zo doende tot de in het vonnis opgeno men cautiestelling van 25.000, Het „korte geding" heeft drie maanden geduurd. Zo groot was de belangstelling voor de ultspraafc.dat de zitting moest worden gehouden in eer grotere zaal dan de aanvankelijk uitgekozene. Mr. W. Noordijk trad op als raadsman voor „De Twaalf Pro vinciën", mr. X. A. Schuit voor de marktkooplieden. LOBITH gepasseerd 17 mei 1856 voormiddags L3 uur naar Rotterdam. AFVAART Integratie. Zaltbommel: Vlos. Wa penveld- Harwie. Wagenlngen; Wen- delina Wageningen: Fremajo, Gronin gen: Anna. Arnhem: Dans AdrU.ua, Hoofdplaat; Damco 209, Alphen a. d. Rijn: Wllja, Apeldoorn; Fla, Veen- dam; Jadoatad, Arnhem; Egallte, Zwolle: Esso 39, Pernis; Esso 44, Am sterdam; Scha wo. Wolvega; Laco, Arnhem: Gead. Vuren- Frisfa Heeren- vc Elslna Amersfoort;" Höan, Maars. -n; Trio. Arnhem; Hubo. Doe- tinehem; 3 Gebroeders, Opheusden; Sema, Deventer; Zelden Rust, Wage- uingen: Soil Deo Gloria, De steeg; Soli Deo Gloria 4, De Steeg; Grim berg, Amsterdam; Vios. Ravenstein; Gusje, Dieren: Herman. Arkel; Ever- dina. Den Haag. Erjka. Rozenburg; 3 Gebroeders Delfzijl; Hean, Brum- men: Onderneming, Zwolle; De Goede Verwachting. Wljhe: Vitesse, Assen; De Tijd zal 't Leren. Winschoten: Vios, Winschoten; Cornelia. Arkel; Anomo, Zutphen; Vught, Nijmegen. LOBITH gepasseerd 17 mei 1856 voormiddags 13 uur naar België. Nautilus. Lugano, Alphonsine, - Li berie Sancta Rita, Raymond Express 55, Eivire, Preference, Fended 84, Wel- lerau, Erica, Edelweiss 35, Valeriana. Joberna. Gerdina 3, Linquenda. Are- naria Helene, Fregate Biza. Rheia- fahrt 313, Han Kurier 40, Gretha, Jo- ban, Tenax, Ed el we is. KUSTVAART Muttsrsegen, Goteborg; Matador, Hamburg: St. Antonlua. Londen; Emm- atrom. Geasthacht. LOBITH gepasseerd 17 mei 1956 voormiddags 13 uur naar Duitsland. Hermann Althof, Westschiffahrt 30, Coucerin Duivenland. Regentes Zwer ver; Dieuerika de Gruyter, Poolster 2, Johanna Wiibelmlna. Phillppina, Ener gie 5. Rex, Stad Arnhem. Celina. Mi neral 3, Minna. Damco 3 Macha, Jaguma Citerna 50. Elma, Credo, Zorg en. Vlijt, Geiria 2.Malta, Miran da Elisabeth, Nussia I. Genf, Anne- chien Hannelore. Lelystad 3, Chablis, Energie, Mannesmann 2, Nussia 2, Neska 2, Suze Gerhard. Johanna, Spe culant. Jati. Rynland. Mina, Joael» Elan, W.TA.G, 168, Rubens Terborgh, Nixe, Esso 3,Tarza. Mineral 3. Oer- mania. Frlts. Annoerd, Uiver. Ideaal, Frisia, Rita, Hiny Dina. Gerda. A*- gard. Grada, Cantënac, Voluntas, Bet sy, Hilleglna. Rival. Nigeria, Puma, Avontuur. Del Cassia, Padua 3 Ge broeders Vulcaan 68. Oldenhorn. EI- fred. Xlvracht 5, Ria Rosa. Antje, Anna. Onderneming. Marado, Animo. Hulda Disponibel. Helena, Diadem, Tine, Rijn Schelde. Ewald 4, West kust 5. Maingau 7. "Senior. Sambresia, Damco 37, Katharina. Judith 2. Tjark, Salatre, Onderneming, Amja Adria- nus. Lutin, Joma, Rosselino, Le ander. Fende! 17. Rheinfahrt 143, Esso 38. Esso 35, Bohemia, Rheinfahrt 123. Ja son, KaUa, Majo, Paula. PietemeJla, Geertje, St- Antoine, Henny, Tajo, Zenith, Genei. {Advertentie l.M.) Ontsmet trw hold m#t de helder vloeibare D.D.D. De jeuk be daart. de ziektekie men worden gedood en de huid geneest. VLOEISTOF - BALSEM - ZEEM Confido, Delta. August Telegraaf 9, Flamingo, alle Brussel; Capria, Elisa beth. Hencor. Pomard, Meppelerdiep. Triton. Constance, Theresia, Zeeland-, Spes, Mannelstein Savigny, Johannes 2, Neuss, Patrix. Chateau Neuf Du Papc, Astrld 2, Damco 213. Damco 57. Rervbrandt, Fraternitè 10. Telegraaf 19, Manna, Lolus. Navex motor 5, Re- noit, Hagensthn. Mathilde, Corja, Toi ler 5. Miera, Emanuel. Alvracht 3, Al- vraeht 11, Hosio, Fhlllippe, Putten. Condor, Citerna 30, Gerda, Simplon. Aneja, Stella Nova, Rhein union 4. alle Antwerpen; Zeeland, Dendermon- de; Weat-Friesland, Dendermonde; Andante. Quaadmechelen; Drie ge broeders. Wetteren: Voor den Tijd, Boom; Pax, Hoboken: Suzanne, Schel le; Bealp, Merxem; Corroa, Baesrode; Vertrouwen, Anjo, Ar,na, Adriana, alle Aalst- Goede Hoop, Schooten; Walkure. Zutendaal; Hubertus, Thi*- selt; Streven. Tadorna, Revinir, Ener gie. Vertrouwen. Amstel S. Altair. alle Amsterdam: Butania 1,. Libia, Wan- drla. Albert, Minerva, Nestor, Zee- lands Luister, Toiler 3, Duprez, Fur- fina 27, Everdina. Esso Nederland 1» Siibito, Lerobert. alle Rotterdam: Ata lanta. Henri Daxnour, Pole, „Mercurey, alle Dordrecht: Vertrouwen, Terschel ling: Geertruida, Zwjjndreeht: Cle men ee, Palma, Sancta Maria, alle Kerkdriel; Coöperatieve 2, Anjo, beide viaardlngen; Re» Nova. Hollandia, beide Werkendam; 3 Gebroeders. Gro ningen: Machlensteen 19, Harderwijk: Hoop op Behoud, Utrecht: Dorry, Ven- lo; Leon Idas 1, Haarlem; Actief. Mep- Pel; Renata, Stad Gent, Antonius, Gretfe. Vaeth 2, 4 Gebroeders, Tanga, Nomadisch. Dirk. Pre3to, Rnnschelde 10. Rhenus 155. Klazina. Elgerta, Ex pres* 52 Desire, Vnterm»!? 3 Rtjn schelde 20, alle Duitsland; Ardea, 5telv!o. Essen. Marwil, Arbedb; Jan- e„y- B*2*1; Dakota, Daumler, Straatsburg.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 4