De NV komt nu officieel in gebruik <33333 WALDÖ-TAXI Oponthoud hij de aanleg van de derde steiger Gematigd optimisme op algemene vergadering Dierenbescherming HOUTMAN Groeiend begrip bij overheid en publiek Disney wilde teveel in 20.000 mijlen onderzee Expositie Willy Boers in Cultureel Centrum Reddings Brigade richt het oog op de jeugd S W naar SHS Hermes naar Wageningen Modernste bedrijf van Europa 9Bl9®is5 SüiSöiiS töBi'Ulii? Süisfflliüt Ml IHM 2: ejsst. ASYLWEZEN BEHOORT TOT TAAK VAN OVERHEID PIANO'S ORGELS 35 jaar Schiedamse Dierenbescherming Geef hem de ruimte Koemarktbrug NOG breder KERKDIENSTEN Verhoudingen Geslaagd in gemeenteziekenhuis Burgerlijke stand Lchiedam Afsluiting afrit Rotterdamsedijk Zaterdag 19 mei 1956 (Advertentie LM.) 67570—69915 Wanneer dinsdagmorgen aanstaanc" mevrouw I. Peek- Linthorst, echtgenote van Schiedams burgemeester, aan de oever van de rusteloze Nieuwe Maas, in de schaduw van drie reusachtige zilver-kleurige tanks, een witte vlag met de blau we letters TC in een vlaggemast zal hijsen, dan is dit het teken dat het bedrijf van de „Tankercleaning N.V." in Schiedam officieel geopend zal zijn. Een bedrijf waar niet alleen Schie dam, maar heel Nederland trots op mag zijn: de modernste en snelstwerkende tanker-schoonmaak-inrichting van heel Euro pa. Hier zullen de tankers, ook de grootste supertankschepen, in de veilige Wilhelminahaven aan de steigers kunnen liggen, waar zij in de kortst mogelijke tijd schoongemaakt worden De plechtigheid van dinsdag geldt de officiële opening omdat dit nu eenmaal ook moet geschieden, maar dit betekent niet dat door het be drijf nog geen tankers behandeld zouden zijn. Integendeel, sinds ja nuari zijn er reeds een zestigtal tan kers, waaronder zeer grote, schoon gemaakt. maar toen geschiedde het op de oude wijze, waarbij de olie resten in lichters werden afgevoerd» En eerst op 1 juni zal de Tanker- deanlng in vol bedrijf komen en „overgedragen" worden aan de stich tende lichamen Fhs. van Ommeren N.V. en de N.V. „TJnitas". 22e laatste dagen van mei gebruikt men voor het „proefdraaien". Derde steiger Zelfs na deze laatste datum is ech ter het gehete bedrijf niet vol tooid. want Tankercleaning beschikt thans pas over twee „zee-steigers'*, terwijl het in de op iet heeft gelegen dat er drie zullen komen. De aan leg van deze laatste steiger is echter aanzienlijk opgehouden door het feit, dat de gemeentelijke openluchtzwem baden aan de Westfrankenlandsedjjk, waar deze derde steiger gedeelte lijk komt te liggen, niet afgebroken konden worden. Dit is een ernstige handicap voor het bedrijf, temeer daar er best gelegenheid was ge weest om deze steiger te bouwen. In overleg met de gemeentelijke diensten is echter besloten om toch nog deze romer te beginnen met de bouw van deze derde steiger, die 130 meter lang zal worden en vrij in het water van de Wilhelmina haven komt te staan (dus niet zoals de andere steigers direct aan de kade grenzend). Verwacht wordt dan dat de steiger ongeveer gelijktijdig klaar komt met de aanleg van de nieuwe dijk bij het zwembad., zodat dan direct op diepte gebaggerd kan Worden. De diepte van de Wilhelminahaven is weer een ander moeilijk punt. Om :eteg doorsneden wordt door dikke huizen tot 8 duim toe in de meest uiteen lopende kleuren, hetgeen 'n vreemd- fleurig idee geeft. De meeste van deze buizen ontspringen in bet ..hart" van het bedrijf het ketel huis» een wonderlijk gevormd bouw werk. dat met de drie stalen schoorstenen, die tot 40 meter hoog te reiken, het beeld van het terrein beheerst en niet eens wegvalt naast de enorme schepen, die er naast-aan gemeerd liggen. In dit „hart" wordt in drie enorme ketels met een doorsnee van vijf meter de stoom verkregen dié onder een druk van 12 tot 14 atmosferen door de zilverkleurige buizen wordt geblazen om daarmee de ruimen van de tankers schoon te blazen, maar ook om de opslag-tanks (twee van 2000 en een van 500 ton) „op tem peratuur" te houden, waar in eerste instantie het mengsel van water-en- olie uit de ruimen in terecht korat. Naast deze grote tanks ligt dan de separator. de „nieren"' van het reusachtige schoonmaakbedrijf; een in acht afdelingen gesplitste open tank van 35 x IQ x 2 meter, waar op een vernuftige en toch eenvoudige wijze, de olie wordt gescheiden van het water, dat dan weer op de ri vier kan worden geloosd. Praktisch schoon water, dus geen verontreini ging meer van de rivier. De ruimen van de tankers worden overigens niet alleen schoongehla- zen. maar nog „gestofzuigerd" ook. Daarvoor zijn. er bij elke steiger naast de pompkamers (elke steiger werkt als een eenheid) vacuum- tanks gebouwd, waarin de laatste restjes van de vuile olie in de rui men opgezogen worden. Dat aan de brandbeveiliging de grootste aandacht is geschonken, spreekt wel vanzelf. Daarvoor wordt het terrein nogmaals kjeurig onder streept door weer andere gekleurde buizen. Een gesloten circuit van wa terleidingen voor de sprinkler-instal latie en ook buizen voor de schuim- blus-apparatuur. Overal brandkra- Tanks ran de „Tankereteaniner N.V.". Het donkergekleurde vlak is de seperator, de „nieren" ran het bedrijf. Op de achtergrond een tankschip; de wachtende klant. bedrijf de (ankers sneller dan waar ook schoongemaakt kunnen worden. En dat de scheepvaartwereld waarde hecht aan deze verklaring blijkt wel uit het feit dat nu reeds de aan vragen voor een „schoonmaakbeurt' binnen komen stromen. Besluiten wij dit artikel met de vermelding dat, nog voor de Tanker- cleaning N.V. officieel is geopend, gedacht wordt aan verdere uitbrei ding: een vierde zeesteiger, die in de Nieuwe Maas komt te liggen. Maar daarvoor moet eerst nog overleg worden gepleegd met rijkswater- staat. Voorts zullen de tijdelijke kan tine (capaciteit 120 personen.) en het waslokaal, (zeven douches, vijf grote wasbakken) vervangen worden door een betonnen structuur, waarbij dan ook een f?ö+senbergplaats komt. de grote tankers in de gelegenheid j Ken en slangen op het terrein en op te stellen om dicht direct aan de steigers te kunnen meren» moesten deze tot dertig meter uit de kade muur worden gebouwd. De schepen meren dan aan duedalven waarvan de palen 27 meter iang zijn, 131/4 meter in de grond. Bont buizenspel Het terrein van de Tankercleaning bestrijkt een oppervlak van 2Vt ha, het voormalige gebied! van de N.V» De Nieuwe Matèx. die naar Vlaar- dingen is verhuisd. Een terrein, dat iaflg— Aan d« Singel bij de Overschiese- straat werd de zesjarige Wilhelmi- na van T. door een bromfiets aange reden. toen zij gistermiddag om streeks drie uur plotseling de rijweg overstak. Het meisje brak haar lin ker onderbeen en is door de GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis en vandaar naar huis gebracht» (Advertentie iJd.J (/CtVy ROTTE R DAM 5 E DIJ* 264 vorm heden Apothekers nachtdienst: Rembrandt Apotheek, Rembrandtiaan 5, BeiJeu by ongeval: GU en G.D Tmnlaan 80. telefoon 89290 Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag) van 930 tot 4 30 uur eo iedere avond (behalve woens dags en zaterdags) van 1 tut 8.30 uur. Zondags gesloten R»k. Leeszaal en Bibliotheek. Dam. geopend tedere deg (behaJv# maandag) van 2 tot 4 uur Iedere avond (behalve donder dags «n zaterdags) van 7 tot 8.30 uur; des zondags gesloten StedelUk Museum: Tentoonstelling „2000 jaar Chinese schilder kunst". Expositie Nederlands vakmanschap in de metaalin dustrie. Geopend dagelijks van 2 tot 5 uur. BIOSCOPEN Passage. 2, 4.15, 7 en 9-15 uur: „20.000 mijlen onder zee". Monopole. 3, 5, 7 en 9 uur: „Geef hem de ruimte". VOORSTELLINGEN Musis Sacrum, 8 uur: De Dilettant, toneel „Tramlijn-begeerte". Advertentie f.JW.I Singel 114-116 Schiedam Sedert jaren vertrouwd adres Artsen op zondag In spoedgevallen zijn dit weekeinde de volgende artsen, te raadplegen: G. in 't Veld, W. de Zwijgerlaan 23, teL 68599; P. J. W. Beukers, Burg. Knappertlaan 78. tel. 68004; A. L. J. Kunze, Nieuwe Haven 115, teL 67760; J. v. Buren, Buys Ballotsingel 72—76, tel. 69661. Op 20, 21 en 22 mei Is geopend Rembrandt Apotheek, Rembrandtlaan 5. Na de pinksterdagen wordt de nachtdienst de volgende week waar genomen door apotheek M. M. H. Evers, Lange Haven 81. Een gematigd optimisme kenmerkte de 93ste algemene jaar vergadering van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, die gisteren en vanmorgen in Schiedam is ge houden. Hoewel ten aanzien van bepaalde zaken te wensen overblijft, stemt het groeiende begrip bij overheid en publiek tot tevredenheid. De vereniging, die met haar 115 afdelingen 75.000 leden telt, kan de toekomst met enig vertrouwen tege moet zien. Een wet op de dierenbescherming is in het vooruit zicht gesteld en de gedachte breekt zich steeds meer baan, dat het asylwezen eigenlijk op het terrein van de overheid ligt. Een honderdtal afdelingsvertegen woordigers uit alle delen van het land woonden gisteren en vandaag de besloten vergadering bij in ge bouw Musis Sacrum, terwijl vrijdag middag een openbare bijeenkomst plaats vond, waar diverse genodig den aanwezig waren, onder wie mr. dr. R. A. V. baron van Haersolte na mens de minister van Justitie, mr. J. C. v. Heuven namens de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, ir. F. v. Dompselaar namens de mi nister van Verkeer en Waterstaat, dr. H. J. Weekenstroo namens de inspec teur generaal der Rijkspolitie, mr. J. W. Peek, burgemeester van Schie dam en mr. N. J. Post. gemeente-se cretaris van Schiedam. De landelijke voorzitter van de vereniging, mr. dr. W. Hugenholtz. zei in zijn openingstoespraak, dat er in de laatste 30 jaar veel ten goede was veranderd en memoreerde de steun van kerk en overheid en het groeiende begrip voor het werk der dierenbescherming. over het werk van wüten het hoofd bestuurslid, de heer Fremery-Kalf» Woorden van grote waardering sprak de heer Hugenholtz tot me vrouw Nobbe. leidster van de onder afdeling Dierenbescherming en Op- J. Kreuger onderscheiden Door de landelijke vergadering van de Dierenbescherming in Musis Sa crum heeft Schiedam gedurende twee dagen het allure van een congresstad gehad. In het grote verband is er gesproken over doel en werken van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren. De afdeling Schiedam heeft zich echter ook doen horen tijdens de vergadering op vrijdagmorgen. Bij monde van de voorzitter van de plaatselijke afdeling, de heer H. Wil- Stceds meer gaat men inzien, dat j lems van Be veren. Na de algemene het asylwezen tot de eigenlijke taak van de overheid behoort,* zodat ge hoopt mag worden dat allerwegen de bouw van asylen door de gemeenten ter hand zal -worden genomen. De wet op de dierenbescherming, die in voorbereiding is, en het groetende aantal leden getuigen ook van een ;oede gang van zaken, terwijl het iele Nederlandse volk en het be treffende comité hulde verdienen voor het medeleven met de lijdende vogels gedurende de strenge winter. Aldus de voorzitter, die vol lof sprak PASSAGE-THÈATER VERTOONT: Het flesoioneerde voorkomen can de film-experimentator Walt Disney verraadt niet* ren het karakter van deze merkwaardige figuur, die toch stefitp sterk naar het avontuur neigthet avontuur met de tekeratift (zijn cartoons), het avontuur in de natuur (True life adventures) en in „20.000 ATtjZen onder zee" het avontuur van de natuur verweven met dat van de techniekzoals de profetische fantast Jules Verne die in zijn onvergetelijke boeken onttoierp. Een zeer grote verdienste van deze Walt Disney-produktie in Cinema- Scope en Technicolor vinden we, dat zy alle eer betuigt aan de geniale toekomstconcepties van Verne, onze bewondering er zelfs nog voor doet groeien. Minder prettig daarentegen is de moraliserende toon, waarop het streven van de vreemde kapitein Ne mo bij tijd en wijle a.h.w. van com mentaar wordt voorzien. Een ander bezwaar van deze meer dan twee uur durende film is ook haar te grote lengte. Disney heeft in dit werk de kunst van het weglaten te weinig toe gepast, hij wilde „alles er in heb ben" en het gevolg is dat de span ning af en toe danig verslapt. Zeer nauwkeurig heeft de Holly- de tanks grote „schuimkan.on.nen" Capaciteit: zéér snel Wat Is nu de capaciteit van het bedf Uf? Sïei weike snelheid kan er gewerkt worden? vroegen wil de ujdse kunst, directeur, de heer C. Freund- «Dit is moelljjk nit te drukken," was zijn bescheid. Er ztfn zoveel factoren, die invloed hierop kunnen uitoefenen, dat het weinig rin heeft cijfers te geven. Wel gaf de heer Freund om de verzekering dat in zjjn moderne HET Cultureel Contact Centrum aan de Lange Kerkstraat blijft zich met prijzenswaardige inspannig concentreren op de avant-gardistische stromingen in de beeldende kunst. Het vervult daarmee een taak, ook al wordt deze niet door een ieder verstaan, die men wel moet appreciëren, omdat ze een bijdrage kan leveren tot een beter begrip van de tigen- Een bepaalde reserve tegen de uitingen van deze voornamelijk ab stracte kunst blijft overigens wel ge boden, want hoeveel interessante as pecten deze soms ook vertoont en hoe nauw ze ook verweven mag zijn De Schiedamse Reddings Brigade, I Beit, Pieter de Bie. Joke Bollé, Wil die momenteel ongeveer 500 actieve leden en jeugdleden telt, geeft zich veel moeite om jonge mensen het zwemmen te leren en ze daarna zo mogeljjk op te leiden voor 't zwem mend redden, om op deze manier het gevaar van de verdrinkingsdood zoveel mogelijk te bestrijden. Van de Groot, Conny Heerkens. Hans Hen driks, Hans v. d. Knaap» Aart Kort land. Rita v.dLely, L. Markestrin. Bas Moerman, Joke Pil, Elly Roos. Eddy van Stijn. Jeane Wensveen. Nettie de Wit, Ria de Wit, Rormy Zandstra. Direct na het diploma-zwemmen tijd tot tijd wordt er gelegenheid vond de uitreiking van de diploma's gegeven lot diploma-zwemmen. Dat plaats, waarbij de secretaris van de wm ook jongstleden woensdag weer vereniging, de heer A. Figee. een op- H*t harttan het bedrijf; het ketelhuis. Dt schoorstenen steken lót 40, meter de lucht in. het geval. Niet minder dan 55 jongens en meisjes namen aan deze proef deel. Voor het diploma 1 slaagden: José Benen, Beppie Blomsteel. Anita de Boer, Willy Duchênne, Ti neke Filius. Onno Franken. Joke Hartman. Elfile van Hees, Jan Hol lander, Conny Kemper, Anneke Klaasse. Hans Krabbendam. Hetty Kuiper, Mar ja de Lang.. Jeane van der Lely, Henny Rijswijk, Geertrui- da Schutte. Conny Sltton. Irene Spij ker, Cornelia Staat, Gerda van dere Wal, Anton Wevelaar, Heten» Wit hers, CorneUs de Zwart, Aleid» van der Hoek, Jenneke Krommenhoek. N. Verhoeven-Oprei Elly Vendeloo, W. van Zantwijk en T. M. A. Bon tenbal. Ceslsija Vödf diploma 2: Corrie Alebregtse, Anno van der wekkend woord sprak. Met de in« woods e wonderman overigens de technische gegevens van het boek verwerkt. Het onderzeese „monster", de Nautilus, is met waarlijk verba zingwekkende zorgvuldigheid nage bouwd, geheel in de romantische vormgeving van het gietijzeren tijd perk. Men ziet een duikboot, die ech ter nog alle eigenschappen heeft van een soort monster van Loch Ness en de inrichting biedt naast allerlei ver nuftige instrumenten ook alle pluche comfort van een kleine eeuw gele den. Ook het beroemde orgel, waar op de half-waanzinnige wereldbe strijder Nemo zijn Bach-concerten geeft alvorens een oorlogsschip naar de kelder te jagen, ontbreekt niet in dit wonderschip, waarop een Franse geleerde met zyn bange assistent en een weerspannige nuchter* harponier verzeild raken. Een bijzonder spannende episode is de strijd tegen de reuze-octopus, een nummer technische trucage, dat slechts weinig onderdoet voor de magnifieke onderwateropnamen van het leven in de zee, waarmee Disney zijn tweede hobby, de natuurfilm uitviert Daarbij komen nog fragmenten met oerwoudwilden en beelden van ne gentiende-eeuwse scheepvaart die als schouwspel ten zeerste boeien, maar toch enigszins verloren gaan in het bonte panorama, dat Disney en zyn knappe assistenten (Richard Fleisher hééft de regie) voor uw ogen ontrollen. James Mason levert een Interes sante creatie als kapitein Nemo, Kirk Douglas is de lastige karponter Ned Land. Paul Lukas speelt nogal pas sief en sullig de professor Aronnax en Peter Lorre is de bangelijke assis tent In Monopole: Het „Geef hem de ruimte" geldt niemand minder dan grapjas George Form by, die in deze film zijn kolder hanteert om het van figurant bij een operagezelschap te brengen tot een gevierde ster ,die onbedoeld kans ziet om een hele zaal kostelijk te vermaken. Figurant George, die door de zake lijke leider van een gezelschap we gens onbekwaamheid wordt uitge wezen. komt terug via de charmante medewerking van een aardige pers- agente (Linden Travers) en dat nog met de geest van de tijd, er Is geen terrein, dat zozeer wordt beheerst door de ..mode" en dat zozeer het „speelveld" is der epigonen dan dit. Men komt er nu eenmaal niet mee uit het naturalistisch-realistische genre zonder meer als oudbakken op de mestvaalt te deponeren. Trou wens. wie de tekeningen van Rem brandt in het Museum Boymans heeft gezien, zal dit wel uit zijn hoofd laten. Een schilderij hoeft, voor wat dit genre betreft, niet nood zakelijk te verstarren in het ..plaat je". een door de voorstanders van abstracte kunst veel gebruikt argu ment. Charlatans en talentlozen ma ken plaatjes, dezelfde soort beun hazen maken in het abstracte genre waardeloze prullen. Daarom is niet de stijl, hoe waardevol deze overi gens kan zijn in bepaalde perioden, beslissend voor het kunstwerk, maar de kunstenaar door wiens handen het kunstwerk ontstaat. In de kunst zijn velen geroepen en weinigen uitverkoren. Wij zou den niet onmiddellijk willen zeggen, dat de Amsterdamse kunstenaar Wil- wel vermomd als de ster Vandettii 1 ly Boers tot de geroepenen behoort, die wegens ruzie met de leider bh j Itij maakt de indruk een vakkundig 1l—_ 1 voorzitter sprak hij de vergadering toe, waarbij hij het 35-jarig bestaan van. de afdeling Schiedam ter sprake bracht. Dit was tevens aanleiding om stil te staan by de historie van Schiedam. De heer Willems van Beveren deel de mee, dat de algemene politiever ordening hier ter plaatse 19 artikelen bevat, die de bescherming van het dier betreffen. De Schiedamse afde ling, die thans ruim 700 leden telt, hoopt haar werk nog dit jaar be kroond te zien met een dierenasyl, ondergebracht in het oude slachthuis. Een opvallende tegenstelling in be stemming dus, voorheen en in de toekomst. Met bijzonder waarderende woor den huldigde de heer Willems van Beveren „het beste paard van stal", de inspecteur J. Kreuger, die voor zijn 35 jaar in dienst van de dieren bescherming met de zilveren ere medaille van de vereniging werd onderscheiden. Ook mevrouw Kreu ger deelde terecht in de hulde van haar echtgenoot met een boeket bloemen. De Koemarktbrug, waaraan mo menteel zo naarstig gewerkt wordt, zal toch breder worden dan het ge meentebestuur aanvankelijk gepland had. Deze verbreding zou alleen plaats hebben aan de zuidelijke kant, bij hotel „De Kroon", maar tijdens de uitvoering van het werk is ge bleken dat de brug ook best aan de andere kant verbreed, kan 'worden. Het bruggewachtershuisje moet dan sneuvelen, maar de havenmeester heeft daar geen bezwaar tegen. Het p-ofieï van de brug wordt nu; een rijbaan van 8.85 m (eerst 8 m), twee rywitloaden van 2.45 m (blijft zo) en trotto'rs van 2-25 m bij „de Kroon" en 3.1»? tot 3.40 m aan de overkant Het trottoir wordt hter ook breder. uur ds- Quart el (Delf shaven). 10.15 uur ds. A. Hoffman, kinderdienst met kerk koor 5 uur ds. Baks (Capelle a. d. D'- seb.'Nieuwe kerk: 10 uur ds. H. W. Hemmes en 5 uur ds. Stelwagen (Hille- gersberg). Vredeskerk: 9 en 10.45 uur ds J. G. Jansen. Kethel: 10 en 7 uur ds. P.'J. de Broijn. Tweede pinksterdag: Grote kerk: 10 uur ds. P. J. de Bruijn» Kethel: 10 uur ds. H. W. Hemmes. Geref. kerk. Oostwrkerk: 10 uur ds. J. d. Berg tErmeto) en 5 uur ds. W. A. Krijger. Plantagekerk: 9.30 uur ds. E. J. Oomkes en. 4.30 uur ds. J. v. d. Berg. JuUanakerk: 10 uur ds. W. A. Krijger en 5 uur ds. B. J. Oomkes. Kethel: 9.30 uur ds. K. Zljlsr» en 3.30 uur ds. E. J. Oomkes. Tweede pinksterdag: Ooster- kerk: 10 uur ds. H. Zandbergen (Vlaar- dineen). Zlekendienst gemeente-ztefcenhuii: 7 uur ds. W. A. Krijger. Jfed. herv. geref. evang. Gebouw Ire ne tO uur ds. H. Stotk i Seheveningen. Westerkerk: 5 uur ds. J. C. Stelwagen [Rotterdam), Tweede pinksterdag: 10 uur eerw, heer D. Stolk (Nievwerkerk a. d. IJsseJh Hed. prot. bond. Westves'e 92: 10.30 uur d*. J. A. Hebly. F.vanR. luth. kerk: 10 uur dienst. Otid-kath. kerk. Dam 28. Eerste pink sterdag 10.15 Hoogmis. 5 uur "Vespera, 2e pinksterdag S uur Kogmis, Chr. geref. kerk. Kerkgebouw Waran- de/BK.-taan: 10 en 5 uur ds. A. Zwiep. Tweede pinksterdag 10 uur ds. A. Zwiep. Chr. geref. gemeente. Volksgebouw Tuinlaan: 10 en 4 uur-ds. J. M, Middel koop. Oud-geref. kerk. Jeugdhuii Lange Haven 9"10 en 5 uur dienst. Baptistengemeente. Kerkgeb. Broers- vest 53: 10 en 7 uur ds. J. Segaar. Leger des Hells: Lange Haven Z7: 10 uur heiltgingssamenkomst en 7.30 uur veriossingssamenkomst. Gerrii Verboon- straat 6.30 uur openlucht samenkomst - -r, majoor en mevr. J. H. Drentje. voeding, die met de gouden ereme daille de hoogste onderscheiding van de vereniging te beurt viel. Ook de heer G. Nieuwenhuysen. werd dank gebracht voor het vele werk, dat hif in het belang der dierenbescherming heeft verricht a in hst referaat „Onderwijs en rw» renbeschermins" besprak mei, J. Schaap, inspectrlce van bet onder. vrijs te Rotterdam, de htmdme vsn de schooljeugd ten optichte van d. dieren, die m de laatste decennii zoveel verbeterd is. Op heel veel scholen wordt de dicrenbescherminè daadwerkelyk beoefend. „QnderwuV aan kteuiters m dit verband werd dSor mej. Schaap ten zeerste aanhevolen, aangezien kinderen van die leeftijd bijzonder ontvankelijk zijn en veil gevoel voor dieren tonen. De zore voor een „eigen"' tuintje kan hieriot ten zeerste hydragen. De hoofdredacteur van het A.N.P de heer D. J Lambooy, vertelde iets over de pers in verband met de die renbescherming.- De taak van de pers loopt ten dele parallel met de taak van de dierenbescherming, zodat de dierenbeschermers zeker niet moeten schromen een beroep op de pers te doen en van de nïeuwsverbreiding in het algemeen gebruik moeten ma ken om hun inzichten te verspreiden. Dit met inachtneming van de andere taken, die voor de pers zijn wegge- gelegd. De opvoedende taak geldt voor beide lichamen, maar spreker stelde de vraag, of berichten over dierenmishandeling misschien juist aanmoedigend kunnen werken, zoals bij andere voorvallen is gebleken. Dat de wetten alleen niet voldoen de zijn om dierenmishandeling tegen te gaan, besprak de korpschef van de Franeker politie, inspecteur J. Huis man jr., in zijn toespraak .Politie en Dierenbescherming", waarin hij stel de dat de politiemannen dierenbe- scherming-„minded" mopsten wor den gemaakt, aangezien de wetge ving op dit gebied gebrekkig 'is. Er zijn gevallen van mishandeling voor gekomen. zonder dat de politie han delend kon optreden. Het is noodza kelijk, dat de dierenbeschermings wet er komt, waarvoor het ontwerp ia opgesteld door mr. dr. W. Hugen holtz. Daarbij kan het propageren van dierenbescherming onder de po litiemannen preventief werken. Bij de bestuursverkiezing, die vrij dagmorgen plaats vond. werden prof. dr. J. A. Beijers en de heer H. H. H. Schreinemakers herkozen, terwijl mr. J. H." Leopold in de plaats kwam van de heer E. Bakema, die zich niet herkiesbaar stelde. Vrijdagmiddag zijn de congressisten door het ge meentebestuur ontvangen in de aula van het Stedelijk Museum. Met een gemeenschappelijke vergadering werd vanmiddag de vergadering be sloten; Als tweede deel van dit pink- stercompetitieprogramma gaan d» SW'ers 2e pinksterdag naar Den Haag voor de uitwedstrijd tegen de comb. SeheveningenHolland Sport. Voor beide pioegen is er geen spanning meer te beleven, zodat men een. strijd tegemoet gaat zuiver om de voetbaleer. Mogelijk kan deze ontmoeting dus een tech nisch goede wedstrijd worden waar bij de rood groenen het zeker niet gemakkelijk zullen krijgen, want ook Seheveningen H. S. heeft wel een en ander in zijn mars, hetgeen zij U. zondag nog hebben bewezen tegen PSV. De SW-reserves: SW 2 speelt maandag om 12 uur thuis tegen Xerxes 2. De Rotterdammers zijn altijd lastige tegenstanders zodat ook deze reserves de handen vol zullen hebben. SW 3 heeft een -rif» Pinksteren en SW 4 speelt om 10 uur tnul- tegen Excelsior 4, een gelijkwaardige '°gc:istander op de ranglijst van deze reserveklasse. Op 17 mei slaagden voor het di ploma A in het Gemeenteziekenhuis te Schiedam; de zusters A. Boers, J. N, Breunese, E. Burger, A. van Citteren. S. M. v. Meeteren en de broeder V» Palm. GEBOREN: Aïbertus J. D-. v- J. A. Bouts en J. Verhoef: Hans, z, v. M. van Houselt en J. P* Klei" berg; Carla I-, d. v. J. B. v. Enter en M. A. van Daalen; Leentje. d. v. J. J. v, d. Klooster en M. Pel' grim. OVERLEDEN: J, A. Kieboom, 68 jaar; K, van Needs, 38 jaar. GEMEENTE 3 ("OFFICIEEL NIEUWS! De afrit van de Rotterdamlëdijk naar de Boerhavelaan zal van 72 mei t.m. 22 Juni a.s. o£ zoveel langer of korter dan nodig mocht blijken zijn afgesloten voor «He rij verkeer in beide richtingen, zulks in verband met de uitvoering van h erstelwerkza amh eden. struerende leden werd daarna een schilder te zijn. Hij weet wat kleur vergadering gehouden, waar de ir.o. gelijkheden van de opleiding wer den besproken. Besloten werd tot een intensievere opleiding bij het elementair onderwijs, na een inlei ding daarover door de chef-bad meester. de heer Garnaal. Vele maten per jaar verleent de groep van de reddingsbrigade, on derverdeeld in kleine parate groe pen. medewerking bij de bescher ming tegen w»teronsevatlen. Het laatste jaar Is er ook een groep, die deelneemt aan de oefeningen ter bescherming van de dijken, om on gevallen bij een eventuele storm ramp tot een minimum te beperken. is en wal kleuren in hun samen hang doen. Hij weet ook wat tech niek is. Dat is by elkaar al heel veel. Het effect van zijn schilderijen is zonnig en blijmoedig. Zijn fantasie is speels genoeg om ook lets aan de fantasie van de beschouwer over te laten. Men kan bij zijn werk aan bloemen denken of San kleurige ta pijten of aan stillevens met vruch ten, hoewel dit er in de abstracte kunst weinig toe doet. Ernst en overgave kan men dit werk zeker niet ontzeggen. Een enkele keer slaagde hfj er niet in de leegte te overwinnen, in deze kunst een van de moeilijkste problemen. Maar roepen* het gezelschap is weggelopen. De leider, die geheel volgens de opzet George voor de ster aanziet. draagt aan hem ook zijn haat over j en geeft de komiek allerlei oneer- j volle karweitjes op te knappen. L u George trekt zich daar echter niets i tegen het verrassend goed spetende van aan cn op zijn eigen wijze, ge- Helmond de volle winst niet heeft Jammer was het dat Hermes-DVS kunnen grijpen. Door het gelijke spel tegen Hel mond wordt de wedstrijd tegen Wa geningen wat moeilijker, want nu heeft Hermes 2 punten nodig om steund door de sympathie van het pecsagentie. slaat hij zich fors door de moeilijkheden heen. Zijn grote succes komt als hij, ach tervolgd door twee louche book-,- r--v. - makers, het toneel opsnelt en mid- kampioen te worden. Een overwin- gingen zeker met zal onthouden. £>n den in een revue belandt. Dan ge- dat 2Ü hun laatste kafts op de titel hebben verspeeld. De Schiedammers kunnen op een warme ontvangst op de Wageningse Berg rekenen. Daarom is het zo prettig» dat een zeer grote schare supporters het elf tal zal vergezellen, die de jongens hun steun in de vorm van aanmoedi- ning betekent dus. dat 2e pinksterdag dit is toch zo belangrijk. beuren er allerlei gekke dingen op in Schiedam de vlaggen uitgestoken Het tweede elftal is vrij. Het derde het podium, die helemaal niet be- kunnen worden. krijgt zaterdagavond in Krimpen de doela zyn. maar die bij het publiek Wageningen heeft de punten drin- j moeilijke uitwedstrijd tegen DCV 2. hebbsh. zij Het vierde Spéélt maaoaag, om id zo'n succes oogsten, dat de zakelijke gend nodig' Ten eerste gL ----- .rDat Is trol hscl bijzonder Ieldër Vëh het gezelschap ±n hem zich nog niet definitief in de eerste uur, aan de Damlaan tegen Neptum" öeze groepen zijn daarvoor uitgerusteen kwestie van individuele smaak, een nieuw talent ontdekt en George divisie geplaatst en ten tweede be- j 4. met draagbare zendapparaten. i L. W. S.i maar ai te graag engageert. tekent een nederlaag of gelijk spel,'

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1