Raad van Ouden begint met ouderdomswet - weer in eigen knus gebouw - Regering prijst werk van Volksonderwijs Britten zoeken naar w voor Slaan Ambonezen in Den Haag bivak op? BALANS 1 Binnenhof Last cler jaren V erkiezingsrumoer tijdens processie In't nauw Sociale zaken Maatschappelijk werk r* Ouderdomswet komt er dus! En Onbehagen bij Nederlandse journalisten Minister Cals voor goed, openbaar onderwijs Grieks lijnschip aangehouden Israëliër si EOKA-leider Hengelaars willen fusioneren Vijftigjarig feest van „Onze Vloot" „Regering deed niet alles, wel veel" Brits minister van Luchtvaart naar Moskou Helikopter redt zieke schepeling Hele gezinnen per autobus onderweg Tito gaat 2 juni naar Moskou Treinverkeer over Veluwe vertraagd en omgelegd (Advertentie IM.) Zo rtiel Ivóö ixtn liet I (Van onze parlementaire redacteur) DE restauratie van de ver maarde vergaderzaal der Eerste Kamer is door rijks bouwmeester Frtedhoff vol tooid. Van morgenmiddag af vergaderen de soigneus-spin- nende Senatoren niet meer in de 'statige oude Ridderzaal, doch weer in hun knusser eigen gebouw. Uit de middeleeuwen keren zij zoals hun patriarchale presideut mr. Jan Anne Jonkman snaaks op merkte weer in de Gouden Eeuw terug. Verzaligd zullen zij neerstrijken op het groen schuimrubber van hun nieuwe i:otehouten banken. Stevig zullen zü stappen over het wijn rode tapjjt met de leeuwen. Strelend zullen hun oude ogen kennis maken met het lichte houtsnijwerk. Koesterend zullen zij hun stramme ledematen schikken onder de nieuwe bron zen lichtkronen en de extra verwarming. Oost West. Thuis Best! ,v Zelfr wie erkent, dat er verstrenge- hout was opgebouwd. Achteraf be- ling bestaat, behoeft n.1. geenszins toe te stemmen, dat de afdeling volksge zondheid derhalve van Sociale Zaken naar Maatschappelijk Werk moet ver huizen. Met meer recht kan men het omgekeerde betogen, Want aangeno men, dat dit trio byeenhoort, is ook niet moeilijk 'te bewijzen, hoezeer Volksgezondheid onder Sociale Za ken valt. Hoeveel medisch inzicht ligt niet aan de .sociale verzekering ten grondslag? Men leze slechts het rapport over de „pensioengerechtigde leeftijd" dat in 1951 door een com missie 0.1.v. dr. C. Banning, genees kundig hoofdinpeeteur van de Volks gezondheid, werd opgesteld en dat mede als basis van de Ouderdomswet diende. Hierin werd n.L vastgesteld, dat in het algemeen mannen om streeks 65-jarige leeftijd en vrou wen op 60-jarige leeftijd»— een zodanige, prestatiev'ermindering t< zien geven, dat een verdere tewerk stelling meer na- dan voordelen op levert. flELUKKlG heeft diezelfde com missie er aan toegevoegd, dat deze regel in: „niet weinig gevallen" niet opgaat Want liefst 1/3 deel der Senatoren is ouder dan 65 jaar en toch hebben de meesten zich herkies baar gesteld. Ja, ons parlement ver oudert met de bevolking mee. In een boek vol historische aardigheden ,.Van Binnen- en Buitenhof" heeft de parlementaire redacteur van het Han. delsblad A. W. Abspoel nagegaan, dat in 1848 het oudste lid der Tweede Kamer nog maar 63 jaar 'was. Welnu, thans zijn er 19 leden ouder dan 65 jaar! Uiteraard voelen dé Senatoren de lasten der jaren toch wel. Als u mor gen als doodgewoon staatsburger de vergadering wilt bijwonen, moet u vooral niet via de hoofdingang lo pen;. Dat is. verboden. Dat heeft na-, tuurlijk niets te maken met gewïch- tlghoidsvertoon. De Senatoren ztfn „pur sang"-democraten. En" het is natuurlijk ook'niet zo dat ze op de trap de staatsgeheimen verkwebbe len. Neen, de verklaring ligt histo risch vermoedelijk véél dieper. Van 18521870 was voorzitter mr. J. A. Philipse, een gevreesd president van het gerechtshof van Zuid-Hol land, die zijn medeleden soms behan delde :als waren zij óók'boeven. Hij hoorde helemaal bij- de oude kamer, waarin men zich hielp met olielam pen en kaarsen, met turven in de open haarden. Toen de tribunes in de zaai kwamen, geraakte hij echter door de reumatiek van de .been. Tot een bode, die toen eens mee warig zag hoe zijn president de trap half werd opgedragen, sprak hij troos tend; „Toch is het beter, dat ik het heb dan jü, want, zie je. ik kan nog geholpen worden". De vernieuwing was bard nodig. Niet alleen met het oog op de a.s. uitbreiding van het ledental: straks zullen er iinmers 75 in plaats van 50 Senatoren zetelen. Maar vooral, om dat het verval veel verder was voort geschreden dan men had vermoed. Kort nadat de werkzaamhedenwa ren begonnen, zakte één der daar bij betrokkenen door de vloer en werd aldus in staat gesteld een kijk je te nemen in de archiefrekken, welke enkele meters Jager zijn op gesteld. Dat gebeurde hotabene vlak bij de ministerstafel! Nu kent de par lementaire geschiedenis wel een en kel geval, waarin de Eerste Kamer een minister liet vallen. Maar zo'n smak is toch onbekend!' Voorts schijnt men tot de ver-' bluffende ontdekking gekomen, dat de voorzitterslessenaar, waarop pre sident Jonkman zijn collega's en mi nisters parmantig tot de orde klopte, uit zoiets als sinaasappeïenkïsten- HEERLEN, In de Eb ons Ka tholieke parochie Meezenbroek in Heerlen is zondagochtend enige be roering gewekt door een verkie- zirgsplakkaat van de Partij van de Arbeid dat op de expositietroon van een rustaltaar dat langs de route van de traditionele sacramentspro cessie was geplakt. Ook op andere versieringen werden langs de pro cessieweg dergelijke plakkaten ge vonden. Al het politieke propagan damateriaal werd door bewoners van de betreffende straten weer verwijderd voor de processie moest beginnen. De secretaris van de P. v. d. A. In Limburg J. van der Woude, heeft naar aanleiding van de berichten uit Heerlen een onderzoek ingesteld De socialistische plakkers ontkenden ten stelligste zich te hebben schul dig gemaakt aan het plakken van verkjezingspropagandamateriaal op °.e voor de processie bestemde ver sieringen. schouwd verkeerde de waardige ka mer president dus in een. vergelijk bare positie met een marktafslager. Wat zo'n strak groen laken eigenlijk al niet verbergt! Enfin, dat euvel is dus nu ook verholpen. TJeLAAS dreigt by dit alles de x grond wettig-voorgeschreven openbaarheid van beraadslaging iet wat in gedrang te komen. "Weliswaar schijnt de geluidsinstallatie verbe terd en uitgebreid, maar de beschik bare ruimte op de publieke,tribune is ingekrompen. Verre vandat de toeschouwers byv. een zitplaats kun nen krijgen, zullen zij voortaan buik en adem moeten inhouden óók als de debatten niet spannend verlopen. En van de plooibare parlementaire pers wordt verwacht, datdeze ka meroverzichten zal samen stellen, op de smalle basis van een keurig even- wichtslatje. Het klinkt allemaal niet erg modern en het lijkt tevens on dankbaar ten onziehte van het ver leden. Immers juist aan de open baarheid dankt de Eerste Kamer èn haar voortbestaan èn haar huidige vergaderzaal! Vóór 1848 schreef de grondwet de Senatoren nog geen openbare ver gaderingen voor. Het was een aller genoeglijkst onderonsje. Toen er b.v. voor de vergadering van 3. maart niet voldoendleden aanwezig waren, besloten zij goedsmoeds de bijeenkomst naar do woning van een ziek lid te verplaatsen om althans het ..quorum" te halen. Aanzien genoot dit college destijds echter nauwelijks. Een leidend libe raal blad als de toenmalige Arnhem- sche Courant schreef ronduit over dit „levend-dode lichaam".Als hetin de roerige dagen van 1848 alleen van Thorbecke had afgehangen, dan zou dit stoffelijkoverschot „allang zijn begraven eri vergeten. Maar de meer derheid der Tweede Kamer verge noegde zich toen nog niet het ver langen naar „openbare beraadslagin gen van de Eerste Kamer als eene voorwaarde van haar.; voortdurend voortbestaan Dat was dus de.redding der-Sena toren. 'Maar zij moesten als gevolg daarvan, vertrekken uit de fraaie Trèveszaal, waarin zij tot dusver war ren samengekomen. Dezezaal, welke tegenwoordig door de ministerraad wordt gebruikt, was te. klein gewor den om een groter lédental, pers èn publiek te kunnen ontvangen. Tot grote woede van de Provinciale Sta ten van Zuid Holland kreeg de Eer ste Kamer derhalve toen de voorma lige vergaderzaal van de' Staten van Holland aangeboden. Daar vergadert zy nu nog.... Maar deze. voorge schiedenis is zij blijkbaar vergeten! "T) AT treft te meer nu de Raad J-/ van Ouden zijn terugkeer viert met het grote werkstuk van de so cialistische minister Suurhoff: de openbare behandeling der Ouder domswet, Daarvoor bestaat natuur lijk extra-belangstelling. Ergdenkend als men in deze tyd is, .zal de arg wanende gemeente wellicht zelfs smalend spreken van een „verkie zingsstunt". Natüürlyk bestaat er ge- President Soekarno van Indo nesië schudde, op weg naar het hoofdkwartier van de Ver enigde Naties in New York, de hand van een non, die zich temidden van de toeschou wers bevond, die zich hadden opgesteld langs de route, die het staatshoofd volgde. legenheid om da activiteit van de bewindsman van" Sociale Zaken te prijzen, maar vergeet niet dat zijn te genstanders volop de kans krijgen te bpweren, dat zij het zonder „aanpassing" ,nog véél beter zou den hebben gedaan. Het voornaamste is, dat de wet nu stellig op I janu ari -a.s. in werking zal kunnen tre den. En men kan de Senatoren daar om alleen maar prijzen om hun ijver, wetende, dat dé P.v.d.A. protserig zal pralen de strijd tegen de combinatie van „oud en arm" te hebben gewon nen, bet aan de V.V.D. overlatende, het zoals het Binnenhof met een toespeling op de aaam van de libe rale leider, guitig grapte op té ne men voor de combinatie: „Oud èn rijk." v' een Armenwet is in voorberei ding, zij het dan op het departement van •Maatschappelijk Werk. Dat is een vreemd gevolg van een dier de partementale afsplitsingen, waar af gelopen week de r.-k. minister Jo seph Cals verschrikt tegen foeterde toen de bejaarde christ. histor. sena tor de Z%vaan, die beroemder is dan de Leidse theoloog zijn wellicht laat ste kamerredevoering benutte, voor een plotseling pleidooi tot splitsing van de drie onderdelen: Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De mi nister verwachtte er slechts bevoegd- heidsgescbillen van en wat dies meer zij. Ten aanzien van het ministerie van Maatschappelijk werk hebben die ruzies zich inderdaad wel voor gedaan, nadat hefc; was afgesplitst van het departement van Binnen landse Zaken. In de T\veede Kamer is er zelfs wei t er geklaagd, dat dit jongste departement de anderen op maatschappelijk terrein, poogde te overtroeven door bepaalde organisa tie: hogere subsidies te offreren dan zü hadden aangevraagd. Hoewel de r.-k. minister Frans van Thiel zelf goed staat aangeschreven, wordt het bestaansrecht van .zijn departement nogaleens betwijfeld, Beeds heeft prof. Romme hem opgevorderd een nieuwe „taakanalyse" voor zijn de partement op testellen. Wie iets'weet van:, het stugge streven naar ..ver zuiling" dat de gezondheidszorg als. 'n mol wil ondergraven, zal "niet ver baasd zijn als zo'n studie toevallig ook op het treffend aantal punten van overeenstemming tussen maat schappelijke en gezondheidszorg zou wijzen. Reeds in 1952 heeft prof. Beel dit tweetal pogen samen te voe gen. Zijn poging tot kabinetsforma tie sprong daar zelfs op af. De PvdA wou nJ. niet! HAARLEM. In de rede, waar mee hij de zaterdag gehouden jaar vergadering van de Nederlandse Journalisten Kring opende, heeft de voorzitter, de heer J. J. van Meche- len, uitdrukking gegeven aan het onbehagen, dat bij de Nederlandse journalisten heerst ten aanzien van hun materiële positie. De vlucht uit het vak is onmiskenbaar, in alle leeftijdsgroepen. Even onmiskenbaar Is üc onmogelijkheid om vlot in va catures voor geroutineerde journa listen te voorzien. Ook kan heelduidelijk worden waar gnomen, dat de trek van jon ge, bekwame mensen naar de jour nalistiek, gelet op de materiële perspectieven die het vak biedt, niet groot is. De heer Van Mechelen merkte op. dat de journalistiek thans in een crisis verkeert; Velen ondervinden daarvan dagelijks aan den" lijve de benauwing, waaraan zij met Uefde en plichtsbesef weerstand bieden. De situatie eist ingrijpende veran dering. Persoonlijk blijft de NJK- voorzitter vertrouwen, dat in de zeer nabije toekomst het groeiend onbe hagen in de journalistiek door ver betering van de materiëlepositie barer dienaren zal kunnen worden opgeheven. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. - De minister-pre sident dr. IV, Drees cn de minister van O., K, en W-, Kb J. M. L. Th. Cals, deden de jubilerende vereni ging Volksonderwijs de eer aan, haar bijeenkomst zaterdagmorgen te bezoeken. Mr. Cals voerde het woord namens de regering en deelde de al gemene secretaris P. van Thuljl zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau mede. Een ander hoogtepunt was 's mid- jgs het bekend maken van het le dental dat tot 156.402 bleek te zijn gestegen Het jubileumgeschenk in eld, waarbij men zich als doel een ;wart miljoen had gesteld, bleek ruim 312.000 gulden te bedragen. Minister Cals verklaarde ver heugd te zijn over het werk. dat Volksonderwijs doet. Haar taak is positief: voor goed, openbaar onder wijs. ..In volle ernst," zei mr. Cals. „dat wil de regering ook. en hoewel het er op het ogenblik niet zo veel toe doet; dat wil deze minister ook." Tot besluit van zijn rede zei de LONDEN Het luxe-schip .Aga memnon", dat twee jaar geleden door koning Paul van Griekenland werd gebruikt voor een rondvaart met bonïnklyke gasten op de Mid dellandse Zee en dat thans als ljjn- boot de verbinding tussen Grieken land en Cyprus onderhoudt, Is in de territoriale wateren van het. eiland door de Britten aangebonden en doorzocht.' Het Britse ministerie van Koloniën heeft dit bekend gemaakt. De' En gelsen hebben reeds lange tijd.het vermoeden, dat Cyprioten wapens uit Griekenland krijgen. In het Britse communiqué wordt niet meegedeeld of de „Agamemnon" contrabande aan boord had. Tijdens het weekeinde zijn er op het eiland enkele, doden gevallen. In het dorp Afanïa raakten Grieken en Turken slaags. Britse troepen, die ingrepen, schoten een Griek en een Turk neer. In het dorp woedden verscheidene branden. Zondagmorgen rukten alle brand weren van. Nicosia uit voor het blus sen van een grote brand in de Griek se wijk. Twee winkels brandden ge- (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Het bestuur van ée Algemene 'Icngelaarsljond heeft op de gisteren te Amsterdam gehouden alsemene vergadering met algemene stemmen machtiging ver kregen voor liet vorren van bespr/ kineen met het Centraal Neder l»nris Hengelaar» Verbond (en ein de tot een samenvoeging van de/e "Sanisatie met de A.H.B. te komen. heel uit. Het bleek, dat het vuur was aangestoken. Voor de deuren van de. panden vond men blikken waarin petroleum was geweest Ze waren tegen de houten deuren ge plaatst Een 'Turkse motorrijder, die diende bij de politie van de R.A.F. werd door Grieken om het leven gebracht. Voor het gebouw van de rechtbank in Paphos is zondagochtend een. bom geworpen. Een lid van de hulppoli tie werd gedood, een ander werd ge wond. Een verslaggever van het Israëli sche ochtendblad „Haboker" heeft op Cyprus een onderhoud gehad met de leider derCyprische verzetsbe weging „Eoka", de veelbesproken Dighenis. Hij werd 's nachts geblind doekt naar een onverlicht huis ge leid. De Eoka-leider, die zeer goed Engels sprak, bevestigde dat hij en zijn organisatie tegen .de „Britse be zettingstroepen" zouden blijven strij den, totdat hun worsteling met suc ces was bekroond. Hij weigerde te zeggen of hij de Griekse generaal Grivas was. minister dat naar hij hoopte de ab soluut noodzakelijke verlaging van de leerüngenschaal bij het eeuw feestvan Volksonderwijs over-tien jaar zou zijnverwezenlijkt. De re gering is u zeer erkentelijk", aldus de minister', voor de bijdrage, die aan. het volksonderwijs, dus aan het gehele volk, hebt gegeven. De voorzitter van volksonderwijs, mr. A. de Roos, formuleerde het streven van Volksonderwijs aldus: „Wij staan de school voor, waar goed onderwijs gegeven wordt en waar de opvoeding gericht is op de versterking van die geestelijke en zedelijke waarden, die ontleend als ze zijn aan christendom en" hu manisme door alle Nederlanders als- grondslag van de schoolopvoe- ding zouden kunnen worden aan vaard.'-''/ Nieuwe leden Koninklijke Akademie van Weten schappen DEN HAAG. Bij K.B. zijn de benoemingen bekrachtigd van prof. dr. E. Havinga (Leiden), prof. dr. H. C. van de Hulst (Leiden), prof. dr. ir. W. Schermerhom. (Delft) én prof. dr. H. de Vries (Groningen) tot gewoon lid, van mevr. Dorothy Hodgkin (Oxford), prof. dr. R. Cou rant (New York), prof. M. Ewing (Columbia University), dr. M. Hart- mann (Tübingen) en prof. L. Lan dau (Moskou) tot buitenlands lid 'en. van dr. N. Bloembergen (Harvard University), dr. C, 'A- G. Wierstna (Pasadena) en dr. P. J. Zuidema (Djokja) tot correspondent van de afdeling natuurkunde van de Ko ninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen. DEN HAAG Het 50-jarig be staan van de Koninklijke Nederland se Vereniging „Onze Vloot" is zater dagavond gevierd met een banket in de Witte Sociëteit, tijdens hetwelk de voorzitter, het Tweede Kamerlid G. Ritmeester in een toespraak ge wezen heeft op de eervolle positie, die Nederland als klein land thans onder de volken inneemt dank zij zijn marine en zijn koopvaardij. De staatssecretaris van Marine, vi- cG-admiraal Moorman verklaarde, dat de wedergeboorte van de Ne derlandse marine en koopvaardij niet in de. laatste plaats te danken was aan de strijd, die de vereniging „On ze Vloot" in de vijftig jaren van haar bestaan gevoerd heeft Ook de di recteur-generaal voor de scheep vaart, de heer W. L. de Vries, bracht hulde; aan „Onze Vloot", voor het vele werk, .verricht om het Neder landse volk „seamlnded" te maken. Andere sprekers uitten zich in ge lijke geest. Mariene Dietrichdeberoemde filmster, vloog dezer dagen van Hollywood tiaar Parijs. Haar mis sie is nog geheim. :Er wordt ge fluisterd, dat ze' zal doorreizen •naar Monte Carlo, waar ze met Vittorio de Sica een film. zou gaan makelt.- Men ziel hier de uctrice op de trap vanhét vliegtuig op het Parijse vliegveld Orly Koning Feisal van Irak brengt een driedaags bezoek aan Marokko. In gezelschap van sttltan Ben Joessef reist hij onder meer en kele steden at Voordat hun. auto de havenstad Sale binnenreed, uiërd de bezoeker volgenstraditie een kom. melkOverhandigd, die hij staande in de auto leegdronk. Naast koning Feisal ziet men de' Marokkaanse sultan Dr. Drees voor radio: DEN HAAG. Dr. W. Drees heeft zaterdagavond zijn eerste radioverkle tin gsto esp raak gehouden. H(j gaf een uiteenzetting van het regeringsbeleid in de afgelopen tien jaar en de doeleinden die de Party van de Arbeid in de politieke verhoudingen in Nederland denkt te verwezenlijken. Dr. Drees verdedigde de oplos sing voor het crematie-vraagstuk en keerde zich tegen diegenen die de regering verwijten dat zij teveel uit geeft maar tegelijkertijd allerlei eisen stellen. „De regering heeft lang niet al les kunnen doen wat zij zou heb ben gewild. Maar er is veel gebeurd. Wat er geschied is in de periode dat de Partij van de Arbeid aan de regering heeft deelgenomen, mag gezien worden naast hetgeen gedaan is in andere tijden," zei dr. Drees. LONDEN. De Britse minister van Luchtvaart. Nigei Birch, heeft een uitnodiging vm premier Boel- ganin aanvaard om dc volgende maand met een aantal hoge officie ren de Sowjet-Uirie te bezoeken ter gelegenheid van de „Dag der lucht vaart". Minister Birch zal reizen met een straalvliegtuig van het type.„Cornet II" van de RAF. De RAF heeft tien vliegtuigen an dit- type besteld voor troepen vervoer.. Ook Egypte zendt een deputatie naar dé Sowjet-Unie voor bijwoning van het vliegfeest. DEN HELDER. Bij slecht weer en stormachtige wind is zondag avond om even voor half acht èen zwaar ziek opvarende van het Deense schip „Marie Skou" door een helikopter van de Marine Luchtvaartdienst van boord ge haald en overgebracht naar het ma rinevliegkamp De Kooi op Texel. De „Marie Skou" bevoad zich op dat moment niet ver van het licht schip „Texel", ongeveer vijftig mijl uit de Nederlandse kust. Om vyf. uur 's middags had de kapitein van liet 5906 brt. metende, in Kopenhagen thuishorende Deen se schip per radio meegedeeld, dat hij een ernstige zieke van boord zou willen laten halen. Op het ma rinevliegkamp Valkenburg werd daarop een helikopter in gereedheid gebracht, die bestuurd door ser- geantmajoor-vlieger 'D. Zijlstra - tegen zeven uur 's avonds opsteeg. (Advertentie IM (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Een aantal Ambo nezen, dië hun actie tegen de zelf- verzorgingsregeling van- minister Van Thiel verder willen voortzet ten. heeft zich vanrqorgeh met tier autobussen op weg begeven naar Den Haag. Zü hebben vrouwen, kinderen en bagage meegenomen en hebben, naar men vermoedt, het plan In Den Haag te blyven bivakkeren. Het zijn mensen, die behoren tot de groepering der P.N.M.S, (Partai Nasional Maloekóe Sélatan), de groep waarvan leden destijds de in aanbouw zynde keukentjes afbraken, omdat zij niet zelf wensten te ko ken, 'maar hun eten kant en klaar van. de Nederlandse staat-wensten te blijven ontvangen. Zaterdag hebben zy zich in een telegram tot de Ko ningin gewend met-de bewering, dat Nederland hen zou willen .uithonge ren. 't, In werkelijkheid, hébben de man nen, die tot deze. groep behoren, nimmer werk willen aannemen, al thans niet officieel, en hebben zij zich op het standpunt gesteld, dat Nederland hen naar Ceramunoet te rugbrengen. De tot de PJSLMH.S. behorende ge zinnen zijn hoofdzakelijk onderge bracht in Zeeland, namelijk in dé woonoorden Westcapelle, Vlissingen, Middelburg en Burgsluis bij Haam stede. Een kleine groep vertoeft in Steenwij k. Van de B.P.R.MS. zijn alle man- BELGRADO. President Tito van Joego-Slavië zal op 2 juni met zijn echtgenote in. dé Sowjet-Unfe aankomen voor een officieel bezoek van drie weken, is in Belgrado be kendgemaakt. nen, die werk hadden weer aan de gang gegaan, Velen hebben ook het verzoek van1 hun -hoofdbestuur, geen steun aan te vragen'maarte leven van een vrijwillige bijdrage van tien procent van het inkomen, der wer kende mannen, laten varen. Slechts in het woonoord Schattenberg hebben de werklozen en invaliden geen steun aangevraagd eu dat geldt ook voor een deel van de bewoners van het kamp Lunetten. (Van een onzer verslaggevers) Vanmorgen is de trein van 11.07 uit Amersfoort naar. Zwolle via Apeldoorn over Deventer geleid én zün andere treinen op dit traject- vertraagd. De trein van 10.33. uit Nunspeet naar Zwolle en terug is opgeheven. Oorzaak was een lichte ontsporing tijdens het rangeren van -eert.wagon' omstreeks halftien' nabij de leger-, plaats Oidebroek. Over. een bepaal de afstand moest het verkeer, dus' over één lijn geleid worden. Boven dien trad om tien uur ,een wissel storing op, die tengevolge 'had dat men de wissel met de hand moest bedienen. ien kunnen wi} dati beter doen dan met deze import cretonne, kleurecht én wasecht, geweven van de fijnste garens in een dessin dat uitmunt door een rijkdom van warmgetinte kleuren. Een ongekendeaanbieding als U nagaat dat de. nor male prijs 3.25 per meter fs en wij duizenden meters van het beste dessin er uit kon- nen pikken om* ze nu, aan onze vaste klanten te ver kopen voor nog géén twee gulden per meter. Dinsdagmórgen om 9 uur be gint de verkoop van deze mbdernè; import .gordij n- cretphne,-120 cm breed, In één (maar het mooiste) dessin, per meter voor WINKELCENTRUM BINMENV/EQ, Tal. 2918D Oudste inwoonster van Blaricum (101) overleden LAREN De oudste inwoonster, van Blaricum, de weduwe Liesveld- Vendrik, bekend 'onder de naam Opoe Hoeboer, is zondag, 101 jaar oud. 3n het Bartholomeus gesticht in Weesp overleden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2