WINKELS „Zwarte vlekken" verdwijnen ISISffi!: Gouden feest N. V. V. C Ouderavond (met lezing) van Burg. Verveenschool CAPELS raadslid vraagt: „geruisloze annexatie?'5 Grote Wilton-sportdag J EEN BRIL Koeriersters Bij v. Gend Loos: Nieuwe loods in gebruik Wilton speelt met vijf elftallen in Snelwiek-toernooi SVC-vergadering In Monopoie: Jolandade piratendochter Uitbreiding van Rotterdam reikt misschien tot Hitland bij Nieuwerkerk a. d. JJssel Zomerprogramma van St. Jorisdoele Personeelsver. bestaat 10 jaar Dol op haring Oma Vogelaar 101 jaar! 25 jaar in dienst van H.A,V.-Bank Plantage-concert Tijdelijke sluiting Appelmarktbrug „De Postduif" 1500 kinderen naar Oosterhout Wie heeft iets verloren Burgerlijke Stand Nieuw schip voor Engeland-vaart Duizenden vossen in Vliet omgekomen Meer dan 1000 leden van Mau-mau gedood Telefoonkabel- dieven in Limburg berecht „Strohoeden" voor Israel bleken soldatenhelmen SCHIEDAM srnmn filiaalbedrijf zoekt mmmm AANK0MENB VERKOOPSTER JONG MEISJE N.V. MAATSCHAPPIJ .OXYGENIUM' Dinsdag 5 juni 1956 VOOtt HEDEN Apothekers nachtdienst: Apotheek M. M. H, Evers, Lange Haven 81. Bellen by ongeval: G.O en QD Tuinlaao 80, talefooD 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Bibllo* tbeek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag) van 9.30 tol 4.30 uur en Iedere avood (behalve woens dags en zaterdags) van 7 tot 8 30 uur Zondags gesloten R.k. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. geopend Iedere dag (hehalve maandag) van ,2 tot 4 uur Tedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van tot 8450 uur; des zondags gesloten Stedelijk Museum* Expositie eigen werk. Geopend dagelijks van 2 to* 5 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 cn 8.15 uur: „Paris Canaille". I Monopoie, 2, 7 en 9 uur: „Jolanda, i de dochter van de Zwarte Pi- 1 raat". i VOORSTELLINGEN Amstelbron, 8 uur* Verkiezingsbij eenkomst V.VD. Irene, 8 uur: Dr. De Visserschool, ouderavond De zwarte vlekken" in Schie dam oailen gemakkelijk en snel onder de slopershamer. Na de opruimingen in de Krenpelstraat, Herenstraat en. Noordvestsingel, is het slo persbedrijf C. de Jong Zn. thans bezig om de krotten aan de Laan Ons Genoegen en de Vlaardingerdijk met de grond gelijk te maken. Het werk daar zal nog wel enige maan den in beslag nemen. De vol gende week zal een vracht wagen met een bok worden ingezet, waarmee de funde ring kan worden gelicht en de muren kunnen worden om getrokken. Hoewel de officiële opening nog niet heeft plaats gevonden, is de nieuwe loods van Van Gend Loos reeds in gebruik genomen. Geduren de het weekend was de oude loods ook nog in gebruik, maar vandaag is het laatste materiaal overgebracht naar het nieuwe gebouw. Dat bete kent, dat thans het nieuwe werk- systeem ten aanzien van het goede renvervoer zyn intrede heeft gedaan. Ingaande vandaag worden alle in komende goederen voor Schiedam met vrachtauto's vanuit Rotterdam (Wesizeedijk) bezorgd, met uitzon dering van de snel- en expresgoede ren. die met de personentrein aan komen op het station Schiedam. De uitgaande goederen worden in de nieuwe loods ondergebracht en vandaal" met auto's verladen, naar het Rotterdamse spoor. Bij het trans port in en uit de loods wordt veel gemak ondervonden van de nieuwe laadbakken aan de wagens, die op een rails geheel van het achterstel kunnen worden geschoven. Op zondag 10 Juni a.s. zal Wilton Fjjenoord met 5 elftallen deelnemen, aan het jubileumtoeraooi, georgani seerd door de Rotterdamse handbal vereniging Snelwiek. De wedstrij den worden gespeeld op het terrein Varkenoord te Rotterdam. Aan dit toernooi, het grootste ooit te Rotterdam gehouden, zullen niet minder dan 19 verenigingen deelne men met een totaal van 80 elftallen. Het aantal te spelen wedstrijden zal 108 bedragen. Het le damesteam van Wilton zal met Actief (Rotterdam), Lijnden (Badhoevedorp), en Vires et Celeri- tas (Gouda) poule A vormen van de damesafdeling. Heren 1 van Wilton zal de strijd moeten aanbinden met de le klasser Dynamo uit Rotterdam, Actief uit Rotterdam en Vires et Ce- leritas uit Gouda. Junior-dames zijn in poele C inge deeld samen met Vires et Celeritas en. RPC uit Eindhoven. Junior-heren spelen ook 2 wedstrijden en wel te gen Actief en RODA, beide uit Rot terdam. Aspirant-meisjes komen in poule D Uit tegen Snelwiek (Rotter dam) en Swift (Arnhem). De wedstrijden worden gespeeld op 8 velden. Kunnen onze stadgeno ten met hun eerste elftallen volledig uitkomen, dan zit er zeker winst in. De jeugdploegen hebben bewezen, op toernooien felle tegenstanders te zijn. Als het weer in deze zijn mede werking wil verlenen, kan weer een mooie sportdag worden verwacht. Aan de Meeuwensingel in Kethel (by he* rioolgemaal aan de Schiedamse- weg) Is sinds 3 september 1951 een openbare lagere schooi gevestigd, die een steeds grotere rol gaat spelen in de nieuwe uitbreidingen bjj Tuindorp. Ongeveer 200 leerlingen en vijf leerkrachten telt de Burgemeester Verveen school. Gisteravond hebben we nog eens een kijkje in de frisse en mo derne lokalen genomen. De oudercommissïe van de schooi belegde een ouderavond, waar mej. H. J. Ybes, directrice van de huishoudschool, sprak over de opleiding van meisjes na het verlaten van de lagere school. Op vrijdag 1 juni j.l. hield de Schiedamse Volleybal Club „SVC" seizoen vergadering. Deze matig be zochte vergadering besloot als be langrijkste punt over te gaan tot betaling van een jaarlijkse contri butie. ïn exceptionele gevallen kan het bestuur hiervan afwijken. Ver der vond nog een bestuurswijziging plaats. Het wedstryd-secretariaat heren, tot 1 juni beheerd door mej. C. G. de Vries, werd wegens tijdgebrek van genoemde dame overgenomen door de heer D. Stigter. Eveneens werden voor de duur van 1 jaar benoemd de keuze-commissie dames, de keuze-commissie heren en de keuze-commissie junioren. Een ontwerp-verenigiugsvlag werd door de vergadering goedgekeurd en zal tz.t. bij voorkomende gele genheden worden gebruikt. Voorzit ter W. Huyskes drukte de leden nogmaals op 't hart, zich metter daad in te zetten voor uitbreiding van 't aantal leden en donateurs. De zigeuners, die Jolanda vinden als een vondeling van twee jaar we ten, evenmm als zy zelf, dat zij de dochter is van de lafhartig vermoor de „Zwarte Piraat". Als dit bekend wordt is Jolly al opgegroeid tot een twintigjarig meisje, dat behalve uiterljjk schoon ook een geweldige techniek bezit in het voeren van de degen. Hierdoor is ze in staat de moordenaar van haar vader, de zo genaamde graaf van Medina te over winnen, mede dank zy de hulp van een groep oude strijdmakkers van haar vader. Ook het feit dat zij zich lange tijd voor een jongeman laat doorgaan draagt veel tot het succes van haar wraak by. Aan het einde van het verhaal wordt nog de schat gevon den die de oude Zwarte Piraat had verborgen, en sluit een van de knap ste zeeschuimers, op wie „Jolend», de dochter van de Zwarte Piraat" verliefd was geworden, haar in zijn armen. Er wordt veel en goed gevochten; vooral liefhebbers van degengevech- ten komen in deze film, met May Britt, Marc Lawrence en Barbara Fiorian, behoorlijk aan hun trek. Nadat het hoofd van de schooi, de heer D. Okker, de schoolreisjes ter sprake had gebracht en gewezen had op de feest(afscheid-) avond voor de jongens en meisjes van de hoogste klasse op 4 juli, die de leerlingen zelf zullen opluisteren, in het gebouw voor Chr. Soc. Bel. in Kethel, hield mej. Ybes een warra pleidooi voor een juiste opleiding van de meisjes. De ouders, die een leslokaal geheel vulden, volgden de toespraak met belangstelling. Mej. Ybes vroeg meer begrip voor het nijverheidsonderwijs voor meis jes en wees op de grote verande ringen, die zich na de oorlog ook in dit onderwijs hebben voltrokken. De toelatingseis voor de huishoud-, vak-, of industrieschool is 6 klas sen lagere school. Na de primaire opleiding van twee jaar kunnen de meisjes keuze maken tussen de huishoudelijke richting en een op leiding voor naaister. Verder on derwijs en mogelijkheden om van richting te veranderen werden ter sprake gebracht. Op de mogelijk heid om de nieuwe opleiding voor leerling-verkoopster, die in septem ber landelijk zal worden ingevoerd, te volgen, werd gewezen. Evenmin als het voor jongens on gewoon en overbodig is, dat ze een vak leren, is het dit voor meisjes, ook al gaan ze later trouwen. Dat domme meisjes naar de huishoud school gaan, noemde spreekster een fabeltje. Met de projectie van aar dige platen werd het werk op de huishoudschool geïllustreerd. Na een korte pauze werden in terne zaken door de ouder^mmis- sie behandeld, waarbij bleek dat het met zo gemakkelijk was om voor de aftredende voorzitter, de heer C. de Bruin, een plaatsvervan ger te vinden. Het clubhuis St. Jorisdoele is weer met een zeer uitgebreid program ma voor de dag gekomen voor de maanden juni, juli en augustus. Be halve de vele samenkomsten, die buiten gehouden zullen worden, vin den er ook nog allerlei avonden plaats in het clubhuis. Het zomer programma bevat onder meer: spel en sport, fietstochten, sportfeest, be zoek aan Blijdorp, voetbalcompeti tie en tocht naar Kralingerhout. Het clubhuis zal ook meedoen aan de bijeenkomsten van Jeugd-Jolijt. Het zomerprogramma zal worden besloten met de zomerkampen in Vierhouten, op de terreinen van de Stichting „Voor zon en vrijheid" van de A.J.C. Dit jaar worden, er drie kampen gehouden op de Ve- luwe. Het is voor de tweede keer. dat de leden van het clubhuis een bezoek aan Vierhouten brengen, en stellig zal het weer een prettig kamp worden in de mooie omge ving. Spoedig zal aan de voorbe reiding voor deze kampen worden begonnen. De personeelsvereniging van Wil- t.on-Fijenoord, die met haar 17 af delingen rond 3000 leden telf, viert haar 20-jarig bestaan. Ter gelegen heid van dit feit zal de vereniging als gastvrouw optreden van onge veer een 400 Amsterdammers van de Nederlandse Dofc- en Scheepsbouw Maatschappij, die met de Witfon- mensen iit diverse takken van sport strijd zullen leveren. Toen verleden jaar de personeels vereniging van de N D.S.M. haar tienjarig bestaan herdacht, is de personeelsvereniging W.F. met een achttal afdelingen naar Amsterdam getogen om daar strijd te leveren. Nu za] de strijd dus in Schiedam geleverd worden. Het ligt in de be doeling dat de diverse wedstiyden zaterdag 9 juni om twee uur een aanvang nemen. Dc biljarters zullen hun groene lakenkamp leveren in het Groothan delsgebouw te Rotterdam, de tafel tennissers zullen hun balletje slaan m „Irene" Schiedam en de henge laars gaan mpt hun attributen hun ■"Pink zoeken in de buurt van Maas- Natuurlijk zal het gouden jubb leum van het N.V.V. ook in Schie dam gevierd worden met een door de Bestuurdershcnd samengesteld programma, dat aansluit bij de fes tiviteiten. die in Rotterdam gehou den worden. Op woensdag. 20 juni vinden er twee kinder filmvoorstellingen plaats in Musis Sacrum, waar de N.V.V.- Vrotiwenbond weer een stroom van ongeveer 1200 kinderen in goede ba nen zal moeten leiden. Zoals ge woonlijk krygen de kinderen een verrassing aangeboden en na afloop zullen ze een luchtballon mee naar huis kunnen nemen. Op zaterdag 21 juli zal de N.V.V,- jubüeum-wandelmars gehouden worden. Op de op 30 mei gehouden besturenvergadermg werd. «besloten] dat de besturen van de N.V.V.-bon- den in Schiedam met de vlag voorop zullen meedoen aan de m Rotterdam te houden wandelmars. Het punt van begm en einde is de Veemarkt te Rotterdam en de start is om 3 uur namiddags. De te lopen afstanden zyn 10. 18 en 25 km. Iedere deelnemer krygt een fraai uitgevoerde herinneringsmedaille, terwijl door de groepen nog andere eerbewijzen zijn te verdienen. De be stuurders. die het zeer fraaie N.V.V,- eremetaal hebben gezien, hebben toegezegd minstens de 10 km-mars mee te maken, terwijl de zeer spor tleven onder hen m training zijn ge gaan om de 25 km straks te kunnen volbrengen. Op zaterdag 18 augustus is het grote stadionfeest. Reeds nu begin nen invulformulieren bij het secre tariaat van de N.V.V.-bestuurders- bond bmnen te komen voor het feest, dat in het Fyenoord-stadion zal worden gehouden. Het massa-spel „Leer de aarde bewonen", zal een gebeurtenis van groot formaat wor den. SEMEEHTE g.'gg^SCHIEDflM ["OFFICIEEL NIEUWS") Op 1 juni j.L was het 25 jaar ge leden, dat de heer K. Auwerda in dienst trad van de HAV-Bank. Door omstandigheden werd de viering van dit jubileum op "*4 juni vastgesteld. De jubilaris werd 'smorgens met vrouw en kinderen ten hoofdkanto re ontvangen en door de Hoofddi recteur, de heer G. W. van Bergen Walraven, waarderend toegesproken. Deze bood hem een platenspeler aan, alsmede het gehruikelijke geschenk onder couvert. Namens de Maatschappij voor Nij verheid en Handel, Departement Schiedam, overhandigde de heer S. Kamstra het vererend getuigschrift en de zilveren legpenning, terwijl de heer P. Verschoor namens het personeel van zijn afdeling de heer Auwerda enkele boeken aanbood. De jubilaris dankte alle sprekers. Hij bracht de dag verder in huise lijke kring door. Programma van het concert, dat „St. Ambrosius" op woensdag 6 juni a.s. des n.m. 8 uur onder leiding van de heer C. L. van Beurden, ui de Plantage zal uitvoeren. 1. Imperial Echoes, mars, A. Sa- froni arr. J. Ord Hume; 2. Rodrigo Suite, Handel arr. Joosen; 3. LesFa- tineuxs, wals, Waldteufel arr. G. Wittman; 4, Czardas an den. Geist aer W., L. Grossman arr. N. A. Bouwman; 5. Triomphmars uit Aida, Verdi arr. F. Jakma; 6. Manonetten- Waehtparade (Karakterstuk), W. Kuhn arr. v. Leeuwen; 7, Colonel Bogey on parade (Mars Fantasie), arr. J. Alford; 8. Trafalgar, mars, W. Zehle. Capelle a. d. IJssel. Bij het voorstel tot hernieuwde aankoop van gronden in Capelle-West heeft het raadslid Van Duist gisteren In de raadsvergadering gevraagd of dit geruisloze annexatie door Rotterdam is, nu er in het voorstel wordt ge sproken van „stadswijk". Burge meester J. van Dijk antwoordde dat daarvan geen sprake is: wel zal er meer samenwerking moeten komen. Ook b. en w. van Rotterdam zijn. slechts in uiterste noodzaak voor annexatie. De burgemeester herin nerde aan het rapport van de ge meente Rotterdam, waaruit blijkt dat er in 1980 woningen voor meer dan een miljoen mensen zullen moe ten zyn. Deze uitbreiding van Rot terdam loopt verder dan Capelle- West, vermoedelijk zelfs tot de buurtschap Hitland in Nieuwerkerk. Met de verwezenlijking van het Ambonezemvoonoord in Capelle- dorp wordt binnenkort begonnen. Men streeft er naar het object begin 1957 klaar te hebben. De raad vo teerde f 600.000 voor bet bouwrijp maken van gronden in Capelle- In verband met herstelwerkzaam heden zal de Appelmarktbrug la de nacht van 6 op 7 juni a.s. van 10 uur 's avonds tot 6 uur *s morgens voor alle ryverkeer zyn afgesloten. Spreekuur inspecteur voor he t onderwijs Het gebruikelijke spreekuur van de Gem, Inspecteur voor het Onder wijs zal woensdagmiddag (6 juni) komen te vervallen. Voor spoedge- vallen zal genoemde functionarisTuinder, 16 35 59 62 84 J. des avonds van 8—9 uur spreekuur Windt, 29 85 88 L. Verheugen, 22 25 41 46 50 P. Dalhuizen, 26 54 J. Verboom. 29 W. Poelman, 30 61 76 100 A. Grijp en co„ 31 57 75, 97 A. Vis. 32 C- van Tncht. 34 82 90 92 C. Middendorp, 36 J. v. d. Beek, 42 J. Niemeyer, 44 53 G. Kieïa, 45 J. Ram, 49 P. Gouweleeuw, 55 63 J. Koogje, 38 v, d. Waal, 60 80 mevr. Bakker. 69 94 103 J. de Koster, 70 99 L. Crama, 72 73 93 98 102 H, Crama, 56 64 J. Brand, 74 N. in 't Hol. 78 H. v. d. Kant, 81 H. Blonde. 83 C, Verlinde. 86 gebr. v. Harme ien en co., 87 P. Hinten en zn., 95 M. Lancer, 96 A. de Man, 101 P. v. Os en co. De S.C.V. „De Postduif' organi seerde zyn vierde wedvlucht van uit Creil uit Frankrijk over 340 km. De uitslag was als volgt; 1 8 23 24 27 39 J. Doejaaren, 2 37 F. Eykcbroek, 3 18 51 A. van Wag- tendonk, 4 66 67 68 A. Delmotte, 5 10 33 91 L. v. d. Meij. 6 15 17 43 65 79 L. Borrani, 7 40 89 K. Muilwijk, 9 21 47 52 Joh. Christen. 11 48 74 Th. v. Weelie, 12 F. Koppenhagen, 13 28 A. Moog, 14 19 38 71 C. de Van 6 tot 24 augustus zullen ook dit j'aar weer 1500 kinderen kunnen genieten, van de dagtochten naar „De Warande" in Oosterhout. De groep van de prot. christelijke scholen gaat van 6 t.m. 10 augustus; de groep van de openbare scholen gaat van 13 tm. 17 augustus; en de groep van de r.katholieke scholen gaat van 20 tm. 27 augustus. Vooral voor de groepen van de openbare en. r.-katholieke scholen zyn. nog een. aantal leiders en leid sters nodig. Gegadigden gelieven zich schriftelijk of mondeling aan te meiden aan: Bureau Schiedamse Gemeenschap, Plantage, met opgave van leeftyd, godsdienst en aan welk kamp of kampen men wenst deel te nemen. die middag op eigen baan naast het clubgebouw op de werf te Schie dam, De afdelingen klaverjas, bridge en schaken vinden onderdak in de kantine van het bedrijfskantoor Oost en de twee voetbalelftallen van W.F. zullen hun krachten meten tegen die van de N.D S M. op het Wilton sportterrein. Aan de vergezellende Amsterdam se dames zal een boottocht door de Rotterdamse haven worden aange boden. Na afloop van de verschillende wedstrijden en boottocht is er voor de gasten een broodmaaltijd in de kantine, terwjjl de dag besloten wordt met een cabaretavond in het gebouw Odeon te Rotterdam. Aan deze avond werken o.a. mee mr. Doodle, The Cavelli's (accor deon-show), het Rivers-trio (acro batiek), Liesbeth Lunow en Fons Dankaart met .operette-melodieën. Dc muzikale omlijsting zal worden verzorgd door Joop Schroder, ter wijl het bal zal woiden verzorgci door de W.F Music Boys Ook op 16 juni ?31 eenzelfde ca ba- I sitiis. De afdeling tennis zoekt hets rut program ma worden opgevoerd. ANDAAG is Schiedams oudste bewoonster, me vrouw Al. Vogelaar—de Vnes, 101 jaar geworden. Aangezien oma Vogelaar door een ge- rtnge temperatuursverhogmg zoveel mogelijk het bed (in het St. Lidnina gesticht) moet houden, is er op haar eigen verzoek zo weinig mogelijk belangstelling can buiten ge weest. Uiteraard was vel de dochter van oma aanwezig om in de vreugde te delen. Ln natuurlijk was het ook een beetje feest voor de andere bewoners ran het gesticht. Voor iedere zaal een half pond koekjes en voor de man nen een sigaar of sigaret naar keuszo had de jarige het ge regeld. Ook de hulpvaardige zusters werden niet vergeten. „Vogeltje", zoals oma door iedereen in het tehuis genoemd wordt, is nog scherp van geest en weet dingen van jaren her nóg precies te verte'hn. „ik lust zo graag een kop koffie en een gebakken scholletje", verzucht ze, als haar dieet ter sprake komt. Een nieuwe ha ring mag ze zo af "n toe wel hebben En reken maar, dot „Vogeltje" -?<-!» dte smaken fnat trant ze i* dol op hartig heid. j )W\aavvwvwvvvvvvvvvvv>"> Programma Vara-t.v.-club Deze week zyn er twee bijzondere kijkdagen voor de VARA televisie club. Op woensdag 6 juni vindt een rechtstreekse reportage plaats van uit het Olympisch. Stadion te Am sterdam van de voetbalwedstrijd Nederland—Saarland (6.55 tot 8.50 uur). Zaterdag 9 juni van 6 tot 7 uur vindt een reportage plaats van een gedeelte van het gouden NW-spel in het Olympisch Stadion te Am sterdam. Vanaf 8.15 uur weer de be kende weekend-show. Te bevragen, aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9 12.30 uur en 25 uur; Rozenkrans in etui; grljB-gxoen windjack. Te bevragen bij de vinders: Rijwieltasje met inhoud. J.Geert- sema. Lange Nieuwstraat 15b; tan- denbeugel, C. Kliite, Julianaiaan 80; zeildoek voor ligstoelen, W. A. Scholten. Schie 18; bedrag aan geld, P. v. Pelt, Kersenlaan 15; sierspeld, J. v. Gink, Prins Mauritsstraat 24; zomerpantalon, W. v. d. Pol, Nieu we Haven 273 (na 17 uur); hand doek en onderbroek, F. de Vette, Boerhavelaan 96b; blauw windjack, M, J. van Houten, Stryensestraat 33; grijs jongensjasje. Rodenrijs, Voor- nesestraat 25b; zwarte shawl, B, Overgoor, Raam 22/4; blauw ketel pak, N. v. d. Plas, Potgieterstraat 22; blauwe autoped, J. Frijters, Ho- genbanweg 23c; 1 p. rolschaatsen, H. Koogje. v. Beverenstraat 32; groe ne autoped, Saas, Herenstraat 21; roodbruine autoped, S- v, d. Molen, Dr. Wibautstraat 5; speelgoedau tootje, P. v. d. Lelie. Potgieterstr. 16; strandbal, P. Roodenbuxg, Ph. v. Bourgon diestra at 31b; rood kinder tasje, Eddy Vink, Troelstralaan 5; aktentas met inhoud, A. Koster, Bly venburgstraat 31, Qverschie, tel. 46059; pDrtemonnaie met inhoud, W. Keyzer, Rotterdamsedijk 226b; groe ne tas met inhoud. F. v. d. Tem pel, Marconistraat 85; ring met sleu tel, G. J. van Varik, Groenelaan 127a lof by de apotheek); rijwiel- i Stoomvaartmaatschappij "„Zeeland" sleutel aan ring, H. Kester. B.K.- j zyn. dat wordt uitgerust met ..sta- laan 169; zonnebril, M. J. Vos, Grof- j bihzers", die hinderlijke shngerbe- baan 89; vulpen, A. Santing. Slacht- j wegingen beperken en die zodoende huislaan 2lb; Lipssleutel, De Reu- zullen bijdragen tot het comfort der ver, Ribeslaan 3, i passagiers. GEBOREN: Leni J.. d. v. C. A. F. Woermeijer en S. A. J. Jongeneel; Petrus M., z. v. C. M. Boon en A. M. Th. v. d. Valk; Petrus J., z. v. G. v. d. Ham. en J. M. E. v, d. Gaag; Johannes W., z. v. W. J. Kleijzen en M. T. van Duijn; Hermanus J. M., z. v. A. C. de Vette en C. A. M. van Velzen; Jan, z. v. J. de Boer en J. van Schelven; René, z„ v. D. v. d. Kuil en E. W. Duïmei. OVERLEDEN: S. H. Brouwer, 81 jaar. ROTTERDAM Tijden» de laatstgehouden verga dering- van commissarissen van de Stoomvaartmaatschappij „Zeela-nd" N.V. Is besloten opdracht te geven tot de bouw van een nieuw motor schip voor de Hoek van Holland- Harwich dienst; zulks ter vervan ging van het sa. „Meckelenburg". De bouw van dit schip is opgedra gen aan de scheepswerf en" machi nefabriek „De Merwede" v.h. Van Vliet en Co. te Neder-Hardinxveld. Dit zal het eerste schip van de (Van on'" correspondent) DEN HA. De Vliet tussen Delft en Rj, k is de laatste da gen een massagraf geworden voor de vis. Duizenden vissen zijn omge komen door gebrek aan zuurstof en het was voor de vissers niet be paald een genoegen daar in te leg gen. De massasterfte is veroorzaakt, doordat het Hoogheemraadschap Delfland het water niet voldoende heeft kunnen verversen. In gewone omstandigheden, wordt water inge laten bij de Paxksluizen te Rotter dam of by de zeesluizen te Schie dam. Als dc rivieren echter tc wei nig water afvoeren, pompt men bij Leidschendam. water in, afkomstig van het stroomgebied van de Oude Rijn. Het gemaal bij Leidschendam heeft echter maar een beperkte capaciteit. LONDEN. Naar de Britse re gering gisteren heeft medegedeeld zijn tijdens de campagne tegen de Mau Mau m Kenya 1071 personen wegens terreurdaden terechtgesteld. De terechtstellingen kwamen in 1954 op een hoogtepunt, toen 622 personen werden geexecuteerd, al dus deelde minister van staat voor koloniale aangelegenheden en J. H. Hare het parlement mede. Verleden jaar was het aantal 230. dorp. Aan de woningstichting te Ca pelle werden bouw- en grondvoor- schotten van resp. f 650.000 en f 1,135.000 voor de bouw van 31 woningen en een postkantoor in Ca- pelle-üorp en 81 woningen in west geleend. Deze complexen zullen resp. worden gebouwd door de gebr, Bui tendijk (Capelle) en de firma Van den Berg (Bergambacht). De woningstichting krijgt ook f 720.000 bouw- en. grondvoorschot voor de bouw van achttien winkel woningen in Capelle-Schenkel. MAASTRICHT. De mannen, die m de nacht van 10 Op 11 april een groot deel van dc Limburgse tele foonverbindingen lamlegden door een stuk van een telefoonkabel te kappen, hoorden maandag ieder één jaar gevangenisstraf tegen zich eisen. Het waren de dertigjarige koop man P, D. uit het woonwagenkamp bij Maastricht en de twee en der tigjarige grondwerker W. K. uit het kamp bij Sittard. Tijdens de zitting bleek, dat ze tijdens hun diefstal aan een groot gevaar zijn ontsnapt. Dicht naast de telefoonkabel lag na melijk een elektriciteitskabel onder hoogspanning. ROME Een kist „strohoeden", die bestemd was voor Israel en tij dens het inladen in Genua uit de strop van de hijskraan viel» werd volkomen versplinterd, doch in.plaats van strohoeden rolden stalen helmen van Amerikaans model over de kade. Er werden in totaal 27 kisten „stro hoeden" geladen in 't Italiaanse mo torschip .Alfonso Pelegrino", dat naar Haifa zou varen. Zodra de ware aard van de stro hoeden echter onthuld was, werden alle 27 kisten, in beslag genomen. Er is een onderzoek ingesteld. LONDEN De Nederlandse am bassadeur in Londen, mr. D, U. Stik ker, heeft met de Engelse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, vraagstukken betreffende de Europese economische samenwerking besproken. Het onderhoud vond plaats op verzoek van mr. Stikker. (TE HUUR OF TE KOOP) op drukke winkelstand, voor direct of in de loop van 1956. Overname inventaris of goodwill geen bezwaar. Oppervlakte 50 tot 150 m2, Aanb. onder no. B 3959, Adv. Bur. J, Grijseels Jr., Nwe Binnenweg 166, Rotterdam DEPOT C. JAMIN vraagt: Aanmelden na 6 uur: W. de Bruin, Boerhavelaan 81 a, Schiedam. Gevraagd op handels- en fabriekskantoor voor eenvoudige administratieve werkzaamheden leeftyd 15 a 16 jaar. Zij die thans nog op school zijn kunnen eveneens soil. Met vakantieplannen wordt rekening gehouden. Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan Builenhavemveg 50, Schiedam j DAN NAAR f). DE BKUIN Oranjestraat 9 SCHIEDAM TEL. 66431 Te koop crangeb. Rooktafels met licht, draaibaar en 5-deiig rook stel by Plate to. Stadhuis Schiedam. Kapstokken 16.50 in blank gotisch, keus uit 30 stuks, verschillend. Plate to. Stad huis Verf. Voorjaar nu schilde ren, Grondverf 155; glans- verf 2.45; plasticverf f 3 25 en 3 60 per kilo. Vakkun dige voorlichting Ir» de oud ste en goedkoopste verfhap del Jan v. Katwijk. Broers- veld 37—41, t.o. Passage, tel Verf. Komt u onze etalages eens zien: grondverf vanaf 1.55; glansverf in. 40 tinten f 2.35. De verfhandel met de laagste prijzen en vakkundi ge voorlichting. Jan v. Kat- wijk's verfhandel, Broers- veld 37—41, to. Passage, teL Nw. elektr. naaimachine met vrye stoparm ter overname. Spotkoopje. Event, op ge makkelijke betalingsvoor waarden. Brieven onder no. 5179, bur, v. d. blad. Auto's Motoren Rijwielen Aloffelen van rijwielen, ge demonteerd. gemonteeid m. bylevermg van nieuwe ket- tingkast, spaken, spatborden en jasbesehermer 37 50. Frans Waltman, Rotterdam- sedijk 240. telefoon 68948 Diversen Alles op hei gebied van glas ra lood ,A& Ve" Glas-lu- lood bedrijf West Franke- landsestraat 16 lel 86280 Uw mes of schaai Dot" ..So- llneen" slijpt en knap! ze Slijperij en Staalwaren- handel .SnUngen" Broers- vest 57 Telefoon 55)<>3 Wie erht kieren wil leeft ge^n keus L)ie moei naar „Snllneen" Scharen messen Gero Speet» h?t Broers vest 57. Telefoon 55193.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1