BERLIJN:v I EEN STAD. I 1711 EE WERELDEN NVV wilde anarchie en strijd vervangen door wet en orde Wit viooltje STALIN riskeerde breuk met China Uw Kunstgebit Prijzen voor beste toneelprestaties Organisatieprincipe van vakbeweging gaf aan de j maatschappij gestalte Toch gelukkig 20.000 woningen per jaar Nog geen opdracht voor Rembrandt- moiuunent Steek 'n PIRATE op H. OOSTERHUIS OP JUBILEUMCONGRES CHROESJTSJEW BESCHULDIGT: Lafheidpaniek en waanzinnig ingrijpen" Jan Fabrïcius wordt in september 85 Lelijk dik Wagenspel P.v.dLA. door KV.P verstoord NIKITA en 1KE ere-kaalhoofcligen D.K. W. komt met kleine auto Tito's bezoek wekt wrevel in Amerika Diamanten echtpaar te Putten (Gld.) H. Bentz v. d. Berg en Ida Wassermann onderscheiden Last van zenuwen Annie Woud verlaat concertpodium Kwestie pras in de iNAVO DE Westterlyner heeft hei niet gemakkelijk. Hij zit opgeslo ten in een gebied dat nog geen veer tig k'iometer ïn doorsnee is zelfs niet wanneer men er Oost-Berlijn bij rekent. Hü kan niet in de trein stappen om een kennis in de Oost zone te bezoeken. Hij kan niet een weekeindje buiten gaan logeren. Hjj kan alleen voor zijn vakantie in West-Duitsland sparen per trein als hij een visum krijgt, per vliegtuig als hij er het geld voor beeft. Maar duizenden Bcrlijners komen daar niet aan toe: de armen, de grote gezinnen. Zj} zitten maar op hun eiland, dag in dag uit, tveek Jn week Uit, jaar in jaar uit. "West-Berlijn is niet alleen straat en steen. Er zijn nog tweehonderd t oerderijen en in het westen liggen enkele fraaie meren met bossen er omheen: de Havel. de Wannsee, de Tegeler See. de Stössensee. Die me ren heeft de Berljjner na de oorlog als een godsgeschenk leren erva ren. Zij zijn de enige recreatie- mogelijkheid. Maar als de zon zo fel aan de hemel schijnt dat het m de stad niet uit te houden is. stroomt heel Berlijn naar de meren. En dan is het er zo druk dat men op moet passen er een ander niet op de tenen te trappen. De Westberlijner woont in een stad die gebouwd werd in de stijl loze negentiende eeuw. een stad die bovendien door bombarde menten en artilleriebeschietingen zwaar, zeer zwaar geschonden is. Maar een stad die ondanks alles een kosmopolitische lucht ademt Een wereldstad. De Berlljner moppert dan ook zelden. Hij staat niet in de eerste plaats met rijn gezicht naar de hoogconjunctuur van het westen maar naar de wereld van het oos ten. En daarom voelt hij zich toch gelukkig. En als het hem toch eens te benauwd wordt, welaan, dan is er zijn Kurfürstendamm nog. Zijn Kudamml zoals hij in zijn dialect zegt. Berlijn is trots up zijn Kurfür stendamm. Zijn brede boulevard me: zijn gezellige terrasjes, zijn elegant geklede vrouwen, zijn rij ke vitrines vol juwelen, zijn fel verlichte etalages met de laatste mode, zijn rijen glanzende auto's, zijn overvloed van neonreclames in alle kleuren en vormen, zijn nachtclubs met blote meisjes, kort om alles wat volgens dc ovrrle- vering bij een wereldstad hoort. In 1945 was de Kurfürstendamm nog een puinhoop, nu rijen nieuwe panden zich aaneen De terrasjes zijn uitstekend verzorgd en de prijzen lager dan -in de Parijse Hue Royale. Kom daar in Oost- Berlijn eens om! De Friedrich- strasse en de Alexander Platz zijn 's avonds uitgestorven Zelfs het pronkstuk StaJinallee kan zich er niet mee meten. En de prijzen zijn in „Boedapest" en .Warschau" ho ger dan m het Westen. West-Berlijn is d althans ten dele. Want het is niet alleen goud wat er op de Kur fürstendamm blinkt. Er is ook nog al wat klatergoud bij. En de vluch telingen raken van de ostentatieve weelde we] eens zo van streek dat ze de v.eg terug maar weer opzoe ken, Er is een betere graadmeter voor de superioriteit van West-Berlijn. Nergens spreekt zijn vitaliteit be ter uit dan uit zijn woningnood. Daar steekt Oost-Berlijn maar schameltjps by af, fn aantal wo ningen en in de durf van rijn ar chitectuur. Ja, er is de Stalmallee, een enorme brede straat met hui zenblokken tot tien verdiepingen hoog. Imposant maar meer ook niet. Een protserige, in Rusland al weer veroordeelde stijl met tiere lantijntjes en laffe balkonnetjes. Een stukje Moskou in Berlijn. Maar dat is dan ook alles. De Stalinallee staat m een deprime rende woestenij van puin. Op twee honderd meter afstand ligt het puin nog over het trottoir en leven mensen in* zelfgebouwde, stenen hutten. De verdere nieuwe woon blokken in Oost-Berlijn kan men op de vingers van één hand tel- Twintigduizend woningen per jaar voor zijn 2.3Q0.ÜG0 inwoners. Oost- Berlijn kan er voor zijn 1.200.000 inwoners slechts drieduizend wo ningen tegenover stellen. Moderne woningen en gebouwen, in de nuchtere en eerlijke stijl van het ogenblik. De Ernst Reuter- Siedlung in de arbeiderswijk Wed ding vlak bij de sectorengrens, fraaie gebouwen als de Hochschule für Musik, het Schiller Theater en vooral de prachtige Vrije Univer siteit in Dahlem, gebouwd dank zij een schenking van de Ameri kaanse Fprd Foundation. Hcfc laatste gedeelte van Westberlijns van leven twinkelende boulevard: de Kurfürstendamm. Terrasjes etalages, uitgaande mensen en dubbeldeks-bus sen. Op de achtergrond dc Wilhelm Gedachtnis-kirche zwaar bescha digd tijdens de oorlog die weer ge heel wordt gerestaureerd. len. Pas vorig jaar is de woning bouw er enigermate op gang geko men. Zwaar zijn de zonden van Hitler en het Duitse volk aan Berlijn ge wroken. Geallieerde bombardemen ten en Russische beschietingen hebben een derde deel vernietigd en een derde deel zwaar bescha digd. Vijfenzeventig miljoen kubie ke meter puin was het resultaat van Hitiers razernij. Ook West-Berlijn heeft zich van, zijn oorlogswonden nog lang niet hersteld. In het centrum grijnzen de kale vlakten u aan. In arbei derswijken als "Wedding is alle puin nog niet opgeruimd. In de be tere wijken als Grünewald en Charlottenburg staan nog honder den herenhuizen waarvan alleen de muren rijn overgebleven. Maar de West-Berlijner heeft weer hoop. De woningbouw draait op volle toeren en de economie is weer op gang gekomen. In de twee maanden dat de Russen het in 1945 voor het zeggen hadden demon teerden zij alles wat los en vast zat. Siemens was in juli 1945 voor 98 procent, AEG voor 80 procent ontmanteld. Talrijke industriëlen waren weg getrokken. Het natuurlijke af zetgebied Oost-Duitsland was ver loren. gegaan. Welke Duitser be stelde er in Berlijn goederen als hij ze veel gemakkelijker in West- Duitsland kon krijgen? Nog ïn 1953 bedroeg het aantal werklo zen 300.000. Sinds die tijd is het aantal werk lozen gedaald tot 140000. nog al tijd een groot aantal. Maar elk stukje materiaal moet uit West- Duitsland worden aangevoerd en elk artikel moet weer naar West- Duitsland worden uitgevoerd. Duur. lastig en altijd met de kans dat de Russen of Oost-Duitsland het verkeer voor een tijdje lam leggen. De sinaasappelen groeien in Ber lijn niet aan de bomen nog min der dan elders. Maar er zit voor uitgang in ondanks de kunstmatige politieke en economische situatie van de stad. En daarom kunnen de Berlijners glimlachen om de dwaas heden die de verdeling en de af sluiting van hun stad meebrengt. Morgen: Stad der dwaasheden AMSTERDAM. „Het bestuur der Stichting Rembrandtherdenking 1956 heeft nog geen beslissing geno men of .h<>t aan een beeldhouwer een opdracht zal geven voor het maken van een nationaal Rembrandtmonu- ment dat aldus de plannpti te l zijner tijd in Leiden geplaatst zal worden." Dit heeft de vicc-voorzitter van het bestuur, de heer T. M. H. van Waveren gistermiddag medegedeeld. De verwezenlijking van het plan voor een nationaal monument m dc geboortestad van de schilder, is af hankelijk van de gelden die het Ne derlandse volk hiervoor ter beschik king zal stellen. Om deze financiën bijeen te brengen, houdt de stich ting een. loterij (100,000 loten van L (Advertentie /JM.) pakje (Van een onzer verslaggevers") AMSTERDAM Anarchie en strijd te doen vervangen door wet en orde, het arbeidsveld te verzorgen en vruchtbaar te maken inplaats van tarwe te laten verstikken door het onkruid, en wijselijk te verdelen Jiet produkt der nijverheid, dat groeit uit de arbeid van allen, óók in de huidige situatie en voor ons gehele land zijn deze woorden volledig op hun plaats. Had deze oude formule niet als motto kunnen dienen, toen na de wederopbouw van tien jaar de welvaartsstaat gestalte begon te krijgen?" Dat zei de voorzitter van het N.V.V., de heer H. Oosterhuis, toen hij in het Concertgebouw het woord voerde in een bijeenkomst, waar van daag op plechtige wijze het vijftig jarig bestaan van het N.V.V. werd herdacht. „De taak der vakcentralen," aldus de heer Oosterhuis, „werd veelvul dig in onze dagen. Zij zijn van stakingsinstrument en steunfonds ten bate van enkele duizenden uitge groeid tot een organisme, dat in de Nederlandse samenleving honderd duizenden vertegenwoordigt. Zij we ten zich mede verantwoordelijk voor moeilijke beslissingen inzake de in ternationale politiek en inzake de ver deling van de gestegen welvaart. Het N.V.V. weet ook, dat bij de bepaling van zijn standpunt de klemtoon weer zwaarder kan komen te liggen op het verzet. Verzet tegen de pogingen der genen, die afbreuk „willen doen aan de verkregen wet, die de voorgestane „Kunstenaar bondgenoot in de sociale strijd" AMSTERDAM- Gisteravond heeft de voorzitter van het N.V.V., de heer H. Oosterhuis, in het Ste delijk Museum te Amsterdam een tentoonstelling geopend van teke ningen en schilderijen, waarmede kunstenaars uit de oude en de mo derne tijd sociale tegenstellingen uitbeeldden. Deze expositie, die door het museum in samenwerking met het N.V.V. in verband met het 50- jarig bestaan van dit vakverbond wordt gehouden, heeft als titel: „De kunstenaar als bondgenoot in de sociale strijd" en zal tot 10 juli a.s. geopend blijven. (Advertentie IM} Vervolg van pag. 1 bloeit en geurt; de opstandigheid heeft geloond, In Polen, Roemenie, Bulgarije en Hongarije wordt de volgzaamheid met ondank vergolden. Dit zijn de feiten. Nu is het 'mo gelijk.^ een verhandeling op te zetten over de ondeugd van Moskou, daar in bestaande, dat het taktiek met ver- ginsei verwart; en ook kan het in zicht, dat Moskou's taktiek wel ver andert^ maar dat de doeleinden ongewijzigd zijn, stellig verhelderend werken. Dat neemt niet weg, dat er tn^ de landen achter het ijzeren gor dijn ook nog wel andere wetten werken dan Moskou op ieder tijd stip gaarne zou wensen. Men leidt in het Kremlin niet alleen maar de ontwikkeling, men volgt ze ook wel min of .neer. In de geschiedenis gaat niets ver loren. Het zou wel eens kunnen blij ken, dat Tilo door zijn opstandigheid de verdwijning van de starre een vormigheid der communistische hou ding en daarmee van het ijzeren gordijn zelve heeft ingeleid. krab nietvan kt£%%er dlrekt mef DËBRflïVt NEW YORK. Het optreden van Stalin heeft bijna een breuk met communistisch China tot gevoig ge had. Dit heeft de Russische partij leider, Nikita Chroesjtsjew, volgens berichten uit communistische bron te Praag, gezegd, toen hy in maart voor de begrafenis van de Poolse communistenleider Bieroet in War schau was. Een correspondent van dc New York Times heeft het be richt uit Praag naar zijn blad ge seind. Mao Tse-toeng, de leider van de Chinese communisten, zou geweigerd hebben te voldoen aan de Russische economische eisen, die veel van ko lonialisme weg hadden- Ook zou Stalin de uiteindelijke zeggenschap over de ontwikkeling van commu nistisch China hebben opgeëist, zo als hij ook in andere landen, van het Sowjet-blok had gedaan. Slechts de hardheid van de Amerikaanse poli tiek ten aanzien van China heeft een openlijke breuk van Peking met Moskou, zoals die van Tito in 1948. verhinderd, zo zou Chroesjtsjew hebben gezegd in.Warschau. De „New York Times" meldt ver der uit Washington, dat de Amerikaanse regering de tekst in handen heeft gekregen van de ge heime rede van Chroesjtsjew van 24 februari, waarin deze, op het 20e partijcongres in Moskou, zijn felle kritiek op Stalin uitte. Volgens deze tekst, die de Amerikaanse regering inderdaad rpaandag heeft vrijgege ven, was Chroesjtsjews veroordeling van Stalin nog harder dan eerder was bericht De belangrijkste punten van deze tekst, die ook in het bezit van an dere westelijke regeringen is geko men, zijn: Stalin was van plan de minister van Buitenlandse Zaken, Molo- tow, en de eerste vice-premier Mikojan uit de weg te ruimen. Als hij niet op 5 maart 1953 was overleden, zou Molotow noch Mi kojan nu hier aanwezig zijn, al dus Chroesjtsjew. Chroesjtsjew beschuldigde Stalin van persoonlijke lafheid, paniek en een ziekelijke neerslachtigheid tijdens de Duitse inval in juni 1941. Door waanzinnig ingrijpen van Stalin op militair gebied zijn hon derdduizenden Sowjet-mihtairen om het leven gekomen. Het erg ste geval was we! de mislukte po ging om Charkow te omsingelen, in 1942-43. Deze poging werd te gen het advies van het Sowjet- opperbevel in ondernomen. Stalin lanceerde opzettelijk valse beschuldigingen tegen zijn vroe gere kameraden van de bolsjewis tische partij. Hij zou hun persoon lijk alle genade geweigerd heb ben en de geheime politic op- dracht hebben gegeven de execu ties uit te voeren. Stalin leidde de buitenlandse po litiek zo zonderling en willekeu rig, dat de internationale positie van de Sow jet-Unie materieel verzwakt werd. Stalin zei dat hij zich van Tito kon ontdoen, door met rijn vin gers te knippen. Hy knipte met zijn vingers, doch er gebeurde niets. Stalin verspreidde boosaardige geruchten over maarschalk Zjoe- kow, probeerde diens militaire re putatie te kleineren en liet hem na de oorlog naar de provincie verbannen. Stalin verloor bijna de oorlog doordat hij waarschuwingen van Churchill en de toenmalige Brit se ambassadeur in Moskou, Sir Stafford Cripps, voor een op han den zijnde Duitse inval, negeerde. AMSTERDAM De toneel- en romanschrijver Jan Fabricius hoopt op 30 september zijn vijfentachtig ste verjaardag te vieren. Het is dan vijftig jaar geleden dat zijn eerste toneelstuk werd opgevoerd. In verband hiermee is een huldi gingscomité gevormd onder voorzit terschap van Ary den Hertog. In dat comité hebben ritting mevr. M. M. van Kessel-van Heyst, Henk Bak ker, Koos Kerstholt, mr. H, A. Keuls en Herman Kloppers. orde en onze verdere opgang willen afremmen. De verscherping der te genstellingen in de laatste maanden getuigt daarvan." „Als oudste en van stonde af aan grootste der Nederlandse vakcentra len heeft ons N.V.V, in strijd en op bouw zijn aandeel geleverd aan een democratische omwenteling der Ne derlandse samenleving, die voor een groot deel bepaald wordt door de voortgaande emancipatie der volks klassen," constateerde de heer Oos terhuis ïn zijn herdenkingsrede. De N.V.V.-voorzitter schetste m brede lijnen de ontwikkeling van het vakverbond in de 50 jaren van zijn bestaan. In de meest spannende epi soden waren zijn voormannen, Henri Polak, Jan van den Tempel, Jan van Zutphen, Jan Oudegeest, Evert Ku- pers, de incarnatie van de kernge dachte: tegen anarchie, vóór wet en orde. Het ging ook menigmaal tegen wet en orde. omdat deze de garanten waren van de macht, tegen welke het streed. Maar de werkers leerden van lieverlede inzien, dat het recht op staking en de macht daartoe on eindig belangrijker zyn dan de sta king zelf." ..Het organisatieprincipe, dat de kracht van het N.V.V. was geweest tegenover het destructieve oude N.A.S.," zo zei de heer Oosterhuis voorts, „gaf meer en meer gestalte aan de maatschappij. In het samen treffen van het organisatieprincipe m vakbeweging en in maatschappij lag de historische kans en ook de historische taak van de moderne vak beweging." Na deze herdenkingsrede werd het speciaal voor het jubileum van het N.V.V. door L. van Delden gecom poneerde oratorium „De Vogel Vrij heid" (op een gedicht van J. W. Schutte Noordholt) uitgevoerd onder leiding van A. Krelage Jr. (Advertentie 1 M.i i» niet «Heen onSatteas, tna«* ook «meezond. Wordt jonger, kwieker en eleganter door het verantwoorde romige Carrugan melkdieet uit Zweden. Corrnganmelk smaakt ooi. lekker, vermengd met sterke Lolfieofvruchtensappen. (Van onze correspondent^ HENGELO. In de noordelijke stadswijk waar ruim zeventig pet der bevolking katholiek is, is maan dagavond een verkiezings-wagen- spel van de Partij van de Arbeid door KVP-betogers onmogelijk ge maakt. Een groot aantal jongens en meis jes verdrong zich met KVP-affiches rond de wagen. Toeo het spel begon, werden de woorden overstemd door gezang van de KVP-jeugd. Van een opvoering van dit wagenspel in de dr. Schaepmanstraat. waar uitslui tend katholieken wonen, wqrd afge zien. De politie kon weinig tegen de betogers uitrichten. MILAAN. Eisenhower en Chroesjtsjew zijn benoemd tot ere leden van de Italiaanse bond van kaalhoofdigen. De voorzitter van deze 1000 tedm tellende organisatie heeft bekendge maakt, dat aan beide leiders ere- lidmaatschapskaarten zullen, worden toegezonden. AMSTERDAM. De Duitse D.K.W.-fabriek zal begin 1957 met een kleine wagen op de markt ko men waarvan de prijs ongeveer ƒ3500,zal bedragen. Het wagentje heeft twee cilinders met een inhoud van 400 cc. De maximum-snelheid bedraagt ongeveer 100 km. Er rijden thans drie proefmodellen in Duits land. Het was de bedoeling nog dit jaar het nieuwe type in produktie te brengen, maar dat bleek met mo gelijk. CHICAGO Voor de eerste maal heeft een blankl gemeente in Chica go een negerpredikant aangesteld. Gelijk is men begonnen negers uit te nodigen om tot de gemeente toe te treden. (Advertentie IMJ Hoe houdt U de gehele dag stevig op zijn plaats? Het is nïet nodig, dat U angst heeft, dat Uw gebit iossdüet bij het eten, lachen oE niezen! Een weinig DENTO- FIX 's morgens op do gebitsplaat gestrooid houdt Uw gebit onwrik baar op zijn. plaats en doet U alle vroegere ongemakken vergeten. Koopt nog heden een strooibus voor f 2,35' by Uw apotheek, of drogisterij. Dc uitreiking van de gouden Theo d'or en Louis d'or. Links de actrice Ida Wassermann, rechts de acteur Han Bentz van den Berg WASHINGTON. Het bezoek van de Joegoslavische president Tito aan Moskou heeft in Amerika enige wre vel gewekt. Vooral zijn verklaring bij de aankomst in Moskou, waarbij hij sprak van de nieuwe vriendschap met de Russen en de lotsverbonden heid met de Sowjet-tfnte, heeft geen gunstig onthaal gevonden. De Amerikaanse ministeries van Buitenlandse Zaken en Defensie wachten het resultaat af alvorens een gevolgtrekking te maken. De meeste deskundigen zijn van mening dat Tito niet van plan is de hoogst voordelige betrekkingen met de vrije wereld te verbreken, al wil hij de hartelijke betrekkingen met Moskou herstellen. Een vooraanstaand Republikeins leider uit het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft voorspeld dat er een „sterke poging" zal worden gedaan de Amerikaanse steun aan Joego-Slavië in te trekken, Tito van Joego-Slavië heeft maan dag het mausoleum van Lenin en Stalm op het Rode Plein in Moskou bezocht en daarbij duidelijk blijk gegeven van zijn minachting voor Stalin. Tito legde nl. een krans die uitsluitend bestemd was voor Lenin, voor wiens gebalsemde overschot hij geruime tijd bleef staan. Vervol gens liep hij snel langs het lichaam van Stalin, waarbij hy zijn vroegere vijand volkomen negeerde. PUTTEN. Het echtpaar W. Wil- lemsen-Mosterd in de buurtschap Krachtighuizen bij Putten (GitD heeft vandaag zijn zestigjarig hu welijksfeest gevierd. Het diamanten echtpaar, dat reeds meer dan 55 jaar op dezelfde plaats woont, is nog zeer vitaal. De bruidegom, die -ht jaar tachtig wordt heeft een zwaar leven van handenarbeid achter de rug. De echtelieden hebben vijftien kinderen gehad, van wie er nog twaalf in leven zijn. Met 58 klein kinderen en 35 achterkleinkinderen rijn er in totaal 105 nakomelingen. DEN BOSCH. In de Casino schouwburg te Den Bosch is tijdens het jaarlijkse congres van dc ver eniging van schouwburgdirecteuren, de door deze vereniging uitgeloof de Louis Bouwmeesterprys voor de beste prestaties in het afgelopen seizoen, de z.g. „Gouden Louis" uitge reikt aan de acteur Han Bentz van den Berg, mede-directéur van de Nederlandse Comcdie te Amsterdam en de Theo Mann-Bouwmeester- prys, de z.gr. „Gouden Theo" aan mevr. Ida Wassermann van de Haagsche Comedic, Bij haar advies tot toekenning van de „Gouden Theo" aan mevr. Ida Wassermann heeft de jury, naar ïn het rapport gezegd wordt, zich in de eerste plaats laten leiden door haar grote bewondering voor de warme menselijkheid en de op rechte natuurlijkheid, die de crea ties van deze actrice kenmerken. Zij denkt hierbij vooral aan de moederrol In „Het is nooit te laat", een voorbeeld van dc gave van Ida Wassermann om bij de vertolking van figuren van ogenschijnlijk wei nig belang en geringe psychologi- (Advertentie l.M.) Mtfnhardl's Zenuw tabletten helpen u er overheen. DEN HAAG- De altzangeres Annie Woud, die op een zangcar rière van ruim 33 jaar kan terug zien, heeft gemeend, dat haar tyd gekomen is om tegen het eind van dit jaar afscheid te nemen van het concertpodium. Er zal een comité gevormd wor den om de zangeres bij haar af scheid te tonen, hoevelen zowel in het binnen- ais in het buitenland, haar kunst hebben gewaardeerd. sche diepgang een onvergetelijke herinnering aan warmte van ge moed. vermengd met zeer verfijnd» humor te schenken. Bij het vervullen, van. haar op dracht tot het toekennen van de „Gouden Louis" '56 heeft de jury zich. sterk bezonnen op de letter van de opdracht, welke inhoudt: de bekro ning van. prestaties over een. ge heel seizoen en niet van een bijzon dere rol. In Han Bentz van den. Berg heeft de jury de acteur willen eren, die ïn uiteenlopende rollen, als „De keizer van Amerika", „De Regen maker". „GJjsbrecht van Aerastel" en „Een huwelijk onder Lodewylc XV" een leidende en. tegelijkertijd de toneelkunst dienende acteur bleek. Londen heeft nieuw plan LONDEN. Britse woordvoerders hebben meegedeeld, dat de Engels© regering met andere NAVO-landen in overleg wil treden over de kwes- tie-Cyprus. Deze stap zou vergezeld worden door een nieuw Engels voorstel om Cyprus een zeer grote mate van zelf bestuur en zelfbeschikkingsrecht te geven. Deze nieuwe Britse plannen wer den onthuld, nadat de gouverneur van Cyprus, Sir John Harding, uit voerig met de Engelse regering over leg had gepleegd. Sir John Harding werd de gehele dag zeer streng bewaakt door poli tiemannen in burger. De betrouwbare „News Chroni cle" meldt, dat Harding en Eden, naar men verwacht, de mogelijkheid zullen bespreken om aartsbisschop Makarios terug te halen uit de ver banning zodra het terrorisme op Cyprus zou zyn neergeslagen. In Famagusta op Cyprus staken Turken maandagavond op verschei dene plaatsen Griekse bezittingen ïn brand. Vier Grieken werden ge wond. Een vierde Cyprioot op wiens hoofd een beloning vaa 50000 gulden stond, is la de afge lopen veertien dagen gearresteerd.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2