Dimitri Sjepilow, communistisch spreektrompet, trotseerde Stalin 3 iêiMé Exqmffl Wie Bij uitstek aanhanger van Chroesjtsjews koers PIRATE Virginia cigarettes PlRA Bij „Marine55 wordt al jaren overgewerkt LEGENDARISCHE VRIJBUITER BAKOET KRIJGT DOODSTRAF Goudzoekers van „Renate" weren oppositie DËBRflLEtlE RADIO EN T.V. Verkiezingen in radio en televisie Salk-vaccin blijkt afdoende in V.S. Bekende wielrenners smokkelden boter Vrouw trachtte stiefkinderen te doden Proces begonnen tegen Poujade Truman donderdag in Nederland Rusland voor verbod van dwangarbeid Prinses Beatrix met klasgenoten naar Rome n triomfantelijke terugkomst. Slechts 75 ct per pakje. Ongewenstmeent Rekenkamer Eisenhower blijft vooruitgaan Wees Slank Vietnam verlost van vermetele roverhoofdman LANGE STERKE NAGELS Nieuwe schepen - uit het Oosten? - voor Egypte Brand op Jongeneel hleek ..Brand in de \e Jan" Jonge Minister Cals tegen KRO-uitzending van .Portret van Romme' Minister is bereid met Ambonezen overleg te plegen •ïsdag 12 juni 1956 3 (Advertentie t M.) Sjepilow, de nieuwe Russische minister van Buitenlandse Zaken, is bij uitstek een man van de koers van Chroesjtsjew. Waar hy heen wil begint zich reeds af te tekenen. Ho is zeker in intelligentie de meerdere van Molotow, de diplomatieke robot uit dc school van Iwan de Verschrikke lijke, de monarch die reeds in de zestiende eeuw hardnekkigheid de nuttigste eigenschap had genoemd voor zyn diplomaten. Hij is een histo risch geschoold communist, en communist bovenal. Buitenlanders, die met hem gesproken hebben, waren in het bijzonder getroffen door de vastheid van zyn geloof, en door zijn open getuigenis dat het communisme tot taak had de wereld te veroveren. Hij is dan ook hoofd geweest van het propa ganda-apparaat van de communistische partij. Hij verloor deze positie op een wijze, die voor hem pleit: Hjj werd afgezet, omdat hij het opgenomen had voor de in ongenade gevallen Voznessenski. Daarvoor was moed nodig in 1951, tijdens het leven van Stalin. Hij werd toen belast met een minder belangrijke taak: Het hoofdredacteurschap van de Prawda. Daar moest hjj de spreektrompet van het Kremlin zijn; journalist hoefde hij er niet voor te wezen. Na de dood van Stalin steeg zijn gezag. Hij heeft partij genomen in de strijd, die tot de achteruitzetting van Malenkow leidde. Malenkow, men weet het, had het Russische volk een menswaardiger bestaan be loofd, betere voorziening met de eerste behoeften des levens, kleding cn huishoudelijke artikelen. Daar voor zou de lichte industrie bevor derd worden, op kosten van de zwa re industrie. Malenkow beloofde het Russische volk het tegenovergestelde van wat Goermg deed: boter voor kanonnen. Dat is ten dele ongedaan ge maakt. Chroesjtsjew verdrong Ma lenkow. Het was toen voor de bui tenwereld niet duidelijk, waarom dit geschiedde. Zij was geneigd te menen, dat de leuze van Goering weer, in haar oorspronkelijke vorm, toepassing zou vinden. Nu weten wij, o.a. uit de besnoeiing van het leger, dat de kleine man in Rusland, wat het gerief van zy'n bestaan betreft, niet in de eerste plaats voor steeds maar nieuwe wapenen voor Russisch gebruik krom moet liggen. De tactiek is veranderd. De zware industrie werd weer de eerste plaats gegeven om aan de behoefte van de econo mische penetratie van de buitenwe- - door Dr M. v. Blankensteiu gingen en de draai van de Russische politiek, ofschoon haar wezen en haar mogelijkheden begrijpende, heb, ben zij nog niet vermocht door een daarop berekend beleid op te van gen. Men praat erover, en daarbij blijft het voorlopig, uit gebrek aan durf, onbaatzuchtigheid, bewegelijk heid en fantasie. Men is nog niet in staat gebleken de bakens naar het verlopende tij te verzetten. De ver vanging van Molotow door Sjepilow kon dit echter zeer dringend nodig maken, wil men niet achteraf, even als inzake Hitler, in de noodzake lijkheid komen te erkennen, dat men weer achter de feiten aangelopen heeft, met onnoemelijk leed als ge volg. Het verschil met Molotow loopt wel heel erg in het oog. Toen Chroesjtsjew en Boelganin op reis gingen, ter inleiding en bevordering van de verschillende aspecten van hun nieuwe politiek naar Joego slavië, naar Birma, naar India, naar Afghanistan, naar Engeland ook, toen lieten zij Molotow thuis, of schoon de minister van Buitenland se Zaken toch zeker bij hun gezel schap hoorde. Sjepilow echter wordt er wel op uit gezonden, en alléén. Zijn eerste reis na zijn benoeming is niet de verlenging van de nieuwe politiek, voorzover deze tot uiting gekomen is in de reis naar Londen reld. die daarvoor in aanmerking kwam, te kunnen voldoen. Peking had met nadruk zijn eisen gesteld. En het is bekend hoe Moskou overal ter wereld kapitale goederen en wa penen uit eigen middelen of uit die der satellieten aanbiedt. De nieuwe school had de strijd voor de ver spreiding van het communisme, die voor Stalin vroeger m de praktijk nooit'zo op de achtergrond had ge staan, overgebracht van het militaire gebied naar het economische, naar het militair-economische ook. Sjepilow, als voorvechter van de nieuwe richting, moest tegen Malen- kows beloften zijn. Hij zag blijkbaar een weg afgetekend. Hij was de man., die naar Egypte ging, en daar, naar het heet, de eerste afspraken heeft gemaakt voor de wapenleveranties, welke het begin vormden van Rus- lands opzettelijke storende inmen ging in de spanning in het gebied van de oostelijke Middellandse Zee. En nu horen wij, dat zyn eerste reis als minister van Buitenlandse Zaken naar die zelfde wereld zal gaan. Hy zal eerst weer Cairo be zoeken en daarna gaat bij naar Syne en Libanon. In "Israël zal men zijn rondreis met wemig aangename ge voelens volgen. Maar ook de grote mogendheden van het Westen zullen er alle belangstelling voor hebben. Zij zijn wat langzaam in hun bewe- (Advertentie l M Rustig denken M ij n ha rd t'ï uwtabietie r» Veriulij van pay. handschrift nu wel de geschikte per soon was. Maar hij haalde nul op het rekest. Zo verging het ook de op positie. „Uw spreektijd is om", „Mag ik u verzoeken", „Ik ontneem u het woord!", dat was het zware geschut, dat de heer Visser telkenmale tegen zun mud in stelling bracht, hun aaarby dan verwijtende, dat zij hem (Msser) niet lieten uitspreken. inmiddels drong de oppositie er onophoudelijk op aan, dat de heer visser zich zou uitspreken of men nu zyn geld terug kreeg, indien men geroyeerd werd. „Als dat zo is. heb je natuurlijk xans, dat er méér mensen zyn, die zich gaan misdragen." zei iemand met gevoel voor humor. „Als we het niet terugkrijgen, is net oplichting en komt er het zo veelste proces", riep een ander boos. Tenslotte zei de heer Visser, dat men %'n geld terug zou krijgen, in- j1 onderneming slaagde. Een ander bestuurslid zei het later, na het vertrek der geroyeerden. nog iets anders. „Wat men als bijdrage betaald heeft is men", sprak hij, „als men geroyeerd wordt natuurlijk IvWIJt. Dreigement De heer G. A. C. V. d. Windt uit Rotterdam, de voornaamste woord voerder van de oppositie, had het voelen aankomen. „U geeft", riep hij „een nieuwe emissie uit, om te kunnen uitvaren. Zodra er gelden gestort worden, zal ik conservatoir beslag laten leggen." „Uw drie minuten zijn om", riep voorzitter Visser, terwijl in de zaal enig rumoer ontstond. Toen de oppo sitie eenmaal verwijderd was, gaf hij de geruststellende verzekering, dat het zo'n vaart wel niet zou lo pen. „ik hoop, dat er van deze ver gadering een stimulans zal uitgaan", zei hy. Zo nam de heer Visser afscheid van de vergadering. De woordvoer der van de oppositie was heenge gaan met een ander woord: „Tot ziens meneer Visser, als u nog eens een goudschip weet..." branderige huid &ADIO en televisie besteden mor- genavond natuurlijk alle aan dacht aan de verkiezingsuitslagen. De klankradio begint om kwart over acht in beide programma's (NCRV en VARA) met het doorgeven van resultaten. De televisie wacht tot elf uur, dan worden de camera's opge steld t» het gebotm van de N.V. de Arbeiderspers te Amsterdam. Leen Timp (AVRO) heeft de regie van het programma, dat een beetd geeft van de verwerking van de verkie zingsuitslagen. Leo Hanékroot en dr. Van Raalte geven commentaar in deze uitzending, die tot twee uur zal duren. MIEKE Telkamp gaat niet naar de VARA. Volgens een com muniqué van deze omroepvereniging is daarvan nooit sprake geweest. Op haar eigen verzoek zou het zangeresje in en kele VARA-pro- gramma's optre den (zoals ze op 1 juni m „Permies from Heaven" deed). De heer Repko, directeur van de AVRO, heeft zich tot zijn colle ga Broeksr gewend en hem ge vraagd, Mieke exclusief voor de AVRO te laten optreden. De VARA- secretaris heeft hiertegen geen enkel bezwaar. „Van aftroggelen is geen sprake geweest," zei de heer Broeks2. „Ruzie? Hoe komt u erbyï' luidde het commentaar van de heer Repko. ,.De zaak is ons uit handen gelopen", gaf de heer Zuur, echtgenoot van Mieke, te kennen. DE Nederlandse Televisie Stich ting houdt van 28 juli tot 12 augustus vakantie. In die tijd zullen op de zendavonden zoveel mogelijk speelfilms worden vertoond. De jour- naaluitzendingen vinden normaal doorgang. Dit geldt ook voor even tuele Eurovisie-programma's. CHICAGO Het Amerikaanse Salk-vaccin (tegen kinderverlam ming) blykt volledige immuniteit te verschaffen in 93.98 procent van 'dc gevallen waarin drie inentingen gegeven worden. Het hoofd van de Amerikaanse gezondheidsdienst Schelle, verklaar, de maandag dat de medische we tenschap nu ongetwijfeld een vac cin tegen kinderverlamming bezit, dat het zorgvuldigste onderzoek wat betreft veiligheid en doelmatigheid doorstaat. Dr. Jonas Salk. da ontdekker van het vaccin, deelde mede, dat bij een. proef met 4382 schoolkinderen in Pittsburg, die driemaal ingeënt werden, gebleken is dat in slechts één geval geen volledige bescher ming tegen de kinderverlamming .was verkregen ANTWERPEN. De boetstraffe lijke rechtbank heeft H. T. uit Ant werpen tot 8 maanden, en de Ant werpse wielrenner Albert H.. de oudwereldkampioenen J. en A, B- uit Breda, en de F. de B. uit Zun- dert elk tot 4 maanden gevangenis straf veroordeeld. Ze hadden in to taal 16.500 ton. boter frauduleus over de grens gebracht. Het vijftal werd verder veroordeeld tot geldboeten en betaling van ontdoken rechten voor een totaal bedrag van 4.435.000 francs. SJEPILOW meer menselijkheid? en de uitnodigingen van Oosten rijkers, Scandinavièrs, Westduitsers en Fransen; maar de voortzetting van het economisch-agressieve as pect der nieuwe politiek. Het is duidelijk, dat deze zijn bijzondere aandacht heeft. Dit is de consequen tie van zijn strijd tegen Malenkows industrieel beleid als premier. Wij weten dus wat wij van hem te wachten hebben. De oude chef der communistische propaganda moet uiteraard met bijzondere voorliefde deze kant van zijn nieuwe taak aan pakken. Laat ons hopen, dat de on vermijdelijke aanraking met de wes telijke buitenwereld, die Chroesjts jew en de zijnen zo naarstig zoeken, hem minder uitsluitend strijdbaar stemt. Hij lijkt een man, die door zijn wezen en intellect meer aanleg heeft om de algemene menselijkheid aan te leren dan zijn voorganger. Hij heeft deze nodig, wil hij met nog vee! meer onrust stichten; on rust, die per slot van rekening wei nig kan opleveren, omdat op enig tijdstip de tegenacties van het Wes ten toch niet sullen uitblyven. De kleine man in Rusland mag waarlijk beter verwachten voor zyn verlengd kromliggen. (Van onze correspondent) ECHT Limburg). De politie heeft de 34-jarige mevrouw G. S. ge arresteerd na een uitgebreid onder zoek over de mishandelingen, waar van haar twee stiefkinderen het slachtoffer zijn geworden. Na haar arrestatie heeft zij bekend de kinde ren een jongen van zes en een meisje van vijf jaar te hebben willen doden. De kinderen zijn nu b|j familie ondergebracht. Het is gebleken, dat mevrouw S. hen eenmaal sn de keuken heeft op gesloten, nadat zy de gaskraan had geopend. Later kreeg zy berouw eti sloot het gas af. Een andere keer heeft zij gepoogd de kinderen am moniak te laten drinken. Zy is drie jaar geleden gehuwd met een we duwnaar, de vader van de kinderen. In haar omgeving wordt zij als ab normaal beschouwd. PARIJS. Maandag Is een proces begonnen tegen Pierre Poujade en zes leden van het bestuur van zyn anti-belastingbeweging. Poujade en de zijnen worden beschuldigd van het organiseren van een collectieve wei gering om belasting te betalen. Het proces zal waarschijnlijk drie dagen duren. De beklaagden kunnen veroordeeld worden tot maximaal twee jaar gevangenisstraf. Bij het ge rechtsgebouw waren veel politieman nen samengetrokken. Een. honderdtal poujadisten bevond zich in de watt- delgangen van 't gerechtsgebouw toen de zitting begon. De rechter verklaarde,-dat de pou- jadistische beweging in 1955 winke liers en ambachtslieden had opge roepen tot een belastingstaking, uit protest tegen de voorrechten die coö peratieve gemeenschappen volgens de poujadisten bezitten. Men verwacht dat een veertigtal getuigen gehoord zal worden. DEN HAAG De oud-president van de Verenigde Staten, Harry Truman, zal donderdag 14 juni voor een vierdaags bezoek in Nederland aankomen. Vrijdag zal minister-pre sident Drees de heer Truman een lunch aanbieden in hotel ,.Kurhaus" te Scheveningen. Zaterdag 16 juni zal de heer Tru man dineren in de ambassade van de Verenigde Staten met de ambas sadeur, de heer H. Freeman Mat thews. Koningin Juliana zal hem op 17 juni in het paleis Soestdyk ont vangen en de lunch met hem ge bruiken. 's-Avonds zal hij met de nachtboot van Hoek van Holland naar Groot-Brittanniê vertrekken. Morgen arriveert Truman in Brus- seL GENEVE. De Sow jet-Unie zal de conventie inzake het verbod van dwangarbeid ratificeren. Dit heeft de Russische afgevaardigde Aroeti- oenian gisteren op de Internatio nale Arbeidsconferentie verklaard. Hij zei dat de Sow jet-Unie zal meewerken aan een totaal verbod van elke vorm van dwangarbeid niaar beschuldigde de ILO van het verdraaien van de waarheid over de toestanden in de Sowjet-Unie. Niet-communistische werkgevers hebben besloten een klacht m te dienen over de betrouwbaarheid van de geloofsbrieven der Russi sche afgevaardigden. DEN HAAG. Prinses Beatrix zal als afscheid van haar school jaren binnenkort met haar vroegere klasgenoten van het Baams Lyceum een veertiendaags bezoek brengen aan Rome. 99 DEN HAAG- Op het departe ment van Marine wordt al jaren lang door ambtenaren overgewerkt. Sommige ambtenaren doen dit con stant vier dagen per week drie uur per dag. Er is zelfs één, die In een jaar 702 uren heeft overgewerkt, dus rond veertien uur per week. Twee andere ambtenaren haalden dat jaar 631 uren overwerk, nog een andere 586 uur. De Algemene Rekenkamer die dit vaststelt in haar jaarverslag over 1955 acht dit een ongewenste toestand. Zij .vreest, dat de normale arbeidsprestaties van die ambtenaren onder dat voortdurende overwerk zullen Iyden en acht het gevaar niet denkbeeldig, dat zij zich -n- stellen op een te hoog mkomsten- niveau hetgeen moeilykheden kan veroorzaken ais de overwerkpeno- de eindigt. De gemiddelde over- werkbeloning bedraagt namelijk 25 pet. van het maandsalaris. Minister Staf heeft echter ge meend geen wijziging te moeten brengen in die toestand, omdat het zijns inziens gaat om werk zaamheden, die een incidenteel ka rakter dragen. Daar komt nog bij, verklaarde hy, dat het grote tekort S'vj||i1 V In Zwitserland is de (her bouwde) Duivelsbrug over de rivier de Reuss in de St. Got- kard-pas heropend. Een van de eersten die over de brug ging was de duivel selfver gezeld door een geit. De Dui velsbrug heeft zyn naam te danken aan een oude legende De figuur die gewapend met drietand over de brug trok zag er, afgezien van zyn twin tigste eeuwse schoenen, dia bolisch genoeg uit. WASHINGTON. Pres. Eisenho wer heeft maandag korte loopoefe- gen gedaan, hij leed minder pijn en trof voorbereidingen om zijn werk te hervatten. De president heeft maandag gedurende tien mi nuten staatszaken besproken met zijn assistent Sherman Adams. Zyn toestand blijft uitstekend. pr*chtJKe rciultait van Currngan, het ïchïdelijke ao toimge Zweedse melVdieet. Csrmganmelk smaakt ook lekker, vermengd met sterke koffie of vruchtensappen. CAT HO (Vietnam) Generaal Bakoet, de vermetele vrijbuiterdie het leger van de primitieve Boed dhistische secte der Boa Hao heeft aangevoerd in een mislukte opstand tegen de regering tit Saigon, is door een Vietnamese rechtbank ter dood veroordeeld. Drie rechters met witte baretten op het hoofdhebben no drie uur te hebben beraadslaagd eenstemmig het schuldig" over hem uitgesproken Hij was aangeklaagd wegens tal van misdaden, variërende van moord tot ontvoering en afpersing. Als een eventueel beroep geen resultaat heeft, zaL hij waarschijn lijk zyn hoofd verliezen onder de guillotine. Hij is in maart door troepen van premier Ngo Dinh Diem gevangen genomen, nadat zyn leger was ver nietigd, Bakoet had zijn tot de schouders afhangend lang zwart haar voor de zitting af laten knippen. De 35-jarige Bakoet, die als boer gekleed is, is een legendarische Oos terse figuur. Toen Vietnam door het C.i.ulitit'iililfciillfl Vldrf JiliIjtOinm Au kaUfJ'.M wapenstilstandsverdrag van 1954 werd verdeeld, hakte hij zich de top van de Imker wijsvinger af. Vervolgens liet hij rijn haar groeien tot zijn schouders om rijn minach ting te tonen voor de republiek van president Ngo Dinh Diem, wiens troepen hij overal had bestreden. Met vermetelheid ging hy 10.000 man voor in het platbranden, van dorpen en het vermoorden van de genen, die zich tegen hem en zijn secte verzetten. Vijfmaal gaf hij zich aan de auto riteiten over, tweemaal aan deViet- namezen en driemaal aan de Fran sen. Elke keer slaagde hij er in te ontsnappen en zyn bandietenloop baan te hervatten, maar m april werd hy'. na door zyn volgelingen en bijna alle andere generaals van de Hoa Hao in de steek te zyn ge laten, deelpachtör op een rijstveld. In zyn goede dagen had hy ryk- dommen verzameld en hij droeg al tijd een zak geld over zyn schou ders. Als hy op het punt stond ge vat te worden, slaagde hij er steeds in te ontsnappen door handenvol geld voor zyn achtervolgers uit te strooien. Ook in het rijstveld pro beerde hij dit, maar de 14 burger wachters, die hem gevangen namen, versmaadden althans tydelyk de 1.600.000 piasters, die hij hun toe wierp, Zij grepen hem ën hebben kort geleden de beloning van een miljoen, die op zijn gevangenne ming was gesteld, geïncasseerd. Over hetgeen is gebeurd met de 1.600.000 piasters, die Bakoet hun voor de voeten had geworpen, is met veel meer gezegd. aan geschikt personeel het ministe rie wel dwingt het overwerk voor lopig te handhaven. De Rekenkamer heeft met de ver klaringen van de minister geen ge noegen genomen. Zy meent uit het feit, dat die ambtenaren van „Ma rine" nu at jaren achtereen over werken, te mogen concluderen dat hun werk niet van incidentele aard is, ja dat het zo omvangrijk is, dat elk tijdelijk karakter cr van verlo ren is gegaan. Om dit standpunt te bewyzen deed zy steekproeven t.a.v, dat overwerk, die o.m. bovenver melde cijfers opleverden. Minister Staf meende, dat het overwerk eind 1955 zou aflopen, maar die verwachting is met in vervulling gegaan. Nu hoopt men, dat het overwerk tegen juli zal ein digen. f Advertentie l M snella groei bevordert on broosheid voor komt. "Na ook in Neder land - f 1,80 per flacon. maakt bfaxe nagels sterk Imp.: OUfiM av - Den Ha<( CAIRO Egypte heeft bekend gemaakt, dat „nieuwe vlooteenhe- den" in Alexandria zijn aangekomen „om de Egyptische vloot te ver sterken". In de korte aankondiging werden geen aantallen, types of oorsprong van de schepen meegedeeld, .maar aangenomen wordt, dat het de nieuwe eenheden zyn die aangekocht zyn in communistische landen. Waarnemers hebben berichten uit Londen van meer dan een week geleden m herinnering gebracht, waarin meegedeeld werd, dat twee torpedojagers onder Poolse vlag het Engelse Kanaal gepasseerd wa ren. Toen speculeerden Britse bla den er op, dat de torpedojagers deel uitmaakten van een wapenhandel van het Sowjetblok met Egypte. ROTTERDAM. Hals over kop heeit maandagavond een bootsman de brandweer en de politie gewaar schuwd omdat naar hy' meende de „Jongeneel" of een schip van die naam aan de haven achter de Fel- grimsstraat in brand zou staan. De brandweer rukte onrmddellyk uit met groot materieel en zes agenten raceten naar de Pelgrimsstraat om het terrein van de brand af te zeiten. Maar hoe de brandweerlieden en de agenten ook speurden, van brand was niets te zien. Wat was er gebeurd' De bootsman verliet tegen tien uur een haventer- rem aan de Pelgnmsstraat. Toen hij een bedrijf aan de andere kant van de straat passeerde hoorde hy een sirene loeien. Hij vroeg een wachts- man, die de straat opstapte, wat er aan de hand was. Hij dacht dat de man hem antwoordde: „Brand op de Jongeneel". De wachtsraan bleek echter een grapje te hebben gemaakt tegen de wel snel gealarmeerde bootsman, Hij bad hem geantwoord naar Herman Heyermans': „Brand m de Jonge Jan". DEN HAAG Minister Cals heeft aan de KRO medegedeeld, dat hij bezwaar heeft tegen de uitzen ding van „Het portret van Romme", dat aangekondigd is in de KRO- gids van zaterdag. Hij is van me ning. dat dergelijke uitzendingen in de laatste weken voor de verkiezin gen alleen dienen te geschieden in de door de regering aan de politieke partyen toegekende zendtijd. De KRO heeft de minister inmid dels laten weten, dat ze de uitzen ding heeft overgedragen aan de KVP die haar vanavond om 7 uur zal opnemen in de haar toegekende zendtijd. A/J ORGEN moet u gaan stemmen, i ri ik zeg het maar even, dun heb u tenminste vanavond rustig gelegenheid om uit te kienen op wie. U kunt namelijk niet in- dat hokje gaan staan zoeken zo van welke zal ik nou eens nemen?" want het is allerminst een schaal gebakjes en ais u er langer dan een uur in blijft, sturen ze een St. Bern- hardshond. Eigenlijk is het jammer dat ik geen kandidaat ben, deze keer. Ze hebben me nog wel gevraagd van lijntrekker fot lijsttrekker maar ik wow niet. Want het lykt me verschrikkelijk om in de rege ring te zitten. Je krijgt overal dm schuld van en 't is nooit goed wat je doet. Daarom kijken ministers al tijd zo sip, denk ik. Ze lopen zich de hele dag in het zweet voor het heil des lands, maar ze hebben er geen aardigheid van. Ik zou het anders wel weten Ik zou de belastingen verlagen en toch de uitgaven opvoeren en ik zau de paperassenboel afschaffen en toch zorgen dat het vnje spel der maatschappelijke krachten geen nieuwe crisis veroorzaakte. Het straaljagersgeld gaf ik aan de kunst. Dat is veiliger. Zo'n première kan oak wel eens vallen, maar dat kost naoit vijf en half miljoen, als Carel Briels tenminste de regie niet heef t. In de buitenlandse politiek zou ik de Russen vertrouwen, maar toch niet helemdal. Ik zou op een ma nier die ik nog epen uitdenken moet, onze militaire weerbaarheid kosteloos opvoeren en toch het goe de voorbeeld geven in het onttcape- nen. De katholieken gaf ik de vol ledige vrijheid om alles zo in te richten als ze het t liefst hebben, maar toch zou ik weten te voor komen dat andersdenkenden daar door in de knel geraakten. De on dernemers zouden alle winst zelf mogen houden en toch zou ik een vorm vinden ik weet nog niet precies welke om de arbeiders ruimschoots te laten delen in hun welvaart. Ik sou.... Nu, ja, u begrijpt al dat ik er met zo'n programma twintig mart sterk ingekomen was. Maar dat teil- de ik juist niet, want ik vind kan keren op de regering veel bevredi gender dan er in zitten. Het brengt je oude vaderprotest weer eens in draf en dat houdt je jong. Op wie stemt u nu? Weet u het al? Ik voor my. dubieer. Oud neem ik «iet. Hij lykt mij wel een aardige man, maar hij wil toch een beetje voor een dubbeltje op de eerste nj zitten. Voor Romme moet je katholiek wezen, dus dat kan ik ook niet doen. Wel jammer anderswant in 't blaadje staat dat hij erg lief is voor zijn kleinkind en dat neemt me altijd «oor iemand in. Dominee Zandt nee. Die zou trou wens zijn hele party moeten laten ontsmetten als ik op hem stemde. De communisten vind ik veel te mild tegenwoordig. Die slaan zo'n ,Jfeila gij bloempje"- toon aan. Louter zachte, glijerige blaadjes stoppen ze tn je bus, vrin- delijk bïjeengebabbeld door een me neer. die aldoor doodsbang denkt: „Als niemand nu maar iets zegt over Stahn", Ze nullen geloof ik dat alle pevedeajagers op de C.P. stem men. Daar lijkt me toch weinigkans op. Het zou trouwens veel logischer zijn, als alle CF.-ers de pevedeja namen, want karakterologisch zijn communisten mensen met een sterke behoefte aan een vader en nu ze, sinds Stahn van de sokkel gevallen is, zo lelijk zonder zitten, zouden ze er het beste Drees voor kunnen ne men. Dat is Ons aller pa, nietwaar? Hij kan bovendien garanderen dat niemand hem zal hebben, afgezet eer de stemmen zijn geteld. En wie weet dat zeker van Wage- nuar? Die kan er zó uit wezen, Als de telefoon intercommunaal rinkelt, trekt hy zijn jas al aan. Nee jongens, ik geloof dat ik Drees maar weer neem. Het paradijs heeft hij ons niet geschonken, maar eer lijk gezegd, had ik het ook niet «er- wacht. Dat schijnt later pas te ko menveel later, als appeltje voor de dorst, waarin je zoals Adam leer deniet te gretig happen moet. KRONKEL (Advertentie 1M.) On tem uw huid met de helder vloeibare ïp.D.D. De Jeuk be- idaart, de ziektekJe- 'men worden gredood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN Yfc Vfc Vfek HUIDAANDOENINGEN JLP M39 I" VLOEISTOF - BALSEM ZEEP DEN HAAG - Minister Van. Thiel is bereid de besturen van de Am- bonezenorganisaties te ontvangen onv te spreken over de bezwaren van Ambonese zijde togen de zelfver- zorgingsregeling, op voorwaarde, dat de besturen met aansporen tot of meewerken aan onverantwoord op treden tegen het verzorg! ngeb el eid. De minister zegt dit in zyn ant woord aan het Tweede Kamerlid Krol (CHU), die de vraag gesteld had of de minister zijn medewerking wilde verlenen aan een behoorlyk overleg betreffende de zelfverzor- gingsregeling. Minister Van Thïel wyst er in zijn antwoord op, dat de Ambonese organisaties die een jaar geleden al van. de invoering van de nieuwe regeling wisten, overigens alle tijd hebben gehad, met hem in overleg te treden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2