Zelden is het zo druk op Schiedamsevest geweest ZO WERD GESTEMD IN UW NAASTE OMGEVING Stadhuis werkte snel en nauwkeurig Enorme menigte volgde in spanning uitslag Verkiezingssfeer voor Parool-bureaus Klanken uit de Stadhuistoren Kalme verkiezingsavond in de stad met weinig romantiek Films wisselden uitslagen af Voorzitter vergat zijn uitslag in te leveren Nieuwe straatnamen Examens Huizenveiling Donderdag 14 juni 1956 (Advertentie LM.) harmonische kwaliteiten bezit. Deze laatste komen echter niet steeds tot hun recht, doordat de harmonieën, elkaar soms te snel opvolgen, pit leidde zodoende tot on du ic el ij kne den, die bovendien door de tamelijk snelle tempi nog werden vermeer derd Vooral het laatste deel, dat Van Bal kom wel met zeer veel vaart speelde, viel moeilijk te volgen. "Werken van Mozart, Bausietteren Grieg stelden de beiaardier in de ge legenheid zijn uitmuntende techniek te demonstreren. Men kreeg tech nisch een zeer gaaf klinkend en mu zikaal levendig spel te horen. Het programma, dat verder nog een compositie van Beethoven en Schumann vermeldde, en dus over wegend uit bewerkingen was samen gesteld, bevatte als tweede oorspron kelijk werk de impromptu op een jachtmotief van A. de Groot. Rijk aan inventie bleek dit stuk niet te zijn. als carillonmuziek voldeed het om zijn tintelend karakter evenwel heel goed. Ook deze muziek kreeg een weergave, die alle waardering toe komt. H. VAN BORN voetbalsterren, die in sportfilms op het witte doek verschenen. De filmmensen hadden hun „home" gevonden in de derde etage van het gebouw van de Ned. Oveizee Bank aan de overzijde van het Parool-ge bouw. Hier was een „projectie- kanon" opgesteld, dat de filmbeelden wierp op een enorm filmdoek aan de gevel van ons gebouw De dichte menigte toeschouwers kon daardooi genieten van een uitstekend beeld. Het „geiuid" van de avond werd verzorgd door Siegro-studio's, die een geluidswagen had opgesteld voor ons bureau. Grammofoonmuziek en commentaren op het nieuws kwamen prima door. Ook het weer werkte mee, zodat het publiek tot lang na middernacht samengedromd bleef. Het werk van onze vei kiezingsdicnst werd beloond, ivant het publiek toonde zich zeer ingenomen. SJEF VAN BALKOM begon woens dagavond zijn bespeling van de stadhuisbeiaard met een uitvoering van de door hem in 1951 gecompo neerde Caland-suite, een vierdelig werk, geschreven in opdracht van de Rotterdamse beïaardcommissie. Compositalr bleek bet een stuk te zijn, dat in een gedegen vorm is ge goten, m de boekdelen een uitmun tende polyfonie toont, en ook vele „De stemming komt er nu pas in met de verkiezingen," hoorden we gistei avond een van de vele duizenden opmerken, die voor de bureaus van ons blad aan de Schiedamsevest de verkiezingsuitslagen volgden. En zo was het. Was de stembusstrijd in de Maasstad kalm en gemoedelijk verlopen, de MaasstedeJingen niet onberoerd liet. Zelden is het zo druk geweest op de voltrok zich verkiezingsdag in alle rust en stilte, het bleek dat de uitslagen Schiedamsevest als gisteravond. Een enorme menigte was daar samen gestroomd en de Paroolverkiezingsdienst werkte op volle toeren om zo snel mogelijk in de behoefte aan nieuws omtrent de stembusstrijd te vol doen. Agenten te paard deden hun best om de drukte m goede banen te lei den. Een woord van hulde voor de Rotterdamse politie, die met tact op trad en slechts zachte drang gebruikte om te voorkomen, dat de Schiedamse vest niet helemaal werd versperd door de vele duizenden belangstel lenden. Tot zeven uur waren de stem bureaus open geweest. Bü vorige verkiezingen had men slechts tot 5 uur gelegenheid gekregen zjjn stem uit te brengen. Tengevolge hiervan kwamen de eerste uitslagen natuur lijk aanzienlek later binnen. Om streeks tien voor half negen begon de verkiezingsdienst van ons blad op volle toeren te werken. Toen kwamen de eerste uitslagen binnen en kon het publiek kennis nemen van het eerste nieuws. De uitslagen werden aanvankelijk zwijgend aangehoord. Het publiek onthield zich van commentaar tot duidelijk werd hoe de situatie zich ontwikkelde. Toen ontstonden dis cussies en werden de verrassende uitslagen opgewonden besproken. nu," aldus de heer Suurhoff, „dat de doorbraak ruet te stuiten is." Burge meester Van Walsum woonde een gedeelte van deze avond bij. De Partij voor Vrijheid en Demo cratie had in de zaal van de Rotter damse Kunstkring aan de Witte de Withstraat haar bivak opgeslagen. Vla de radio, de televisie en een eigen verkiezingsdienst konden de leden daar van de uitslagen ken nis nemen. De stemming was er aan zienlijk minder enthousiast dan m Odeon, maar zeker niet gedrukt. In de stad droop omstreeks het middernachtelijk uur het gros der belangstellenden af. Slechts een klein aantal bleef tot de einduitslag op de borden was verschenen. Dit gebeurde ongeveer één uur. ahtaeê-CudaWmid- B. en W. van Rotterdam hebben de gemeenteraad voorgesteld de straat, welke tussen de Beukeisdyk en de Essenburgsingel ten westen van het G. W. Burgerplein is ontworpen te noemen naar mevrouw Suse Groe ne weg. Zij had als eerste vrouw zit ting In de Tweede Kamer. Samen met mevrouw J, F. van Kersen-Van Muylwijk bezette zij de eerste vrou welijke zetels in de Rotterdamse ge meenteraad. Andere nieuwe straatnamen, die door B- en W. zijn voorgesteld, zijn: Albatroslaan, Mezenpad, Mezen hof. Van Eversdijkhof,"1 Jan Steenhof, Blancef 1 oer straat, Gr i sel d estraat Waleweinpad, Esmoreitpad, Ferguut- pad, Torecpad, Percevalweg, Mer- lijnpad, Turpijnpad, Saladijnpad, Glonantstraat," Brandaanstraat, Ele- gastpad, Lanceloetpad, Roelantweg. Vier Heemskin derenstraat, Reïnout- pad en Freericksplaats. KWEEKSCHOOL SX. LUCIA Examens spoedcursus Geexamineerd S kandidaten Geslaagd de heren.; C. Snels. H Spring ui 't Veld. A. Stapels, Th, van der Star B. Vreeswijk en H. Zondag, De voorzitter va-n een der 474 Rotterdamse stembureaus be ging gisteravond een bijna nier. te geloven vergissing. Na dat de stemmen van zijn dis trict waren geteld, stopte hy de verzegelde envelop met uit slagen in een bureaulaging naar huis en verzuimde de cijfers naar het stadhuis te brengen af te laten brengen. Het bewuste stembureau was een van de twee laatste, waar van de uitslagen aan de Cool- singel verwerkt moesten wor den. Om elf uur stuurde men in arren moede koeriers per auto naar de twee stemlolca- len. Al spoedig kwam een van hen met de lang verwachte envelop terug. Tien minuten later arriveerde ook de uitslag van het laatste Rotterdamse stembureau. Het was toen ruim kwart over elf. Om twee minuten voor half twaalf ivaren alle Rotterdam se cijfers geteld. (Advertentie IM Definitief: not. mr. P. Donker en D. Haex: l pand en erf Herlaerstraat 6. in zet f 7 800,afslag 7 800.2 pand en erf Herlaerstraat 8 inzet r 7 200. afslag 1 7.200,3 pand en er£ Nic. Beetsslraat 44. inzet f 17 000.—, afslag f 17 000.—; 4 pand en erf Nic. Beets- straat 46, inzet 17 000.—, afslag 17.000,—; 5 pand en erf Schinkel- straat 21. inzet 4.400,— afsla» 5 500,— Voorlopig; Not. mr. P. M. J Roggen- kamp en L A J, Schuurs en Tb. J J. M. Havermans; 6 pand en erf L. Ver- schmerslraat 3 a. b., 14 400, Toen de eerste verrassingen voor bij waren was er toch geen tijd voor veel nakaarten. Tussen de uitslagen door werden er films vertoond en de toeschouwers bleken dit zeer te waarderen. Het filmbedrijf Uiten- broek had een voortreffelijk pro gramma samengesteld, waarin Woody "Woodpecker en Stan Laurel en Oli vier Hardy werden afgewisseld door Sanatogen voor kinderen, Sanatogen voor ouderen, Sanatogen voor iedereen die er na een periode van slapte en lusteloosheid met meer „tegenop kan roeien" Sanatogen óók voor U! "het zenuwsterkend tonicum zenuwsterkend tonicum Straten, waar één of meer stemlokalen zijn gevestigd Straten, waar één of meer stemlokalen zijn gevestigd Straten, waar één of meer stemlokalen zijn gevestigd Straten, waar één of meer stemlokalen zijn gevestigd Nozemanstraat - Ruilsfcraat Passereistraat Schonebergerweg Duyststraat Osseweistraat Schietbaanlaan MiddelJandstraat Alen lisstra at Henegouwerplein Gr. Florisstraat Bentmcklaan Bijlwerffetraat BergseJaan Bisschopstraat v. Vlooswykstraat Nobeistraat Insulmdestraat Walenburgerweg Hoevestraat Klem-Coolstraat Van Waerschutstraat Versijdenstraat Molen waterweg Kleiweg Rofct. Rijweg P. van Asehstraat Wm. de Zwijgerstraafc Rodenburgstraat Delftweg Schaepinanstraafc Schepenstraat B. Jossehn de Jonglaan Oostervantstraat Aelbrecbtsplein Toussaintstraat Havenstraat Brigantijnstraat Snauwstraat Prof. Poelslaan Mathenesserdijk Van Harmelenstraat Duyvesieinstraat Van Vollenhovenstraat Grieksestraat Buiten hofstraat Saenredamstraat Baanweg Larixlaan Schoolstraat Prins Hendnkkian Wm. Barentsstraat Pr. Fredenkplein Hoek v. Holland Hooldsteeg .Mariniersweg Gordeiweg Erasmusstraat Ackersdijkstraat Rui venstraat Boezemsingel Pr. Hendrikstraat Burg. Le Fevre de Montignylaan Saffierstraat Pr. Mauritssingel Parallelstraat Hoogmadestraat Schinkelstraat Taxisstraat Oostmaasstraat Zonneveldstraat Dr. Zamenhofstraat Heybergstraat Witte Hertstraot Zilverschoonst! aai Hoogenwaardstraai Abtsweg Rammelandstraat v. d. Werffstraat Baan Van Brakelstraat Eendrachtstraat" Zw. Paardenstraat Boomgaardstraat Mauri tsstra at Nwe. Binnenweg Gaffeldwarsstraat Gaffelstraat 'l'iendstraafc Josephstraat Drievriendenstraat 's-Gravendijkwal Robert^Fruinstraat Van Speykstiaat Schietbaanstraat Breitnerstraat G. J. de Jonghweg P. de Hoochwpg Coolhavensi men Or. Nassau-u.'ut Cath. Beersn im-Mraat Bospolderpfan Kuiperstraat Albr. EngeJmansiroat Bruijnstraat Jan Kobellstraat Gr. Visserijstraat Korfm akerstraat Grindweg Olijfstraat Barkastraat Bulgaarsestraat Hoek er singel Boeierstraat Van Meursstraat Potgieterstraat Van Lennepstraat Bilderdijkstraat Nic. Beetsstraat Borgerstraat Spartastraat Rauwenhoffstraat Hofstedestraat Essenburgstraat Jagthuisstraat De Jagerstraat - - Hooidrift Tidemanstraat G. P. Tielestraat Beukelsdijk Adrien Milderstraafc Tweebosstraat Hart. isteynstraafc Kegelstraat Noord polderstraat Wieiers tra at Zuidpolderstraat Hr, Damelstraat Dort mond straat San delingplein Bree Strevelsweg Narcissenstraat. Vorkstraat Jan Ligthartstraat Zaailand Hazenakker Jagerslaan Lange Hilleweg Kr. Zandweg Ericastraat Encaplem Putsebocht Spijkenissestraat Oleanderstraat Zwederstraat Kamelia straat Boude wijnstraat Putselaan Millinxstraat Moerkerkestraat Amelandseplein Voetjesstraat Zwartewaalslraat Urkersingel Kat. Lagedyk Wolphaertsbocht Camissesingel Klaverstraat Maastunnelplein Rhoonstraat v. Blommesteynweg Clemensstraot' Van Everdyekstraat Gouwstraat Pendrechtstraat Voornsevliet Zegenstraat Landmanstraat. Vestastraat Siotsedijk Pasfcoriedijk Burg. van Esstraat Sorongstraat 's-Gravend eelsl raat Mijnsherenplein Grondherenstraat Roerdomplaan Rollostraat De Slinge Sportsingel Jan de Raadt kade Aicorstraat Stampioenstraat Persoonsdam. Mare Putsestraat Polderstraat Hilledtjk Pioegstraat Polslandstraat K. de Stouteplein Oostvoomsesfcraat Vaerhorst Dal weg Nachtegaalplein Slotboom plein Maximiliaanstraat Polluxstraat Mosoelstraat Schereplein Keyenburg Herkingenstraat Kerkwervesingel Rechter Maasoever Stadhuis Vondelweg Hofdijk Noord singel Vijverhofstraat Bergsmge! V oor burgstraat Veurstraat Noorderhavenkade Kolkmanstraat Bieslandstraat Delfgaauwstraat BerkeJselaan Vrijenbansestraat Wille brordusstraat V. d. Hoonaardstraat Rodenrijselaan Pijnackerstraat Zaagmolenstraat Bloklandstraat Hoyledestraat Hildegardisstraat Hammer straat Vtnkenstraat Meidoomstraat Loofdakstraat Jensmsstraat Sneliemanstraat Rembrandstraat Couwaelstraat I-ïoogewerffstraat Poolstraat Isaac Hubertstraat Van Reynstraat Spiegelnissersfraat Boezemdwarsstraat Nwe Boezemstraat Haveriandstraat Koepelstraat Goudse Rijweg Dirk Smitsstraat Linker Rottekade Vlinderstraat Oostzeedijk Berkelstraat Ketenstraat Gashouderstraat Sophiastraat Jaffadwarsstraat Palestinastra&t IJsclubstraat Bethlehemstraat Adamshofstraat Vredehofstraat Oudedijk Voorschoterlaan 's-Graven weg Vredehofweg Ringvaartweg HofTaan Waterloostraat Nesserdijk Antilopestraafc IJsselmondeeelaan Hoofdlaan Eleotroweg Margrietstraat Koraalstraat Anfc. Duyklaan Joh. de Wittlaan Hildegondastraat Pr. Margrietlaan Adr. v. d. Doeslaan Hülenhissingel Kerkstraat Tooroplaan Jac. Marisplein Bergse R. Rottekade Ommoordseweg Molenvijver 1342 835 1625 993 1928 1596 1742 1722 2875 880 1908 1893 2645 886 2555 726 2856 2932 930 2797 1886 984 953 2093 439 567 736 764 600 1783 1796 1702 1781) 922 1730 1805 905 1773 932 912 1868 1845 1754 876 871 934 885 829 865 590 828 1011 1008 902 816 800 790 906 847 839 868 857 843 819 739 721 2010 1031 811 731 845 1636 833 1623 810 554 974 930 1686 1684 835 .855 Bovenstraat Koninginneweg btadionlaan Hordijk Dordtse Straatweg Enk Groenezoom Frankendaal Elzendaal Olmen daal Stichtseplein Bnnk Dreel Janne Bouw enstraat Van Hacftenstiaat Adr. Nimantstraat Hillevliet Hollandse straat Utrechtsestraat Brabantsestraat Oranjeboomstraat Zmkerstraat Dillenburgstraat Rechtlmisstraat Tolhuïsstraat Parallelweg Brede Hilledijk Joubertstraat Herm. Costerstraat Chr. de Wetstraat Afrikaanderplein

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 4