Ernstige crisis in Italiaanse CP Vacler KERSEN zullen bijzonder duur worden BOOMGAARDDIE VORIG JAAR F 600 OPBRACHTLEVERT NU F4250 OP IS Kloof school-bedrijf schept problemen Politie bewaakt woning van Jack „Spot55 Comer REMBRANDT JAN POORTENAAR WERELD BIBLIOTHEEK «S4* «TA»SSSSffiSJSS VREES VOOR BENDE-OORLOG Zeven jaar voor overvallers Tunesië krijgt ambassadeurs Nieuwe ontslagen bij Chrysler Adenauer thans ere-doctor en ere-Indiaan Bloedtransfusie ook „apart" in Zuid-Afrika AANVAL OP STALINISTEN Nenni nam het voor Stalin op Prinses Beatrix zal marechaussee op 3 juli inspecteren Chinezen geven iets minder uit voor defensie Tsjechen gaan bureaucratie te lijf [Huidgenezing 1 TbimeA*** huid? JMUmCO. Babyderm-ieep Busonderneming in gevaar door boycot Geallieerden naar vertrek troepen uit Oost-Duitsland? Sjepilow vertrokken naar Midden-Oosten Saterdag 16 juni 1956 3 LONDEN Twee mannen uit de Londense onderwereld zijn gisteren tot zeven jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens een overval met scheermessen en boksbeugels op de bekende ondervrereldfiguur Jack „Spot" Comer. Na de overval moest zijn gezicht op "6 plaatsen worden gehecht. De politie verkeert na dit vonnis in alarmtoestand. Zij vreest het uit breken van een nieuwe bende-oor log. Per politieauto werden Comer en zijn vrouw Rita naar huis ge bracht dat de gehele nacht onder politiebewaking bleef evenals het huis van de rechter. Ook de gebrui kelijke samenkomstplaatsen der bendes in Sono werden scherp ge controleerd. Jack Comer zelf zwoer als getuige dat de twee veroordeelde mannen niet degenen waren die zyn vrouw en hem de vorige maand overvielen terwijl zijn vrouw zwoer dat zij het wel waren. „Bent u soms bang dat uw man weer koning der onderwe reld zal worden?" vroeg de rechter. •Ja," antwoordde ze. De jury achtte de bewijzen echter voldoende om de twee mannen toch te veroordelen. De officier van justitie noemde Comer een man die er niet voor terugdeinst mensen de keel af te snijden en die er zich op beroemt de koning der onderwereld te zyn. Hij verzocht de jury daarom geen aan- (Van onze correspondent) PARIJS Tunesië en Frankrijk hebben na moeilijke en hortende onderhandelingen een vriendsehaps- en alliantie verdrag gesloten. Reide landen gaan ambassadeurs uitwis selen die een bevoorrechte positie krygen. De 26ste komt Bourguiba naar Parijs om over de nieuwe ver dragen te onderhandelen, maar te voren zal hij al ambassadeurs naar Washington, Londen en Cairo hebben gestuurd hebben en het Tunesische leger, waarvan het défilé was uit gesteld. inspecteren. In Marokko zijn nieuwe spannin gen ontstaan, doordat het bevrij dingsleger en het Franse leger een wedloop begonnen 2yn naar het zuiden waar de Sahara Marokko be grenst Tot nu toe is die strijd door Frankrijk gewonnen: Parachutisten zijn in Tindouf neergelaten en minister Lejeune heeft duidelijk verklaard dat de Sahara Frans blijft. Dit gebied is vooral belangrijk omdat onder het zand der Sahara belangrijke bodemschatten verwacht worden. Reeds heeft het jonge Marokko bij monde van el Fassi, leider der Istiqlal. aanspraak op de Sahara gemaakt. Overigens is het in Ma rokko rustig. De minister voor de veiligheid Lagzaoui heeft het sluiten van de organisatie Cadima nu ook al de met-marokkaanse joden, die bij deze organisatie betrokken waren Franse en Amerikaanse Israeheten gelast het land te verlaten, maar achter de schermen wordt aan een compromis gewerkt. dacht aan zyn verklaringen te schen ken. Een keurcollectie figuren uit de onderwereld waren m en bij Old Bailey aanwezig, toen het vonnis werd uitgesproken. Billy Hill, de derde man die aanvankelijk door Comer genoemd was; Dimes „Itali aanse Albert"), die verleden jaar een handgemeen had met Comer, de reus Johnny Rice en andeien. De vrouw van Fraser gilde het uit, toen zij het vonnis vernam. En Johnny Rice zei dreigend: ,.Een hoop T/I/J hebben, ex-president y y Tmman gesproken" kunnen deze jongens en meis jes trots vertellen aan hun rrieredtnnen en vrienden op school. Zij ontmoetten vrijdag de grote Amerikaan, toen deze verscheidene belangrijke Haag se gebouwen cn instellingen bezocht en daarbij uiteraard 't Vredespaleis niet oversloeg, In de tuin ran dat paleis praatte Truman enige tijd vriendelijk met de verraste jongens en m°isjes, die ook op excursie waren. DETROIT Doordat weer drie fabrieken van Chrysler werden ge sloten zijn vrijdag nog 3.500 arbeiders van deze maatschappij werkloos ge- mensen zullen kwaad zyn. dat Fraser 1 worden. Op het ogenblik zijn 13.500 erbij is. Hij is een aardige vent en j arbeiders van acht Chryslerfabrie- men mag hem graagI ken zonder werk. (Advertentie WW zijn {even en werk door Dit boek van een schilder over de vorst onzer schilders behoeft geen aanbevelingl De vierde druk verschijnt bij de Royaal formaat. 120 blz. tekst, 48 blz. HL en vier vierkieurenreprodukties. Verkrijgbaar bij de boekhandel. Geb. f 9,75. MILWAUKEE. Bondskanselier Adenauer, heeft vrijdag een ere doctoraat van de Marquette-unl- versiteit te Milwaukee in de staat Wisconsin ontvangen. Hü werd bij die gelegenheid tevens tot ere-Indi aan benoemd. De tachtigjarige kan selier ontving van de „verenigde stammen van Amerikaanse Indianen" een originele Indiaanse hoofdtooi. Bij de promotie-plechtigheid sprak ere-lndiaan. Adenauer een rede uit, waarin hij aanmaande tot geduld bij het tegemoet treden van „de communistische dreiging van we- reldoverbeersing". De Bussen, zei Adenauer, hebben een heel andere instelling ten aan zien van tijd en tijdsverloop dan Amerikanen en Europeanen. Voor de Rus is tijd niet zo belangrijk maar de vrije volkeren verliezen te gauw hun geduld, zij willen te snel succes zien. Vrijdagavond is Adenauer per vliegtuig naar Bonn vertrokken. JOHANNESBURG. Het hoofd van de Zuidafrikaanse bloedtransfu siedienst, dr. Shapiro, heeft verklaard, dat op grond van de apartheidspoli tiek geen bloed van niet-blanke do nors aan blanke patiënten wordt toe gediend. behalve fn uitzonderlijke omstandigheden. „Deze discriminatie kan niet op wetenschappelijke gron den worden gerechtvaardigd," voegde hy hieraan toe. Volgens het te Johannesburg ver- zmirén d« lok OD het Sïiï de intieme politieke vrienden vel Woonstate een strikte apartheid degelijk htoan word. toegepast. Defe regeling is be; heeft gewekt dat van het aanvanke lijke voornemen om tegen deze ont hullingen stelling te nemen, werd af- (Van onze correspondent) ROME. De publikatie van de tekst van het geheime rapport van Chroesjtsjew over Stalin heeft tot een verdere toespit3ing van de crisis In de Italiaanse communistische party geleid, In tegenstelling tot „ultra-ortho doxen" als Seccbia en d'OnoIrio die trouw de koers van Moskou willen bljjven volgen, willen de exponenten van de ..rechtervleugel" der party Amendola en van de „jongeren" Fajetta een grotere zelfstandigheid ten opzichte van het Kremlin. De laatsten zouden niet aarzelen op het partijcongres in de komende herfst op grond van „Stalinistische tendensen" de uitstoting van Secchia en de zijnen uit de partij te verlan gen, indien zij hun. doel niet eerder hebben bereikt. Het ïs zelfs moge lijk, dat ook Togliatti dan het a.s. congres niet zou overleven aangezien hij gedurende vele jaren de kam pioen van het Stalinisme is geweest. Het partijorgaan „FUnita" heeft de zer dagen een door het partijbestuur uitgegeven communiqué gepubliceerd waarin toegegeven wordt, dat „de nieuwe onhullingen over Stalin de Italiaanse communisten, nog meer hebben verontrust. De ongewone wij ze, waarop de door Stalin gemaakte fouten ter kennis van de openbaar heid zijn gebracht, heeft ongetwijfeld mede ertoe bijgedragen het onbeha gen te vergroten," aldus het commu niqué. Zoals men ziet: geen woord, dat op enige twijfel lan de authenticiteit van de van Amerikaanse (dus „vij andige") zijde gepubliceerde tekst zou kunnen wijzen. Van welingelich te zijde wordt verzekerd dat bij doeld als een amendement op de wet betreffende de geneeskunde, de tand heelkunde en de farmacie. Bepaald wordt, dat het bloed van blanken in flessen met een wit etiket wordt be waard, terwijl de flessen met bloed van niet-blanken van een zwart eti ket moeten zijn voorzien. Dr. Shapiro was van oordeel, dat de nieuwe ontwerpregeling bet onmoge lijk zal maken, dat niet-blanken het bloed krijgen, dat zij nodig hebben. DEN HAAG Prinses Beatrix zal dinsdag 3 juli voor het eerst formaties van een wapen inspecte ren. Die dag zal zij namelijk, ver gezeld door prins Bernhard, een bezoek brengen aan het depot der Koninklijke Marechaussee te Apel doorn. Zij zal daar om half twaalf des morgens arriveren. Zoals bekend is de marechaussee raede, in samenwerking met andere daartoe aangewezen organen, belast met de zorg voor de veiligheid schijnsel dat de enige reactie tegen de verdere ontluistering van Stalin uit het links socialistische kamp komt Van de hand van Nenni is iü. in het orgaan van zijn partij, de „Avanti" een „entrefilet" ver schenen, waarin de secretaris van de PSI het voor Stalin en het Stalinis me opnam. „In de kwestie-Stalin wordt de limiet nu toch wel over schreden," zo las men met verbazing, „Mocht anderzijds het rapport authentiek zijn, dan zijn degenen te ver gegaan, die het hebben opgesteld en er verspreiding aan hebben ge geven." Dit is wel een zeer rechtstreekse aanval op Chroesjtsjew en de tegen woordige machthebbers In het Krem lin. Misschien is Nenni toch wel een beetje geschrokken van zijn eigen „durf", misschien ook of nog meer van de felle reactie op zyn stuk van het Sociaal-democratische partij-or gaan „Giustizia" dat verontwaardigd vaststelde dat het de PSI is. die het zelfde communisme verdedigt, dat bij monde van zijn eigen leiders veroor deeld werd. In ieder geval is hij onmiddellijk weer teruggekrabbeld. Het was niet de bedoeling geweest. Stalin te ver dedigen of zijn schuld, en zijn fouten te verdoezelen, zo las men de volgen de dag in de „Avanti". WENEN - Tsjecho-Slowakije heeft vrijdag een drastische reorga nisatie van zijn ministeries bekend gemaakt, die ten doel heeft de „eco nomie en de administratie van het land te verbeteren" Tien ministeries zyn samengesmol ten tot vier nieuwe. Verder zijn tal loze ministeriële veranderingen j doorgevoerd. i Deze reorganisatie volgt op een j congres van de communistische partij waarop de eerste secretaris, Antonin Novotny een „new look" politiek van de regering bekend PEKING Communistisch China roaa^,te; dis Soed ais elke sector van het openbare leven bestrijkt, zal dit jaar een vijfde deel van de j Ook werd op de conferentie een totale begroting uitgeven voor zijn j resolutie aangenomen waarbij groter defensie. Dat is iets minder dan vo- j zelfstandigheid aan Slowakije wordt i rig jaar. Bjj het indienen van de be- j groting kondigde de Chinese mi- nister van Financiën, Li Hsien-nlen j aan, dat de inkomsten en uitgaven dit jaar ongeveer 45 miljard gulden zullen bedragen. De nadruk komt te liggen op Chi- 1 na's zware industrie en vervolgens de Koningin en de leden "van haar op de lichte industrie, de landbouw, huis. Ter inspectie zullen opgesteld de PTT. het verkeer, de cultuur en staan marechaussee uit de districten, i de opvoeding. Meer dan de helft van de brigades en van het depot, j van de uitgaven (52,22 procent) is Bij gelegenheid van dit bezoek bestemd voor de economische op zei haar door de commandant der bouw. Dit is een derde meer dan Kon. Marechaussee en mede als ge- j vorig jaar. schenk voor haar 18de verjaardag 1 Li kondigde 'n gemiddelde loons- namens het wapen een kleine, in verhoging van 14,5 procent aan, goud en diamanten uitgevoerde, evenals lagere belastingen voor de broche worden aangeboden, waar- boeren, die maximaal 12 procent voor alle officieren, onderofficieren van hun produktie zullen moeten en manschappen der marechaussee i betalen tegen 13.2 procent het vorige hun bijdrage hebben gegeven. jaar. (Het toneel stelt voor een slaap vertrek, zondagmorgen om acht uur. Twee bedden. Het linkerbed is leeg. In het rechter ligt een man en dut. Hij doet dit met barse mond, of het een karwei is dat moet worden opge knapt, net als alle andere karweien. H\j telt zowat 45 jaren het proto type van een huisvader, wiens schoonheid door tijd en zorg is ver- pallen tot vormeloze corpulentie met rimpels. Als het doek opgaat treedt door de deur links een vrome binnen. Zij draagt een dienblad). De vrouw (met de stem van een hoorspelactrice die heeft begre pen dat zij een zonnig karakter uit beelden moet): „Koekoek. Oogjes open. 't Is morgenstond. Kijk, daar wordt fty al wakker. Welkom, wel kom. En nou gaat hij lekker rechtop zitten. Zo.... En dan krijgt hij dit blad op zyn schoot. Voorzichtig.., voorzichtig Hè, mat doe je dom. Nu is alle koffie op je borst gevallen. Rustig maar, ik doe er straks wel een beetje brandzalf op. Kijk -maar eens mat ik allemaal voor je gemaÜkt heb. Je ontbijtje lunchje di ner.... allemaal op een groot bord. Ga nu maar lekker smikkelen, 't is vandaag ook niet elke dag, hé? Wat? Nee. je moet in bed eten, dat is juist zo feestelijk. Ga dan een beetje rech ter zitten, dan zakt het beter. Als je zo raar achterover ligt. blijft het alle maal boven je middenrif hangen Ja, zo. Voel je wel, n« gaat het al beter. Als het straks allemaal op is, kom je gezellig naar beneden. De kinderen uniten ook niet achterblij ven. 4 Anneke zal de Czardas van Monti voor je dansen, in. de state en Pim draagt een stukje voor uit De Avondenvan Vart het Reve, lief ran hem hè, het stond tóch op zijn literatuurlijst voor het eindexamen, moet je rekenenSmaakt het? Wat? Moet je niet meer? Zeg, ben je nou helemaal be.... nee. nee, neen, ik zeg niets, 't Is goed. Vandaag doé je maar precies wat je ïettk vindt. Als je iets graag wilt, dan doe je je mond maar apen. Wat zeg je? Nee, juf frouw Verdegaal bellen we niet op. Dat -ou je wel willen, 't Schepsel tje is trouwens vrijop zondag. Je ziet haar morgen wel weer, op kan toor. Nee. nee en nog eens nee. Maar wit je misschien een borreltje in bed? Kom jö, pik er een, de fles heb ik al op de gang gezet. Alsjeblieft, tk heb het maar in het tandenpoetsglas geschonken, dart heb je een beetje voorraad. Ja hoor, proost, daar ga ik. Je doet alles maar op je gemak, van daag. Wil je een sigaartje. Hier. Wacht, ik geef je een lucifer. Ja, (link tTekken. Hahahahaha. Dat had je niet gedacht hè? Van die klap schrik je altijd evenMaar leuk. 't Was een idee van Pim. Hij heeft 'm, gekocht in zo'n voordrachzenwinkel. Die jongen heeft toch zo'n gevoel voor humor. Wat? Je neus? Nee, dat is geen blaar. Laat eens kijken't Is 'n klein rood plekje. Ik doe er straks wel een beetje brandzalf op. Hè flau werd, trek nu niet zo'n gericht, je kunt toch wel tegen een lolletje? Nou, kleed je maar rustig aan. De Hoenderdosjes komen pas in de mid dag. Ja. ze komen. Ze hebben opge beld. Zeg, hij heeft een nieuwe mop, je kent 'm al, maar laat het niet mer- kan het jou bommen. Nee, tor straks hoor. We gaan er een echte fijne dag van maken (De vrouw af. De man ledigt zijn- glas, neemt een zakspiegeitje, bekijkt lange t»jd zijn neus. gaat languit lig gen, trekt de dekens over zijn hoofd en slaapt verderLangzaam valt het doek.) KRONKEL fAdpertentie LM.) I Huidzuiverheid - Huidgezendheid Puistjes verdrogen door Parol-poeder (Advertentie IJ/.t.) In gespannen aandacht volgen de pachters de bedragen, die de no taris noemt. Hand aan de kin, si gaar tussen de lippen, wachtend om het „mijn" te laten horen. (Van een onzer verslaggevers) TIEL. In de Betuwe zijn de kersen op het ogen blik nog groen. Maar over een paar dagen zullen ze van kleur veranderen en veel langer dan een week zal het niet meer duren of het le ger van plukkers moet aan de slag. De Betuwe verwacht een goed kersenjaaf. Goed, dat wil zeggen wat kwantiteit en kwa liteit betreft. Het wil echter niet zeggen, dat de kersen goedkoop zullen zijn. Daarover is men pessimistisch. De prij zen zullen hoger zijn dan vorig jaar. In de eerste plaats zyn de bon- gerds tegen hoge pryzen verpacht. Er zijn er, die enkele duizenden i guldens meer hebben opgebracht dan vorig jaar. Bovendien hebben dc fabrieken veel belangstelling. Ze I zijn volkomen door hun voorraad heen en zullen dus veel kopen, het- I geen dc prijzen aanzfenlyk bein- J vloedt. Ten slotte is het ook dit jaar j moeilijk om aan plukkers te komen. Hun Ionen zyn gestegen. Waar men ook komt in de Betuwe, overal ts men gereed om de kersen- oogst binnen te halen. In al die I merkwaardig kleine gemeenschap- 1 jes, zoals Kapei-Avezaath, Dell, Wa. denoyen etc. zijn de ladders op nieuw geolied en de hoenderrikken de manden waarin de kersen straks verzameld zullen worden - gerepareerd. Overal zijn kersen ver pachtingen gehouden: gebeurtenis sen. waarvoor veel belangstelling be staat. Wij woonden er een bij in Tiel, het centrum van de kersenteelt. Het Chassé Theater zat er vol boeren en handelaren. Het zag er blauw van de rook en zwart van de zijden petten. Op het podium zat de notaris ach ter een groene tafel. Hij kondigde aan, dat voor de kersen uit de boom gaard „De Buusterd" zeventiendui zend gulden gevraagd werd. In de zaal haalde men de schouders op. lachte smadelijk en nam een extra haal aan de pijp of Sigaar. „Mijn!" „Zeventienduizend, zestien-negen honderd, achthonderd, zevenhon derd. zeshonderd, vijfhonderd, vier honderd, driehonderd, tweehonderd, eenhonderd.zestienduizend. Op ..negenduizend-v ij f honderd" werd de koop gesloten. Als een du veltje uit een doosje was een der pachters overeind gesprongen om, zo hard hij kon „mijn."' te brullen. Jan Comelis de Ruiter vertelde de notaris zijn naam en adres in pacht zullen worden. Ze hebben bij Geldermalscn. De notaris bleek een van spreken niet me(!r nod,J man tt m die ook aan de buidel daJn oogopslag om op de kilt van anderen denkt. „Kan dat, r r genduizend en vyfhonderd guld._ vroeg hij. Jan Cornells de Ruiter behoefde zelf niet te antwoorden.!^* De zaal lachte schamper. „Die is Maar dan komt het moeilijkste goed voor honderdduizend." riep karwei Pas- Lr zij" er namelijk iemand. s mee', die belangstelling voor zo n Even later verpachtte de notaris bongerd hebben.En zo zitten zij dan op de verpachting. Ze hebben het ..mijn" van begtn tot einde op de lippen, ze bekijken elkaar als tij gers om te weten, wanneer ze hun slag kunnen slaan en hun hand in de hoogte moeten steken. Soms zijn ze precies op tijd. maar vaker nog is een ander hen nèt een slag voor. Dan wagen ze de kans opnieuw, bij de volgende bongerd, die verhan deld wordt. De eigenaar van de boomgaard heeft de notaris de uiterste prijs medegedeeld. Lager dan dat en dat bedrag wil hij niet gaan. Blijft men daar boven, dan heeft hij zijn geld In de Betuwe zijn de pachters van de bongerds op het ogenblik druk bezig de .Jioenderikken" dat rijn de manden, waarin de kersen straks verzameld vjorden in or de te maken. binnen en draagt hij geen enkel ri- rico meer. Wat hem betreft mag het dan gaan stormen en hagelen. Het risico is voor de pachter, die deze kregen in het gebouw van Shell Ne- Vervolg van pag. 1 vang werd geëtaleerd van de zijde van het bedrijfsleven door de di recteuren van Shell Nederland en de Staatsmijnen, vaa de zijde van het onderwijs door twee H.B.S.-directeu- ren groeide zeer snel een begrip voor elkanders moeilijkheden. Dit begrip werd nog in aanmerke lijk breder kring verspreid tijdens vier regionale conferenties, die in april wérden gehouden. Vijfhonderd ieraren en mensen uit het bedrijf hebben daar van gedachten gewis seld over de vorming van het mid den- en topkader in het bedrijfsle ven. De Ieraren hebben ingezien, dat het oude, traditionele onderwijs dan wel gedegen is, omdat het rust op een brede ervaring, maar dat het juist door die traditie moeilijk aan passing vindt by de praktijk. En de mensen van de praktijk moesten vol mondig toegeven, dat een leraar daar ook niet op slag verandering in kan brengen. Kerkweken Dat was voorlopig theorie. Maar de praktijk van dit onderwerp groeit ook. xur zyn al tal van scholen, die „werkweken" organiseren, waarin bekwame en bevoegde voorlichters komen vertellen over de mogelijk heden in het bedrijf. Er zijn klassen, die op bezoek gaan in een grote on derneming. Maar niet voordat zij weten, wat zii te zien zullen, krijgen en waarom. Dergelijke „gerichte be drijfsbezoeken" alleen al openen ogen, die ondanks de mooie cijfers altijd gesloten waren gebleven, In het najaar komen er leergangen, waarin specialisten uit de bedrijven eens iets anders over de natuur- en scheikunde vertellen dan de ove rigens uiterst bekwame leraar in dc klas doei, En zij zullen daarbij tevens babbelen over de personeels vraagstukken en de ontwikkeling, die hierin is te verwachten. Met ingang van 1 mei van dit jaar heeft het Contactcentrum Bedryfs- leven-Onderwijs een vast bureau ge- dagen weinig anders doet dan naar de lucht en het weerbericht kyken. Overigens zijn de laatste weken tal van percelen onderhands ver kocht, waardoor het aantal bongerds o dat door de notaris werd verpacht, f.ufu" j i nauwkeurig te schatten hoevee! ker-1 aanzienlijk minder groot is dan sen er tussen de bladeren verscholen voorheen. De oorzaak hiervan is. dat de deskundigen dit jaar zo veel van het gewas verwachten. De prijzen die betaald wer den voor de Duitse kersen lig gen tussen de 15 en 25 cent per kilo „op het hout". Voor de meikersen werd 27 tot 35 cent per kilo op het hout besteed. Gezien de hoge kosten voor plukken, sorteren en keren verwacht men, dat de totale kostprijs ongeveer vijftig cent per kg. zal bedragen. Ook bier- uit volgt, dat de markt- en win kelprijzen hoog zullen zijn. herland in Den Haag. Onder zyn een boomgaard, die vorig jaar zes honderd gulden had opgebracht, voor niet minder dan ƒ4250. Zelfs de ge routineerde pachters waren door dit soort prijzen geïmponeerd. Risico Zo'n kersenverpachting vereist van de pachters niet alleen een goed ge vulde portemonnaie. Zij moeten ter- dêge op öa hoogte zijn, Want het blijft tenslotte een riskante bezigheid om voor enkele duizenden guldens kersen te kopen, die nog groen aan de bomen hangen. Meestal bezichti gen Hj tevoren de bongerds, die ver- TALLAHASSEE Een particu liere busonderneming In Tallahassee (Florida) beeft vrUdag bekend ge maakt dat op 1 Juli de diensten ge staakt moeten worden,als er geen oplossing wordt gevonden voor de financiële moeilijkheden ,die rijn ontstaan door de boycot van haar bussen door de negers. De negerbevolking van Tallahas see bedriagt ongeveer een derde van de totale bevolking, zodat de boycot, die sinds 29 mei van krac.it Is, zware verliezen voor de bus maatschappij met zich meebrengt. De negers wensen de rassenschei ding op de bussen beëindigd te zien. Ook willen zij negerchauffeurs op lijnen waarvan voomameUjk negers gebruik maken. directeur, drs. D. J. Visser, komt het nu langzamerhand georganiseerd op toeren. Lange iceg Het wordt een lange, moeilijke weg. En de eerste jaren zal de per soneelschef nog wel vaak tot zijn wanhoop horen: „Zegt u het maar!" Doch het initiatief, dat zich nu gaat ontwikkelen, geeft nagenoeg de ga rantie, dat in een met zo heel verre toekomst de geslaagde scholier niet alleen trots met zij-» exameniijst komt binnenstappen, maar ook met een vastbesloten zegt: „Ik wil die en die richting uit. Daarom en daar om". En de basis voor dat „daar om" zal dan liggen m het feit. dat hij voer zijn tocht naar de kamer van de personeelschef een klein kykje heeft kunnen nemen in de praktijk, die voordien voor hem taboe was. En als het eenmaal zo ver is, dan is de kans, dat de prognose van „die jongen komt er wel" uitkomt, aan merkelijk groter. Onderwijs en be drijfsleven kunnen elkaar voor deze verwachting warm de hand drukken. BERLIJN De Amerikaanse, Britse en Franse commandanten in Duitsland zullen uitgenodigd wor den. de volgende week getuige te zijn van het vertrrk van de Rus sische soldaten, die uit Oost-Dults- land naar huis zullen terugkeren. Een Russische woordvoerder heeft verklaard, dat de uitnodigingen hiertoe maandag of dinsdag m zee zullen gaan. Een dergelijk aanbod aan de Westelijke command anten om getuige te zijn van bewegingen van het Sow jet-leger kent zyn weerga niet. Ook journalisten zou den worden uitgenodigd. Of de Westelijke commandanten de uitnodigingen zullen aanvaarden ia nog niet zeker. Amerikaanse cn Britse zegslieden hebben verklaard, dat eerst na ontvangst van de uit nodigingen een besluit genomen zal worden. MOSKOU Dimltri Sjepriow, de Russische minister van Buitenland se Zaken, Is gisteren per vliegtuig naar Cairo vertrokken vpor een reis door het 3Iidden-Oosten, waarbij hy bezoeken zal brengen aan Syrië, Libanon en Griekenland. Sjepilow, die de map zou zijn die de communistische wapentrana- actie met Egj'pte tot stand bracht, ral gast zijn v»n Egyptische re gering tijdens do viering in Cairo van de nationale dag. Tijdens zijn bezoek aan Grieken land zal hij confereren met premier Karamanlis en de minister van Buitenlandse Zaken Averov.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2