rap i VERSCHOLEN OP DE HEIDE Excelsior gaf Martini! een voetballesje - bij 't Brabantse Oosterhout - ligt ,t Sch oolbii i tenhuis In vier maanden gebouwd voor Schiedamse jeugd mm Drie goede boeven als: Engelen zonder vleugels Bouw centrale ulo.-sehool aan St. Liduinastraat en geref. school in Nieuwland HOUTMAN Beker-competitie zonder beker voor NOAD 3 •Nieuwe ingenieur bij Techn. Bedrijven S.Z.C. naar Hoeven voor wedstrijden Bedrijfsvoetbal bij Wilton Gebrek aan schoolruimte in Nieuwland PASSAGE-THEATER VERTOONT: V oetbaleompetitie van St.-Joris Doele Goed voetbal in Nederlaagserie Rotterdams bedrijf naar Schiedam KERKDIENSTEN Duivensport V akantiesluitiiig in melkhandel St. Liduina-ramen zijn spoedig klaar Concert van O B.K. in de Plantage Jaarvergadering van D.W.S. Burt Lancaster in Kentucky PIANO'S - ORGELS Sliedrecht wil ziek kind helpen Prijsuitreiking en simultaan-séance TAFELTENNIS Burgerlijke stand Zaterdag 23 juni 1956 i£jtjêSÊtèèiïeé* De schooljeugd van Schiedam en meer speciaal de leerlingen Van de hoogste klassen van de lagere scholen toch wel zeer bevoorrecht! Immers, door het wijze besluit van het gemeente bestuur (en op initiatief van wethouder H. Sabel en onderwij zer-inspecteur M. Holl) worden zij in de gelegenheid gesteld om in de zomer een weekje door te brengen in de vrije natuur en dan nog wel (hetgeen hen vermoedelijk minder kan sche len!) op een unieke manier namelijk in het Schiedamse School- buitenhuis. Deze instelling immers is een zeldzaam voorko mend, maar wel geslaagd compromis tegen een vakantiekamp en de gewone school. Dit Schoolbuitenhuis dan, gever- tïgd in de Brabantse gemeente Oos- terhout (bij de kinderen bekend ■voor de jaarlijkse "Vakantieschool in het natuurbad „De Warande") is thans bijna gereed gekomen. Het heeft overigens wel lang geduurd Vcor het zover was, want in 41954 •was er al sprake van dat dit insti tuut er zou komen. Maar er is blijk baar lang aan gedokterd, want eerst op 12 maart van dit jaar is met de eigenlijke bouwwerkzaamheden be gonnen. Daarna is het echter vlot gegaan en nu is dit buitenhuis „op een oortje na gevild". De initiatiefnemers hebben wel 'n mooi stukje Brabantse natuur uitge kozen om de Schiedamse jeugd in los te laten. Het gebouw ligt lekker diep verscholen in de Oosterhoutse „wildernis" en als men de weg niet precies weet, zal men het gebouw zelf nooit kunnen vinden. Want wie heeft erg in het idyllische begroei de zandweggetje dat de toegangsweg vormt naar de school? Wanneer de kinderen de voordeur uitstappen zit ten zy meteen op de heide en via de achterdeur komt men met een paar stappen in' het bos. Een.bos "waarvan men de boompjes zorg vuldig gespaard heeft bij het bou- wen. Water over 800 meter Over de afgelegen ligging van het Schoolbuitenhuis weten de mannen van de Oosterhoutse technische dien sten mee te praten, want ze hebben «en greppel van ongeveer achthon derd meter moeten graven om de waterleidingen te leggen. En de elektriciteit wordt aangevoerd door een aparte leiding van twee km lengte: Op deze geïsoleerde plek rijst het nieuwe gebouw, weinig opvallend, omhoog. Slechts het helder-rode dak is nog op enige afstand te zien. Erg 3 ndrukwekkend van vorm is het dan ook niet. Het is hoofdzakelijk van hout opgetrokken op een lichte fundering (heien hoeft niet op de Brabantse hei!), slechts de keuken en de aanverwante vertrekken zijn- van steen opgetrokken. Doer een bescheiden entree» uit gespaard in de gevel, komt men in de centrale hal met rechts de grote eetzaal, tevens leslokaal, van 10 bij 7 meter, die weer toegang geeft tot de keuken en de dienstvertrekken (ook een kelder). Links een ruime recreatiezaal van ,8 bij 7 meter. Bij de hal begint de centrale gang met aan weerszijden, de garderobe-ruim ten, een klein ziekenzaaltje en twee toiletruimten met elk twee was- fonteinen. De gang einrigt dan bij de vier ruime en frisse slaapzalen van 7 bij 8 meter. In elk van deze zalen vindt men dan een aparte, afgeslo ten slaapgelegenheid voor de onder wijzer. De ontwerper, stads-architect 1111111 ii Dwars-door de'bossen heen loopt deze greppel van 800 meter lengte, die het water aanvoert naar het School buitenhuis. ir. de Haas, heeft zeker gedacht: „Als men de kinderen naar buiten brengt moeten zij ook gezicht op de natuur hebben". Daarom zijn* de buitenwanden voorzien van grote ramen, eigenlijk meer glazen.wan den, waardoor het pretentieloze gebouw toch 'n fris uiterlijk heeft gekregen. De binnenwanden zijn opgetrokken van licht, onbrand baar materiaal. Het houtwerk na tuurlijk in lichte kleuren gehouden. Vermeldenswaard is verder dat dit buitenhuis voorzien is van centrale verwarming. Het zal wel hoofdzake lijk in de zomer (die men heel ruim moet nemen) dienst doen, maar bij het Hollandse klimaat heeft men kennelijk geen risico's willen nemen. In nog geen vier maanden heeft de hoofdaannemer, de Timmerfa briek „De Oude IJssel" uit Ter- borgh, in samenwerking met Bre- dero's Bouwbedrijf te Utrecht (voor de stenen keuken en de fundering) het Schoolbuitenhuis opgetrokken tussen de dennen en de hei en bin nenkort kan de Schiedamse jeugd de geneugten smaken van hun werk. De gemeenteraad heeft een voor stel van b. en. w. ontvangen om ir. C, F. tV. Wernecke uit Den Haag te benoemen tot ingenieur bjj de Technische Bedrijven, zulks ter ver vulling van de vacature die is ont staan door het aan ir. W. Hoose verleende eervol ontslag. Een proeftijd van een jaar zou in aanmerking moeten worden ge nomen, B. en w. ontvingen een ver zoek van de commissie voor de Technische /Bedrijven om de even tuele aanstelling te bevorderen. De Schiedamse Zwem Club zal aanstaande zondag met een aantal leden naar Hoeven (N.Br.) gaan, om daar deel te nemen aan de zwemwedstrijden, die gegeven wor den in verband met de ingebruik neming van het openluchtzwembad aldaar. Cockie Gastelaavs zal een demonstratie geven en bovendien uitkomen op de 100 meter vrije slag voor dames. Het eerste herenzeven tal van SZC zal tegen Surea spelen. De estafetteploeg, die gevormd wordt door de heren Verkaaik. Kol- meyer. Goeder on d. Zijlstra en Van der Kuil, zal aantreden tegen dc ploegen van Surea, Aegïr en FSV. Enkele bestuursleden zullen de Schiedamse zwemmers begeleiden. Zó ziet het Schiedamse Schoolbuitenhuis er van opzij gezienuit. Links het hoofdgebouw met de (stenen) keuken en rechts de slaapzalen. Kantoor afd.-kampioen - De Kantoor-mensen zijn gister avond kampioen geworden in de afdeling C van de Zomeravond-voet- balcompetitie van Wilton Fijenoord, De laatste twee van de 8 punten werden heroverd op de Transport garage maar het viel niet mee, want pas in de tweede helft scoorde Van Groningen het enige punt 'dat de overwinning bracht. De IJzerwerkers reparatieBe- drljfsschool werd een heel aardige wedstrijd, die in een 2—2 gelijkspel eindigde. De scholieren hadden beter verdiend, want de IJzerwer kers kwamen aan hun punfen door twee penalties (goed door Degeling genomen). Bij de rust was de stand nog dubbelblank geweest. Onderhoud magazijn wees.Plaat werkers met 1—0 terug, welk punt werd gescoord door Hente (van DRZ). Geschut had een groot over wicht op Electro en won met 50. De punten werden hier gemaakt door Bergman (Zwaluwen, V1J driemaal en Luyten (Neptunus) tweemaal. Het waren over het algemeen aardige wedstrijden, waarvoor wel belangstelling bestond, tot de kou de toeschouwers naar huis dreef. In Nieuwland zullen waar- schynlgk vóór 1 september een drietal houten noodloka- len verrijzen om leerlingen van de lagere school onder te brengen, die elders niet kun nen. worden, ondergebracht in .Nieuwland. Het is een zeer urgente kwestie, die om een spoedige oplossing vraagt. De lagere scholen in Nieuwland, waarvoor de uitgewerkte plannen reeds geruime tijd klaar liggen, zul len per 1 september niet klaar zijn, terwijl het aantal leerplichtige kin deren op die datum groter zal zijn, dan de thans beschikbare school ruimte kan herbergen. Een klas van de Thorbeckeschool is reeds elders in een lokaal ondergebracht, maar dit is slechts een zeer tijdelijke maatregel. Per 1 september aanstaande zullen vermoedelijk 70 leerlingen, tot de openbare lagere school en 50 tot de school voor protestants-christelijk on derwijs in Nieuwland worden toe gelaten, waarvoor in Nieuwland geen schoolruimte aanwezig is. In verband met deze situatie, die ojn een. oplossing vraagt binnen af zienbare Ujd, verzoeken B. en "VV. de gemeenteraad reeds nu in principe tot de bouw van drie houten nood- lokalen te besluiten. Een van de alleraardigste blijspelen, die we ons van de laatste jaren her inneren, is het Franse Engelen zonder vleugels" van Albert Husson. Met die ongevleugelde engelen worden drie ontsnapte dwangarbeiders bedoeld, die op Duivelseiland als werkelijke dei ex machina optreden in het lieve gezin van de in-goede, maar o onzakelijke winkelier Ducotel. Na hun edelmoedige arbeid de finishing touch gegeven te hebben besluit het drie tal toch maar niet het schip te nemendat -hen naar de vrijheid lokt. Ze keren vielgemoed terug naar hun gevangenis, want ze hebben begrepen dat het in de „normale" maatschappij toch ook -maar zozo is Het was het laatste stuk dat Cor Buys bij zijn Vrije Toneel regisseer de. De première van de komedie, die een groot succes werd, heeft hij niet meer mee mogen maken. In Vista Vision is er nu door Michael Curtiz een film van gemaakt. Een bijzonder sprankelende, warm-men- selïjke film, die m. niets onderdoet voor het toneelstuk. De rolbezetting is er dan ook wel naar: het goede- boeventrio wordt gespeeld door Humphrey Bogart, Aldo Bay en Pe ter Ustinov. Voorts ziet men twee leden van de oudere filmgeneratie: Joan. Bennett en Basil Hathbone. „Engelen, zonder vleugels"zou men een. modem sprookje kunnen noemen: het sprookje van „de goe de moordenaarCs)". De drie boeven strijken op de winkel van de goede Ducotel neer, met geen ander doel dan om zich van de middelen te verzekeren, die hun ontvluchting per schip mogelijk maken. Maar van dat plan komt .niets terecht In de zomeravondcompetitie voet bal van het clubhuis St. Joris Doele worden de volgende week weer ver schillende wedstrijden gespeeld. Dinsdag 26 juni spelen: TTBCOJ (7 uur); C-afd.: Piet Hein—-DDB (COJ 2) (7.35 uur) en B.-afd.: DWO DSB (8.05 uur). Donderdag 28 juni komen tegen elkaar in het veld: Ro- wallenhuisSt. Joris Doele (7 uur); A-afd.: Piet Hein—Het Anker <8.05 uur) en op vrijdag 29 juni: Piet Hein—COJ (7 uur) en DWO—Het Anker (8 uur). De spelers moeten een kwartier vóórdat de eigen wedstrijd begint, op het terrein aanwezig zijn, zodat er nog voldoende tijd voor het ver kleden is. Stand in de Schiedamse Bedrijven-competitie De stand in de Schiedamse Be- drijvencompeütie is als volgt: Afdeling A: VNA 13 pt, HWK 10 pt; Sitton 8 pt.. WK 7 pt., Schil- peroord 6vpt., NWW 4 pt., WG 3 pnt.. Excelsior 3 pt. Afdeling B: Helios 12 pt., ..Bing ham 8 pt., VNA 7 pt., VVK 5 pt., PTT 4 pt., Standaard 2 pt. en NWW 2 pt Het was allang een publiek geheim dat in de St. Liduinastraat, op4 het terrein van de gesloopte ambachtsschool een nieuw gebouw zou verrijzen dat de centrale 11.1.0. zon herbergen. Nu komen b. en w. met het voorstel aan de gemeenteraad om in principe te besluiten tot de bouw van deze centrale U.l.O.-scbOOl op die plaats. In 1955 zijn de beide openbare u.l.o.-scholen, die van het Oude Kerkhof en van de Prins Maurits- straat verenigd tot één school met veertien klassen, gevestigd in het ge bouw aan de Prins Mauritsstraat. Dit bevat echter maar veertien lokalen, zodat dus alle gaatjes gevuld zijn. Eigenlijk is het gebouw nu al to krap, maar verwacht mag worden dat in 19o8 het aantal leerlingen dat voortgezet onderwijs wil volgen nog aanzienlijk zal toenemen. Dan zal het niet meer mogelijk zijn het gebouw aan de Pr, Mauritsstraat als centrale u.l.o. tc handhaven. Een nieuw gebouw zal moeten ver rijzen en wel aan de St. Liduina straat, waar het terrein van de oude ambachtsschool htervoor geschikt is bevonden. Gedacht wordt aan een school met ac: '.en leslokalen en twee gymnastiekzalen, waarvan er één kan dienen als gemeenschapslo kaal. Excelsior heeft zich gisteravond overtuigend kandidaat gesteld voor de eerste prijs In de Nederlaagserie van Marlinit Er werden vijf goed gekeurde doelpunten tegen Martin» gemaakt drie vóór en drie na ac rost maar het is zeker aan het goede ingrepen van keeper Troost te danken dat de roodzwarte duivels uit Rotterdam niet tot de dubbele cijfers zijn gekomen. Blijkbaar be zorgde het toezicht van het bestuur ODder aanvoering van Henk Zon de nodige inspiratie, want de reserves van de Rotterdamse eerste klassers hebben, gespeeld zoals nog niet xs vertoond in deze serie. Het niet talrijke publiek heeft ge noten van een bijzonder sneue wed strijd op het terrein van de Boshoek. Reeds bij de rust was de stand 3—0 voor de gasten; de voorhoede kogel de de ballen als rijpe appels m het net. Na de thee zetten de jeugdige bezoekers de overrornpelitigsteeh- niek voort. Flitsend, met goed posi tiespel, kwenen de gevaarlijke vleu gels en de doortastende aanvalslei der voortdurend in het heihgaom van Troost, die beslist een goede braining aan deze ontmoeting heelt Het fanatieke doorzetten werd be- i loond toen na tien minuten Jan Schrumf de bal terugspeelde en de I midvoor zeer snel en tactisch het [leder tussen doelverdediger en ach terhoede wegpikte en de bal in tikte. (40). Martinit bleef goed partij geven. hoewel technisch en tactisch de minderen en de wit- roden slaagden cr meermalen in op helft van de Rotterdammers te ko men. Uit een van die aanvallen kwam het tegendoelpunt. Met een fraai en hard schot van links redde van der Horst de eer. Excelsior R was nog niet tevreden;'dikwijls stonden tien aanvallers op het grondgebied van onze stadgenoten, maar steeds bracht wel een been of een ferme duik van Troost redding. Goed combineren van linksbuiten en middenvoor kweekte tenslotte het laatste doel punt (5—1). De Rotterdammers speelden een prima partij; steeds waren ze vlug ger bij de bal en het hoge tempo was te danken aan de beslist niet gerin ge spelkwaliteiten üan deze tegen standers. Ruw attaqueren van Jan Schrumf veroorzaakte nog een 0%'ex'igens verdiend zesde doel punt, maar scheidsrechter van "Veen keurde dit terecht wegens buiten spel af. De gastheren hebben goede oefen- meesters op .bezoek gekregen, dat is ook de bedoeling van deze Neder laagserie, maar te betwijfelen valt of deze afmattende strijd ten goede komt aan de ontmoeting met LMO om de eretitel in het kampioenschap van Rotterdam hedenavond. Gereformeerde school Er zal echter nog een andere school gebouwd moeten worden. Het be stuur van de vereniging Gerefor meerd Schoolonderwijs wil namelijk een zeven-klassige school voor ge woon lager onderwijs bouwen in Nieuwland en vraagt daartoe de me dewerking van het gemeentebestuur. Over de bouw en de inrichting zal nog nader beslist worden, maar b, en w. vragen aan de gemeenteraad om vast in principe te besluiten tot de bouw van deze school. De firma "W. J. Verbakei Zoon, elektrische smederij en constructie werkplaats te Rotterdam, is voorne mens in Schiedam een constructie-: werkplaats te bouwen. Genoemde firma heeft zich hiervoor tot hèt ge meentebestuur gewend met het ver zoek aan haar in erfpacht te ver strekken een perceel industrïegrond, gelegen tussen de Jan van Riebeeck- weg en de Schie, groot ongeveer 3500 m2. Aangezien b. en w. hiertegen geen bezwaren hebben, wordt de gemeen teraad verzocht dit verzoek in te wil ligen. Ned. herv. R«neente: Grote kerk 10 uur ds. H. W. Hemmes en 5 uur ds. J. Gras (Jeugddienst»!. Nieuwe kerk: 10 uur ds. K. Vogel (Maassluis) en 5 uur ds. J. D. Smids (H- Doop). Wester- kerk 9 en 10 30 uur ds. J. W. Tons- beek (Helvoirt) en 5 uur ds. A. Koffï man Vredeskerk 9 en 10.45 uur dr. L. J. Cazemier en 7 uur dr. P. J Jtoscam Abbmg (Scheveningen) Open- deurebenst. Geref. kerk: Oosterkefk 10 uur ds. E. J. Oomkes cn 5 uur ds. W, A. Krij ger. Plantagekerk 9.30 en 4.30 uur ds. J Ribberxnk (Overschie); Julianakerk 10 uur ds. W. A. Krijger en 5 uur ds, E. J. Oomkes. Kethel: 9 30 uur ds M. de Wit (Rotterdam) en 2.30 uur ds. J. Oomkes. Ziebendienst gemeente ziekenhuis: 7 uur dr. L. J. Cazemier. Ned. tterv. gerer, evang. Gebouw Ire ne: 10 en 4 uur ds, J. J. Timmer (Woerden). Ned prot, bond, Westvest 92: 10.30 uur ds. H. B. Postma (Rotterdam) en ds. J. B. Schouwmk. Evang. Iuth. kerk io uur Dienst Oud-kath, kerk. Dam 28: 9.30 uur Hoogmis (H. Johannes de Dooper pa troon der parochie). Chr geref. kerk. Kerkgebouw Wa rande/B K.-Iaan: 10 en 5 uur ds. A. Zwiep (H. Avondmaal). Chr. geref. gemeente. Volksgebouw Tuiniaan: 10 en 4 uur ds. M, J, Mid delkoop. Oud-geref. kerk Jeugdhuis Lange Ha ven 97: 10 en 5 uur ds. F. Luytjes. Baptisten-gemeente. Kerkgeb- Sroers- vest 53:. 10 cn 7 uur ds. J. Segaar. Leger de5 Hells: Lange Haven 27: 30 uur heihgingssamenkomst en 7.30 uur verlossingssamenkomst, Getxit Ver- boonstraat; 6 30 uur openluchtsamen komst o.l .v. majoor en mevrouw j. H, Drentje, „De Postduif' De s.c.v. „De Postduif" organiseer de de inhaalvlucht vanuit Chimay over 190 km. De uitslagen waren als volgt: I L. v. d. Meij, 2 13 34 C. Ver linde. 3 4 40 44 Joh. Christen, 5 68 A, Delmotte, 6 14 33 52 J. de Koster, 7 8 20 32 H. v. d. Kant, 9 36 51 63 65 F. Eijkenbroek, 10 57 67 Hameien en Co-, 11 P. v. Vis en Co., 12 58 J. v. d. Beek en Co., 15 25 J. Hazenbrood, 16 18 C. de Tuinder, 17 38 P. Hinten en Zn., 19 Dalhuizen, 21 24 Th. v. Wee* lie, 22 62 J. Doejaaren, 23 41 J. Bats, 26 49 L. Verheugen, 27 29 J. Nieu- meijer, 28 50 64 A. Heeren, 30 N, in 't Hol, 31 56 C. v. Tricht, 35 37 53 A, v. d. Grijp, 39 J. de Waard, 42 61 H. Crama, 43 46 60 K, Muilwijk, 45 R. Christen, 47 54 A. v. d. Tusjn, 48 mej. Bakker, 55 59 H. Blonde, 66 J. Wes- terholt. In navolging van de kappers, krui deniers, slagers en groentehandela ren wil ook de melkhandel in Schie dam een verplichte vakantieregeling invoeren. Daar de meerderheid van de bedrïjfsgenoten in de melkhandel het. verzoek dienaangaande aan b. en w. steunen, wordt de gemeenteraad geadviseerd ook'hier een verplichte vakantiesluiting voor te schrijven. De tijdvakken, die Sn dit verband genoemd worden voor twee groepen van. melkhandelaren zijn: 23 t/m 28 juli en. 30 juli t/m 4 augustus 1956. Een desbetreffend ontwerp is aan de'gemeenteraad'aangeboden. Vobr 'demelkhandel, die niet onder--de Winkelsluitingswet valt (dat zijn de slijters), is op basis van vrijwillig heid een vakantieregeling getroffen. De Kamer van Koophandel, de Schiedamse Middenstands Centrale en de Adviesraad voor de Detailhan del en Consumentenbelangen, die in deze kwestie gehoord .zijn, kunnen met een dergelijke regeling instem men. Ia de FrankenJandse kerk zullen over ongeveer twee weken de laat ste vijf ramen worden geplaatst die tezamen met de vijf reeds geplaat ste ramen het St. Liduina-tableau vormen door de glazeniers gebroe dersHenderickx vervaardigd. Men verwacht, dat het hele werk over ongeveer vier weken voltooid zal ^Momenteel zijn de gebroeders Henderickx nog druk bezig met het vierde raam en binnen afzienbare tijd zal het werk aan het vijfde raam ter hand worden genomen. Als de stelling bij de kerk over ongeveer twee weken staat, zal ook dit ge deelte van het werk gereed moeten zijn. En daarmee is dan het indruk wekkende ramen-tableau voltooid. Inmiddels is de officiële opdracht voor de gebroeders Henderickx bin nengekomen van het departement van O. K. en W. voor het vervaar digen van een muurschildering en glasramen in de in aanbouw zijnde St. Liduïna huishoudschool. De al- beeldingen zullen onder meer een verheerlijking voorstellen van Liduina. Zondagavond 24 juni geeft Oefe ning Baart Kunst een concert in Plantage, onder leiding van de lieer D. Koster. Het volgende programma zal wor den gespeeld: 1. Gammatique, mars van G. Boedijn; 2. Hongaarse Lust- spielouverture, Keiar Bela; 3. Uren ballet uit de Opera „La Cioconda", Poncielli, arr. Hanniken; 4. Suite „Oriëntale", F. Bicknese; 5. hierna het optreden voor de eerste .maal van het jeugd-aceordeonorkest van OBK o.l.v. Fr. Carree, met enkele door'hen ingestudeerde nummers; 6. Vervolg grote orkest met de mars „De Gladiatoren", Sousa; 7. Orpheus i i d. onderwereld, Jac. Offenbach; 8. Colonel Bogey on Parade, Ken- neth-J. Alford. De Schiedamse handbalvereniging DWS heeft gisteravond onder rui me belangstelling van de leden de jaarvergadering gehouden in hotel Beyersbergcru De jaarverslagen van de secretaris, penningmeester, wed strijdsecretaris en jeugdcommissie werden goedgekeurd, evenals de af gekomen koninklijke goedkeuring. De begroting werd geaccepteerd, hoewel deze een.verhoging van de contributie aangeeft. Ook is voor 't eerst een elftalcommissie gekozen, die de taak van het wedstrijd-secre tariaat zal overnemen. Het bestuur werd in zija geheel herkozen, het dagelijks bestuur zal bestaan, uit de heren Van Wely als voorzitter-pen- ningmeester en J. Bonte, secretaris. Ze worden getroffen door de tries te dingen in het gezin van de brave winkelier. En ze gaan zonder ver der Jets te overwegen, goed doen óp hun manier het gunstige toeval een handje helpen. Het dochtertje wordt met haar aangebedene geconfronteerd en tot het besef gebracht dat de ware... Paul niet Is. Een keiharde neef, die eigenaar is van de winkel en de rommelige boekhouding komt in specteren, krijgt op toevallige wijze het slangetje Adolphe, trouwe ka meraad van het trio, bij zich in. bed en blaast de laatste adem uit, even later gevolgd door de hebzuchtige PauL Nu is de erfenis van de rijke neef voor ds goede Ducotel, Het dochtertje krijgt op het nippertje nog een goede aanstaande echtge noot toegespeeld en met een be leefde buiging nemen de „engelen zonder vleugels" afscheid. In Monopole: Burt Lancaster die het in Kentucky absoluut niet meer naar zijn zin heeft, wil met z'n zoontje Donald McDonald emigreren naar Texas, een. land vol schone beloften, waar althans in deze film het goud zo maar voor het grijpen ligt Voor dat „The Kentuckian" definitief naar dit Utopia kan afreizen, ondervindt hij tal van moeilijkheden, veroor zaakt door twee wraakzuchtige lie den die een oude vete wensen uit te vechten en twee schattige meisjes, die beiden zeer verliefd raken op Burt. Ih deze -Cinemascope technicolor komt duidelijk' tot uiting, dat Lancas ter beter de vechtersbaas dan de verliefde jongeling kan spelen. Hij moet niet alleen op onverschrokken wijze zijn met lange zwepen en knel lende geweren werkende tegenstan ders vechten, maar heeft ook 'n in nerlijke strijd te voeren. Diana Lynn, een schattig onderwijzeresje, wenst de rondborstige Burt als eerzaam handelsman in Kentucky te houden, doch Dianne Forster, de knappe roodharige serveuse in een dorpsher berg, zou het liefst met de man van haar dromen, naar het land van de cowboys emigreren. Het wordt het laatste, omdat bij vader en zoon het trekkersbloed on stuimig in de aderen klopt. En dat is tevens de meest aanvaardbare happy ending. (Advertentie iMt Singel Schiedam Sedert jaren vertrouwd ad re? In Sliedrecht is een comité opge richt, genaamd „Ceesje Versluis" Een aantal prominente ingezetenen van Sliedrecht maakt er deel van uit. De bedoeling is om zo spoedig mogelijk gelden bijeen te krijgen voor Ceesje Versluis, wonende in wijk D nr. 8L Dit kind is reeds lang hulpbehoe vend. Tot nu toe schenen er geen mogelijkheden te zijn tot herstel. Ceesje is steeds zieker geworden, zijn spraak verdween en zelfs zijn gezichtsvermogen raakte hij kwijt. Maar het bewustzijn bleef eu het kind leeft nóg. Hoop was er niet, totdat ereen bericht ir de kranten verscheen over Mieke van Dijk, die vanuit Austra lië de verre reis naar Zweden maak te om daar geopereerd te worden. Die Mieke had een soortgelijke ziek te als Ceesje. Het Australische meis je is geholpen en... maakt het uit stekend. Het comité heeft zich afge vraagd wat er gedaan kan worden om het leven van dit knaapje te redden. Men heeft 2ich bereids met de Zweedse professor verstaan en deze heeft bericht dat hij proberen wil het kind te opereren. Ceesje weet dit en hij verlahgt er ook naar om geholpen te worden. Het comité heeft geïnformeerd naar de kosten van een en ander en dan blijkt een bedrag van 10.000.— nodig te zijn. Het is mogelijk om een bijdrage te storten op de Rotterdamsche Bank, de Amsterdamsche Bank, de Boerenleenbank en op het postkan toor, giro 460981 van de Amsterdam sche Bank. Kampioen dammen Op donderdag 28 juni zal de prijs uitreiking plaats vinden van het dit jaar verspeelde persoonlijk kam pioenschap dammen, in het Volksge bouw. Deze avond, die om 8 uur be gint, zal nog een feestelijk karakter krijgen. De organiserende vereniging, de damclub „Schiedam", heeft aan deze avond een sïmultaan-séance ver bonden, waarvoor de bekende hoofd klassespeler de heer A. Stuurman, kampioen 1955 van het district Rot terdam en. thans eerste in het kam pioenschap van Zuid-Holland, is uit genodigd. De toegang is gratis. Artsen op zondag In spoedgevallen zijn dit weekein de te raadplegen de volgende artsen F, Jungenus, Vondellaan 2, telef. 67355; L. B. E. van Hoogenhuyze, Nassaulaan 59, tel. 68067 en J. van Buren, Buys BallotsingeL 7276, tel. "1661. Geopend is apotheek Gouka, Hoog straat 29. die ook gedurende de vol gende week de nachtdienst waar neemt. Toen gisteravond N.OA.D. 3 door een overwinning op Wilton 1 als winnaar van de bekercompetitie te voorschijn kwam, kon de voorzitter van dc C.B.T.B. het alleen met woor den haldigen, een beker om uit te reiken was er niet! Hiervoor had de vereniging T.CJS. gezorgd. Eerst echter een verslag van de finale. "Wilton verscheen met een in valler voor Piet Boer, hiervoor speel de Cor de Bie mede. Ook deze wed strijd was snel beslist, want na zes partijen was de stand al zes—nul voor N.OAT. 3; dat betekende dus tevens dat N.OA..D. 3 beslag had ge legd op de wisselbeker. Het merk waardige was toen dat N.O.AD. 3 geen wedstrijd meer won en dat Wil ton de laatste drie partijen won. De uitslag werd dus 63 voor NOAD 3. Hiermede is N.O.A.D, 3 in de be kercompetitie de winnaar van de deelnemende dertig teams geworden. Na de wedstrijd moest de voorzit ter mededelen, dat de vereniging I.CJC, die de beker vorig jaar haa gewonnen, niet had gezorgd dat de beker weer in het bezit was van lde C.B.T.B. om aan de nieuwe' winnaar uit te reiken. Hij zeide vervolgens dat hij nog in contact was geweest met de voorzitter van T.C.K„ die als VOOR HEDEN Apothekers nachtdienst: fa, Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bfj ongeval: G-G. en G.D. Tuiniaan 80, telefoon 69290. i Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woens dags cn zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zon'ags gesloten. RJL Leeszaal en Bibliotheek. Dam. geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur. Iedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uut; des zondags gesloten. Stedelijk Museum: Expositie eigen werk. Tentoonstelling Corneille Geopend dagelijks van 2 tot 5 uur. BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15, T en 9.15 uur: „En- gelen zonder vleugels". Monopole, 3, 5,7 en 9 uur: „The Ken- tuckïan". VOORSTELLINGEN Irene, 8 uur: C.J.M.V. Oud-Mathe- nesse, ontspanningsavond. Tivolf, 8 uur: B. v. W. Brotiwer- straat, feestavond. Musis Sacrum, 7.30 uur: Toonkunst, uitvoering van leerlingen. Biauwehuls, 8 uur: Vara-televisie- club. GEBOREN: Dirksje, d. v. G. P. Duk en M. J. Stehouwer; Christiaan, z, v. C. H. Heukels en J. Holleman. zijn mening te kennen gaf, dat T.C.K, de beker zelf wilde verdedigen. Een hoofdbestuurslid van de N.T.T.B. gaf als zijn mening te-kennen dat onver schillig of T.C.K. in het gelijk staat of niet de beker ieder jaar moet wor den afgegeven aan het bestuur van de C.B.T.B. Nu maakt de C.B.T.B. de zaak officieel aanhangig bij de N.T.T.B. Dat er geen beker was maakte bij spelers en aanwezigen een erg -vreemde indruk. Van de zijde van de C.B.T.B. werd ons het volgende medegedeeld: Toen onlangs de Schiedamse tafeltennis- kampioenschappen m de Beurs wer den verspeeld, werd hier een van T.GK/s sterkste spelers gediskwali ficeerd, omdat hij te laat achter de tafel stond. Dc CB.T.B. was op dit punt eensgezind behalve de vereni ging T.C.K- Hierop kwam enige tijd later be richt dat T.CK. zich terugtrok uit de C.B.TJ3. Toen nu de bekercompe titie in, elkaar werd gezet sprak het vanzelf dat de teams van T.CK. dus niet ingedeeld'werden; zij waren im mers geen lid meer van de C.B.T.B, Ver. Enige tijd later, toen de compe titie al draaide, kwam er bericht dat T.C.K. vermoedelijk weer terug wilde in de C.B.T-B. Hierover moet de C-B.TJB. nog.beslissen; het in el kaar gezette schema kon echter niet meer veranderd worden.' Het bestuur van de C.B.T.B,, waar in alle Schiedamse verenigingen ver tegenwoordigd zijn, vindt de houding van T.C.K. allesbehalve sportief. Zo is het in de Schiedamse tafeltennis wereld dus voorgevallen, dat er ge speeld werd zonder een beker. Volgens het bestuurslid van de bond komt de beker nu echter bij N.O.A.D. terecht. Ook in Rotterdam Boodschappendienst per telefoon Ook Rotterdam heeft thans een te lefonische boodschappendienst. He, nieuwtje werd een jaar geleden m Amsterdam ingevoerd en het functio neerde tot tevredenheid van het pu bliek. De T.S.O. (telefonische service onderneming) heeft thans mogelijk heid om in samenwerking met de plaatselijke telefoondienst in de Maasstad circa 2 a 3000 abonnees te bedienen. Doel van de boodschappendienst per telefoon is om telefoonabonnees, die veelvuldig van huis zijn, by hun thuiskomst mede te delen wie er heb ben opgebeld en waarover. Omge keerd kan de abonnee ook opdrachten aan de telefoniste van de boodschap pendienst geven. Zelfs tijdens de va- kantics ,kan deze instelling goede diensten' bewijzen. De leiding van de T.S.O. is in Rotterdam in handen by mej." J. v. d. Berg. Het kantoor is ge vestigd in de' Car el van Nieveltstraat 12b en het telefoonnummer is 111755.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1