Togliatti poogt tevergeefs kool en geit te sparen Dreigende storm Woningnood duurt per se geen twintig jaar meer In bed Onz dl :e v rijft rs: Aarde eroceaan Kameraden" laten zich niet misleiden Defensie-financiering jaar in ijskast? Centrale van Zeevarenden wil betere arbeidsvoorwaarden Systeembouw houdt in: veel onderhoud jack „Spot" weet niets van steekpartij OVER DE OUDE EN DE NIEUWE TIJD De ^witsersch 20°/o KORTING Ook Noorse CP verdeeld over Stalin Blij! meester ALS DREES SUCCES ZOU HEBBEN Ongewoon incident in K.S.G,-parIement SECRETARIS WONINGRAAD OPTIMISTISCH Voorzitter over aansluiting van Centrale bij N. V V. Sjepilow valt Westen aan Graaf van Bylandt niet terug naar post in Djakarta voor "SlNsAN che tni$cb reinigen, Rumoer in V.S. rond minister van Defensie Zaterdag 23 juni 1956 (Van onze correspondent) ROME. Togliatti's poging om en de kool en de geit te sparen» mag gevneglyk mislukt heten. Zyn vraaggesprek met „nieuwe argumenten", dat (vooral bulten Italië) zo veel opzien heeft gebaard, kon hier niemand misleiden de eigen „kameraden" het minst wel. Wat hij .er mee beoogde was (dat Iaat geen twijfel) een soort van positie-tussen-de-stromingen te betrekken en zich zodoende als leider van dc Italiaanse communisten te handhaven, maar zijn verklaringen schijnen de in de P.C.I. heersende krisis in plaats van verminderd eerder nog meer verscherpt te hebben, en zijn kansen om het in de komende herfst te houden partijcongres te „overleven" lijken er allerminst door verbeterd. Inderdaad was wel allerminst te verwachten, dat de kopstukken der partij de tegenstrijdigheden waarvan het in het interview aan „nieuwe argumenten" wemelt, niet onmiddel lijk zouden opmerken. Men heeft in het buitenland vermoedelijk op grond van te eenzijdig geaccentueer de uittreksels van dit vraaggesprek (het vult eenentwintig kolommen van l'Unita) te veel aandacht be steed aan hetgeen daarin als kritiek op Chroesjtsjew uitgelegd kan wor den en te weinig' aan de passages waarin Togliatti, zij het soms op enigszins bedekte wijze, zijn onver anderlijk trouwe volgzaamheid aan Moskou (dus thans: Chroesjtsjew) betuigt. Eerzijds geeft hij toe, dat „geheel de politiek leidende groep, dc kameraden inbegrepen, die nu het initiatief genomen hebben tot het aan de kaak stellen of goedmaken van het kwaad dat eerder werd aan gericht" mede verantwoordelijk is voor het ontstaan en voort bestaan van „een situatie waarin het demo cratische leven en de socialistische legaliteit voortdurend ernstig en ver gaande-werden geschonden." Maar anderzijds' verdedigt hij deze zelfde groep (uiteraard Chroesjtsjew in cluis) door uitvoerig uiteen te zet ten, dat de verwijdering van Stalin op het moment waarop bleek hoe ernstig zijn fouten waren, wel „juri disch" mogelijk was, maar niet in de praktijk. Hij verdedigde ook de door Chroesjtsjew c.s. bij de ont- Itdsterïng van Stalin gevolgde tac tiek door aan te voeren, dat het niet raadzaam was de dictator onmiddel lijk na diens dood in staat van be schuldiging te stellen, omdat dit on getwijfeld tot „gevaarlijke negatieve en zelfs niet te controleren reacties" had geleid. - Als Togliatti," verder trachtend Stalins fouten te verklaren, toegeeft dat deze ten dele te wijten zijn aan de tekortkomingen van het Sowj et- systeem, dan „corrigeert" hij zich even later door te zeggen, dat de kritiek op Stalin niet uitgelegd mag worden als een. kritiek op dit sy steem. Dit onderstreept hij elders als hij zegt, dat „erkend dient te wor den, dat de bil de opbouw van het socialistische (lees communistische) systeem gevolgde lijn. steeds de juis te is gebleven, al moet worden toe gegeven, dat de gemaakte en thans aan de kaak gestelde fouten van (Van onze correspondent) KOPENHAGEN Als derde der Scandinavische communistische par tijen Is die van Noorwegen thans verdeeld over de Stalin-kwestie. De vooraanstaande leden der commu nistische parlementsfractie houden zich aan Chroesjtsjew. Het partijblad „Fribeten'' dat tot nu toen nog geen partij had gekozen publiceert thans echter een artikel van de leider der com munistische jeugdorganisatie in Noorwegen, Rei dar Larsen. waarin een scherpe aanval wordt gedaar. op de" Moskousc politici, die Stalm van. misdaden beschuldigen. Men kan dus nu verwachten, dat het op het eerstkomende congres tot scherpe uiteenzettingen tussen voor- en tegenstanders van Stalin zal komen. De Noorse communisten hebben steeds ideologische invloed uitge oefend op de sociaal-democratische partij in Noorwegen, die lange tijd de meest radicale is geweest der drie Noorse arbeiderspartijen. (Advertentie LM.) het 7e deel: is verschenen. PRIJS 60 CENT Koop dit prachtig getekende verhaal van een allround voetballer. DE 1VONDERMIDVÓOR. Verkrijgbaar bij agenten, be zorgers en administratie van dit blad, alsmede bij boek handel. en kiosken. die aard zijn, dat dat het succes der toepassing er van ernstig werd be lemmerd." Van 'dezelfde tegenstrij digheden zijn Togliatti's uitlatingen over Stalin die hij nu eens veroor deelt en dan weer roemt. En wat de „onafhankehj kheidsverklari ng" t.o.v. Moskou betreft: hij heeft het wel over „de noodzaak en de wenselijk heid van een steeds grotere zelf standigheid van oordeel', maar na vlak tevoren verzekerd te hebben „overtuigd te zijn, dat ofschoon de kritiek op Stalm de communisten over de gehele wereld heeft verrast dit toch niet zal leiden tot een ver mindering van het onderling ver trouwen en de eensgezindheid tus sen de verschillende onderdelen der communistische beweging." Neen, de nadruk in Togliatti's vraaggesprek met Moravia's tijd schrift valt bepaaM niet op de kri tiek op Chroesjtsjew. Zich zijn moei lijke positie bewust heeft Togliatti zich aar. zoiets als de quadratuur van de cirkel gewaagd, dat wil zeg gen gepoogd het onmogelijke te vol brengen, namelijk tegelijkertijd te genovergestelde standpunten in te nemen. (Advertentie LM.) over Uw zenuwen. Neem MQnh ardt's Zenuwtabletten (Van een onoer verslaggevers) DEN HAAG. Indien de formatlepoglng van dr. Drees met succes zou worden bekroond, zal het tfefrnsiefïnuncierlngsvraagstak vermoedelijk voor een jaar in de ijskast gaan. De oplossing zoudan zjjn, dat vast wordt gehouden aan het driejarenplan 1955 tot en met 1957, dat op een jaarlykse begroting van 1350 miljoen berusten wegens onvoorziene extra kosten in ^957 in verband met gestegen salarissen en verhoging van kostwinners vergoeding en herhallngsvergoedingen zou 100 miljoen voor het iaatste jaar beschikbaar worden gesteld. Volgend jaar zou dan moeten worden beslist over de financiële omvang van een nieuw driejarenplan. (Van een onzer redacteuren.) langs de hemel schuift en des avonds vermoeid en afgekoeld in het westen onder de oceaan, duikt om '-'s morgens, uitgerust, maat en sterren zijn aan de he- melboog bevestigd om haar te verlichten. Later leren de mensen, die oude NACHT. Over het geschroeide weer op te stijgen, 's Nachts het verhalen bp te schrijven, zij ont- zand heeft de avond zijn zachte gezicht van de maan, de dekken zelfs een methode om te koele adem geblazen, De palmen rustelcos schitterende sterren en i in de oase hebben hun waaiers ontvouwen; de schapen grazen op de stekelige veldjes om de bron. Kamelen, ontdaan van hun las- 1 ten strekken de nekken en staren met mysterie-diepe ogen naar de hemeh De mannen hebben de tentdoeken over de stokken ge- 7 o ongeveer was het simpele, en toch zo logische beeld, dat spannen, de vrouwen het eten gg' 1 kookt. De sobere maaltijd bracht I rust ha het daagse zoeken naar voedsel voor mens en vee. De kinderen zijn nu onder de vach- 1 ten gekropen, later voegen de vrouwen zich bij hen. De heme! is opengebloeid als een zwarte roos. schitterend van dauwdroppels. Het wordt koud: dekken zelfs een methode om te tekenen, hoe hun aarde er uit «v ziet. Er bestaat een in klei ge- hun wig zoeken tussen hun klei- bakken weretdkaart uit de tijd van koning Nebukadnesar zes- 1 de eeuw voor Christus daarop j staat Babyion in het midden van de wereld, liggend aan de oevers l van de Eufraat. Om het .cultuur- land is een groot water getekend: de Bittere Rivier. De Babylonïërs wisten al iets van het bestaan van de gel'jkmatige dwaalsterren, die hun wig zoeken tussen hun klei nere zustrrs. De aarde en bet wa ter zijn beurden, de lucht en het vuur boven, -iedereen kan dat zien, iedereen weet d'at. onze verre voorouders zich had den gevormd van de wereld, waarin zij leefden. Maar ook: hoe mysterieus was hun die wereld, die toch eens niet moet zijn geweest. Want dót weten onze voorouders al: alles in de natuur wordt geboren, groeit, bereikt zijn volle wasdom, takelt af en sterft. de mannen liggen huiverend naast Zij ervaren het dag aan dag als het vuur. Z'q praten zacht over de aarde: hun moeder, waartegen. zij zich vlijen, bescherming zoe kend tegen de donkere geesten, die nu ronddolen. De aarde is groot en toch zo vertrouwd: waar heen de fluisterende mannen kij ken strekt zij zich uit.'Een Tonde, platte schijf, drijvend op de oer- zee. Als de mens ver genoeg reist naar het oosten, westen, noor den of zuiden altijd bereikt hij een onafzienbaar wijd water: de oceaan. Ook onder de aarde is water: zou het anders mogelijk zijn dat het opwelt uit bronnen, waaraan al het levende zich laaft? Met een huivering van ontzag wenden de mannen hun blikken i naar de hemel: wijduit gespan nen, zoals zij zelf iedere avond weer hun tentdoeken spannen over de stokkeen. Dfe hemel is vol geheimenissen: overdag de witte zon, die in het oosten boven zij 'kijken naar hun verrïmpelde ouders en hun kinderen, ook aan de dieren die hun vrienden zijn. Zij zien het aan de maan: elke maand wordt zij geboren, neemt toe in omvang en Uehtkracbt, schrompelt ineen en. verdwijnt, om na een paar dagen op te staan uit het schimmenrijk. Waarom zal het ook niet zo met de aarde gaan? De mannen om het vuur vertel len een oud verhaal, dat zij van hun vaders hebben gehoord en die weer van hun vaders, vele geslachten lang. In een ver ver leden kwam een hoge vloedgolf of was het een dagenlang neer stromende regen? over de aar de alles en allen, vernietigend. Slechts één echtpaar bleef er over, en van deze vrouw en man zijn zij allen de afstammelingen. Zij zijn als het ware de kinderen èn de hoeders van de eens uit het niets geschapen aarde, die in het de aardschijf rijst, vlammend midden van het heelal staat. Zon, Minister Drees is er klaarblijkelijk in geslaagd de P.v.d.A.-fractie voor deze voorstellen te winnen. Of onder deze omstandigheden zal kunnen worden overgegaan tot de vorming van een tweede parate divisie, waar op de N.A.V.O. thans met zeer veel klem aandringt, is hoogst twijfelach tig, Weliswaar hebben vrijwel alie Kamerfracties, die aan het overleg deelnemen m het recente verleden met zeer veel klem voor een tweede parate divisie gepleit, doch wanneer men thans zou besluiten deze te vor men en tegelijkertijd de paraatheid van de luchtmacht op peil wil hou den dan zou dat betekenen, dat men in feite reeds thans zou beslissen over een aanzienlijke stijging van de defensiebegrotingen over de jaren 1658 tot en met 1960. Wenst men dat te voorkomen, dan moet de beslissing over opvoering van de, paraatheid van de landstrijd krachten worden uitgesteld. Onver korte handhaving van de defensie- uitgaven volgens de begrotingsplan nen van de minister zou betekenen, dat bij een begroting van 1450 mil joen voor 1957, in de jaren 1958 tot en met 1960 per jaar 1720 miljoen zou moeten worden uitgetrokken Psychologisch wordt dat vermoede lijk nog moeilijker dan de thans af gewezen verhoging. De kans op af wijzing van een defensiebegroting van dergelijke omvang voor de ja ren na 1957 moet derhalve wel zeer reëel worden geacht. F1!»; 1 F! 1' '"If;. !iü WFIi" 'ÜA '1 Mi1-! MM!) STRAATSBURG. - In het parle ment van de Kolen- en - Staalge meenschap heeft zich gisteren een ongekend IntNdcnt afgespeeld. De Duitse socialist Kreissig legde na mens de gehele socialistische fractie een verklaring af, waarin het he- leid van de Hoge Autoriteit op so ciaal gebied, werd aangevallen en haar kartelpolitiek cn fle behande ling van de Jcolenprijzen werden gelaakt. De voorzitter Mayer van de H-A. vloog op en vroeg schorsing van de zitting. De christelijke fracties en de liberalen keuiden de socialisti sche verklaring af. Na een heftig debat schorste- pre sident Pella de zitting. Daarne ver klaarde hij, dat het afleggen van dergelijke „verklaringen" niet in het huishoudelijk reglement was ge regeld en dat er dus over de socia listische verklaring'niet verder ge debatteerd of gestemd kon worden. Het incident was hiermee gesloten. DUSSELDORP De Japanse mi nister van arbeid heett in Duitsland besprekingen gevoerd over de moge lijkheid van tewerkstelling van Ja panse leerlingen in Westduitse kolen mijnen. De resultaten der bespre kingen zijn niet bekend gemaakt. Fgöbriei landen aan de andere zijde van het grote water: zij gaven ze op J hun kaart aan als driekante eilan- den. ïn het oosten was het land waar de zon opging, m het wes- ten de onherbergzame steppe, waar zelfs geen vogel rust vond. En in het noorden heerste altijd du rende duisternis. IS het wonder, dat onze voor ouders zó dachten? Niets ken den zij van de middelen, die de mens van nu ter beschikking staan om zich een denkbeeld- te vormen van de wereld, zoals zij is. De oude nomaden konden nau- welijks tellen; hoe konden zij iets vermoeden van de hoge vlucht, die de wiskunde zou nemen. Haar oorsprong moeten wij vermoede lijk in Babylonië zoeken. En geen ingenieuze instrumenten als ster renkijkers stonden hun ter be schikking. waarmee de latere as- tronomen. de wonderbaarlijkste ontdekkingen deden die hen in staat stelden een beter inzicht te krijgen in de bouw van het heelal, 3 Wel verwonderden ook die herders om het kampvuur zich er^ over, dat de aarde was zoals zij was. En zij wilden weten, toen al, hoe het kwam dat zij zo was, waarom die enkele sterren dwaalster ren, planeten niet stil stonden. aan de zwart-blauwe hemel, en 3 de meeste wèl. Uit die verwonde- ring is uiteindelijk alle weten schap, ook de sterrenkunde, ge- 3 boren, Maar. 't heeft vele eeuwen geduurd vóór zij tot volle ont- plooiing kwam (Wordt vervolgd) Vervolg van pag» I DE gang van zaken krijgt een dreigend aspect te meer door Sjepilow's rondreis door het midden-Oosten. Deze man maakt geen reclame. Zijn bezoek wordt niet begeleid door fanfares en maaltijd-breedsprakigheid. Sjepilow doet zaken. Hij biedt wapens aan en grote bedragen aan roebels bij wijze \an economische hulpverlening. Nas ser vindt het kennelijk nogal de moeite waard. De glimlach van de Westelijke staatslieden ontgaat hem niet, maar hij wil meer zien. Wat hij wenst, is vooral solidariteit tegen Is- jaël. Zolang die er niet is, heeft hij i eel «belang bij het uitspelen van de Kussen tegen de Britten en Ameri kanen. Het beeld is onaantrekkelijk en vol gevaren. De Sowjet-Unie laat nog eens weer zien, hoe weinig op haar hulp gerekend kan worden bij de oplossing van internationale moeilijk heden, waarin zij zelf geen kwade kansen loopt. Met de wapenleverin gen aan de Arabische landen is het oorlogsgevaar weer tastbaar aanwe zig in liet midden-Oosten. Sharett's a'ftreden is een veeg teken. Het is de hoogste tijd voor de Westelijke landen, zich te vermannen en einde- (Van onze correspondent) VLISSINGEN, Eindelijk eens een optimistisch geluid over de wo ningbouw. „Er Is geen sprake van dat Nederland nog een kleine twin tig jaar woningnood zal kennen, als het er maar voor zorgt de huidige ontwikkeling in de woningbouw door te zetten. Laat ons toch niet ver geten dat er tussen 1947 en 1955 bijna 64.000 woningen méér zijn ge bouwd dan men ooit had durven be cijferen.'.' Dit zei met grote klemtoon, vrijdag de beer W. Scheerens, secretaris van de Nationale Woningraad tijdens het congres, dat uiteraard voor de zoveelste keer aan woningbouw was gewijd. „Meen nu niet," waarschuw de hij, „dat ook in de grote steden binnen drie, vier jaar alle woning zoekenden een eigen dak boven het hoofd zullen hebben. Wel zullen grote delen van het platteland over enkele jaren vrij van woningnood zijn". De heer Scheerens sprak zelfs van „onvruchtbare stemmingmakerij" over de woningnood, daarbij doe lend op het nogal sombere rapport, dat de Maatschappij van Nijverheid en Handel over perspectieven van de woningbouw liet samenstellen. De uitdrukking: „De woningnood zit in het moeras" achtte hij volkomen mis plaatst. Wel sloot h)j zich aan bij dat rapport, waar het pleit voor meer standaardisatie en industrialisatie tn de woningbouw, hoewel hij daarin lijk tegen Nasser en zijn club de met bepaald tovermiddelen kon ont- flinkheid aan de dag te leggen, die dekken „Stug doorgaan", dat is ,1 r|. - eigenlijk zijn devies, de toestand vereist. Ter voorkoming j |lee£. hijJdus hoopvo] gestemd ten \an erger: 'aanzien van de kansen, de woning nood binnen vrij korte tijd te leni gen, over de verschuiving van de woningproduktie van overheidsbouw en verhoogde activiteit der woning bouwverenigingen naar de particu liere bouwsector toonde hij zich min der verheugd. Ja, hij noemde deze verschuiving zelfs schadelijk voor de woonruimteverdeling op grond van behoefte. Ook tegen de voorrangs regeling voor het bouwen van „hal- ve-premie-woningen." uitte hij ern stige bezwaren. Over het peil van de woningbouw was hij eveneens niet best te spie ken: er moeten grotere woningen ko men met meer gemak, zei hij. Voorzitter A. In 't Veld verklaarde nog eens, dat vrijwel geen enkele deskundige op het terrein van de Nederlander liet voor miljoenen verdwijnen achter IJzeren Gordijn HAMBORG Het landgerecht heeft de 56-jarige H. M. C. van der L. uit Delfzijl, sinds enige jaren als ingenieur in Duitsland werkzaam, wegens een belangrijke handel in strategische goederen van West- naar Oost-Duitsland veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden (te vervangen door een boete van 60 000 DM) en een boete van 58.000 DM. Tevens werd verdachte uitge wezen naar Nederland. Op zijn ver zoek werd het land waarheen hij uitgewezen zal worden vervangen1 door Polen, (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. De voorzitter van de Centrale van Zeevarenden ter Koop vaardij en Vissery (C.V.K.), de heer P. de Vries, heeft by de aanvang van de gisteren en vandaag in Utrecht gehouden eerste algemene ver gadering met grote nadruk gewezen op de problemen die op het ogenblik in koopvaardij en vissery aan de orde zijn. >Ict name sprak de heer De Vries over de moeilijkheid voldoende personeel te werven. Hq drong aan op het scheppen van betere arbeidsvoorwaarden, hetgeen reden was aan te dringen op hechte samenwerking in de vakbeweging. De heer De Vries begon zijn be langwekkende rede met een over zicht van de wordingsgeschiedenis van de C.V.K. Daarna motiveerde hij de toetreding van de Centrale tot het N.V.V. „Wij zijn per se geen so cialistische organisatie", aldus de heer De Vries, „maar wij propageren de ene en ongedeelde organisatie van zeevarenden. Wy doen dat niet uit politieke "óverwegingen, ook niet omdat we de confessionele grond- slag van organisatie uit overwegin gen van levensbeschouwelijke aard afwijzen. Onze toetreding tot het N.V.V. moet men slechts zien als een aansluiting bij een vakcentrale, die zich na de oorlog heeft gesteld op 't politiek-onafhankelijke standpunt of, zo men wil, op het algemene standpunt". Vervolgens besprak de heer De Vries de werkzaamheden van de In ternationale Transportwerkers Or ganisatie, waarbij de C.V.K. is aan gesloten, -Hij wilde in het bijzon der aandacht aan enkele problemen van de internationale scheepvaart, zoals die van. de ..flagdiscrimination" en de „flags of convenience", aan de herziening van het internationale verdrag betreffende de minimum gage, aan de arbeidsduur en aan de bemanningssterkte. Daarover zal binnenkort gesproken worden op 'n internationale zeeliedenconferentie van 't Internationaal Arbeidsbureau. Te verwachten is, dat het Internatio naal Arbeidsbureau voor wat de vis serij betreft, binnenkort ook zal spreken over de minimum leef-ijden, ivaaropjeugdigen kunnen worden opgenomen, een medische keuring voor de opvarenden, de individuele arbeidsovereenkomst en de ongeval lenverzekering van zeevissers. De uitkomsten van koopvaardij en visserij kunnen, aldus de heer De Vries, bevredigend worden genoemd. Hij toonde zich teleurgesteld over de afwijzende houding van de re ders tegenover het verlangen van de zeevarenden om in aanmerking te komen voor de 3% uitkering en voor een gage-verhoging tot zes procent. Voldoen aan deze verlangens zou het werven van personeel verge makkelijken, aldus de heer De Vries, die concludeerde, dat dit in dezelfde mate geldt voor de visserij, die een structuurverandering ondergaat door de begonnen vernieuwing der vloot. De heer De Vries zei. dat de activi teit van de C.V.K. zich in de komen de tijd zal moeten richten op 1. toe volkshuisvesting tegen verdere ver hoging der huren is. „Nieuwe com promissen, die in het verleden wel licht gewenst waren, ziin nu niet meer geoorloofd", nep hij uit. Bij een flinke huurverhoging (uiter aard: van voor-oorlogse woningen) achtte hij afroming van de verhoog de huursom niet bij voorbaat ver werpelijk. Hij oefende ernstige kritiek uit op verscheidene organisaties in het bouwbedrijf die vergaderen en con gresseren, „zonder dat er veel con structiefs uit komt". Hij waarschuw de tegen overdreven verwachtingen ten aanzien van systeembouw, om dat hij vreesde, dat achteraf veel verbeteringen nodig zullen zijn èn dat het onderhoud duur zal blijken. CAIRO. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sjepilow is gisteravond op zyn ,,goodwiU"-reis door het Midden-Oosten in de Sy rische hoofdstad Damascus aange komen- By zün vertrek uit Cairo werd by uitgeleide gedaan door vertegenwoordigers van vete Arabi sche landen. Op de valreep deed Sjepilow nog een aanval op bet Westen, In een verklaring die hij aan de pers liet uitreiken, noemde hij de vriendschap der volkeren een kost baar goed „die donlcere imperialis tisch machten trachten te vergifti gen uit baatzuchtige motieven. De Sow jet-volkeren zien daarom met verlangen naar de komst van pre mier Nasser uit. Vandaag gaan de Egyptenaren voor het eerst in zeven jaar naar de stembus. Er is evenals in de communistische landen slechts een lijst. wekten op de kottervloot; 2. trnifor- m/drmg van de arbeidsvoorwaarden der vissers, ongeacht aan welk soort visserij zij deelnemen en met welke soort schepen zij dit doen; 3. toepas sing van redelijke uniforme benian- ningssehalen voor de gehele vloot, eveneens ongeacht het soort en type vaartuig on 4. het stichten van een bedrijfspensioenfonds voor de gehe le visserij. In het verdere verloop van de vergadering kwamen vrijdag enkele huishoudelijke agendapunten aan de orde. Vandaag zouden o.m. enkele voorstellen, die ter behandeling zyn ingediend» besproken worden. TT ET was de heer lAn Yutanff die iJ schreef: ,Eev. der allergrootste levensvreugden, is je henen optrek ken in bed". Er zit wel iets in, vind ik. Nergens lig ik liever, dan onder de dekens, een voorkeur waarin ik mij geestelijk gesteund -weet door niemand minder dan Jacques Bloem, die eens dichtte: Het witte kussen, en het rechte laken, De wanden, schemerend van het schaarse licht Nu, is de aantastbaarste niet te genaken Voor 't redeloos lot, dat zich vermomt als plicht". Aangezien ik gisteren bezocht werd door spit, een voornamelijk op de lachlust der omstanders werkend kwaaltjedat je, als een soort Krom me hindert door het leven doet scharrelen, heb ik mij een heerlijk etmaal lang in bed teruggetrokken en alles gelezen wat tk aan binnen- en buitenlandse journalistiekein spanning fcon bijeengaren. Vindt u nu ook dat het wereld nieuws met de dag waanzinniger wordt? Neem de verslagen van het feestje dat Chroesjtsjow Tito aangeboden heeft. Vice premier Mikajan was er ook. Hij droeg een wit smokingjasje. Ik lees: „Dadelijk werd hij het mik punt van plagerijen van Tito en Chroesjtsjow. Tito riep: ,J)ie man zou, zich tn Washington, Londen of Parijs thuisvaelen." En Chroesjtsjow zei„Hij kleedt zich misschien wel mooi, maar als persoon wekt hij achterdocht op". Breng deze jolige wartaal nu eens over op Nederlandse verhoudingen. De heer Seel had een nieuwe broek aan. Dadelijk begon de heer Drees hem er mee te plagen. De minister president riep: Beel mag dan wel een mooie broek gekocht hebben, maar vertrouwen doe ik hem niet". Ook de heer Ronime mengde zich in het gesprek. Hij trok aan de broek en rtep: „Die Beel! Hij denkt zeker dat hij netjes is". Denk u eens in dat zoiets (van onze parlementaire redacteur) in de krant stond. Ach neen, er lijkt me weinig kans op. W.ant de koer Drees is geheelont houder en ik krijg de indruk dat ze dat in het Kremlin niet zijn.... Terwijl de vitale heer Truman vrolijk door Nederland straalde heeft de Amerikaanse journalist Foster L. Simmons even in een lang rijk geïllustreerd artikel uiteenge zet, waarom het onlangs gesloten hu welijk van zijn dochter Margaret met de publicist Clijf Daniel tot mislukking is gedoemd. DrGeorge Nathanson van de New Yorkse tini- versiteit heeft hem namelijk verteld, dat Margaret Truman een hevige vaderbinding heeft, die haar onge schikt maakt voor het huwelijk, ter wijl de echtgenoot, naar het gezag hebbend oordeel van deze geleerde, veel te avontuurlijk en rusteloos is, om ooit te berusten in „a pipe and slipper routine". Dat zal je toch allemaal maar over jezelf in de krant lezen. Met daaronder nog een lange lijst van alle dames, - die vroeger toet eens iets met de heer Daniel „ge had" hebben. Maar enfin, tegenover deze onvoorstelbaar vrijmoedige ach terklap stelt de Amerikaanse jour nalistiek hoogtepunten, zoals week in week uit worden gepresteerd in de „New Yorker". Nog steeds iït bedgebruik ik mijn spit als voor wendsel om het «lotgrapje vandaag te lenen van „the talk of the town" m dit onvolprezen weekblad. Op een lagere school waren de kindertjes aan het lezen en teke nen? Plotseling werd de serene stilte verstoord door een harde stem die riep: ,»Al3 je daar niet mee op houd, sla ik je dood." Het was een jongetje op de achterste bank. Des gevraagd verstrekte hij de verkla- ring: „Ach, 't is Marïetje. Ze zit het aldoor af te luisteren, als ik in mezelf praat". KRONKEL. DEN HAAG Mr. W. T. L. Graaf van Bylandt, de vroegere Hoge Com missaris in Indonesië zal niet naar Djakarta terugkeren, maar te gele gener tijd voor een nieuwe bestem ming in aanmerking komen. (Advertentie LM.) N.V. Ter kennismaking op stomen van wollen dekens LONDEN, Jack „Spot" Comer is gisteren voor de rechter geleid. Hy ontkende Tommy „Bugsy" Palco donderdagavond met een scheermes te hebben aangevallen. Volgens hem Is er sprake van een opzet in de on derwereld can Soho, om hem er in te laten lopen. Falco zou aan de poli tie een valse verklaring hebben af gelegd. Intussen worden drie personen door Scotland Yard angstvallig be waakt. Het zijn Rita Comer, de vrouw van Jack Spot, Falco en zyn handlanger Johnny Rice, die ook een aanklacht tegen Spot heeft inge diend. Rita Comer heeft verschillende dreigbrieven ontvangen. Op haar aanwijzing wer den twee manenen uit Soho tot ze ven jaar gevangenisstraf veroor deeld, wegens een aanval op haar man. Tn de Londcnse onderwereld is men gewoon onderlinge veten zelf uit te vechten. Om dezelfde reden genieten Falco cn Rice hun politie bewaking. Rita Comer verklaarde gisteren: „Myn man en ik proberen al een hele tijd 'n normaal leven te leiden, maar ze laten ons niet met rust' - De Comers hebben twee dochtertjes van passing van de sociale verzekerings- 1 zeven en drie jaar. WASHINGTON. Er is groot ru moer ontstaan rond de Amerikaanse minister van Defensie. Charles Wil son. Senator Seantor heeft z'yn af keuring over hem uitgesproken, om dat hy pogingen van het Congres om meer geld voor -de luchtmacht be schikbaar te stellen „beürieglyk" heeft genoemd. De democraten eisen dat hij af treedt cn de voornaamste republi keinen in de commissie voor de ge wapende diensten, sen. Styles Brid ges, beschuldigde hem van „een on gerechtvaardigde kleinering „van se natoren", Gpon enkele republikein verhief zich om Wilsons opmerkin gen te verdedigen. Of deze kwestie zyn portefeuille in gevaar zal brengen was niet ter stond vast te stellen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2