C D Gezicht vanaf de Torenflat Tf WALDO-TAXI 1 HONKBAL Ook SVV kan Schiedam niet baas worden (5-2) Spannende derby in Boshoek Verkeersregeling moeilijk öp G, Verboonstraat Lutherse kerk heeft weer een eigen predikant Zr. Visser naar Nw.-Guinea SUCCES VOOR WF- HARMONIE Veteranen-toernooi door Kethel gewonnen Koeriersters SCHIEDAMS VERMAAK Tennistitels in IN DIT WEEKEINDE Jong en „oud op de planken bij buurtvereniging Voltastraat Sluitin ss feest van Amateur Huldiging en feest bij Demos „Schiedam voor voor Christus" Duivensport Televisie in kleur bij Radio Blanken Zuster Visser naar Nieuw Guinea b. en - Burgerlijke Stand Afsluiting verkeer Beursbrug Tot de verkeerslichten komen... Ds. S. G. v. d. Haagen bevestigd Gisteravond de 2 motorrijders ernstig gewond Bromfietser reed meer dan 40 km in Kilometerlaan Uitreiking jeugd- verkeersdiploma Kleding vatte vlam uitzending" Schoolhui tenhuis wordt geopend Dr. F. QUISPEL Adverteer regelmatig 2 Zaterdag 30 juni 1956 Het elfde jaarfeest van de buurtvereniging- „Voltastraat", dat zaterdag avond in het Volksgebouw werd gehouden, bracht zowel de jonge als de oude tonelisten op de planken met vrolijk spel,- waarbij de goed ge vulde raai nog al eens hartelijk bon lachen. Het ledenaantal (178) is mo menteel zo groot als nooit te voren, kon dc voorzitter, de heer v. d. Spek, in zïjn openingswoord vertellen. Vooral bij de jeögdtoncelgroep is de animo groot. De jeugdtoneelgroep ol.v. Harry t hoedanigheid bij Demos zou blijven. Kadiks had het leeuwenaandeel van *T~ de avond met de opvoering van het blijspel „Bennie als huisknecht" van Dick Faber, waarin een jongeman tot koddige misverstanden komt door de toegenegenheid, die hij voor één van twee zeer op elkaar gelij kende zusjes {welke weet hy soms zelf niet) koestert. Na een wat aar zelend begin, -waarbij de jeugdige spelers nog wel eens in de tekst bleven steken, ging bet allengs be ter en trad vooral. Harry Kacüks op de voorgrond. De spelers, die vorig jaar november ook met veel animo een opvoering verzorgden, kwamen wat meer tot rust en zo werd het nog een zeer genoegelijk stuk, waar in -de twee sportieve zusters zich goed weerden. On de leiding van Jan van Ingen gaven de oudere tonelisten een aan trekkelijke opvoering van de beken de klucht „Spook te koop" van Dick varj Maarland. De „oudjes" toonden het voordeel van meer routine en kwamen zo tot een vlottere vertol king dan de jongeren. De zaal amu seerde zich uitstekend met het spel en genoot na afloop van een gezellig bal 0.1.v. de heer S. Broekhuyzen op de muziek van een eigen bandje. De tombola, die goede aftrek vond, be stemde de opbrengst voor het uit stapje van de kinderen, die waar schijnlijk de volgende maand een reisje zullen maken. De voorzitter vroeg in zijn ope ningswoord aller aandacht voor de ledenvergadering, die op dit jaar feest za) volgen en waar een nieuwe secretaris en zo mogelijk een twee de voorzitter zullen moeten worden gekozen.. Voorlopig verleent de oud voorzitter, de heer F- Baris nog zijn gewaardeerde medewerking. Gepro beerd zal worden de schaakclub die het voiüg jaar een beetje is blijven steken, weer op gang te helpen. O Vrolijk feestgedruis vulde zater dagavond de zaal van café Liberty aan het Broersveld, waar de Schie- damse toneelvereniging De Amateur de bloemetjes buiten zette om het seizoen op waardige wijze af tc slui ten. Voor de leden, die nu eens op hun stoei bleven zitten, was het een bijzonder gezellige avond. Voorzitter P Kamp drukte zijn te vredenheid uit over de groei van de vereniging, die thans 130 leden en ongeveer 30 jeugdleden telt. Niet slecht voor een vereniging, die pas twee jaren telt. Dit seizoen zijn er vier opvoeringen gegeven (de laat ste: Cïske de Rat). Het aanstaande seizoen zullen de dertig spelende leden zich voorbereiden op een drie tal. toneelstukken, waarbij serieus gepoogd zal worden het "spelpeil op te voeren. Op 26 juli zal de jeugd een boottochtje naar Leiden maken Muziek werd deze avond gemaakt door een gramofoon en zeker niet minder door de drie Miba's, waar van zich één als een slagvaardig hu morist ontpopte. Veel succes oogstte ook de 8-jarige cowbow Sjors van Kranen, die cowbowliedjes zong bij zijn tokkelïnstrument. Tussen de dansjes door speelde regisseur Wou ter Kok met zijn echtgenote op de beproefde wijze nog een aantal aar dige schetsjes. Het 36ste jaarfeest van de Schie damse Voetbalver „Demos" heeft direct na de opening nog even een officieel tintje gekregen, toen de voorzitter, de heer G. van 't Geloof, de heer J, Koks huldigde die nu reeds 34 jaar lid van de vereniging is, waarvan 27 jaar bestuurslid. De voorzitter dankte de heer Koks voor het onnoemelijk vele werk dat hij voor de vereniging heeft verzet en deelde mede. dat besloten was. de heer Koks tot „lid van verdienste" te maken. Spreker hoopte, dat de heer Koks nog vele jaren in deze Geringe belangstelling in de Plantage Ondanks het feit dat het muziek korps van Harpe Davids en het py- perkorps van DOK voor de aan vang musicerend en aanmoedigend door de stad marcheerden, was de belangstelling m de Plantage zater dagavond voor de interkerkelijke bijeenkomst „Schiedam voor Chris tus" bepaald niet groot. Daaraan konden zelfs het muziekkorps van het Leger des Heils, het Hervormd Kerkkoor, het Gereformeerde Evan, gelisatie Kerkkoor en leden van de Vergadering d.er Gelovigen niets veranderen, die ïn de Plantage zè'f voor de aanvang hun beste muzikale krachten gaven. Jammer dat het ontbreken van een goede geluidsin stallatie de zang niet goed tot zijn recht deed komen. Ds. J. D. Smids, hervormd predi kant, sprak een kort openingswoord en ging de weinig talrijke aanwezi gen voor in de samenzang. Ook de sluiting van de bijeenkomst werd door «s. Smids op de gebruikelijke wijze verricht. Na het voorlezen van Johannes 15 en een gedeelte uit Mattheus sprak ds. G- v. Duinen, gereformeerd pre dikant le Wassenaar, de aanwezigen toe. Met de moderne parabel van een mijnongeval in Engeland illus treerde hij de werkelijkheid van deze tijd, van ü-i wereld, die in '40 dichtgevallen is en nog niet geo pend.»,,De wereld boven ons ia dicht gevallen", aldus ds. v„ Duinen, „en ?r is geen uitgang. Het leven is een gevangenis met aan alle kanten muren; angst, wantrouwen, schuld en zonde zijn overal." Destijds zijn de mensen gezamen lijk te werk gegaan om de ingeslo ten mijnwerkers te redden en de hele wereld ademde verlicht toen er eindelijk redding kwam. In deze dichtgevallen wereld verschaft het geloof de uitgang cn de uitkomst, zo besloot ds, v. Duinen zijn sym boliek. Namens de vereniging bood dc voor zitter een elektrisch seheerapparaat aan. Zijn echtgenote ontving bloe men. Er stond nog een tweede huldiging op het programma: de heer C. Tet- tero is reeds 35 jaar lid waarvan 24 jaar bestuurslid van Demos. Wegens werkzaamheden was de heer Tettero verhinderd aanwezig tc zijn, zodat deze huldiging niet kon plaats vin den. Hierna was het de beurt aan het amateur revue-gezelschap „Rotter dam", dat met een zeer goed geko zen en gevarieerd programma de juiste sfeer onder de aanwezigen heeft geschapen cn hot 36ste jaar feest tot een geslaagde heeft ge maakt. Na' het lange zitten, luisteren en kijken, zorgde oen bal dat tot tweo uur duurde, dat de benen wederom los kwamen. Dq s.c.v. De Postduif organiseerde een „inhaalvlucht" vanuit St. Denis, een vlucht die ondanks de gunstige wind, toch een zeer vreemd verloop had. Een mooi succes boekte Th. van We el ie, die 1, 20, 28 en 42 speelde. De verdere uitslagen zijn: 2. 13, 14, 15, 50 J. v. d. Windt; 3 Koos Christen; 4, 21, L. Borrani; 5. J. Ver haal; 6, 35 G, Kiela; 7, 8, 18, 29, 43 J. de Koster: 9 K. Muilwijk; 10. 12. 32 J. Doejaaren; 11. L. Verheugen; 16 P. Gouweleeuw; 17 C. van Tricht; 10, 30 Joh. Christen; 22. 41 H. van Dijk; 23 P. van Os en co.; 24, 31 J. Hazenbrood; 25 H. Blonde; 26 C. de Graaf; 27 J. Verboom; 33 P, Hinten: 34 F. Eijkenbroek; 35. N in 't Hol; 36 K. v, d- Beek; 37 A. Moog; 40. 49 C- de Tuinder: 42 Gebr. Harmelen en co.; 44, 52 A. v d. Tuyn; 45 P. Dal huizen; 46. 53 A. v. d. Grijp; 47 J. Koogje; 51 J. Westerholt. Diploma A. v. d. Tuyn. Voor de zaak van Radio Blanken aan de Mesdaglaan 12 verdrongen zich zaterdagavond een aanzienlijk aantal mensen om kennis te maken met de aangekondigde demonstratie van „televisie in kleuren.' (niet te verwarren met kleurentelevisie, die nog wel een tiental jaren op zich zal laten wachten). Daar deze „te levisie in kleuren" de vorige week voor het eerst in Den Haag gede monstreerd is. was het in deze om geving een aardige primeur van Radio Blanken. Het -kleureffect wordt verkregen door een dunne plastic plaat, die een" viertal kleuren geleidelijk in elkaar doet overlopen, tegen de ruit van het televisietoestel te plaatsen- Dit scherm, dat boven lichtblauwe, in het midden rood-oranje en onder groene tinten geeft, schijnt zich uit stekend te lenen, voor natuuropna men, blijkens ervaringen in België, waar deze televisie in kleuren al flink opgang maakt. De kykers kregen het KRO-pro- gramma voorgeschoteld en konden beoordelen hoe Jan de Clèr en Jules de Korte in kleuren voor de dag kwamen. Het effect was wel wat onnatuurlijk, maar daarom toch ïüst onaardig. Zuster Gré Visser, wonende Voor- nesestraat 5 in Schiedam, zal in het begin van volgende maand naar Nieuw-Guinea vertrekken om daar als verpleegster in het zendingswerk te arbeiden. De uitzending geschiedt door de Ned. Hervormde kerk daar het zen dingswerk in Nieuw-Guinea door deze kerk geschiedt.. Zuster Visser is lid van de Geref, kerk, hetgeen niet bezwaarlijk is dat beide kerken op zendingsgebied nauw samenwer ken. Tijdens 'een gecombineerde kerk dienst zondagavond 1 juli in de Nieuwe Kerk aan de Nw. Maasstraat zal zuster Visser uitgezonden wor den, Voorganger in de dienst is dr, L. J. Cazemier, berv. predikant, maar ook ds. W. A. Krijger, geref. pre dikant zal aanwezig zijn. Esperanto-agendo Jaudon, la 5an de julio Klubves- pero Konversacia vespero ce fami- lio v. Gmk Ploegstraat 19. Venu multnombre al Esperantujo. Zaterdag en zondag werden op de Soenda-banen de open b. en c. kampioenschappen van het tennis- district Schiedam afgewerkt. Een overzicht van de partijen op deze twee dagen hopen wij morgen te plaatsen. Thans alleen de voor naamste resultaten: Finales B-klasse: Dames enkel: mevr. De Roos- mevr. Duyster 46. 6—3, 4—6 Heren enkel: DagniauxJac. van Toor 2—6, 3—6. Dames dubbel: mevr. De Roos/ mevr- Duyster—mevr. Koster/mevr. Ter Veer G1, 6 Heren dubbel: Van Bergen Wal raven/WijlackcrCune/Schippers 6 —2 5—7, 3—6. Gemengd dubbel, mevr. v. Zwie- ten/S chippersechtpaar De Roos 6—3, 5—7. 5—7. Finales C-klasse: Dames enkel: mej. Muldermevr. Cunen 63, 6—3. Heren enkel. Geul—Prins 46, 0—6. Dames dubbel: mej. Mulder/mei - v. Kempen—mevr. A. Bakker/mevr. v. Katwijk 7—5. 3—6. 6—1. Heren dubbel: Don/Schoute Prins/Hylkema 7—5. 64. Gemengd aubbel, mevr. Pictersen. Donmevr. Cune/v. d. Berg 62, 6—1. GESLAAGD VOOR HET POLITIEDIPLOMA Van het Schiedamse politiekorps slaagden voor het politiediploma de agenten J. Voorend en B, Kroon (diploma Aa). de agenten T. H. J. Kuijpers en M. J. de Gruijter (di ploma A) en de adspiranten J. H. T. Gunnewegh en A. Zwaan (even eens diploma A>- GEBOREN: Huiberdina, d. v. H. van Baardewijk en C. C. Sol; Maria C.t d. v. P. A. Schippers cn W. A. H. den Boogert; Yvonne G., d. v. H. Gonlag en D Verhoef; Arnoldus H., 2. v. A. J. A. H. van Zandvliet en J. H. A. M. van de Ven* Aaltje, d. v. J, Verspaget en C. A. Cino; levenloos kind van A. M. Delmee en P. J, M. Gunnewegh. GEHUWD: A. H. Ris 30 jaar en W. S. H. de Jong 26 jaar. r'm;y so,*** (Advertentie t.M.) 67S70—69915 GEMEENTE S f" SCHIEDAM f OFFICIEEL NIEUWS 1 Wegens herstelwerkzaamheden zal de Beursbrug in de nacht van 3 op 4 en van 5 op 6 juli a.s. van 12,30— 6 uur voor alle xijverkeer zijn af gesloten. Dit is een deel van het uitzicht dat de bewoners van de hoogste etage van de torenflat aan de Bur. van Haarenlaan zullen heb benOp de voorgrond het blokkenspel dat Nieuwland heet; de zwarte streep daarboven zijn de huizen aan de Vlaardingerdijk, bekroond door de }]sky-line" van Schiedam. Ruim duizend toeschouwers heb ben gisteren aan de Boshoek met grote belangstelling de honkbal-der by Schiedam— SW gevolgd. Waar SW er de laatste weken beter in is gekomen, en tot op cle tweede plaats is doorgedrongen, was het te begrijpen, dat Je gasten zo weinig mogelijk fouten, wilden om Schiedam een overwin ning niet te gemakkelijk te maken, 'i, na een 0—1 stand, m de der ing verkregen, kreeg Schie dam door enkele veldfouten in de 2e helft van de 4e inning de kans, om de stand op 4—1 te brengen. Ondanks deze achterstand kwam in de 6e inning wederom grote >a nning. toen SVV drie honken Zolang de vernieuwing van de Nieuwstraat in willen. De bedoeling Koemarktbrug, de Gerrit Verboon straat en de Oranjestraat nog niet geheel voltooid is en vooral zolang de vaste verkeerspost met de ver keerslichten op het midden van het kruispunt met de Lange Nieuwstraat er nog niet is, blijft het nog even. behelpen met de verkeersregeling op dit drukke traject. In deze periode van improviseren is er op het kruispunt een verkeers- platform neergezeet, vamvaaraf een politieagent het verkeer in goede banen leidt. Maar er hebben nogal eens kleine incidentjes en misver standen plaats en dit komt naar de mening van de verkeerspolitie o.a. ook door het feit dat de weggebrui kers een algemeen teken van de agent niet vei'staan. Namelijk wan neer hij zijn rechterhand rechtstan dig de lucht insteekt. Met dit teken wordt al het ver keer stilgelegd, of beter er zyn drie betekenissen aan: ten eerste „Let op" in de richting van het reeds gestop te verkeer; tweedens „stop" voor het verkeer in de vrije richting en ten derde vrijmaking van het verkeer dat zich op de kruising bevindt. Dit is een algemeen politieteken dat echter vaak niet begrepen wordt er rfjden in elk geval tientallen weggebruikers doorheen. De politie verzocht ons hier even de aandacht op te willen vestigen. Dan is er nog een andere moeilijke kwestie op dit kruispunt Speciaal voor de wielrijders die van de Koe marktbrug komen en de Lange Gisteravond is met een zeer druk bezochte dienst in de Evangelisch Lutherse kerk ds. S.„ G. van der Haagen bevestigd tot Luthers pre dikant in Schiedam, Hij vervult hiermee een vacature die ruim twee jaar is open blijven staan. Aanwezig waren ook de beide consulenten ds. Johannes en ds. H. J, Jaanus en vertegenowordigers van de verschil lende kerkelijke genootschappen uit Schiedam en uit de onliggende ge meenten; De wereldlijke autoritei- „,C[11WCU1„C uc „JVI v,„ ten waren vertegenwoordigd door gemeente heeft doorgemaakt-zonder vangst. Hij sprak daarbij de ver wachting uit dat wanneer de vangst zo overvloedig zou zyn dat hij het werk met alleen meer afkon, dat dan ook de andere vissers hem zou. den willen bijspringen. Waarmee hij de wens tot samenwerking met de andere kerken m Schiedam tot uit drukking bracht. De heer Van der Vlies, voorzitter van de kerkeraad, voerde hierna namens de gemeente het woord. Hij memoreerde de moeilijke tijd die de is dat zij op het rechter weggedeel te blijven en zich bij de Westvest opstellen totdat de regelende agent te kennen geeft dat zij recht over kunnen steken. Er is een bord ge plaatst die deze regeling aangeeft, overigens op onduidelijke wijze. Deze laatste regeling is overigens van tijdelijke aard, daar er in de toekomst een splitsing komt in het rijwielpad (zoals op het Koemarkt plein) met een speciale baan voor de wielrijders naar de Lange Nieuw straat. door Heshof, v. d. Velden en Bras bezet had. Werper Reijmerse maakte echter geen fout, en be zorgde met 3x slag de gasten aan de derde O (nul), waardoor de kansen verkeken waren. Het is een prachtige wedstrijd geweest, waarin de spelers van bei de teams zich geheel hebben, ge geven, zonder dat de sportiviteit ook maar een enkele maal werd aangetast. Wel moest de wedstrijd een klein kwartier onderbroken worden, toen in de 4e inning v.d. Kooij van Schiedam trachtte de SVV aanvoerder v.d. Bras uit te tikken. In volle run kwamen beide spelers met elkaar in botsing. Van der Kooij had hierbij blijkbaar knie- en dijbeenspieren geblesseerd én moest later door Oosterman ver vangen worde». De vierde inning is blijkbaar de beslissende geworden. Voor Schiedam kwam er een om mekeer, nadat W. v.d. Touw voor de eerste nul had gezorgd. Het slag-, werk werd beter en door kleine foutjes bij de velders, die elkaar in de weg liepen cn de bal ver keerd aanwierpen. werd de stand 4—1. Bij het verdere verloop van de wedstrijd bleek werper de Lange wel wat vermöeid te raken, waar door zijn worpen af en toe niet alleen onzuiver, doch ook te door zichtig en te zacht waren. Bij de tweede helft van deze inning kwam Reijmerse nog voor Schiedam bin nen waardoor de stand 51 werd. In de 8ste inning kreeg Bras door een veldfout van SVV de gelegen heid binnen te komen (5—2). Ook in de laatste inning kon SVV de achterstand niet inhalen. In de Dorpsstraat in Kethel vlogen zaterdag twee motorrijwielen op el kaar in| waardoor de beide bestuur ders vrij ernstig gewond werden. J. A. uit Schiedam kreeg een zware hersenschudding en verwondingen aan hoofd en handen. Hij is naar het gemeenteziekenhuis gebracht. De andere motorrijder G. A. L. uit Schiedam moest met een beenbreuk en ernstige vleeswonden m de Dr. Noletstichting worden opgenomen. Beide motorrijwielen werden ern stig beschadigd. In Schiedam is de eerste brom fietser, die met zijn brommer de sneiheidsgrens van veertig km over schreed bekeurd. Dat dit zondag nu juist in de Kilometerlaan in het j Sterrebos moest gebeuren, maakte de overtreding bijna symbolisch. De overtreder was de zeventienjarige varensgezel M. L. uit Schiedam die met zijn machine meer dan vijftig km reed. Zaterdag j.l. heeft de Harmonie Wilton Fyenoord op het Federatief muziek-concouis, te Gcndt (Gelder land) gehouden, een groot succes behaald. In.de „vaandelafdeling" voor Har monie behaalde W.F, met het ver plichte werk Espana Rhapsoöie van E. Chabrier 57 punten. Met het ver plichte kcuzenummer Ballet des Heures (Uren Ballet) van H. Pon- chielli kwamen zij tot 58 punten, i Door het-hoge puntenaantal van 115 i in totaal behaalden zy een le prijs met lof van de jury die bestond uit de heren Boudyn, Moree en Zonder land. Dirigent der Harmonie, de heer Joh. F. Pala werd door genoemde juryleden gefeliciteerd met dit be haalde succes. De voorzitter der pry zencommissie der Kon. Ned. Fe deratie feliciteerde het gehele korps en overhandigde aan de voorzitter der Harmonie Wilton Fyenoord, de heer Berkelaar, het Federatievaan del, dat onder groot applaus'in ont vangst werd genomen. Met het pun tenaantal van 115 behaalden onze stadgenoten niet alleen het hoogste aantal van dit concours maar ook het hoogste aantal dat dit jaar is verkregen op concoursen van de Kon. Ned. Federatie. Dc drumband van de harmonie Wil top Fijenoord onder leiding van tamboer-instructeur de heer v. Veen behaalde in de 3e afdeling een 2e prijs met 32 punten. Voor deze tam boers, die "voor de eerste maal aan een dergelijk concours deelnemen, voorwaar geen slecht resultaat Dinsdagmorgen om half tien zal de burgemeester mr. J. W. Peek in het Passagetheater de jeugdverkeersdi- ploma's uitreiken aan de "school jeugd. Er zullen projectieplaatjes van het praktische deel van het ver- keers examen en een film worden vertoond. Zaterdagmiddag om drie uur ont stond er brand in het schuurtje ach ter dc woning van de fabrieksarbei der G. G. B., hoek Paulus Potter straatVan Ostadelaan. De werkkle ding van B. die boven een brandend petroleumstel hing, vloog in. brand. B. slaagde er in zelf het vuur met emmers water te blussen, zodat de brandweer die uitrukte geen dienst hoefde te doen. De schade bedraagt 200.—. Conservator gaat Schiedam verlaten Het staat thans vast, dat de con servator van het Stedelijk Museum in Schiedam, de heer D. Schwager- mann, per 1 september onze stad gaat verlaten. De heer Schwager- mann is per i september benoemd als conservator van het Stedelijk Museum in Den Hang. waar hij in het bijzonder zal worden belast mei de pedagogische afdeling. 55 wethouder Th. J. L. van den Berg en mr. N. J. Post, de gemeente-se cretaris. Voor de bevestigende preek nam ds. Jaanus het woord. Ujt Johannes 4 haalde hij de parabel aan van de zaaier en de maaier, waarbij hij uit eenzette dat de predikant als maaier slechts heeft te oogsten wat God als zaaier heeft geplant Aan de ge meente dan komt de beslissing of zy geoogst wil worden. Na dit beeld over de landman haalde de nieuwe predikant in zijn antwoord het beeld van de visser aan en van de Wonderbaarlijke vis- een eigen predikant en dankte de beide consulenten voor hun mede werking. Daarna spraken nog wet houder van den Berg namens dc overheid, ds. J. D. Smids namens de andere kerken in Schiedam en ds Johannes voor de Lutherse kerken in de omgeving. Ds. van der Haagen sprak het dankwoord. In de consistoriekamer hebben daarop de gemeenteleden dominee en mevrouw van der Haa gen de hand gedrukt, terwijl de ge nodigden in de bovenzaal nader met Tydcnz een bijzondere dienst in de hervormde Nieuwe Kerk aan de Nieuwe Maasstraat is gisteravond mej, Gré Visser, die binnenkort naar Nieuw-Guinea zal vertrekken, om daar ais verpleegster in het zen dingswerk te arbeiden, door de ge meente „uitgezonden". Op dit punt ïs dc laatste tijd een zekere verandering te constatercri, zo merkte dr. L. J. Cazemier. hervormd predikant, op in zijn korte preek. Als een werker nu uitgezonden wordt, geschiedt dat uit het midden van de gemeente, van waaruit de werker vei trekt. Dit is een teken dat dc zending een zaak is van de gehe le gemeente. Verder achtte dr. Cazemier het een verheugend teken van de samenwer king tussen de kerken op het gebied i an de zending, dat mej. Visser, dse lid is van de Gereformeerde Kerk, door de Hervormde Kerk uitgezon den 'kan worden. Dit dan als af spiegeling van dc komende consti tuering van de Evangelische Kerk, waarin alle protestantse kerken gaan samenwerken. Dr. Cazemier haalde ook nog even de boodschap van de hervormde sy node over de status van Nieuw-Gui nea, die zoveel stof heeft doen op waaien. aan. Men moet deze zo zien dat het evangelisatiewerk niet al leen een taak is van het westen, maar van alle volken, zo meende hij. Woensdag 11 juli zal het Schie damse schoolhuitenhuis dat in de ge meente Oosterhout, temidden van hei en bos is gebouwd, officieel wor den geopend. De opening zal geschie den in tegenwoordigheid van een groot aantal hoofden van Schiedam se scholen, die zich daar dus kunnen overtuigen van de omstandfgheden waaronder hun pupillen „een week Zondag zijn de eind wedstrijden verspeeld van het veteranentoer- nooï georganiseerd door de vereni ging DHS op het eigen terrein te Kethel. De uitslagen waren: Kethel—DRZ 2—2 (door strafschoppen werd Ke thel winnaar), SeegersSVDPW 0— 1; Voor de 3e prijs: Seegers—DRZ 42; Voor de le en 2e prijs: Ke thel—SVDPW 5—0. In de pauze van het toernooi werd een damesvoetbalwedstrijd gespeeld tussen de dames van DHS en die van een Schiedamse handbalvereni ging, waarbij de gastvrouwen met 23 verloren. Opmerkelijk was het vele malen hands maken in deze wedstrijd, wat met vreemd was, daar er van de 22 speelsters 16 handbalsters bij wa ren. De belangstelling voor het toev- nooi was zeer groot en een DHS Ook ds. W, A. Krijger, geref or- bestuurder vertelde, dat het nog meerd predikant, stemde met dr. nooit zo druk op het DHS-terrein Cazemier in wat de vreugde betrof over de samenwerking der kerken. Verder wees hy er op dat het leven van zuster Visser altijd sterk in het teken van de barmhartigheid jegens anderen had gestaan. Zy gaat dan ook naar Nteuw-Guinea uit roeping. Nadat door de talryke aanwezigen nog psalm 121 was gezongen, sloot dr. Cazemier de bijeenkomst. .uuai&ueii Ui ue 'WVUIMOI «OUH mi*ïi yiijJ.i.tu ..vuil de nieuwe predikant kennismaakten. I buiten" zullen kunnen vertoeven, VOOR HEDEN Apothekers nachtdienst: M. M. H- Evers, Lange Haven 81. Bellen bij ongeval: G-G. en G.D. Tuinlaan 80. telefoon 69290, Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag) Tm 9.30 tot 4-30 uur en iedere avor-1 (behalve woens dags en zaterdags) van 7 tot 8 30 uur Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam. geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur. Iedere avond (behalve donder dags ei zaterdags) van 7 tot 8.30 aur; des zondags gesloten. Stedelijk Museum: Expositie eigen •aniouioo SUTnaisuooiuai 'jjraAi GeoprnJ "dagelijks van 2 tot 5 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Dc mooiste vrouw ter wereld". Monopole, 2, 7 en 9 uur; „Paniek in Gibraltar". VOORSTELLINGEN Liberty, 8 uur: De Amateur, jaar feest. Volksgcbouw, 8 uur: b.v. Voltastraat toneelavond. Tivolf, 8 uur: Voetbalver. Demos, feestavond. 8 uur: Vara-televisie- Biauwehuis, club. Plantage, 8 uur: Comité Schiedam voor Christus, bijeenkomst. geweest, a de laatste voetbalwedstrij d werden de prijzen uitgereikt door de voorzitter van DHS, de heer B. Gouka. Spreker vond het jammer dat er enkele grieven zyn geweest, maar het volgend jaar zal er van iedere deelnemende vereniging een lid. zitting nemen m de commissie en zo zal men deze grieven trachten te verhelpen. Aanvoerder v. d. Ma- rel van de Kethelse vrienden mocht de fraaie wisselbeker in ontvangst nemen, oftewel overnemen van_ de winnaar .van vorig jaar, Heins- broek's vrienden, die w de voor- wedstryden al vierden uitgescha keld. Tevens ontving Kethel een blijvende prijs, als le prys. Aanvoerder van SVDPW, de heer v. d. Knaap ontving uit handen van de heer Gouka de 2e prijs. De der de prijs, een mooie lauwertak, kreeg de verg. Seegers. De heer v. Oers sprak namens Seegers (Karseboom) en vertelde dat het elftal dat van middag op de been was gebracht samen precies 423 jaar oud was. Hij vond het sportieve wedstrijden en hoopte het volgend jaar weer van de partij te zijn. SCHIEDAM Vrouwenarts te Schiedam HERVAT PRAKTIJK RIJSCHOOL Te hoop aangeb. Toeristenkaarten van Neder land, Belgie-Luxemburg, Duitsland en Frankrijk, on misbaar op uw reis. Speciaal bromfietskaarten van Ne derland bij kantoorboekhan del Modern, Boerhaavelaan 124, teL 68415. Blanke dressoir 139.en hoger. Blanke stoelen 11.90 en hoger. Blanke ronde ta fels 69.Plate, Gr. Markt 1921, Schiedam, Lessen Voor scootërles naar Autorij school H, P. Take, Jan Sonjé- Straat 4, Rotterdam, telefoon 36777. Personeel gevr. H.H. Banketbakkers! Gevr. voor terstond of later een le bediende, tevens goed kunn. afbakken, één oven, leerling of 3e bediende. Aanm. maandag of dinsdag, Frits Grandia, Hoofdstr. 147, Schiedam Tel. 68016. Permanent Wave Moderne coiffures. K. v d. Kruit, Dames- en Herenkap per, Singel 195 (nabij Sta tion), tel. 69841. XJw perma nent is bij ons in goede han den. Permanent 8.- en 10.- Oliepermanent 11 (stroom loos). Dameskapsalon W. N. v. Erk» speciaal adres voor perma nent wave, compleet 6,—. Broersvest 115, tel. 67237. Bivenen Passptegels 120x30 geplaatst 12.75, 120x36 14.75, 80 rond 17.—, geslepen ruiten - voor suitedeuren, schuifglas. autoruiten enz. levért u Loo- plk's glasindustrie, Boterstr. 39, Schiedam, telefoon 68945 Van Boenen voor verf. De zaak met de vakkundige voorlichting. Dam 4143, te lefoon 66192. /U^A^A^VA»nA^/\^A^VVVVVl

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 5