E I e „artiesten >talen j azz en Eden's appèl Chauffeurs ziften dikwijls doodmoe achter het stuur R] Hl Deltaplan biedt miljoenen- bevolking recreatie-gebied In 1943 en 1952 meer kinderverlamming Frankrijk verrast doch nog niet ongerust lucifers- IChauffeurs zó moe dal gezondheid leed 3 Ze zitten maar te existeren Zware straffen gevorderd lil 4-voudige werking... exteo geneeskracht! €hefarii?e4 Water zakt in Duitsland Franse troepen blijven in Duitsland Viaduct stort in te Arnhem Roken geen oorzaak van longkanker, zegt Rus WEL EPIDEMIE MAAR TOCH..... Wegverkeer eist VIJF DODEN Politieman gewond tijdens vechtpartij Huwelijk van Jos en Simone kon niet doorgaan CNV wint te weinig leden I Zware straffen g»Bif'ÊffSrB'ü voor te lange I "il n'M rijtijden Verbeten strijd in Tibet? DEFENSIEHERZIENING IN WESTEN Oplossing voor de Randstad Holland Nog geen akkoorc' in glazenwassers staking •Woensdag IS juli 1930 3 55 (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. Negen jongelui „van goeden huize" zoals men dit noemt, stonden gisteren achtereenvolgens in het verdachtenbankje ran de Amsterdamse rechtbank. Jongelui in zachte sucde-schoenen, Amerikaanse overhemden en nauwe broeksptfpjes. Z\\ hadden elkaarteren'kennen in de omgeving van het Leidseplein, het leven. i eindeloze debatten over de zin van Al debatterend waren zij een club gaan vormen, een club van gelijkge zinden, samengebonden door hun ge meenschappelijke liefde voor het rit me van de jazz. Maar de club ont aardde langzamerhand in een bende. Zij gingen jazzplaten stelen, eerst uit bravour. om de wereld hun nioed te tonen, later uifc ernst. Overal in de stad stalen zij grammofoonplaten, die 's avonds eerst werden beluis terd en de volgende dag aan opko pers werden verkocht „Onverschillige misdadigers die hun "rienden en vriendinnen onher roepelijk naar de andergang slepen", zei de officier van justitie. Hij eiste tegen de meeste tien maanden waar van vijf voorwaardelijk'en tegen de 39-jarige reclametekenaar H. J. van B. die ook medeplichtig was aan het stelen van drie auto's twee jaar jeugdgevangenis. „Ik zit dat wil ik eerlijk beken nen een beetje met deze zaak in mijn maag", zei een van de advoca ten. „Wij hebben te maken met een type mens, dat iets abnormaals heeft. Wij kennen deze mensen niet: zij zitten maar in een artiestencafé te existeren. Waarom toch?" Omstreeks de jaarwisseling is. het begonnen. Meestal met zyn tweeën gingen de jongens naar grammofoon platenzaken. De een hield de ver koopster aan de praat, terwijl d'. an der een aantal platen in zijn tas stop-te. Zij hadden een hele. techniek ontwikkeld. Om de verkoopster een tijdje weg te krijgen, vroegen zij bij voorbeeld wel eens naar een opname van niet bestaande werken, zoals „de symfonie van Prokowjew", Vooral de 22-jarige reclame-ont werper P. C. M. zou goed van de tongriem gesneden zijn: hij vroeg om folders van grammofoonplaten en stuurde de verkoopsters op zoek naai' allérlei andere zaken, terwijl een der andere leden van het com plot de platen wegmoffelde. MEN' behoeft geen goochelaar te zijn om een maaltijd uan drie gangen, in een lucifersdoosje te per sen, Britse geleerden hebben dat be wezen1 'ta maandenlangzoeken naar de samenstelling oan noodrantsoenen voor militairen in 20 compact mope- lijke vorm. Ze hebben kans gezien de inhoud van een bord soep in een tablet orri te zetten, vlees in korrels en aardappelpuree en appèlmoes in poeder. Èe maaltijdsou nog smake- lijlc zijn ook. Om de inhoud van het lucifersdoosje eetbaar te maken, be hoeft er alleen maar water te wor den toegevoegd. tAdvertentie IJJ.J 4 middel»» tozame* werfcen rnrltrr. Jrraefcliyer w laegderifcr, In de hele wereld wdnft tegen pip en griep meer en row r een combinatie tan middelen gebruikt De 4 middelen van Cfiefarine „4" -elkop zichzelf a! beroemd - keipen eikaar en wen' >n daardoor bij zonder weldadig. FRANKFORT. De zware re- Kens en de hevige onweders die Duitsland tijdens het weekeinde getroffen hebben, zyn tot een einde gekomen. Tenminste tien mensen zijn om het leven gekomen. Grote gebieden in centraal en Noord-Duitsland overstroomden toen dedoor de regen gezwollen rivieren buiten hun oevers traden in de Westduitse staten Hessen en Beneden-Saksen en de Oostduitse staat Thuringem Het verkeer jp dè Weser ligt stil en verschillende grote wegen in centraal Duitsland staan nog steeds onder water. Na een droge en over bet algemeen zonnige dag begint het water nu te vallen. Volgens de Oostduitse radio kwa men in Thuringen tijdens 't week einde drie personen om het leven tengevolge van wolkbreuken. PARUS De Franse premier Mollet heeft een Russisch voorste! om de Franse bezettingstroepen in Duitsland te verminderen van de hand gewezen, op grond van het reit ,;dat het voorstel niet werkelijk van öien aard was dat het een verminde ring van spanning verzekert." De Sowjet-premier Boelganin deed het voorstel in een brief van 6 juni. Boelganin zond soortgelijke brieven, inzake ontwapening, aan een aantal Westelijke mogendheden. De Franse autoriteiten deelden mee, dat zij met allen overleg gepleegd hebben en dat zij soortgelijke antwoorden gezonden hebben. ARNHEM. Een gedeelte van 'n in aanbouw zijnd viaduct in Arn hem is ingestort, waarschijnlijk als gevolg van een ondeugdelijkheid in een der constructiedelen. Het ver keer zal er lange tjjd hinder van ondervinden, terwijl de instorting een flinke schadepost betekent voor de aannemer. Bij het storten van beton In het middengedeelte tussen de kolommen, brak namelijk de bekisting, waar door het beton scheurde en men in allerijl aan het werk is moeten gaan om het er uit te stampen door mid del van pneumatische boren e.d. Hiermede was 'men vanmorgen nog lang niet gereed. Onder het viaduct heeft men een groot aantal stalen pijpen aangebracht, die het wél hebben gehouden. LONDEN Een vooraanstaande Russische chirurg, die thans in Enge land vertoeft heeft aan een Brits par lementslid verteld, dat longkanker ook in de Sowjet-Unie steeds veel- vuldïger voorkomt. Hij weet dit niet aan roken, maar aan het toenemende gebruik 'van teer bij bestrating en aan uitlaatgas sen van verbrandingsmotoren. Dit heeft Walter Elliot, een conser vatieve ex-minister van gezondheid dinsdag in het Lagerhuis verklaard. Hij zei dat de chirurg, wiens naam hij niet noemde, voorzitter van de Sowjet-medische academie is. en deel uitmaakt van de Russische parlemen taire afvaardiging, die. thans een be zoek aan Engeland brengt. /er* DEN HAAG, Uit de beschik bare gegevens blijkt, dat wij dit jaar inderdaad weer met een epi demische verheffing van de kinder verlamming te maken hebben, doch het aantal gevallen is nog geringer dan in de jaren 1943 en 1952, jaren, waarin zich een epidemie van kin derverlamming voordeed. Aldus de geneeskundig hoofdinspecteur van de Volksgezondheid, dr. C. Banning. Hieronder worden enige getallen verstrekt over het voorkomen van ae ziekte in dVjaar, in 1955 en de jaren 1952 en 1943, getallen, die tot bovengenoemde conclusie aanleiding geven: 1943 1952 1955 1956 Januari Februari Maart AprÜ. Mei Juni Juli (x) tot en 30 19 10 12 3 2 6 50 2 14 3S 187 7 39 200 419 31 178 (3d met 16 juli. Operaties van kinderen die niet onmiddellijk behoeven te geschie den dient men uit te stellen. Ook de inentingen bij kinderen stelle men uit tot na de epidemie. Door over vermoeidheid kan waarschijnlijk ook het uitbreken van de ziekte bevorderd worden en het is daar om gewenst, vooral kinderen niet aan abnormale inspanningen bloot te stellen. Dit wil uiteraard niet zeggen, dat men de kinderen de normale sportbeoefening hoeft te verhieden. Een regelmatige leefwijze OOSTBURG Twee Belgische dames verloren, dinsdag het leven en twee heren werden ernstig gewond, toen hun auto op de weg van Oost- brugge naar IJzendijke met grote vaart uit een bocht vloog en tegen een vrachtauto botste. Berkel-Enschot Op de rijksweg Tilburg—Den Bosch reed' dinsdag een personenauto met vier arbeiders tegen een boom, nadat de. bestuur der, de 55-jarige G. Peters, door een hartverlamming was getroffen. Van de drie mede-inzittenden werden er twee ernstig gewond. Emm en Het 5-jarig zoontje van de familie Kuipers, dat op zijn fiets de Weerdin gerstraat wilde overste ken, ,werd door een personenauto aangereden. Het kind overleed tijdens het vervoer naar een ziekenhuis. Weesperkarspel De 59-jarige H. M. van Doesburgh uit Bussum is dinsdag in het Merwedekanaal bij Weesperkarspel verdronken, nadat zijn auto te water was geraakt. De wagen bleek tien meter van de kant te zijn gekanteld. De heer Van Does burgh had nog een ruit stukgeslagen om zich te bevrijden. door eigen ivapen - (Van onze correspondent) MIDDELBEERS. - Bij gen vecht partij met oen tot nog. toe on bekend individu is gisteren de wachtmeester van de rijkspolitie A, Veltmeijer _uit Middelbeers in Nrd.- Brabant vrij ernstig gewond. De po litieman had in de buurtschap Neer- eind een man zien rondscharrelen die hij vaa? meende te herkennen als de dader van enige recente aan randingen. Toen de heer Veltmeijer hem aan sprak reageerde de man onmiddel lijk fel met enige klappen met een ijzeren staaf De wachtmeester raak. te pijnlijk gewond aan de rechter duim. Dit had tot gevolg dat hij toen hy zijn pistool had getrokken de veiligheidspal niet achterover kon krijgen. De onbekende trachtte hem het pistool afhandig te maken en in het daaropvolgende gevecht ging het wapen af. Een kogel door boorde de linkerarm van de- wacht meester. De man' ontrukte de heer Veltmeijer bet pistool en maakte zich er mee uit de voeten. De wachtmeester werd kort daarop he vig bloedend langs de weg gevon den. I en vooral een tijdig naar bed gaan is, zoals steeds de beste raad voor het kind. aldus dr. Banning. Bij voorkeur reize men. niet zon der noodzaak met jongere kinderen naar plaatsen, waar zich een opeen hoping van ziektegevallen voordoet. OokIs bet gewenst massale kinder-, bijeenkomsten in deze streken te vermijden, Het is noodzakelijk, dat mén de uiterste hygiëne mét. de toiletten en het .gebruik daarvan betracht. Het .wassen van de handen met ruim water, én zeep na het gebruik van de toiletten en voor de maaltijd is noodzakelijk. Het zwemmen bui ten de zwembaden, is behoudens in het .water in zee, af te raden- GLASGOW. Met grote ver ontwaardiging hebben honderden inwoners van Glasgow geprotes teerd tegen de beslissing van sherjf Hay om het huwelijk van. de uit Nederland weggelopen Simone Snijders en Jos van der Vis voor lopig niet te laten doorgaan. De sherif nam zijn beslissing, nadat de Nederlandse consul-generaal Van der Rijdt namens de moeder van Simone en namens de vader van Jos een bezwaarschrift had inge diend, Jos zou in Amsterdam willen proberen de ouders alsnog van ge dachten te doen veranderen: Simo ne verklaarde vastberaden, dat ze in Schotland zou blijven. De con sul-generaal, die een onderhoud met het tweetal had, zou aange kondigd hebben alle stappen te la ten nemen om het huwelijk ongel dige te verklaren, als het misschien toch nog gesloten zou warden in Schotland. Vervol# van pa#. 1 R -wordt hier en daar veron dersteld, dat Eden. heeft ge sproken gelijk hij deed om paal en perk te stellen aan de looneisen, die weer alom in het land opklinken. Ons lijkt dit een eenzijdige uitlegging. Waren er geen looneisen geweest, misschien dat de premier nog even zijn- mond had gehouden. Maar het hoge woord had er toch eenmaal uit gemoeten. Een .andere zaak is of van de re gering niet- kan worden gevorderd, dat zij iets meer doet dan het'laten klinken van waarschuwende voor- 1 den. en het treffen van sommige consumptie-beperkende maatregelen. Kan'zij volstaan met rustig of, zo men wil, verontrust, af te wachten wat er gebeurt? Er zijn industrieën, die het over een nieuwe boeg gooien die van de automatisering. Maar af gezien van het feit, dat vele andere het niet doen, is deze methode, die neerkomt op een volkomen doorbraak uit het keurslijf der oude spelregels, in haar gevolgen veel te weinig te voren onderzocht. En dan, wordt wel een handicap zichtbaar van de huidige regering: efn gemis aan geneigdheid ora zich te bemoeien met dingen, waar zij zich naar goed-conservatieve opvattingen heeft buiten te houden. En toch, wanneer GrootrBrittauruë economisch moet omschakelen, dan is een zekere' planmatigheid daarbij onontkoom baar. Labour zal de omschakeling niet kunnen en niet willen tegenwer ken: maar de sociale staat zal deze partij in stand willen zien blijven. Dat kan strijd te over geveu. „Doorbraahinf ectie" UTRECHT. Tijdens de verga dering van hel'. CN.V. heeft de voorzitter van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheids personeel, de heer T. Kapinga, ge wezen op de minieme winst die het C.N.V. aan leden boekt, „Door het slechte voorbeeld van de ouderen" aldus de heer Kapinga, „wordt de jeugd geïnfecteerd door de doorbraakgedachte". Hü drong er by het verbondsbe- stuur van het C.N.V. op aan. de arbeiders duidelijk te maken, dat christelijk sociale politiek iets an ders ts dan socialistische politiek. Ds. P. N- Kruyswijk zei namens de generale synode van de Gere formeerde Kerken dat het bestaan van christelijke, maatschappelijke organisaties een levensbelang is voor de kerk. De 'heer Tilanus die namens de C.H.U. de vergadering bijwoonde, onthulde dat het systeem van de loonvorming een belangrijke rol speelt bij de kabinetsformatie en dat dit een moeilijk punt blijft. Vanmorgen spraken, de heer F, Fuykschot over de christelijke vak beweging in Canada en de heer A. Vanistendael over het I.C.V.. het Internationaal Christelijk Vakver- 1 bond. (Advertentie Md.) (Van één onzer redacteuren) 1JR WEG DERTIEN, even voorbij Dordrecht, 's avonds half twaalf. Een man met een witte helm steekt een stopbord omhoog, als op de donkere weg de lampen van een vrachtauto zichtbaar worden. De wagen stopt en bet licht In de cabine gaat aan. Achter het stuur zit een jonge man. Ilfj is vuil en bleek, zijn ogen branden van het lange turen op de donkere weg. „Rijksverkeersinspectie", zeg de man met de helm. „Mag ik uw werkboekje even?". De chauffeur geert het en leunt achterover, zijn ene hand nog aan het stuur, de andere losjes naast zich op de bank. Hij is moe, dat staat op zijn gezicht te lezen. Dat blijkt ook uit zijn werk boekje. Daar staat: begin dienst tijd half tien. De chauffeur werkt al veertien uur. „U bent over tijd", zegt de man van de verkeersin- spectie. „Waar komt u vandaan?" „Ik heb een machine weggebracht naar Breda", zegt de chauffeur. Hü is negentien jaar en pas bij zijn baas in dienst, „Maar", voegt bij er aan toe, „ik hoef vanavond niet meer terug naar Leiden. Ik blijf in Rotterdam. Ik moet morgen om 3 uur laden aan de Merwehaven". „Dat wordt dan weer een overtre ding", zegt de controleur, want het is duide" 'jk, dat deze chauffeur zijn tien uur rust niet zaT krijgen. Dit voorval bad een paar weken geleden plaats, tijdens een vierde grote controle die de Rijksver keersinspectie dit jaar hield. Tach tig controleurs Waren 38 uur lang in het gehele land in actie. Allé strategische punten'waren bezet en honderden chauffeurs moesten hun werkboekje laten zien, vaak meer dan een keer. Het resultaatwas gelijk aan dat vau de voorgaande acties. Chauffeurs, die vijftien tot twin tig uur in touw waren en daarmee eeu verantwoordelijkheid op zich" namen, die zy niet konden dragen, chauffeurs, die te weinig Vrije da gen kregen en chauffeurs, die werkboekjes toonden, die zó- voor treffelijk waren ingevuld, dat de controleurs wel moesten vermoeden dat er geknoeid werd. ET leugenboekje noemen de chauffeurs het werk boekje in de wandeling. Tientallen foefjes kennen ze om het een rechtscha pen aanzien te geven. Meestalweet de patroon er alles van. Hij laat het toe, verwacht het zelfs van zijn OM. HEKELT WANTOESTAXDEX j V'-7t->ra<ol,-: a: ->_• ktraacn «JU» r>l j h. ::t mensen, „omdat er met het rij tijdenbesluit nu eenmaal niet te werken is", En daarmee is het hek van de dam. Dagelijks zitten in Nederland chauffeurs achter het stuur, die niet langer dan een uur of vit\ vijf hebben geslapen, die regel recht uit Parijs of Kopenhagen komen, werktijden maken van twintig uur. Ze bevolken de toch al overvolle Nederlandse wegen met hun zware materiaal, met vrachtauto's en autobussen die dui zenden guldens hebben gekost en niemand die weet of ze nog wel in staat zijn daartoe. Natuurlijk, een regel is het niet. Het zijn de slechten, die de markt bederven, en die aansprakelijk zijn voor. de tientallen processen-ver- baal, die op elke actie van de Rijksverkeersinspectie volgen- Ze 'hebben hun argumenten klaar. Het zijn er vele en een van de meest geliefde is. dat het rij tijdenbesluit bij consequente toe passing net. wegvervoer volkomen lam zou leggen. S da*, rijtijdenbesluit werkelijk iets onmogeUjKs? Het dateert uit 1939. De werkweek voor chauffeurs is toen vastge steld op 55 uur, wat in som mige gevallen verhoogd mag wor den tot 62 uur. E)e werktyd mag als regel niet langer zijn dan tien uur. Voor chauffeurs van auto bussen, waarmee tochten gemaakt worden, is dat veertien uur. De .chauffeurs hebben recht op een vrije dag in de weck cm eens in de drie weken moet die vrije dag op een zondag vallen. Het rijtijden besluit geeft nauwkeurig aan. met hoeveel uur de diensttijd verlengd mag worden. Alle chauffeurs in loondienst vallen onder dit besluit en het werkboekje werd ingevoerd om de naleving te controleren. Na de oorlog is het wegverkeer sterk uitgegroeid. Het was duide lijk dat er. spa tin in gen zouden ko men, Het besluit is nooit in idjn volle zwaarte toegepast. En ook de kantonrechters slaan niet met alle felheid tae. Maar de tendens bestaat om voorwaardelijke hechtenissen ook onvoorwaardelijk te gaan opleggen. Het nieuwe rijtijdenbesluit, dat thans in de maak is, zal met veel rekening moeten houden, wil men tot verhoudingen komen waarbij 1 het niet meer, zoals nu klachten regent over en weer. Controle: ieder ogenblik kan de chauffeur worden aangehouden en dan moeten zijn papleren kloppen. Vaak kloppen ze niet, want er wordt in Nederland nog wel eens te lang gereden. KAUMFONG. In India terug gekeerde reizigers hebben meege deeld, dat de Tïbctanen een verbe ten guerilla tegen de communistisch- Chinese bezetters voeren. De Chinezen hebben reeds meer dan honderd zware tanks, die van Russisch maaksel schijnen te zijn, naar Tibet overgebracht om. het ver zei te breken. De Tibetanen blazen voortdurend bruggen en wegen op, terwijl tal van wegen door de Chinese troepen vermeden worden, omdat de rebel len daar telkens hinderlagen leg gen. MIDDELBURG. - Het Delta-plan zal niet alleen van grote betekenis zyn voor de veilig-heid van onze laaggelegen gebieden, doch ook een oplossing bieden voor het nijpende probleem van de recreatie voor de snel groeiende bevolking in de zo genaamde Randstand Holland. Dit betoogde gisteren ir. G. C. Lange, adjunct-directeur van de provinciale planologische dienst in Zuid-Holland in een door het provinciaal bestuur van Zeeland in de Statenzaal te Mid delburg belegde byeenkomst. Zuid-Holland zal in 1980 een mil joen inwoners meer tellen dan op dit moment Het volbouwen der overgebleven ruimten tussen Rotter dam en Delft en tussen Delft en Den Haag biedt geen oplossing. Er 20U hier een stad ontstaan, die het ka rakter van steden als Londen en Fa- rijs zou krijgen. Vandaar, dat ge dacht is aan expansie naar het Zuid westen. Berekend is, dat in 1980 zo'n 750,000 mensen tegelijk met vmkantie langs Brielse Maas, Oude Maas en Spui komt nen er niet De oplossing moet dus in het zuiden worden ge zocht In de Grevelingen kan door peilverlaging een aantal schitterende zandeilanden ontstaan, die uitste kend zyn in te richten voor deze massarecreatie. Als eeumaal het Del taplein is uitgevoerd, zyn de verbin- dingen over de dammen naar Schou-.j wen, Noord-Beveland en Walcheren j zeer eenvoudig. Ir. M. de Vink, directeur van de f prov. planologischedienst voor Zee- zullen gaan. Met recreatiegebieden l land, was van mening, dat het ge wenst en noodzakelijk is de aan de gang zijnde ontwikkeling der rand stad. zodanig om te buigen, dat zeker een deel. van de bevolkingsaanwas wordt, opgenomen in de nog niet zo dichtbevolkte gebieden, w.o. Zee land. De landsregering moet deze „uitsmering" der bevolking ernstig bevorderen en daartoe de nodige faciliteiten verlenen. Ir. Lange antwoordde: „Als u die miljoen kunt opvangen, ga dan uw gang. Dan zullen w(j heel wat min der zorgen hebben." Prof., ir. J. L. Klein, hoofdinge nieur-directeur van de prov. water staat van Zuid-Holland, heeft nog enkele technische vragen behandeld. Hij achtte het niet uitgesloten, dat nadere studies zullen uitwijzen, dat meer landwinst mogelijk is. Hij zei ook. dat de Nieuwe Wa terweg zijn topcapaciteit nadert en dat er nog een vaag plan is, deze aan de zuidzijde te verdubbelen. Hij meende, dat in geen geval de Wes- terachelde de taak va» de Waterweg 2al kunnen overnemen. 1 ("Van onze correspondent) PARIJS. De publicatie in de „New York Times" over de nieuwe defensiepolitiek, die admiraal Rad ford in Amerika bezig zou zyn te werken, heeft in Parijs het no dige opzien gebaard. Radford zou doende zijn de defensie van Ame rika om te schakelen op de ato maire afweerwapens. De luchtvloot zou sterk vergroot worden. Slacht offers zouden zowel het leger als de vloot worden. Het blad sprak zelfs van een vermindering met ongeveer 800.000 man. Het spreekt vanzelf, dat men zich in Harijs ging. afvragen of zo'n grote vermindering niet een terug slag zou hebben op de contingenten, die Amerika op het ogenblik in Europa heeft gelegerd. Er is van Amerikaanse kant in de Navo- kringen een geruststellende ver klaring afgegeven. Lang niet alles wat in de „New York Times" staat wordt echter tegengesproken. Dit alles treft te meer, waar kort geleden ook uit Engeland klanken zyn gekomen, waaruit blijkt, dat men in dit land tot bezuiniging op de defensie Wil overgaan, in het bijzonder ook weer onder het ar gument, dat men terug zou kun nen vallen op atomaire afweerwa pens. Als dit Tand inderdaad vijf honderd miljoen pond op de de fensie zou gaan bezuinigen, zou dat neerkomen op een sterke vermin dering van het aantal Engelse manschappen: Ook de Engelsen hebben echter onmiddellijk op dat punt geruststellende verklaringen afgelegd. In het bij'zonder hebben ze onderstreept, dat Engeland er niet aandenkt zijn verplichtingen tegenover zijn geallieerden te ver zwakken. Het zou dit bovendien heel moelyk kunnen, aangezien het Engelse contingent Is vastgelegd m het verdrag van de Westeuro- pese Unie. De V.S. hebben een der gelijk verdrag niet. Ze zijn dus for meel in zoverre veel vrijer. Aangezien men in Amerika be weert, dat eventuele drastische wij zigingen in de Amerikaanse defen sieplannen eerst na de verkiezin gen in de VS, aan de orde zouden kunnen komen, betekent dit, dat Amerika, wanneer het zyn defensie zou gaan herzien, Jat eerst kan doen nadat de NAVO-verplichtin- gen al vastgesteld zyn. Dan komt er nog een nieuw plan voor het daaropvolgende jaar in bewerking, waarvan de hoofdlijnen ook reeds vaststaan. Dit alles tezamen maakt, dat men in NAVO-kringen de Amerikaanse verzekering, dat in geen geval de verplichtingen van Amerika in de NAVO verzwakt worden, volstrekt ernstig neemt en in dit opzicht nog niet bijster on gerust is. DEN HA AG. De staking van de ongeveer 0 Haagse glazemvas- S,ers duurt nog steeds voort- Ook de C.N.V_ en K.A.B.-bonden heb ben. zich achter de staking gesteld. Inmiddels hebben gisteren be sprekingen plaats gevonden tussen Vertegenwoordigers van de werk gevers en de Algemene Bedrijfs groepen Centrale (N.V.V.) De par tyen zouden wel nader tot elkaar zijn gekomen maar er is nog geen akkoord bereikt. De werkgevers organisaties zullen op korte termijn overleg met htm Haagse leden ple-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2