Eerste pogingen om kuster vlot te trekken mislukt C Gierzwaluwen winnen n vlieg wedstrijd van de torenvalken e die ii d e De juli-stormen bliezen jonge duiven uit 7 nest Prijsuitreiking tot slot Martinit-nederlaagserie IllÉti j i Vanmiddag derde poging Maas99 van tts" en VAN WOERKOM even in augustus vliegwedstrijd Wie heeft iets verloren? Burgerlijke Stand De Spaarbank in de maand juli „Speelduivel en metgezel' CRESCENDOBIJ TER HEYDE OP DE KUST Maand juli in ers Oefenwedstrijd: SW—Amsterdam SW-athleten naar Engeland Uitspraken rechtbank Voetganger gewond bij aanrijding Ook een SVV-pool Fiets gestolen Kobaltsmokkel berecht Stagnatie op route door stad verwacht Veertig jaar bij ingenieursbureau EEI? BRIL [)AT de maand juli niet bepaald uitgeblonken heeft door fraai en warm zomerweer weten we allemaal en dat een dergelijke weersgesteldheid voor sommige vótiels catastrofaal kan zijn zs met duidelijk. Zelfs hebben we in genoemde maand een drietal heuselijke stomen gehad, die onder de vogels en speciaal onder de houtduiven enkele slachtoffers hebben gemaakt.,Tijdens de eerste storm werd mij een jónge pas uitgevlogen houtduif bezorgd, die niet tegen het woeden der elementen was opgewas- senten die door een hevige windstoot finaal tegen de grond merd gesmakt. jjhem enkele dagen in observatie gehóuden,7maar gelukkigbleek, dat hij geen ernstige gevolgen had ondervonden van zijn onzachte ken nismaking mei het plaveisel. Na hem nog eens stevig geroerd te hebben, u-erd hij in vrijheid gesteld-en met een sneltreinvaart verdween hij in de richting van het .Volkspark, TfNKELE dagen, tijdens de tweede ■*-J storm, kreeg ik nummer twee. Deze jonge houtduif was pardoes uit. het nest geblazen en aangezien hij nog.slecht ih de veren zat en de vleugels nog niet veel te betekenen hadden, was hij .niet in staat geweest om al fladderend zijn val enigszins te breken- Ik. had niet veel hoop bem-in het leven. te. houder» en he laas. de volgende morgen bleek hij zijn korte leven al weer beëindigd te hebben. Er waren meer vogels die van het slechte juliweer te lijden heb ben gehad- Zwaluwen b.v. konden slechts op een beperkt aantal dagen insekten uit de lucht halen en ik vermoed, dal schraalhans dikwijls keukenmeester is geweest. En hoe een deel der jongen er af gekomen is. laat zich slechts raden.- De enige vogels die van het natte weer geprofiteerd hebben zijn me rels en zanglijsters. Zoals men weet zoeken de lijsters hun voedsel op de grond en dat bestaat voornamelijk uit wormen en slakjes en aan deze insekten heeft het in die tijd aller- minst ontbroken. Bij mü in de tuin. plus in de om liggende tuinen bivakkeerde weken lang een merelman met vier sprui ten. Het wijfje hebben we ncoit ge zien; dit is vermoedelijk, veronge lukt. Het mannetje kweet zich uit- stekend rnn zijn raak cn voerde de jongen van de vroege morgen tot de late avond. Hoewel hij geen assis tentie van het wijfje had, groeiden de jongen als kool. Nu cn dan nam hij er nog even de tijd aj om een deuntje tczingen in de pereboom. Bovendien moest h\j ook het oog houden op stropende katten en dat deed kij den ook terdege. Als hij zo'n rover ontdekte sloeg hii ogen blikkelijk alarm en hield daarmee Ook de jonge -futen in een d*.r plassen van het nieuwe bos zijn ai flink uit de kluiten geschoten. De zebra-achtige strepen op de romp zijn al zo goed als verdwenen, zodat zij al aardig op de oude dieren gaan lijken. Alleen de kop is nog ge streept; doch als we een maand ver der zijn, is ook. dit laatste kenmerk van jonge vogel geheel verdwenen- IN DE HAVENS- "Roven onze binnenhavens is het ■*-* (als het water niet te veel ver ontreinigd is, hetgeen tegenwoordig maar al te vaak het geval is) bedrij vig van kapmeeuwen met hun be delende jongen achter zich aan. ter wijl enkele sterntjes of visdiefjes eveneens komen zien of er ook klei ne visjes te verschalken zjjn- Spie dend vliegen deze laatste boven het water en- zij hebben met .de toren valken gemeen, dat zij biddend bo ven hun aanstaande prooi in de lucht blijven staan. Op een gegeven moment ploffen zij op, soms zelfs in het water, en in de meeste geval len is. hun duik niet tevergeefs ge weest. Dan klinktliun overwin- ningskreet :,.pri-err-". en met het visje tussen.de snavelhelften vliegen zij weg naar de plek. waar het wijf je of deuitgevlogen' jongen op een hartige brok wachten. De sterntjes worden terecht ook ...zeezwaluwen genoemd. In de eerste plaats omdat zij even goed en snel kunnen vlie gen als zwaluwen en ook vanwege hun sterk gevorkte staart, die zij met de zwaluwen en- wel speciaal rnet de boerenzwaluw gemeen heb ben. REISKLAAR Intussen begint het weer rustig te Worden in bos en veld. De vogels hebben hun taak volbracht; zij heb ben hun Mjdrape geleverd voor de instandhouding van de soort. Tenge volge van de drukke tijd van. broe den en alles wat daarmee samen hangt is hun verenkleed min of meer verfomfaaidWe hebben dat de-: vorige maal gezien bij de futen. Langzamerhand wórdt dit gewisseld voor een nieuw, hel winterkleed en. tegen de tijd, dat dit gereed ts, is de trektijd weer aangebroken en aan de trekdrang. moeten de vogels nu eenmaal gehoor geven: ook al is er nóg overvloed van voedsel. De gier zwaluwen zijn hiervan, wel een spre kend voorbeeld. A. DE JONG rustend visdiefje niet eerder op voordat wij tussen beide waren gekomen. Ik denk. dat hy zijn wijfje op deze. wijze verio- ren heeft. Thans zijn de jongen al'? vrij zelfstandig'en daarmee zijn de zorgen van het mannetje al voor een. groot deel weggenomen. VEEL ZANGERS Het was opmerkelijk, dat er nog zo veel vogels zpngen toen juli al op zyn eind liep. Verleden week heb ik op een vroege morgen vrijwel alle in het bos voorkomende soorten ge hoord. Weliswaar van de meeste soorten slechtseen enkeling, doch andere, zoals tjiftjaf, tuinfluiter. spotvogel, winterkoning'en de beide lijsters hoorde ik nog overal. Ook de drie duiven, de houtduif, holen-r duif en tortelduif waren en zijn nog steeds actief- Eigenlijk was het al leen de fitis. die er het zwygen too deed- Zoals ieder jaar zijn het de Jueie! en de tuinfluiter die het zingen het langst \-olhoude'n. De merel "wel tot omstreeks half augustus. De koe koek hoorde ik in de polder de laat ste maal op 16 juli. T)E vorige maal vertelde ik. dat J-' ik nog geen jonge spotvogels h8d opgemerkt, doch thans verne men wc de hongerroep van deze vo gels op tal van plaatsen in hc: oos. in de houtwallen rondom, de sport velden bij het Kethelse bos cn met te vergeten bij vele boerderijen in de polder. Erg prettig dat de spot vogels zo niet succes hebben ge- breed. Der traditie getrouw zullen de gierzwaluwen ons weer spoedig ver iaten. Omstreeks de tiende van deze maand zullen we op een dag opeens gewaar worden, dat 2e met stille trom vertrokken zijn. Thans, begin augustus, suizen zij met hun reeds vliegvaardige jongen hoog door de lucht onder aanhou dend schel ..sie-sie-sie"-geroep. De jongen worden kennelijk getraind voor de lange reis naar de winter kwartieren ergens in de omgeving van de Sahara. De gierzwaluwen hebben overigens wel een enorme prestatie geleverd. Begin mei zijn de eersten hier gearriveerd en het duurde stellig tot aan de helft van die maand voordat alle present wa ren. En nu al jongen, die nu bijna even behendig kunnen vliegen als de oude dieren. Ze vliegen onge lofelijk sbel evenals ze overigens alles snel doen. Een paar dopen geleden toen ik een beetje in mijn tuin aan het rondneuzen was. heb ik ze, daar ze vlak boven mijn hoofd zwierden, een tijdlang kunnen gadeslaan. Ik telde er ongeveer 25 en het „sie-sie- ste" was eenvoudig niet van de tucht. Opeens hoorde ik tussen de gierzwa luwen een heel ander geluid, een snel herhaald „kli-kli-kli" en daar verschenen plotseling twee toren- valken. Schrikt u maar niet, hel was hun bedoeling niet om een gierzwa luwboutje te bemachtigen, maar kennelijk om te 2\en of ze eyen snel konden vliegen als de rappe zwalu wen. De gierzwaluwen riepen eens zo hard en de valken ook. Dit spel letje duurde een hele tüd en Ik moet zeggendat de valken helemaal geen gek figuur sloegen al moesten.ze hef natuurlijk afleggen. Het was een aardige wedstrijd ir. snelheid en wendbaarheid en tfc vond het jam- mer dat de valken er tenslotte ge- Hendriks C. noeg van hadden en naar de toren Moeken; Ja- op de Nieuwe Haren terugkeerden, ui aar hun jongen nog steeds verblij- ven. In de kantine van Martinit op het Volkspark zullen vrijdagavond de prijzen- worden uitgereikt van de Martinit-nederlaagserie. Deze serie i| nu voor de derde keer verspeeld, bij hel vijf en twintig-jarig bestaan werden voor het eerst de nederlaag- wedstrijden in een jubileumserie toen gehouden en het organiseren Van deze krachtmetingen, is nu een traditie geworden. De wisselbeker verhuistdit keer uit de kast. .van SVV naar Excelsior. R. De shirts voor de sportiefste ploeg een prijs toegewezen op advies van een. neu trale commissie bestaande uit de he ren Chr. van Dijk, H. van Veen en ,I>1 Mast zijn voor de vertegen woordigers van de zeegod Neptu-, nus. -•y. ■Een prettig staaltje van samenwer king in despört zijn de lessen in theoretische spelregelkennis, die de leden van Martinït om de veertien dagen donderdags'na de training van enkele scheidsrechterskrijgen. Te dikwijls blijkt op het veld dat de kennis van het spel bij de sport beoefenaar gering is. De aanhang van Martinit heeft dit ingezien en niet tevergeefs een beroep gedaan op de deskundigheid en de welwil lendheid van de SW. De stadgeno ten waren ogenblikkelijk bereid om na het sportieve spel der spieren een spirituele injectie te geven. De ani mo is zö groot dat aan het slot van de cursusvermoedelijk volgende week een forumavond zal worden gehouden, waarbij de Martiniters dan aanslagen kunnen doen op het arsenaal van feitenkennis van de docenten. De voorbereidingen voor de te- Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9-—12.30 uur en Z-5 uur; blauwe autoped: Kinder- pörtemcmnaie: ring met sleutels. .Te bevragen bij de vinders: razen- krans in etui, W, v, Slobbe, P- Potter straat 39-b- bos sleutels, v. -Bruggen, Gordonslrsat 45: padvindersriem, S. v. "t Hof, Lange Kerkstraat 38-b: zwart met witte ceintuur. De Nijs, Louron- straat 5: grijs jongenswindjack. F. Maagdenberg. Zalmstraat. 40: -1 paar witte dameshandschoenen, De Lange, Singel 88: stropdas. G.v. Hal. Korle Het zal niet lang meer duren of ook zij zullen de wijde wereld' in trekken. pakje met kleding. Apotheek het Cen trum. Hoogstraat 118: zwart angora da meskapje. M_ Geerdes Tuinlaan 106; beige regenjas- W.. v; Weggelen, Burg. v. Hsarenlaan 185; groen kindermantel tje. W. Bruïnsma, S. v. Houtenlaan 17; plastic regenscherm. P. v. Holten, v. Ruysdaellaan 14-a; rood kindertasje, P. Wetslefjn,Vlaardigerdyk 28l-a: bloed koralen ketting, v. Mazijk, Grof baan 33; damespolshorloge Kooijman. v., Swin- denstraat 63; zilveren kettinkje met hangertje, H. v. Klink Bubenslaan 22; bedrag aan geld. N. v. Bommel, Rozen- burgsestraat 12-b; bedrag aan field, H. Veenhof. Van Hogendorpstraat 27; por- tetnonnaie met inhoud, C, Nuiten, Over- schiesestraat 7g-a; rode autostej», We- verling. Olmenlaan 1, Kethel: driewielig kinderfietsje Ruseier Dr. Schaepman- singel 33. Geboren: Pierre A H. z. v.-. W- Feen- stra en A, C. van Voorthuiisen; Roelof, - - d. Heide en M. M. Nijsscn; J. Freij en P. S'. V. C. Houtman en 3. den Houting; Madeion L, *d, v„. L. Clements en G, .Blelkaloot; Maria G.- d. v. B. v. d. Moer en.T. van Rijswijk;- Johannes H, z. v. W. van Grootveld en C. Duchenne. Overleden: J. w. Bruggers 81 j; J. Bijioo 83 de Haan 77 J." vr. van J. Bogaards. rugkeer in de KNVB zijn dus goed getroffen. Martinit beseft dat het in een zeer zware zo niet de zwaar ste afdeling is terecht gekomen. Toch vreest men de ontmoetingen met de „eilanders" niet' en heel op timistisch heeft Martinit al gekeken naar de volgende vakantie (niet in verband met de. regenperiodê1956); er zijn namelijk concrete .piannen om dan gezamenlijk naar Duitsland te gaan. Men heeft gedacht "aan Haram, maar de contacten zijn nog niet gelegd. - y Was er in .1955 bij deSpaarbank anno 1820 te Schiedam nog één maand, n.l. juni. waarin terugbe talingen de inlagen overtroffen, in 1956 werd er tot nu toe. in elke maand aanzienlijk meer ingelegd dan terugbetaald. Ook juli "1956 maakte daarop geen uitzondering, het jnleg- overschot bedroeg ih. die maand ƒ185.175,55 (vorig jaar inlegover schot juli 29.448,55)Ingelegd werd in 16.687 posten 761.908,84- (vorig jaar in 15.624 posten 618,443.60). Terugbetaald werd in 2.572 posten ƒ576.733,29 (vorig jaar 2.094 posten 588,995.05). Hei totale tegoed van inleggers be-' droeg op 31 juli 1956 18.962.666,78 verdeeld over 41.853 rekeningen. (31. juli 1955 16.420.331,55 en 40.701 re keningen), Bdzien. wij de afzonderlijke dien sten der. spaarbank, dan zien wij overal hetzelfde gunstige beeld, een stijging zowel van.het gespaarde be drag als van bet aantal posten. Om enkele cijfers te noemen: Inleg af- haaldienst 56.670,50 in 11.487 pos ten (vorig jaar 49.315,in 11.056 posten), inleg bedrijfssparen met ze- gelkaarten. en door middel van loon- inhouöing ƒ10.236.50 (vorig jaar juli ƒ,8.545,03). Het spaartegoed vanultimo juli 1958 als volgt belegd: Effecten f 10.851.536,84 Onderhandse leningen, 6.588.670,16 Hypotheken 3.443.475,— Wat.de beleggingen betreft springt speciaal In het oog het feit dat de hypothekenportefeuilleder spaar bank in de eerste zeven maanden van 1956 steeg met ƒ901.122,50 tegen in dezelfde periode van 1955 182.520 Ook op dit-gebied is dus de activi teit der spaarbank sterk toegenomen. De beschikbare middelenbedroe gen op 31 juli 1956 ƒ1.039.448,45. VOOR HEDEN: Apothekers nachtdienst: Apotheek Rembrandt. Rembrandtlaan 5. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80, telefoon 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur cn iedere avond (behalve woens dags en zaterdags) van 7 tol S.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4-uur. iede re avond (behalve donderdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur; des zondags gesloten- Stedelijk Museum: Expositie eigen werk. Geopend dagelijks van'2 tot 5 uur. Tentoonstelling „Schip en Werf, geopend dagelijks van 1 tót 6 en van 7 tot 10.30 uur; 's zondags van 1.10 tot 5 uur. Julianapark, 7.30 tot 12 uur: Flora- lia 1956, BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur; „Lady and the Tramp", Monopole, 2. 7 en 9 uur: „Speeldui- vei. en metgezel". In Monopole: De film „Speelduivel Metgezel-' is een geschiedenis zonder veel lijn, die zich sfspeelt rondom de poker tafel van een besloten huis ergens »n een klein stadje in California. De speelduivel is John Payne, die met bravour de plaats achter de poker tafel inneemt en het geld opstrijkt voor zich zelf en de eigenares van het huis, Rhonda Fleming.1 De met gezel van John," Payne wordt een vreemde koeiendrijver, die de los bandige gokker het leven redt door zijn belager neer te schieten. De speelduivel geeft stank voor dank en gaat er met het bruidje en het geld van de vreemdelingvan door. Het intermezzo, dat hieruit voortvloeit, heeft met al zijn ver wikkelingen en. revolvergeknal niets met de afloop van de geschiedenis te maken. Het bruidje is naar- onbe kende bestemming vertrokken, de koeiendrijver krijgt zijn- geld terug, maar wordt in een vuurgevecht ge dood. - John Payne en Rhonda Fleming, die overblijven, moeten dan nog even voor een happy, end zorgen. Ze treden in het .huwelijk en vertrek ken -naar San .Francisco om eert niéuw leven te beginnen. ff; ROTTERDAM In de maand juli werden in' de Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek in totaal 10.125 boeken uitgeleend (vorig jaar 11.306), waar van 4.589 romans, 2.495 studiewerken en 3.041 kinderboeken (vorig jaar juli resp. 5.458, 2.782 en 3.066). De uitlening w.as als volgt ver deeld: Centrale Bibliotheek.' Lange Haven: 4.717 (v. j. 5.422). waarvan. 2.901,'.romans enr. E816 studiewerken; Filiaal Dwarsstraat:- 245' (v. i. .220), waarvan 145 romans, 23-studiewer ken en 77 kinderboeken; 'Filiaal Lo- rentzlaan: 1.747 (v. j. 1.583), waar van 768 romans. 444 studiewerken en 535 kinderboeken; Filiaal Dr. Wi- bautplein: 269. waarvan 134 romans en 135 studiewerken: Jeugdafdeling: 1.770 <v. j. 1.919). waarvan 1.249 kin derboeken en 521 kinderstudiewer ken; Uitleenpost Kethel: 745: (v. j. 1.130), waarvan 332 romans, 70 stu diewerken en 343 kinderboeken; Uit leenpost Weeshuis: 316 kinderboeken <v. j. 306); Uitleenpost Ziekenhuis: 316 (394), waarvan 309 romans en 7 studiewerken; Correspondentschap Maasdijk: geen uitlening (v. j. 332). Het aantal houders van leeskaar- ten bedroeg 4.344 (v. j. 3.987); het aantal boeken was 52.065 (vorig jaar. 52.806). Kindervoorstellingen Hoogstraat Belangen Gedurende deze hele week organi seert de winkeliersvereniging Hoog straat Belangen kindervoorstellingen in het Monopole-theater. Op het pro gramma staan o.xn, een goochelaar, die er uitstekend in slaagt de kin deren bezigr te houden cn een ar- cordenist. die vrolijke liedjes speelt, welke de kinderen maar al te -graag meezingen., Het eerste team van SVV speelt op dinsdagavond 14 augustus de eer ste oefenwedstrijd van het seizoen. Het' .is de steeds uitgestelde wed-- strijd tegen .Amsterdam". In de hoofdsteedse ploeg speelt ook Piet Geel mee, de oud-S W-speler. Deze wedstrijd begint,.om 18.45 uur. - - Eind van deze maand, op zater dag 25 augustus, vertrekt een atle- tiekploeg van SVV naar Engeland om, aangevuld met leden, van DOS en SCR, deel te nemen aan club-at letiekwedstrijden. De trip duurt een week en de SW'ers komen op zon dag 2 september terug. De deelnemende atleten zijn: 100 yards; W. v. d. Meer en C. Veld hoven; 220 yards: W.. v. d. Meer en C. Veldhoven; 440 yards: W.'Ver schoor en L. Bravenboer; 880 yards: B. Veldhoven en L. Suyker (J. Bak ker);' 1 mile: B. Veldhoven en W. dé Graaf; 2 miles: J. Smit en B. Krabbendam; discuswerpen: F. Ru seier en W. Schram; kogelstoten: F. Ruseier en J. Ruseler; verspringen: F. Pattiapon en W. Schram; hoog springen: F. Pattiapon en W. Schram. Tijdens de trip zal ook de inter land atletiekontmoeting Engeland— Rusland op 1 september in het Whi te City Stadion te Londen worden bezocht. De Rotterdamse rechtbank heeft hedenmorgen uitspraak.gedaan iri. de zaak tegen de 43-jarige elektricien' A B., die 165,— gestolen zou heb ben van zijn meisje. Hij werd ver oordeeld tot een jaar én drie maan den met aftrek conform de eis. Voor de veertiende maal werd.de 35-jarige classificeerder J.;M. A. van A. veroordeeld, ditmaal tot een jaar en drie maanden. Deze straf was ook tegen hem geëist, omdat hij een inbraak op de Lombardkade had gepleegd en daar 1400,had ont vreemd. Een jaar en zes maanden luidde het vonnis tegen de 23-jarige varens gezel J. M. van der V.. die 1125,— uit de geldkist van zyn tante had gestolen. De eis. luidde een jaar, met aftrek, waarvan drie maanden voor waardelijk. j- De Rotterdamse caféhouder-. H.,- die onder, invloed achter het stuur had gezeten en .in de Witte de With- straat tegen een paal was opgereden, werd veroordeeld tot twee weken en ontzegging van- de rijbevoegdheid voor de duur- van een maand (eis: ontzegging voor een jaar). De 25-jarigé werkster W, N-' werd conform de eis tot zeven maanden met aftrek waarvan vier voorwaar delijk veroordeeld. Zij had van een bejaarde, buurman een portefeuille gestolen. Toen de chauffeur D. van S. uit Rotterdam gistermiddag omstreeks twee uur om zijn auto heenliep, die geparkeerd _stond aan de Overschie- sestraat, werd hij door een fietser, de stoker F. M, M. uit Schiedam, aangereden. Hij kreeg een lichte her senschudding en schaafwonden aan het rechterbeen. Na in het Coolsin- gelziekenhuis behandeld te zijn, kon hij huiswaarts keren. Tegen de fiet ser is proces-verbaal opgemaakt. Ook het bestuur van SW er toe overgegaan om voor deze club een voetbaK.pool" in te stellen. Met de leiding zijn belast de heren P. Droppert, bestuurslid en HA van Druten en W. Eijkenbroek; zij zul len dé kwestie nog bestuderen en met uitgewerkte regelingen komen. Het ziet er in elk- geval naar uit dat de SW'ers komend seizoen ook een gokje kunnen wagen. Vanmorgen heeft de Rotterdamse rechtbank uitspraak gedaan in de grootscheepse smokkelaffaire van strategische goederen naar Oost- Duit&land. De beide Rotterdammers, die in het complot betrokken wa ren, de 46-jarige C. J. v. K. en de 37-jarige G. J. K., zijn veroordeeld tot zeven maanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. De 33-jarige -kapitein van de „Pla net",'H. F. J../K, uit Stade an der Elbe- is tot een maand met aftrek veroordeeld. De eis tegen de Rotter dammers was tien maanden met af trek, waarvan vier voorwaardelijk, die. tegen de kapitein, vijf maanden, met..aftrek. De beide Rotterdammers hadden, zo kwam ter zitting vast te staan, als directeuren van. een cargadcorsbe- drijf tweemaal kobalt en nikkel klandestten naar Oost-Duitsland ver scheept. Ds derde keer liepen ze te gen de lamp, toen de coaster „Pla net" aan de Boompjes 61 vaten koper- en nikkèlafval wilde gaan laden. Door Ronde van- Nederland De hoofdcommissaris van politie maakt bekend, dat in verbandmet het passeren van de renners van de Ronde van Nederland op. donderdag 9 augustus 1956 het verkeer op de door de karavaan te volgen route zal worden gestagneerd tussen 12.30 uur en ca. 13.20 uur. Het betreft de we gen: Schiedamseweg, Mareoniplein, Mathenesserweg, Mathenesserbrug, Mathenesserplein, Van Citterstraat, Burg. Meineszplein, Beukelsdijk. Sta- tentunnel,., Staten weg, Bentincklaan (finish). Parkeren op die. wegen uiter aard op het door dé wielrenners be reden gedeelte van de rijbaan is op die dag vérboden van 10 uur tot het. ogenblik dat de karavaan is ge passeerd.Dit geldt niet voor par- keerkommen. Op- vrijdag 10 augustus 1956 kan tussen 12,45 en 13.50 uur enige stag natie worden verwacht op de vol gende wegen: Stadionlaan, Sportsin- gel, Buitendijk, Hordijk, Reyer- waardseweg (gem, Barendrecht). Gisteravond is voor een pand aan 1 Nabij, het sportcomplex Var- de Snelliusstraat de fiets gestolen kenoord. vindt op die dag te pl.m. van mej. H. S. C. De fiets was niet I 13.30 uug. de start van de 6e'etappe afgesloten. 'plaats,. (Van een onzer verslaggevers) De eerste pogingen om de in de nacht van zondag op maandag de hij Ter Heyde op de kust gelopen Groningse coaster „Crescendo" vlot te trek ken, zyn beide mislukt. Wel zijn het bergingsvaartuig ..Bruinvis" van Van der Tak's Bergingsbedrijf n.v. uit Rotterdam en de sleepboot1 .Argus" N'an L. Smit en Co's internationale Sleepdienst er gistermiddag: bij.de eerste poging In geslaagd de „Crescendo" los te woelen en de kop van het schip weer zeewaarts te trekken. Vannacht is by hoog water een:, tweede poging ondernomen, maar deze heeft geen verder, resultaat opgeJé.vgrd.. Vanmid dag heeft niet alleen de „Argus", maar ook de sleepboot .Maas", eveneens van L, Smit en Co, assistentie verleend. ,-. De „Crescendo" is bij zeer hoog water op het strand gelopen. Vol-, gens dé' verklaringen van de kapi-: teïn B. Schouwstra uit Överschie- omüat de mist die nacht zo dik wss, dat de vuurtorenlichten van Hoek. van Holland niet te zien waren. Daar de coaster maar een geringe, lading voer. is het schip zo dicht on-, der de kust gekomen, dat hét zeer hoog op het strand .vastliep. ■- De 400 ton metende hoot kwam tussen twéé golfbrekers mét zijn', neus naar het zuidén te liggen! Tegen half drie gistermiddag was het water weer zo höog, dat de „Ar-, gus" een lijn ging leggen metde „Bruinvis", die op zijn beurt al een," trosverbinding had met de „Cres-, cendo". Duizenden mensen hadclen zich inmiddels op het strand ver zameld. om het viottrekken van "tni- nuut tot minuut te volgen. Om vijf. over. half drie stoomde de „Argus"' zeewaarts en trok de trossen- strpk.. De „Crêscendo" bewoog zich niet. alhoewel het schip wel enige deining vertoonde,- Pas tien -, minuten later zagen'dé toeschouwers, dat -de neus van het schip 'heel .-langzaam naar zee. getrokken werd; Eerst enige cen timeters, toen eenpaar decimeters en ten slotte enkele- meters. Even zag het ér naar uit, dat".-de slepers dc kaï-wei zouden klaren, maar on danks -de hulp.-die-.de „Crescendo" zelf-bood; door-zijn machines op vol le-kracht mee te laten draaien, zag •men er. geen.kans ,.fee ,hët schip wérkelijk vlot ie krljgéö.-Tfegeri' vier uur maakte, dé -Argus"-'los. en. dat betekende, dat; de eerste poging- was mislukt. Vannacht 'is'.'èr .ïn'-dë. situa tie. van. het schip geen. verandering gekomen. Vanmiddag bij hóóg water heeft mén opnieuw met allé macht gepro beerd de„Crescendo" weer -in zijn element te trékken. Daartoe heeft 'men behalve de hulp van de „Ar gus" ook de ^assistentie- ingeroepen van de sleepboot „Maas", De heer J. Lammes was vandaag veertig jaar verbonden aan het N-V. Ingenieursbureau J. H. Doorman..Hij werd toegesproken door de directie, waarbij hem namens de koningin de eremedaille in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje Nas sau is uitgereikt. Naméns hetper soneel: werd hem ë'en geschenk aan- geboden. Ook van het bekijf kréég hij een cadeau. De .heer. Lammers zal op 24 augustus 's middags om half vier recipiëren in CalahdWest. PHILADELPHIA. „Bamboo", de "oudste gorilla in gevangenschap, heeft zijn dertigste verjaardag .gevierd. Hij verblijft sinds .1927 In .de dierentuin van .Philadelphia en is thans bijna nelernaal grijs.. SCHIEDAM DISTILLATE VItSKAIVTOÓR vraagt voor direct o£ later (mill, of vrl.) Mulo-opleiding gev/enst, doch niet noodzakelijk. Brieven onder no. S-505. bureau van dit blad. Koopf nu uw haard of kachel Onze sortering is enorm Alle goede merken voorradig Oranjestraat 13 tel. 65673 Broersveld. 237-139, tel. 67736 DAN NAAR D. DE BK DIN Oranjestraat 9 SCHIEDAM TEL. 66431 Auto's - Motoren Rijwielen Moffelen van rijwielen, gede monteerd, gemonteerd mét bijlevering yao .nieuwe ket? tingkast, spaken, spatborden en jasbeschermer - )37.50 Frans Whitman. Rotterdam- sedijk 240, telefoon 68948. Personeel gevr. Net meisje voor de paktafel gevraagd. Leeftijd 15-16 .jaar. N.V. •■'Kleedtng'magazijnèn v;h,. Gebr. - Bervoets,Sehie- i Diversen Wie echt kiezen s-wil, heeft geen keus.' Die rrioet naar „Solfagen". Scharen, messen, Gero Specialist. Broersvest 57, Telefoon 55193. Alles op het gébTed van gjaa in lood. ;Aa-Ve' Gias-in-lood- bedrijf, "West Frankelandsé- straat 16. telefoon 66280.,- Uw .mes of schaar bot? „So- lingen" siypt 'ën-' knapt ze op. Slijperij en Staalwaren- handel dolingen". Broers- vest 5?, Telefoon 55193, Alles op het gebied van glas inloocC- „Aa-Ve." -Glas-in- ioodbedrijf, "West Franke- landsestraat ï6,'.'teL 66280. Voor vakantiétochten. en. weekeind-trips'. Te huur motorboot met^Ö slaapplaat sen. -Alle comfort aanwezig. Schipper aan boord. Br. on der no. S.-5Q4 bur. v. d. bb Ombauwplanker» 28.50, met inbegrip, van rail en Jicht, dorikér enz: by Plate, 4-hoog, Grote Markt-19—21. -

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1