C Sportiviteit vóórop in Nederlaagserie ÏÏSÊ3ËEMM HOUTMAN een afstand zijn ze lief... Onbeheerste schoonheid: Het verloren continent Drie piraten Drijvend kerkje stak Noordzee over voor bezoek aan Nederland J Koeriersters Prijsuitreiking Martinit-serie Hengehvedstnjd in de vakantieweek Martinit-j aarf eest Twaalf Provinciën wordt hotel PIANO'S ORGELS Straatnaambord te bekomen' PASSAGE-THEATER VERTOONT: Burgerlijke Stand NVV -jubileumfeest Bejaarde wandelaar aangereden Modelvliegen op Ypenburg Druk jaar voor UW .Oostkerk'vaart om de Kaap Dasscnbuis Milano IV geopend/; Duitse sportlieden zijn vertrokken Den Briel zal groter worden SCHIEDAM Dr F. QUISPEL AIRETOOL NEDERLAND N.V. EEN ENERGIEKE JONGEM AN Zaterdag II augustus I55ó In de kantine op het Volksparkcomplex was vrijdagavond een kleine sportgcmeenschap bij elkaar gekomen om de afsluiting- van de Martinit- nederlaagserie (de prijsuitreiking) bjj te wonen. Voorzitter Van Dyk nam dc honneurs waar door allen een hartelijk welkom te wensen. Voordat hij tot. het plechtig moment kwam. vertelde hü de aanwezigen eerst wat de bedoelingen van het bestuur van Martinit waren geweesi in de jubileum jaren. Het bestuur wilde ceo ncderlaagserie organiseren, niet alleen om veel van de sterkere tegenstanders te leren, maar in de eerste plaats moes ten de komende toernooien het accent van de sportiviteit dragen. F.r werd dus besloten een prys toe te kennen aan dc sportiefste ploeg en de winnaars dan te gedenken met een persoonlijke pr(js. Verder zou het toernooi de normale gang van zaken kennen: een grote wlsselbeker als eerste prijs behoorde daar ook toe. De deelnemende teams hebben dik wijls niet begrepen waarom de tweede prijs beter was dan dc eer ste, maar dat -kwam ook omdat in de praktijk bleek, dat het lastiger was om de sportiefste elf te zijn, dan te winnen met de hoogste cij fers. Het gaat soms om een kleinig heid. aldus de heer Van Dijk. maar de maatstaven van de neutrale com missie zijn kritisch en bindend. Voorzitter Van Dijk bracht dank aan het driemanschap van deze com missie. en aan de vertegenwoordi gers van de deelnemende verenigin gen. Ook had hij dank voor de wel willende houding van dc Schiedam se Scheidsrechtersvereniging. omdat deze organisatie gezorgd had dat er altijd per wedstrijd drie scheids rechters aanwezig waren. Het deed hem groot plezier dat de2e wedstrij den zo bijzonder prettig verlopen waren: geen enkele speler had voor wangedrag een waarschuwing gekre gen. Het wegblijven van VFC wilde dc heer Van Dijk liever niet behande len. maar omdat de voorzitter var. VFC in een ingezonden stuk in één der dagbladen had gereageerd, licht te hij sumier de gang van zaken toe. De heer Van Dijk betreurde het voorgevallene zeer. vooral omdat de contacten met VFC altijd goed zijn geweest, en het deed hein ook nu leed dat WC niet was ingegaan op het verzoek om de prijsuitreiking bij te wonen. De aanvoerder van Excelsior kreeg daarna een fraaie wisselbekcr met dertig toegangsbewijzen voor de feestavond van hedenavond en deze sportman beloofde dat fatf zou trach ten dit bezit volgend jaar te ver dedigen. De tweede voorzitter van Excel sior R, de heer Ten Hoeve, was ver heugd over het streven van Martinit. De ideeële kant van de sportbeoefe ning dreigt nogal eens vergeten te worden, zei hij, en het is daarom prettig dat semi-profclubs contacten onderhouden met amateurs en nog prettiger is het dan, dat zij zich van de sportiefste kont moeten tonen. Men vergeet tegenwoordig veel te snel dat oer. semi-profclub maar één betaald elftal beeft. De shirts met de witte mouwen en kraag en het blauwzwarte front gin gen naar de aanvoerder V3n N'cptn- nus. De penningmeester van deze club, de heer Xelisse, stak ztfn blijd schap niet onder stoelen cf banken. Hij vertelde dat deze mooie belo- De Inschrijvingen voor het grote hengelconcours op 25 augustus in de Delfthavense Öchie komen regel matig binnen. De inschrijving sluit op maandag 20 augustus, dan heeft tevens de loting plaats in zaal Li berty. Broersveld. Het aantal prijzen voor dit groots opgezette concours is één op vier. terwijl het inschrijfgeld slechts vijf tig cent bedraagt. Bij de adressen welke voor in schrijving reeds zijn gepubliceerd eseen kléine wijziging gekomen nL: Hetadres van de heer C. de Nijs is van Beverenstraat 44, ter wijl men zich-ook kan opgeven bij de heer. C. van Leeuwen, Broers- veld 90b, Schiedam. De Schiedamsevoetbalvereniging Martinit gaat vanavond het 28-ja- rig bestaan van de vereniging vie ren met een grote feestavond in Tivoli. Het bestuur heeft na rijp beraad het -gezelschap van Kees Kouwens „Sterren stralen uit Den Haag" uitgenodigd om de avond op "te luisteren. Het kan dus een mooie avond worden, temeer daar een bal het geheel besluit.-De aan vang is gesteld op 8 uur. ROTTERDAM, Nadat stadsont wikkeling een gunstig rapport heeft uitgebracht op het verzoek van de B.v. Wereldhaven om de „Twaalf Provinciën" te verbouwen tot een hotel zou thans ook het College van b. en w. zich gunstig over deze zaak hebben uitgesproken. Hieruit blijkt, dat er plaatselijk dus geen. bezwaren meer zijn tegen een ver bouwing. De uitvoering van.' het plan wacht thans: .alleen op een goedkeuring van hét ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Kerkdiensten Ned. berv. gemeente. Grote Kerk: 10 uur ds. A. van der Most (Rotterdam). 5 uur ds. C. A. EveJetn (Rozenburg). Nieuwe kerk: 10 uur ds. J. K. F. Mantz (Rotterdam) en 5 uur dr. L. j. Caze- mler. Westerkerk: 9 en 10.30 uur dr L. 3. Cazemier cn 5 uur ds. J. Gerritsen (Rotterdam). Vredeskerk: 9 en 10.45 u. ds. A. de Vries (Zeist) en 7 uur Jeugd dienst. Kethel: 9 en 10 uur ös. Kranen burg (Tange-Altevcer) en 7 uur ds. Bijt (Krimpen a/d IJsseli- Gerei. kerk. Oosterkerk: 10 uur ds. L. Blijdorp (Aalten) en S uur ds. W. v. d. Zwaan (Emmer-Compascum). Plantagekerk: 930 uur ds. W. v. d. Zwaan en 4.30 uur.ds. L. Blijdorp- llanakerk: 10 uur ds. P. M. Brouwer (Schüdwoïde) en 5 uur ds. M. Schen- keveld (Rheden-De Steeg). KetheJ: 9.30 uur ds. M. Schcnkeveld en 2.30 uur ds. P. M. Brouwer. Ziekendlenst gcmcente-zlckcrüiuis: 7 u. ds. A. Zwiep. Ned. berv. gcref. evang. Gebouw Irene 10 uur ds. M. Oltovanger (Lolden) en 4 uur ds. K. Stolk Scheven! ngent. Ned. prot. bond. Westvest 92: 10.30 u. ds. J. A. Hebly. Evang. Luth. kerk. )0 uur ds. A. Jcrv- se Gouda Oud.-kath kerk Dam 28: 9JS0 u. Hoog. '"chr. geref. kerk. Kerkgebouw Waran da/Bit.-laan: IC en 5 uur dienst. Chr. gerer. gemeente- Volksgebouw Tuinlaan: 10 en 4 uur ds. M. J. Mid delkoop. Oud-geref. kerk. Jeugdhuis Lange Haven 97: 10 en 5 uur ds F. Segaar. Baptisten-gemeente. Kapel Lange Ha ven 59: 10 en 7 uur tfe. J. Seg3sr. Leger d«s Hells. Lange Haven 2?' 10 UUr helUgingssamcr.korr.st en 7.30 uur verlossfncssamenkomst. Gerrlt Vcrooon- straat- 6.30 uur opentuebtsamenkornst olv. 'majoor en mevr. J. H. Drentje. ning te danken was aan hun Schie damse trainer P. Smit. De neutrale commissie werd daar na voor het serieuze werk'nog be wierookt. De leider van dit trio, de heer Chr. vanDijk,, dankte hiervoor op zijn bekende wj(j2e. Hij liet dit vergezeld gaan van enkele raadge vingen aan Martinit, Lang is Marti nit een toonbeeld van sportiviteit geweest in de .KNVB, in de tweede klas en ook na de degradaties. Hij hoopte dat het bij de rentree in september weer zo zou worden. De einduitslag in de strijd om de eretitel van sportiefste deelnemer Is na de individuele beslissingen van elk lid van de neutrale commisle als volgt geworden: 1. Neptuims 2 2. Fortnn-a 2 3. Excelsior '20 2 4. Xerxes 2 - 5. SW 2 6. DHS en 7. Excelsior R Z VOOR HEDEN: Apothekers nachtdienst: fa. Gouka, Hoogstraat 29. Bellen b(J ongeval: G.G. en G-D„ Tuinlaan 80, telefoon 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woens dags en zaterdags) van 7 tot 8,30 uur. Zondags gesloten. K.K.. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot'4 uur. Iede re avond (behalve donderdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur; des zondags gesloten. diedejfjk Museum; Expositie eigen werk, Tentoonstelling „Schip en Werf', geopend dagelijks van 1 tot 6 en van 7 tot 10.30 uur; 's zondags van 1.10 tot 5 uur. Juüanapark, 7.30 tot 12 uür: Flora- lia 1950. - BIOSCOPEN Passage, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur: „Het verloren continent". Monopole, 3, 5, 7 en 9 Uur; „De drie ."piraten".. VOORSTELLINGEN: Tivoli, 8 uur:. Martinit, jaarfeest. (Advertentie IM.) Singel 114-116 Schiedam Sedert jaren vertrouwd adres Artsen op zondag In spoedgevallen zijn dit week einde de volgende artsen te raad plegen: F. Jungerius. Vondèllaan 2, teb 67355; W. T. P, Nijenhuis, Burg. Knappertlaan 154, tel.- 69889 en A. Hoogondijk, Tuinlaan 74, tel. 88785. Geopend is apotheek fa. 'Gouka, Hoogstraat 29, die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waarneemt. „Indien er een paal met een bord eraan en een straat naam erop vermist wordt dan 'is deze 'hier te bekomen," ai- dus deelde de portier van Wilton-Fijenoord gisteren aan- dé politie mede. .Het straatnaambord vermeldt de naam „Stadhouderslaan" en werd 's nachts met paal en al :«it de grond getrokken en meegenomen door opvarenden van èen Engels schip. Toen de portier van Wüïon- Fijenoord dé vreemde vondst deed, heèft hij het gemeente lijk eigendom .maar onder zijn hoede genomen. - 'Een Italiaans filmteam doorkruiste de Indonesische archipel op zoek naar de schoonheid van exotische landen, de magie van vreemde gebruiken en rituelen, de overblijfselen, van oude culturen: Het is deels dezelfde groep mannen geweest, die onder leiding van Leonardt Bonzi dè moerassen en bergketens van centraal Zuid-Amerika doortrok, waarvan „Macoumba" (Magia Verds) het schone resultaat tuas. Oak. deze nieuwe film „Het ver loren continent" is een document van schoonheid, waarin CincmaScope dit maal een werkelijke en positieve functie heeft en de kleur in één woord schitterend is. Er is in „Continente perduto" zoveel te zien en te genieten, dat de gebrekkige samenstelling van de rijke stof maar op de koop toe moet tcorden genomen. GEBOREN: Johanna E-, d. v. J. v. d. Most en M. Robbercgt; Adrianus J. C., z. v. A. v. d. Laar en P. J. A. Rost; Cornelia H.. d. v. C. H. Schonk en G. C. van Konijnenburg; Barbara, d. v. J. Esbach en A. B. Middendorp; Aloysius W., z. v. 3VL Nettenbreijer en M. R. Mietrop. OVERLEDEN: J. Haanstra, 75 j. vr. van M. Klinge. ROTTERDAM De cineasten hebben wel geluk gehad op hun zwerftocht met een oud zeilschip. Ze maajeten in. Hong kong een Chinese huwelijksplechtig heid te water mee, die geheel vol gens de oude gebruiken en met de feeërieke entourage van kunstig vuurwerk gevierd werd. (Waar schijnlijk) in Siam filmden zij de inwijding van een novice in een Boeddhistisch klooster, een aangrij pend ceremonie, waarbij men ge tuige is van het bijna wrede schouw-, spel van het kaalscheren van een jong meisje. Op. Bali vond men dansende kind- priesteresjes, een lijkverbranding, op Madoera stieren-rennen en lang staat de film stil bij de rijstcultuur op de keurige terrassen langs de hellingen van vulkanen, die hun dreiging nooit verliezen. Veldvruch ten, maar ook levende have, tot gei ten en buffels toe. worden door de bevolking in de rokende krater ge worpen om de goden gunstig te stemmen, Prachtige opnamen van vissers, vol stemming en poëzie en als be kroning van dezesprookjesachtige zwerftocht een. bezoek aan koppen snellende Dajaks met een gevoelig gefilmde romance van een jonge Da- :ak, die zijn bruid kiest. Daar de film zich vrijwel geheel In het ons Nederlanders min of meer bekende Indonesië afspeelt, vallen de vele loopjes, die men met de wer kelijkheid heeft genomen, nogal sterk op. Er wordt gegoocheld met gebruiken, die niet in het gesugge reerde land bekend, zijn, het begrip „amok"wordt geheel verkeerd ge hanteerd en. de gezwollen dialoog, die door Chiel de Boer met zijig aplomb wordt voorgedragen, wemelt van de. gemeenplaatsen en vaaghe den, die men zich na een reis van tien maanden niet kan permitteren. Ook de montage van de film is zwak; ten behoeve van het bioscoop publiek heeftmen gemeend een soort van doorlopend verhaal te moeten construeren, maar het geheel maakt niet de indruk dat de samen stellers zich werkelijk ernstig ver diept hebben in hun stof. Daarbij fs In Monopole: Drie adellijke Italiaanse broertjes zienhun vader sneven. Een Fran se officier, officieel bondgenoot, maar In werkelijkheid een gemene verrader, heeft daaraan meege werkt., Het edele drietal wordt door de Spanjaarden, die het vaderlijke kasteel belegeren, gevangen geno men, en per galjoen als slaaf naar Maracaïbo .gezonden. Piraten ko men het galjoen overmeesteren,-de broers vechten -mee en sluiten zich aan bij de woestelingen van de Ca- raïbische zee, want de Franse ver rader is Spaans admiraal geworden de man moet worden gedood om vader to wreken. Dat lukt op het eind wel, maar voor het. zover is zal eerst de jongste broer omko men. Pleistèr op de wond is het eerherstel van de broers door de Spaanse onderkoning.die boven dien zijn aanvallig dochtertje schenkt aan de oudste Italiaan. Een teder mojnent van een jonge Dajofc en zijn bruidje. Uit: „Het verloren continent". ook de zeer schaarse .toepassing van authentiek geluid een belangrijk na deel; vrijwel steeds overheerst een ordinaire show-achtergrondmuziek. Niettemin is „Het verloren con tinent" een film, die een bezoek aan' de Passage volledig waard is. Zoals we reeds in ons blad heb ben bekend gemaakt zal zaterdag 18 augustus in het Rotterdamse Fijenoord-stadion het jubileumspcl „Leer de aarde bewonen", geschre ven door ds. Jan Wit worden op gevoerd, zulks ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan van het N.V.V. Het spel begint om 6 uur, maar tevoren'zal gedurende een uur een aantrekkelijk, variété-pro- gramma Worden opgevoerd. On dit jubileumfeest zijnuiter aard ook de Schiedamse leden van het N.V.V. welkom en het bestuur van de Bestuurdersbond verzocht ons bekend .te willen maken dat de toegangskaarten, verkrijgbaar zijn vakbonden en ook nog bij het se cretariaat van. de K.V.V.-Bestuur- dersbond, Vïaardingerdijk 57a, tel. 66764. Omstreeks half drie gistermiddag is de 76-jarige voetganger J. van L. uit Schiedam die weifelde bjj het over steken, op de Broersvest aangereden door een bromfiets bestuurd door mevr, K. P. eveneens uit Schiedam. De voetganger liep bloedende hoofd wonden op en werd ter plaatse ver bonden door een juist passerend ge neesheer. Daarna is hij door de GG en GD naar zijn woning gebracht. De leden van dé Rotterdamse Lucht vaartclub der Kon. Ned, Verg. voor Luchtvaarttrekken zondag &.s. met hun diverse soorten modelmotor- vliegtuïgen naar het vliegveld Ypen burg, waar onder auspiciën van hun vereniging lijnbesturingswedstrijdea zullen worden gehouden. Met de Parool- en Kolflbekers en diverse and ere mooie prijzen als inzet zullen de RCL'ers kampen met leden van verschillende andere luchtvaart clubs uit Nederland. Gevlogen wordt in de klassen teamrace, kunstvlucht en snelheidsrace, terwijl de uitslagen gelden voor de competitie der natio nale kampioenschappen der'KNVvL. Voor hen, die naar-de verrichtingen der modelvliegtuigbestuurders willen gaan zten, delen wij mede, dat de wedstrijden om ongeveer 11 uur be ginnen. De Unie van Vrouwelijke "Vrijwil ligers heeft haar werkzaamheden in 1955 wederom uitgebreid. Van groot belang bleek 'het verstrekken van warme maaltijden aan bejaarden. Dit werk begon in Kralingen bij wijze van experiment. Maar vooral in Crooswjjk bleek hier een grote behoefte aan te be staan. - Het bejaardenwerk van de UVV is de" laatste jaren steeds meer. uitge breid. De gemeente versterkt thans Voor het sociëteitswerk een subsidie, maar - toereikend is' dezebij lange na niet De UW heeft thans 27 socië teiten voor bejaarden, met ruim 1100 vaste bezoekers. Behaive het eigen werk. heeft UVV in '55 tal van malen hulp ver leend aan andere instanties. Hier toe behoren de assistentie bij negen tien collecten, de hulp bij de embar- katie van 32 emigrantenschepen, het „wclfare"-werk. de hulp bij het be volkingsonderzoek en de reumabe strijding en het afnemen van ver- keersexamens voor de jeugd. In dc organisatie van het UW- werk streeft men steeds meer naar decentralisatie. Hierdoor wordt de verantwoordelijkheid verdeeld over, de wijkleid«ters.:.wat het -eigen .ini tiatief ^bevordert, '•j.va-v-j V/r- "vTn"rgeVnuw wVst^êfrd w&L avondihet feestelijke slot van dt mcravondvoetbalcompetitie in Delfs- ha ven. De hoofdschotèl ;van het pró-r gramma -was de prijsuitreiking,dié door de heer J. Keur, - secretaris penningmeester van dé afdeling Rot terdam van de KNVB geschiedde. Stedos kreeg de eerste prijs. Het had uit zeven wedstrijden elf punten we ten te behalen en mocht zich daar door kampioen noemen. Demos werd tweede, Kortenaer derde en Saturnus vierde. Na het: officiële gedeelte heeft men kunnen genieten van een aantrekke lijk cabaret-programma, waarna men tot slot nog een gezellig dansje kon maken. De beren vormen in diergaarde „Blüdorp" altijd een bijzondere at tractie. Urenlang houden zU het publiek in de ban. De bezoekers ge-, nieten met volle teugen van de „goeierds", die op hun dikke voet-: zolen op het buitenterras slobberen. Kaakjes, boterhammen, olienoten en zuurtjes zijn de.lekkernijen, waarvoor de bruine beren gaarne „mooi" gaan zitten, Door de goedige blik uit hun ogen wordt menigeen vertederd en kinderen zouden graag zo'n beertje als huisdier willen bezitten. Er is echter geen gevaarlijker dier dan een beer. Als die ergens z'h venijnige nagels in slaat, dan Iaat hy de prooi niet meer los. Daarom, bekük ze op een afstand, Dan bleven ze lief. ROTTERDAM.Het m.s. Oost- kerk van; de Holland-Australië L\|n dat vanCamavon in West-Austra lië op weg is naar Rotterdam, heeft zijn vaarplan gewijzigd en neemt de route om /de Kaap, De maatschappij heeft deze maat regel genomen om eventuele onge regeldheden rond het Suezkanasl te ontlopen. De Oostkerk.' die Genua nog zal aanlopen, zal waarschijnlijk zeven dagen later dan verwacht was in Rotterdam aankomen. De maatschappij heeft r.og geen beslissing genomen voor de route van de andere schepen. ^efi|^e^^e^|^glfbe- r|)^hg^?iff&k.rindassen <;bijgekre- "genVvDèL-hè.er-H. Ass'eiman opende vanmorgen in' "de kfeMiddelland straat 7 i;zijn v dakscnhuls „Milano" waar men een keuze kan doen uit duizenden dassen. De fabricage verzorgt :de heer Asselman zelf, maar de stoffen worden uit -Italië geïmporteerd. De 'zaak heeft een oppervlakte van 25 vierkante meter en men heeft het-interieur zo modem mo gelijk ingericht. De etaleur N. D. Brij heeft- 'veelwerk gemaakt ven de etalage, die van draaibare ach terwanden is' voorzien. (Va» een onzer en werd oorspronkelijk sen tegen de wind. Een verslaggevers) gebouwd voor de Britse poos lang tijdens de 24 Een merkwaardig Admiraliteit om dienst uttr durende tocht was schip voer gistermiddag te doen bij het oprui- de kruissnelheid van 6 de rivier op uit zee. De men van mijnen. .Daar- knopen gereduceerd tot „John Ashley", drijvend om is het geheel uit 3 knopen, kerkje van The Missions hout gebouwd. Tegen half zes meerde to Seamen, nu op een Achter het stuurunet de „John Ashley" bijzondere tocht ter ge- stond de predikant Eric waarop o.m. dè Rotter- legenheid van het eeuw- Casson, volledig be- damse Missions-predi- feest der Missions, in voegd als scbeepso//i- kant W. Popham Hos- plaats van varend'op de der. Dat was zijn be- - ford. de directeur van Theems, van schip naar roep tot hij vijf jaar ge- het gemeentelijk Haven schip. Een iveek lang zal leden besloot de Britse bedrijf, ir. Koomans, en het scheepje in Rotter- kerk te gaan dienen als de Britse ptce-cons«I dam blijven, dan gaat predikant. Een heertijk midden op de rivier wa- het nog bezoeken bren- schip, zei hij, een heer- ren overgestaptbij de gen aan Utrecht, Am- lijk schip. En hij was- Rivierpolitie. Allerlei sterdam, Groningen, best te spreken over de groepen mensen, ook Delfzijl en Antwerpen, oversteek van Ramsgate van instellingen en Rond vijf uur gister- naar Rotterdam. Hy is scheepvaartbedrijven, middag arriveerde de op het laatste- moment zullen het schip komen „John Ashley" ter hoog- de plaats komen inne-- bezoeken'inet zijn rui- te van de Waalhaven, en men van. de Nederland- -me kajuit onderdeks, die daar voer de „Edith II" se zeeman, die. jarenlang, kan dienen als filmzaal- van de Rotterdamse schipper van de „John ij'e, als .leeszaal, als Missions haar Londense Ashley" was. kerkje, en als gezellig zusterschip tegemoet. De Rev. Frederick ueftrek om naar, d-e te- The Missions heeft eigen Laight, oud-mijnwerker, - levisie te kijken.'Maan- scheepjes in tal van ha- al lange tijd de vaste dag zal de burgemees- vens, maar er is maar geestelijke aan boord ter zich aan boord be- êên kerkschip als de van het kerkscheepje, geven: Ook andere be- „John Ashley". Het vertelde dat het schip langs tellenden rijn tcel- schip is twaalf jaar oud hard heeft moeten bok- kom aan boord. Vanmiddag zijn de Duitse gasten van de NCSU vertrokken. Ze heb ben hier drié dagen doorgebracht, met allerlei sportiviteiten o.a; atle tiek, volleybal enhandbal. Een Rotterdams twaalftal gaf een korfbaldemonstratie, een sport die. in Duitsland bijna niet wordt be oefend. „Rotterdam is veel schoner en veel gemoedelijker dan ohze grote steden," zei een Duitse jongeman ons en op dé gezellige avond, waar gastheren en gasten elkaar ontmoet ten. zei de Duitseleider .o.m;: „We hebben hier broederschap en ver draagzaamheid gevonden." Aan de wandelmars van heden- middag heeft een groep van. 64 Duit sers die tot volgende week 'in Was senaar kampeert, met veel enthou- siasme deelgenomen, Deze sportuitwisseling was èen vervolg op de ontmoeting van vo rig jaar toen een groep Rotterdam mers naar Dortmund is geweest. Ontiverpwet ivijziging genieenten op Voorne Voor de gemeenten op westelijk Voorae is een ontwerpwet Ingediend waarin wijzigingen van de gemeen tegrenzen worden voorgesteld. Briel- Ie zal ongeveer drie maal *zo groot worden dopr uitbreiding naar Oost- voorae, Vierpolders en Nieuwen- hoorn, Hellevoetsluis zal worden samen- gevoegd mét de gemeenten Nieuwen- hoorn en Nieuw Hélvoet, welke laat ste gemeenten beide zullen worden opgeheven. De. buurtschap Tinte komt ;in haar Geheel bij Oostvoorne. De gemeente C tenhoorn krijgt een gedeelte,, oosteujk'van het Voorns kanaal, van het grondgebied van Niéuwènhoorn. Roekan je verliest 'n gedeelte van Tinte,. doch krijgt een kleine uitbreiding nabij de Quak. Het is de bedoeling dat deze wijzi gingen van kracht worden op 3 ja nuari 1058. De betreffende gemeen tebesturen kunnen hun zienswijze kenbaar maken tót 1 december a.s. KETHEL Hiermede betuig -ik mijn hartelijke dank. aan de vrij willige brandweer Kethel (dorp), buren, kennissen en alten die aandeel hebben in het behoud van mijn boer derij bij de brand van 9 augustus j.L A; VOLLERING. Groeneweg 15, Kethel Vrouwenarts Schiedam AFWEZIG, tot 3 september Weerneming: Telefoon 69126 Industrieweg 18 YLAARDINGÈN vraagt voor spoedige .indiensttreding voor a dm. werkzaamheden. Techn, bekendheid strekt tot aanbeveling. Uitvoerige sollicitaties uitsluitend schriftelijk te rich ten aan bovenstaand adres. Te koop aongeb. Naaimachines koopt u bij de vakman. Voor Schiedam het vertrouwdste adres A." van Leeuwen, Hoogstraat 62, te lefoon 65783, Reparaties on der garantie. Betaling in overleg. Fotografie Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, tele foon 66720. In spoedgeval des gewenst in. 1 uur klaar. Rolfilms vergeten? Automaat staat voor u klaar, Allé soor ten films. Foto K.' v. Vuu ren, Hoogstraat 106. Auto's - Motoren Rijwielen Moffelen van rijwielen/gede monteerd, gemonteerd met bijlevering van nieuwe ket- tingkast, spaken, spatborden en jasbeschermer37.50. Frans Waltman, Rotterdam- sedijk 240, telefoon 6894B. Permanent Wave Hélène Permanent met toe stel, het beste wat er is, com pleet 5.—; stroomloos 7,50. Op vertoon van deze adver tentie ƒ1,— korting! Dames- en herenkapsalon „Hélène". Rembrandtlaan. 22, telefoon 67170. lessen Voor scooterles naar Autorij school H. P. Take, Jan Sonjéstraat 4, Rotterdam, telefoon 36777. Wonlngruil Wonïngruil. Pand te koop, best- uit dubb. benedenh. en dubbel bovenh-, Rotterdam, omgeving Math.pl., beneden huis best. uit 6 k., keuken, kelder, badkamer, 2 w.c.'s, tuin met schuurtje. Leeg te aanvaarden in ruil voor klei- ne huurwoning (flat of derg.) te Vlaardingen", Schie dam of Rotterdam <W). Event, ook ruilen zonder koop. Brieven -onder no. S-506 bur van dit blad. Diversen Van Loenen voor Verf. De zaak met de vakkundige voorlichting. Dam 4143, telefoon 66192. Laat uw spiraal vErmaken tot modern opklap- of kantelbed. .Prima afwerking, als nieuw terug. Hét goedkoopste adres DUK, Groenendal la (Broers- veldpad). telefoon 67Ö28 (na S uur telefoon 66789). Ledi kanten, matrassen, opklap- bedden, hutledikanten, kam- peerbedden enz. Kom èens praten. Huwelijk Weduwnaar, 'ruim. 70 jaar. met woning, wenst kennis making met weduwe tussen: 6570 jaar. flink postuur*. Brieven onder no. S-507 bur. van dit blad. Inlijsten van platen en foto's en aquarellen, schilderijen. Scherpe prijzen en toch twee jaar garantie G, van Loenen, Dam 4143, telefoon 66192. Showroom: VTaardingerstr. 6. Alles op het. gebied van glas In lood. „Aa-Ve" - Glas-ln- loodbedrijf. West Franke- landsestraat 16. tel- 66280 Voor uw feesten geen stoelen lenen bij de buren maar bij ons. kunt u ze huren H J. Stentler. stoffeerderij. meu belmakerij. annex reparation, W Frankeïandsestraat 79, te lefoon 69974.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1