LUCHTLIJN tussen Rotterdam en liet Ruhrgebied komt in zicht Nog geen nieuwe (in)formateur Verbinding met Londen sneller en goedkoper dan via Schiphol ..Convairs' mogen hier niet landen Rijk betaalt kleuter f 10,000 smartegeld „Overtuiging van onschuld kan niemand mij ontnemen5 Ernstige critiek op getuigen-verhoor Duitse industrie wil zich bij Zestienhoven vestigen Reconstructie van zittend! kabinet aan de orde? Op het laatste moment hinderlijke beperking Zieke schipper uit Katwijk opgenomen door m.s. „America" Nederlandse zeeman in Denemarken verongelukt 59 Raad voor Onderwijs ontmoet bezwaren van onderwijzers Bromfietser rijdt oude man aan Aanrander gepakt door reservist Oog verloren bij ongeluk op school NEDERLANDER SCHMIDT IN DJAKARTA, Geen repliek Positie van de gepensioneerde uit Indonesië Tweejarig kind in wasted verdronken Herdenkingsdienst van „Onesimus" „TELEFLITSEN" Lausanne op scherm en uit luidspreker RADIO EN T.V. WIND Maandag 17 september 1956 3 (Advertentie l.M.) (Van een onzer redacteuren) Er is een goede kans dat Rotterdam reeds volgend jaar een luchtverbinding krijgt met het Ruhrgebied. De Britse maat schappij „Dragon Airways" wil een lijndienst voor passagiers- en vrachtvervoer openen tussen Newcastle in noord-Engeland. Rotterdam en Düsseldorf. Dezelfde maatschappij heeft ook een concessie gevraagd voor een verbinding tussen London-Airport en Rotterdam. „Dragon Airways" zou de vierde Britse onder neming worden, die Luchthaven Rotterdam in haar lijnen op neemt. Drie maatschappijen hebben alle vergunningen al: zij zul len met ingang van 1 oktober minstens vjjf retourvluchten per dag tussen Rotterdam en Engeland maken. Van Morton Air Services, de maatschappij die op Croydon vliegt zal het eer ste toestel 's morgens om half negen uit Rotterdam vertrekken. 'De laatste ge legenheid om naar Croydon te vertrekken is 's avonds om zes uur. Naar Southend vertrekt het eerste toestel waarschijn lijk al 's morgens om zeven uur Zakenlieden hebben dus de gelegenheid om op hun gemak m één dag heen en weer te reizen Het laatste vliegtuig komt 's avonds om half acht uit Croydon op Luchthaven Rotterdam bin nen Landen en opstijgen hij duisternis zal op het Rotter damse vliegveld zonder be zwaar mogelijk zijn. Radio communicatie en nachtver- lichtmg van de baan zijn al aanwezig. Voorlopig bestaat die startbaanverlichting nog uit olielampen, zogenaamde „goosenecks" (ganzehalzen), maar de aansluitingspunten voor de elektri sche lampen zitten at in de baan. Het wachten is slechts op het transfor matorstation, dat in het permanente stationsgebouw wordt ondergebracht. ÖljiSf LJ8RF Tijdsbesparing lSk De nieuwe luchtverbindïngen met Engeland betekenen een aanzienlij ke tijdsbesparing voor passagiers uit Rotterdam en omgeving. Tot dusver moesten zij via Schiphol reizen, wat soms vijf uur of-meer in beslag nam. Na 1 oktober kan men in hoogstens drieëneenhalf uur van het centrum van Rotterdam naar het centrum van Londen reizen. De- vlucht zelf duurt ongeveer een uur en tien mi nuten. De tarieven van de Britse raaat- ïhappijen zullen bovendien lager jn dan die van de KLM. Natunr- zijn de kleinere vliegtui gen, die van Rotterdam vertrekken, iets minder goed geoutilleerd, maar »1 te simpel moet men zich de ser vice onderweg toch ook weer niet voorstellen. Er komen bijvoorbeeld stewardessen aan boord, die in staat een lunch te verzorgen. Na tien jaar Zal het publiek Luchthaven Rot terdam weten te vinden? Zullen de nieuwe verbindingen in een behoef te voorzien? De Rotterdamse auto riteiten. die tien jaar lang met enorm doorzettingsvermogen voor het eigen vliegveld hebben gevochten, reke nen er stellig op. Met de thans geprojecteerde ver bindingen kan Luchthaven Rotter dam vijftig passagiers per dag ont vangen en een even groot aantal mensen uitgeleide doen. Het Is verre van uitgesloten dat verscheidene andere buitenlandse maatschappijen belangstelling voor ons vliegveld zullen ionen wanneer dat eenmaal in gebruik is. Er ztfn al contacten met Duitse ondernemin gen gelegd, die belangrijke resulta ten kunnen hebben. Vele Rotterdam se deskundigen verwachten 6en nog- Een cirkel met een straal van zeshonderd kilometer, be schreven rond Rotterdam; dat is het Westeuropese gebied dat in eerste instantie in aan merking komt voor lucfetper- bindingen met de Maasstad, De eerste dienste» op Londen beginnen 1 oktober; België is at bereikbaar per helikopter en naar Parijs kan men waar schijnlijk met ingang van het komend voorjaareveneens per helikopter. Blijft nop over: Duitsland, Zuid-Skandi- navie en Zwitserland. UMUTDEN Zaterdagmiddag meldde de kotter „De Hoop 1" uit Katwijk, dat de schipper W. Schuite maker ernstig ziek was en van boord gehaald moest worden. De kotter bevond zich op dat moment 17 mijlen ten noordwesten van Den Helder. Van de vliegbasis Valkenburg steeg een Catalme-amphibie-vheg- tuig op, onder bevel van luitenant ter zee-vlieger H. Prinselaar, die echter op de ruwe zee niet kon dalen. De Catalina heeft daarop het 35.000 ton metende Amerikaanse pas sagierschip „America", dat zich, op weg naar Bremershaven, in de na bijheid bevond, naar de kotter ge loodst Het schip heeft de 2ieke schipper opgenomen Aan boord van de Amerikaan is hem medische hulp verleend. KOPENHAGEN De 22-jarige Machinist G. Koopmans, afkomstig mt Boer bij Franeker, opvarende Xj?1 bet Nederlandse motorschip «Favpiw dat in de Deense haven Kolümg ligt, is in de nabijheid van deze plaats door een verkeersonge luk om het leven gekomen. K. werd door een auto aangereden en is, toen hg gewond op de weg lag door een tweede auto overreden. Tfjdetts het vervoer naar het zieken huis is hij overleden. De automobi list die de heer Koopmans aanreed was zonder hulp te bieden doorge reden. Hij wordt thans door de Deense politie gezocht al stormachtige ontwikkeling van Zestienhoven, En dat geldt niet alleen voor de lijndiensten, maar ook voor het chartervervoer. Een gun stig voorteken ïs dat reeds en kele weken voor de opening van het vliegveld de eerste chartervlucht voor een scheeps bemanning is geboekt. Zij wordt in de eerste week van oktober uitgevoerd door een maatschappij die niet regel matig op Rotterdam gaat vlie gen. Relaties Buitengewoon belangrijk zijn de relaties, die de maatschappijen voor gronddiensten, Airdespatch en Rot terdam-Air, al met het buitenland hebben. Beide ondernemingen zijn opgericht door vooraanstaande figu ren uit de Rotterdamse haven. Zel den zal een beginnende luchthaven beschikken over een zo sterke bin ding met de scheepvaart. Het lucht- vrachtvervoer via Rotterdam wordt dan ook gezien, als een belangrijk complement op de haven. Mogelijkheden schuilen ook in het vervoer van slachtvee vanuit Enge land naar het Rotterdamse abattoir en in het transport van Nederlandse groenten en bloemen naar het bui tenland. Op de openingsdag van het vlieg veld wordt daarvan al een voor proefje geboden. Het ligt in de be doeling dan een Nederlandse bloe- mengroet door de lucht naar South end te zenden. De bloemen zijn be stemd voor de ziekenhuizen. nenten op luchthavengebied. Hij en wij dachten daarbij aan uitbreiding van het vliegveld. De mogelijkheid daartoe is, wat het terrein betreft, volledig aanwezig. Afgewacht zal echter moeten worden hoe de hou ding van „Den Haag" is. Al vrij spoedig zullen bij het vliegveld allerlei grote gebouwen verrijzen. Een belangrijke vestiging is die van de Rijksluchtvaartschool, welke bij Zestïenhoven eerst een hangar en later een groot internaat met leslokalen en een linktrainer- gebouw laat zetten. Er komt een „Aero-club", een gebouw voor de Nationale Luehtvaartschooi, en een stationsgebouw, waarover we al uit voerig schreven. Zo lang het definitieve restaurant er riet is, krijgt het vliegveld een tijdelijke consump'Jegelegenhetd, die te zijnertijd gehandhaafd zal blijven als snelbuffet of cafetaria. Getracht wordt op Zestienhoven accijnsvrije verkoop van bepaalde artikelen mo gelijk te maken, zoals ook Schiphol die kent. UDt«THAV£NS gti LONDEN Bij Londen liggen verschei dene luchthavens. Op 1 okto ber beginnen de diensten van twee luchtvaartmaatschappijen tussen Rotterdam en South end. Een derde maatschappij gaat op Croydon vliegen. Dit veld is echter zodanig door de stad ingebouwd, dat het in de toekomst aan het luchtverkeer zal worden onttrokken. De be- wuste maatschappij verhuist dan naar Gatwick, dat een goede spoorwegverbinding met de city heeft. Een concessie is aangevraagd voor een dienst tussen Rotterdam en London Airport. Dat is Londens gro te internationale luchthaven. (Van een onzer redacteuren DEN HAAG. De kabinets-(in)formatie is tijdens het weekeinde niet» opgeschoten: de Koningin heeft nog geen nieuwe (in) forma tear aangewe zen. Wel heeft zij zich door verscheidene adviseurs laten voorlichten over de nu wel zeer précaire situatie, die is ontstaan nadat ook prof. De Gaay Fortman moest erkennen; „Het is me onmogelijk een kabinet te (in)for- meren. Geen kabinet op brede basis dus met KVP en PvdA geen met alleen de christelijke partijen plus de WD, en in een minderheidsregering van alleen KVP-ers en AR-politici zie ik geen heiL" van alleen KVP-ers en AR-politici zie ik geen heil." Men houdt er reke ning mee. dat de Koningin pas na Prinsjesdag een nieuwe (in) formateur ral aanzoeken. Industrie Bij Rotterdams vliegveld is een belangrijk areaal gereserveerd voor industriële vestigingen. De Neder landse Helikopter Industrie Is de eerste, die daarvan gebruik zal ma ken. Zij krijgt te zijnertijd een nieuw gebouw. Een belangrijke industriële onderneming uit West-Duits- land heeft eveneens plannen voor vestiging in Rotterdam. Het kan echter nog wei één of twee jaar duren voor dit plan, dat grote perspectieven biedt, werkelijkheid wordt. Bij al het commerciële mogen de opleidingen en de sportvlïegerij niet in het gedrang komen. Zij hebben het Rotterdam tenslotte mogelijk ge maakt zijn vliegveldplannen te ver wezenlijken, nadat bepaald was dat Ypenburg militair zou worden. Voorlopig zullen de commerciële en de sportvlïegerij elkaar op Zes tienhoven nog niet in de wielen rij den. En wat de toekomst betreft: „Dat is een kwestie die nog wel eens een vervolg kon hebben", zei ons een van de Rotterdamse promi- (Van een onzer redacteuren) Aan de vooravond van de eerste oktober, de openingsdag van Rotterdams nieuwe vlieg veld, heeft de Rijksluchtvaart dienst de Maasstad een beper king opgelegd, die voor de ontwikkeling van het lucht verkeer bfjzonder hinderlijk zal kunnen zijn. Op de lucht haven mogen geen toestellen landen welke zwaarder zijn dan twintig ton. Dat betekent dat Luchthaven Rotterdam on der andere geen „Convairs" zal mogen ontvangen. In Rotterdamse vliegveldkringen is het bericht van de Rijkslucht vaartdienst met verbazing en teleur stelling ontvangen. Men vraagt zich af waarom op het laatste nippertje nog een gewichtsbeperking moest worden gemaakt, terwijl het vlieg veld ook al aan een operationele be perking was gebonden. Die laatste geldt de lengte van de startbaan: zij mag niet langer zijn dan 1300 meter, hoewel Rotterdam graag een baan van 1500 meter zou hebben aangelegd. Verbaasd, is men in vliegveldkrin gen over het besluit van de Rijks luchtvaartdienst omdat luchthavens als Eelde en Maastricht wel toestel len mogen ontvangen die zwaarder zijn dan twintig ton. De Rotterdam se startbaan zou geschikt zijn voor vliegtuigen van vijftig ton. Het lijkt wel of men Rotterdam zeer bewust de „Convairs" met hun tweeëntwin tig ton wil onthouden. Het zal overigens zeer de vraag zijn op de beperkingen op de duur gehandhaafd kunnen worden. Als de ontwikkeling van de luchthaven zo zal zijn als i» Rotterdam stellig wordt verwachtzullen de omstan digheden de Rijksluchtvaartdienst wel noodzaken ook zwaardere toe stellen in de Zeriïenhouense polder toe te late». We denken hierbij in de eerste plaats aan aandrang van buitenlandse luchtvaartmaatschap pijen. De plotseling afgekomen bepaling ziet er uit als een noodsprong van bepaalde groepen, die het er nog steeds niet mee eens zijn dat Rot terdam een eigen vliegveld krijgt Ze zijn blijkbaarna lange tijd te hebben aangenomen dat het in Rot terdam zo'n vaart niet zou lopen, nu tot het inzicht gekomen dat het de Maasstad ernst is met haar lucht haven. En dat de aantrekkingskracht van die luchthaven heel wat groter is dan ze aanvankelijk veronder stelden. DEN HAAG De Nederlandse Onderwijzers Vereniging heeft, blij kens een publikatie in haar orgaan „Het Schoolblad", bezwaren tegen de te stichten Nationale Raad voor het Onderwijs. De vereniging meent, dat een dergelijke raad ook verte genwoordigers van organisaties moet bevatten naast individuele leden. Volgens haar is dat met de op te richten raad niet het geval. Boven dien betreurt de vereniging, dat de raad een paiticuliere stichting zal worden in plaats van een overheids- i of een semi-overheidsorgaan. Hoe het nu verder moet, weini< gen in Den Haag weten het nog. Daarom worden de stemmen die pleiten voor een reconstructie van het nog steeds zittende, demissio naire kabinet-Drees steeds sterker. Maar of dat mogelijk zal zijn? Er gaan hier geruchten rond, dat K.V.P, en A.R. hun in het kabinet- Drees zittende ministers zouden hebben meegedeeld, aan een recon structie niet te willen deelnemen. Resten dus voorlopig de berichten over twee vooraanstaande politici, die nog geen directe rol hebben gespeeld bij de kabinets tin Iformatïe: minister ir. Staf en mr- Burger, de leider van de Twee de Kamerfractie van de P.v.d-A, „Laten zij het nog maar eens pro beren", zegt men. Maar of een van iweeén succes zal kunnen hebben wordt bij voorbaat in twijfel ge trokken. Men is in K.VJ?.- en A.R.- kring bijzonder boos op ir. Staf, omdat hij het zou zijn geweest die de kabinets-(in)formatiepogïngen van prof. De Gaay Fortman zou hebben ondergraven. En mr. Burger kan bij voorbaat niet bepaald op veel sympathie van katholieke zijde Bij het oversteken van de Ring baan aan de Broersvest in Schiedam is de 77-jarige S. N. R. uit Rotter dam zaterdagmiddag door een brom fiets aangereden. De oude man liep verwondingen op en ïs naar het ge meenteziekenhuis gebracht. rekenen, omdat zijn partij het K.V.P.-programpunt over de be zitsvorming niet wilde aanvaarden. (Van onze correspondent) TILBURG, Een soldaat van de Nationale Reserve J. v. d. Meys heeft zaterdagmiddag aan de Moer- gestelseweg samen met zijn sergeant een 30-jarige Tilburger, die een 18- jarig meisje trachtte aan te randen, overmeesterd en aan de politie over geleverd. Hu bespiedde de man, die zich bij een oefening van dé Nationale reserve in een bos ophield, reeds geruime tijd, omdat hg het optre den van hem verdacht vond. Toen er op de weg langs het bos een meisje kwam aanfietsen 3prong de man naar voren en greep het meisje beet. De reservisten waren echter meteen ter plaatse om tijdig in te grijpen. APELDOORN. Het thans vijf jaar oud© dochtertje van de familie Saarloos te Apeldoorn krjjgt van het r|jk een schadever goeding van f 10.000,wegens ver lies van een oog door een ongeval op de kleuterschool van de Kgksleer- school aldaar. Het smartegeld zal worden gezet op een spaarbankboek- Piet van Egmond geeft zaterdag avond zijn laatste concert in de sene orgelbespelingen 1956 in de Wilhelmina- kerk, Oranjeboomstraat. Aanvang8.13 u. De laatste befaardier van buiten Rotterdam, die in de reeks avondbespe lingen van dit jaar optreedt, is Arte Pe ters, stadsbeiaarflier in Haarlem en NJj. Tnegcn. Behalve volfcmelodieên. Berge- rettes en ïB.de eeuwse marsen speelt hij woensdagavond op bet stadhuiseaxillon werken van Jet van Hoof. Willem Cré- man, Staf Nees en van eigen hand. vraag me echter af, waarom Tinggï Soenaio mg nooit persoonlijk heeft ondervraagd," zei Schmidt. „Ikzelf heb van mishandeling of bedreiging niets gemerkt, maar ik moet zeggen, □at van de brieven van hen, die zich daarover wel hebben beklaagd, som- DJAKARTA. „Ik vertrouw, dat het recht zal zegevieren, maar mocht dit niet zo zijn en eist Indonesië mijn hoofd, dan kan het mijn hoofd krijgen. Ik ben oud, ik heb niets meer te winnen en weinig te verliezen, maar de overtuiging van mijn onschuld kan geen mens mij ontnemen." Met deze woorden besloot vandaag de Nederlander Schmidt, tegen wie de maximumstraf van vijftien jaar is geëist wegens illegale activiteiten tegen de Indonesische regering, z|jn pleidooi, dat hij vorige week zou heb ben voorgelezen. De rechter, bepaalde toen, dat bet eerst in het Indone sisch moest worden vertaald. De persoonlijke verdediging van Schmidt, die eerst door me vrouw Bouman in het Indone sisch en later door Schmidt zelf in het Nederlands werd voorge lezen, werd via luidsprekers buiten het gebouw uitgezonden. Evenals vorige week heerste er in en buiten de rechtzaal een ge spannen sfeer, veroorzaakt door de jongeren, die in de hele stad weer antx-Schmidtpamfletten hadden opgeplakt. De politie was na de uitbarstingen van vorige week aanzienlijk versterkt. Schmidt, die op 18 december 1953 door inspecteur Endoeh werd gear resteerd, omdat hij de beruchte ben deleider Smith zou zijn, wees er in zijn pleidooi op, dat het politieke as pect van zijn arrestatie reeds dui delijk werd, toen de politie vrij kort na zijn aanhouding berichten de we reld instuurde, dat Schmidt, gekleed in uniform, gearresteerd zou zyn m een auto van het Nederlandse Com missariaat Over het verhoor van de getuigen, van wie volgens Schmidt de over grote meerderheid bewust had gelo gen, merkte de verdachte op, dat zij herhaaldelijk en intensief door djak- sa Tinggi Soenaio, meestal bij deze officier van justitie thuis, waren ver hoorde waarbij hen dan nadrukke lijk werd bijgebracht, wat volgens Tinggi Soenaio de waarheid was. Ik De officier van justitie Soewondo heeft onmiddellijk na het voorlezen van het Pleidooi van de drieëen- vgftïgjarige Schmidt de eis van vijftien jaar gevangenisstraf her haald, die hij vier weken geleden reeds uitsprak. Rechter Kochjani bepaalde vervolgens de uitspraak op 15 oktober. De journalist Willem Mooyman werd licht gewond, toen hij me vrouw Bouman trachtte te bescher men tegen een woedende menigte, die de rechtzaal wilde binnendrin gen. Mevrouw Bouman vluchtte naar een kamer aan de achterkant van het gebouw. Een demonstrant werd gewond door een van de agenten die de orde herstelden. mige voor myn gevoel het accent van waarheid dragen. Ik vraag me af, hoe het komt, dat juist van deze mensen er niet minder dan drie krankzinnig zyn geworden: Kolk, Wïersma en Benenati. Ook Ulmer maakte, tijdens de laatste zitting waarin hij werd gehoord geen nor male indruk meer." „Ik heb de politieambtenaren uit gedaagd om in plaats van met een stelletje op zijn zachtst gezegd hoogst zonderlinge individuen van de zelf kant van de samenleving, nu eens te komen met een van mijn duizenden vroegere ondergeschikten, om die verklaringen te laten afleggen over mijn zogenaamde anti-Indonesische gezindheid." zei Schmidt. „Als ik zo'n verzetsorgamsator was, zou ik hen toch wel in de eerste plaats hebben meegesleept. Ik ben er trots op en dankbaar voor, dat dit blijk baar nimmer is gelukt," Tenslotte zei Schmidt, dat als hij de tenlaste gelegde „misdaden" had willen plegen, al dan niet in op dracht van een ander land, het veel eenvoudiger zou zijn geweest zgn uniform nooit uit te trekken, maar eenvoudig in plaats van pensionering over te gaan naar de Nederlandse mi litaire missie. „Ik stond dan niet on der de jurisdictie van Indonesië, maar bleef dan onder die van Neder land en bad al deze dingen dan vrij onverdacht en zeker risicovrij kun nen plegen en zeker niet, zoals thans bijna drie kostbare Jaren van mgn leven achter de tralies behoeven te zitten op valse beschuldiging, .Mijnheer de voorzitter," zo be sloot Schmidt, „dikvvyls heb ik u tot getuigen de waarscnuwmg horen richten, dat men u als aardse rech ter misschien kan misleiden, maar dat de rechter hierboven met te mis leiden is. Ik vertrouw en hoop, dat deze rechter u de wijsheid en de moed zal geven om uit dit warnet van aantijgingen tot een rechtvaar dige uitspraak te komen." Een woedende menigte belegerde vanmiddag het gebouw van het landgerecht en wachtte tot mevrouw Bouman uit het gebouw zou ko men. De openbare aanklager, Soe wondo. trachtte de menigte te kal meren door hen vanaf de motorkap van een jeep toe te spreken, maar de menigte wilde niet uiteen gaan. Om hall. 4 plaatselijke tgd waren mevrouw Bouman, twee vertegen woordigers van de Nederlandse ver tegenwoordiging in Indonesië en de Nederlandse journalist, die getracht had mevrouw Bouman. te bescher men tegen de demonstranten, nog steeds in de politiekamer van het gebouw, in afwachting van „de op heffing van het beleg" van de de monstranten. Geen hoogheemraad Onze correspondent in Ouderkerk a.d. IJssel meldde dezer dagen dat burgemeeste M. J. Muller van Lek- kerkerk werd benoemd tot hoog heemraad van de Krimpenerwaar'd. Dit moest zijn hoofd-ingeland. De functies van burgemeester en hoog heemraad zijn onverenigbaar. Je van het meisje, dat hierover met de daarop aangegroeide rente zal kunnen beschikken, indien z|j 21 jaar zal zijn geworden. Het ongeluk gebeurde 15 septem ber 1855 op genoemde kleuterschool. Een kleuter van vier jaar sloeg een ruit in, waarvan de splinters terecht kwamen in het oog Van het toen eveneens vier jaar oude meisje J. C. Saarloos. Direct na het ongeval werd de hulp ingeroepen van een plaatse lijke oogarts en later werd de kleine Jn Utrecht behandeld. Het bleek echter onmogelijk het oog van de kleine te redden, zodat zij thans een prothese heeft. De kosten van de specialisten, die net meisje behandelden en de pro these zullen door het rijk worden vergoed. DEN HAAG. Het in het voor jaar van 1955 op initiatief van het hoofdbestuur van de Vereniging van Oud-Onderofficieren van het ÏCNIL Madjoe gelegde contact met de bon den van militaire en burgergepen sioneerden uit Indonesië, waardoor intussen een intensieve samenwer king is ontstaan, heeft er toe geleid dat ook zaterdag j.l. in Den Haag de kopstukken uit aï deze bonden bijeen zijn geweest teneinde zich ten aan zien van het pensioenvraagstuk te beraden. Zoals bij alle voorgaande besprekingen stond ook deze bijeen komst onder leiding van de in Mad joe bekende pensioenexpert, de heer F. "Witkamp. De gezamenlijke afge vaardigden vertegenwoordigden ca. 50.000 Indonesische gepensioneerden. Daar de gezamenlijke actie tot verbetering van de positie der In donesische gepensioneerden in het huidige stadium niet toelaat, publici teit aan deze actie te geven, werden de besprekingen in een vertrouwe lijke sfeer gehouden. Besloten werd. dat de burger en militaire groepen elk voor zich hun zienswijze in een rapport vastleggen en dat op 9 oktober a.s. beide par tijen wederom by elkaar zouden ko men om een gezamenlijk standpunt te bepalen. (Van een onzer verslaggevers) SPAKENBURG. Het b{jna twee jaar oude meisje Gerie Hujjgen uit de Kerkstraat in Spakenburg is vanmorgen in een wasled gevallen en verdronken. Een nichtje van de familie Huij- gen, die het ongeval bemerkte, is ijlings naar de moeder van Gerie gelopen. Zij moest helaas haar doch tertje levenloos uit het water halen. In de Hoflaankerk werd zondag morgen een herdenkingsdienst ge houden ter gelegenheid van het 90- jarig bestaan van de C.J.M.V. „One simus". de Kralingse afdeling van C.J.M.V. en C.J.V.F. Voorgangers in deze dienst waren de Kralingse pre dikant ds. S. van Sinderen en ds. P. Veen, erevoorzitter van het C.JM.V. In zijn predikatie merkte ds. Veen op dat ook in het jeugdwerk de be langstelling voor de enkeling dreigt te verflauwen. Het moet in het C.J.M.V.-werk gaan om het gesprek van man tot man, omdat ook het ge loof een persoonlijke zaak is, Ds. Veen baseerde zgn preek op het bij belwoord „Wie getrouw is in het ge ringe, zal ook in het grote getrouw zijn". Als voorbeeld van deze ge trouwheid memoreerde hij het werk van de nu 50 jaar bestaande zen- dingskring van „Onesimus", waar verscheidene bekende zendelingen tot het besef van hun roeping zijn gekomen. Ds. Van Sinderen, die ook de li turgie leidde, sprak in een korte toespraak de dank uit van' de "Kra lingse gemeente voor bet werk van Onesimus in die 90 jaren. De schrijver Willem Laalsmaa sal woensdagavond om 7 30 uur spreken op de wekelijkse evangelisatie-avond, van zuster Haaijer in het gebouw aan de Linker Rottekade 99 b. (Advertentie 1M.) ABONNEERT U op het nieuwe, rijk geïllustreerde, 16 pagina's tellende, nationale Televislemaandblad dat begin oktober a.s. verschijnt Prijs p. kwart, 105 Giro 527038. Inl. A. Stuurman N.V„ "West zijde 37, Zaandam. F) ANK zij degelijk camerawerk van de Zwitserse televisiemen- sen hebben de kykers thuis de wed strijd in Lausanne van het begm tot het einde goed kunnen volgen. Over het algemeen voldeed het door de regie gevolgde systeem, om slechts dat deel van het veld, waar op de stryd zich concentreerde, in. het beeld te bren gen. De duidelijk heid bleek het of fer van de over zichtelijkheid waard. De KNVB was zo welwillend geweest, speciaal ten behoeve van de televisie-uitzen ding het tenue van de Oranje-spe- ders te wijzigen. Voor deze geste, die het mogelijk maakte de leden van beide teams zonder moeite te onderscheiden, zullen de kijkers on getwijfeld erkentelyk zijn. De commentaar van Aad v. Leeu wen was zakelgk. Toen ongeveer een kwartier voor het einde van de wedstrijd de spreekhjn met Lausan ne werd gestoord, waren de Bus- sumse technici er gauw bij, om over te schakelen op het radiover slag. De samenwerking van ir. Van Emmenes, geestdriftig en ad rem, met Jan de Troje, die zo nu en dari een paar beschouwende volzin nen plaatste, leek ons gelukkig. Het wedstrijdverslag won er door aan levendigheid, zender aan duidelijk heid in te boeten. (Adoertentie LM.) CH e& /cpi veïdwpif/

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2