wBÈm C reinigen Mechanisch havens en riolen DWS wint de derby tegen WF, met 11-5 deel operatie Fhoenix geslaagd Koeriersters Ouderwets - nieuwerwets KORFBAL Geen gunstig weekeinde voor Succes en Schiedam xAuto reed water in J EEN BRIL Spl^IjjSb'ek Vuilnissen met een motor vlet Gemeente helpt niet bij „halve premie-bouw" Verbetering van gemeen tebureaus HANDBAL Onfortuinlijk weekeinde Wie heeft iets verloren? VOOR WIJK 3 N.H.G.: Damclub Schiedam: Het jubileum- toernooi „De gemaskerde ruiter' Grondaankoop voor wegaanleg Meer huizen in Nieuwland Alleen ODl had goed succes Cor Don Stads-beiaardier Duivensport Burgerlijke Stand Bezoek in de Vaeantieweek Melkflessen vielen van vrachtauto Inzittenden konden zich redden Fietser reed tegen laadbak Met hoofd tegen, spanschroef i Complot van tien pleegde in totaal bijna 50 inbraken Jubilaresse bij C.N.V. Waalhaven zuidzijde: ESPERANTO bakker-bezorger Dinsdag 18 september 1956 Het is een van de vele tafeen van de gemeentelijke Reinigingsdienst om het vuil, dat vaak in vrij aan zienlijke hoeveelheden op het wa ter van de Schiedamse havens en andere binnenwateren drijft, op te vissen en te verwijderen. Dit ge schiedde tot nog toe met behulp van een met mankracht voortbewo gen praam,, terwijl deze zelfde man ook het vuil uit het water moest vissen, waarbij hij voor zwaardere stokken nog assistentie nodig had. Dit gaat allemaal niet erg efficiënt en hygiënisch. Als de gemeenteraad er akkoord mee kan gaan. zal dit vuile werk in de nabije toekomst mechanisch kun nen gebeden, n.l. met een motor- vletje. waarop aan de voorkant een eveneens mechanisch te bedienen schepnet is aangebracht. Het hand werk kan dan grotendeels vervallen en beperkt blijven tot het voor de visvlet onbereikbare vuil. Dit zal niet alleen een aanzienlijke verbe tering geven in de reinheid van het vaarwater, maar bovendien een be sparing op het personeel. De kosten van de aanschaffing door dc gemeente van zo'n motor- visvlet wprdt geschat op 25.000. WATERSTRAAL Ook de methode van reinigen van .de riolen willen b. en w. gemechani seerd zien. Dit geschiedt tot nog toe volgens de „doortrekmethode". die zeer arbeids-intensief en daarom duur is. Voor het reinigen van een ver vuilde rioolbuis van 30 tot 40 meter De plannen van het Schiedamse Bouw- en Aannemingsbedrijf van As en Borrani om aan de Meeuwen singel te Kethel zeven woningen en twee garages te bouwen gaan niet door. Het gemeentebestuur had aan. bedoelde firma reeds de benodigde grond verkocht, maar het besluit tot deze verkoop wordt weer onge daan gemaakt. Men is uitgegaan van de gedachte dat de bouw van deze woningen zou kunnen geschieden onder de z.g. „halve premie-regeling", het ge meentebestuur heeft zich hiermee kunnen verenigen en de nodige me dewerking verleend. Maar in maart van dit jaar werd een nieuwe re geling van kracht, waarbij de bouw met halve premie volledig ten laste van het bouw-contingent van de ge meente. terwijl zy voordien daar buiten viel. Hierdoor is het gemeentelijke wo ntng-beleid doorkruist en dc met zo veel moeite opgestelde verdeling van het bouw-contigent zou weer geheel verstoord worden, wanneer aan alle aanvragen om een halve premie tegemoet gekomen zou wor den. Daarom hebben B. en W. moe ten hesluiten de medewerking tot het verkrijgen van een halve pre mie in te trekken. Ook de firma van As en Borrani hebben zo de plannen niet kunnen realiseren. Een andere oplossing is gezocht maar niet gevonden. Nu de bouw geen doorgang kan vinden heeft het ook geen zin om de grond nog langer voor deze bouw-firma te reserveren. Daarom stellen B. en W. de gemeenteraad voor het besluit tot verkoop van de grond weer in te trekken. De verbetering en uitbreiding van de gemeentebureaus met boaewo ning aan de Nieuwstraat. waartoe door de gemeenteraad vorig jaar be sloten is, zal duurder worden dan aanvankelijk is geraamd. Bü dc op stelling van de kostcn-raming was toen nog niet bekend dat een palen fundering nodig zou zijn voor de nieuwbouw op de plaats van de voormalige bank van lening aan de Nieuwstraat en evenmin dat er spe ciale voorzieningen getroffen dien den te worden voor de lichtvoor zieningen in het aangrenzende pand. Het toentertijd toegestane krediet van 150.000 voor de vernieuwingen blijkt dan ook onvoldoende, temeer daar ook de prijzen van de mate rialen en de lonen weer gestegen zijn. Thans worden de kosten ge raamd op 190.000, maar het is mo gelijk dat ook dit bedrag later on voldoende zal blijken te zijn. Aldus blijkt urt een schrijven van b. en w. aan de gemeenteraad. Tot steun in den Strijd speelt actueel stuk Op 22 september, aanvang 8 uur, geeft de Schiedamse arbeidersto- neelvcrenigjng ..Tot Steun in den Strijd" in Musis Sacrum een op voering van het toneelstuk van Maurits Dekker: ..De wereld heeft geen wachtkamer". Het toneelstuk, dat de strijd rondom en het pro bleem van de atoomenergie behan delt, is zeer actueel. De regie is in handen van de heer P. Rodenburg. lengte waren drie mannen, met ri oolzuiger en doortrekmateriaal nodig gedurende drie dagen. Er is echter een nieuw systeem ontwikkeld, waarbij het bezinksel door middel van een zeer krachtige waterstraal uit speciale sproeiers uit: de riolen verwijderd kan wórden, hetgeen veel sneller werkt. 75% van het Schiedamse riolennet kan. op deze wijze gereinigd worden, voor de rest zal het .oude systeem ge handhaafd dienen te blijven. De aan- schaffingskosten van bedoeld' rlool- reinigings-apparatuur bedragen 4260 gulden. V Ten slotte wordt ten behoeve van de politie-, recherche-diensten en de straat-controle de aanschaf van twee Opel Caravans gevraagd, waarvan één ingerichtzab-worden als uit- ruk-auto. Hiervoor; - is een bedrag van 14,500 nodig. Gisteren, is de eerste transformator aangevoerd, bestemd voor het trans formatorhuis aan de Boshoeh Bet 40.000 kg zware gevaarte is gebouwd doof de N.V. Transfonnatorenfabriek IV. Scftrrot Co tc Nijmegen en is pertrailer door de firma Heijkoop uit R.otterdarti-.aangevoerd. Dit i$ de eerste van- drie transformatoren, met een capaciteit van 25000 kilowatt. Binnen enkele weken zal de tweede transformator aangevoerd worden, terwijl de derde in. 19S7 geleverd zal worden. De plaatselijke derby tussen de. Schiedamse herenteams van DWS en Wilton Fijenoord is een mooie over winning geworden voor de blauw- witten. Al reeds in de 4e minuut na men zij een voorsprong doch Wilton had zijn antwoord klaar en de stand was weer gelijk, kort daarna nam Wilton zelfs de leiding, doch dit was weer van korte duur, aan beide zijden werd er om beurten gedoel punt tot een stand van 44 hierna drukte de DWS-voorhoede door en liet bij de rust een *7A voorsprong aantekenen, In da tweede helft moest de scheidsrechter herhaaldelijk voor vrije worpen de wedstrijd onderbre ken wat het spel niet ten goede kwam. De DWS-ploeg \visi nog vier maal de goed spelende Wilton-doel man te passeren waartegen Wilton nog eenmaal de DWS-keeper wist te passeren,'het einde kwam met-een 11—5 overwinning voor DWS. Het le dameselftal van DWS had Athene 2 op bezoek had, 'keek bij de rust al tegen een 05 achterstand aan. In de tweede helft ging het iets beter, doch de blauw-witten -waren verre de mindere van deze Haagse ploeg, N. -Robart wist voor DWS 2 x te scoren en B. Kouwenhoven maak te het derde en laatste doelpunt'voor onze stadgenoten. De Haagse dames scoorden nog 2 maal tegen zodat het einde kwam met een verdiende 3—7 overwinning voor Athene 2. Dames 1 van Wilton had bij de rust al' een 30 achterstand bü Kranenburg., in Den Haag. Na de thee liepen onze I stadgenoten in toi 3—2 door doelpun ten van N. Brokling en D. de Kei zer, doch,,: ook Kranenburg benutte enige goede kansen het einde was hier 6—2. Dames 2 van' DWS bleek ook al' niet opgewassen te zijn tegen het 3e elftal van Athene; met een 17 overwinning gingen de twee punten mee naar het Haagje het. enige Schiedamse doelpunt nam R. Krom menhoek voor haar rekening. Ook heren 2 van- Wilton leed een neder laag in Den Haag tegen de verjongde ploeg van Turnïust 2; de ruststand was hier 6—2. In de tweede helft ging het iets' beter en met een stand van 12-^3 wisten de rood-witten nog wat in te lopen, doch dit kwam te laat en de einduitslag werd 137, Meisjes junior én van. Wilton wis- Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen- 912,30 en 26 'uur: lederen brillenkoker; 1 paar glacé damesliandschoenen; rol-' schaats: ring met steen. Te bevragen bij de vinders: gouden ring, V. Duijn, Overschieseweg '99; por- tcmonnaie met.'inhoud. Sabel, West- irankelanasestraat 66b; Portemonnaie, met inhoud,, v. Leeuwen, Broersvest 44: portemonnaie. met inhoud, L. Toren vliet,. Alb. Thijmstraat 8<Jb; portefeuille, met inhoud,Harte,,;. Lekstraat 6Ï b; houten stepje. Bakkerij de Nijverheid, Nw. Haven 241; herenhandschoen, L. Vlugman, Tuinsingel IC; grijze hoed. T. v. d. Oever. Galileïstraat 35a; kinder jack, R, v. d. Lecde, J. Vermeerstraat Sffb; i paar dameshandschoenen, j. Steehouwer, v. 's-Gravesandestraat I2a; bruine kinderschoen. R. D. Groenevcld, Fr. MamTtsstraat 2Sb; kinderkaplaars, F. de Groot, Lorentzlaan 13c; dames handschoen, R. D. Zwarts, Nis. Beets- straat 2t h; kindermutsje, C, v. Mans non, B.K.-Laan 274b', damesvulpen, Cordfunke Gr-Fiodsstraat 79; lipssleu- tel, J. Verhaar, Mariastraat 85a; vulpot lood. J.. Kok, Broersveld 93; vulpen in étui, C. v. d, Kemp, Lekstraat 61; loto- album, L. A. de Haas, B. K, Laan 192a; Frans leerboekje, Janse, Appelmarkt 4. 23 32 „We moeten nooit zonde noemen wat geen zonde is'. Dat was het vermanend woord, dat ds. A. K. Straatsma uit Den Haag richtte tot de leden van wijk drie der Neder lands Hervormde Gemeente, ..in verband met deze moderne tijd, waarin het zo moeilijk is de kinde ren de juiste weg te wijzen. Op de békende wijze (vorig jaar november sprak ds. Straatsma ook voor de wijkgemeente) sprak de Haagse dominee over het onderwerp „Ouderwets en nieuwerwets" giste ren op de wijkavond van wjjk 3 in de grote zaal van Irene. Met veel genoegen hebben de aanwezigen, die de zaAI voor een groot deel vul den, naar hem geluisterd. Via de inrichting der huizen, het vermaak, de positie van het hoofd van het gezin, de emancipatie van de vrouw en de opvoeding van ae kinderen benaderde ds. Straatsma het typische verschil tussen „Ou derwets en nieuwerwets" (tussen pluche en plastic), d.w.z. het ver schil tussen de 19e en. 20e eeuw. De vergelijkingen waren, aantrekkelijk en levendig, zodat men een juist idee kreeg van de groteverande ringen, .vooral na de laatste wereld oorlog, waarin de grenzen tussen goed en kwaad voor kinderen juist zo vervaagd zijn. „Wat er ook ver ouderd, bij de bijbel is .er geen sprake van ouderwets of nieuwer wets," zo besloot ds. Straatsma zijn betoog. Ds. H. W. Hemmes ging voor in gebed en na gemeenschappelijk ge zang hield hij een korte toespraak, waarin hij terloops de grote bazaar voor de bouw van de nieuwe Wés- terkerk memoreerde. De heer Jacq. p. Bekkers; organist van de Grote kerk, leverde een zeer gewaardeer de bijdrage aan deze avond door de Kontre Tanze no. 1 en 3 van Beethoven en Walzer Opus 18 no. 1 in Es van Chopin op ae piano te vertolken. Na de pauze was er ge legenheid tot vragen stellen over het onderwerp van ds- Straatsma, ten een 11—7 overwinning te beha len op Vires et Celeritas in dit team was Fr. de Raay topscorer met zes doelpunten. Junior jongens verloren met 513.van Vires et Celeritas. Zaterdagmiddag behaalde de meis jes aspiranten wederomeen over winning in Gouda tegen Vires et Celeritas met 1—5. By het jubileum-toernooi van de Damclub Schiedam zullen alle wed strijden worden gespeeld in de grote benedenzaal van de Amstelhron en wel op 24, 25 en 27 september. De partijen zullen precies om 7.45 uur moeten beginnen; uitstel kan niet worden verleend. By niet opkomen van een speler wordt geacht dat de tegenspeler op de klak heeft gewon nen. Teneinde een gelijk eindigen zo veel. mogelyk te voorkomen is een speciale puntentelling ingesteld. Voor alle overige bepalingen wordt het wedstrijdreglement van 'j de KNDB aangehouden. In niet- voor ziene gevallen beslist de wedstrijd leider. Na loting zijn de deelnemers in de volgende groepen ingedeeld: Eerste klasse: Groep a:' 1. A. v. d. Moer, 2. J. de Wilde. 3. J. Wcsterveïd en 4. J. v. Walsum; groep b: 1. W. Spruyt, -2. D. Mast, 3. D. v. d. Spek en 4. J. v. Deüén; groep c: 1. J. C. Onink, 2. C. W. Sleeuwenhoek, 3- J- v. Til- borg. Tweede klasse: Groep a: 1. J. Vrijland. 2. A. van Loenen.-3. A. v. Dort en 4. W, v. d. Pol; groep b: 1. M. Voorwald, 2. v. Hoek en 3-t>. Vrijland, - Thuisdammers: Groep a;- 1. J. B. Koogjé, K. Muilwijk, 3. G. de Zwart en 4. K. J- Breman. Groep b: 1. A. Blokland, 2. A. v. d. Drift, 3, W, Koogje en'4. H; Vosmeyer. In Monopole: Clayton Moore als „De gemas kerde ruiter" speelt het in de ge lijknamige film maar steeds weer klaar om met zijn Indiaanse vriend Tonto uitkomst in moeilijke situa ties te brengen. Hij is één van de edele helden, die voor niets en nie mand staan, zoals we reeds zovelen. op het filmdoek hebben gezien, In een verwarrende opeenvolging van gebeurtenissen, waarbij blanken en roodhuiden elkaar tenslotte dreigen af te slachten, blijkt hij gezeten te paard ers met de revolver in de vuist, of als oude zonderling ver momd steeds weer op het goede spoor te zijn van misdadigers en bandieten. „De gemaskerde ruiter" is een vrij onbeduidende avonturenfilm, die zich zeker niet gunstig onder scheidt van andere dergelijke film- produkfcen- Voor de aanleg van de weg tussen de over de Poldervaart geheel nieuw te bouwen örug en de gemeente Vlaardingen en de aanleg van de verbindingswegen met het sport veldencomplex „Poldervaart", zal de gemeente Schiedam vor- oen deel de grond nog in eigendon; moeten, ver krijgen. Voorts heeft de uitbreiding van de gemeente thans het stadium be reikt, dat de aanleg van de verbin dingswegen met de geprojecteerde provinciale- en rijkswegen ten noor den van de spoorlijn Schiedam. Vlaardingen dringend is geworden. Het is daarom noodzakelijk om zo spoedig mogelijk de voor deze aan leg nodige gronden in bezit te ver krijgen. Met de eigenaren zullen onderhandelingen worden gevoerd om de percelen in der minne aan de gemeente over te dragen. Mocht onverhoopt een aankoop bü minnelijke overeenkomst niet sla gen, dan zal tot onteigening moeten kunnen worden overgegaan. Aangezien de totstandkoming van een ohteigeningstitel geruime tijd vordert, is hét gewenst daartoe reeds thans stappen te doen. Daarom stellen B. en "W. aan de Raad voor een plan tot onteigening in het belang der volkshuisvesting, ter verkrijging van de beschikking over onbebouwde en bebouwde eigendommen, gelegen ten zuiden van de laan van Bol'Es en ten oos ten van de Vlaardingseweg en de grens tussen Vlaardingen en Schie dam. VOOR HEDEN Apothekers nachtdienst Geopend is apotheek M. M. EL Evers, Lange Haven 81, die ook ge durende deze week de nachtdienst waarneemt, - Bellen bij ongeval; G-G.' en G.D., Tuin] aan 80, telefoon 69290. Politie-alarmnummer: 64666. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avónd (behalve woens dags en zaterdags) van' 7 tot S-3Ö uur. Zondags gesloten, R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur. lede- re avond (behalve donderdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur; des zondags gesloten. bioscopen Passage, 2 en 8.15 uur. „The Lady killers". Monopole, 2, 7 en 9 uur: „De gemas kerde'ruiter'. VOORSTELLINGEN Leger des Heils, 2-30—5 uur Zen dingsbazaar. S£adhuls, 8,30 uur Taptoe Politie Muziekgezelschap. Chr. Soc. Bel. 8 uur Ned. Chr. Vrou wenbond. Lezing. De firma Punt en .Woudenberg te Rotterdam is van voornemen om aan de Burgemeester van Haarenlaan in Nieuwland ongeveer tachtig wonin gen ,të bouwen plus enkele garages. B. en W. stellen nu aan de gemeen teraad voor de nodige grond, zijnde twee percelen van totaal ongeveer 4340 m=. te verkopen tegen een prtfs van ƒ51, De gunstige weersomstandigheden van JJ zondag hebben Schiedam en Succes niet kunnen Inspireren tot grootse daden. Integendeel: bel de clubs moesten ervaren, dat hun tegenstanders de korf beter wisten te vinden. ODI bad zaterdagmiddag daarentegen een goede dag. Slechte één winstpunt ging er namelijk ver loren van de acht, die er in tctaal waren te behalen door ODI-teams. De straffe .wind heeft Schiedam en Succes parten gespeeld. Het was begrijpelijk, dat hun tegenstanders, die de keus hadden, de eerste helft het windvoordeel kozen. Sperwers nam tegen 'Schiedam, de leiding, maar K. Tettelaar kon nog gelijk maken. Bij de rust leidde de thuis club echter met 41; Na de her vatting schenen de rollente wor- den omgedraaid, want door doel punten van D. Vermeulen en H. Verschoor haalden de roodzwarten tot 43 op. De gelijkmaker, die H, Verschoor eveneens op zijn naam wilde brengen, wipte echter de korf uit; de bal werd snel .door de te genpartij naar de .overzijde gespeeld met als resultaat", dat daar een doel punt werd gemaakt (53). Dit suc ces gaf de doorslag.' Schiedam liet de moed zakken en de Rotterdam mers deden er nog een schepje bo venop om de zege veilig te stellen. Zij sloten die af op 7—3. Bij Unicum—Succes liep de thuis club de eerste helft nog harder van stapel. De oud-2e klassers! waren de blauwwitten in deze periode ook duidelijk de baas. Na 4—0 kon mej. A. Kauffman ophalen tot 4—1, doch de eerste helft werd afgesloten met een 7I voorsprong voor Unicum. Na de hervatting verkleinde K. Goedhart de achterstand tot 7—2, waarop Unicum 8—2 liet noteren. Mej. Kauffman vond voor de twee de maal de korf (83), maar weer kwam Unicum terug. Eerst in de laatste fase van de strijd toonden de blauwwitten zich .sterker, maar verder dan 95 doordoelpunten van B. Langedoen en mej. N. Ou- wendijk kwammen niet. ODI versloeg Oranje-Nassau op eigen terrein met 0—2. Beide doel punten werden in de" eerste speel- helft gescoord. Een moedgevend re sultaat na de slechte start van ver leden week. ODI 2 blijkt het in zijn nieuwe omgeving uitstekend te kun nen klaren, want ook nu weer zijn de reserves met eenoverwinning uit de bus gekomen; By de rust was de balans in evenwicht, maar toen de strijd was afgelopen bleek KO- AG met 7—5 verloren te hebben.- Schiedam 2 en Succes 2 mochten eveneens het zoet der overwinning smaken. Eerstgenoemde won met 54 van Trekvogels 3 en Susses 2 kwam met een 2—8 overwinning thuis op Ons Huis 5. ODI 3 kwam evenals het eerste team met een overwinning *uit Vlaar dingen thuis. Oranje-Nassau 4 werd met 12 verslagen. De ODI-aspiranten speelden eigen veld met 1—1 gelijk tegen SSV a. ROTTERDAM Pedagogisch jeugdconcert Rott. Philharm. Orkest Op dinsdag 25' september, aan vang 10.30 uur, zal in het Passage theater een pedagogisch jeugdcon- cert worden gegeven door het Rot terdams Philharmonisch Orkest voor de leerlingen vande twee hoogste klassen der Schiedamse u.l.o.-scholeti en voor leerlingen van het Nijverheidsonderwijs. Uit te voeren werken zijn: Ouverture Eg- mont (Ludwig van Beethoven) Sla vische dans m g op. 46 nr. 8 (An- tonïn Dvórak), Prélude a l'après- midi d'un faune (Claude Debusy) en. Les Préludes (Franz Liszt), Aande heer F. Timmerman, stads- beiaardïer van' Schiedam, is met in gang van 1 oktober eervol ontslag verleend. De heer Timmerman zal als beiaardier opgevolgd worden door onze stadgenoot Cor Don, die reeds vele malen als plaatsvervanger is opgetreden van de heer Timmer man. Harmfïvangstberichten Vangst berichten ütt zee: VL 79 40 kantjes, VL 172 5, VL 203 12 (nog 18 netten), VL 205 geen vangst, VL 206 g.v., VL 207 15. VL 208 15 (101, VL 21B 10 (35>, VL 29 2. VL 86 55. VL 114 2, VL 115 20, VL 142 g.V., VL 190 g.V., VL 196 2, VL 199 68, VL S3 6, VL 61 g.v., VL 71 3D uit ,'n halve vleet, VL 83 3, VL 50 17fc VL 56 30. VL 84 25 (18), VL 89 3, VL" 112 l. VL 132 70 (30). Binnen: VL 85 T. v. d. Flas met 27 last en 100 kisten vis; VL 7 P.-Keus 26 last, 330 kisten verse baring en 170 kis ten vis; VL 166 M. Letsch 32 last; VL 70 L. v. d. Harst 35 last. VL 14 Jat. Rog 33 last. Vertrokken: VL 97 G. v. Hoon. De SPV De'Postduif organiseerde een wedvlucht vanuit Eist over S6 km. De uitslagen waren: W. Poelman 1 28, P. Hinten en zn. 2 35 49, J. Verboom 3, mevrouw Bakker 4 6 51, A. v. d. Grijp 5 43, Th. Wéelie 7 37, J. Doejaaren 8 10 26 29 33 36 57, L. Borrani en Co.- 9 21 30 38 53 58, A. van Wagtendorik 11, F. Eijkenbroek 12 45, N. van 't Hol 13 20, H. Crama 14 50 60, J, Koogje 15 32 43 52, A. Delmotte 16, C. Verlinde 17 19 31 34, J. de "Waard 18 40 41, J. Ni.eumeijer 22 61, Tl). Jansen 23 25. gebr. v_ Har- melen en Co. 24, J. Christen 27, H- Eijkenbroek 39. H. Hagen 42, C. Fpssen 44 56 63, A. v. d. Tuyn 46, J. Westerholt 47 54. A. Moog 55, P. v. Os en Co. 59. GEBOREN: 'Maarten R., z. v. R. M, van Oortmerssen en H. in 't Veld; Louise I., d. v. H. van Eijk en N. Gerkema; Josephine H. M., d. v. A. L. P. Feelders en E. M. L. Heijsbroek; Klazina A, v.- P. G. Steijger en J. T. van Lith; Fran- cïna M., d. v.- H. Offerman en J- M; Löke; Cornelis M.. z. v. A. J. de Vette en J. M. Ham; Anthony, z. v. C. v. Schijndel en E. Soomers; Fedde J., z- v. Bergsma en J. van Egmond; Marten C. M., z. v. A. Sonneveld en M. Treurniet OVERLEDEN: A. van der Ree, 79 jaar» wed. van D. W, Bouwer, Een overzicht van het aantal 'be zoekers, dat gedurende de Vakan-^ tiefeesten de diverse voorstellingen en attracties heeft bezocht, laat zien dat speciaal de voorstellingen 's avonds in de Plantage invloed hebben ondervonden van de tame lijk slechte weersomstandigheden- Was het aantal bezoekers, dat vorig jaar gedurende de vakantieweek de avondvoorstellingen bezocht 13.622, dit jaar waren het er „slechts" 7543. De voorstellingen waarin Cees de Lange de toon aangaf, trok de meeste bezoekers met- 1782. Rens van Dortb c.s. kregen: 1338 bezoe kers, het Bijz. Koor en' Vrij en Blij 955 en de Schiedamse avond 949. Voor programma's worden 6161 genoemd tegen 7049 in het vorig jaar. Floralia in het Julianapark kreeg totaal 28.239 bezoekers, de modeshow 272 en het torenbeklim- men 2277 (tegen 1436 in het vorig jaar). De tentoonstelling is het uitste kend gegaan. Niet minder dan 7519 bezoekers gingen naar het Stedelijk Museum (vorig jaar 1352). De re vue „Alle hens aan dek" trok 3665 mensen (vorjg jaar 2115) en de jeugdvoorstellingen 17.151 (v. j. 17.461). Andere cijfers zijn nog: Foto-tentoonstelling 700, bridge drive 120 (v. j. 120), excursies 251 (147), .-wielerronde 1662 (2371), toer tocht fietsen 122 (175), hengelwed- stryden 210 (200), rolschaatswed- strijd 60, roeiwedstrijd 30 en brand weerwedstrijd 60. De bijdragen van de bedrijven waren 5208,93 (v, j. 5221,66) Verkeer stagneert: Op de hoek van.de Broersvest en Je Korte Singelstraat vielen gister middag omstreeks half zes veertien kratten met lege melkflessen van een vrachtauto, doordat een lijn, waarmee de lading gestuwd was, brak. Dé glasscherven lagen overal op de weg verspreid, zodat de poli tie gedurende een half uur het ver keer moest regelen. Pas een uur na het voorval was alles weer op geruimd. Tegen de chauffeur van de vrachtauto V. A. M. 'uit Schiedam is proces-verbaal opgemaakt. Geslaagd voor examen; kraamverpleging In het Gemeente-Ziekenhuis te Schiedam slaagden voor het op 14 september 1956 gehouden examen voor de aantekening kraamverple- ging de zusters: A. Baan. J. M. van den Bos, L. Keizer. A. M. C, Kouw,' A, v. d. Plaat. A. van Rijn en G.' Stam. Verkiezing ledenraad Coöperatie BES De jaarlijkse verkiezing van 15 leden van de iledenraad der Coöpe ratie „DES" te Schiedam heeft tot resultaat gehad, dat ook 15 kandi daten werden gesteld. Het stembureau heeft dientenge volge allen by enkele kandidaat- stelling verkozen verklaard. De gekozenen zijn (in alfabet!-, sche volgorde): A. van den Bos, A. Gommel, J. Hoek. mevr. E, Koeten-Ooms, J. van der Kraan, D. Krommenhoek, mevr. C. J, T. Mak-Barnhoorn, C. Meijer, L. Monster, C. L. Plooy. H. Sabel, G, J. Smit, R. G. van Veen, P. L. Wapenaar, B. J. J. Westdijk. Gisteravond is de 39-jarige melk handelaar J. Post van de Bergse Linker Rottekade mét zijn auto ra de Rotte gereden. De wagen zakte rechtstandig naar de bodem en de. melkhandelaar kon' evenals de: naast hem zittende 36-jarige belastingcon sulent C. E, Hubert van de Ma the- nesserdijk zonder letsel ol een nat ak door het openstaande luik in de kap van de wagen op de .kant stappen. De wagen moest door-een kraanwagen op het droge worden gezet. Het ongeluk ontstond doordat de bestuurder van de bestelauto op de Bergse Linker Rottekade teveel naar rechts uitweek voor een uit de tegenovergestelde richting komende vrachtauto. met goudvis in blikje Op het Marconiplein kwam gis termiddag de 64-jarige metaaislijpex J. C. van Dungen, toen hy daar met een; goudvis in een blikje aan de hand op de fiets reed, in aanraking met de laadbak van een vrachtauto. Hij werd -,tegen de straat gesmakt en met. een bloedende hoofdwond en schaafwonden in bewusteloze toe stand naar het Coolsingelzieken- huis worden vervoerd. - In de vertelsamenkomst, uitgaande varv-de hervormde wijkkerkeraad Croos- wljk op zondagavond 23 september ss. te 19.00 uur in het wSjkgebouw van de Ned. Herv. Gemeente Spiegeivlsserstr. 12, zal voorgaan ds. A. van den Bosch uit Ginneken. Gistermiddag is de 32-jarige smid D. van den Hoek uit de Moerkerke straat aan boord van het Duitse s.s, Brunshausen gestruikeld en met het hoofd tegen een spanschroef geval len. Met een hoofdwond en vermoe delijk een hersenschudding werd hij in het Havenziekenhuis opgeno men. De recherche van het bureau Boe zemsingel heeft gisteren de laatste hand gelegd aan de processen-ver baal tegen de z.g. „zonaanbidders", waarover reeds op:7 september uit voerig is geschreven. Het was een bende van tien jongelieden, die zich de naam „zonaanbidders" hadden aangemeten, omdat zij liever 's zo mers in horizontalehouding aan het Kralingse strandbad In de zon lagen te branden, dan dat zij gin gen werken. Om aan geld te komen, werden daar plannen gemaakt voor inbraken, die zt) ook prompt uit voerden. Negen van hen konden ge arresteerd worden, de tiende was inmiddels geëmigreerd. Hier volgt het lijstje van hun euveldaden: 48 inbraken, 9 diefstallen, 31 autodief stallen en 2 bromfietsdiefstallen. - Er werd, in totaal voor, ongeveer f 25.000 aan geld en goederen ge stolen waarvan voor: een waarde van f 10.000 m -beslag genomen kon worden. Mej, Annie W. van Proóyen heeft vanmorgen het feit herdacht, dat zy 40 jaar geleden als inpakster in dienst trad bij de coöperatieve groot handels vér eniging „De Handels- kamer" HAKA g.a„ thans-centrale der Nederlandse verbruikscoöpera ties. Zij is nu assistente van de .chef van de pakkamer. Directie eri per soneel van Nederlandse verbruiks coöperaties hebben de jubilaresse ge huldigd. Zondagmorgen is in de Parkhaven gearriveerd het opleidingsschip van de Braziliaanse oorldgsmarine, de „Duxe de Caxias". De 'bemanning van het schip bestaat uit .39 officie ren, 112 onderofficieren en 300 ma trozen. Voorts bevinden zich, aan. boord 218 adelborsten. Commandant van bet schip is kapitein Antonio Cezar de Andrade. Op 11 juni ver trok het 'opleidingsschip uit Rio de Janeiro voor een bezoek aan ver scheidene buitenlandse havens. Op 26 oktober a.s. wordt het weer in de Braziliaanse hoofdstad terugver wacht De commandant van het schip, kapitein-ter-zee A. C.'de Andrade, maakte hedenmorgen zTi opwachting ten stadhuize. De burgemeester zou vanmiddag om vijf uur een tegen bezoek brengen. (Van een onzer verslaggevers) Vanmorgen is in de Waal haven, even ten westen van het punt, waar de Vondelin gen weg de Waalhaven zuid zijde bereikt, het eerste cais son voor de kolensteiger van de nieuwe elektrische centrale tot zinken gebracht. Bij hetwerk werd gebruik ge maakt van monofoons, waardoor oen paar technici aan de kant in de gelegenheid waren de mensen op het caisson de juiste positie op te geven. Hierdoor was het mogelijk het caisson op een centimeter pre cies op de .bodem, van de Waalhaven te plaatsen. De caissons, vier zullen worden geplaatst voor" de kolensteiger, zijn, gebouwd door de Hollandse Beton Mij op pier. 17 in de Waalhaven; dezelfde maatschappij voert ook het zinkwerk uit. Waarschijnlijk zullen deze week nog twee caissons tot zinken worden gebracht en begint volgende week nog een. De steiger krijgt daardoor een lengte van on geveer 200 meter. Hij sluit helemaal aan op de vaste wal want er blijft nog eep ruimte van ongeveer 50 me ter over. Deze zal overbrugd wor den door een stalen bomv, waarover de kolen per transportband naar de slagplaats van de centrale zullen worden gebracht. SCHIEDAM Aanvang der nieuwe cursus mondeling en schriftelijk 1 oktober Aanm. en alle Inlicht, bij C. VAN GINK, Ploegstraat 19 DAN NAAR Gevraagd leerling-ver koopster voor de dames-af deling, leeftijd ca. 16 jaar. N.V. Kledingmagazijnen v.h. Gebrs. Bervoets, Broersvest 59, Schiedam. D. DE BRUIN Oranjestraat 9 Gevraagd Jeerlfag-naaister voor het dames verander- atclier, N.V. Kledingmaga zijnen v.h. Gebrs. Bervoets, 59, Schiedam. Auto's - Motoren Rijwielen Voor ons filiaal in Schie dam zoeken wij flinke Hoog loon.- Aanmelden dagelijks: Fa. AUG. SCHENK Prof. Kam. OnnesIaa«n 105 Schiedam Moffelen van rijwielen, gede monteerd, gemonteerd met bijlevering van nieuwe ket- tingkast,. spaken, spatborden en jasbeschermer 37.50. Frans Waltman. Rotterdam- sedijk 240. telefoon 68948. Diversen Alles op het gebied van glas In lood, ,Aa-Ve' Glas-ln-looö- bedrijf, West Frankelandse- straat 16. telefoon 66280. Uw mes of schaar bot? „So- lingen" slijpt en knapt Ze op. Slijperij en Staalwaren- handel Solingen" Broers vest 57 Telefoon 55193. Personeel £evf. Juffrouw» repres. - verschij ning, leeftijd 2230 jaar, ge- dipl. kantoorstenogr, voor 1 avond per week. Brieven- on der no. S 519, bur. v. d. blad. Wie echt kiezen wil,, heeft geen keus. Die moet naar „Solingcn". Scharen, messen, Gero Specialist Broersvest 57. Telefoon 55193.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1