Coen Moulijn, de magiër PSV tot wanhoop brengt Feijenoord doet het kalm aan; Philipsmensen machteloos mmmmm Na een kwartier stond zege van NAC op Sparta al vast Meerman en zorgen voor Schouten 2-0 Spangen slechts gelijk tegen Ons Eibernest SVV trekt tegen Roda aan het langste eind Oppermachtig Hermes drukt EDO naar 3-0 Hockeykampioen Laren nog zonder winst Piet van de Pol Show Feeststemming DE STRIJD ROND DE KORF C VY kon Unitas niet weerstaan Gehandicapte Kasteelbewoners kansloos naar 4-1 nederlaag van Bosselaar en De Vries was er Sijthoff boekt succes te Antwerpen RFC verliest van Zeeburgia Anton Geesink weer judokampioen Maandag 1 oktober 1956 7 De mening van over FEIJENOORD—PSV, (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Het spreekkoor „Jacobs, Jacobs", dat uit ruim 40.000 kelen door het immense stadion galmde, was be slist een zucht naar sensatie. De „held van Enschede", die evenals vorige week enkele minuten voor het einde het Feijenoord-elftal kwam completeren (nu, omdat Meerman uitviel), behoefde niet voor een reprise van „zün" stunt te zor gen. Het winnende doelpunt om de strijd tegen PSV te be slechten, was niet nodig. De 20 zege, waarmee Feijenoord de representanten van het Eindhovense licht-, radio- en televisie- concern terugwees, was overtuigend genoeg. Twee maal een kwartier hebben de jongens van Kieboom zich ingespannen. Direct na het begin en na de hervatting. Beide keren werd het met een treffer afgerond. Voor de rest deed Feijenoord het „kalm-aan" en konden Schouten en Moulijn al hun technische kwaliteiten op het door de druilregen spekglad geworden grastapijt etaleren. Vooral kleine Coen, de magiër, bracht met onnavolgbare trucs de PSV-verdediging tot wanhoop- De start van Feijenoord was meteen de genadeslag voor PSV. Koel en berekend kwamen de Rot terdammers met flitsende en ver fijnde combinaties tot vlak voor Lieuwe Steiger. Hoewel hij, met medewerking van spil Roel Wïers- ma, de zaak voorlopig de baas kon blijven, stond na enkele minuten reeds vast, dat Feijenoord, ondanks invallers voor Cor. v. d. Gijp. van Woerden en v. d. Bijl, aan het lang ste eind zou gaan trekken. Binnen tien minuten mocht de thuisclub vijf hoekschoppen op het Eindho vense doel nemen. Na een kwartier tuimelde het FSV-bolwerk door een treffer van de actieve Meerman, die de zware last moest torsen om Cor van der Gijp te vervangen. Uit een van de zoveelste combinaties Schou- ten-Moulijn lanceerde Henk Schou- ten langs de glibberende Wiersma een afgemeten pass naar Meerman. die op zijn beurt het rood-witte legioen in vreugdestemming bracht. Rustig ging Feijenoord voort. Schouten rukte met lange dribbels de Eindhovense defensie aan flar den en Coen Moulijn jongleerde a Ia Stanley Matthews door de PSV- ryen. De Brabanders werden er tureluurs van. Alleen Brusselers Zoals Feijenoord tegen PSV hield z'n hersenen bij elkaar. Hf. speelde viel de stadionclub me trachtte op het middenveld aanval- wel een beetje tegen. Ikrben len op te bouwen. Via Dillen en beter van de jongens uit zuid 1 Franssen werden Kerkum, v. d. gewend. Er werd te veel show Hoek en Kooien aan het werk ge- gegeven. Als bijvoorbeeld Moulijn met de bal langs de lijn jongleert en het publiek gaat daarom lachen dan is het onproduktief. Hij houdt daar mee dan het spel onnodig op. Wanneer ik een vergelijking mag trekken met de biljart- sport. dan zou ik het volgen de voorbeeld willen aanvoe ren: Als een amateur-biljar- tertje de Belg Gabnëls heeft zien spelen en zegt „Wat heb ik die man stoten zien ma ken". dan zeg ik: Gabriels was met goed op dreef. Want als Gabriels Cen met hem alle bil jarters Uit de topklasse) wel in vorm is. dan lijkt zijn spel zo simpel en zo gemakkelijk. Men is dan geneigd om te zeg gen*. „zo kan ik het ook". Zo moet het ook met voet ballen zijn. Het moet eenvou dig lijken, doch het is uiterst moeilijk om het 20 simpel uit te voeren. Als technisch be kwame voetballers met min der poes-pas zouden spelen, dan zouden zij voor het pu bhek misschien minder aan trekkelijk, maar voor de te genpartij veel gevaarlijker zyru Fcyenoord heeft geen show nodig. Het beschikt over uiterst bekwame voetballers, die wanneer zij de bal het werk laten doen, met een mi nimum aan energie een maxi mum aan rendement kunnen behalen. Ik wil echter wel opmerken, dat PSV heel erg teleur stel de. zodat Feij'enoord het zich kon veroorloven om show te spelen. Ik veronderstel, dat de stadionclub volgende week in Limburg tegen Fortuna door tastender zal moeten, optre den. Tot slot heb ik grote waar dering voor de achterhoede van Feijenoord. waarin Oster- holt de grote man was. Het in grijpen was krachtig en goed. Ook invaller-doelman Onder stal verdient een pluim. steld. Zonder veel moeite bescherm den zij Onderstal. Maar deze be scherming had Onderstal mei noJig. Dat bewees hij na de rust. Toen kwam PSV geducht opzetten. Voor dat de Eindhovenaren tot dit Initia tief konden komen had eerst Ft yen- oord een kwartier de toon aange geven. Met de tug teg«n de muur waren de Philipsmensen gedrukt. Zij konden er niets aan verhinde ren, dat Henk Schouten met esn beheerste kopbal uit een fraai* hoge pass van Piet Steenbergen doelman Steiger andermaal pas seerde (20). Een minuut later loeide Bak de bal nog eens tegen de lat. Daarna geloofde Feijenoord het wel. Toen kregen Dillen. Franssen, v. d. Heuvel en Brusselers gelegen heid naar Onderstal op te rukken. Maar die was in topvorm. Talrijke saves verrichtte hy. De Rotterdam se defensie zat potdicht. Daar zorg den Kerkum, v, d- Hoek, Kooien, Osterhoit en Steenbergen wel voor. PSV stond machteloos. Feijenoord was heer en meester. Het kon zich alles verooi loven Het lukte allemaal op het gladde veld Het publiek lachte en applaudis seerde hard wanneer Henk, de dribbelaar, Coen, de illusionist, of de „jongens uit de achterhoede" de Eindhovenaren van het bekende kastje naar de muur lieten lopen. Er heerste een feestelijke stemming. Het ging immers goed met Feijen oord. en nu was Cor van der Gijp er nog niet eens bij. „Daar komt Jacobs" nep een ieder, nadat deze, voordat hij Meer- mans mocht vervangen, alle forma liteiten bij Karei van der Meer had vervuld. Jacobs, de clou en de sen satie van het spektakel. Maar het „spul" gmg niet door. Vorige week kreeg Jacobs één bal. het was de overwinningstreffer. Nu kreeg hij twee maal de bal. Twee keer kreeg hij een vrije schop tegen zich.... Coen Moulijn jongleerde met de bol, alsof deze aan een touustje zat. Zelfs Roel Wiersma doet krampachtige, doch vergeefse po gingen de Rotterdamse voetbal- goochelaar te stuiten, ■i' De 64-jarige Skipp Snep- perlay uit Omaha speelt nog regelmatig rugby- fcotball in de competitie. Hy doet dit reeds sinds zijp. 15de jaar. (THE STAR). Dat de sport voor vele lieden altijd tccer een uitkomst is die hun levenslust kan bieden 1$ zeer waar en dus met tms. Sport beduidt het zout tn 't eten, is roor *t leven lucht en zon, als u dat soms niet mocht toeten fcyfe dan eens tn 't Stadion. Maar voor deze rupby-taaie heb iJc toch wel veel respect, die heeft m een handomdraaten cl myn eerbied opgewekt. Vier en. zestig en «ög speten lyfct mij een uniek gevai en een voorbeeld voor heel velen dat men met gauw volgen sal, Als je rugby nog kunt spelen als je vier en zestig bent, dan, dat wil ik niet verhelen, ben je een zeer krasse vent cn hij doet nog regelmatig in de competitie mee, d'ouwe rugby-SKipp die laat zich nog niet kisten, nemel, nee.' En dat Ky nog met wil rusten is, me dunkt, zo klaar als als wat, hy beleeft zijn voetballusten vindt de sport altoos je dat. Nog één jaar en 't jubileum* wordt met gouden gloed omlijnd waarna Opa in 't museum eens fm olieverf) verschijnt. Een reporter wou graag weten hoe lang Sktpp nog spelen zou, d'ouwe taaie zei vermeten: Kijk, als je dat weten wou. Over 'n jaartje vier ik even gauw myn gouden jubilé en speel voor de rest van 't leven met de veteranen meel... PH1DA VTOLFF Jr. (Nadruk verboden) (Van onze korfbalmedewerker) Er hebben zich In de zuidhollandse eerste klasse geed verrassingen voor gedaan, want de zege van Het Zui den op HKV noch het gelijke spel van Spangen of de overwinning van Deetos tegen Vleus Orientls mogen als rodanlg worden beschouwd. Door de resultaten van de partijen van zondag wordt de kop gevormd door Deetos, Spangen en Het Zuiden. van Eek na een vrije worp doel te treffen: 11. Mulder miste een strafworp, maar verder gebeurde er weinig opwindends- Na de pau2# werd wat flinker aangepakt en was het Spangen, dat met schieten het meest succes had. Eijselendoom strafte eerst een verdedigingrfout af en kon daarna van zeer ver doel treffen: 1—3. In de derde opstelling kon Ons Eibernest twee keer de verdediging Het is aan de Enk geen bijzondere n!-S edstriid rpwnrrim. Er werd büwii- Pieren. 3—3. In deze vakopstellrag wedstrijd geworden. Èr werd bijwij len aardig gespeeld, maar vooral in de aanval faalden dé ploegen. Daar door duurde het enkele malen heel lang eer weer gewisseld kon wor den en dat is voor het tempo en het spelpeil niet bevorderlijk. Het eer ste doelpunt was er vlot. want Troost had na vier minuten al succes met een verre worp. Nadat Zwaanswijk een strafworp had gemist kon De Geus gelijk maken en daarna duur de het een half uur eer Hubert met een ver schot de stand op 21 voor Het Zuiden kon brengen. Na de pauze schoot deze speler nog eens in In de volgende opstelling was HKV heel gevaarlijk en zo konden Ratsma en mej. Houben na een half uur de partijen weer gelijk brengen: 3——3. In de eerste opstelling waren de Rotterdammers actiever dan voor de rust. Mevr. Merk en Kindt hadden acht minuten nodig om hun twaalf tal met 53 voor te brengen. En ten slotte trof Hubert na 40 min. nog eens doel* 63. HKV miste na de rust twee strafworpen. Spangen en Ons Eibernest gaven elkaar in de strijd in Den Haag wei nig toe en de 4—4 uitslag gaf- de ver houding goed weer. Nel van Zee opende na enkele minuten de score en tot 20 min. kon niemand verder de mand vinden. Toen wist Hans Geheel terneergeslagen, zat zon dagmiddag doelman Diephout van CVV na afloop van de wedstrijd te gen Unitas, in de stationswachtkamer van. Gorinchem te luisteren naar de doorkomende sportuitslagen, waarbij ook de 42 nederlaag van zyn eigen vereniging werd genoemd. Ontegenzeggelijk ligt de schuld voor deze nederlaag niet bij Diep hout. integendeel, door het bar slechte werk van de achterhoede was het voor Diephout uiterst moeilijk zich op het spel te concentreren, waardoor hij steeds voor verrassin gen werd gesteld. Vooral Wuyst schepte door zijn onbesuisde weg werken en zijn vele missen de meest hachelijke situaties, In. het begin hadden de ruim 2500 toeschouwers niet van een Uflitas- overwmning durven dromen, toen CW, dat technisch beter was, ge vaarlijk voor het timtas-doel ope reerde. Het eerste doelpunt ontstond na 14 minuten toen scheidsrechter Voermans aan CW een vrije schop toekende. Hoog werd de bal inge schoten en door doelman Henkend weggestompt juist voor de voeten van Treure, die hard inschoot, 0—1. Hit-na was het met het CVV- overwicht gedaan en nam Unitas het initiatief over. De CW-achterhoede werd uiteen gespeeld, waarna Viveen de gelijkmaker scoorde. Goed samen spelend kwam Unitas terug waar door midvoor Birk en linksbuiten De Valk de stand op 31 brachten. Twee minuten na de rust was het wederom De Valk die scoorde (4—1), waarna CW voor korte tijd even opveerde waaruit Van Baaren de stand op 42 bracht. Unitas hield het spel in handen terwijl door het bar slechte werk in de achterhoede het CW-doel voortdurend onder vuur genomen kon worden. SCHIEDAM. Hoewel er in de wedstrijd tussen SW en Roda Sport vijf doelpunten werden gescoord waarvan de thuisclub er drie van. op z'n rekening nam zullen slechts weinige toeschouwers, wat betreft de doelpunten, tevreden naar huls zyn gegaan. Van deze vijf treffers kan geen enkele bevrediging schen ken. Ze ontstonden uit twee straf schoppen, twee blunders van de Limburgse doelman Wefels en voorts een doelpunt, dat alleen de grens rechter constateerde, maar niette min telde. Voor het overige was de wedstrijd door z\jn vele spectaculaire spelmomenten toch tot het einde boeiend. Roda Sport was in. techniek en combinatie wat sterker dan de Schiedammers, maar dit verschil was te klein om hun tegenstanders in een. permanent verdelgende po sitie te brengen. De wedstrijd was bijna een half JXX on!*HortcorresP°ndent) c0° beschouwers hebben vanmiddag van Hermes DVS ge leerd, dat m de bagage van de be taalde voetballer tempo en gevoel voor positiespel niet meer gemist kunnen worden. De Haarlemmers konden die onmisbare bezittingen met opbrengen en keken driemaal afgunstig scorende en juichende Schiedammers na. Ge kunt hieruit dus afleiden dat Hermes DVS met 3—0 won. Zonder moeite en met groot vertoon van overmacht De verhoudingen in het veld na ren spoedig duidelijk. Rijke en v. d. Sloot hadden weinig ontzag voor een trage EDO-voorhoede en ondertus sen joegen v. d. Burg, v. d. Tuyp en Van Zuyiekom geraffineerde passes door een krampachtige Haarlemse verdediging. EDO hield een. kwartien stand, maar toen spil Warmerdam en doelman Koetomy sen bal voor el kaar wilden laten lopen, dook v. d. Gevel snel tussen beiden op en be tekende een zacht tikje 1—0 voor Hermes DVS. De Schiedammers gingen door. Na 25 minuten draaiden v. d. Burg en v. i vergezellen. d. Tuyn in een snelle combinatie langs linksachter Vervoort en be ëindigde v. d. Burg deze werkzaam heden door de lage pass van v. d. Tuyn snel m te schieten. Dat was 2—0 en het bleef tot rust alleen zo. omdat een kopbal van Broeders de lat niet ontwijken kon. Geen nood. De tweede helft be stond slechts enkele minuten toen v. d. Burg weer langs Vervoort rende cn een hard schot Hermes DVS "naar 3—0 joeg. Zo wonnen de Schiedam mers overtuigend. Sparta-stedentoernooi (Van onze tafeltennismedewerker) Het jeugd-stedentoemooi, dat elk jaar door Sparta wordt georgani seerd, zal op 7 oktober 1966 te Am sterdam wordeji gehouden. Voor Rotterdam zullen uitkomen: Wim SehuUer, Honk v. d- Boogaart Frans Fehling en Nol van Ktuk, terwijl Frans Duim als non-playing captain optreedt. Als vertegenwoordiger van het Rotterdamse bestuur van de NTTB zal Dick van. Os het team 7 7* x Tf 1. 17 f Na de hervatting wogen de par- j j 4 -a 7 die Periode heeft Sparta ook niet j steeds een NAC-been. dat de weg ROTTERDAM. Sparta sukkelt momenteel met een aantal spelers, dat naar de touwen versperde. Eenmaal om diverse redenen niet opgesteld kan worden. De plaatsvervangers zijnRiet- Dat "was ln de 25e minuut, toert niet gelijkwaardig, zelfs niet bijna. Het moge gedeeltelijk als excuus gelden j Michielsen een schot van Bosselaar voor de povere verrichting van de Kasteelheren gisteren tegen NAC, datrichting veranderde, buiten be- voor de derde maal 'in vier maanden tyda voor een officiële wedstrijd i reik van de goed opgestelde staande op Spangen In het veld kwam. Gedeelte!ijk echter. Er kleefden gisteren te Goedhart. i veel „normale fouten" aan het spel van de over de gehele Unie falende Scheidsrechter Horn hield de thuisclub: er werd veel te onzuiver gecombineerd, het plaatsen liet vaak i touwtjes strak eti heeft daardoor bij te wensen over, vele voorzetten van rechts (v. Ede) waren veel te scherp, voorbaat een herhaling van de mel de dekkitng" en het overnemen werden doorlopend te veel verwaarloosd. den^ifIL tijdens de kampioenswed- Wy noemden zo voor de vuist weg maar enige in vergelijking tot het heus stnJd bezworen, niet gepolijste, maar wel nuttige, spel van NAC opvallende, in het nadeel 't In de tweede helft verving Ben- Van Sparta, uitvallende verschillen. ningshof Boot. Na 25 minuten spelen reeds ruilden De Koning- en Verhoe- Voeg hierbij nog. dat al gauw j aanvallen gekomen, doch verder j ven van plaats, bleek, dat Verhoeven in- de, vooral in dan een afgekeurde treffer van' Boot ae beginfase rammelende verdedi-kwam de thuisclub niet. NAC kon érng van Sparta helemaal niet op met de stand-0—4 gaan rusten, door zijn plaats was (hoewel hij alteendat in de 40e minuut Storimans na heus niet verantwoordelijk mag wor den gesteld voor de 30 achterstand na een kwartier spelen). Boot op de middenvoorplaats opnieuw veel te licht werd bevonden en de bij de hervatting op de plaats van- Van Ede die vermoedelijk, een lichte her senschudding opliep in de eerste speelhelft opererende Terlaak ver beneden de maat bleef; en het be hoeft dan geen verwondering meer te wekken, dat in d i t Sparta zelfs de individueel uitstekende krachten niet tot normale verrichtingen kwa men. NAC was dus beter Het' vormde 'n geheel van elf spelers, die elkaar begrepen en elkaar aanvulden en. daardoor in de eerste speelhelft «en doorlopend gevaar betekenden voor Sparta. Van Overbeeke was beter dan hy ooit op Spangen is geweest: I zijn combinaties met Canjeis, aan J wie Terlouw de handen meer dan vol had. veroorzaakten herhaaldelijk verwarring tot zelfs een paniek in de achterhoede van Sparta. Ook i Vergouwen, de vroegere speler van 1 het Nederlands jeugdelftal, speelde een uitstekende party. i Hoewel er van een doorlopend s overwicht van NAC in de eerste speelhelft dus sprake was, was de strijd met helemaal eenzijdig. Sparta zette ook tal van aanvallen op, waar van de meeste evenwel strandden op de nu weer als spil opererende Kuys, En bij voorzetten van rechts kreeg Goedhart steeds gelegenheid tydig in te grypen. De op de links buitenplaats spelende De Vries Geel lag nog met griep te bed bleef technisch niet beneden de maat, doch werd aanvankelijk niet genoeg in het spel betrokken; hy is bovendien nog wat licht van stuk, Het begin was slecht voor Sparta, Van Overbeeke doelpuntte na 4 mi nuten reeds uit een door Canjeis ge nomen vrije, trap door met 't linker been de bal langs Schop en achter Van. Dijck te plaatsen. In de 10e mi nuut werd een geknoei in de Sparta- achterhoede afgestraft met een be heerste treffer van de vrijstaande Canjeis, die de bal van Vergouwen toegespeeld kreeg. En precies 5 mi nuten later kon Verhoeven uit de I doelmond de bal nog wegschieten: hij schoot zo hard tegen v, d. Braak aan, dat in de volgende seconden da touwen bolden. Daarna is Sparta wel tot tegen een. lange rush met een afgemeten voorzet v. Overbeeke in staat stelde opnieuw te doelpunten. Enige keren ktoam Sparta, gevaar lijk voor het NAC-doel. Daarin toonde Goedhart rich een be trouwbaar, onverschrokken doel- verdediger. uur oud, toen de hardwerkende Hek man plotseling een vrij veld kreeg en met een keurige boogbal passeer de hij de uitlopende "Wefers. Als een duveltje uit een doosje verscheen rechtsachter Pauwels op de lijn om met een omhaal het gevaar te ke ren. Dit gaf aanleiding tot een hef tige doelworsteling waaraan een ein de kwam, toen doelman Wefers het leder over de lat werkte. De tot het kookpunt gestegen spanning zakte en een ieder maakte rich gereed voor het nemen van de hoekschop. Zover kwam het niet, daar een der neutrale grensrechters had gezien dat de bal door Pauwels achter de doellijn was omgehaald. De uitste kende scheidsrechter werd over tuigd en SW leidde met I-7O. Voor 3e rust kwamen beide par tijen nog op gelijke voet door" een strafschop, die Ederveen mocht ne men, nadat hij bij een doorbraak van de bal was gezet. Direct na de rust zorgde de Lim burgse doelman ervoor, dat SW de leiding kon hernemen door een slap schot van Huntink te laten glippen. Tien minuten later liet hij weer een steek vallen en Maltha zorgde voor 31. Roda Sport viel verbeten aan, maar zag geen kans de goed sluiten de SW-defensie te laten capitule ren. Enkele minuten voor tijd. toen het reeds in de nederlaag berustte, bracht het de achterstand tot 32 terug, wederom uit een strafschop genomen door Ederveen, die onge oorloofd ten. val was gebracht. In hel voorprogramma van de openingswedstrijden van het Ant werpse Sportpaleis gaven jonge Ne derlandse renners de toon aan. Een wedstrijd over 10 km voor amateurs werd een prachtige zege voor de Rotterdammer Theo Syt- hoff, die in de sprint won van de jonge Amsterdammer Gerritsen; 3. Govaerts CB.): 4. Peters 'B); 5. Si mons cB.); 6. Verdoom (Rotterdam). De Rotterdamse amateurs Sythoff, Verdoorn en Lagerlöf en de Bra bander Dam en uit Lieshout, hebben cen uitnodiging gekregen om over enkele weken in Dortmund (Did.) uit te komen in een wedstrijd tegen jonge Duitse renners. wogen de ploegen weer tegen elkaar op. Van Eek kon na een doorbraak de score op 3—4 brengen en het zag er al naar uit, dat de gasten aan. het langste eind zouden trekken toen mef. Van Zee enkele minuten voor het eind de stand op 44 kon bren gen. Deetos wist in Leiden met 7—6 van Vicus Orientïs te winnen en daarmeo aan het hoofd van, d* rang lijst te komen. De stand is: Deetos 4 Spangen 3 HKV Algemene Ons Eibern. Gymnas. 3 1 3 2 4 2 2 0 Het Zuiden 4 Vic, Orientïs 4 Die Haghe 3 In IIA is een voorlopige beslissing gevallen doordat Rozenburg met 1 van zijn. concurrent won. Velox ver baasde door HSV een 34 nederlaag to« te brengen. In B werden hoge ogen ge gooid. Blauw Wit '51 27—1 tegen Hou Stand, Quick 124 tegen Schiedam en Fluks 7—1 tegen DKC. Sperwers deed het bescheidener en won. met 41 van OSCR. In 3 A leed Swift tegen Charlois de eerste nederlaag 64 Overkanters won met 7I. van TOV, Unicum kraakte ODO met 111, Merwede deed het niet minder tegen Zwaluwen, dat met inval lers uitkwam: 17—0 en Ons Huls won met 42 van Succes. In B wogen de partijen meer tegen elkaar oo Fhoentx won met slechts 21 van USV en bij TrekvogelsCrescendo werden de pun. ten zelfs gedeeld: 22: een tegenvaller voor de groenwitter) Wion bleef winnen en klopte ditmaal Eureka met 62. Ook KNS smaakte het zoet der overwinning door Raven er met 76 onder t« hou den. ALO sloeg Paras met 4—2. AMSTERDAM De 20 zege van Zeeburgia op RFC was vertiend, daar de Amsterdammers veelal in de meerderheid waren. Beide speelden in de eerste helft technisch niet slecht. Na rust minder. Dat RFC niet tot scoren kwam lag hoofdzake lijk aan hun te korte spel. Na een half uur opende Zeeburgia de score door een vrije trap van Oïdenhof <10) in de 31e minuut van circa 20 meter verrassend hoog. Doelman Verburgh was hiertegen kansloos. Hiervoor hadden Samhan en Oïden hof reeds de bal tegen de paai ge kopt en geschoten. Na de hervatting kreeg RFC een paar kansen. Maar het spel der Rot terdammers bleef te kort. Na 20 mi nuten beschermde rechtshal Voïgt met de handen zijn gezicht bij een voorzet van Oïdenhof. Scheidrechter Trumpie gaf een strafschop, Niessen faalde niet <2—0), RFC was een ge slagen ploeg en speelde moedeloos verder. Zeeburgia kreeg nog wel kansen maar kon niets meer aan de stand veranderen. EINDHOVEN. Ruim 1800 toe schouwers hebben de ju do landen- wedstrijd NederlandWest-Doltaland zaterdagavond ln Eindhoven bijge woond. De ontmoeting eindigde on beslist. 2—Z. De uitslagen waren: lichtgewicht: De Waal (Nederland)Schwiera (Duitsland) 01: Bonte (Nederland) Schieszleder (Duitsland) 0—1; mid dengewicht: Essink (Nederland)Al- pers (Duitsland) onbeslist; Becht (Nederland)—Schoembert (Duits land) onbeslist: Zwaargewicht; Doo- lewaard (Nederland)Steinbeck (Duitsland) 1—0; Geesink (Neder land)Thraeder fDuitsland) 10. Vooraf werden de wedstrijden om de Nederlandse kampioenschappen gehouden. De uitslagen tende fma- lepartijen in d« <Lv«r*e gzwichtsklas- sen waren: üehige- idht: Worms (Noord-Holland) wint van De "Waal (Midden-Nederland); middenge- wicht: Wagenaar (Noord-Holland) wint van Essink (7tiid-Nederland); zwaargewicht: Geesink (Midden-Ne. derland) wint van Peters (Zuid-Ne derland), (Van onze hockeymedewerker) In de westelijke eerste klasse doet zich de wat merkwaardige situatie voor dat thans, nadat de meeste ploe gen drie wedstrijden hebben ge speeld, de kampioen van Nederland, Laren, onderaan de ranglijst staat, samen met Hilversum. Maar Laren kwam gisteren pas voor de tweede keer in het veld, na de match tegen de Olympics, en wel tegen BMHC, Met 1—0 verloor Laren, dat echter, zoals bekend, zwaar gehandicapt is door het afstaan van drie spelers aan de Olympische ploeg. Hilversum leed de derde nederlaag, na tegen HHIJC, met 3—1. Be Fair heeft een goede start dit seizoen en bleef ongeslagen, zij het dat ook nu de volle bnit niet werd binnengehaald tegen TOGO (33). De stand hier is thans: Olympics 3 6SCHC 2 2 Be Fair 3 4 Amsterdam 3 2 HHIJC 3 4 Laren 2 0 TOGO 3 3 Hilversum 3 0 BMHC 2 3 Door een misser van de Kraliagse keeper, kwam BMHC II tegen Vic toria op zeer eenvoudige wijze aan de leiding (0—1). Na rust veranderde het algemene beeld van deze strijd al heel weinig, wel echter de score. Jaap Kodde, teruggekeerd op de linksbuitenplaats, lanceerde een mag nifiek» hard schot, dat de Bloemen, daalse keeper te machtig was. Btj deze 1—1 is het terecht gebleven. Aeolus bracht verheugd de beide punten uit Leiden mee naar huis. Met 1—0 werden de Leidenaara ver slagen. waarmee zij nog blij mogen zyn. want het öve*wiêhl in bel veld dissonant het hoge gras op Laaf Zestienhoven. RBC toont m deze klasse volwaardig mee te kunnen. Met 20 kwamen de SV'era er nog genadig van af. Met Hiiiegersberg blijkt het nog steeds niet naar wens te gaan. We derom werd verloren, nu met 3—1 van TOGO II. In. de andere afdeling ontving Spirit de Ryswijkse hockey club. Het begin hier was al heel vreemd» want van beide partijen scoorde een der eigen verdediger» tegen (1—1). Ryswyk had hiermede het geleend kruit verschoten, wat niet het geval was met Spirit H. ter Braak schoot nqg tweemaal raak, de laatste keer uit een strafcorner, As- vion was tegen TOGO III 50 van da 70 minuten in de aanval. De Hage naars hadden uit een strafbully na een kwartier de leiding genomen en beperkten zich daarna tot het ver dedigen van deze kleine voorsprong» En met succes, het bleef 1—0 voor TOGO. DAMES Het Rotterdamse RBC geeft in de westelijke eerste klasse nog geen reden tot teleurstelling, want tegen Be Fair. een sterke tegenstander, werd gisteren de beginstand gehand haafd. ondanks twee ernstige ver zwakkingen in de opstelling. RBC heeft thans 4 punten uit 3 wedstrij den en is nog ongeslagen. In deza klasse won Amsterdam voorts van Gooi (I0) en TOGO wat ruimer van Hilversum (51). Ook bij Kie vitenBDHC kon geen der partijen het vijandelijke doel vinden. In de promotieklasse zijn Victoria en Leorudas zich nu blijkbaar aan rechtvaardigde een groter doelpun- het herstellen. Victoria speelde 5—5 ten verschil. tegen Groen Geel. na eerst met 2—0 In dem Promotieklasse i8 de derby te hebben voorgestaan. Leonidas won tussen MRHC en Victoria II in een duidelijk van Strawberries (4—0) en 2—1 zege voor MRHC geëindigd. Het heeft nu thans de onderste plaats werd een prettige strijd met als enige verlaten.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 4