'Wat zag Lies er gisteren beeldig uit l' Nieuwe kerk in gebruik aan Schiedamseweg Morgen eerste militaire vliegtuig Rijnvaart Vlootbezoek uit V.S. Trams 4,14 en 17 weer normaal Sowjet-encyclopedie met gramofoon- platen „Droom in de Delta" KPM aan het omschakelen Geld van bus kaartjes in eigen zak Havenarbeider door laadboom getroffen Klierpreparaat werkte mét 'n ton verlies Britten op Cyprus in eigen hinderlaag Actrice Hetty Beck kreeg hartaanval Koffiehuis nu ook showroom Vrijdag 5 oktober 1956 (Van een onzer verslaggevers) De Dakota, waarmee de president van Costa Rica zaterdag een rond- vlucht boven ons maakt, wordt het eerste militaire vliegtuig dat ge bruik. maakt van luchthaven Rot terdam. Het toestel heeft een mili taire bemanning van vijf koppen, in clusief een militaire stewardess. De president wordt morgenoch tend om half elf ontvangen bij het clubgebouw van de koninklijke roei en zeilvereniging ,,De Maas', Direct daarna begint een boottocht door de havens. Om Kalf één biedt het gemeentebestuur een lunch aan ten stadhuize. Na twee uur vertrekt de Costa-Ricaanse bezoeker van de luchthaven Rotterdam. De vliegtocht leidt speciaal naar de Zuiderzeewer ken. De Dakota waarvan gebruik wordt gemaakt, is door de regering ter beschikking gesteld. Comman dant is de majoor vlieger-waarne mer E. H. M. C. Foublon. Dif nieuwe kerkgebouw aan de Schiedamseweg is gisteravond, met een bijzondere dienst in gebruik ge nomen door de Gereformeerde Ge meente van Rotterdam-West. In deze dienst ging voor dsL. Rijksen, de predikant der gemeente. Sinds 1947 maakte de gemeente gebruik van een zaal aan de Rauwenhoff- straat, ntaar de ruimte daar werd veel te klein. Architect Chr. de Heer ontwierp de nieuwe kerk, waarvoor ruim een jaar geleden de eerste paal werd geslagen. De kerk werd gebouwd door de jirma F. Hooykaas en Zoon. LOBITH gepasseerd 4 oktober 1956 oor 13 00 uur naar Rotterdam. AFVAART; Hhetnpreussen 7, Fadoue, Luise JVfar- garethe, Holland. Ever Ready, Oamco 203. Adja, Jothé. Mmeral 10. Damco 124, Rhenus 94, Oosterwyk, Margaretbe, Gre ta 2 Elisabeth Jaegers, Alpha. Rewt, Tantris. Leontme, Flamingo, Klockner 24. Infatigable, Donitz, Harpen 59. Maria. Ponsifori, VuJeaan 54. Pilatus. Duisburg Ruhrort. Sylvia. H. Kurier 7, Castilia. pdena, Luka. M. Stmnes 105. Heimdahl, Kiockner 3 Waibel 5. Stroom vaart II, Harpen 4. Karl Heinz. Klóckner 12. Specht, Dons Waibel, Asgard, Aurelia. Robert. Damco 230 Schurmann 34, TRG- Naar overige plaatsen: St. Antonius. Lobith: Spes Sahitls, Groningen; Trio, Arnhem; Tijdstroom, Hengeld (O): Ver wisseling. Leeuwarden: Voorwaarts 2. Doesburg; Woufot, Delfzijl; Pewil. Arn- hem: Pewil, Zwolle: Maria Jaegers. Utrecht; Marts Stella, Vreeswijk; Martha II. Wasenlngen; Mouette, Zwolle' On rust, Alp hen a. d. Rijn: Ja Li, Apel doorn; Jober. Millmgen: Jober. 'Malin gen. Johanna Jentma. XJtnuiden: Her- mina l. Apeldoorn- Hiljo Drachten; Ex peditie 2. Dedemsvaart; Florentine, Am sterdam: Florcntlnus. Amsterdam: Geer- truida, Nijmegen: Esso Heilbronn, Am sterdam, Emgri. Hardenberg; De Hoop. Amsterdam- Disponibel Winschoten; Disponibel. GroningenArnold. Mont- foort: Atalanta. AJphen a, d, ïtijnj Am bulant. Zutd broek; Allegonda, Maas tricht; St. Antoine, Amsterdam: Nelly. Deventer; Amice. Weurt; Hoorn 2. Moer dijk; isala. Hengelo (Q);-Ortvrtn, Lobith; Louise, Amsterdam; Damco 38» Sluiskil; Fendel-21, Amsterdam; Eendracht. Moer- diik- Gredonet, Hengelo (O); Henn. Alblasserdam; Leemans. Leeuwarden; Lamartme. Deventer; Waldenburg, Bom Fan to 45. Amsterdam Naar„ .België: Rijn Schelde A Beest. Jaao. Belchem Antlgoon, Donau» Sirene. Adrj-ane. Arenaria, Mentor. Roger. Karl Heinrich, Edmee Diana. Willy, Naval, De Vleuth Leba 3. Nutts, Puget. Carroa. Kustvaart: Hamburg. Hamburg; Cor nelia, Emden. OPVAART: Naar Duitsland: 'Noordster, Roubeïois, Kelfneö, Heticor. Adri, Hamel 85, Wtirt- temberg. Johanna Fanto 16 Tromp. Jo ber, Kencor 2. Homa, Anma, Catharina. Gust el. Fortuna Animo Schlesvig Hol- stein, Sersen, Esso 35, Pierre, Grefe, Anna WTAG 170. v. Lerius. Poseidon, Fetronella Corn, Breton, Htjn. Kie, Adn- ane. M. Stlnnes 4. Hardi, Judea, Johan nes 2, Doruro. R10. Espera ncè. Dort mund. Schwelgern Josephine, Henma, Monty. Rebatl. Prospente. Bertha II. Ibis, Infatigable 2. Alfra. Rupel. Donau- land, Anna, Morea, Goretti, Arbeco. Emile Ermt. Holsatia. Aldor, Alcedo Onderneming, Cosmopollet, Margaretha, Tholen. Secunda. Vulcaan 108, Morgen ster. Aibertha. Johanna Gallia, Hessen, H. Kuner 51, Mariene 3, Jan. St. Rita, Germa 2. Dusseldorf, Asa Sujo. Candia, Eintracht, Panta Rhei. Mariene, West» schiffahrt 22. Ernst, Weber. Cor. Rhein- land Pfalz, Jacob Cats, Seam 1, Em ma rg 2 Ceylon, Tubantla, Jernie. Abc- ona, Annie. Hubertme Schulte. Sophia Maria, Emil Kirdorf, R. Karcher 45. Gel- senkirchen »Gondele, Gegerdi. Dolfijn, Willem Barentz, Wildkatz. Nardine. Me» jo, Carolina, Orion, Elbe 8. Rival, Noel, Citerna 17 Pluto 2, Johanna, Suzanna. Neeltje Johanna Adrian», St. Elisabeth. Niedersachsen, Rheinstein, Mannesmann 5, Robert Muller, Loni, Vertrouwen. Rie- jo Brandenburg, Rijnschelde 14 Bertha, Johanna Naar Basel: Neska 1, Etruria. Edel weiss 34. Edelweiss 17, Rheinpreussen 5. Tello, Burgdorf Teutonia, Edelweiss 8, W. v. Driel 49 M. Stinnes 117. Naar Straatsburg; Pechelbron, Vul caan 160, Marabu, Perrault, Charles Hei bel. Het gebouw bevat een kerkzaal met SOS plaatsen, een vergaderzaal met bijna 200 plaatsen, een consistorie en tooningen uoor predikant en koster. Opuallend.is in de kerkzaal de klankkaatser boven de kansel, ont werpen door TNO te .Delft, afdeling akoestiek. Ondanks de harde wan den en tdoer die byzondere ge luidsproblemen gayen -is door deze kaatser het gesproken woord overal te verstaan, zodat geen ge luidsversterker nodig is. 's-GRAVENHAGE. De Ame rikaanse onderzeeboot uss „Beeu- na" za] van 8 tot 12 oktober een niet-officieel bezoek aan Rotter dam brengen. De onderzeeër, die onder bevél staat van luitenant ter zee der eerste klasse W. L. Webü. heeft een totale bemanning van, on geveer zeventig koppen, van wie acht officieren. Het schip wordt 3 oktober omstreeks acht uur 's och tends ter hoogte van Hoek van Hol land verwacht en zal anderhalf uur later in de Parkhaven afmeren. Met Ingang van maandag aan staande gaan de tramlijnen 4, 14 en 17 weer hun normale route tij den. In verband met de asfalterings- werkzaamheden aan de Nieuwe Binnenweg en omgeving is het tramverkeer enige maanden omge legd geweest. Op 8 oktober komt aan deze omlegging een eind. De trams gaan dan weet to beide richtingen over de Nieuwe Binnen weg. LONDEN. Radio Moskou heeft bekend gemaakt, dat Sowjetrussische' geleerden bezig zijn met de samen stelling van een nieuwe medische encyclopedie. Hierin worden ook bijna honderd van bijzonder metaal vervaardigde gram of oon platen op genomen, waarop verschillende pa thologische geluiden, die maag- en andere interne ziekten en kwalen kunnen voortbrengen, zijn vastge legd. Het zal de medici hierdoor ge makkelijk vallen dergelijke geluiden te identificeren en aan de hand daarvan een snelle en juiste dia gnose te stellen. In de bovenzaal van Hector S; Bazendyk's boekhandel aan de Kort Lijnbaan wordt tot 15 oktober a.s. een expositie gehouden van tekeningen en aquarellen van Anton Pieck, Ter gelegenhe'd van d°ze tentoonstelling heeft Fred Thomas gisteravond zijn.zojuist verschenen werk „Droom in de Delta" bespro ken. In dit boek, dat geïllustreerd werd met 30 aquarellen en bijna 150 zwarttekemngen van Antort Pieck, heeft de schrijver de aandacht ge vestigd op de schoonheid en rijke verscheidenheid van ons eigen land je. Ons land. aldus de heer Thomas, behoeft wat natuurschoon betreft zeker niet onder te doen voor het buitenland, doch helaas besteden wij nog steeds niet voldoende aandacht aan hetgeen Nederland ons heeft te bieden. In vele steden of dorpen ./viert de volkskunst nog hoogtij en het is beslist de moeite waard om dit te gaan bekijken. In dit verband noemde hij o.a. plaatsjes als Veere, Ierseke en Staphorst waar allerlei oude gebruiken nog altijd stipt op gevolgd worden. Na de pauze'kregen de bezoekers gelegenheid de tekeningen van Anton Pieck te bekijken. De avond werd geleid door de heer J. Assen- dorp. DJAKARTA De heer D. F. de Koe, directeur van de Koninklijke Pakketvaart Maatschappij, heeft gis teren m Djakarta verklaard, dat de K.PJVÏ. sedert 1953 geen nieuwe schepen meer gekocht neeft voor de vaart in de Indonesische wateren, aangezien de KP.M. zich moet schikken naar de politiek van de Indonesische regering, die de Indo nesische scheepvaartmaatschappijen begunstigt De K.P.M. heeft thans 96 schepen in dienst in Indonesië, leder jaar worden vier of vijf schepen voor de sloop verkocht en er zullen geeu nieuwe meer wol den aangeschaft. De K.P.M. richt haar aandacht nu voornamelijk op de internationale oceaan-routes. Dit betekent met. dat er voorlopig plannen bestaan cm het hoofdkantoor van de K.PM. van Djakarta naar Singapore of een an dere stad te verplaatsen. Chauffeur voor rechtbank (Van onze correspondent) HAARLEM. De officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank, eiste gisteren tegen de 35-jarige buschauffeur W. Ph. N. uit Haar lem een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden met aftrek. N. wordt er van verdacht als chauf feur-conducteur van de NZHVM een bedrag van ruim 8700 te heb ben verduisterd. Hij zou de verduistering hebben gepleegd door "geld, dat hij voor j verkochte vervoerbewijzen ontving, niet af te dragen, Volgens zijn eigen bewering zou j hij begin december 1955 een bedrag van ruim 250 gulden hebben ver loren. Dit heeft bij aangezuiverd met later ontvangen gelden. Hij is daarmee doorgegaan totdat hij in juli van dit jaar door de mand viel. De president van de rechtbank vroeg zich verbaasd af hoe het mo gelijk is geweest, dat de chauffeur maandenlang heeft kunnen knoeien ofschoon er bij de vervoermaat schappij voorschriften zijn, die enn dagelijkse controle voorschrijven. De man heeft van het verduisterde geld een luxe leventje geleid. Uit spraak over veertien dagen. AMSTERDAM Aan boord van het Duitse motorschip „Dieter Wal- traud". dat aan de De Ruyterkade ligt. heeft de 37-jarige havenarbei der A. P. Duivenvoorden uit Voge lenzang gisteren een laadboom op het hoofd gekregen. In het Binnen gasthuis is de man overleden. LONDEN Sharpe» een" Austra liër die zich bezig heeft gehouden met het onderzoek naar de werking van klieren, heeft een lyeddenschap oerloren met als inzet 100.0000 gul denHij had in 1951 een verzeke- ring afgesloten voor dit bedrag, uit te betalen itt 1980, in zijn 39ste jaar. Hij is dezer dagen op 75-jarige leeftijd gestorven. Sharpe heeft voor de laatste wereldoorlog voetballers, die aan onvoldoende klierwerking leden, door middel van zijn prepa raten weer zover gebracht dat zij aan wedstrijden konden, deelnemen. Reeds in 1939 verklaarde Sharpe ervan overtuigd te zijn dat hij 120 jaar zou worden. Heden passeerden te Hans weert per 4 oktober- 1956 de volgende schepen na^r, bij vermelde bestemmingen: Telegraaf 9, Johanna, Jean, Verande ring, Elise, Tony, alle Brussel- Capri- canua, Caspia, stelvio. Gazelle, Fran- ciSKa. Dordrecht 4, Stad Brussel, Neis- Hnmmonla, CatalonJa, Felicitas, l u Johannes, Levo, Vlos, Sejjrel. Dtana M_ Seniori Egbert S, Neptune 9 Sanara 116. Chat PaJmer. Dammer, Quo yaais. Trims, trouw. Aljgern, Express 20, Helena, Neeltje. Elbe Trave. Alberta, Pole, E3i- a i l alIe A"twerpen; Emeraude, An- aeriecht; Mulhouse, Luik; Butania 3, f^'noeek; Nieuwe Zorg. Res Bova, oeide Boom; Luma 5. Luma. berde Mer- xerr.; Rival, Campenhout; Rio. Meehe- aj! Voegende Hollander. Vilvoorde: Adjo, Aalst: Maria, Nlel: St. Ignatius. Labor, Fatima. alle Beeringen; Locar no. Ooien; Luclen, Charleroi; Stad Am sterdam 8, Amsterdam; Stad Amster dam 2, Kura. Topaze, Amethyste Rubis, Ke"enu, Joseph, Rtfnland Z. Mar the, Edelweiss 25, Telegraaf 36, Neptunus. Degas, Evelme, Hansa 1. Hart. Kuner NE. Alnatl, Hanseatic, alle Rotterdam; Schelde 11 Bora; Verwisseling, Apeldoorn; Merel. Emmeloord; Excel- S1°r- Amersfoort; Clementine, Kerk- oriel: Spes, Dordrecht. Dynamo, Nfj- megon; Ccertruida, Delft; Ambulant, Den Bosch- Gerardus. Gorinchem; Ster- na, Delfzijl Malice. Leeuwarden: Adjo, Geertr.iidenberg; Chrilbn, Zierlkzee; Horier.se, Nijmegen; Gulf Belgium 3, Pern Is; HUn Schelde 9. Theodoras, Salf u, Monika. Fendel 14. Rhenus 68, Fen del J2l. Elisc. Walter. Egglsharn; Rhomfarht 123. Don gen stroom. Ampe- se. Exoress 275. Stientje. alle Duits land; nits Hiieni. BourtfefJe, Han. Ku- Tier 32, rile Straatsburg; Beryl, Fra- ternue i_ Alpina 3. Esppnmce 3, Piz Roseg, Rusenburg, alle Basel, NICOSIA. In de bergen in Noord-Cyprus zyn woensdagnacht twee Britse militairen in een hin derlaag gevallen, die de Britten hadden gelegd voor Cyprische ver zetslieden. Eén van hen Is om het leven gekomen, de andere werd gewond. In dit gebied zyn 3.000 Britse mi litairen woensdag een grote razzia begonnen. De troepen maken ge bruik van vliegtuigen en helikop ters- Schepen van de Britse marine patrouilleren voor de kust. Gouver neur Harding is zelf tn het door zochte gebied aanwezig. (Van onze correspondent) DELFT Gisteravond is de actri- ce door een hartaanval getroffen. Zij zal op medisch advies voorlopig rust moeten houden. Zdj werd tijdens een repetitie van .Ben kat op een heet zinken dak", dat het gezelschap Theater des avonds in de Stadsdoelen zou opvoeren, plotseling onwel. Een in allerijl gewaarschuw de arts constateerde een lichte hart aanval. Een hartspecialist verbood mevrouw Beek op te treden en ad viseerde haar voorlopig rust te hou den. De voorstelling zou worden ge geven onder auspiciën van de Defit- se Studenten Kunststichting. Met het overnemen van 't beken de „Zeeuwsch Koffiehuis" aan het Noordplein hebben de heer en me vrouw J. C. van Donkelaar twee vliegen in één klap geslagen- Ze exploiteren een eigen café. maar bovendien gebruiken ze die zaak als een bijzonder soort showroom. Het verzorgen van café-instal- laties is namelijk de bezigheid, die de heer Van Donkelaar tot dus verre verrichtte. In zijn eigen zaak aan het Noordplein kan hij zyn cliënten nu laten zien wat tegen woordig met een modern café-inte rieur kan worden gedaan. Het „Zeeuwsch Koffiehuis" heeft onder andere een nieuw buffet met een speciale koffiekeuken gekregen bij de verbouwing. Opvallend is het gebruik van plastic; zelfs voor gordijnen en vitrage. Gistermiddag werd de vernieuw de zaak heropend. Vrienden en re laties kwamen het echtpaar Van Donkelaar in drommen gelukwen sen. Ze brachten of stuurden een enorm aantal bloemstukken, die het Interieur nóg aantrekkelijker maak ten. Publieke werken in Parijs heeft bijzonder hard gezwoegd aan een verkeersviaduct onder de Place de l'Alma, waar het in normale tijden al bijzonder druk is, maar waar tijdens de Parijse automobielsalon geen doorkomen aan is. Men is er in geslaagd aan de vooravond van dit nationale gebeurende onderdoorgang voor het ver keer open te stellen. Er werd direct druk gebruik van ge maakt. Zeggen ze dat ook over U? Weet tl dat niet Maar het kan toch. best! Waarom niet U kunt toch ook kleren hebben waarin U er beeldig uitziet kleren die helemaal bij U passen en bij elkaar! En U weet allang.dat het niet een kwestie is van geld, maar van kiezen met smaak en verstand van weten wat U nodig hebt wat U staat wat U kunt dragen, wanneer en waarbij Die manteldie japon, die U het gevoel geven die zijn nu echt voor mij gemaakt ze. liggen op U te wachtenin Uw maat in de modelint die U het beste staat gemaakt van die prachtige stof die' U weet te waarderen in de puntjes afgewerkt, zoals U het graag wilt hebben. A Double face winterjas, model 'Bambi', met perstarief garnering en mooi doorgestikte schouderpas en manchetten. Doortaoopslulting. Geheei «Mün geeoeri' In marengo, midden grijs, bleo greine f 125.- B Sportief en kwiek japonneije, gemaakt ran de teel gevraagde thnttoy. In de mndienie Princes» Ign., In de kisuren RAF, blen, koren, cognac, zwart, olijf, groen, beige, lila en grjja. Maten 38 t(m 44 f 36,75 C Mohair mantel, model *Stmca' met ronde sebMiderpaa, en opstaand kraagje tan persianer. Aangeknipte mouw. Geheel geroerd met taft changeant. In de kleuren lerer, penol. Ice blue, grijs, anlbradet fti zand f 139.- D De ideale ninterdracht, eervaazdigd van warme zachte zibcline rayé. Mei de nieuwe hoge taille lijn, aangeknipte mouw en rulmn rok. Verkrijgbaar in de kleuren mos, oii]T, ree, cyclaam en RAF. Ia de malen 38 t/m 44 f 59.75

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 4