De „nieuwe Westerkerk'Vbazaar draait thans op volle toeren Madame Butterfly Voetbal-flitsen Komplot van zes man wegens smokkel van sigaretten berecht Ondanks regen een druk bezoek bij opening .-.'V.-'V HOUTMAN SW naar Limburgia Capsulefabriek Holland viert het jubileum TERWIJL DE KLOKKEN BEIERDEN... PIANO'S - ORGELS Wie kan politie inlichten over fiets-eigenaar? PASSAGE-THEATER VERTOONT: ,De sheriff van Wichita Gefa-avond in Julianakerk „Schrijver's" is gemodern iseerd 3 Jubilarissen bij Wilton Spaarcijfers van de spaarbank 1820 Horloge gestolen Gebroken flessen Gramsbergen te water i en Gedurende een gehele dag Het Zwarte Paard Rembrandt-expositie Wie heeft iets verloren Feestverlichting op Beijerlandselaan en Groene Hilledijk Rectificatie Er zijn nog grotere binnenschepen Kustvaarder Nore had aanvaring Griekse amateur bokst 8 oktober Stavros Gossakos bokst in Odeon Zaterdag 6 oktober 1956 Grote Kerk hebben gisteravond een vriendeltfkp gebeierd tot de leden van de Ned. Hervormde Gemeente om hond*e «Iin bü de opening van de grote bazaar, die ge- SIhk grote. tenten de voet "nn de o"öe toren. En on- het vochtige weer hebben velen gevolg gegeven aan deze nitnntli i spoedig gezellig vol was onder het zeildoek. Hard opklin kende hamerslagen spraken nog een dnideïijke taal van „het leeeen van ÏT***- f HGffman echt*r het woora £m omdeaS" wezigen welkom te heten, toen was de bazaar ook gereed om geopend te worden én om vele mensen te ontvangen. geopena ie Staat zijn doorgesneden" geen over heidstaak meer. De gemeenteleden moeten zich dus' offers getroosten om zich een eigen kerk te verwer ven. Met de wens dat de opbrengst van deze bazaar de stoutste ver wachtingen mocht overtreffen, ver klaarde hö de bazaar voor ge opend. Op volle toeren Hierop werden de „poorten." ge opend en stroomden de bezoekers binnen. Het weldra opklinkende Ds. Hoffman sprak woorden van dank tot al diegenen die hebben meegewerkt aan de tot standkoming - van de bazaar; de timmerlieden en schilders die de laatste weken dag en nacht in touw zijn geweest, de firma's en bedrijven die hun bijdra gen hebben geleverd en niet in de laatste plaats de gemeenteleden die - hebben meegewerkt om deze bazaar te doen slagen en zo gelden bijeen te krijgen voor de bouw van de nieuwe Westerkerk. Met enkele gevoelvolle woorden herdacht hjj ook een van de trouwste medewerkers, de heer H. van der Kraan, die kortgeleden zo onverwacht is overleden. Vele jaren heeft hij gegeven om deze kerkebouw voor te bereiden, maar de voltooiing zal hö niet meer mee kunnen maken. Inspirerende plaats Burgemeester mr. J. W, Peek wees er in zijn openingsrede op dat men voor deze bazaar geen betere plaats had kunnen vinden dan naast de Grote kerk. Immers, vele eeuwen geleden heeft hiér een kleine groep van enthousiaste chris tenen, zelf waarschijnlijk slecht ge huisvestgezwoegd om dit grote Godshuis op ie trekken. Een inspi rerend voorbeeld dus voor de ker- Jcebouwers pan deze tijd. Verder stipte de burgemeester aan dat in deze tijd, nu er in Schie dam een geheel nieuwe wijk. uit de grond werd gestampt, compleet met ■winkels, scholen en. plantsoenen, de kerkebouw helaas achter is geble ven, wat hij zeer betreurde. Maar het bouwen van kerken is'sinds „de zilveren banden tussen Kerk geroezemoes gaf aan dat de bazaar „op volle toeren"'werkte. Wij hebben kortgeleden reeds ge schreven hoe deze bazaar ingericht zou zijn en wat er allemaal te bele- ven viel. Wel, aan onze verwach tingen is geheel voldaan. Het is de grootste bazaar die ooit in Schie dam. is gehouden, zo werd ons ver teld en dat willen we grif aannemen, nu we hem gezien hebben. Maar hö is zeker niet te groot, want door het grote aantal bezoekers gister avond, was hét er in de tenten toch nog prop-vol. Hetgeen maar goed teken is. Het was er vol mensen die hun geld op aangename wyze kwijt wil den bij rad van avontuur, de dubbeltjeswip, de bommenwerpers of de hengeltenten- Dames, die in de lingerie- of handwerk- stands iets moesten hebben „voor thuis". Anderen begonnen maar vast inkopen te doeri la de kruide nierswinkel (waar je de kaas zélf mag afsnijden met een gokje), of in andere winkels. Ook de „uitspan ning De Halve Maan" had niet over belangstelling te klagen. Maar waarom zouden we eigenlijk vertellen wat er alles te krijgen is of te beleven valt. Komt zelf maar een kykje nemen! Elke avond tot en met volgende zaterdag geopend. VOOR HEDEN; Apothekers nachtdienst; Apotheek F. H. Backer. St. Liduina- straat 58. Bellen b{j ongeval: G.G en G.D.. Tulnlaan 80, telefoon 69290.' Politic-alarmnummer: 64666. Gemeentelij he Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woens dags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. K-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam; Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donderdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Expositie eigen werk. Geopend dagelijks van 2 tot 5 uur. BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur „Ma dame Butterfly". Monopole, 3, 5, 7 en 9 uur „De sheriff van Wichita". f Advertentie l M j Singel 114-116 - Schiedam Sedert jaren vertrouwd adres Musis Sacrum. Feestavond VOORSTELLINGEN uur: C. L. uur: K.D.O. Toneelavond. Amigo. To- Savornin Lohmanschool bestaat 25 jaar De christelijke Jhr. mr. A. F. de Savornin Lohmanschool bestaat vijf entwintig jaar en dit heuglijke feit zal op 12 oktober herdacht worden tijdens een feestelijke bijeenkomst in Irene. Artsen op zondag In spoedgevallen zijn- dit'week einde de volgende artsen te raad plegen: H. J. Ormel sr., Singel 76, tel. 68250; Ormel jr.. Schoolstraat 5, tel. 64244 en J. J. G. de Mayer, Burg. Knappertlaan 30, tel. 68163. Geopend is apotheek F. H. Backer, St. Liduinastraat 58, die ook gedu rende de volgende week de nacht dienst-waarneemt Wie van onze lezers weet "boven afgebeelde fiets thuis te brengen? Het oude rijwiel is met het typische •naar achteren geplaatste zadel, de dubbele evenwijdige framestang en zonder achterlicht opvallend genoeg om te mogen veronderstellen dat iemand zich deze fiets op de één of. andere manier weet te herinne ren. Het gaat hier namelijk om een politiezaak. De commissaris van politie te Schiedam verzoekt bekend gemaakt te worden met de identiteit van de eigenaar van dit rytoiel, dat ■na het plegen van een misdrijf de omgeving van het Sterrebos is aangetroffen. Het is niet uitgeslo- - ten, dat de fiets tevoren in de ge meente Schiedam is ontvreemd. Voor inlichtingen gelieve men zich te wenden tot het hoofdbureau van politie, afdeling recherche, bange Nieuto straat (teL 69333). Op de bazaar van de N.H.G. heeft de groep gerepatrieerden uit Indonesië ook een stand ingericht, aangekleed als ,Jndisch huisje". De leidster van de groep, mevrouw Kühn, laat burgemeester mr. J. W. Peek en wet houder Th. J. L. v. d. Berg een Indisch muziek-inst-rument uit de daar tentoongestelde voorwerpen van het Kon. Instituut voor de Trapen zien. 31 Andermaal is een opera verfilmd: men kan nu de Italiaanse verfilming van i,Madame Butterfly" gaan zien. Voor de vervaardiging van deze rol prent naar Puccini's werk hebben de Italianen tientallen Japansen en enkele Japanners naar Italië laten komen, en dat is dan wei de sterk ste kant van deze film. Het verhaaltje van de Ameri kaanse-kapitein Pinkerton. die zijn Japanse vrouwtje in de steek laat en. drie jaar later terugkeert met de Amerikaanse die hij inmiddels heeft getrouwd, heeft door deze originele medewerking van Japanse spelers en speelsters zeker gewon nen aan echtheid. Dat kan. men niet makkelijk zeggen van de decors: Li Monopole: ,J»e sheriff van Wichita" is vol gens het geijkte Western-recept in het Hollywood's filmfomuis klaar gestoomd. Enige boze cowboys, die onschuldige burgers bedreigen, een paar schietgevechten in de saloons en op de prairie, hinnikende paar den. klokkende whisky, een sterke held die het liefste meisje van de stad in de armen mag sluiten, dit alles opgedist met technicolor en op breed doek. Joe McCrea is de gespierde held met het goede hart en het duistere verleden, die .onmiddellijk na zijn komst in het stadje Wichita tot she riff wordt gebombardeerd. Hoewel 't eigenlijk tegen zijn principes is, weet hjj ras het pistool uit de hol ster te trekken en zuivert in een ommezien de stad van bandieten. Met ais beloning Vera Milis in de armen verlaat hij in een met maan licht overgoten landschap de dank bare burgers, die hem geroerd na wuiven. TJOEWEL de uitbreiding va» de aa sportbeoefening valt te waar deren worden de moeilijkheden voor de competitieleiders en de gemeen telijke sportcommmie daardoor des te groter. Het eerste elftal van de. voetbalvereniging HBSS is om deze reden weer aan een verhuizing be gonnen. Met ingang van vandaag zullen de oranjehemden gebruik gaan maken van het derde gemeen teterrein in Kethel, dat naast de twee velden van DHS is gelegen en waarvan reeds DRZ en GTB ge bruik maken. Eén van de weinige clubs, die geen terreinnood kent .s Excelsior '20. Op het prachtige complex van drie velden spelen op de YTye da gen talloze hazen, maar 's zaterdags is het een uniek recreatiegebied voor de meer dan tweehonderd ju nioren van onze enige derde klas- »«r. Omdat het leidinggeven aan deze jongeren geen sinecure is over weegt Excelsior om naast de junio- yencommissie een z.g. Juniorenraad cf Jeugdbestuur in het leven te roepen. Hierin zouden jongeren zit- f ting kunnen nemen, zodat tot ver- breding van het ontspanningsterrein kan -worden overgegaan en bestuur en juniorencommissie door deze jongerengroepering tevens nauwer contact met hun jeugdleden krij gen. EXCELSIOR '20 heeft nog meer in petto. Naast het maandblad zal in de toekomst een wekelijks mede delingenblad worden uitgegeven, de „Goalgetter". Dit blad wordt uitge geven met de bedoeling om niet „achter de feiten aan te hobbelen". De medewerking van de Broeders voor de uitvoering van het orgaan is verkregen. Tot rind oktober zullen de sports- lieden van Excelsior '20 onder lei ding van de heer C. Poulus op hef veld blijven trainen. Omdat er geen veldverlichting is moet dan tot zaal training woraen overgegegaan. De leiding hiervan berust b\j de le raar hch. oef. de heer J. Dries. Ook GTB piekert over het nut van constante oefeningen op de grasmat. .Binnenkort zal op het terrein aan de Havendijk, dat nu nog gebruikt wordt door GTB, Ursus en Schie damse Boys, een. lichtinstallatie ver rijzen. De GTB-ers zullen spoedig hiervoor hun bekwame handen uit de sportsmouwen steken. het is vrij duidelijk te r zien dat deze van origineel Italiaans fabri kaat zijn. De Japanse Kaoru Yachigusa speelt de rol van Madame Butterfly, oftewel Cio Cia San. En ais men deze film móét zien, dan is het om haar vertolking. Zij boeit vrijwel elk moment, ze heeft een zeldzaam expressief gezichtje, fijn als porse lein, zacht als «en perzik. Ze zingt haar rol niet zelf, evenmin als de andere spelers dat doen. Naast haar mag ook Miehiko Tanaka, als haar gedienstige Suzuki, worden genoemd. Bij de meeste andere medewerkers haalt het spel nauwelijks de middel maat. Wat de muziek betreft, de lief hebbers krijgen „Madame Butter fly" vrijwel in extenso opgediend, nadat zij eerst een vrij lange, wat droge en weinig boeiende inleiding hebben aanschouwd. Dan pas begint de opera. Een achttal solisten zorgt voor de zangstemmen; verder is de muziek afkomstig van orkest en koor van de Romeinse Opera. Mede werking wordt nog verleend door het Japanse Takarazuka ballet. Het is voor de aandachtige toeschouwer, wel duidelijk dat de makers van deze rolprentmoeite hadden met hun pogingen om van de opera een filmisch verantwoord produkt te maken. Volksgebouw, s uur: neelavond. Julianakerk, 8 uur; Cefa. Filmavond Naast Grote Kérk, 2 en 7.30 uur. Bazaar .voor nieuwe Wester kerk. Marijke, 8 uur: N.V. Metallicus. Ju bileum-avond Parochiehuis, Lekstraat, 2 en 8 uur Missie-actie. Cabaret. KERKDIENSTEN Ned. Herv. gemeente. Grote kerk: 10 uur ds, J. G. Jansen en 5 uur ds. J. D. Smlds. Nieuwe kerk; 10 uur ds- A. Hoffman en 5 uur Wika L. A. C. van Ginkel. opendeurciienst. Westerkerk: 9, 10.39 en 5 uur dr. L.- J. -Cazemler. Vredeskerk; 9 en 10.45 uur ds- H. W. Hemmes en 7 uur ds. J. Gras. Pr, Ma- rljkeschool (NieuwJand): 10 uur ds. A. v. d. Ban (Eikerzee) Kethel: 10 uur ds. P. J. de Bruijn (voorb, H, Avond maal) en 7 uur ds. Kievit, jeugddienst. Geref. kerk, Oosterkerk: 10 uur ds. J Nawyn en 5 uur ds. G. Brinkman. Plantagekerk: 9.30 uur ds. H. Zandber gen (Vlaardingen) en 4.30 uur ds. W. i A, Krijger. Julianakerk: 2D uur ds, G. Brinkman en 3 uur ds. J. Nawija. Ke- thai: 9.30 uur ds. W. A. Krijger en i 2.30 uur ds. J, Nawyn. Zïekendienst gemeente-ziekenhuis: 7 1 uur ds. G. Brinkman Ned. Herv. Geref." Evang. Gebouw Irene; 10 uur ds. J. Hovius (Dordrecht) i en 4 uur ds. R. Bartlema (Ridderkerk). Ned. Prot. Bond, Westvest 92: 10.30 uur dr. W. R. Af. Noorhof (Rotterdam). Evang. Lnth. kerk: 10 uur ds, S. G- van der Haagen Oud-kath. kerk, Dam 25: 10 uur Hoogmis. Clu. Geref, kerk, kerkgebouw Waran. da/B.K.-]aan; 10 en 5 uur ds. A. Zwiep (H. Avondmaal). Oud-geref. kerit. Jeugdhuis, Lange Haven 97; 10 en 5 uur ds. Et. Grisnigt. Baptistengemeente, Kerkzaak Lange Haven 59; 10 en 7 uur ds. W. KJoos (Gouda). Leger des Heils, Lange Haven 27: 10 mir heüïgingssamenkomst en 7.30 uur v e r lassi ngssa menkomst. Gerrit Ver- boonstraat; 6.30 uur openiuchtsamen- komst oJ.Vj majoor en mevrouw J. H: Drentje De Schiedamse afdeling van de Cefa had vrijdagavond een bijzon dere primeur. In de Julianakerk werd de eerste filmvoorstelling van dit lustrumjaar .van de Christelijke Filmactie gegeven. Voor dat Ri chard Todd en Jean Peters met „Morgen zie ik je weer" de bijna zevenhonderd toeschouwers twee uur lang hebben geboeid sprak as. G.. Brinkman een kort inleidend woord. Het overleg van de Cefa met de Ned. Bioscoopbond was vry goed. Er. waren, geen belemmerin gen meer en het verheugde de spre ker dat in hetvrije Nederland de vrije film kon worden getoond. Met de Cefa gaat het in het vijfde jaar van het bestaan goed. Reeds zijn er meer dan 75 afdelingen,-bovendien heeft de Cefa reeds 14 films in eigendom. Hij was de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk dank baar dat de Filmactie in staat was gesteld om gebruik te mogen ma ken van het gebouw. Gewoonlijk worden de avonden in Irene gehou den, maar dit kon nu niet omdat het scherm voor de Cinemascope te breed -was. Het brede doek stond daarom in de kerk opgesteld en de honderden aanwezigen hebben waar zü ook zaten de „levens echte" belevenissen van de jonge succes-dominee Peter Marshall, die allen in de ban van zijn onvorme lijk woord slaat, goed kunnen vol gen Hedenavond Is de tweede film- avond in de Julianakerk, waardoor de Cefa met het vertonen van deze Cinemascopefilm meer belangstel- I lenden (dus ook publiek dat op de andere avonden niet kwam) heeft getrokken dan anders het geval was. In 21 jaar töd Is de huidige N.V. Schryvcr's Woninginrichting in Schiedam van een kleine winkel aan de Singel uitgegroeid tot een aan zienlijke onderneming met een win kel aan de Broersvest, een meubel zaak in dé Hoogstraat en een post order-bedrijf aan de Lange Nleuw- straat, waarin totaal 70 mensen em plooi vinden. Vandaag was het een belangrijke dag voor het bedryf, want' de geheel verbouwde en gemo derniseerde winkel op de hoek van de Broersvest is vanmorgen her opend. Behalve de vel» bloemstukken ge tuigde ook het drukke bezoek van de belangstelling. De firma J, H; Coors heeft de verbouwing en mo dernisering naar eigen ontwerp bij zonder fraai en doelmatig uitge voerd. Door de typische entree komt men opeens midden in de winkel te staan, waar een zrwart plafond dé blik als het ware- dwingt te gaan langs de wanden, waar de artikelen duidelijk en kleurig zyn geplaatst. De oude toonbanken zijn verdwenen en het ruimtelijk effect wordt nog verhoogd door de opengewerkts etalages (die zonodig heel praktisch met draaibare vakkert kunnen wor den afgesloten) en de fraaie .wentel trap paar beneden. Alles in de met lichte tinten leer- doek beklede winkelruimte is er op, gericht om de goederen-naar voren; te laten komen in liggende of staan-; de vakken, of op een manshoge klap-i pers gespannen. In de zoldering is air-conditioning ingebouwd eit overal zorgen moder ne buislampen voOr helder licht. De totale oppervlakte van de winkel ruimte bedraagt thans ongeveer 320 vierkante meter Vanmiddag zijn weer drie ledt i van het personeel van de Dok- en Werfmij. WiUon-Fijenoord wegens langjarige trouwe dienst gehuldigd. Het zijn de heren C. J. A. van Col- lenburg. schilder, die te Schiedam woont en L. W, Friderichs, stelling- maker-bikker en H. A; Peiche, bik ker, uit Rotterdam. De. drie heren zjjn 25 jaar bij Wilton in dienst. De jubilarissen, zijn vandaag dooi de directie ontvangen en huldigend toegesproken, terwijl hun ook een cadeau onder couvert werd over handigt, Voor het eerst in 1956 werd bij de Spaarbank anno 1820 te Schiedam de regelmatige reeks van maanden met een inlegoverschot doorbroken. In de maand september werd nl. een gering bedrag tf 27.409,70) meer terugbetaald dart in gelegd. Ingelegd werd in september 1956 f 009.784,38 en terugbetaald 1317.194,08. Het aantal inleggers nam in die maand toe met 130 tot 42.076. Het totale tegoed van inleggers bedreov ultimo- septem ber 1956 119.075.861.-,i {30 sept 1955 f 16536.703.64), De afzonderlijke diensten der Spaar bank vertonen een gunstig beeld. Het aantal deelnemers aan de afhaal dienst steeg van 2816 in september 1955 tot 2911 in september 1956. het in septem ber afgehaalde bedrag can 130.857.— tot f 57.657,30. Het tegoed van de Jeugd- spaardera steeg in bovenvermelde pe riode van f 39.980,55 tot f 107.932.96. In september 1956 werden 670 spaar- busjes geledigd, waarin in totaal f 14.860,01 was gespaard (v. i. september 570 ledigingen en f 8.404,1B gespaard). Door bedrijfsspaarders werd gespaard f9.895.25 (v. j, f 7,528.—). De rood-groenen gaan zondagnaar het zuiden om in Brunssum in het veld te komen tegen Limburgia; on ze stadgenoten kunnen rekenen op een zware tegenstand van deze zui derlingen. De SVVers hebben ook zondag hun nog ongeslagen record in deze competitie kunnen handhaven waar bij in 't bijzonder na de rust bij vla gen wederom aardig voetbal werd vertoond, alhoewel nog steeds' te veel kansen door de SvV-voorhoe- de onbenut worden gelaten. In Limburg zal men echter elk klein kansje moeten uitbuiten wil men deze lastige klip met succes omzei len en bovengenoemd record blijven handhaven. DE RESERVE% SVV 2 speelt zondag om 2 uur thuis tegen UVS 2. De SW-res. waarbij diverse oud-eerste elftalspe lers van de partij zijn, doen het in deze competitie zeker niet onver dienstelijk en zullen er tegen UVS ongetwijfeld alles op zetten om de twee punten in Schiedam te houden. SW 3 gaat op bezoek bij 't ster ke Unitas 2 en SVV 4 bij Neptu- nus 2. Eerste, machinist A.. S. -Vah het Britse vrachtschip .Atlantic City", dat bij de Nieuwe Waterweg in dok ligt. heeft bij de politie aangifte ge daan, dat uit zijn huteen gouden horloge was gestolen, Gistermiddag om een" uur is op do Broersvest een aantal-melkflessen gesneuveld. Enkele,: .kratten vielen van een vrachtwagen met oplegger, -bestuurd door W. - T. en zeventig iflesserv heben de val niet overleefd. .Tegende chauffeur is proces-ver baal opgemaakt, omdat de lading met goed gestouwd Was. ROTTERDAM Ter gelegenheid van het dubbele gouden jubileum, dat van het bedryf en_ dat van d« oprichter, de heer W. H. van den Toorn sr., vond er vrijdagmiddag een druk bezochte receptie van de Capsulefabriek „Holland" plaats in de foyer van Musis Sacrum. Onder d« velen, die de directie hun gelukwensen aanboden, zagen we onder meer de wethouders mr. M. J, M. v. Kinderen en Th. J. L. v. d. Berg, de gemeentesecretaris mr. N. J. Post en deken K. J. Rejjnen. Drs. S. Kamstra, overhandigde namens de Mij. voor Handel en Nijverheid de bekende oorkonde aan de heer W. H. v. d. Toom sr. De directeur W. H. v. d. Toom sr. nam de gelukwensen in ontvangst samen met rijn vyf zonen, die in het bedryf zitten; te weten ir. W. H. v. d. Toorn en F. J. v, d. Toom (di rectie), mr. L. A. v. d. Toom perso neelschef en L. B. J. en C. H. M. v. d. Toom, beide afdelingschef-. Ook de echtgenote van de jubilaris werd in de bloemenrijka foyer in de hulde betrokken. Voor de directie was het verbeu- Voor de economische politierech ter te Rotterdam stonden gisteren zes verdachten terecht die zich maandenlang bezig hadden gehou den met het> verhandelen van ge smokkelde sigaretten, die zö van zeelleden opkochten. De hoofddader van deze kongsi was de 47-jarige J. M.p een rijwielhersteller te Schie dam. HU werd betrapt bö het ver handelen van 25.000 sigaretten, doch naar schatting zou hö er 150- a 200.000 verkocht hebben. M. werd veroordeeld tot tien weken gevan genisstraf met aftrek, waarvan zes wekpn voorwaardelijk met een proe'ftyd van drie jaar. De politie vond bij de 32-jarige havenarbeider H. B. S. uit Schie dam 12.000 sigaretten. Tegen hem luidde het vonnis 30 dagen met ai- trek, waarvan 14 dagen voorwaar delijk met een proeftijd van drie Jaar. S. verkocht zijn sigaretten meestal aan M. Zijn collega, de 40-jarige H. v. d. P.r werd tot een boete van 75 gul den o£ twintig dagen hechtenis en een voorwaardelijke gevangenisstraf van veertien dagen veroordeeld. Het aantal sigaretten, dat bij hem in be slag werd genomen, bedroeg 4000. De 38-jarige A. de W., een Vlaar- dingse.bootsman, werd. toen hij van' boord kwam van een buitenlands schip, gearresteerd met 8000 siga retten op zak. Het aantal, dat hij in totaal verhandeld had, zou 4Ö.ÖÖ0 bedragen. Het vonnis luidde vier weken, waarvan twee weken voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Ongeveer 60.000 sigaretten werden hij de 53-jarige A. J. N., procuratie houder te Vlaardingen, gevonden. Hij was het centrale punt van de clandestiene handel, en hy verklaar de gisteren dat hU de rigarettcn voor zön bedrijf inkocht voor re presentatieve doeleinden. „In myn kennissenkring was dit bekend, en toen men mij van alle kanten om de sigaretten vroeg, kon ik er' geen weerstand aan bieden," zo zei de verdachte, die zelf niet rookt. Het vonnis luidde vier weken, waarvan twee weken voorwaarde lijk en niet een proeftijd van 3 jaar. Tenslotte werd de havenarbeider P. J. S. uit Rotterdam veroordeeld tot honderd gulden of twintig dagen hechtenis en een gevangenisstraf van veertien dagen voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Deze verdachte, die drie keer ver oordeeld was, had 2.000 sigaretten verhandeld. Alle in beslag genomen sigaretten wérden verbeurd verklaard. „Natuurgenot in huis" Op woensdag 10 oktober zal de Schiedamse vereniging van aquari umhouders „Natuurgenot in Huis" wegr haar maandelijkse gecombi neerde vergadering met lezing hou den in de benedenzaal van café „De Amstelbron". Voorzitter Faber zal dan een praatje bij een plaatje houden. Het gaat dit keer over planten en de dia-s zijn beschikbaar gesteld door het hoofdbestuur. Ad- spirantleden zijn eveneens welkom. gend, dat ook de beide andere cap- sulefabrieken in Nederland op de receptie vertegenwoordigd waren. Drs. Horbach van de DA.I.M, uit Deventer en de heer Falck-Lewin van de Capsulefabriek in *s-Her- iagenbosch. Geschenken Tijdens de bijeenkomst in de och tenduren van directie en personeel en de gezamenlijke maaltijd werden er heel wat welgekozen woorden ge sproken en cadeaus overhandigd. Namens de zoons bood de heef L. v. d. Toorn een plaquette in brons met de beeltenis van de opriehter zelf aan aan de jubilaris. De heer Th. M. Kievith, procuratiehouder, voer de het woord namens het perso neel, dat bij monde van de heer N, v. d. Vliet één tuinameublement aanbood aan de heer v. d. Toom sr. en een foto-copieerapparaat aan de directie. Namens een aantal buiten landse gasten uit Engeland, België en Frankrijk sprak mr. Hïllman. Tot slot gaf ir, W. H. v. d. Toom een historisch overzicht van het wel en wee van het bedrijf gedurende vijf tig jaar. Aardig was het dat er een tweetal personeelsleden aanwe zig was, dat al van de oprich ting af in het bedrijf werkzaam Is. Het waren de heren G. Hengst (die reeds werkzaam was op de kurkfabrlek van de vader van de oudste directeur en zön gouden jubileum In het bedrijf al achter de rug heeft!) en de heer M. Zonhoven. De 140 per soneelsleden van de fabriek kregen allen een cadeau onder couvert aangeboden. Feestavond Het feest is gisteravond besloten met een feest-bijeenkomst in Musis Sacrum. De „Kolder-Expres" van Charles René heeft de jubileumvierders zon der horten of stoten gereden naar de gebieden van de uitbundige hu mor. In deze revue-show viel het accent wel op de verrichtingen van de bekende „Top Liners". Hun shows mochten er ook nu weer zijn. Dit orkest O.l.v. Con de Vries Is samengesteld uit solisten van klasse, die hun nummer meesterlijk weten te brengen. Vooral met hun Zuid- Amerikaanse nummers verwierven zij veel succes. Aan do verderp goe de stemming droegen bij Henk Bouwman, manipulator: Fred Rom- bouts en radioc'abaretière Hetty Croes. Op deze avond van klasse zorgden na afloop de Rotterdam mers van Jack "Wilson's orkest voor perfecte dansmuziek. De schaakvereniging „Het Zwarte Paard" is .met frisse moed de nieu we winter-competitie ingegalop- peerd. Ook zijn er 'grote plannen op stapel gezet. Verder is een huis houdelijke competitie begonnen, waarvan de uitslag van de eerste ronde is: Groep A: A. GommelJ. fiènkel- man 01; P. v. d. Waal—J, Schenk 1—0; M. v. d. KraanJ. Witlof af- gebr,; H. v. d. Kraan—W.- Kerkhof 0—1. Groep B; J. GroenewegJ. v. To ledo 10; C. v. MeerendonkA. Ram 1—0; E. v. Smizzen—-C. Groene weg 0l; A. v. Bommel—J.,v. To ledo 0—1; C. GroenewegA. H. v. d. Wal 1—0; G. de Jong—J. Zwart afgebroken. Nieuwe leden hartelijk welkom. Ook in het Stedelijk Museum zal de didactische tentoonstelling „Wie was Rembrandt' 'te bewonderen zyn ®n wel van dinsdag 9 oktober tot en met woensdag 24 oktober, dage lijks van 2 tot 5 uur. Burgerlijke Stand Geboren: Christina E., d.v. C. Douma en H. C. Gonlag; Abramina, d.v. C. van Noordennen en A. van Noordennen; Lodewijk, z.v. H. Bou- man en E. Erdtsieck; Eduardus J., z.v. H. C. Stock en C. H. M. Plomp. Overleden: W. H. C. G. Keyzer 62 jr; C. v. d. Holst 74 jr; J. Dupuis 64 jr; H. v. d. Kraan, 63 jr„ Te bevragen aan. het Hoofdburaeu van Politie te Schiedam tussen 912.30 uur en 26 uur: vulpotlood en balpen In etui. Te bevragen bij de vinders: grijs ge streepte poes, asyl. Buitenhavenweg: jonge herdershond. Schouwenburg, Lou- ronatraat 2; kat, v, d. Steen, Hoogstr. 76; baal graan C. J. Torren, Rotter- damsedljk 297; kano, Baartmans, Schie- damseweg 225, Kethel: zonnebril, Staay, W. Frankelandsestraat 121; etui met bril. L. van Uriel. P. de Hooghstraat 24; bril, J. de Bruijne, F. Potterstraat 23a: rozenkrans. S. v. Hoy donk. Rot- terdamsedïjk 271b; accu en. eombina- tletang, D. van 't Hart. Dr. Wibautplein 93; autoped, Ulttenbroek, Gallleistraat 85b; portefeuille met Inhoud, J. Rom- bouts, Lorentzlaan 10a; portemormale en rozenkrans, J. Mackay, Herenstraat 41/2; tas met breiwerk, J. Scheenloop, Makkerstraat 1; herenpolshorloge. Bor- ranl, v. Ostadelaan 24; kinderhalsket tinkje, J, van Giezen, Korte Singel straat 5a; halsketting. G. Vermeulen. Aleidastraat 50a; halsketting, J. Schot, Nwe Maasstraat 9a: zwart damesvest, J. v. d. Heiden, P. Potterstraat 44b: regencape, v. d. Stelt. Goereesestraat 7a: 1 paar kinderpantoffeltjes, N. Jansen, Huijsmansstraat 87b; alpinomuts, M. Vleghert, Ant Muljsstraat 2Q. Haringvangst berichten Vangstberlchten uit zee van heden: VL 70. 12 kantjes, thuisvarend; VL 172, 6 (nog 30 netten) thuisvarend; VL 203. 7. (90); VL 205, 75. (40); VL 207. 40, (50); VL 208, 8, <50)VL 216, 68 (90): VL 86, 4; VL 114, 1, thuisvarend;' VL 115. 34; VL 71, "40 uit een halve vleet; VL 83.'40 uit een halve vleet; VL 166. 1 60, (30); VL 56, 70 (30): VL 89, 2 j thuisvarend: VL 132, 15, (60). Binnen: vL 85. T, van der Plas, met 26 last, trawlharlng en 100 kisten verse haring; VL 79, D. van Rijn, 18 last; VL 206, Jae. Haasnoot, 10 last; VL 100, W, Schaar, met 18 last en 300 kisten verse haring; VL 97, G. van Hoon. 30 last en 20 manden diversen; VL 50. G. Woensdregt, met 23 last. Hedenmorgen, is van de scheeps werven Gebr. Van Diepen N.V- te Waterhuizen met goed gevolg te water gelaten het m.s. „Gramsber gen", gebouwd voor de N.V. Zuid- Hollandse Scheepvaart Maatschappij te Rotterdam, dochteronderneming van Fumess' Scheepvaart en Agen tuur Mij. N.V. De doop werd verricht door me vrouw a. Janssen-Mebïus, echtge note van de inspecteur van de maat schappij. Het nieuwe schip is. een zuster schip van de voor de maatschappij reeds ;in de vaart zijnde vijf glad dekvaartuigen, alle door de werf Van Diepen gebouwd. De tonnage bedraagt 499 ton bruto, het laadver mogen ca. 850 ton. Al deze vaar tuigen worden voortbewogen door 6 cilinder 4-takt Werkspoor-dieselmo toren. Naast de. vyf bovenbedoelde glad dekschepen-zijn voor de maatschap-' pij bovendien in de vaart, twee schepen van het shelterdecktype, terwijl van beide typen, nog twee schepen besteld zijn. De georganiseerde winkeliers van de Beijerlandselaan en Groene Hille dijk zullen dit jaar wederom hun straten feestelijk verlichten en wel van 26 oktober tot 12 november.'Er zijn diverse attracties en het geheel zal door muziek wórden opgeluisterd. Aan B. en W_ is vergunning ge vraagd voor enkele koopavonden. Naar .aanleiding van het bericht in ons blad van gisteren over het grootste binnenschip, de „Madelei ne", wijst men ons er van verschil lende zijden op, dat'er nog grotere schepen met- eeneigen, motor op de Rijn in de vaart zyn. In Kielerkanaal Vanmorgen omstreeks half vijf is in het Kielerkanaal de Nederlandse kustvaarder „Nore" tydens mist in botsing gekomen met een tot dus ver onbekend stoomschip. De „No re", die onderweg was van Stock holm naar Rotterdam, liep aanzien lijke schade op aan stuurboord bo ven de waterlijn. Het schip heeft ligplaats gekozen in de haven van Brunsbuttelkoog. Autotocht invaliden Tweehonderd lichamelijk gebrëkki- gen hebben deze week met het comi té voor auto- en boottochtjes een rit je naar Vught gemaakt Zij maakten een. rondrit door de bossen en geno ten van een vrolijk programma in hotel „De IJzeren Man". De Rotterdamse accordeonvereni ging „Door Wilskracht Volbracht" zal vanavond een concert geven op het Afrikaanderplein, De dirigent is de heer W. Arts. Aanvang half acht. Bij. Koninklijk Besluit is verleend de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver aan: mejuffrouw J. Hagens en me juffrouw C. Voorspui, beiden onder wijzeres aan de Gereformeerde Zandagsschoolvereniging Laat de kinderkens tot mij komen", te Rot terdam, Aan A, Maat. administratief amb tenaar b 1ste klasse ten. parkette bij de arrondissementsrechtbank te Rot terdam. Voor de nationale amateurwedstrb'den op 8 oktober ln gebouw „Odeon" te Rotterdam, komen behalve de amateurs uit Rotterdam, Den Haag, Breda, Dor drecht en Den Briel, vier boksers van de school Groothuis uit Amsterdam actie) Een Internationaal karakter KrJJB deze boksavond doordat een JP ne ogenblik in Rotterdam verblijvende Griekse amateur, Stavros GosaKos. te gen een nader aan te.wijzen-tegenstan der zal uitkomen. tn Rotterdam verblijft momenteel de Griekse amateurbokser Stavros ■Gossakos. Promotor Huizenaar is er in geslaagd om deze Griek maandag avond- tydens het boksprogramma voor amateurs ifi Odeon in de ring te laten verschijnen. Op het programma zijn' voorts nog geplaatst vier ama teurs van de school Groothuis uit Amsterdam-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1