r.77'ïWÊ Nieuw hotel aan de Hoogstraat DRZ boekt eerste zege op SVDPW emtna Koeriersters Oud-wethouder v. d. Kraan ten grave gedragen Metallicus 40 jaar WALDO-TAXI Wereldhaven heeft nóg twee hotelplannen DHS blijft ongeslagen Drakerig stuk bood KDO weinig kans .Een nobel mens is heengegaan Singelkwartier recipieert Bij 25-jarig bestaan m-Mii Onteigeningsplan „Landvreugd" BEGIN 1957 GEREED Politie-voetbal SLECHTS ÉÉN VOETBALWEDSTRIJD „HAAR SCHULD GEBOET" 'n Goede start van „Amigo'' met probleem-stuk Pinky' Lustrum-avond van CL WO Collecte voor de Dierenbescherming Vergadering JOVD Burgerlijke Stand Esperanto-agend^ B.B.-demonstratie met emmerspuiten Prijs voor SWSOV Gestolen fietsen Hond doodt eenden Jubilaris bij Van Berkel Rembrandt iri plaats van rondvlucht Lichtreclame in de lucht eti't vvtrrnaamste is op Fenu*ui Kunstige drinker liet glas vallen C SCHIEDAM AFSLAG BBTOEBsX tkJOvanI kunf u niet missen geen dag Maandag 8 oktober 1956 Zaterdagmiddag Is het stoffelijk overschot van de heer H. van der Kraan, oud-wethouder van de gemeente Schiedam, ten grave gedragen. Het voltallig college van burgemeester en wethouders was hierbij tegen woordig alsook vele leden van de gemeenteraad, hoofden van diensten en ambtenaren van Gemeentewerken die hun voormalige chef de laatste eer kwamen bewijzen. Ook van de zijde van de C.H.U. en de christelijke vak beweging was de belangstelling groot, om niet te vergeten de vele vrien den van de ontslapene die aanwezig waren. „Met hem is een nobel mens heen gegaan", zei burgemeester mr, J_ W. Peek. Dertig jaar lang heeft hij de gemeenschapszaak eerlijk gediend als raadslid, waarvan zes jaai als wethouder. En toen zijn gezondheid hem ertoe dwong heeft hij deze zware post slechts node neergelegd. In de moeilijkste tijden die Schie dam heeft gekend vlak na de oor log^ heeft hij de medeverantwoor delijkheid gedragen voor de weder opbouw, een taak die zijn volle lief de en toewijding had. Na de burgemeester sprak wet houder Th. J, L. van den Berg als de opvolger van de overledene, als medebestuurslid van de Ver. tot Be hartiging van het Chr. Onderwijs maar ook namens het personeel van Gemeentewerken, dat zich wijlen de heer Van der Kraan zal blijven her inneren als een humaan mens die een open oog had voor de moeilijk heden. Voor mevrouw Van der Kraan en de dochter had hfj een welgemeend woord van troost in het smartelijke verlies. De heer N. Koren, voorzitter- van de C.H.U.-kiesvereniging „Groen van Prinsterer", dankte voor het- Het veertigjarig bestaan, van de haarden- en apparatenfabriek N.V Metallicus aan de Overschieseweg, was aanleiding voor de personeels vereniging van het bedrijf om zater dagavond een gezellige „bruiloftpar- tij" in de feestzaal Marijke te orga niseren, waar behalve bijna alle 65 personeelsleden met hun dames ook de directeur van de N.V„ de heer H. Ij. G. Geveke, en diens echtge note aanwezig waren. Het intieme feest kreeg inhoud door de medewerking van het gezel schap van Carl Stasse (humorist- canferencier), dat van alle (feest) markten thuis bleek te zijn. Een spel letje en dansje, het hoorde er alle maal b«. De voorzitter van de personeels vereniging, de heer'L, M. Nijs, bood de directeur een rockgamituur aan als blijk van waardering van de personeelsleden. De heer Geveke is nog geen jaar directeur van de N.V., maar juist bij zyn komst is de ver nieuwing en uitbreiding van het be drijf stevig ter hand genomen. De bedrijfsvoetbalvereniging. Sport Chrb Metallicus, die in juli van dit jaar is opgericht, speelde op deze< gedenkwaardige dag op het DWS- terrein een genoeglijk partijtje voet bal tegen een elftal voetbalveteranen van het bedrijf. S.C.M. won met 8-7. De vereniging zal aanstaande zomer deelnemen aan de Zomeravond-com petitie van het bedrijfsvoetbal. geen de overledene voor de partij gedaan had in de dertig jaar van zijn lidmaatschap. De heer K. J. Si mon sprak namens de bond van Aannemers en Bouwpatroons. Ds. P. J. de Bruijn noemde in zijn grafrede de heer Van der Kraan ..een bouwer voor Gods aanschijn", die door de Heer is weggeroepen en zijn werk niet heeft kunnen vol tooien. Aan de open groeve ging ds. De Bruijn voor in het gebed. Hij dank te tenslotte namens de familie de zeer vele aanwezigen voor hun me deleven. Ter gelegenheid van het7,5-jarig bestaan van de vereniging recipieer de het bestuur van de vereniging „Het Singelkwartier" zaterdagmid dag in hotel De Kroon, Alle be stuursleden waren aanwezig met uit zondering van de heer M. v. d. Steen (tweede voorzitter) die wegens een ongeval in het ziekenhuis verblijft. Voorzitter A. Teer da en de zijnen hadden vele gelukwensen in ont vangst te nemen, o.m. van de bur gemeester mr. J. W. Peek, de in specteur van het gemeentelijke on derwijs, de heer M. Holl. de heer S. G. P, Groenendael van 'de Schiedam- se Gemeenschap en vertegenwoordi gers^ van verenigingen en zusterver enigingen. Onder de aanwezigen za gen we ook de ere-voorzitter, de heer E. Wildeboer en de heren A. Maas en J. J. Peereboom, die al sinds de oprichting lid van de ver eniging zijn. Op deze receptie bleek ons te meer dat Het Singelkwartier met zijn 900 leden wel in de belangstelling staat, De heer A. Teerds beantwoordde de gelukwensen vrijwel steeds met en kele toepasselijke woorden. SCHIEDAM r söfe t. SEMEEHTE PÓFFiCIEEL NIEÜVVS~) De burgemeester van Schiedam, maakt ter voldoening aan het bepaalde In ar tikel 80 der Onteigeningswet bekend; dat ingevolge bovengenoemd wetsarti kel een uitgewerkt bij besluit van de Gemeenteraad van 28 september 1956 voorlopig goedgekeurd plan tot ont eigening in het belang der volkshuisves ting ten name van de Gemeente Schie dam. ter verkrijging van de beschikking over ongebouwde en gebouwde eigen dommen. gelegen ten zuiden van de laan van Bol'Es en ten oosten van de Vlaar- dingseweg en de grens tussen VJaardin- gen en Schiedam,- begrepen in het uit breidingsplan in hoofdzaak der Gemeen te Schiedam, vastgesteld bij besluit van de burgemeester van Schiedam van 4 hun besluit van 11 jult 1945, G. 32, en in het plan Gedeeltelijke her ziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak voor de gemeente Schiedam" (Gronden, gelegen ten westen van het Tuindorp Kethell. vastgesteld bij raads besluit van 3D maart 1951, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij bun besluit van 21 augustus 1951 GS. no. 3G0, met de bij het ontelgemngsplan behorende kaarten, een grondtekening en verdere beschei den op 3 oktober a j. ter secretarie, dier gemeente (Afdeling "AlRemene Zaken- Stadhuis) zal worden nedergelegd om aldaar tot en met 3 november a.s. voor een ieder ter inzage te liggen en dat volgens artikel 81 van bovengenoemde wet, de belanghebbenden uiterlijk veer tien dagen na verloop van de termijn voor nederlegging hunne bezwaren schriftelijk aan het Gemeentebestuur kunnen opgaven. Schiedam. 1 oktober 1956 D< Burgemeester van Schiedam, J, W. PEEK Advertentie IM J 67570—49915 VOOR HEDEN» Apothekers nachtdienst: Apotheek F. H. Backer, St. Lidulna* straat 58. Bellen fay ongeval: G.G. en GD., Tuinlaan 80, telefoon 89290. Poll He-alarmnummer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 9-30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woens dags en zaterdags) van 7 tot i uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam; Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donderdags en zaterdags) van 7 tot. 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Expositie eigen werk. Geopend dagelijks van 2 tot 5 uur. Morgen komt een strijdlustige Her man dad-ploeg uit Botterdam naar Schiedam. Op het terrein Boshoek zal dinsdagmiddag om twee uur de tweede wedstrijd worden gespeeld voor de politie-voetbalcompetitie. Onze stadgenoten de SPSV hebben reeds twee punten behaald door een overwinning op de Haagse agenten, maar morgen zal het een bijzonder moeilijke wedstrijd voor de Scbiedamse politie worden. Er spe len wel enkele prominenten in SPSV, maar het valt te betwijfelen of deze geroutineerden samen met de „oudjes" van het in ploegverbapd in de KNVB spelen Hermandad uit Rotterdam zal kunnen winnen. Het zal in ieder geval een interessante match worden- Scheidsrechter is de heer P. G. Nettenbreyer. In de ernge voetbalwedstrijd, welke dit weekeinde in Schiedam werd ge speeld, DRZSVDPW. hebben de sportslui soms meer aandacht moeten oesfeden aan de Zichoamsbeheersing dan aan hei doelpunten maken. Hier dansen de twee DRZ-aanvallers, J. Burger en middenvoor K. Wigmans, samen met het duo verdedigers van SVDPW een quadrille Twee voetbalwedstrijden zijn gis teren. gespeeld en het werden twee forse overwinningen. SVDPW ver loor de „uitwedstrijd" tegen DRZ met grote cijfers (0—5) en DHS won de uitwedstrijd tegen EDS met 3—0. Door dit prachtige resultaat gaat DHS niet alleen ongeslagen aan kop, maar het heeft ook na drie wed strijden nog geen enkel doelpunt tegen gekregen. Wel een bewijs van kracht. In Rotterdam was DHS voortdu rend sterker. De overwinning is geen moment in gevaar geweest. Reeds na zeven minuten verwier ven de geelzwarten het gewenste succes. Enkele verkenningen waren op mets uitgelopen, maar na zeven minuten spelen slaagde "Van der Windt er in een voorzet van rechts zuiver in te knallen 0>. DHS bleef in de aanval, hoewel de om standigheden zo ongunstig waren dat goed combineren bijna onmoge lijk werd. Toch kwamen er nog en kele fraaie momenten. Van vrij grote afstand kreeg Roozen een vrije trap te nemen, die hij zo zuiver in de richting van de doelmond zond dat Gudde het leer beheerst kon in koppen (20). Hier bleef het voor lopig bij. Hoewel DHS steeds ge vaarlijk in het vijandelijk gebied kwam lukte het met een doelpunt te maken. Slechts Van Boekom ont worstelde zich aan de druk in een Een draak van een toneelstuk leven In te blazen is vrij onbegonnen werk. De Schiedamse toneelvereniging Kunst Door Oefening slaagde daar dan ook niet geheel in zaterdag op de eerste toneelavond in het nienwe seizoen in gebouw Arcade. De dorpstragedie van Th. Hart „Haar schuld geboet" is een fantasieloos traditioneel gebeuren, dat weinig mogelijkheden tot goed spel biedt. Desondanks mag gezegd worden, dat'K.D.O. onder lei ding van regisseur H. van Gulik het er nog heel redelijk heeft afgebracht. En tot tevredenheid van het publiek. Het gaat over het dorpsmeisje Truus (mejuffrouw T. Zandbergen), dat zich vooral tegen de zin van haar rondborstige vader (H. van Gu lik) veel te veel inlaat met een „stadse" meneer. Herman Plug zag veel liever dat zijn lieve dochter maar zo spoedig mogelijk in het hu welijk trad met Geert CM, Bakker), een zeebonk recht naar zijtrhart. De gevolgen zijn te voorzien. Truus raakt in liefdesmoeilijkheden door de stadse meneer, die er in Amster dam nog een echtgenote en twee kinderen op na houat. Veel tranen worden door de wan hopige Truus en haar moeder ge plengd als de onverlaat haar in de steek laat. "Vader Herman Plug blijkt zicb echter niet in matroos Geert vergist te hebben; ondanks alles trouwt hij Truus toch. Dat is in het kort de vrij banale inhoud van het stuk. dat vooral ge dragen werd door het spel van H. van Gulik als de dorpeling pur sang, eerlijk en goedlachs, maar conserva tief wantrouwig en dan natuuxJjk opvliegend In mindere mate was ook moeder Grietje (mevrouw C. Roos]not-Vermculen) verdienstelijk, Truus kon haar wanhoop niet vol doende waar maken en Geert (M, Bakker) was zo maar een matroos zonder meer De stadse meneer van A. Zandbereen nadden we voor degenen, die dc meeste dona teurs aanbrengen, een. presentje op- scrimmage ver in de tweede helft en met een tactisch zetje ver grootte hij de Schiedamse winst (3—0). Bijna was het voor de derde keer een 4—0 overwinning gewor den, doch Van der Windt slaagde er niet in een penalty in een doelpunt om te zetten. Het bleef dus 3—0, hoewel DHS nog enkele kansen kreeg. Het spelen op het zware veld was echter moeilijk. DHS is mi lei der in de vierde klas G met zes punten uit drie wedstrijden en het wel zeer fraaie doel gemiddelde van elf voor en niets tegen. DRZ-SVDPW 5-0 De enige wedstrijd, welke- in. Schiedam is gespeeld, DRZ-SVDPW is een doelpuntrijke ontmoeting ge worden, Voor rust waren de ver houdingen wel in evenwicht. Slechts linksbuiten Piet Collé maakte toen een doelpunt (10). Wel vond DRZ nog een keer het doel, maar deze goal werd wegens outbal afgekeurd. Na de pauze ging het uithoudings vermogen meespreken. Na ongeveer tien min. draaide de dodpuntenma- chine van de thuisclub op volle toe ren. Rechtsbuiten D. Muilwijk open de de score (20), vijf minuten daarna schoot W. Zeeman een penal ty onhoudbaar in (30) en vlak daarop kon' D. Muilwijk nogmaals scoren (4—0). Het tempo van de wedstrijd zakte hierna behoorlijk af. DRZ bleef in het doelgebied van de tegenstander en SVDPW het de moed zakken. Aan het slot zorgde P. Collé dat de einduitslag 5—0 werd. SVDPW werd het slachtoffer van de doelpuntenhonger van de gast heren. Door dit resultaat heeft DRZ in afdeling B nu een winstpunt meer dan SVDPW. Mogelijk dat deze ruime overwinning is te -wijten aan de abominabele omstandigheden van dit weekend. De returrunatch achter de parallelweg zal daarom des te interessanter worden. DRZ kan dan bij haar rood-witte vrien den gaan bewijzen dat er een krachtsverschil bestaat. Alle overige voetbalwedstrijden voar Schiedamse clubs zijn afge keurd. Nog deze week zal het bondsbestuur van de afdeling de keuringsbepalingen tn werking laten treden. Men Is daar ge schrokken van deze eerste natte tegenslag. D« Schiedamse toneelvereniging „Amigo" is het nieuwe seizoen goed begonnen. Met de bedoeling de schijnwerpers te richten op het ras senvraagstuk heeft Amigo zaterdag in het Volksgebouw een geslaagde uitvoering gegeven van het ernstige toneelspel „Finky, een blank neger meisje'. „Amigo" bewees hiermee serieuze opvattingen over hün lief hebberij als maatstaf te nemen. Na de moeilijke overgangsperiode van ontspanningsvereniging naar toneel club is Amigo nu een behoorlijk eind op de goede weg. De enige onaangename noot van deze avond was -het „meespelen" van enkele luidruchtige personen achter in de zaal. Dit was voor het tiental tonelisten geen bezwaar om goed werk té leveren. Zonder de anderen te kort te doen kunnen we hiervoor veel lof toe dat mevr, Scheilebeek iets te veel accentueerde door al te geëxalteerd spel. De heer Burg vervulde zelf heel vlot de rol van de begrijpende dok ter Joe. In dit spel van drie bedrij ven, waarin naast de kritiek op de houding van. de blanken in de zui delijke staten van N.-Amerika ook het noorden van de Verenigde Sta ten er wat de rassenkwestie betreft niet best afkomen, had mevr. Bou wer-Rook een hoofdrol als de nege- rin, grootmoeder Dickey. Zij vervul de deze zware taak op zeer aan vaardbare wijze. De talrijke aanwezige stadgenoten gaven blijk van hun waardering met een dankbaar applaus. De vrolijke noten op deze eerste toneelavond werden door het dansorkest van Piet van Hasselt aan het slot onvermoeid voortgebracht. In zyn openingswoord kondigd; voorzitter C. J. Speyer aan dat d* vooral veel lof toe zwaaien aan - graag'mevr. W. Scheilebeek, die een voor wal gewiekster en geraffineerder ge-treffelijke vertolking gaf ais het gé- - - - - zien kwelde negermeisje. Terecht heeft volgende voorstelling op 8 december De voorzitter van K.D.O.. de heer regisseur P- Burg op bekwame wijze wordt gehouden. Deze tweede uit- j A, C Blazer, maakte de aanwezi- zijn figuren rond deze hcofdrolspeel- voering zal dan ter afwisseling een attent op de donateursactie, diester in het stuk aangepast Misschien I blijspel omvatten. Honderden bewoners uit het ge bied tussen. Hoek van Holland ea Rotterdam waren zaterdagavond in het Schiedamse Musis Sacrum te- zaam gekomen om het tiende jaar feest te vieren van de „Civil Labour Welfare Organisation". Vlak na de bevrijding werden de geallieerde troepen, die per schip huiswaarts keerden o.a, in Hoek van Holland in een doorgangskamp tijdelijk on dergebracht. Voor de verzorging van deze verlofgangers hebben veel land genoten uit deze omgeving werk ge vonden in deze noodkampen. Iedere dag lorensen ze nu nog naar Maas sluis. Vlaardingen, Schiedam en Rot terdam. De personeelsvereniging, de C.L. W.O., omvattende 260 leden, houdt ieder jaar een feest. Telkenmale is de feestzaal gelegen in een andere plaats. Voor de viering van het twee. de lustrum was zaterdag Musis ge kozen. De C.L.W.O, had voor een goed programma gezorgd. De bekende Limburger en radio man Harry Bord on verzorgde de con ference en een liedje. Slim en Sloom lieten de zaal schudden door hun vreemde buitelingen. Het Rivers Trio vertoonde verbluffende staaltjes be hendigheid. Jane en John verover den alle harten met hun series ac cordeonmelodieën. Prettig was het om in het uitstékende programma en voor dit gewestelijk gezelschap weer een Schiedammer te horen. Wim Scholte. die doorgaans overal in het land optreedt, doch zelden in zijn eigen stad; kreeg na het zingen van zijn repertoire >een enorm applaus. De Wimarcry's Zorgden tot drie uur voor dansmuziek. Het welkomstwoord werd gespro ken door voorzitter J. Wijland. En kele Engelse officieren en manschap pen van de vaste bezetting woonden dit gezellige feest bij. In de week van 8 tot 13 oktober zal een huis aan huis collecte voor het dierentehuis worden gehouden en op zaterdag 13 o-ktober a.s. is het speldjesdag. De Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren, Afd. Schie dam bestaat dit jaar 35 jaar en hoopt daarom op een recordaantal collec tanten. Laten allen, die vorige winter me- dehielpen met de vogelvoedering thans tonen even spontaan dat 2ij ook medegevoel hebben voor de arme zwervers. Collectanten kunnen zich opgeven aan onderstaande adressen. Er wordt hard gewerkt aan het asiel en men had gaarne gezien dat het op dierendag 20U kunnen worden geopend, maar daar er nog zo ont zettend veel aan moet worden ge daan, moet de opening helaas uitge steld worden. Verder is er op donderdag 11 ok tober een propaganda-feestavond in Musis Sacrum. Rens van Dort komt er met zijn geheel nieuwe revue en zorgt vooi een avond van gezonde humor en jolijt. Na afloop gezellig samenzijn. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het secretariaat: Nieuwe Maasstraat 68b Voorts bij J. Borsten, Fabriplein 27b; aan de kassa vart het Monopole- theater aan de Hoogstraat; voor Ke- thel bij de heer H. J. Klein, Linden- laan 5 en 's avonds aan de zaal. De Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie, afdeling Vlaardin genSchiedam, hield haar jaarlijk se ledenvergadering ten kantore van de firma Wed. v, d. Eelaart te Schie dam. In zijn openingswoord kon de voorzitter met vreugde constateren, dat vele nieuwe leden zich m het afgelopen jaar hebben laten schrijven.J Nadat de jaarverslagen van secre taresse en penningmeester waren goedgekeurd, werd de bestuursver kiezing gehouden. Voor 1956—1957 werd het bestuur als volgt samen gesteld: Voorzitter: M. de Bruinet vice-voorzitter T. Sunderman; secre taresse mej- M. Engelberts, Binnen singel 18." Vlaardingen:' penning meester H. Dubbeldam; lid mej. F. Spa. Na afloop bleef men nog enige tijd gezellig bijeen om de plannen voor het komende seizoen te bespreken. GEBOREN: Hendrik, z. v. A. Poot en C, Grootjans: Johanna M., d. v, U. C. Drenth en G. H. v. d. Vlag; Hermanns T., z. y. T. J, Bosman en E. M. T. van Hagen OVERLEDEN; J, B. Verhoogh, 50; J. G. N. van Rienderhoff, 77. Joudon, Ja 11 an de oktni tb- i vespero Tini Mol! preler *tej travivajoj dum kuituur*' en Svedujo. Ce gek: v. Git oeg- rtraat 19. Venu multope porke la .espero t sukcesu. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Madame Butterfly". Monopole, 2, 7 «n 9 uur: „De sheriff van Wichita". VOORSTELLINGEN Amstelbron, 8 uur: Comeniusschool A, Ouderavond met lezing. Musis Sacrum, 8 uur: R.-K. Midden standsbond, Vergadering. Naast Grote Kerk, 7.30 uur: N.H.G.- bazaar voor nieuwe Wester kerk. Parochie Lekstraat, 8 uur:. Missie actie. Cabaret Zes brandwachten van de Arnhem se B.B., die hun opleiding op het vliegveld Deelen hebben gehad, ga ven zaterdag achtereenvolgens een demonstratie in Rotterdam, Schie dam. en Vlaardingen met het blus sen van emmerspuiten. Voor de de monstratie op de'zandvlakte bij de Admiraal de Ruyterweg bestond weinig belangstelling. De weersom standigheden waren dan ook be paald ongunstig. Onder de belang stellenden bevond zich ook het wnd. plv. hoofd der B.B. in Schiedam, de heer F. M. Engels- Getoond werd hoe een paar stevig brandende houtstapels niet te blus sen waren door er een paar emmers water op te gooien, maar wel met de kleine emmerspuiten. Ook de zg. „vuurzweep", natte stukken doek aan een stok, werd met succes ge hanteerd. De brand in drie platte oliebakken waren de brandwachten spoedig meester door het vuur on der doek af te sluiten, van de buiten lucht. Leden van wijk 8 van de plaatselijke B.B. waren met de brandspuit aanwezig om de nablus sing te verrichten. De wandelspoitvereniging SWSOV heeft zondag j.l. met,.twee groepen deelgenomen, aan de wandelmars uitgeschreven door de wandelsport vereniging RWV te Rotterdam. Het weer was bijzonder slecht, zodat het parcours enigszins werd verkort. De juniorgroep bekommerde zich ech ter weinig om het slechte weer en wist nog een eerste prijs te behalen. Zij stonden onder leiding van mevr. v. Velsen en mevr. Ozephius. De fiets van de magazijnbediende J. van der L. is zaterdagochtend voor het badhuis aan de Lange Ha ven weggenomen. Uit de rijwiel staling van Wilton Fijenoord is de racefiets gestolen van de 19-jaxige L. S- uit Schiedam. Een varensge zel heeft zaterdagnacht een jon gensfiets op het terrein vanWilton- Fijenoord achtergelaten. De fiets kan teruggehaald worden aan het hoofdbureau van politie. Op een grasveld aan de Burg. van Haarenlaan heeft een bouvier zondagmorgen omstreeks kwart voor acht twee tamme eenden doodge beten. De eigenaar van de hond is niet bekend. DRONKEN ZEELIEDEN SLOEGEN RUIT IN Drie Deense zeelieden voelden er maar heel Weinig voor om zater dagnacht op sluitingstijd een. dan cing aan de Broersvest te verlaten. Toen ze naar buiten geloodst Wa- ren, deden ze alle moeite om weer binnen te geraken. Tegen de vast beradenheid van de eigenares van de dancing wisten ze niet beter te doen, dan de spiegelruit aan digge len te slaan. De politie zorgde er voor dat de aangeschoten zeelieden de schade f 40.—) vergoedden. tOTTERUAM De heer M. Heikoop te Krim pen a.d. IJsel vierde zaterdag het feit, dat hij 40 jaar in dienst was bij de Maatschappij Van Berkei's Patent N-V. De jubilaris, die als monteur in de buitendienst werk zaam is, werd met vrouw en kin deren ontvangen in de kantine van het bedrijf, waar de burgemeester van Krimpen a.d. JJsel hem mee deelde, dathij was onderscheiden met de ere-medaille in brons, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. Vervolgens richtte de heer C. F. M. H. Rijke, directeur van het bedrijf, zich tot de jubilaris. Zijn gelukwensen gingen vergezeld van een Delfs-blauw herinneringsbord en een cadeau onder couvert. Ook afgevaardigden van het personeel hielden toespraken en overhandig den geschenken. Voor het propaedeutfsch examen voor natuurkundig Ingenieur slaagden C H. M.. Gottonann en J. A. van de Poel, bei-den te Botterdam, Aan de Technische Hogeschool Delft zijn geslaagd voor het propaedeu- tiseh examen voor bouwkundig Ingeni eur: B J. Hendriks. J. Houtekamer en K. H. Rincker. allen te Rotterdam, Geslaagd voor 't propaedeutisch e men voor geodetisch ingenieur; J. F. Entrop te Rotterdam. (Van een onzer verslaggevers) In het begin van het volgend jaar wordt aan de Hoogstraat een hotel geopend. Het wordt gevestigd in een van de nieu we winkelpanden bij de* Sb Laurens, dat tot dusver nog niet is betrokken. Het hotel krijgt waarschijnlijk 27 ka mers, met 38 bedden. Het zal worden geëxploiteerd door een dochteronderneming van de n.v. „De Wereldhaven", de maatschappij die de panden bij de Grote Kerk bouwde. Naar een naam van het nieuwe hotej wordt op het ogenblik nog gezocht, zo vernamen wij van de heer A. Arkenbout, directeur van „De Wereldhaven". Hij houdt zich momenteel bezig met plannen voor drie Rotterdamse hotels. Het zijn:' 1. het hierboven ge noemde hotel; 2. het tot „Flevo* hotel" te verbouwen Twaalf Pro- vinciénhuis en 3. een groot modern hotel aan het Weena. Het laatste is het object, waarover wij zaterdag berichtten. Reeds vroeger schreven wij over dit plan, waartoe het initiatief is uitgegaan van de heer Arkenbout, Hij schijnt er warme belangstelling voor te hebben gevonden bij de heer Anthony Veder, die zich mo menteel in de Verenigde Staten be vindt, o.a. met het doel financiële steun te zoeken voor het hotel plan. Uit de uitlatingen van de di recteur van het Lassaglia-concern mag worden opgemaakt dat de heer Veder deze steun bij hem heeft ge vonden. Architect van het hotel aan het Weena is de Rotterdammer1 H. A. Maaskant. Hij heeft reeds enkele voorlopige schetsen gemaakt. De op zet en de omvang van het gebouw zullen echter afhangen van de fi nanciële mogelijkheden. Het nieuwe hotel aan de Hoog straat krijgt geen eigen restaurant. Een groot bezwaar is dat echter niet, omdat in de onmiddellijke na bijheid het restaurant „In de Keu ken" ligt, dat door dezelfde onder neming wordt geëxploiteerd. Het verbouwen en inrichten van het nog leegstaande winkelpand zal onge veer drie a vier maanden in beslag nemen. De mogelijkheid is niet uitgeslo ten, dat dit hotel twee maal zo groot wordt als voorlopig werd aangeno men. „De Wereldhaven" heeft na melijk twee van de grote winkel panden. bij de Sint Laurens nog niet verkocht. Als de onderhande lingen over één ervan niet tot een bevredigend resultaat-leiden, wordt ook dat hotel. Het krijgt dan 54 in- plaats van 27 kamers. De verbouwing van het Twaalf Rrovinciënhnis tot hotel wacht nog steeds op een positieve beslissing van b. en w. ZÜ Iaat langer op zich wachten dan „De Wereldha ven" had gehoopt. Het verboa wen en inrichten van dit ,F7evo-hotel" dat 240 bedden krijgt, zal negen maanden a één' Jaar In beslag ne men. (Advertentie IMJ tezuns voor/me EN HUISHOUDING Dinsdagmorgen 11 uur Ia de Bioscoop-Gehoorzaal: „BLOEMENSCHIKKEN", «en cauierj© met voorbeelden an filrmtrlp door de heer J, Am«ir, Advlieur van do Vereniging De Ned. Bloemisterij. Waardevolle geschenken Woensdagavond 11 uur sluiting Geopend van 10-1 7 en 19-23 U.J AHQY" £EBOUW ROTTERDAM Dm 10 OCT. President Costa Rica: (Van een onzer verslaggevers) Op hei laatste nippertje heeft Bui tenlandse Zaken zaterdag beslistdat de rondvlucht van Don José Figue- res niet kon doorgaan. De Dakota, waarmee de president van Costa- Rica van luchthaven Rotterdam zou vertrekken, zou te veel hinder heb ben ondervonden van het slechte weer. Om iets van het land te tonen zou het toestel laag hebben moeten vliegen, waarbij elke windvlaag voelbaar Is. Don José en zijn gezelschap kon den nu langer in Rotterdam blijven dan oorspronkelijk het plan was. Zij bezochten de Rembrandttentoonstel- ling in het Museum Boymans, Boven R'dam komt: Rotterdam kan in het komende week-end kennis maken met nacht- reclame in de lucht, iets nieuws voor Nederland,, De reclame wordt bedreven door een sportvliegtuig. dat onder de vleugels grote neon letters heeft hangen. Het toestel, dat hierbij gebruikt Wordt, een Auster, is in Engeland speciaal voor dit doel uitgerust. Het vloog zaterdagavond boven Amsterdam. Dinsdag, in de lo.op van de dag verwachten wy de 70.000 ste bezoeker, aan wie als extra cadeau een ELEKTR. NAAI MACHINE zal worden uitge reikt. was - droog - strijkdemonstraiies met volautomatische AmerAaanse apparaten.in onze 'modelkeuken. 5'Vpeci»atzaken '8DIER LAN0SEl A A N 31 TEL. 7)533 1 OU HE 8IHNEHWEC 146 - TEL 24IJ67 JONKER FRANSSTRAAT 106 - TEL 23251 Natuurlijk .is «r -voor U e»n attractie Dé Engelse zeeman^ die zater dagavond tegen '12 uur in een café can het Rubensplein ver bleef, moet beslist onze vader landse dichter Breederoo uit diens drinkliederen hebben leren kennen. Hij vatte tenminste ge heel volgens de regels der Bree- deroose kunst het gevulde bier glas vanaf de tafel tussen de tanden en terwijl de andere café bezoekers geïnteresseerd toeke ken .ledigde hij het glas in een lange teug. Zij die misschien verwacht hadden, dat de zeeman nu ook het glas over het hoofd zou wegwerpen gelijk Breede- roo's makkers dat plachten te doen) werden teleurgesteld. In zijn concentratie beet de Engels man een stuk uit het bierglas, zodat het glas uieï en een pias plaat op een tafeltje verbrijzelde. „De schade bedraagt f 14.60," zei de ober tegen de kunstige drin ker. Daarvan had de zeeman niet terug, want zijn partemonnaie was leeg. De politie bracht de Engelsman naar zijn schip en zorgde ervoor dat de schade ver goed werd. Wat de manier van drinken betreft, zal de man er bepaald Breederoo nog eens op na moeten slaan. Op vrijdag, 12 oktober 1956, voorm, 11 uur in .Arcade", Lange Haven 71, Schiedam, van: 1. het woonhuis met erf en tuin a. d. Nas sa ul aan 23, Schiedam. Vrij van huur, ln trekgeld op 15.400,— 2. He't woonhuis met erf a. d. Schiedamse weg 188, Schie dam (Kethel),'vrij. van huur, Jntrekgeld op 8.700.— NTotaris A, Hoek, Lange Ha ven 97, Schiedam. Permanent Ware j Dameskapsalon W. N. V. Erk, speciaal adres voor perma nent wave. compleet v Broersvest 115, teL 67237. Moderne coiffures, K. v d. Kruit, Dames- en Herenkap per, Singel 195 (nabij Sta tion), tel. 69841. Uw perma nent is bij ons in goede'han den. Permanent 8.- en 10.- Oliepennanent 11 (stroom loos). f AUTO-V M RIJSCH00l\ Jf TELBF. 65347\ Jf Rettardjmiarfqk 193 Diversen j Van Loenen voor verf. Da zaak met de vakkundigs voorlichting. Dam 41—43, te lefoon 66192, - Passpiegels 120x30 geplaatst 12,75, 120x36 14.75, 80 rond 17.—, geslepen ruiten voor suitedeuren, scbulfglaa, autoruiten enz. levert u Loo- plk 's gl asind u strie, - Boterstr. 39. Schiedam, telefoon 68945 ij Lessen jj Voor Mooterle* naar Autorij school R P Take, Jan Sonjéstraat 4. Rotterdam telefoon 36777.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1