Bonn roept minder soldaten op m F EURATOM BEDREIGD jJtemn q HALLO )ouw van Bundeswehr vertraagd nieuw voorstel van Egypte Lamaland ontwaakt uit Middeleeuwen GRIEKS KAPITEIN VERHAALT VAN WONDERBAARLIJKE REDDING USSE, tlVERE LUCfll KINGSIZE SF* sigzvteb pvm fjmmaaë f Besprekingen in het slop'? Rad ar curst, -n in A'dam en R dam Belgrado heeft kritiek op Eisenhower Twee jaar voor „kousenkoning! RYKFBEN9I Vermiste Canadezen gevonden op woedende oceaangolven Wijzigingen in Brits kabinet? Dickens met schepje erop RADIO ENT.V. °Donderdag 18 oktober 1956 (Van onze correspondent) BONN. Adenauers mededeling; „IVfi zijn in onze aanvankelijke toe zeggingen met betrekking tot de op bouw van het leger te ver gegaan", heeft gisteren in Bonn nadere pre cisering gekregen. De Bondsregering is niet in staat om voor het eind van het jaar 1956 de aan de NAVO toegezegde 96.000 man op de heen te brengen. Het zullen er hoogstens 85,000 zijn. De Bondsregering zal de NAVO ap de hoogte moeten stel len van „zekere vertragingen". Als voornaamste reden voor de afremming van het, tempo wordt in Bonn het ontbreken van voldoen de kazerneruimte genoemd. Daar voor stelt men dan de geallieerden verantwoordelijk, die de in Duits land beschikbare kazerneruimte gro tendeels zelf in gebruik hebben. Voor een ander deel schuift men, niet helemaal ten onrechte, de schuld op.de ontslagen minister Blank. Hem wordt onvoldoende vooruitdenken bij de planning ver weten en slechte organisatorische opbouw. De verwijten,zijn wel juist, maar Blank moet voor meer boeten dan. hij op zijn geweten heeft. Eenbelangrijk deel van de" moei lijkheden schuilt in het feit, dat het jaar 1957 nu eenmaal verkiezings jaar is. Aiies wat de laatste tijd in de Duitse politiek wordt gezegd of gedaan, hangt daar op een of an dere wijze mee samen. De regering heeft via talloze onderzoeken naar de publieke oprde vastgesteld, dat de dienstplicht, het nieuwe leger.de uniform en de soldaten in de Bonds republiek weinig populair .zijn. Adenauer ziet het gevaar dat hij, door in zijn militair beleid dwars tegen de stroming van- de publieke opinie op te roeien, nu al de ver kiezingen van, 1957 zou kunnen ver liezen. Vandaar ook zijn beslissing, om zonder enig overleg met de NAVO de diensttijd op twaalf ïn- plaats van achttien maanden te brengen. Het is niet te ver gezocht om nu ook het beroep op technische moei lijkheden bij de vertraging van het uitvoeringsplan, wel ernstig, maar toch vooral niet al te ernstig te nemen.. De verlaging van het tempo van de opbouw der Duitse strijdkrachten heeft voornamelijk twee redenen: 1 Binnenlands politieke (verkiezin gen van 1957), 2. Militairstrategische (aanpassing aan de gewijzigde stra tegische gegevens sinds de ontwik keling van de atoom- en waterstof wapens). Er wordt gewerkt aan de voorbe reiding van een Duits militaire „new look". Het rustiger tempo heeft al thans het voordeel, dat men ook bij de personeelsbezetting iets kies keuriger zal kunnen zijn. Met name zou het niet onverdienstelijk zijn, in, dien Blanks beslissing om SS-offi- cieren beneden de rang van gene raal en kolonel in het nieuwe leger op te nemen, op 'de helling ging. MILTVUUR BESMET ABATTOIR, ALLE VLEES AFGEKEURD DEN BOSCH. Het slachthuis heeft woensdag aanzienlijke jchade geleden door dat een voor de slacht aangevoerde koe met milt vuur besmet bleek te zijn. De koe was uit Dreume] (GId.) op de vee markt aangevoerd -en viel plotse ling lieer. Men dacht aanvankelijk aan kop- ziekte en heeft het dier ter plaatse ontbloed en daarna naar het abat toir gevoerd. Toen het daar open gesneden werd, bleek dat men met miltvuur te doen had. Het kadaver werd vernietigd- Ook al het overige nog in de slachthallen aanwezige vlees is besmet verklaard en werd naar de destructor gebracht.Het vlees was in hoofdzaak van een aantal kalveren die *en waarde van enkele duizenden guldens vertegen woordigden. '(Advertentie LM.) (Advertentie ï.Mj v-,1 - NASSERS ADVISEUR VERZEKERT: 5? gezondheid hiervoor kantoor RAAMVENTILATOREN met afsluitbare tochtkiep 3 JAAR GARANTIE PIERRE MEN DES-FR AN CE heeft het congres van de Franse radicalen naar zijn. hand gezet; maar het lieeft de partij de uittocht van de rechter vleugel gekost. Ook ditmaal zijn de grenzen van P.M-F.'s staatsmanschap duidelijk aan het licht gekomen. Men kan zeggen, dat het voor de zuiver heid der verhoudingen goed is, dat dissidente groepen verdwijnen; maar de ware staatsman onderscheidt zich hierdoor, dat hij kans ziet, de ver schillende stromingen in zijn partij voor zijn standpunt te winnen. Dit standpunt van Mendès-France is helemaal niet dwaas. Deze kleine, felle man is een dergenen, die de kwalen, van Frankrijk het scherpst zien. En hij wil ze niet vergoelijken of er zich bij neerleggen. Hij wil ze te lijf! Dat Ï3 wel iets; zonder twijfel. Twee fouten maakt echter P.M.F. De ene is, dat hij er naar streeft, een 'soort profeet te zijn, die zich geen kruistocht kan voorstellen, zon der dat hijzelf bij voortduring voorop loopt. Hij is de redder of er zal geen redding zijn. Dit maakt, dat het verwijt als zou het hem aan demo cratische zin ontbreken, niet hele maal ongegrond is. De andere fout is, dat hij Frank rijk wil redden los van Europa. Hij wil de grootheid terug en de glorie, en dan pas Europese samenwerking; op conditie bovendien, dat ook En geland meedoet en de souvereiniteit der staten onaangetast blijft. En zo kon het wel eens zijn, dat het ge-, beurde te Lyon ongunstig is voor het Euratom-plan. Want de patriotten van Mendès-France, bevrijd en 'ge zuiverd, vinden, dat dit plan te ver gaat. En als het nationalistisch sentiment losbreekt in de assemblee, moet men zijn hart wel vasthouden. CAIRO. De persoonlijke advi seur van Nasser, All Sabry heeft gisteren verklaard dat verwacht wordt dat de onderhandelingen over het Suez-kanaaL over een week a tien dagen zullen beginnen, waar schijnlijk te Genève. Sabry zei dat Egypte bereid is internationale samenwerking te accepteren, maar geen „internationale overheersing". H(j gaf te verstaan dat Egypte geen nieuwe voorstellen, zal doen. Zijn mededeling werd in Bonden met enig scepticisme ontvangen. Of er al of niet een nieuwe bespreking wordt gehouden, hangt volgens En geland af van de formulering van të nieuwe Egyptische voorstellen die Egypte volgens Sabry niet zal doen. De Franse ambassadeur in de Ver enigde Staten. Hervé Aiphand. heeft op een lunch van de Amerikaanse persclub scherpe taal laten horen tegen Nasser. Er is geen akkoord met hem mogelijk tenzij de Egypti sche regering een voorstel doet dat even efficiënt is als het Westelijke. zei hij. Een Indisch plan ter oplossing van de Suez-kwestie is vorige week door Krisjna Menon overhandigd aan de ministers van Buitenlandse Zaken» die de zitting van de Veiligheidsraad bijwoonden. Dit plan is gebaseerd op „samenwerking" van Ewpte met de AMSTERDAM, De gemeente raad heeft besloten te verklaren, dat de vorming van een cursus in het gebruik van radar aan gezag voerders en stuurlieden van de koopvaardij aan de zeevaartschool nodig is. In de praktijk is gebleken, dat een grote behoefte bestaat aan een der gelijke cursus. Het ligt in de be doeling zowel in Rotterdam als in Amsterdam een cursus in 't gebruik van radar in het leven te roepen, zodat de rederijen niet meer aan gewezen zullen zijn op de buiten landse cursussen De duur van de j tig InaandVnr^Herproces heeft cursus is twee weken. weken geduurd. gebruikers van het kanaal. Het zou ook voorzien in tussenkomst van de V-Nï.bij meningsverschillen over dis criminatie bij de doorvaart en de vaargelden. BELGRADO. Het Joegoslavische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft woensdag te Belgrado kritiek uitgeoefend op bepaalde, gedeelten van El9enhoweri-s»kl»rihg over de Amerikaanse hulp aan Joego-Slavië. JHet ministerie noemde deze gedeel ten „niet In overeenstemming met de beginselen van gelijkberechtigde sa menwerking". President Eisenhower heeft maan dag j.L in een brief aan het Ameri kaanse congres meegedeeld, dat de economische hulpverlening aan Joego- Slavië voortgezet zal worden maar dat de levering van zware militaire uitrustingsstukken waaronder on geveer 200 straaljagers zal worden opgeschort. In de verklaring van het Joego slavische ministerie wordt dank ge bracht voor de verstrekte hulp en Eisenhowers pogingen tot voortzet ting van de hulpverlening. Maar aldus de verklaring het feit. dat deze hulp ieder ogenblik kan worden ingetrokken, betekent een „grote on zekerheid". DE Chinese invasie In 1950 betekende voor Tibet een stap van de vroege middeleeuwen naar het moderne bestaan. In enkele maanden tyds zagde Tibetaan de evolutie vad duizend jaren als een lawine over. zich rol len. Automobiel landbouw tractor, bulldozer en vlieg tuig schokten zijn vertrouwen in het. geloof, dat de eeuwige waarde van het bestaan gelegen is in de gods dienst en het stilzetten van de klok. Tibet, nu al zes jaar een „mJnderhoidsgebied" binnen de Chinese volksrepubliek, is van de kaart geveegd in een bijzonder ambitieuze uiting van de communistisch- Chinese industriële en agrarische expansie. Terwille van het voortbestaan en de vooruitgang van zijn mil joenenbevolking, die nog steeds snel groeit, legt China midden-Azië open in een dergelijk tempo, dat het Wes ten.er de adem bij Inhoudt. Niet als de dood en verwoesting aanrichtende-horden uit vroeger eeuwen zijn de Chinezen naar Lhasa getrok ken. maar als realisten, die zich ervan bewust waren welk een grote taak hun na.de bezetting van het land wachtte. Terwijl de Dalai Lama, uiteraard tevergeefs, poogde Westelijke hulp te krijgen, omdat hij wist, dat zijn siechtbewapende legertje tegenover niemand ook maar enige kans "had, overschreden de harde, jarenlang in de strijd getrainde en goed-bewapende Chinezen Tibet's grenzen. Ze ontzagen de bevolking waar ze kon den, Aan de godsdienst raakten ze niet en van de rechten van-de Dalai Lama, die in feite als was in hun handen is, werd tegen- De steeds groeiende vraag, naar aver de eenvoudige boerenbevolking olie voor China's snel uitbreidende nooit iets afgedaan. Door de opne- industrie is de tweede oorzaak in ming van het Tibetaanse leger in orde van grootte, die de Chinezen de Chinese strijdkrachten heeft Pe- tot bezetting van de midden-Azia- king controle over geheel Tibet ver- tische gebieden deed besluiten, want kregen. De Chinese generaal Tsjang geologen hadden daar op veleplaat- Tsjing-woe, die als resident in Lhasa sen rijke velden gevonden. verblijft, oefent de politieke macht En ten slotte is het om strategi- was nodig om de bevolking van de in het land uit. sche reden, dat de Chinezen naar minderheidsgebieden aan China's wil het westen zijn getrokken. Nog in te onderwerpen. Hoewel er de laat- 1952 was 70 procent van China's ste tijd sprake is van een verzets- IjE dringendste oorzaak van de zware industrie aan de kwetsbare organisatie in oostelijk Tibet, kan *~<r Chinese expansie in westelijke kust gevestigd, voornamelijk bij de deze, al zou zij grote afmetingen richting is de overbevolking van het grote steden Sjanghai, Kanton en aannemen, nooit in staat zijn de „oorspronkelijke China", het gebied Tientsin. Eén van de eerste eisen Chinezen terug te dringen. De Cbi- oostelijk van de lijn,lopend van die China's eerste vijfjarenplan nese beschaving in Tibet schrijdt zuidelijk Joennan over Peking naar stelde, was de bouw van 472 van de - met rasse schreden voorwaarts. Eén Hei-Ho aan de grens tussen 694 geplande grote bedrijven ver van de meest-opvallende gebeurte- Mandsjoerïje en Siberië. Daar woont in het binnenland. nissen bij het openleggen, van Tibet en leeft 96 procent van de Chinese is wel de aanleg van de 2452 kilo- bevolking, die in 1954 583 miljoen \Y7ILDE dit werkelijk grootse plan meter lange autoweg, die Siking zielen telde. In de overige -door V -*- - - - China Het achttienjarige Tibetaanse meisje Tsjelojc Is tractorcbauffeuse op een collectieve boerderij ten zuiden van het Koko Nor meer, dat nu de naam Tsjinhal draagt, Tsjeloje was de eer ste, die dit voor Tibetanen zo vreem de vak ging beoefenen. telde. In de overige door VV slagen volgend°jaar loopt met Lhasa" verbindt'Tienduizenden beheerste gebieden, die 60 het af dan kan het niet anders Chinese soldaten hebben deze weg BERLIJN. De 46-jarige West- dultse zakenman Otto von Eckern, die de bijnaam draagt van de Duitse kousenkoning, Is gisteren door een W estbcrlijnse rechtbank veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, omdat hij voor ruim anderhalf miljoen gul den aan nylonkousen uit Oostdults- land naar Westduitsland heeft bin nengesmokkeld. Von Eckern kreeg voorts een boe te van 900.000. Drie van zijn mede- werkers werden veroordeeld tot ge vangenisstraffen van vier tot twin-! Advertentie procent van de volksrepubliek uit- af alles en ieder diende volle mede- in. ijltempo en met overwinning van maken, .woont de rest. werking te geven. Een ijzeren hand ontzaglijke moeilijkheden tot een goed einde gebraent. Hij voert door bijna ontoegankelijke gebergten en over boomloze vlakten, veelal op een hoogte van 30 OO meter en soms zelfs tot 4000 meter. Hij overbrugt woeste rivieren, leidt Over be sneeuwde passen, door diepe ravij nen en eeuwenoude bossen. ZO werd Tibet geconfronteerd met de automobiel en de stalen hang brug. Op vele plaatsen werken de landmeters. Ze treffen voorbereidin gen voor de bouw van stuwdammen, die straks elektriciteit zuilen leve ren. En boven het Potala, eens het dak van het „Dak der Wereld" ronken vliegtuigen met geologen aan boord, die' met Russisch e instrumen ten. Tibets bodem onderzoeken. Op verscheidene plaatsen vloeit de olie al: 20.270 milj. ton steenkool en 2470 miljoen ton ijzererts zijn ontdekt. Aan de schachten wordt ai gewerkt. Het heet dat men -ook op uranium is gestoten. Aan Tibets afgesloten heid is voor altijd een einde geko men. Het Is de Chinezen er veel aan gele gen het Tibetaanse volk tot ontwikke ling te brengen. Het Is thans aj zover, dat er in Lhasa ee» universi teit met Chinese docenten Is. Voorts zijn er tal van lagere en middelbare scholen in het land. Tot voor enkele Jaren kon het gros van de Inwoners leien noch schrijven. De jeugd In dor pen en steden 2lt thans al in groten ge tale dagelijks in de schoolbanken, (link»), Tibets kleuters interesseert de plotselinge ommekeer in het land niet. Die lachen tegen de zon. Straks, als de jeugd volwassen 1st, zal deze vertrouwd zijn met veel wat de mo derne tijd biedt, Tibets verleden zal hun als een bijzonder vreemde zaak voorkomen, (onder). 'n Kwaliteitsproduct ran da Wjbert-FabriekM. 70 en 80 et alléén bij Apothekers an Drogisten /K draaide het nummer van het grote overheidskantoorhoorde da verbindingaknak, zweefde een poos* je spelonkgedruis uit Paul Vlaan deren en werd toen opgevangen door een heldere meisjesstem die zei: „Hallo wie wilt u spreken?" „O, juffrouw, ik wou een intichtlng uragen en ze hebben me gezegd, dat ik dart toestel 209 moest hebben." Krak. Gedruis weer, een dessin zachter. En toen opeens een mannestem, die nors sprak: „Ja, wacht u even." Boem. Hij legde de hoorn op zijn bureau. Ver weg, maar toch nog vrij duide lijk, hoorde ik hem zeggen: „Affijn, ik loop dus zo'n beetje te wandelen enne toen'kotn ffc een vrind tegen enne affijn, we praten zo, hé, enne toen zeg ik tegen die vrind:, fWat heb jij nou? Jij hebt een bruine en een zwarte schoen aan." Enne - toen zegt die vrind tegen me: „Ja, en 't gekke is, ik heb nóg zo'n paar thuis." Er klonk gelach, maar ik deed niet mee. Want ik kende hem ai ja ren. „Hallo," riep ik. ,JEn nou deze, die is ook rijk," vervolgde de verre stem van de heer 209. „Er is een professor enne die gaat vissen. Goedhij gaat vissen. Aan zo'n riviertjeweet je wel. Enne toen komt er een boer aan, enne nee, wacht eens, 't was anders, er kwamen twéé boeren aan. Dus die professor, die zat te irissen enne toen kwamen er twee boeren aan. Twéé. Toen zegt die ene boer:.,Pro- fessor, u zit aan de verkeerde kant." Enne toen vraagt die professor natuurlijk: „Waarom?" Weet je wat die andere... boer toen zei? Die zei .JSpreckt u?" vroeg de telefoniste. „He. nou heb ik 'l niet gehoord," riep ik. „Wat niet meneer?" „Wat de boer zei." „Moet u meneer de Boer hebben?" „Ach nee, juffrouw." „Spreekt u nou oj spreekt u nou niet'" vroeg ze. „Ja. Nee. Ik tig op tafel," riep Ik. „Pardon?" „He, laat me nou maar liggenzet ik. „Hij pakt me straks u>el." Even was het meisje stil. Toen zei ze: „Ja hoor meneer blfj/t u maar lekker liggen." Krak. Daar was de raconteur van 209 weer. „Enne toen vraagt die mensene ter, die vraagt aan die vent in die pot: „Hoe heet jij?" Enne toen zegt die vent in die pot... Plotseling hield hij stil. Krik-krak. Zakelijk en energiek kwam zijn stem: „Hallo 'toestel 209 hier." En even terzijde: „Ja, meneer Vcrdegaalik telefoneer nog, maar ik kom. zo bij tt op de kamer." En weer tot mij: „Hallo gaat u gang maar." „Die vent in die pot zei: ,Jk heet Jansen" en toen zei die menseneter: „Jansen? Die lust ik niet meer." Ook een hele ouwe, hoor," sprak ik. „iVfnar wat zei die tweede boer nu eigenlijk?" „Pardon?" Rrrring. „Rijkstelefoon. Is tt 3-0-8-0-9? Ik heb hier Gent voor u." Krak. ,Ja, allo meneer, ge spreekt met Jansen, in Gent" „Gus. is u toch nog uic die pot ge komen?" vroeg ik. „Wat bedoelt ge. meneer?" Ik bedoel die telefoon is geen vinding van Bell. Maar van de hel. KRONKEL (Advertentie 1JM-) dubbele klare ROTTERDAM, „God *U dank, kapitein. God ia goed". Dit waren de eerste woorden van Arthur Bertram Smith (31) uit Toronto, toen zijn 27- voets jacht gepraaid werd door het stoomschip „Mariblanca" op 46.18 noorderbreedte en 16.20 westerlengte, midden op de Atlantische Oceaan. Dat was op zaterdag 13 oktober 1956 om drie uur 's middags. Bert Smith en zyn maat Allan Patrick Battersby (29) hadden toen in vyf dagen niet gegeten en alleen maar wat thee ge dronken. Hun scheepje de „Orenda" had een gebroken.giek en gescheurde zeilen. Het was op 1 oktober door de' „Ame rican Liner" ais verlaten drijvend op de Oceaan gesignaleerd. Verleden zaterdag zag kapitein Leonidas An- gelides van het eiland Chios in Grie kenland, het scheepje in de storm en de woeste golven drijven. Hij draai de bij en zag twee mensen, die pro beerden de „Orenda" langszij te brengen. Smith en Battersby klom men moeizaam aan boord van het laag liggende I0;00ö-tons schip „Ma riblanca", waar zij met koffie en hete melk op hun verhaal werdén gebracht Zy waren door hun fami lieleden twee weken lang als ver dronken beschouwd. „Blijf aan boord" pleitte kapitein Angelldes „en vaar mee naar Rot terdam". Maar Smith en Battersby vroegen slechts om water. Zy wil den, ondanks hun gebroken giek, waardoor ze slechts met klein zeil kanden varen, toch zien op eigen kracht Engeland te bereiken. Teneinde raad gaf kapitein Ange- lides opdracht voor 35 a 40 dagen proviand aan boord van de ..Oren- da" te brengen. De bemanning sleepte suiker, brood, aardappelen, rozijnen, boter, kaas, melk, vlees, worst, haring, appels, biscuits, ci troenen, sigaretten, lucifers, petro leum en een paar flessen cognac aan. Bovendien werden hout, spij kers. touw en canvas aan boord ge bracht, om de giek en de zeilen te repareren. Anderhalf uur bleven Smith en Battersby aan boord, daarna stootte de „Orenda" van het gastvrije boord van de „Mariblanca" af om zijn eenzame, worsteling met storm enon- ty te vervolgen. „Gekkenwerk", mompelden, de mannen van de „Mariblanca", toen sy het scheepje tussen de torenhoge golven zagen verdwijnen. „Ze varen met speelgoed." De marconist van de „Mariblanca" haastte zich daarna naar zijn radio om mevrouw Violet Smith in Lon den van het wélzijn van haar man en zyn maat te verwittigen. De „Mariblanca" zette opnieuw koers naar Rotterdam waar kapitein Ange- lides, die in opdracht van de Anker Kolenmaatschappij N.V. te Rotter dam met een lading voor de Duitse industrie voor de wal kwam, de dramatische ontmoeting in de zie dende oceaan voordroeg. „Ik maak me nog dagelijks zorgen, tk schrok van de verschijning van Berth Smith, in een kletsnatte duf felse jas en met een geweldige baard en snor. Het was echter een aardige en beleefde man, evenals trouwens Battersby, zijn maat. De laatste leed aan een kleine huidinfectie op zijn ribben. Ik gaf hem penicilline," zo vertelde kapitein Angelldes. De mannen waren na een tocht van 21 dagen op weg van Novia Scotia naar Engeland, nog vastberaden en vol goede moed. Hun gezondheid was uitstekend, ondanks de ontberingen. Het merkwaardige was, dat ik za terdag liet uitkijken naar overleven den van een verdwenen Amerikaans vliegtuig, dat met 53 passagiers aan boord boven de Oceaan vermist werd. Waarschijnlijk had mijn uit kijk anders nooit de kleine „Orenda" ontdekt, vertelde kapitein Angelldes, (Advertentie IM.) jpr Verlichting van de KOU begint direct! vapoRub LONDEN In Londense politieke kringen doen hardnekkige geruchten de ronde over wijzigingen tn het Britse Kabinet. De huidige minister van Landsverdediging, sir Walter Monckton, zou worden vervangen door de minister van oorlog, An thony Head, die hierdoor lid van het kernkabinet zou worden. Sir Walter, die reeds geruime tijd de wens heeft geuit ontheven te worden van de taak een belangrijk ministerie te leiden, omdat hij meer tijd wil hebben voor het opbouwen F) ICKE-NS met een schepje erop. zo kunnen we de inhoud van ..Het gat in de muur", het tv-spel dat gisteravond onder van Hemerts regie voor de camera's werd ge bracht, karakteriseren. Lekkere schurken, brave borsten, een stuk of wat frisse moorden maar als apo theose de overwinning van het goe de. Het was een kluifje naar de hand van de regisseur, die er een meesterlijke serie schilderachtige sfeerplaatjes van heeft gemaakt Echt om van te smullen. Met de by- zander pittoreske decors heeft Pe ter Zwart zichzelf overtroffen. Even dreigde er iets mis te gaan: tijdens een tête a tête van Rob Mil ton en Ben Groe. nier viel een olie lamp. 'n Scheeps model raakte in brand. Milton schooi het bran dende schip naar de floormanager, die het buiten, 't beeld heeft geblust. De twee acteurs speelden door, alsof er niets aan de hand was. Het mag een wonder heten, dat er bij deze gecompliceer de produktie niet meer fouten zijn gemaakt. Het spel, van Milton voor al, maar ook van John Soer als de blinde bedelaar een griezel, om hard voor weg te lopen en van alle anderen was best. Resumerend: een appetijtelijk gruwelspectakel. H. S. T-TET tienj arig bestaan vanhet Belgisch-Nederlands cultureel akkoord wordt in de Nederlandse radio met verschillende uitwisse lingsprogramma's gevierd. De NCRV laat maandagavond 22 oktober Bel gische en Nederlandse koren (de Belgen in Brussel, de Nederlanders in Amsterdam) samen zingen. De AVRO zendt donderdag 25 oktober een concert uit, waarvan het eerste deel (werken van Wouter Paap en Ton de Leeuw) wordt verzorgd door het Omroep Kamerorkest, het twee- van zijn politieke carrière, zou dan I de door het Symphonie Orkest van minister zonder portefeuille worden.1 het N.l.R.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2