mm Rphë iïTpmi li Sport-flitsen Biljart-uitslagen Noordmolen en carillon worden spoedig hersteld Onvoltooide school reeds gedeeltelijk in gebruik Wilton-heren kloppen in een fraaie strijd HVL Volleybal bij SVC Indiaantjes dartelden door de Jeugdleeszaal Zeer actuele paraatheid Tussen hemel en aarde Weer verliest Schiedam UIT DE GEMEENTE-BEGROTING 1957 Nieuw restauratie-plan voor linkervleugel van ?t Museum TIEN KLASSEN EN NEGEN LOKALEN m Sportlieden verkochten veel loten Geen Vegla-avond HANDBAL Behoorlijk spel van parochiescholen Arbeidsmarkt in oktober Sloperswerk aan de oude Bonda-fabriek Klaproosdag De acht kandidaten voor kampioenschap Wie heeft iets verloren? MONOPOLE VERTOONT: Burgerlijke Stand Havenarbeider gedood Raadsleden geven hun presentiegeld KORFBAL Dinsdag 6 november 1956 Op de ontwerpbegroting 1957 van de gemeente Schiedam zien we weer een aantal posten verschijnen, die plannen weer geven die B. en W. reeds in het verleden hebben gekoesterd maar die nog niet tot uitvoering zijn gebracht. Het merendeel van deze posten staan weer pro memorie aangegeven, een teken dus dat de plannen nog niet „rond" zyn, maar het feit dat ze toch op de begroting staan is wel een teken dat men de plannen nog niet vergeten is. Eon daarvan Is de bouw van de aula op de algemene begraafplaats. De raad is er vroeger reeds in prin cipe mee akkoord gegaan dat deze aula vervangen dient te worden door een ander gebouw, In de toelichting geven B. en W, toe dat de bestaande aula ongeschikt is voor het houden van rouwdiensten, overeenkomstig de eisen, welke daaraan tegenwoor dig worden gesteld. Ook past het uiterlijk van het gebouw niet bij de omgeving. Vooral nu de begraaf plaats is uitgebreid, is het gewenst een passender gebouw te stichten. Zoals we reeds eerder gemeld heb ben is het ontwerp van de aula nog niet geheel gereed, omdat er met zo veel wensen rekening gehouden moet worden. Maar het ligt wel in de verwachting dat binnenkort een voorstel aan de raad voorgelegd zal worden. Te hopen is dan maar dat dan ook de bouwvergunning snel verleend kan worden. Musaiim-vleugel Een post die ook al enkele Jaren regelmatig op de begroting staat, be treft de restauratie van de linker vleugel van het Stedelijk Museum. Conservator Schwagcrmann heeft er voor geijverd om het herstel van het voormalige St. Jacobs-Gasthuis voor elkaar te krijgen, maar het is er nog niet van gekomen. In de toelichting op de begroting lezen we nu dat er een nieuw plan is ontworpen voor deze restauratie van de vleugel, die van de oorspronkelijke opzet afwijkt. In overleg met de Rijksdienst voor Monument en zo r g ral een. nieuw voorstel worden opgesteld en ter gelegener tijd bij de raad ingediend. Voorlopig is dit onderdeel echter pro memorie geraamd. Nu we het toch over restauratie hebben, ook de Noordmolen zal in oude luister worden hersteld. Met de deskundigen en adviseurs van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en de provincie Zuid-Holland zijn momenteel besprekingen gaande over de wijze van uitvoering. Verwacht mag worden dat binnenkort de be- sp-'"-Hingen tot een resultaat geleid nullen hebben, zodat dan een uitge werkt voorstel ingediend kan wor den bij de gemeenteraad. Herstel carillon Een derde plan van restauratie be treft de toren van de St, Janskerk en het daarin hangende carillon. Ook hierover zijn besprekingen gaande met Monumentenzorg. Een restaura tieplan zal zo spoedig mogelijk wor den uitgewerkt, maar de kosten zijn voorshands nog niet te ramen. Zoals bekend heeft de burgerjj een bedrag bijeengebracht voor de uit breiding van het carillon en een bijdrage van het rijk is te venvach ten. Ook deze restauratie is du? voorlopig nog een pto memorlepost. Een oud plan dat nog niet verwe zenlijkt is. is ook de aanleg van een rolschaatsenbaan op de Zandvlakte NCRY-ontspanningsavond gaat niet door Het afdelingsbestuur van de NCRV verzocht ons bekend te willen ma ken dat de ontspanningsavond die donderdagavond ro het Passage-thea ter gehouden zou worden, wegens de ernst der tijden niet zal doorgaan. in het Sterrebos. Ook dit plan is nog niet gepreciseerd en de post staat nog pro memorie. Maar het plan is in elk geval nog niet vergeten. Gymnasium-plan Ook op het gebied van het onder wijs staan een hele reeks van nlcuw- bouwpiannen. in de begroting ver meld. Zoals vorig jaar reeds «s me degedeeld, worden er Plannen ont worpen voor de bouw van een ly ceum of een nieuw gymnasium. Maar de plaats van dit nieuwe gebouw is nog Wet bekend en trouwens ook nog niet ofhet een lyceum of, een gymnasium 2al worden. In portefeuille is ook nog de bouw van de centrale school op het thans vrijgekomen t'erreitt van de voorma lige ambachtsschool aan de St. Li- duinastraat. Hier zal een U.L.O.- sehool komen en ook een kleuter school. Men is nog bezig de plannen nader uit te werken, maar binnen kort is een voorstel hierover te ver wachten. Binnenkort is de nieuwe openbare school aan het Lorentzplein gereed, zodat de leerlingen van de Prof. Kohnstammschool daarheen kunnen verhuizen. Van de houten Finse school, daarachter gelegen zullen dan enige lokalen vrij komen en hierin zal, na verbouwing, een openbare kleuterschool worden gevestigd. Overigens zal er by de nieuwe school nog een gymnastieklokaal komen, maar deze post staat nog pro memo- e vermeld. Op het programma staat ook nog vermeld de bouw van een tweede openbare lagere school met een kleu terschool üi NJeuwland, Daarnaast komt dan nog de bouw van een tweede christelijke school voor G.L.O. !n Nieuwland. De bouw van twee gymnastieklokalen wordt voor gesteld, namelijk voor de St. Jans- school aan de Lange Singelstraat en voor d« Prinses Marijkeschool in Nieuwland. Dank, zij de medewerking van de drie welbekende Schiedam- se sportmensen Cockxe Gaste laars (de zwemster), Jan van Schtfndel (SVV) en Cack van der Tuyn (HDVS) konden toy gisteravond een flink aantal loten verkopen voor de loterij van het Rotterdamse Sophia Kinderziekenhuis. A.s. don derdag reeds is de trekking. Hierbij onze hartelijke dank aan de drie sportmensen, én aan de. vele Schiedammers die loten bestelden! Ouderavond Op dinsdag 8 november houdt de Jan Xigthartschool een ouderavond in het wijkcentrum „Nieuwland". De jaarvergadering van de oudercom missie 2al worden gehouden en voor af wordt een film betreffende het buitengewoon lager onderwijs ver toond, getiteld „Het Zorgenkind". Van de zijde van de Personeels vereniging van de Ver. Glasfabrie ken deelt men ons mede dat de feest avond die vanavond in Musis Sa crum gehouden zou worden, geen doorgang zal vinden, zulks in ver band met de internationale toestand. Contact-avond ANB De afd. Schiedam van de Alg, Ned Bouwbedrijfsbond organiseert zaterdagavond in het Volksgebouw een. feestelijke contact-avond ter huldiging van een aantal jubileren de leden en ter kennismaking met een aantal nieuwe leden. Dit verregende weekeinde heb ben de Schiedamse handballers slechts 7 van de 16 vastgestelde wedstrijden gespeeld en er vijf van gewonnen. Het eerste heren-team van Wilton gaf thuis tegen HVL uit Leiden een prima handbal-demonstratie. Het ging aanvankelijk mooi gelijk op en pa tien minuten was de stand al 2—2. Daarna drukten de W.F.-voor- waartsen Hink door en bij de rust was de stand 5—2. Na de thee ver grootten de rood-witten de voor sprong nog tot 83. Daarna kwamen de Leidenaren fel opzetten en brach ten de stand op 3—6, doch L, Boer maakte er uit een. solo-ren van v. Zelin 96 van en met deze stand kwam het einde. Heren 1 van DWS begon tegen gOS in Den Haag goed en noteerde pa vier minuten 01 door Van Geene. Maar daarna liet de verdedi ging wat steekjes vallen, zodat de rust inging met 5—2 voor de Hage naars, In de tweede helft speelde DWS weer in oude vorm, passeerden de doelman acht maal, 5—10. Daarna liep SOS weer uit tot 9—10, maar J. ten Bosch maakte aan alle twij fel een einde en bracht een minuut yoor 't slot de stand op 9—11. Bij de dames haalde het eerste team van DWS in een gelijk op gaande wedstrijd tegen Hellas in fjen Haag een 4—3 overwinning. L. Eobart scoorde twee maal, maar de tegenstandsters deden dit ook, zodat de 'rust met 2—2 inging. Daarna drukten de Hellas-dames een meer derheid in een punt uit, maac ten Elotte wist N. Kcbart met twee fraaie doelpunten haar ploeg nog een over winning te bezorgen. Dames 1 van "Wilton werd echter totaal onder de voet gelopen door het leidende Phoenix. Deze Haagse dames speelden «en prachtig spel, waar Wilton niets tegenin te bren- gea had. Met een ruststand van 0—3 werd de eindstand 0—-7. Dames 2 van DWS moest met 5—1 de meerdere erkennen in het tweede dames-team van Hellas. Heren 2 van Wilton speelde een moeilyke strijd tegen. Wings en kon na een slecht begin ophalen tot 6—6 bij de rust om met een 148 overwin ning te eindigen, Junior meisjes van Wilton staan met 3 punten voor sprong onbedreigd aan de top na een 7—1 overwinning op RODA. De nieuwe Prof. dr. Kohnstamm school aan het Lorentzplein, die strak en rechtlijning oprijst voor de „oude"' Finse schoot, is 'onvol tooid reeds in gebruik genomen. Terwijl de werklieden de laatste hand leggen aan de afwerking van het gebouw, wordt één der lokalen achter in de schooi ai bezet door de tweede klas van de Kohnstamm school. In de lage Tmse school, die geheel verdwijnt achter de nieuw bouw, is gebrek aan ruimte. Met de paraileiklasseti telt de school tien klassen, terwijl er slechtsnegen lokalen in de oude school zijn. Van daar dat de tweede klas alvast is overgegaan naar het nieuwe school gebouw, dat waarschijnlijk eind deze maand geheel in gebruik zal wor den genomen. Overigensook de nieuwe school telt negen lokalen, zodat er voor lopig één klas moet achterblijven in het houten schoolgebouwdat als kleuterschool zal worden ingericht De winst aan licht en ruimte in het royale nieuwe gebouw is aanzien lijk, zodat men straks ongetwijfeld met veel genoegen zal verhuizen. Vele ouders hebben maandag avond in. gebouw Arcade met ver tedering gekeken naar de verrich tingen van hun kinderen, de leer lingen van de beide parochiescho len Jeanne d'Arc en St. Mamnus Uit Oud-Mathenesse, die nnu ge schminkte toeten en in tra c en fantastische klederdrachten 't legen de-spel „Fredje, de kleine zanger" van J. v. d, Êynde opvoerden. Tal rijke figuurtjes zwermden bont en kleurig over het toneel met amper bedwongen spanning, toch diep blij over het grote moment, dat eindelijk was aangebroken. Het was een aller liefst schouwspel, waarbij de kinder stemmetjes sprekend en zingend helder klonken.. .De voorstelling werd ingeleid door de voorzitter van de oudercammissie van de Jeanne d'Areschool, de-heer J. J. van Driel. Vanavond zullen de kleintjes in Ar cade op de planken komen om een tweede groep ouders te amuseren. Het eerste dames-zestal kwam we. derom niet In het strijdperk aange zien de tegenpartij om uitstel had Verzocht en ook kreeg. Om toch in oefening te blijven speelden de Schiedamse dames een vriendschap pelijke wedstrijd tegen het Vlaar- dingse Shell, een goede 2e klasser. Zoals verwacht wormen de SVC- dames en wel met 5—0. Dames 2 speelde haar eerste com- ietitiewedstrijd tegen DHL 4 te Rotterdam. Op keurige wijze werd een alleszins verdiende 3—0 over winning behaald. Heren 1 kwam zeer gehandicapt in het veld tegen het team van ZVC. Het Schiedamse zestal, uitkomend met 2 invallers en. «en tweetal spe lers, die niet geheel fit waren, wist niet verder te komen dan een 2—2 gelyk spel. Heren 2 speelde een attractieve en spannende wedstrijd tegen het sterke, als toekomstige kampioen ge doodverfde, Concordia 2. Het Con- cordia-team won verdiend met 3—1, dank zij een technischer en tac- tischer spel. Het derde heren-team verloor vol komen onverwacht met 3-4) van Na tionale 2, Uit alles blijkt, dat diverse spelers uit dit team nog onvoldoende wedstrijdervaring bezitten. Voor de komende dagen zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: vrijdag 9 november: SVC 1—Kracht en Vlugheid 1, 19.30 uur (dames); SVC 2—ZVC 3, 20.15 uur (dames); SVC 3—Avojo 2, 21.00 uur (heren); SVC 1—HVC 1, 22.00 uur (heren). Deze 4 wedstrijden worden gespeeld in. de gymnastiekzaal Ouder Kerk hof. Schiedam. Zaterdag 10 november Libanon 2— SVC 2. Op 27 september stonde» bij het j Gewestelijk Arbeidsbureau Rotter dam Nevenbureau Schiedam inge schreven 92 mannen en 32 vrouwen, van. wie er resp, 77 en 9 geheel werkloos waren. Het aantal inschrij vingen gedurende de maand oktober bedroeg 141 mannen en. 46 vrouwen;- geplaatst werden 112 mannen en 25 vrouwen; afgevoerd werden 40 man nen en 20 vrouwen, zodat op 30 ok tober nog ingeschreven stonden 81 mannen en 33 vrouwen, van wie er resp, 67 en 9 geheel werkloos wa ren. Gedurende de verslagmaand wer den ontvangen 229 nieuwe aanvra gen van werkgevers voor mannen en 41 voor vrouwen, terwijl op 30 oktober nog 2195 aanvragen voor mannen en 147 voor vrouwen als on voldaan stonden geboekt. Voor emi gratie werden in oktober 3 nieuwe gevalle» genoteerd, terwijl 3 geval len werden afgewerkt. Op 30 okto ber waren nog 6 gevallen ia behan deling. Aan de Westvest, schuin tegen over de Westmolenstraat, zijn de slopers van de firma C. de Jong al een poosje beng om de voormalige veevoederfabriek Bonda van Bogena iets van zijn inwendige ,e ontne men. In de fabriek zijn reeds ver schillende "binnenmuren gesloopt Ook de beide fabrieksschoorstenen van 35 en 30 meter hoogte ter weers zijden van hefc oude pand moeten er aan geloven. Van één der schoor stenen iS al een stuk gesneuveld onder de handen van de werklieden, die hoven over de rand van de pijp leunend met vaardigheid de pneu matische boren hanteren. Als de slopers klaar zijn met hun arbeid zal het oude gebouw worden opgeknapt en bedrijfsklaar worden gemaakt. Het pand is aangekocht door de Th. J, L. v, d. Berg N,V.. Eternit en Board, die gevestigd is aan de Admiraal de Ruyterstraat 10 november is weer Klaproosdag. Op die dag komt weer een (groep nabestaanden van in Nederland be graven militairen een bezoek bren gen aan de geallieerde ere-velden. Om de kosten te bestrijden houdt het Nederlands Oorlogsgraven Comité weer een landelijke collecte. Ook in Schiedam zal van 5 tot en met 10 november een inzameling worden gehouden, terwijl op 10 no vember de grote collecte valt, Een beroep wordt gedaan om zich op te geven als collectant. Dit kan geschie den bij het Rode Kruis-gebouw of bij de heer F. J.Th. Collignon, St. Liduinastraat 70. De bussen kunnen afgehaald worden op vrijdag bij het Rode Krulsgebouw, Lange Nieuw- straat. Zoals gebruikelijk zullen ook dit jaar weer 22 medewerkers aan de actie, by loting aan te wijzen, door The British Legion in de gelegenheid worden gesteld in de zomer een be zoek te brengen, aan Engeland, Woensdagavond zullen de voetbal lers vsn de s.v. en h.v. Schiedam de eerste voldoening beleven van een snelle, gezamenlijke en volko men geslaagde actie. De commissie, die onder leiding van de immer ac tieve Chris van. Dyk gelden heeft ingezameld, zal woensdag om half acht de complete warmwaterinstal latie in het clubgebouw op het De voor-wedstrijden voor het dls- trictskamPioenschap 3e klasse libre, zijn in de afdelingen I en 2, na de partijen van gisteravond, achter de rug. De partijen welke in het vereni gingslokaal van De Sluis te Schie dam gespeeld, zouden worden, heb ben geen doorgang gevonden. Afgezien van de uitslagen va» deze nog te spelen partijen, zijn de 8 hoogst geplaatsten nu reeds be kend, het zijn: L. van Lingen (Rem brandt), die met 12 punten de volle winst heeft behaald; J. van Haaste ren <KES> met 10 punten. Nog vier deelnemers hebben het tot 10 punten winst gebracht het zijn: C. Grava (Raadhuis). J. v, d. Zande (Volksge bouw), J, van Tlelen (Confiance) en J. Bakker (Luctor et Emergo), C. Michels van Klein Confiance bracht het tot 8 punten, terwijl C. Verbrug- ge van RES met 7 punten, al* laat ste aan da eindstrijd aal kunnen deelnemen. Gisteravond zijn alleen de par tijen in afdeling 2 en 3 gespeeld; bij „De Sluis" in Schiedam gingen de wedstrijden, niet door. In afdeling 2 speelden bij OBK te Vlaardingen: Den Dunnen Grava Groen Verbrugee Simons v. d, Zande 100 85 45 100 100 45 100 49 29 100 100 29 100 57 37 100 100 37 1.54 2.70 Voor afdeling 3 speelden in het Volksgebouw te Vlaardingen: Leijta Bakker 100 100 100 37 27 27 23 6 3.70 137 Vink Schellebeek 100 100 100 85 49 49 10 8 2.04 1.73 Klos v. Ti«l»n 100 100 60 100 27 27 14 16 2.22 3,70 Klos Bakkes 100 100 100 67 33 33 14 10 3.03 2.03 Lezing kernenergie Op vrijdag 9 november houdt de Wetenschappelijke Kring Schiedam in het gereformeerde Jeugdhuis, Lange Haven 97, voor haar leden een bijeenkomst, waar zal worden gesproken over de mogelijkheden en moeilijkheden va» de kernener gie. De directeur va» het laborato rium voor algemene en anorgani sche chemie der gemeentelijke uni versiteit va» Amsterdam zal dan en inleiding houden met als titel: „De toekomst van de energievoor ziening." Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9— 1230 uur en 26 uur: Handdoek met zwembroek; por- temonnaie met inhoud. Te "bevragen bij de vinders; Doosmet pakjes pindakaas, J. Schouten, Talmalaan 76; 5 toegangs kaarten voor een. feestavond, post kantoor, Tuinlaan; zilveren arm band, C, Vervoort, Louise de Co- lignystraat 3; doos met cacao, Ec- kebus, Volmarijnstraat 112, Rotter dam; portemonnaïe met inhoud, R. de Hoop. Archimedesstraat 7b; por temonnaïe, Ulrich, G. Verboonstraat 4; portemonnaie met inhoud, G. Noordraan, Dirk Danestraat 7a; Rotter dam-W.; bril in étui, J. Scholten, Pr. Bernhardlaan 44; kin- derbril, v, d. Horst, P. Potterstraat 15b; sleutel, Zwamborn, Usselmon- desestraat 78b; linker kinderwant, M. Scholten, Fr. Halsplein 6b; rok, truitje en 2 sjaaltjes, Nels. Maria- straat 18; 2 jongensjasjes, E. v. d. Kolk, Poortugaalsestraat 11a; 1 paar gummilaarzen, P. Kroonen, Wilhel- minastraat 16; 1 paar grijze kinder- handschoenen, H. Leenders, Middel- harnissestraat 14; hoofddoek en shawl, Van Beelen, Dr. Wibautplein 35; bruin ledexen herenhandschoen, A. Rietveld, Vlaardingerdyk 105b; bruin bontmutsje. A. Burksen, Ru bensplein 8b; beige kinderhand- schoen (r.). Th. Huissoon, Rotter- damsedijk 25Qa; 1 paar blauw met rode kinderhandschoenen, M. Grlms, Parallelweg 228c; zwart-wit wollen muts, Schwagermann, Sommelsdijk- sestraat 3; gekleurde shawl, C. Na- gelkerke, Nieuwsticht midden 37. Met de tragische afloop va» de Hongaarse opstand, waarbij militaire interventie van Westerse zijde tot de ontnogelykhede» schijnt te beho ren. voor ogen, krijgt de film. van Anthony Mann een zeer actueel ka rakter. Commandant van een enor me Boeing-36 bommenwerper wordt James Stewart heel snel in een grootscheepse propagandafilm voor de Amerikaanse luchtmacht in „kou de oorlogstijd", „Strategie Air Com mand" (Tussen hemel en aarde) ge heten Hij duit zich overigens niet met bijzonder groot enthousiasme weer bij de vliegers aan, want in de laatste échte oorlog heeft hij al genoeg ge vlogen en bommen gegooid en hij is inmiddels een befaamd (en niet slecht betaald) baseballspelerge worden. Alles goed en wek maar „Strate gie Air Command", zo legt hem een generaal uit, heeft juist oudere vlie gers met grote ervaring nodig om de luchtmacht op te houwen, die door «haar potentiële vergeldings kracht de vrede zal bewaren. Gelukkig beschikt James Stewart over een flink vrouwtje (June Ally- son), dat gaarne bereid is zich aan de nieuwe omstandigheden aan te passen en het leven op de luchtbasis met hem wil delen. Later gaat zij wel een beetje an ders over dit onrustige bestaan den ken. maar dit persoonlijke verhaal tje is ook zó on-interessant en op pervlakkig verteld, dat de uitslag hier onvermeld mag blijven. Be langrijker zijn de filmfragmenten, die iets laten zien van de enorme technische ontwikkelink in de mili taire luchtvaart en van de vlieg operaties zelf, waarbij afstanden geen «nkeie rol meer #chünen te spelen. Op een achtermiddag vliegt men even van Texas naar Alaska v.v. en een tochtje naar het koude Thule op Groenland was *n school reisje geweest als niet één der mo toren in brand was gevlogen. Imposant en heel mooi zijn de vele opnamen van de luchtreuzen in het zwerk en de technische schoonheid van dit bedrijf, waarbij me» maar niet teveel aan de ijzing wekkende achtergronden moet den ken, in deze Vistavision-film van Anthony Mann in een stoere stijl vastgelegd. Kosteloze inenting Op donderdag 8 november 1956 des namiddags van 4 tot 4.30 uur, bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken voor inwo ners van Kefchel, ten huize van dr. P. v. d. Kuij. Noordeinde 5. Trouwboekjes der ouders of ge boortebewijzen der kinderen mede brengen. GEBOREN: Catharina P. d. v. J. van Heijst en M. E. Degelïng. Ma thilda H. B, d. v. M. J. Groenhorst en M. J, van "Wijk. Henricus C., z. v. M. P. Wagenaar en D. F, van Zanten. Christiaan H. A. z. v. T. L- C. van Beek en M. J. 'Kazenbroot- Adolfus H., z. v. C. C. P. Schoof en C. J. Kloosterman. Astrid d. v. H. M. Huisman en E. J. Goede Ma ria M. d. v. A. Kooijman en D. Cle ments. Anne L. A., d, v." M. K- F. Dehou en N. F. Thiry," OVERLEDEN: A. E. Wakker 80 jaar wed. van W. van den Wilden berg. W. den Hartog 52 - jaar. G. Hemelaar 47 jaar vr. v, H.„J. Satter. complex Boshoek aan het bestuur van Schiedam aanbieden. Vanzelf sprekend heeft deze gebeurtenis voor het oude, doch steeds jonge Schiedam eerx feestellj'k tintje. De eerste klasser uit de afdeling Rotterdam, Ursus, gaat in het ver volg op een andere wÜ2e kleur be kennen. De shirts, verticaal rood en wit gestreept, „Feyenoordshirts", gaan de mottenkist in en spoedig zullen alle voetballers van Ursus gekleed gaan in rode shirts met witte mouwen en kraag. De junio ren verhuizen, zij zullen in de toe komst de terreinen aan de Schiet baanstraat in Kethel, de z-g. ter reinen \ra» Pieterman, gaan bespe len. Na nauwelüks twee maanden heeft de heer C. Nooyeu zijn func tie als secretaris van de Schiedam se Boys moeten neerleggen. Hij wordt opgevolgd door de heer A. W. Frenay, Hobbemastraat 6. Ook by HBSS heelt een wisse ling van het secretariaat plaatsge vonden. De heer K, F. W. Groene- weg heeft zijn taak overgedragen aan A. Winter van Ruysdaellaan 28a. Het wedstrijdseeretariaat nam Chr. Scheffers Oosterstraat 56a on der zijn beheer. Het bestuur van de Schiedamse Bond van Lichamelijke Opvoeding heeft de datum voor de uitgestelde jaarvergadering weer moeten op schorten v omdat gewerkt wordt aan belangrijke plannen, tot reorganisa tie van de SBLO. Men is tot het besef gekomen dat de huidige orga nisatievorm niet bevredigend ka» werken. Binnenkort zullen alle ver- ïta&en uitgebreide voorstellen voor deze belangrijke omwenteling ln het Schiedamse sportleven ont vangen, De gedachten gaan uit naar een effectief werkende sportraad. VOOR HEDEN Apothekers nachtdienst: Apotheek Gouka en Co., Groenelaan 127. Bellen bij ongeval: G.G. en G.O„ Tuinlaan 80, telefoon 69290. PoUtle-alarmnummer: 64668. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 830 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Expositie eigen werk. Geopend dagelijks van 2 tot 5 uur. BIOSCOPEN passage, 2 en 8.15 uur: .„The Rose Tattoo". Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Tussen hemel en aarde". VOORSTELLINGEN Arcade 8 uur: St. Jeanne d'Arc- en St. Martlnusschool, kindervoorst, Irene, 8 uur: W. de Zwygerschool, ouderavond. Wü'kgebouw Nieuwland, 8 uur: Jan Ligthartschool, ouderavond. KAJ-gebouw, 8 uur: K.A,J.-toneel. Een,kleine groep indianen be volkte maandagmiddag de jeugdleeszaal van. de Gemeen te Bibliotheek aan de West molenstraat. Bijzonder "klein van stuk maakten ze een alles behalve krijgshaftige indruk, terwijl de spreekwoordelijke geslotenheid van de indiaan ver te zoeken wasMaar een alleraardigst schouwspel was het om de kleine jongens en meisjes opgewonden van de heerlijke verkleedpartij door de leeszaal te 'zien dar telen. Het goede idee om ter gelegenheid van de Jeeugdboe- kenweek boekenfiguren te gaan uitbeelden, had deze keer (in het kader va» 't cen traal gestelde indianenboek) indiaantjes in het leven ge roepen. die zich naar boe- kenvoorbeeld met allerlei ver maakte kledingstukken en de nodige verf op de konen had den getooid. Veel waren het er niet en de squaws wonnen het (allerliefst) in getalsterkte va» de krijgers. Gezellig schaarden de rood huiden zich rond mej. A. P. B. Visser op de grond om met overgave te luistere» naar het indianenverhaal dat zij vertel de e» dat de kinderen later ■moesten uitbeelden. Een ge zellig spelletje, dat met toe wijding gespeeld werd. Hans Noordhof was in volle ultrusting een fikse krijger en hij won dan ook de eerste prijs ('n indianenboek). De squaws Vicky Hagendoorn en. Marian Wülebrordse kregen ook elk - een prijsje Lezing pater Kamraerer Woensdagmiddag 2 uur houdt pa ter E. Kammerer a.tm. een lezing met lichtbeelden in Arcaden, t.b.v. de missie voor de Katholieke Bond van bejaarden en gepensioneerden* afd. Schiedam. ROTTERDAM In. het gangboord va» het Duitss kustvaartuig Nova in de Maasha ven trof gisteravond een wegglij dende stortpijp van een graansilo de 26-jange havenarbeider F. Bij kerk uit de Tweebosstraat aan het hoofd. Met eer» schedelbasisfrac- tuur werd het siachtofer naar net Zuiderziekenhuis vervoerd, waarbij aankomst bleek dat de man over leden was. De verongelukte, dia assisteerde bij het lossen van J»c®ah uit de coaster in een lichter, had een seintje gegeven dat de stortpijp iets verplaatst moest worden. Toen men de hys-installatie in werking stelde, brak er een staaldraad met het noodlottige gevolg. Voor Hongarije De leden, van de Ridderkerkse ge meenteraad besloten dezer dagen unaniem hun presentiegeld te doen storten op de girorekening van. het Rode Kruis, voor hulp aan de slacht offers ,uit Hongarije. Van het korfbalprogramma is het afgelopen weekend door de weers omstandigheden niet veel terecht ge komen. Alleen de wedstrijd Olym- piaan—Schiedam is gespeeld, zij het onder minder aangename weersom standigheden. Die weersgesteldheid was uiteraard van invloed op de toestand van het speelveld. Eén eindvak was behoorlijk begaanbaar, maar het andere weid naarmate de wedstrijd vorderde, steeds drassiger. Schiedam mocht in het goede vak voor de rust aanvallen. Had het eer ste aanvalskwartet er nu maar wat meer van terecht gebracht, dan zou Olympiaan beslist niet met 4—0 heb ben gewonnen. De roodzwarten faal den, ondanks hun sterkere positie voor de rust, echter volkomen voor de korf. Talrijke goede kansen wer den om zeep gebracht en het kon haast niet uitblijven of het eerste doelpunt zou aan de ander# *ljde vallen, Dat kwam tenslotte, het goede verdedigen ten spijt, een. kwartier voor het verstrijken van de eerst# helft. Tien minuten na de hervat ting, viel het tweede Haagse doel punt; waarmee Olympiaan aantoon de, dat het beter gebruik'kon maken van de gunstiger terreintoestand rondom de betreffende korf. Ia tweede opstelling was het Schiedam se middenvak niet op dreef en dat was de directe oorzaaV voor het ver der uitlopen van Olympiaan tot 4—0. Hierbij bleef Bet scoren. ïn derde opstelUng bleef de stand ongewij zigd. De laatste wedstrijden van onze stadgenoten hebben geleerd, dat in hun zwak aanvalsvermogen de ver klaring xnoet worden gezocht voor het feit," dat' ze vrijwel kansloos onderaan de ranglijst bungelen, zon der tot dusver een winstpunt te hebban binnengehaald,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1