verstopping en opening Zestienhoven Afsluiting Waterweg toch noodzakelijk Nieüw-Guinea weer op Dr. Klompé omzeilde vragen prmci ,-a MORELE NEDERLAAG D ïen Engeland wil Gaza aan Egypte laten Niet meer per vliegtuig, dan per duikboot mssi flea! de strijd niet op tegea Ook verzet in deel van Roemenië V.N. macht is op weg Schrale huid Kloosterbalsein SLOT Weinig tijd van voorbereiding tureekl zich Geen debat over Rood China wicks HSSE/ y «VERE LUCHT BEEB „Twee soorten gedragsregels ontoelaatbaar" Israel komt de belofte aan Eisenhower na Hammarskjöld nog deze week naar Hongarije Donderdag 15 november 1956 3 (Advertentie LM.) DIT IS de manier ora verstopping ta overwinnen; Drink "s morgens vroeg en avonds voor het naar bed gaan een glas water en ga op een vaat uur van de dag naar het toilet. Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e week: elke avond één - 3e week:om de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Leverpilietjea zorgen voor de galtoevoer die nodig ls om het voed sel beter te verteren en. de darmen te ontlasten: ze maken bovendien dat de ingewanden daarna op eigen kracht regelmatig blijven werken. ZA helpen Carters Deverpllletjes u héle maal van hardlijvigheid af, u ls een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten, oververmoeidheid of gebrek aan beweging toch nog eens verstopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug weer op gang te helpen. Vraag naar CARTERS LEYKElPIIdLETJ: TJES - f 1.20 per flacon» Onrust in Oost-Europa WENEN. Terwijl de pro-Russi sche regering van Janos Kadar er nog alt0d niet in geslaagd is zich in het taai verzet biedende Hongarije enige autoriteit te verschaffen, waart een golf van. onrust daor de satel- lictlanden van Oost-Europa, Hier volgen enkele feiten, die een beeld geven van de situatie: Roemenië: Studenten van de uni versiteiten van Cluj en Timisoara in Transsylvanië, waar een groot percentage der bevolking uit Hon garen bestaat, hebben reeds een veertien dagen geleden anti-Russi sche betogingen op touw gezet. Daarna zijn zo is thans bekend geworden ongeregeldheden uitge broken, waarbij een aantal mensen werd gewond en een dode viel.. Het optreden van partijfunctionarissen in het betrokken district vergrootte slechts de 'onrust. De veiligheidspo litie verscheen daarop ten tonele. De spanning blééf. De Russische ok toberrevolutie werd- zonder parades of openluchtmeetings gevierd uit vrees voor opstanden. Polen: Berichten uit Warschau maken het steeds duidelijker, dat de communistische leiders in dit land vrezen, dat hier „een tweede Hon garije" zal ontstaan. Tsjecho-Slowakije: Hit Praag worden arrestaties gemeld van per sonen, die voor de V.S. zouden neb ben gespionneerd. DEN HAAG. Nadere in lichtingen over het vliegveld Zestienhoven zullenblijkens het voorlopig verslag der Tweede Kamer over de be groting van Verkeeren Wa terstaat, vele Kamérleden zeer op prijs stellen;. Zij stel den zich op het standpunt, dat aanleg en exploitatie van welk ander Nederlands vliegveld Verruig van pag. I achter de schermen 'nog altijd een hardnekkig achterhoedegevecht blij ven leveren om uit hun tijdelijke aanwezigheid in een deel der ka naalzone nog zoveel mogelijk voor deel te behalen, aldus onze Londen- se correspondent. Hij voegt daar aan toe, dat de Verenigde Staten met grote nadruk binnenskamers de wens kenbaar schijnen te heb ben gemaakt dat de Engelse en Franse troepen zich werkelijk spoe dig uit Port Said en omgeving zul len terug trekken. Een oplossing van de Kanaalkwestie zou dan ver volgens gezocht kunnenworden door de Verenigde Naties b-v. uit gaande van de door Amerika op 4 november ingediende resolutie, waarin een commissie van drie wordt voorgesteld, diede verant woordelijkheid op zich zou nemen voor 't heropenen van het kanaal en die in overleg met Engeland, "Frankrijk en Egypte een plan voor exploitatie en onderhoud zou op stellen. In Britse conservatieve kring de Conservatieve parlementsleden kwamen gisteren in besloten kring bijeen bestaat groeiende bezorgd heid over de consequenties van de niet afgemaakte „politieactie". De uiterst rechtse Tories zouden wen sen, dat de Engelse en Franse troe pen alsnog de gehele kanaalzone zouden bezetten. Als de Engelse regering, zich in het nauw gedreven voelende, toch nog plotseling tot een radicale stap in de kanaalzone zou overgaan, zou zij daarbij stellig de meerderheid der publieke opinie achter zich heb ben. De Labour partij is zich van deze verschuiving in de publieke stem ming terdege bewust, maar momen teel allerminst van plan om haar kritische houding te wijzigen. (Advertentie i.M.} geen aanleiding mag zijn tot verzwakking van onze natio nale luchthaven Schiphol en onze nationale maatschappij de K.L.M. Vele andere leden verklaarden echter, met interesse kennis, te heb ben genomen van de opening van het vliegveld Zestienhoven; een ont wikkeling, die zij konden billijken, aangezien Rotterdam als wereld haven prijs stelt op een eigen vlieg veld. Zij waren van mening, dat kunstmatige beperkingen van" de gezonde ontwikkeling van dit vlieg veld binnen het kader van de Euro pese luchtverbin dingen behoren achterwege te blijven- Een studie van een tunnel onder de .Schelde nabij de Nederlands- Belgische grens zoüden vele leden zeer op prijs* stellen. Ook hebben vele leden gevraagd, wanneer, een beslissing over het Moerdijk-kanaal kan worden tegemoet gezien, waar bij de suggestie is geuit, nu reeds van Noord-Brabant .uit met dit werk te beginnen door verruiming, van de Mark tot de Rode Vaart en verbinding van de. Mark met de Steenbergse Vliet. Verscheidene leden informeerden of niet moet worden onderzocht of de gehele Nieuwe Waterweg met sluizen dient te worden afgesloten, zulks voor het tegengaan van de verzilting. Het had bij vele leden verontrusting gewekt, dat volgens persberichten de minister toestem ming heeft gegeven tot verdere uit dieping van de Nieuwe Waterweg eh tot aanleg van een nieuwe petro leumhaven bij de monding daarvan. (Advertentie LM. 1 kloven. gesprongen handen. I tvm£eruoe£en:K?oosfer balsem f maakt uw kuid weer gaaf; f y ontsmet en geneest J (Van een onzer redacteuren) Van - een "klein eiland in de Socloeree fe» westen van de PWKppynen stijgt een zwart geschilderde Da- i kota op en zet onmiddel- lijk koers naar het zuid- J - westen. Uren later daalt het toestel op een tij- dens de oorlog door de Ja- penners aangelegdnood- i vliegveld in' Borneo. De I Dakota neemt brandstof in en vliegt daarna naar het zuiden. Boven de Javazee wordt opnieuw van koers ijeranderd en kort na het inp«lten van de duisternis horen de bewoners rondom Indramajoe dè ronkende motoren vort het vliegtuig hoog in de lucht. Het doel van de placht is ditmaal een gebied, dat ligt tussen Caroet en Tasikmalaja. Een politiepatrouille in de omgeving van Tasikmalaja ziet de contouren van het zwartgeschilderde toestel flauw tegen. de duistere hemel afsteken. Plotseling duikt de Dakota naar beneden en begint op geringe hoogte boven de grond te cirkelen. Politiemannen springen in een jeep en rijden met grote snelheid in de richting van het gebied, waar het vliegtuig nog steeds rondjes draait. Na tien minuten blüft de jeep echter in de modder steken. Door de hevige regens van de afgelopen dagen zijn de wegen onbegaanbaar geworden, zodat de politiemannen gedwongen zijn, te voet verder te gaan. Uit de verte zien zij, hoe 'de Dakota parachutes met kisten afwerpt, daarna snel optrekt en koers zet naar het noorden. De politie, mannen beseffen, dat zij te laat zullen komen. Voor zij de plek hebben bereikt, waar de kisten zijn neergekomen, zal de Daroel Islam de af geworpen wapens reeds in veiligheid hebben gebracht. En zij voelen "er niets voor om in-eon hinderlaag te lopen, die de bende natuurlijk voor hen heeft gelegd. Donovan begroet de piloot, wanneer deze op de geheime basis van de bende wapensmokkclaars is teruggekeerd. Hij is zeer benieuwd naar de bevindingen van de vlieger.'want de Engelsman heeft grote verwachtingen van de wapensmokkel naar Indonesië. In het G.H.-café in Singapore heeft hij hiervoor de eerste contacten met een vertegenwoordiger van de Daroel Islam een Indonesiër- gelegd. Donovan wil weten, of piloot die reeds voor de zesde keer een vlucht naar West-Java heeft gemaakt geen. last heeft onder vonden van de Indonesische luchtmacht, doch dit blijkt niet het geval te. zijn. 3AVA-ZFE iNDRAwai&t jjAkAvTA we.STJAVA Oe^^v QAWÜOCWC} al ai cl. THDlSChS OC-EAAM Op dit kaartje Is duidelijk te zien, waar de Daroel Jslam opereert. In da Wijnkoopsbaai bij werd de duikboot gesignaleerd. Door de hevige regens zijn de wegen onbegaanbaar geworden, zodat de politiemannen met hun jeep in de modder blijven steken. De wapensmokkelaar wry ft zich de handen van plezier.' maar enige dagen later, wanneer hy in Manilla een krant koopt, leest hy tot zijn schrik, dat de Indonesische regering een luchtcorridor heeft ingesteld, die door de luchtmacht wordt gecontroleerd. Elk vliegtuig, dat buiten deze corridor komt, loopt de kans neer geschoten te worden. Donovan begrijpt, dat het voor hem voortaan onmogelijk is met vliegtuigen wapens naar Indonesië te smokkelen. Maar hij heeft nog een troef in handen. Op de geheime basis ligt'een oude Japanse onderzeeër, die jaren" geleden door Murray uit een'dump is gekocht. Donovan weet wel de weg om aan de nodige bemanning voor deze duikboot te komen.-Er zrverven in het Verre Oosten genoeg avonturiers rond, die tijdens de oorlog bij de onderzeedienst van de geallieerden hebben gediend en 1 thans gaarne bereid zijn voor grof geld voor de Engelsman te werken. Dan breekt de tijd aan, dat deze duikboot verschillende malen wordt gezien voor dé kust van de Philippynen,. waar de" Huks opereren. Plotseling duikt de onderzeeër op in de Wijnkoopsbaai, waar volgens rapporten van de Indonesische staatsveiligheidsdienst Amerikaans- Engels sprekende mannen gedurende een uur aan wal. gaan. Indonesische kranten schrijven, dat de Nederlanders met een duik boot uit Nieuw-Guinea wapens naar de bende van de Daroel-Islam smokkelen. - - De Amerikaanse en Engelse geheime diensten, welke zich bijzonder interesseren voor de geheimzinnige duikboot in het Verre Oosten, weten wel beter, maar zij zien geen redenen om de waarheid bekend te maken. Haar beste agenten worden er op "uitgestuurd om uit ta zoeken, waar de duikbootbasis zich bevindt. De Engelsen zijn er varr overtuigd, dat Donovan hier: iets mee te maken heeft, Donovan, en Johnson hebben Manilla verlaten; want de grond werd daar te heet onder hun voeten. Hun verblijfplaats is thans onbekend. Alleen weet men, dat Donovan van tijd tot tijd: in Macao- de Portu gese kolonie op de zuidkust van China opduikt, waar hy een trouwe bezoeker is van de speelbanken. Over Johnson is niets bekend. Er wordt beweerd, dat hij tegenwoordig ook geïnteresseerd is in het smokkelen van goud, maar bewijzen hiervoor heeft men niet. KwalHafepróduct van da Wy bart-Fa blieken. 70 in B0 et alléén bij Apothekers an Drogisten (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Het motorisch ka rakter van de minister van Maat schappelijk Werk, mcj. dr. M. Klom pé, werd woensdagmiddag in de Tweede Kamer danig op de proef gesteld, toen zij ruim een uur moest wachten voordat zij met haar mal- den-speech verder kon gaan, waar mee zij een dag te voren reeds was begonnen. De schuld daarvan was dat de Kamer, door de intreding van vijftig nieuwe leden, tientallen commissies opnieuw moest samen stellen. Eerst daarna kwam de bewinds vrouw aan. het woord. Zij nam voor haar rede 2Va uur. Afgezien van de lengte had haar antwoord iets te leurstellends. Op bijna alle terrei nen bleef zij een principieel ant woord schuldig, onder het motief i en dat was wèl TWEEDE ™tk,da/bfud dS TT A Tl<T"tr,"D haar ter beslude- iSJllYlJiixt ring was gegeven te kort was ge weest voor een principiële uitspraak. Te prijzen was haar grote open hartigheid. „Geef mij de tijd om er over te denken", zei zij op een be paald ogenblik. Dit was niet het teleurstellende, wèl dat zij de kritische vragen ont week van mevrouw Heroma-Mei link ten aanzien van de taak-afba- kening van het departement. Als een van haar voornaamste ta ken stelde dc minister zich voor het bouwwerk van het maatschap pelijk werk duidelijk en doorzichtig te maken. Zij deelde mede dat zij van plan was voor het detailwerk veelvuldig met de vaste Kamer commissie voor het Maatschappelijk werk te overleggen. Met de socialistische afgevaardig de mevrouw Ploeg-Piocg was zij het niet eens ten aanzien van de door haar geleverde kritiek op de kampen voor onmaatschappelijke gezinnen. Zij gaf toe dat er fouten waren gemaakt, maar het werk had veel over de te volgen methode geleerd. Over opheffing van de kam pen deed zij dan ook geen toezeg ging. Uit haar mededelingen bleek dat ae minister zich reeds uitvoerig heeft bezig gehouden, met da toe standen in de woonoorden voor Am bonezen. Het kamp Lunetten noem de zij beslist onvoldoende. De heer Scheps (PvdA) antwoord de zij dat de overheid niet poogt de financiële gevolgen, van de komst van 1300 Hongaarse vluchtelingen op het particuliere initiatief af te schuiven. Tot nu toe is er nog geen beroep gedaan op gelden van de overheid. Aan het slot van haar eerste mi nisteriële rede hield dr. Klompé nog een vurig pleidooi het juiste be grip op te brengen voor het maat schappelijk werk en de doeleinden daarvan. De gejaagdheid van deze samenleving gepaard met snelle structuurveranderingen kunnen voor een ieder aanpassingsmoeilijkheden veroorzaken.- Indachtig deze vermaning stelde dr. Kortenhorst de Kamer voor, de snelheid ook ten aanzien van het werk van de Kamer deze keer te beperken, en - de replieken uit te stellen tot vandaag. (Van onza correspondent) De agendacommissie van. de Alge mene Vergadering der Ver. Naties heeft gisteren besloten de kwestie Nieuw-Guinea in behandeling te doen nemen door de Assemblee. En geland had verzocht de kwestie in stemming te brengen. Voor stem den Egypte, £1 Salvador, India, Pa kistan, de Sowjet-TJnie en Tsjecho- slowakije, tegen Denemarken, Enge land en Frankrijk, terwijl (nationa listisch) China, Dominica, Peru, Turkije en de V.S. blanco stemden. De Indonesische argumentatie be vatte geen, nieuwe elementen. De heer Soedjanvo betoogde dat de kwestie Nieuw-Guinea een ..typisch koloniaal probleem is waarvan het voortbestaan - niet alleen slecht is voor de verhouding tussen de twee betrokken landen, maar eveneens voor debetrekkingen, welke. de. Aziatisch-Afrikaarise landen met het Westen tot stand willen brengen. Minister Luns bracht in herinne ring, hoe Indonesië eenzijdig de Ronde Tafel-overeenkomst met in begrip van het Handvest van de Soevereiniteitsoverdracht had opge zegd en zette uiteen, dat Indonesië zich thans niet meer op dat hand vest beroept, maar wel zonder wet telijke aanspraken leukweg de; Ver. Naties te hulp roept om wes telijk Nieuw-Guinea te verkrijgen. Wanneer men toelaat, dat de kwes tie, in debat komt, handelt men niet alleen in strijd met het handvest van de VN, maar is men boven dien onrechtvaardig tegenover de bevolking van Nieuw-Guinea, die immers van de Nederlandse regering de plechtige verzekering heeft ge kregen, binnenafzienbare "tijd zelf over haar toekomstige status te kun- nen beschikken. Evenals de vorige jaren nam de Amerikaanse gedelegeerde niet aan het debat deel.. Engeland, Frankrijk, Australië en China verdedigden het Nederlandse standpunt. Deafgevaardigde van India, Krisj- na.Menon, rangschikte Nieuw Gui nea onder de laatste overblijfselen van het kolonialisme in Azië, wel ke voor goed moeten verdwijnen. Men zal dergelijke geluiden onge twijfeld vaker vernemen, wanneer de „Algemene Vergadering vandaag de besluiten van de agendacom missie voor zich krijgt en niet, zoals in de commissie slechts 14 doch alle 79 leden aan de discussie kunnen deelnemen. Dan is ook een verscherping te verwachten van het debat over de gisteren na heftige Russische en In dische bestrijding aangenomen mo tie om de vervanging van de na tionalistisch Chinese delegatie door een. vertegenwoordiging uit Peking gedurende deze zitting nog niet in behandeling te nemen om in deze tijd van internationale spanning geen debat te ontketenen, dat de verdeeldheid slechts kan vergroten. Deze motie kreeg acht stemmen. El Salvador onthield zich van stem ming terwiji de Sowjet-Unie. India, Denemarken, Egypte en Tsjecho- Slowakije tegenstemdén. (Advertentie l M W VapoRub Er waren ook baby's onder de Hongaarse vluchtelingen. Een Rode Krvis'helpster houdt een van heneen levenslustig meisje bezig. Twee jongetjes verdelen een reepdie zy van een BB-vryieiiliger kre gen. i Vervolg van pas- 1 behouden, maar anderzijds niet doc trinair zijn In ,'de communistische leer en daardoor op hun manier bijdragen aan het verval, van het gezag der politieke topfiguren. E jongste berichten gewa gen van de mogelijkheid van het instellen van een mili tair gezag in- Hongarije. De redenering van de Russische militai ren zal wel aldus zijn: Als die bur gers onmachtig zijn, er wat op te vinden, zullen wij het wel opknap pen. Militairen plegen sterk te zijn in zulk opknappen. Maar of de po litici cr veel voor voelen? Die be seffen heel best, dat in dat geval weinig zou overblijven van het nut tige sprookje, dat hun strijdmacht tegen de fascisten heeft gevochten, daarbij geholpen door de betere elementen onder de bevolking. Wat zou de wereld er van denken, als uit die betere elementen niet een* een regering valt te xecruteren? Het zal interessant zijn, de gebeur tenissen verder te volgen. Het is nïct eens nodig, daarbij alie hoop te laten varen, al mag men die ook weer niet te hoog spannen. In ieder geval kon hetgeen zich in Hongarije afspeelt wel eens zeer nuttig zijn voor Polen. Men is te Moskou niet geestdriftig over wat zich daar af speelt; maar de Hongaarse ervarin gen zijn misschien een waarschu wing tegen, een al te vlot toepassen van geweld, hoezeer het rode leger ook in staat zou zijn, in Polen een even snel succes te behalen als in het land der pcesta's. Parijs. Twee Internationale treinen naar Parijs, n.I. de trein, die om 23.00 uit Parijs vertrekt en om 10.03 te Amsterdam aankomt en die, welke om 20.54 uit Amsterdam ver trekt en om 08.40 te Parijs aankomt vallen uit l.v.m. het voornemen van de Franse regering om het brand stof verbruik te beperken. (Advertentie LM.) gezondheid hiervoor RAAMVENÏiLATOREN met afsluitbare iachihlep Minister Pineau NEW YORK. De Franse mi nister van Buitenlandse Zaken, Pineau, verklaarde in New York, dat Frankrijk met niets minder dan een internationale organisatie voor het opruimen van de scheepswrak ken in het Suezkanaal genoegen kan riemen. De Egyptenaren hebben 30 schepen in het kanaal laten zinken,- vele hiervan na het staken van het vuren, zodat ernstig getwijfeld moet worden aan de goede wil van Egyp te om de vrije vaart door het ka naal te herstellen. Er kunnen niet twee verschillen de soorten regels bestaan, één voor. „dictatoriale" ;regeringen die zich al naar gelang zij'wensen, wel of niet aan de besluiten van de V.N. houden en één voor de „democra tieën" die wel de V,N.-besluiten naleven. ,,Wij staakten het vuren maar staan nu voor het feit, dat de Egyptenaren zonder militaire nood zaak 30 schepen in het kanaal heb ben. laten zinken" zei Pineau. TEL AVIV. Engeland wil, dat Israël z(jn troepen uit de omstreden strook bü Gaza zal terugtrekken. Woordvoerders van de Franse re gering hebben echter te verstaan ge geven, dat de strook bij Gaza by Is raël gevoegd moet worden. Mevr. Golda Meir deelde by aankomst in New York mee, dat over het ont ruimen van Gaza bfj een algemene regeling gesproken moet worden. Premier Ben Goerion heeft giste ren de nationalistischs oppositie, dis hem ondervroeg over het terugtrek ken der Israëlische troepen, geant woord, dat Israël zich zal houden aan de belofte aan Eisenhower. Een door de oppositie ingediende motie van wantrouwen werd met 66 tegen 13 stemmen verworpen. Ook een communistische eis om een debat te openen over het feit, dat de Israëli sche troepen nog niet uit Egypte zijn teruggetrokken,, werd afgewe zen. De Israëlische stafchef, gen. ma joor Mosje Dayan heeft gisteravond op de vraag, of hij te voren ge weten had. dat de Britse en Franse troepen zouden ingrijpen,., zei Dayan „Indien is het geweten had, denkt u, dat ik het u nu zou ver tellend-Natuurlijk konden wij zien,- dat Britse en Franse troepen - op Cyprus samengetrokken werden. Wij zaten hier niet met gesloten ogen?' /N'de namiddag toen de plL'\ten er weer met goed -fatsoen op zaten, stapte ik een klein café in een steeg binnen.'.lk kom daar wel meer. Het is een schemerige, ouderwetse kroeg én er liangt al sinds mensen heugenis een enorm" portret van graaf Zeppelin aan de muur-Nie mand weet eigenlijk precies uiie die heer is en waarom hij daar hangt, maar \-de/baas Iaat het maar zo. 't Is anders zo'»kale plek en hij bezorgt niemand overlast, de graaf. -■ Ik ging aan de ronde taf él zitten en bestelde mijn dosis ontsnapping. Een kleine man, die dè kelk al ge ruime tijd :in de hand had en daar door wat drentelig geworden was, trad op mij af en sprak; „Nou ben ik visboerAI eh 's kij ken, al eenenveertig jaarEn toch bert ik lid van de dierenbescher ming." Hij nam een' nipje en. ver- onderstelde: Daar kijk je van op," hé?" ,,'n Beetje," zei ik. „Ze weten het," vervolgde hij, weten het allemaal,die Urkers. Als ik met mijn karretje' loop, nou dan' zijn ze bang voor me. Omdat ik'lid van de dierenbescherming bert. Want ze weten het ik zié op ze foe. Levende aal in het zaagsel, da's voorbij. Daar heb ik me steentje toe bijgedragen.Maar ze proberen het nog wel eens, die Urkers. Maar als ik het zie, ik sta zó m tele foonverbinding met de commissaris." Zijn goedhartig gezicht praalde nu van macht. Het glas op taf el zettend, vervolgde hij: „En neem het dodenvan de vis. Stel u voor, u is een aal. en ik moet u doden. Wat doe ik dan?" Ik wist het niet. -• „Dan fcan ife -op verschillende ma nieren te werk gaan," doceerde hij, „Ik kan dit doen Hij duwde-r-niijn hoofd wat naar achteren en maakte met zijn rechter hand een snijdende beweging over mijn adamsappel. Het café.keek aan- dachtig toe. „Als ilc het zo doe, dan doe.ik het nét fout," zei hij. „Want dan berok ken ik u pijn." ,Xykt me ook," antwoordde ik mat. Ik had me dit cafébezoek vrolij ker voorgesteld. ,Jk moet u anders doden,"-her nam de man, „Kijk, als vakman en als Ud van de dierenbescherming neem ik u zó en dan doe ik dit.. Nu drukte hij mij» hoofd krach tig naar voren en maakte een diepe snede in mijn nek. „Want als ik het zo doe, dan is u meteen kapot," riep hy triomjante- lijk. Het hele café knikte met blyde instemming. „Ktjk," zei hij, „u blijft nog wel wat bewegen..." Hij klopte op mijn knieën. „Maar daar hebt tt geen hinder van," sprak hij, ,£)aar zijn spier» trekkingen. Maar u is kapot." „O juist," zei ik. Graaf Zeppelin keek - welwillend toe en zag mij een tweede bestel len. Want ik had er echt behoefte aan. .KRONKEL, NEW YORK. Hammarskjöld, de secretaris-generaal van de V.N. zal na zUn bezoek aan het Midden- Oosten naar Boedapest vertrekken als de Hongaarse regering dit toe staat. RadioBoedapest heeft Inmid dels reeds bekend gemaakt, dat Hammarskjöld aan het einde van deze week In Hongarije zal arriva- ren. De secretaris-generaal heeft de Hongaarse regering verzocht, bei besluit om geen V.N.-waaruemsrs toe u laten te herzien.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2