c D Het hoofd stond weer onder water-„Niets bijzonders" ratten gaat weer beginnen Het verkeer en het vervoer komt eens onder de loep J Viering van Vrouwendag SPORT-FLITSEN Om de drie-banden titel De sociale problemen bij de automatisering ongeschoolde ARBEIDERS aart. KANTOORBEDIENDE W. v. d. Burg Koeriersters AGENDA VAN. 14 TOT 21 DECEMBER Aller medewerking ingeroepen Met zware politieke schaduwen Veertig jaar lief én leed V Toneelavond voor Vegla-personeel DRIE OVERSTEEKPLAATSEN IN B.K.-LAAN B. en W.: regeling kruispunt G. Verboonstraat bevredigend - hoewel ook niet ideaal DE NA BILJARTEN Diefstal uit auto Beroep Isemra? OFFICIEEL NfeOWlfï Onteigeningsplan Broersveld WALDO-RIJSCHOOL 69915 Burgerlijke stand Dief liet auto met lekke band achter ÜCHIËDAM -PTT- besteilers VAN MANNEKUS CO N.V. MODIEUZE JAPONNEN Adverleei regelmatig Woensdag 28 november 1Ö5(> VOÜR BEDEN Apothekers nachtdienst; Apotheek Van Westendorp, Singel 61. Bellen oy ongeval: Uti en G-D-, Tuinlaan 80. telefoon 69290. Po lUie-alarmnummer: 64660. Cemeenleiyke Openuare Leeszaoi en Bibliotheek, Lb-ige Haven; Geopend tedere werkdag (be halve maandag) van 9.30 tot 4.30 ui)-; en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags» van 7 tot 830 uur. Zondags ge- Bloten R.R Leeszaal en Bibliotheek, Dam Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uu'; tedere avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 to» 8-70 uur Zonoags gesloten. Slcdeiyk Museum: Expositie eigen werk. Geopend dagelijks van 2 tot 5 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Rock around the clock". Monopole; 2, 7 en 0 uur; „Gevaar lijke eerzucht". DIVERSEN Musis Sacrum 8 uur Wilton (O. A.j Lezing.- Arcade 8 uur: RJk. Werkende Mid denstand-Lezing. Irenfc 8 uur: Ned. Herv. Geref, Evang. Dankst. Dankstond voor 't gewas. N-PJ3,-kerk 3 en 7 uur Verkoopdag. Nu de winter Voor de deur staat (eigenlijk al Ingezet is), is ook weer de tijd aangebroken 'om de strijd tegen de schadelijke ratten in zetten. Want deze bruine rovers worden door de koude uit devvel. den gedreven, waar ook het voed sel verdwenen is en zoeken de war- meie huizen op. Om deze reden meer geconcentreerd kunnen de die reu ook makkelijker aangepakt war den. Daarom wordt, elk Jaar op nieuw, in december een grote actie gehouden om de ratlen te vérdel- gen. Een landelijke actie overigens, want hoe groter de', strijd wordt aangepakt, hoe meer kans Is er op succes. De ratten krijgen dan niet de kans te „migTeren" naar veiliger gebieden. -. Ook In Schiedam zal deze actie tegen de bruine rat worden gehou den en wel in de week van 14 tot 21 december. De leiding berust natuur- -|4 ET is 'weer eens zo ver", keiden de bewoners van 35-*--L de Hootdr*raat, -toen gistermiddag omstreeks 12 uur het water <p sommige plaatsen 30 cm hoog in de straat stond- en tegen de voorgevels van de huizen aanklotste. Het opstuwende water in de "Voorhaven kwam hoger dan JD'tnëter bovèh A.P. en zette vrijwel de gehele Hoofdstraat en -het Hoofd blank.. Verlaten «n triest stond een paard voor de wagen midden in de grote plas en een zwaar, .geladen vrachtauto scheen na overhaaste vlucht onbeheerd te zijn achter gebleven. \Y^E hebben het wel erger meegemaakt,"'zei een 53 vv bewoner tegen ons, die het heel gewoon vond en „niet anders dan anders". Overal voor de huizen waren de vloedplanken aangebracht, zodat het water ook nu geen kans kreeg om schade aan te richten. De enigen. die de overlast van het water niet beseffen, maar in tegendeel de overstroming met gejuich be groeten, zijn de kinderen, die stevig gelaarsd heerlijk door het water gaan plassen in. deze voor hen zo ideale omgeving. D'.ep beween heeft de echtgenote van de Zaandamse burgemeester, mevr. A. Thomassen-Lind dinsdag avond voor de. Vrouwengroep van de Partij *yan rde Arbeid gesproken over 'het lot van de geteisterde volken van Hongarije en Israël, De Vrijdag .30 november herdenken Leonardus C. M. de Smits en Eli sabeth Jonas het feit, dat zij 40 jaar geleden in het huwelijk zijn "getre den. Het echtpaar woont in de Strijensestraa't en Is van plan er een gezellige dag. in familiekring van te maken. Kinderen zijn. er niet, maar stellig zullen de andere familieleden aanwezig willen zijn om' hun geluk wensen aan té bieden.. Zowel de 66-jarige bruid als de 70. jarige bruidegom zijn nog al eens ziek. geweest, maar-in opgewekte stemming slaan beiden zich uitste kend .door het leven. De heer De Smits, die de laatste jaren voor zijn pensioenbij', de N.V. Werf Gusto heeft gewerkt, stond daar bekend ala een vrolüke man, met wie het pret tig samenwerken is. De .derde en laatste toneelavond van:: de Verenigde/Glasfabrieken luit Schiedam en het DeJTtse „VeglNol", die op zes november zoii worden be houden, doch-in verband met de in ternationale gebeurtenissen werd uit gesteld, werd dinsdagavond in Musis Sacrum gehouden. Ook deze perso- neelsavond~is Weer een succes ge worden. De niet geheel gevulde zaal heeft genoten van de opvoering van „De wacht aan de Rijn", door het. ge combineerde Delfts-Schiedams - to neelgezelschap. Geklaagd wordt ook over het par keren iii Kethel vooral van grote vrachtwagens gedurende de nacht. Hierdoor zou er een chaos heersen in de dorpskom. Dit bezwaar wordt door b. en w.. ondertekent, doch er De.verkeers-situatie op bèt kruispunt van de Gerrit Verboo,n- .j® -do?^„aa.C?fzv,n de - j - j.- - nodige parkeerruimte ontbreekt. De straat is inderdaad met ideaal, doen in een binnenstad is een situatie zal beter worden wonneer ideale oplossing van de verkeers-vraagstukken nimmer te be- de Schicdair.seweg wordt verbreed. wi-u'iit de verplaatsing van cn- ijvcn uit de kom wordt - .pl— over de te volgen gedragslijn'bij het aflopen van. de concessie .voor stads.-, vervoer van. de. R.E.T. B, en w. zeg den .toe. vóór dé .afloop van de con cessie zich te zullen beraden over de in dezen te volgen' gedragslijn. Asfaltering reiken. Dit is de mening van b. en w., kenbaar gemaakt aan de ,Jbedrij vp!'. :.ng van raadsleden die bij het onderzoek van de' begroting weer een overwogeh. groot aantal vragen, het verkeer betreffende, hebben gesteld. Iedere:regeling is tenslotte gebaseerd op een afw.egen^van de verschillende belangen, gebruik makende van; de? bestaande mogelijkheden. In dit Jicht bezien is de verkeerssituatie op bedoeld kruispunt inderdaad bevredigend geregeld, hetgeen niet wil zeggen, dat verbeteringen niet meer mogelijk zijn. Sprekende over de verkeersveilig heid op de Burg, Knappertlaan, delen b. ea w. mede dat naar verwacht wordt binnenkort de voorschriften aangaande de beschermde over steekplaatsen voor voetgangers in werking zullen treden. Op de B.K.- laan zullen er voorshands drie won den aangebracht, '»1. bij de Van Smaleveltstraat, de Jan van Aven- nesstraat en het Rubensplein. Tegen het euvel van de vele par kerende auto's in de B.K.-laan, promotieregeling voor de KNVB is bekend gemaakt, In dé vierde klas zullen de kampioe nen van vier afdelingen om twee plaatsen In de derde klas een ge hele promotiecompelitie moeten- spe len- In de Haagse afdeling-B met DRZ en SVDPW heeft Schiedam vermoedelijk geen kanshebbers, maar voor de afdelingen F;: C; H liggen de Sehiedamse papieren gunstig. Er is kans dat twee Schie dammers (DHS en Martin.it?) met een ploeg uit het gebied rond Gou da en een kampioen uit de streek rond de Merweae-in het strijdperk moeten. Belangrijk voor het uithoudings vermogen van Martinit zal de vraag zijn of de robuuste tegenstanders nog meer prominente roodwitte» van het.veld 2ullen kegelen. In het Volkspark "kan Wit Rood Wit ion- der. beginnen aan „alle negen", om dat linksbuiten Wolthuis vanwege de gebroken pols en rechtsbuiten Fabrie in verband met de trap met .eer, Flakeese schoen tegen zijn lichaam uitgeschakeld" zijn. De ove rige blessures behoren weer tot het. verleden. Met de al even bekwame technische reserves zullen de kam pioenskandidaten .zondag constate ren welke wapens de gasten uit Oostvoorne hanteren, VOOR de Sehiedamse junioren gaan de testwedstrijden in clubverband weer beginnen. AJle. verenigingenkunnen hun inschrij vingen weer zenden naar de secre taris van de SSV. de heer H. van Veen, Goeman Borgesiuslaan 38. In Üe kantine van Martinit gaan de schcidsrechtcrs-organisotorén vanaf 14 januari weer iedere maandag meer over voetbal en wat er bij dit spel t£' pa." komt vragen dan bereid willige junioren vanwelke mant óf kleur ook.. meestal 'hunnen beantwoorden. DE s.v. enjh-V; „Schiedam" treft nu reeds voorbereidingen'voor de viering van het halve ceuwfeest- Ilecds geruime tijd hanteert de voorzitter van de honkbaïafdcling, de. heer Pisser; een smalfilmcamera. Van de verkregen filmstroken en o.a, klinkende, krantenkoppen ..over .-Schiedam" voor de entourage fa briceert hli een documentaire over het wel .en (vee var. de club. Tijden»; hot. vijftisjari». bestaan zal de yestonir's va» doze voetbalfilm yan cn over». Schiedam een onder-] deel vormuii van 'de festiviteiten- Ir, het- 49sté jaar denkt men niet aan kampioenschappen.Schiedam zal tevreden zijn"' als de posities kunnen worden geconsolideerd, .wel wordt hard gewerkt aan de „onder bouw" van de club. Een nieuw C2- elftai gaat aan.de competitie deel nemen en door de vooruitziende blikken van „oud-Schiedam" vin den steeds meer aspiranten de weg naar de Roshoek. het aftreden van voorzitter A. de Visser van DRZ heeft deze vierde klasser nu in de-figuur van de oudrsportbonder, de heer P. van. Doorn een nieuwe praeseg ge vonden. Van penningmeester P. Breed veld, die deze week naar Nieuw Guinea is vertrokken, ont ving de heer C, Blomsteel als zijn opvolger de boeken en bescheiden. Een nieuwtje in de sportwereld is dat. trainer Molendijk zijn activitei ten bij DRZ beperkt tot het oefe nen van zestien spelers, voor de overigen <het tweede en derde elf tal) moet nog een trainingsmoge lijkheid wordt, gecreëerd. ALS de terreinen na de gedwon gen rustperiode wter kunnen worden gebruikt zat de noodzakelij ke Uitbreiding hebben plaatsgevon den. pe twee nieuwe velden voor 1IDVS langs de Poldervaart zün ge reed. Installateurs leggen de laatste hand aan het kleedlokaal. De eer ste wedstrijden worden vermoede lijk op 9 december óp dit nieuwe sportcomplex verspeeld. waardoor naar de mening van en kele raadsleden één rijbaan geheel wordt uitgeschakeld, kan niet steeds worden opgetreden.'Maar de'politie beijvert zich zoveel' mogelijk rege lend op te treden. Verwacht wordt dat bij de wet 2ai wórden verboden om binnen een afstand van 15 meter van een verkeersgeleider té parke ren. Afgewacht moet worden of deze maatregel afdoende resultaten oplevert. Advies is gevraagd van de Ver- keers-commissie over het plaatsen van andere verkeersborden in de zijstraten; deze moeten in overeen stemming worden gebracht met de wettelijke voorschriften. De tegen woordige borden hebben geen rechtsgeldige betekenis. Enkele leden zouden het profiel van het Rubensplein, dat nu een sta- in-de-weg is, gewijzigd willen zien, te meer daar door de plaatsing van oranje-lichten en een mogelijke in stelling van de maximum-snelheid, de B.K -laan geen gevaar loopt nog meer een racebaan te worden. Maar b. en w. zijn van plan om het profiel van het Rubensplein te wijzigen. Koemarkt plei n Wat het Koemarktplein betreft komen er- weer vragen over dé ver plaatsing van het eindpunt van IJjn 4. Daar het nieuwe stadhuis met het daarbU behorende plein en ook de spóorwegwerken met het nieuwe spoor-viaduct van invloed zyn op de ontwikkeling van het verkeer op het Koemarktplein en omgeving, kunnen b. cn w. nog geen mededelingen doen over de bedoelde verlegging. Ter zijner tyd zal wel contact wor den opgenomen met dc R.E.T. Met deze tram-maatschappij zal overigens overleg worden gepleegd over het plaatsen van halte-huisjes op de routes van de diversebus lijnen. Ook over de frequentie en route van buslijn 40 naar Kethel (waar over enkele leden geklaagd hebben) wordt voortdurend overleg gepleegd met de R.E.T. Verder vragen enkele raadsleden v. Soelen Walda Ruggenberg Valkenstein Na drie gespeelde partijen, is .dc stand thans zo, dat de titelhouder Schaap met slechts 2 winstpunten, pp de vierde plaats is terecht geko men. Gisteravond heeft hij £Ön. par tij tegen van Duijl met een verschil van .14 caramboles verloren. Schaap speelde zeer onfortuinlijk en was met een 30-28 stand het dichtst bij v. Duijl. Hierna millimeterde hij di verse malen, zodat van Duijl met het minst aantal beurten van 55 zijn 48 vol maakte. Schaap noteerde 34. Van Duijl staat thans aan de kop met 6 winstpunten en een moyenne van 0:750,. direct gevolgd door Schik, hof. wélke.speler ook nog geen erikel Rüggenberg vcrUespunt' heeft en een moyenne j Valkenstein noteert- van 0.516- I Walda De uitslag van gisteravond was Eikenbroek 30 18 802 0.225 Séhikhof 36 36 80 4 0.45Q v. Duijl Schaap 36 36 56 30 18 56 48 55 34-55 0.624 0.312 Tot de asf al te ring'van de Lange Meuwstraat zal cerfil in 1967 worden overgegaan, ook. al doet er zich nu, bU de afsluiting vaii de Hoofdbrug, een mooie gelegenheid voor omjd»t werk ongestoord uit te voeren. De verbreding van het wegdek is ver kregen dóór de demping van de sloot langs de Plantage, maar de grond daarboven moet eerst beter ingereden worden, anders zou de asfalfbestratïng gaan scheuren. Daar om is eerst een klinker-bestrating aangelegd. - 'Overweg Wanneer de Nieuwe Damïaan aan sluiting zal hebben gekregen op de Vlaardingerdijk, zal daar een nieuwe verkeerssituatie ontstaan, vooralook na de verbreding vah de Vlaardin- gerstraat. In die buurt- zijn al vele panden door de gemeente aange kocht. Maar mócht blijken 'dat de huizen op de hoek van de Vlaardin- gerstraat .en de Korte Haven een „bottle-neck" zoude" vormen, dan zullen ook deze huizen 'worden aan gekocht en geamoveerd. Tot slot van dit artikel over het verkeer cn de te verwachten ver- keers-voorzlenlngen kan nog gemeld worden dat het nog wel tot 1959 zal duren voor de bestaande overweg in de OverschieBeweg verdwenen is en vervangen door een viaduct. Wel zal binnenkort begonnen worden met de bouw van het viaduct over de Over- schleseweg en de Scbie, onmiddellijk gevolgd door het viaduct over de 's-Gravelandsekade ten behoeve van de verbinding BroersvestRijksweg 20 en bet Industrieterrein. In de uitvoering van dit vijf-jaren plan van de Ned. Spoorwegen is ech ter niet gerekend op een nieuw sta tionsgebouw. De besprekingen met de Spoorwegen hierover zijn echter nog niet afgesleten. spreekster deelde mee cat het in haar bedoeling had gelegen op deze internationale Vrouwendag tc spre ken over de nieuwe mogelijkheden van de komende automatisering. Enige maanden geleden was name lijk als leuze voor dievrouwendag vastgesteld:„Door beheersingvan nieuwe mogelijkheden wijst het so cialisme de weg naar een wereld van menselijkheid en gerechtigheid". Niemand had toen kunnendenken dat de omstandigheden zo schok kend zouden veranderen,. .Mevrouw - Thomassen, belichtte daarna de eeuwenlange strijd van de Hongaren tegen hun ónderdruk- kers. De Hongaren werden gedwon gen aan de verkeerde kant te strij den en de bevrijding betekende voor Hongarfje deportatie- naar de Russische concentratiekampen. Toch kon een sterke socialistische tegen de- verdrukking in groeien en net was een Hongaarse vrouw; Anna Ketlily, .die jaren, in de voorste gelederen streed- voor. de ..bevrijding van de democratie. Daarna besprak mevrouw -Thomassen, de geschiede nis van- een al even verschrikkelijk vervolgd- volk, de Joden. Na de massamoord door Hitier bouwde het restant in - Israël een eigen huis, svaar de wereld verbaasd van heeft gestaan. Na een mislukte poging in 1948 om Lsraël van de kaart te vegen, bleef" bet gevaar acuut en dagelijks vielen slachtoffers. Tsraël voelde zich in de, steek» gelaten cn deed nu een noodsprong. ;.De enigé les. die .uit al deze droevige gebeurtenissen getrokken kan wor den"; aldus - de spreekster, Is te beseffen, dat. er gevochten moet wórdért tegeéj de onverschilligheid, i Er is: geen plaats voor een derde weg, de ogeni zijn nu opengegaan. Het spelvande Vlaardingse geestverwanten „De aarde draait", dat na de -pauze - werd ongevoerd en de gebeurtenissen ih Israël en Hongarije behandelde, sloot goed bij deze bezielende rede aan. De voorzitster, mevrouw G. Bos-van Ringen - deelde in haar openings woord mee dat in verband niet de internationale toestand het program ma radicaal gewijzigd was. EU hoopte -dat .^De politieke poppen kast" tijdens de jaarwisseling kon worden opgevoerd. Ook de zar.jr van „Berg Vrij" paste niet in het kader van deze avond, deze Vlaar- dinaers bleven dus thuis. Een grote tombola was belegd ten bate van de Hongaarse vluchtelingen. Van 29 not), t.m. 4 dec. Winkels tot 9 uur geopend De Sehiedamse Middenstands Centrale vestigt er de aandacht op dat van donderdag 29 november tot en met 4 december uitgezonderd zondags de winkels geopend blij ven tot '3 avonds B uur. Uit de auto van de administrateur G. H. H. uit Schiedam, die aan de Tielman Oemstraat geparkeerd stond is in de nacht van maandag op dins dag 'n aktentas gestolen. De tas be vatte onder meer een wegenkaart en een dossier. Over de grote problemen die zul.: worden volgens de geldende maatsta- 0.872 0.616 De stand na drie partijen is thans: Van Duijl Schikhof Eikenbroek Schaap Soelen 144 108 80 •144 108 108 144 192 108 209 78 199 0.750. 6 0.516 0.301 4 0.694 2 0.579 „2 0.467 2 0-338 len ontstaan door de automatisering van bedreven en vooral kantoren heeft gisteravond voor een vry ge ring aantal leden van de Neö. Chr. Bond van Beambten gespróken de heer J, M, Harthoorn, bonds-be- Êtmirslid van üe N.C.B.B. Spreker- stelde daarbij de sociale problemen op de voorgrond. De auto matisering, die een perfectionering van. de bedrijfs-organisatte betekent, brengt de vrfjheid van handelen van de werknemer in gevaar. Het men selijk denken zal daarbij geen grote plaats meer innemen. In .1041 kwahi de eerste elektroni sche machine in gebruik en .de toe passing daarvan neemt steeds toe. Ook in Nederland zullen binnenkort dergelijke machines aangewend wor den, in de eerste plaats wel bij in stellingen als de PTT (giro-dienst), bij banken, enz. Deze ontwikkeling is niet tegen te houden. Wel zal de invoering een grote ver andering, brengen in de positie van dc werknemer. Het aantal werkers zal waarschijnlijk afnemen, maar aan dé andere kant worden nieuwe werk- ttiögelijkheden geschapen: Er zal mo gelijk, ook door beambten, in 'ploe gen gewerkt-moeten- worden, om de dure machines continu in bedrijf te houden, Ook de arbeidersvoor waar den zullen veranderd worden, zo meende de heer Harthoorn; De .ar- ven. Immers, alleen, de machine werkt en de menselijke geest voedt de opdrachten aan de machine.- Toch wilde spreker de ontwikke ling niet al te tragisch zien. „Wij zijn er zelf bij, .wanneer de veranderingen plaats hebben" en door een sterke organisatie zou men Invloed kunnen uitoefenen, op de gang van zaken. De automatisering achtte de heer Harthoorn niet in strijd met het christelijke standpunt. Tenminste, 20- lang de mens het middelpunt blijft en niet de machine. Spreker werd ingeleid door de heer J, Korbee. die de geringe belang stelling betreurde. 0 j beid zal niet meer gemeten kunnen Zondag j,3, heeft de wandelsport en ontspanningsvereniging SWSOV een geslaagde St. Nicofaasmlddag aangeboden aan haar leden en do nateurs in zaal Liberty. Nadat de waarnemend voorzitter de middag met een kort woord had geopend werd er een vlot en vro lijk programma afgewerkt dóór de Martnedo's, dat - bestond uit poppén- kast, sneltekenen en goochelen. In de pauze waarm chocolade melk voor de junioren en thee vóór de groten werd geschonken, deed diygoedheiligman zijn intrede. Na het uitdelen van versnaperin gen. aan de juniör-ledert werd de middag gesloten met een tombola lijk weer bij de Gemeentelijke Rei- nigings- en Ontsmettingsdieust, maar de medewerking van het publiek is hierbfj onontbeeriyk. Want bet zyn de Inwoners van onze stad die per slot het gif moeten uitzetten, dat gratis ter beschikking wordt gesteld. .Hier wringt echter de schoen: de bereidheid om mede te werken is na melijk niet zo bijster groot. Men ziet nog te weinig het belang in om de ratten, die een onwaarschijnlijk grote schade kunnen aanrichten, te vernietigen. Zelfs particulieren,die bepaald hinder ondervonden van de vlugge viervoëtertjes, schijnen er niet aan. te denken de hulp in te roepen van de gemeentelijke instel ling, die met de bestrijding van het ratten-kwaad belast, is, in te roe pen. Zo ook de. man;- bij wie het be hang in de woonkamer voor een goed deel weggevreten was! Onnoemelijk veel schade richtten de ratten aan, vooral In het boeren bedrijf, maar ook ln die industrieën waar grondstoffen verwerkt wor den die naar de gading is van öe knaagdieren. Bekend is dat rHttn de loden buizen van de waterleiding kunnen vernielen als het er om gaat zich toegang te verschaffen tot een huls of bedrijf. Lekke waterleidin gen zijn dan weer het gevolg. Be rekend Is dat in heel Nederland Jaarlijks voor 50 miljoen schade wordt aangericht. Om nóg niet te spreken van de besmettelijke ziek ten die de rat op mens-en vee kan overbrengen. Daarom doet dé'-Reinlgings- en Ontsmettingsdlenst wederom een be roep op de burgerij, maar vooral ook op de buurt;, wijk- en tuinders- verenigingen om de actie te steu nen, die van 14 tot 21 december wordt gehouden. Het be8trijdin«sgif is gratis te verkrijgen, (óf aan te vragen) op het kantoor van de-Rei nigingsdienst, Buitenhavenweg 154, tel. 68137 of voor Kethel op de Poli- tie-post, Sehiedamse weg 26. Als gif wordt verstrekt het:beken de „scilla-preparaat", dat onschade lijk is voor kinderen en huisdieren (behalve voor knaagdieren: pas op de konijnen!) en dat -de prettige eigenschap heeftdat igedade ratten tot stof vervallen en dus niet stinken. Mocht de'scilla niet gehol cn hebben, waarschuw de Reinigingsdienst dan, die daarop met andere middelen zal komen, als het cumarine dat wat bewerkelijk is in de.aanwendlnc of het zwaar-giftige thallium (daarom alleen door deskundigen te gebrui ken). - Gebleken is dat de jaarlijkse grootscheepse acties toch wél; resul taten afwerpen. Wnnt cclur'ende een viertal maanden Is de 'ast van de ralten aanzienlijk »-*nd"r. Er zijn ook straten (zoals d<* Groenelaan) waar het ratteu-Icwaad sterk is ver minderd. Enkele straten genieten een slech te reputatie; omdat'--zich daar -zeef veel ratten ophóuden:' zoals'*-: de Vlaardingerdijk, de West-Franken- landsestraat, de Pauliis Potterstraat de Stationsstraat, do-Korte Haven bij de Dam en de laatste tijd ook de CEMEENTEI Het hoofd van .het gemeentebe stuur va« Schiedam-maakt ter vol doening'aan. het bepaalde in artikel 84 der Onteigeningswet bekend; Dat:.ingevolge bovengenoemd wets artikel een afdruk-van het besluit van de gemeenteraad van 23 novem ber 1&56 tot onteigening in het be lang -der volkshuisvesting ten name van de gemeente Schiedam, tér ver krijging van de beschikking over on gebouwde en- /gebouwde eigendom men,- kadastraal bekend gemeente Schiedam, Sectie B nrs- 1733, 1735, 1736, 1737, 1738, 1739, 3307, 3308, 1426, 1375, 1374, 2987. 2349,. 2126, 2350, 2926 en 3032, gelegen tussen het Broers- •veld enBroersvest, zulk krachtens artikel 77-.. Ie lid; onder-1 der Ont eigeningswet, ter secretarie der ge meente (Afdeling Algemene Zaken Stadhuis) van 29 november tot en met 19 december 1056 voor een ieder ter inzage zal worden neder gelegd. (Advertentie l.M.Ï OVERLEDEN: *A. M. C- Engel man, 52. j, vr. v. H. M- J, Kruitwa gen. C. Vreyling,83 j. wed. v.. A. B. Hermes. - A 'V Vannacht omstreeks half drie heeft de Rotterdamse politie een- blauwe Volkswagen aangetroffen midden op de Mathenesserbrug, die -daar met een lekke band moet zijn achterge laten door een autodief. De kelner D: S.:uit Schiedam, die de eigenaar van dé auto- bleek te zijn, had; de wagen gisteravond in de Korte .Singelstraat ih Schiedam ge? parkeerd- De Sehiedamse politie stél de hem op de hoogte, en bracht de wagen naar het hoofdbureau, De bewonersvereniging. ;,Lust- OOrdr' uit de KleinpOlde.r-ooSt houdt zaterdagmiddag; -in samenwerking met - de winkeliers Vereniging een Sint Nico laasintocht. De Sint zal per open landauer een. rijtoer ma ken. en 'daarna enkele winkels beg zogken.d - Damlaan, nL na de opruiming van Laan óns Genoegen, Bewoners van deze stratenwordendus vriendelij k verzpchtextra attenttezijn.'; ;N' Tenslotte nog enkele raadgevingen, die van belang' zijn om het ratten- kwaad binnen de perken tehóuden; Laat geen vuilnisemmers open slaan noch voedsel op voor ratten bereik bare plaatsen.. Als ude vogels wilt voeren of"de eendjes ln de vijvers, zorg -dan dat de ratten bier niet bij kunnen- komen,-De "ratten" komen ér op af en u hebt er de last van ett vooral ook uw buren, want ratten nestelen zich nooit op de plaatsen waar zij het voedsel halen. ,.v POST- EN TELEGRAAFKANTOOR SCHIEDAM Bruto salaris bjvoa 23 «aar van 1 67.70 tot f 74.20 (tu ioze WBOklor.ec 18 da 8 verhoging reeds opgenomen). Voor bepaalde oJurereeelde diensten geldt een toesiagregeiing. Keiïestraai 3 - Rotterdam-West vraag', voor haar ertsbrekerij en maalderij Vaste werkkring, goed loon plus overwerk. Aanmelden bij de fabrieksbaas. Distilleerderij en likeurstokerij te Schiedam vraagt voor spoedige indiensttreding (mnl. of vrï.) voor type-eivadministratief werk Soil, te richten onder no. S 530 aan bur. v. d. blad. DAMES voor cadeaus naar uw hart in wevenit, jersey, wol, zijde of fibranne LANGE KERKSTRAAT 19 SCHIEDAM - TEL. 66135 Te koop aangeb. Dressoirs vanaf 125.»tot 1Ö0.~ en hoger. Mooie keus bij Plate, Grote Markt 19-21, Schiedam. Fotografie Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, tele foon 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. Rolfilms vergeten? Automaat staat voor u klaar. AUesoor- ten films. Foto K. v, Vuu ren, Hoogstraat, 106.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1