Huishoudschool St. Liduina draait al op volle toeren C 3 De hogere uitkering bindt gemeente niet Vanmorgen dóór deken Reijnen ingezegend Op maandag worden geen runderen meer geslacht AGENDA WILTON AAN DE LEIDING Van Soelen maakt serie van 105 tegen Eikenbroek Oudhollands handwerk in hoefsmederij EEN BRILl Koeriersters EEN GENOT VOOR DOCENTEN EN LEERLINGEN N-NN De opening Proef bij Openbaar Slachthuis Betere benutting van ruimte Schaken van ESS Sint-Nicolaasf eesten S.S.V.-filmavond Baldadige jeugd Vrouw aangereden door bromfietser St.-NicoIaasfeest voor de kleintjes Protest tegen accijnsverhoging van Productschap Tafeltennis BILJARTEN v. d. WATER-SERIE Leven en werk van Juan R. Jiménez Van klompbandje tol staalconstructie SCHIEDAM Bonderdap: 29 november 1956 Vanmorgen verrichtte deken Reijnen de plechtige inzege ning van de nieuwe huishoud- en industrieschool St. Liduina aan de Burg. Van Haarenlaan. Deze plechtigheid betekende overigens niet dat de school nog in gebruik genomen moest worden. Reeds op 15 oktober van dit jaar namen de leerlingen bezit van hun moderne schoolgebouw, dat een enorme voor uitgang betekent vergeleken bij het oude gebouw aan de Westmolenstraat, waarin de school uit nood was onderge bracht. Met gerechtvaardigde trots kon de directrice, zuster Consolatrix, vanmorgen de nog van nieuwheid blinkende lokalen aan de bezoekers tonen. Aan het ontwerp van het gebouw Is door architect Coen Kramers alle zorg besteed, zodat het uiteindelijk resultaat een modern en praktisch ingericht schoolgebouw is geworden, waarin de eis „lucht en licht" volle dig tot zijn recht komt. Het trap penhuis is een sprekend onderdeel van het geheel geworden, waarin de gebrand-scbilderde ramen van de gebroeders Henderickx het bijzon der mooi doen met een heldere,-rus tige kleurenpracht, Be kamer van de directrice en de lerarcnkamer maken een aangename indruk door "de stijlvolle inrichting, niet té mo dern, maar toch smaakvol. Die indruk krijgt men trouwens van het hele gebouw. De leslokalen boven en beneden zijn fris Gn tno* ;dern en zijn voorzien van de nieuw ste leermiddelen, en een praktische meubilering. Zowel voor docenten als leerlingen is het (na de Westmo lenstraat) een genot hier te verblij ven. En dan moeten we nog noemen het keurige gymnastieklokaal. een „droom," van een. keuken, zoals een meisje het uitdrukte, en de ruime schoolgangen, waarin de spiegels de beelden weerkaatsen. De school telt thans 28 leerkrach ten, vier zusters en 18 leken. Van de eerste klas zijn vijf afdelingen gevormd, die gemiddeld uit 23 leer lingen bestaan. Daarnaast zijn er nog drie weede klassen. De cursusduur is twee jaar, In de nieuwe school is ook een. afdeling, waarin de ver- koopkunde onderwezen wordt. Voorlopig staat de nieuwe school nog in landelijke omgeving, maar dat zal stellig niet zo heel lang nneer duren. Het wegenplan m de naaste omgeving begint zich steeds duide lijker af te tekenen. De hoofdin gang van het gebouw komt aan een plein te liggen. Rondom het gebouw zal nog een passende beplanting ■worden aangebracht. Tussen de vleu gels van de school zijn bloemterras sen geprojecteerd en ook zullen hier bomen worden geplant. Direct naast de school zal bovendien een sportter rein komen. Dat de nieuwe huishoud- en in dustrieschool in de smaak valt. mag ook opgemaakt worden uit het-feit, dat men van verschillende kanten (waar de bouw van een school wordt overwogen) veel belangstelling heeft getoond voor deze school, die mo gelijk ook Schiedam nog tot voor beeld zal strekken. Vanochtend dan had de plechtige inzegening plaats door deken R. J. J. Reijnen. gevolgd door de offi ciële overdracht. Dit geschiedde in aanwezigheid van de burgemeester en mevrouw Peek (die ere-voorzit- ster- van het bestuur is) van twee wethouders, de rijksinspectriee van het nijverheidsonderwijs en vele andere rijks- en gemeenteautoritei ten. De voorzitster van het schoolbe stuur, mevrouw Janse-Trouwborst, opende de bijeenkomst en gaf daar op het .woord aan de architect Coen Kramer. Deze merkte op. dat, toen zijn vader vijftig jaar geleden de eerste, huishoudschool bouwde, aan de Prins Mauritsstraat, dit een ex periment was. daar deze-schoolvorm onbekend was. Nu heeft hij zeer veel'.steun en voorlichting mogen hebben van de verschillende afdelingen van de Rijksonderwijsinspectie, maar voor- NOG IS HET KAAL EN LIGGEN ONBESTRATE WEGGEDEEL TEN RONVQM DE NIEUWE HUISHOUDSCHOOL, MAAR HET WEGENPLAN BEGINT ZICH STEEDS DUIDELIJKER AP TE TEKENEN EN DE NIEUWBOUW VORDERT. al ook van de directrice, zuster Consolatrix, die als „hulpopziehte- res" is opgetreden. Verder wees hij op de moeilijkheden ondervonden, by de materiaalvoorziening, en hij was verheugd dat de school ten slotte niet al te laat is afgeleverd. De ryksinspectrice voor het nij verheidsonderwijs, mejuffrouw Op penoord, wees op de vele mogelijk heden, die de tschool biedt voor vakopleidingen, maar sprak de hoop uit, dat het eigenlijke huishoudon- aerwijs hierbij niet vergeten zou worden. Immers hier wordt het jonge meisje opgeleid voor haar specifieke taak in de maatschappij. Namens de minister van. O., K. en "W. droeg zij daarop de school over- Nadat ook deken Reynen zijn gelukwensen had aangeboden, kreeg burgemeester Peek het woord. In Nieuwland worden heel veel eerste palen geslagen, en. gebouwen over gedragen, maar hierby is deze huishoudschool een unicum. Hij be treurde het, dat de gemeente niet meer service had kunnen geven voor wat de toegangswegen naar de school betreft, maar door de aanstaande bouw van de brug'over de Noordvest, zou dit veel verbe teren. Verder kreeg een groot aantal vertegenwoordigers van instellingen en groepen het woord. Met ingang van 1 november J.I. Is er in het gemeentelijke Slachthuis een proef begonnen om te komen tot een meer efficient wyzc van werken. De kwestie is namelijk, dat de bevol king in de keuringskring, waartoe ook een paar andere gemeenten be horen, snel is opgenomen, waardoor er meer geslacht wordt en de ruim ten ïn het slachthuis wat krap wor den, Zo delen B. en W. mede op vragen van raadsleden bij bet onder zoek der begroting. Gedacht is ook aan een uitbrei ding van het slachthuis. Door de di recteur van Gemeentewerken, in sa menwerking met de directeur van het* slachthuis is toen een plan ont worpen. waarvan de totals kosten op cuun 3 miljoen komen te staan. Hierdoor zouden de tarieven aan merkelijk verhoogd worden. O ra deze dure uitbreiding te om zeilen heeft de directeur van het slachthuis met contact-commissie be sprekingen gevoerd om op een an dere manier in de slacht-behoefte te voorzien. Hierbij zijn een aantal suggesties naar voren gekomen. Vooral de situatie op maandag verdient verbetering. De voorkeur heeft een bepaalde spreiding der slachtingen over de week; dit kan het best geschieden door op maan dagen geen runderen te doen slach ten. Deze suggesties zijn toen overge nomen door B. en IV. en zo zal bij wijze van proef en met ingang van 1 november gedurende drie maan den geen runderen geslacht worden op maandag. Bij het slagen van de proef kan worden bereikt, dat de bestaande ruimten in het openbaar slachthuis nog voor een reeks van jaren toereikend zullen zijn, ook wanneer de deelnemende gemeenten blijven groeien zoals thans het ge val is. Het slachthuis werkt momenteel nog met een klein verlies. Er wordt echter gestreefd naar een zodanige exploitatie dat dit geen verlies op levert. Aan de advies-commissie is verzocht een plan op te stellen tot de nodige tariefsverhoging. VOOR HE1>EN Apothekers nachtdienst: Apotheek Van Westendorp, Singel 81. Bellen bö ongeval; G.G en G.D., Tuinlaan 80, telefoon 69290. Polltie-alarmnummer: 64656. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven. Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 830 ut 4.30 uur en tedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere- avond (behalve donder dags en zaterdags) van 7 tot 8-30 uur Zondags gesloten Stedelijk Museum: Expositie eigen werk Geopend dagelijks van 2 tot 5 uur BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Rock around the clock". Monopole; 2, 7 en 9 uur; „Gevaar lijke eerzucht". DIVERSEN Passage, 8. uur: Katholieke Kring, Zuidelijk Toneel. Irene, 8 uur: Wijk 4. Lutona met „Dochters van de baas". Arcade, 8 uur: Leger des Heils, con cert en filmavond. Volksgebouw, 8 uur: Vrouwenbond NVV. Sinterklaasavond. Musis Sacrum, 8 uur: Spbrtfilm van SSV. De zeesde ronde van de wïnter- wedstryd van de Schiedamse Schaakvereniging E.S.S. bracht de volgende uitslagen: Groep 1. J: ImmerzeelM- J. v. Eden 0—I, W. de Brum—J. J. Th. Penning 10. Groep 2. A. a. v. Etten—W, War nier 1—0, J, Th. Kleijheeg—J. Donk horst 1—0 Groep 3. L. M. Smitp. Kleinen- dorst 1—0. Groep 4. C. Paulus-—J. Timmers 10, J. v. Dalen—L. Voogt 10. De uitslagen voc- de percentage- wedstrijd luiden: N. v. Heiningen—S. Koster 1—0. A. M. ParmetJ. Mulder Vtyz Aan het hoofd van deze percentage- wedstrijd gaan thans; L. Reitsma 6 uit 6 100 H. den tlijl 4'.i uit 5 so *s, K. J. v. Eden 7 uit 8 87.50 S. Koster 7 la uit 9 83-33 C. Paulus 614 uit 3 81.25 C. M. Smits 3 uit 4 75 %t Gi Gj. Brouwer 314 uit 5 70 S. Th. Kleijheeg 3IA uit 5 70 Z. Mulder 214 uit 4 62.50 ft. Op zaterdag a.s. organiseert de W.S.V, „Wandellust" een St. Nico- laasfeest in de zaal van Chr. So ciale Belangen. De Sint zal dan per soonlijk aanwezig zijn om de jeugd de cadeaus te overhandigen. Verder wordt deze avond gevuld met toneelstukjes door de leden zelf en uit zang, muziek en decla matie door de jeugd. Evenals vorig jaar zal er ook a.s. vrijdag om half acht in de kantine van de Boshoek een Sinterklaas avond gehouden worden voor de junioren van PPSC, Deze avond staat onder leiding van de heer J Weergang, secretaris van deze groep en wij mogen ver wachten dat deze avond wederom een succes zal worden. Buiten de traditionele versnaperingen zullen er weer enkele spannende films worden gedraaid. Voor de filmavond in Musis Sa crum, die hedenavond onder auspi ciën van de Schiedamse Scheids- rechtersvereniging gehouden wordt zijn nog enkele kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Op deze openbare sportavond zal het publiek, zich te goed kunnen doen aan een gevari eerd programma. Vele films, ,o.a. een sportdemonstratie van Abe Len stra, internationale Jandenwedstrij- den waarbij aok de Hongaarse vir tuozen in actie komen en als spe ciale attractie heeft de SSV een wedstrijd in parate sportkennis voor het publiek met de mogelijkheid om pryzca te winnen ingelast. Baldadige jongens hebben gister middag bij het rioolgemaal aan de Marconistraat twaalf ruiten inge gooid en twee tl-buizen cn een gloeilamp vermeld. Een paar-jongetjes uit de Maria- straat duwden gisteren brandende stukken papier door de rooster van de woning van de familie Van der G. aan de Mariastraat, zodat er on der de vlcer een brandje ontstond. De heer Van der G. moest de vloer openbreken om het vuur te blussen. Door een ruit van de kantine op het terrein aan de Boshoek te ver melen. "nebben onbekenden een blik speculaas en een aantal koeken weggenomen uit het 'gebouwtje. Mevrouw VL V.van R, uit Schiedam is woensdagmiddag om kwart over vijf door een bromfiets aangereden, toen zij de "Vlaardinger- dijk overstak. De bromfietsbestuur der de schoonmaker J. v. d. H. uit Rotterdam, kreeg een. gekneusde linkerarm en een snij wond boven het hnkeroog. Hij is naar het ge meenteziekenhuis gebracht. Me vrouw van R. liep schaafwonden op. Hefbrug-kruideniers Ongeveer 620 kinderen, kleine klantjes van de Schiedamse Hef- brug-Kruideniers aangesloten by de in- en verkoop centrale „Onderling Belang", maakten de zaal van Mu sis Sacrum woensdagmiddag overvol op het door de genoemde kruide niers georganiseerde Sint Nicolaas- feest. De oude heilige was persoon lijk aanwezig om het feest luister bij te zetten en om de kinderen een pakketje te overhandigen Terwijl Dick Hutters hen op de piano begeleidde, zongen de klein tjes uit volle borst allerlei Sinter- klaas-liedj'es, „Oom Freddie" zorg de voor aardige goocheltoeren, sprak buik dat het een lieve lust was en ontpopte zich tenslotte nog als muzikale clpwn. Daarmee was hij echter nog niet aan het eind van 2ijn latijn: samen met „Tante Agnes" bracht hij leven in de pop penkast. tot groot genoegen van de opgewonden kinderen, die deze mid dag met volle teugen genoten. Geboren: Adriana A., d. v. A- J. Wijzenbroek en M. J. van den Berg. Johanna C. E., d- v. T. van Gelderen en E, C. in 't Hout. Anna H. T., d. v, T. van Gelderen en E. C. in 't Hout. Maarten E.. z, v. A. Noord zij en C. W. de Blois, Paul A., z. v, C. Hofman en M, G. Meyer. Anna K.. d. v, W. Lokken en M. Bakker. Overleden: L. van Puffelen, 65 j. J- de Bruin, 48 j„ echtg. van M. Rentier. Productschap voor Gedistilleerde Dranken heeft in een adres aan de Staten-Generaal zyn ernstige be zorgdheid uitgesproken over de voorgenomen verhoging van de ac cijns op gedistilleerde dranken. Het Productschap betoogt, dat de regering met deze verhoging geen grotere opbrengst van de accijns zal bereiken, omdat naar zijn mening de huidige accijns reeds maximaal is. Het Productschap vreest namelijk voor een belangrijke afzetverminde- rmg. Men betreurt .het, dat de regering alvorens hat wetsontwerp in te die nen, geen advies! heeft gevraagd aan het Productschap. Het vreest ernsti ge gevolgen voor de kleine Horeca bedrijven er» voor de detailhandel, die niet in staat zullen zijn door de verkoop van andere artikelen de te verwachten daling in de verkoop van gedistilleerd op te v,angen. Het Productschap beticht het mi- ministerie van een onjuiste bereke ning bij de voorstelling van de ge volgen van de accijnsverhoging, omdat in de beschouwing de omzet belasting buiten beschouwing wordt gelaten. In dc eerste klas heeftt Ready de belangrijke wedstrijd tegen Germi nal met 6—4 verloren. Door dit re sultaat moeten onze stadgenoten zich nog steeds zorgen baren om uit de gevaarlijke zone te geraken. In de tweede klas heeft Wilton zich aan het hoofd van de ranglijst ge handhaafd door een 73 overwin ning op S.B.V, 1. Onze stadgenoten hebben echter in Bev. p.T.T. 1 een grote concur rent. die nog zonder verliespunten is. Wilton heeft één verliespunt maar Zoals reeds aangekondigd zal de gemeente Schiedam voor de begro ting voor 1957 bij het ryk aanklop pen om een hogere uitkering uit het Gemeente-fonds. Bh' het onderzoek van de begroting Jn de afdelingen komen enkele raadsleden met de vraag of het aanvaarden van «en hogere uitkering pfct ten gevolge zal hebben, dat de vrijheid van handelen van de gemeente beperkt zal worden. En is het bekend hoe In andere gemeenten de gevol gen zijn van de verleende hogere hydragen? Geruststellend hebben b. en. w. geantwoord, dat aan het verlenen Van een hogere bijdrage geen an dere voorwaarden zijn verbonden dan de verplichting om. het plaat selijke belastinggebied ten volle te benutten en de tarieven tot rede lijke hoogte op te voeren. Een ver dere beperking van de vrijheid van handelen hoeft niet te worden ge vreesd. Inderdaad is bekend tot welke bedragen In sommige gemeenten de aanvraag tot verhoging van dit ba sisbedrag heeft geleid; maar de plaatselijke omstandigheden, waar onder dergelijke aanvragen worden ingediend, zijn dermate verschillend dat hieruit voor Schiedam, geen conclusies kunnen worden getrok ken. Hoe de moeilijkheden als gevolg van een afwijzen van. het overigens redelijke verzoek moeten, worden opgelost is het college niet be kend. Te verwachten is overigens, dat de ïeningschuld in de toekomst nog zal stu'gen. Omdat hiertegenover doelmatige investeringen zullen staan, is deze stijging verantwoord. Er is geen objectieve maatstaf voor de bepaling van het maximum, dat een gemeente aan vaste lenings schuld zal mogen aangaan. Op de tweede speelavond om de „v. d. Water-beker" heeft de beker houder Van Soelen zich op een bij zondere wfjzc gekweten van zijn op gaaf om 300 caramboles bijeen te krijgen, tegen de duchtige tegenstan der Eikenbroek, die slechts 150 ca ramboles moest maken. Hoewel Van Soelen in de 13e beurt met 93 ca ramboles een achterstand had by Eikenbroek (78 caramboles) sprong hü met een serie van 76 op 169, ter wijl hy even later met een serie van 105 op 275 kwam. Met nog 2 series van dertien maak te hij zijn partij uit. Eiken broek kwam met series van 6,14 en 15 nog op 112. In de strijd tussen de gebroeders P. en J. v. d. Water heeft eerstge noemde in 17 beurten, waarin hij slechts éénmaal poedelde, zijn 130 punten bijeen gespeeld. Met series van 27, 21, 26 en 9 kwam deze spe ler op 160 toen S. v. d. Water 66 no- In de derde partij heeft Sehikhof in de Hartog zijn meerdere moeten erkennen. Sehikhof was slecht op stoot doch wist in. de 16e beurt met 80 caramboles nog gelijk te komen- Hartog liep hierna uit en. won. de partij. De uitslagen zijn. als volts 75 75 34 10 2 20 85 52 34 5 1.52 een wedstrijd meer gespeeld. Het grote treffen, tussen deze twee ri valen vind 7 dec. plaats bij Bev. P.T.T. In de vierde kl. ging stadgenoot T.S.F. op bezoek bij kampioens-kan.- didaat N.K. F. 1. Het werd een 8—2 nederlaag voor T.S-F- De uitslag was wel wat gefiatteerd, want NKF heeft aan T.S.F.' heus geen zacht eitje gehad. Aad BaUijns die nog ongeslagen was, moest m deze strijd twee nederlagen incasseren. Kees Bik wist één keer te zegevieren, maar Jan Hultzer bleef zonder winst. De overige uitslagen zijn als volgt: Tweede klas- TCK 2—IRO 1 3—7, Germinal 2—NOAD 3 1—9, 1ROI— NOAD 2 55. Derde klas. NOAD 4 GVMD 4 9—1, Rotterdam 5—Wil ton 2 0—10. TCK 4—Reflex 2 0—10. Vierde klas. NOAD GReady 5 37, Justitia 3—Wilton 3 0—10, Wilton 4 Zuidwijk 3 9—1, Vijfde klas. Wil ton 4—Zuidwijk 3 91, K K 1— NOAD 7 10—0. BSA 3—Wilton 5 9—1. NOAD 8—TOP 3 8—2. TCK 3 Ready 4 46, De Dilettant brengt „Levensrariteiten" De Alg. Schiedamse Toneelver. ..De Dilettant" brengt zaterdag a.s, m Musis Sacrum het blijspel ..Le vensrariteiten" van Mary van der Hoven en J. Biaaser jr. en sr. De regie berust bij Cor Molendijk. Na afloop is er een gezellig samenzijn. Voor deze voorstelling is weer een aantal kaarten gereserveerd voor dc Ouden van Dagen. De Kath. Bond van Bejaarden én Gepensio neerden maakt bekend dat de kaar ten afgehaald kunnen worden mor genmiddag van 2 tot 5 uur in het gebouw Don Bosco, Lange Haven 92. KDO: „Je hebt 't..., of je hebt 'tniet" De Schiedamse toneelvereniging ..Kunst door Oefening" geeft zater dag 1 december m Arcade een op voering van het blijspel „Je hebt 't.of je hebt 't niet" van J. Verhoeven. De regie berust bij de heer H. van Gulik. Na afloop is er een gezellig samenzijn voor de leden. „Eenzaamheid speelde in het le ven van de Spaans lyrische dichter Juan Ramon Jiménez een voorname rol en vooral in zijn vele kunstwer ken is dat duidelijk tot uitdrukking gekomen." Dit vertelde dr. G- J. Geers. lec tor in de Spaanse taal en letterkun de aan de rijksuniversiteit te Gro ningen, tijdens zijn lezing over het leven en de werkwijze van deze 74- jarige kunstenaar, die onnlangs de Nobel-prys 1956 voor letterkunde werd toegekend. Hij deed dat in de commissieka mer van Museurn Boymans, waar ae leden van het Nederlands Spaans- Amerikaans genootschap te Rotter dam. met veel belangstelling zijn lezing volgden. Het werk van Jimé nez. aldus de heeer Geers, kenmerkt zich altijd door eenvoud en spon taniteit en hij laat het gevoelsele ment goed naar voren komen. Zijn nagenoeg oogebroken geloof in eigen scheppingskracht deed hem b.v, in 1953 besluiten enige artike len te schrijven, waarvan spreker gedeelten voorlas. Reeds in het begin van deze eeuw verschenen van zijn hand de eerste bundels bijna volmaakte gedichten. In de loop der tijd bracht hij diver- ONDERLINGE ZANGSTUÏHE BESTAAT 45 JAAR Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de „onderlinge Zang,- .studie" heeft gisteravond in de schouwburgzaal van Odeon een feestavond plaats gevonden. De avond werd geopend door de heer P. Lookhorst, voorzitter der ver eniging. Het kinderkoor voerde de kinder operette ..Een dag kiialif" op, een sprookje uit „Duizend en een nacht", bewerkt door P. A. Bj^uinsma. Voor al het spel Han Iburg. dig de rol' van Hassan vertolkte, viel op. Het geheel stond onder leiding van D. Kegel en mevrouw A. Bakker Verhulst. De aanwezigen dankten met een hartelijk applaus. se verbeteringen aan tot hij uitein delijk pure poezie overhield. Helaas geniet het werk van deze dichter m ons land nog niet veel bekend heid. De heer Geers liet uiteraard niet na, enkele prozaschetsen voor te dragen. De heer H. J. Stokvis deed aan het begin van de lezing enkele za kelijke mededelingen en leidde te vens de spreker in. Aan de Dordtsestraatweg tegen over het Zuiderziekenhuis bevindt zich één van de weinige hoefsmede rijen in Rotterdam. Het is de Elec- trische Smederij en Hoefstal ,.IJ de Lange". Wekelijks worden hier nog een 70 tot 100 vaarden beslegen, een oud-Hollands handwerk, waaraan twee hoefsmeden en twee vuurwer kers de handen vol hebben. Jo Ver hagen zwaait hier de scepter. Hij oefent het ambacht nu een jaar of dertig uit en heeft in al die tijd maar één keer een „ooitje" ooi een paardehoef gehad. Het zijn voornamelijk hitten van melkkarren, bakkerswagens e.d„ die hier u>orc£en „geschoeid". Ze dragen illustere namen: Olga, Jet, Griet, Doortje, Jansje, Rietje, Pietje, Do nald, Joost of Steffen. Zijn er geen paarden, dan heep: Jo Verhagen voldoende werk van oude en jonge cliënten. Een kachel rooster of pijpje, een tuinhekje, een autoped of een rolschaats, de ge hele dag is het„Ga maar naar Jo toe, als die geen paarden heeft helpt hü je wel." Wanneer men zou denken: „Hier heeft de tijdklok stilgestaan", dan denkt men echter verkeerd. Het be- drtjf is volkomen met de tyd mee gegroeid. Zo zal de heer IJ. de Lange zaterdag 1 december met ejn receptie in De Spil officieel szjn nieuwe bedrijf aan de Stadionweg 39 in gebruik nemen. Hier worden staalconstructies in olie omvangen uitgevoerd. Het is juist het typische van de eigenaar van het bedrijf, dat zijn kennis zich uitstrekt van paard tot machinevan rolschaats tot zeer grote constructies. Een oude man wordt bij het bedrijf van De Lange geholpen aan een bandje om ztjit klomp. De moderne architect ziet hier echter ook zijn idee: een stalen toren met een groot kruis op de kerk HSb Zuidwijk, «lot uitgevoerd. Oud ei?nieuw vloeien ineen in het bedrijf, waar tachtig -werknemers een blok vormen om hun patroon, die zij meestal aanspreken met „Zeg baas, zou dat gaan?" Het antwoord is steeds: „Laten wij het gezamen lijk proberen," KENNISGEVING De praktijk van Zr. H. v. HAaLTE, verloskundige, Sfcad- hauderslaan 17, Schiedam, tel. 67302, wordt voortgezet door Mej. A. J. C. VAN E. GASTELAARS verloskundige, Stadhouderslaan 17, Schiedam, telef. 67302 Spreekuur ongewijzigd in het Roode Kruisgebouw, Langa Nieuwstraat 197. Iedere woensdagmorgen van 913 uur. 1 DAN NAAR Diversen Vulpenhouders reeds vanaf 3.95 met gouden pen, 1 jaar garantie. Ook Parker, Osmia en andere merken, balpen nen, 4 kleurenpotloden een grote keuze bij Kantoor boekhandel Modem» Boer- havelaan 124, teL 68415. D. DE BRUIN 1 Oranjestraat 9 1 Schiedam Tel, 66431 1 Succes- en Zakagenda's luxe post in mappen en dozen, fotoalbums, poëzie-albums grote sortering bij Kantoor boekhandel Modern. Boer- havjaan 124, tel. 68415. Gezelschapsspellen, o.a. Te hoop aangeb. legpuzzels voor groot en klein (tot 1200 stukjes), lees boekjes, prik- en plakmap- pen enz. enz. bij Kantoor boekhandel Modem, Boer- havelaan 324, teL 68415. Linnenkasten 198.Zie toonzaal boven slaapkamers Mahonie 435.—, Speciale aanbieding by Plate t.o. Stadhuis, Schiedam, Inlijsten van platen en foto's en aquarellen, schilderijen. Scherpe prijzen en toch twee jaar garantie. G. v. Loenen, Dam 4143, telefoon 56192. Showroom: Vlaardingersir.6. Fotografie Ontwikkelen van rolfllms, des morgens gebracht, des avonds klaar. K. v. Vuuren, Hoogstraat 106, Schiedam. ADVERTEER REGELMATIG

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 1