g KRIMP m Arabische olie naar Westen via Italië? Britten en Fransen moeten toegeven aan druk van Rijmen Voorlopig toch geen benzine-distributie? PARIJS CONSTATEERT VOLDAAN: iOO.OOOe vluchteling in Oostenrijk Actie in Midden-Oosten totale mislukking H Minister Hofstra: Belasting voor ongeliuwden op de helling Minister Samkalden zet strijd tegen j.'s alcohol voort Zoeken naar Anneke Beekman voortgezet Verdachte van moord in Amsterdam op vrije voeten Betoverd door een wals Siamese tweeling in Bonn gescheiden Bijna hele grens onder Sowjet controle rgoed Regering acht zwarte lonen in cle bouw verwerpelijk Bejaarde man na aanrijding overleden Bomaanslag op Nehroe. Tsjoe en Dalai Lama NAAIKUNST Kans op uitlevering ontsnapte Duitsers voorlopig verkeken Toch Russische olie naar Frankrijk Minister is gekant tegen noodwoningen IN ONDANKS INVOERING IN BELGIE Nadelen groter dan voordelen Ru ssisch -Roemeense onderhandelingen geslaagd Nederlandse tanker lek gestoten Zaterdag 1 december 1956 3 (Advertentie LM.) vHEKENPYAiMA'S, - met de beroemde patent pantalon DEN HAAG. Minister Hofstra is van mening, dat het tarief van de loon- en inkomstenbelasting voor on gehuwde n herziening behoeft. Hij acht hetevenwel niet verantwoord een dergelijke belastingvermindering te verwerkelijken onder de huidige omstandigheden, die. tot een beper king: van de bestedingen nopen; Wèl is hij bereid, zodra de omstandighe den zich wijzigen aan zo!n herziening een hoge mate van prioriteit te geven. Dit deelt de minister mee in zijn Memorie van Antwoord aan de Twee de Kamer over 'de begroting van Fi nanciën voor 1957. De mi nister zegt daarin ook, dat verlaging van de pro gressie van de inkomstenbelasting thans niet in overweging kan worden genomen. DEN HAAG.^De minister van. Justitie zal zijn ambtgenoot van Verkeer, en Waterstaat voorstellen te onderzoeken of er een grondslag kan worden gevonden voor .herzie- öing van het wetsontwerp, waarbij het gedronken hebben van een ze kere hoeveelheid alcohol tot ver zwarende omstandigheid werd ge maakt by het veroorzaken van een verkeersongeval. In zijn oorspronkelijke'vorm bleek het ontwerp onuitvoerbaar, omdat- de artsen zich tegen een verplichte bloedproef uitspraken. De minister meent, zo blijkt uit zijn Memorie van Antwoord aan de.Tweede Ka mer, dat het rijden onder invloed van verdovende middelen onder de zelfde voorwaarden strafbaar moet zijn als het rijden onder invloed van alcohol, i DEN HAAG. Anneke Beekman bevindt zich, naar mag worden aan genomen, nog. steeds in België, al thans buiten Nederland. Deze om standigheid legt .de Nederlandse op sporingsorganen zekere beperkingen op bij hun pogingen om het meisje te vinden en het terug te brengen binnen het bereik van het wettig over haar gestelde gezag.: Medewerking van de zijde der Belgische autoriteiten is hierbij ge vraagd en ondervinden. Aangezien er geen aanwijzingen zijn, dat de Nederlandse organen in voortva rendheid tekort zouden schieten be stond er tot dusver ook geen aanlei ding voor - het. geven van bepaalde nieuwe instructies: Dit schrijft de minister van Justi tie prof. Samkalden in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Ka mer over zjjn begroting voor 1957. Amsterdam.. De zs-jarige ziekenverpleger J.G. F., die .11 september j.l. werd gearresteerd onder verdenking in .augustus van het vongé jaar zijn 44-jarige buur man H. G. 'in de Eerste Helmer-, straat te hebben vermoord, ;is op last van de officier vati justitie op vrije voeten gesteld wegens gebrek aan bewijs. (Van onze correspondent) PARIJS. Frankrijk constateert met voldoening; dat het ys tussen Amerika en Europa weer gebroken is. Eisenhower heeft order gegeven de organen tot leven te brengen, die Europa in de petroleumnood te hulp moeten snellen; De Die- hards, de groep der doordrijvers in het State Department, die Engeland en Frankrijk eerst helemaal op de knieën wilden hebben, zijn tenslotte toch nog tot de orde geroepen. In' Parijs denkt men, dat aan dit gunstige resultaat enkele invloed rijke advocaten meegewerkt heb ben: de ambassadeur Dillon dié overhaast naar Washington vertrok ken' was en vooral generaal Gruen- ther. Beiden hebben ter plaatse kunnen constateren, dat de stem ming hier bezig was gevaarlijk anti- Amerikaans te .worden. Overigens verheelt' niemand dat, - hoewel een openlijk capitulatie vermeden is, de Engelse en Franse weerstand, maar vooral de eerste, al aardig zwak geworden was. In de confe rentie van twee Pineau en Sel- wyn Lloyd .in Londen is besloten de Franse en Engeise troepen gelei delijk, maar niet al te langzaam, uit Suez terug te trekken en de termijn van Kerstmis, die als limiet - had moeten gelden, wordt weliswaar nog slechts officieus rondgefluisterd maar schynt daarom niet minder waar tezijn; Al deze zaken zijn echter in de schaduw-gesteld door: een nieuw gevaar. Alleogen zijn gericht op Syrië. Dit land, eens Frans mandaat gebied, is nu. zo door communisti sche invloed en Russische infiltra tie ondermijnd, dat: het een. directe bedreiging is geworden voor zijn buurman Irak. De enige sabotage aan pijpleidingen in het Midden oosten, die werkelijk serieuze om vang had, heeft in Syrië, plaats-ge vonden en uit alles blijkt, dat zij minder een uiting was van pan- 'Arabische sympathie voor Egypte, dan wel een manoeuvre uitgedacht door het communistische hoofd kwartier. Sindsdien is er in dit land door een pro-communistische staf chef de staat van beleg ingevoerd. De regering vermenigvuldigt zijn bedreigingen aan het adres van Irak en de Russische wapenlevèran- ties nemen toe. Frankrijk dat voor de oorlog nauwe betrekkingen met Syrië had, was van dit alles nauw keurig op.de hoogte. De situatie is nu echter zo kritiek geworden, dat Amerika genoodzaakt is een waarschuwing te richten tot Syrië en éen geruststellende verkla ring af te geven aan de vier staten van het Bagdadpact dat zelfde Bagdadpact waartegen de Arabische Liga zo te keer gaat. Amerika heeft verklaard, dat het de veiligheid van'die vier staten van het Bagdadpact in bescherming neemt. In-werkelijkheid.zijn al deze verklaringen gericht tegen Rusland. Ze zijn daardoor indirect, maar in even - sterke mate gericht tegen Egypte. In enkele dagen tijds is Amerika dus genoodzaakt zo constateert men hier met begrip doch ook voldoening een stap te doen, die geheel in het 'verlengde ligt vau het optreden van Engeland en Frankrijk in het Midden-Oosten. (Advertentie LM.) ...betoverd door het 'roman tische, praalzieke Wenen van 1813, door luisterrijke bals en onvergetelijke feesten, stort de jonge charmante gravin .Wanda Sdhonbörn zich in een over rompelend avontuur. Her beroemde Wener Congres is bijeen, de tsaar van Rusland en prins Metternich vertoeven temidden -Van 'n briljant ge zelschap van koningen en staats liedeninde Oostenrijkse hoofd stad. In dat Wenen zoekt Wanda haar weg, langs de geheim zinnige paden der liefde en door de kolkingcn van twijfel, vrees en eerzucht, naar een stralende ontknoping. In Libelle van 8 december a.s. begint het meeslepende vervolgverhaal, waarin, de Engelse schrijfster Barbara Cartland met kleur en verve het Weense avontuur van de jonge gravin vertelt, tegen de achtergrond van een keizerlijke en vorstelijke luister. £en avon tuur 'rondom „EEN BETOVERENDE WALS". LIBELEE,. Nassauplein 7, Haarlem. De ondeugdelijkheid van de politiek van het paaiender feodale Arabi sche leiders is, zo merkt men hier op, weer eens te meer gebleken. Men acht de positie van het Westen in deze zaak niet al te, zwak. Irak en Syrië zijn beide in economisch op zicht bijzonder zwak en die zwakte is toegenomen door de sabotage van: de pijpleidingen. Dit is zó duidelijk, dat zelfs mid den in de spanningssitualie Syrië 'contact hééft gezocht met Irak om tot een compromis te komen over petroleum die. zij in elk geval beide nodig hebben. Er. zou' zelfssprake zjjn van verkool? A van petroleum aan Europese landen op voorwaarde dat Engeland en Frankrijk uitgeslo ten zouden zijn. De Arabische men taliteit kennende betekent dit, dat men ter wille van. de. centen bereid is petroleum te leveren aan Italië, dat het dan weer met een zekere courtage kan doorleveren aan ande re Europese landen. In Londen is nu ook Menderes aangekomen. De' Turkse minister heeft tevoren onderhandelingen ge voerd met het Quai d'Orsay en met figuren uit de NAVO. Dat geeft zijn aandeel in de Londense bespre kingen extra betekenis. De Turken, dat weet iedereen, zijn van bijzonder hard hout gesneden.. Zij zuilen in geen geval dulden dat Rusland zo dicht aan hun flank de' communisti sche. invloed definitief gaat vesti gen, Amerika heeft zijn vloot' in de Middellandse Zee- gemobiliseerd en in de richting van -het Oosten ge stuurd. Zo wordt tenslotte Amerika genoodzaakt een scherpere politiek te voeren wil het vermijden, dat het straks voor een catastrofale ontwik keling geplaatst, in veel tragischer omstandigheden en met middelen die veel gevaarlijker consequenties zouden hebben, eventueel moet in grijpen. 'StfSmeMSis DATRICKRYAN, een l er se boer *- vitTipperary, .is dé enige Euro peaan, die voor eek ernstig ziek Ne derlands babytje bloed kan afstaan. Het zijne en dat van het kindje be hoort rt.l. tot 'de: uiterst zeldzame bloedgroep „O,met anti-H-factar". Dr. Furnell heeft Ryan een halve liter bloed afgetapt. Het centraal laboratirium vande' bloedtransfusie dienst van' 'het Nederlandse Rode Kruis heeft na een minutieus onder zoek vastgesteld,' dat het bloed van het babytje geheel overeenkomt met de zeldzame variant,die de Ierse landbouwer heeft afgestaan en' di rect per vliegtuig, naar ons land is opgezonden. Het bloed is opgezon den naar Utrecht. Het babytje wordt verpleegd in het Withehnina-Kinderziefcenhuis. Prof. Ten Bokkel Huinink heeft het vrijdag een hoeveelheid bloed van PatrickRyan gegeven. Welk resultaat deze transfusie zal hebben kan men pas over een paar treken vaststellen BONN Dinsdag zjjn*in Bonn twee zesjarige zusjes, die met het schedeldak aan elkaar waren ge groeid, gescheiden. JLotti is kort na de moeilijke ope ratie, die tien uur geduurd heeft en verricht 5s door de bekende chirurg prof. Rottgcn, gestorven, maar Rose- marie zal naar de mening van de. deskundigen normaal kunnen op groeien.. - Dé grote'moeilijkheid was om ge durende de scheiding van de .bloeds omloop dë harten van 'de meisjes op gang te houden. Prof. Röttgen had voor de ingreep films uit de V.S. bestudeerd, waar in 1950 een soortgelijke operatie met negatiefresultaatis uitgevoerd. (Advertentie t.M WENEN. In Oostenrijk is giste ren do 100,000e Hongaarse vluchte ling over de grens gekomen. Meer dan één procent ran de Hongaarse bevolking beeft nu een toevlucht in Oostenrijk gezocht/ Onder de 100,000 vluchtelingen bevinden zichhjjna 30.000 kinderen onder de 14 jaar. Bijna 23.000 vluchtelingen zij» in middels naar andere landen over gebracht, Uit berichten uit hét'Oostenrijks- Hongaarse grensgebied blykt, dat de Russen vrijwel de gehele grens onder hun controle .hebben. Tussen Grois- bach en Stejnabrückl zouden.zij een strook mijnen leggen. Naar verluidt wil de Hongaarse regering het weg trekken van arbeidskrachten zoveel mogelijk tegenhouden. Voorlopig zullen er geen paspoor ten meer worden uitgereikt en ook zullen er geen nieuwe aanvragen in behandeling worden genomen. In opdracht van de Canadese re gering voert de /Canadian Pacific Airlines"- in december vijf speciale vluchten uit. waarbij in. totaal meer dan driehonderd Hongaarse vluchte lingen van-Oostenrijk naar Canada zullen worden gebracht. (Advertentie fJW.» maathoude vormhoudend stisch (Van onze correspondent) LONDEN. Intens overleg van de Franse minister van Buitenlandse Zaken Pineau met de Engelse ministers Butler, Sehvyn Lloyd en lord Salisbury een overleg dat zowel 's middags als' gedurende het diner en 's avonds plaats vond leverde naar .buiten slechts het resultaat van het gebruikelijke nietszeggende communiqué op, dat er „volledige overeenstem ming van-.denkbeelden ovèr de te nemen eerstvolgende stappen" was. ideeën op schrift had gesteld en dat hij rieden aan de Franse rege ring rapport zou uitbrengen. Dit zou Frankrijk en Engeland in staat stellen een gemeenschappelijke posi tie in te nemen, zowel over de eva cuatie als over andere problemen, die in het Midden-Oosten mochten oprijzen. Hoewel men tot maandag zal moe ten wachten totdat minister Selwyn Lloyd in het Lagerhuis de details mededeelt, wordt hier algemeen aangenomen dat de beslissing, om aan de herhaalde aanmaningen van de Verenigde Naties en de constante drukder Verenigde Staten toe te geven, in wezen genomen is en dat het overleg van gisteren voorname lijk moet hebben gelopen over de po gingen om door onderhandelingen met Hammarskjöld 'tl soort verzeke ring te krijgen, dat als de terug tocht in fasen begint terstond ook een begin met het opruimingswerk van het niet bezette deel van het kanaal zal. worden gemaakt (waarbij men nog altijd hoopt dat ook het ter plaatse aanwezige Engels-Franse bergingsmateriaal daarbij een rol zal kunnen spelen) en dat. als de terugtrekking eenmaal begonnen is, onderhandelingen over de status van het kanaal zullen kunnen wor den geopend. De grote ommekeer in jmt Engels- Franse denken van de laatste dagen is, dat men nu eindelijk heeft aan- Bij zijn vertrek van London Air- port ontkende Pineau het bericht dat de Franse Tegering op woens dagmorgen zou hebben besloten Port Said zonder enige conditie te evaeuëren. Hij zei voorts dat er geen sprake van was, dat Frankrijk en Engeland van plan waren de be zetting een langdurige te maken. Doch men had niet de bedoeling' om heen te gaan zonder enige po litieke kwesties te hebben geregeld en zonder sommige militaire voor zorgen in acht te hebben genomen. Pineau zei, dat men. een aantal vaard dat het denkbeeld als zou de VN-macht de taak van de mislukte interventie (het opleggen van een internationale kanaal-exploitatie aan Egypte) over kon némen een vol slagen illusie, was. „De taak van de VN-macht is al lereerst om Engelsen, Fransen en Israëliórs zo snel mogelijk uit Egyp te te krijgen", constateert de „Eco nomist" vanochtend zakelijk en droogjes in zijn aantekeningen op het nieuws van de week. Het heeft begrijpelijkerwijs lang geduurd voordat de leidende conservatieve leidende politici deze - harde waar heid hebben kunnen aanvaarden. De Amerikaanse regering heeft deze moeilijke beslissing gemakke lijker gemaakt door p het eerste te ken, dat Engeland en Franrijk tot andere gedachten gingen komen, de negatieve houding inzake de olie voorziening te laten varen. DEN HAAG- De regering acht het verschijnsel, van, zwarte lonen in de bouwnijverheid^ onjuist en verwerpelijk, aldus min. Witte in de Memorie van Antwoord inzake de begroting van zijn departement. Het verschijnsel wordt ongetwij feld voor een groot gedeelte mede veroorzaakt door de huidige econo mische situatie en de daaruit voort vloeiende spanning op de arbeids markt. De regering gaat voort het gewraakte euvel, alsmede zijn oor zaken te bestrijden. APELDOORN. De 78-jarige heer W. K. Lunzen uit Apeldoorn is gistermiddag op het kruispunt RegentesselaanZwolseweg mét zijn fiets in botsing gekomen, met een auto uit Deventer. De wielrijder was terstond dood. De DC 8-vlïegtuigen, waarmee deze chartervluchten worden uitgevoerd, vliegen van Vancouverover de noordpool naar Wenen en terug, met in beide richtingen een tussenlan ding in Amsterdam. Op de heenweg ^ervoeren de toestellen goederen van het Canadese Rode Kruis. Dit betrouwbare bron is vernomen dat de Zwitserse autoriteiten een aantal geheime agenten hebben ont dekt onder de Hongaarse vluchtelin gen, die uit Oostenrijk naar Zwitser land zijn gebracht. Men verwacht dat deze ongewenste elementen in afzon derlijke kampen, in-Zwitserland-on dergebracht zullen worden. Vrijdag arriveerde in Oostenrijk een zanger van de staatsopera van Boedapest, Tmre Ronai. Tijdens zijn vlucht werd hij in Mosonszentjanos door de Russen aangehouden. Toen de Russen hoorden, dat hij .zanger was, lieten zij hem op een nachtfeest Russische, en Hongaarse liederen zingen. Ronai zong van 's avonds ne gen uur tot 's-ochtesids zes. Aan. het eind van het feest waren zijn be wakers zó dronken, dat hif kon ont snappen. NEW DELHI. Op ongeveer 50 meter van het podium, waar pre mier Tsjoe En-lai van China, pre mier Nehroe van India en de Dalai- Lama van Tibet zaten bij een bijeen komst in India, is gisteren een klei ne bom ontploft. De staatslieden ble ven ongedeerd. Een toeschouwer liep verwondingen op. (Advertentie l.M.) HET LEERBOEK DER 260 foto's en 250 tekeningen. Geb. 8,90. Het boek, ongeëvenaard in handigheid, uitvoering en prijs, dat men rustig voor iedere vrouw blin delings kan bestellen. Uitgeverij De Nederlanden, Amsterdam. Tel, 131689 en 793007 en via de boekhandel. DEN HAAG. Minister Samkal den vreest dat de mogelijkheden tot uitlevering van de zeven uit Breda ontsnapte gedetineerden, voor zover deze nog in Duitsland verblij ven, voorlopig zjjn uitgeput. Zodra zich mogelijkheden moch ten voordoen, zal de regering zeker niet nalaten te trachten deze onver wijld te benutten.' Dit schrijft de minister in zijn 'Memorie van Ant woord aan. de Tweede Kamer óver de begroting van Justitie voor 1957. Van de 139 politieke delinquenten zullen er in 1957 negentig worden vrijgelaten op grond van het gra tiebeleid. Het aantal gedetineerden, dat tot levenslang werd veroordeeld, bedraagt op het ogenblik 149, van wie 15 Duitsers. De regering blijft, zo zegt de mi nister verder nog, met bijzondere waakzaamheid de activiteiten van groeperingen met nationaal-socia- listische neigingen volgen. PARIJS. Frankrijk is ingegaan op het Russische aanbod om de olleleverantles onmiddellijk op te voeren, zodat de Import van Sow- jet-olle 3n 1950 gestegen zal zijn tot bijna twee miljoen ton per jaar. De invoer zal echter slechts voor een klein gedeelte1 de Franse be hoeften dekken. Normaal ontvangt Frankrijk alleen uit het Midden oosten 23 miljoen ton per jaar. DEN HAAG. De minister van Volkshuisvesting en. Bouwnijver heid blijft bezwaren- koesteren te gen het bouwen van noodwoningen en semi-permanente huizen- ter op lossing van de huidige nood. De bouw. van dergelijke woningen doet een relatief belangrijk beroep op de aanwezige arbeidskrachten ën materialen, terwijl het produkt dat verkregen wordt slechts gedu rende een korte tijd woonruimte beschikbaar stelt. Bovendien ver eist de bouw vandeze woningen veel grond, zodat zij juist in die gebieden waar de nood het hoogst is,, t.w. de grote bevolkingsagglo- merattes». niet geplaatst kunnen worden. (Advertentie l.M.) voor uitgeslapen staperst V,j.q Kti bot^ic .R*—'-dfoomlirtT TROUW of tróuw niet'-,ge zult er in belde gevallen spijt van. hebben, zei Socrates. Balzac noemde het huwelijk een wetenschap en Vos- maer „een hogeschool van het ge- duld." Hóe groot dat geduld moet zijn, kunt' leren als 'u een uurtje naast de sneldichter gaai zitten, die in een der warenhuizen, aan de lopende band Sinterklaasversjes schrijft voor de klanten. Het zijn vrijwel uitsluU tend de vrouwen, die zijn poëtische steun inroepen. Zakelijk vraagt hij: Js 't voor uw man?" „Ja meneer." -.-■ .Jfoemt u een een .paar van zijn eigenaardigheden." Daar begint de ellende al De mees te vrouwen vervallen op dat ogen blik in een glazig peinzenwaarvan de conclusie luidt: Eigenaardighedentja, die heeft hij eigenlijk niet."' Het klinkt eert beetje ontmoedi gend. Maar de dichter kan er on mogelijk in berusten. Hij boort ver* der. lyi negen van. de tien. gevallen kómt er dan tenslotte toch nog een „eigenaardigheid" uit de-bu~s: „Ne het eten gaat hij altijd achter de krant zitten slapen," Daar maakt de dichter dan zijn versje maar op met groot gemak, want aangezienslapen rijmt op ga pen, ligt de verskunst voor het rapen Hoe wel ik de kwaliteit van zijn produkten niet. betwisten- toil, is het mij toch een 'volledig raadsel, waar- om mensen dehulp van zo'n vak-: man inroepen. De grap van het Sin terklaasfeest ligt toch. juist in het feit dat onbevoegden naar de lier grijpen?' - - Heerlijk is- dat! Nooit bevroede talenten bloeien om je heen op en stijven je in de koppige overtuiging, dat dé letter kunde niets meer is dan de bedrij vigheid van een aantal mensen, die de behoefte voelen .letterkundigen te rijn. Of om duidelijker te wezen ik geloof stellig, dat er een hoop stervelingen zijn, die het talent be zitten om te schrijven, doch de aan- drift missen om dat talent te mani festeren. Op 5 december geven ze even „een nummertje weg". 'Met. open mond zit je te luisteren naar de speelse, rijmen van oom Piet, die op alle andere dagen van .het jaar, een bedrijvige handelsman is, zonder letterkundige behoeften. „Dat zijn uitzonderingen," zegt u. Goed maar nog verrukkelijker vind ik de verzen van mensen die het helemaal niet kunnen en de dichterlijke vrijheid doenontaarden in ijzingwekkende anarchie. Han Knap haalt in zijn boekje, „Bent u ook zo'n Sinterklaas?" een overtuigend voorbeeld aan van de poé'rie, die door dezulken zonder blikken of blozen wordt afgeschei den: „Als je geld verliest, dan huil 'je. Daarom geeft Sint een portefeuille Geen halve maatregel, zoals u be merkt. .Maar wat is er tegen? Ook het door Knap gesignaleerde: „Vandaar dan deze poederdoos, ik hoop dat Sint geen loeder koos," lijkt mij ondanks de poëtische beden-- kingen die men er tegen inbrengen kan allerminst een argument om met. de .dichterlijke nood naar een vakman te gaan. Neen, ik deel zijn meinig volkomen: aanleg óf geen aanleg, rijm er onbekommerd op los, „O, vriendinnen en vrienden" zegt hij aan het slot van zijn. aardige boekje, „springt toch bij elke ge legenheid die zich voordoet (vmnt dat zijn er niet veel in dit keurig- aangeharkte Nederland) uit de band! Sint Nicolaas. gaat u daarin voor. Tal van Heiligen immers, manen .ons tot soberheid en ingetogenheid, tot oht- hechting aan het aardse goedmaar Sintroept: „Toe maar,vrienden! Snoept.' Verzint grapjes/ Dicht.' Ver blijdt u in het geven, én in wat u ontvangt!" Waarvan gaarne acte wordt ge nomen door KRONKEL (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. De gevolgen van de stagnatie in de olie-aanvoer vor men thans onderwerp van voortdu rend overleg tussen de drie grote oliemaatschappijen onderling, tussen de maatschappijen en de regering en tussen Nederland en andere landen. Mededelingen door de Belgische minister Jean Key deze week gedaan in de commissie voor Economische Zaken van het Belgische parlement, waarin hij verklaarde, dat een spoe dige invoering van benzine-distribu tie in België waarschijnlijk: moet worden geacht, hebben niet nagelaten ook hier ruime aandacht te trekken. Men herinnerde zich daarbij maar ai te gemakkelijk de mededeling, dat er bij het treffen van de eerste maat regelen in België en Nederland, een gedachtenwisseling tussen de twee regeringen aan vooraf was gegaan, en dat de maatrepelen voor beide landen dan ook vrijwel gelyk waren. Toch ontkent men in Den Haag met stelligheid, dat wat minister Rey overwaarschijnlijkheid van spoedige benzine-distributie in België ver-, klaarde, kan worden gezien als een aanwijzing voor het op handen zijn (Advertentie1JM.) Het leukste cades u-idee voor Sinterklaas 1956 Geef hem het BRYLCREEM TELEVISIEGESCHENK echte w f 3.90 twc. grote DRfLCREEM in lauke nrptkkfng mgt GRATIS ItMnjnn Op B¥tU rirf.tnrf van dergelijke maatregelen voor Ne- ierland. De Nederlandse regering zal in dit opzicht haar eigen politiek moeten volgen. De omstandigheden zijn van dien aard, dat de bezwaren tegen in voering van distributie, met name ook de kosten en de administratieve rompslomp, die er mee gepaard gaan, vooralsnog ernstiger moeten worden geacht, dan üe nadelen van het ach-, terwege laten van distributie-maat regelen. De voorraden olie in Nederland zijn bepaald niet ongunstig. Over de juiste omvang van die voorraden, lopen de schattingen sterk uiteen. Er zijn deskundigen, die het voor Neder land bestemde deel van de voorraden voldoende voor zes maanden achten. In officiële kringen spreekt men van voorraden, voldoende voor., twee maanden. De werkelijke cijfers zijn moeilijk te achterhalen, vermoedelijk met het oog op de economische stra- tegie. .- MOSKOU. In kringen die nauw verbonden zyn met de Roemeense delegatie, die in Moskou besprekin gen voert met de Russische autori teiten. Is gisteren vernomen, dat de onderhandelingen geleid hebben tot bevrediging van alle Roemeense eisen. De delegaties zouöén overeenge komen zijn. dat de betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en Roemenië gebaseerd zullen worden oo de be ginselen van de Sowjet-verklaring van 30 oktober. Voorts hebben de Roemenen, evenals onlangs de Po len. belangrijke economische con cessies verworven. Dezo zouden vooral betrekking hebben op de le vering van olie. STOCKHOLM. Het Nederland se tankschip „Kellia" is vrijdag bij de Zweedse kust ter hoogte van Gefle aan de grond gelopen. De „Keilia" kon op eigen kracht vlot komen, doch het heeft een lek In de kiel. De bemanning kan door te pompen het schip drijvemdc hou den. De Finse sleepboot ./Protector" is naar de „Keilia" onderweg en wordt heden bij het Nederlandse schip verwacht

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2