Henk de Kleine onttroonde Cees van Oosterhout m Teegelaar speelde beste partij van het toernooi a Pluto levert een daverende prestatie NTTB-coupe voor Gimbel KNVB-bestuur afdeling Zeeland af te treden KAMPIOENSCHAP ERE-KL. BANDSTOTEN DRAVERIJEN TE HILVERSUM Afgelast wegens benzinescliaarste Voetbalvlegel molesteert scheidsrechter Wie gaat naar Groningen? KNSB herziet standpunt V.S. in finale om Davis-cup Duitse spelers voor strijd tegen België Olympiad toer met 20 ploegen Biljarttoernooi uitgesteld TAFELTENNIS Harris omgekocht te Kopenhagen? mm Motie van wantrouwen tegen beleid werd aangenomen Evenmin game met 21—17 laten. Maar in de derde game nam Gimbel spoedig de leiding over toen Schuller weer in zijn nonchalante spel terug viel. Van de debutanten, Paul Gimbel en Henny Habes. stelde de laatste eveneens teleur. Hij was in de eer ste ronde kennelijk vol zelfvertrou wen gestart met een fikse zege op Jan Scheffer, maar in de tweede ronde ontnam Frans Schoofs hem de winst en eerst in de zevende ronde volgde zijn tweede en-laatste over winning op Jan Hogendoorn- De eindstand van deze tienkamp 1. Paul Gimbel, 9 p. IS4; 2. Bert Onnes. 8 p. 164; 3. Frans Schoofs. 6 p. 1310: 4. Wim Stoop, 4 p. 1011: 5. Jan Scheffers, 4 p. 9—11; 6. Wim Schuller,. .4 p. 1112; 7. Eric Goud smit, 4 p. 1113; 8. Jacq. Coumans, 4 p. 913; 9. Henny Habes, 2 p. 1014: 10. Jan Hogendoom, 0 p. 2—18. Jn „Emporium'* te Rotterdam hebben tafeltennissers gestreden om de NTTB-Cup. Aan de ach' tèrste taf et (links) Gimbel in ac tie, die later tn de finale Bert Onnes zou verslaan. l<i Maandag 17 december 1956 (Van onze sportredactie) A3 IS TE KD AM. Geen briljante finalepartü was het. die de beslissing bracht en aan de Zwollenaar Henk de Kleine voor het eerst het landelijke kampioenschap ere-klasse bandstotcn opleverde, want er waren bijna ze ventig beurten nodig voor vaststond wie fn het komende jaar de titelhou der zou zua. Wat de strijd tusaen de Kleine en Cees van Oosterhout aan kwaliteit tekort kwam. werd door de enorme spanning geheel vergeten. Twee spelers van gelijke kracht vochten drie uren achtereen onder een bijna ondrageigke druk. Het spelpeil leed daaronder en zowel-de een als de ander miste herhaaldelijk stoten, die in een onder normale omstandig heden gespeelde party nimmer gemist zonden worden. De. Kleine won met een uiterst geringe voorsprong, doch van Oosterhont kwam met het hoog ste algemeen gemiddelde in het eindklassement. Jan Sweering leverde een kranige prestatie door als tweede te eindigen, terwijl de Hagenaar Henk Dletz raet 50 de hoogste serie in dit toernooi scoorde. Ondanks de verlen ging van de partyen van 150 naar 200 caramboles, die de wedstrjjd aan merkelijk zwaarder maakte; steeg 't toernooigcmiddelde van 3.22 naar 3.41. verwachtte moest bij op 192 weer gaan zitten. En. nu sloeg de Zwolle naar toe en maakte een einde aan de strijd en de spanning. Da onttroonde kampioen kwam op de derde plaats terecht, omdat hy een punt minder had aan Sweering. Er .waren 68 beur ten nodig geweest, zodat de beslis- singspartij ook de langste, was ge worden.' Op zaterdag waren de resultaten: De. zaterdagmiddagpartijen hadden een normaal verloop. Jan Sweering kaapte van Piet van de Pol een punt af door de partij tussen hen remise te maken en van Oosterhout versloeg zijn stadgenoot met een prima ge middelde (5.55). Maar 's avonds zorg de Sweering, ervoor, dat de Kleine zijn eerste verliespunten moest boe ken. De ervaren Amsterdammer bleef door tactisch spel en grotere strategie de Zwollenaar de baas en dit had tot gevolg, dat Van Ooster bout met eenzelfde aantal match- punten, dcch met een beter aig. moyenne de leiding :n de strijd over nam fï^cn van de andere deelnemers bod rrs :cr een* kans op de overwin ning. zo^ct het zondag moest gaan tussen de Kleine en van Oosterhout. Eerstgenoemde bad hel al niet ge makkelijk gehad tegen Popeyus. maar was er *.o~h in geslaagd om te zegevieren. We! h3d ztja moyenne van 4.25 een knauw gekregen. De ti telhouder werd door Metz verrast met een bijzonder knap gespeelde serie van 50 en raakte de kop kwijt. Het duurde heel wat beurten,voor Van Oosterhout de Hagenaar weer achter zich had. Hoe benauwd het er evenwel uitzag kan men opma ken uit de stand n3 veertig beurten, namelijk 178 tegen ISO voor de Rot terdammer. Met series van 13 en 7 stelde hij zich veilig. Zondagmiddag had van de Pol geen moeite met Jacobs, die ook zijn l3alste partii verloor Teegelaar trok zo tegen Henk Metz van leer, dat hij of: een gegeven, ogenblik met een moyenne van acht 'stond te spelen. In zon 20e beurt kwam eerst ziin eerste poedel op de scoreiijst. Hij zakte later wel wat af. doch had ge ruime tijd een gemiddelde van 6.50, m3ar koe dat niet handhaven en won tenslotte mef 5.71. H*t werd de beste partij van dit band*ntoernooi. Po peyus. op de eerste dag zo best be gonnen. kon Sweering veen halt toe roepen, toen deze er tussenuit trok en onbedreigd won. Dnt hield in, dat hij in totaal elf matrhpunten kreeg en altijd zeker was van de tweede plaats. Het gevecht tussen de rivalen, die nog kans hadden op het kampioen schap. schonk eerst aan de Zwolle naar de voldoening, dat hii de Rot terdammer achter zich liet Lang duurde dat niet. want na veertien beurten stonden beiden met 37 ge lijk. De jeugdiee de Kleine had het zwaar te verantwoorden, want hij kieeg geen behoorlijke aanvangs- stoot. Doel. hii loste de moeilijkheden kranig oo. nam toch weer de leiding en behield die. steeds maar met een handjevol caramboles voor. Na zes tig beurten was hef nog 171 tegen Val belangstelling kijkt de Zwoftenaar Henk de Kleine hoe zijn grote rivaal Cees van Oos- torhout bij het jnstolen voor de beslissende, partij tussen hen, en kele mooie caramboles maakt. De partij zelf bracht Henk de Kleine de zege en de nationale titel in het bandstoten. v. :d- Pol Sweering 200 200 '■"60 60 22 16 3,33 3,33 Metz Jacobs 200 287- 55 55' IS 13 3.83 3,40 v. Oosterhout Teegelaar 200 200 36 36 25 3.55 .5,53 De Klein* Popeyus .200 147 '63 66 13 18 30.3 2J2S Teegelaar Jacobs 200 .162 45 45 22 IS 4.44 3,69 V. d. Pol Popeyus 200 163 63 63 n 9 3J7 2,55 Sweering De Kleine 200 179 S3 58 15 25 3.44 3,08 v Oosterhout Metz 200 I3Z 42 42 20 20 4.7(5 4,76 De uitslagen van zondag: Teegelaar Metz 200 142 45 35 32 35- 5.71 4,05 vi (L Pol Jacobs 200 149 42 42 .13 19 4,76 3,54. Sweering Popeyus 200 138 49 49 31 11 4.08 3,18 De Kleine v. Oosterhout '200 192 68 68 13 17 2,94 2,82 Ds eindstand was: Advertentie lM.) De Kleine 2 Sweering v, Oosterhout v. d. Pol Teegelaar 6 Metz Popeyus Jacobs 12 1379 3SO 44 11 1222 402 31 3j28 10 1297 333 36 3.83 7 1286 367 25 3.30 6 1235 324 32 3,31 e 1217 348 50 3,49 4 J172 33-1 18 3.05 0 986 353 19 2.79 Rally van Monte Carlo MONTE CARLO. De Rally van Monte Carlo gaat niet door. Dit be sluit hebben de organisatoren za terdag genomen met het oog op de nog steeds heersende benzïne scliaarste. Voor deze rally stonden meer dan 350 teams ingeschreven. Voor de deelnemers betekent dit besluit na tuurlijk een grote teleurstelling. De organisatoren achtten bet' niet juist, dat honderden wagens aan een sportieve rit deelnemen op een moment, dat vele automobilisten benzine tekort komen voor beroeps bezigheden- FORCHHEIM. De voetbal wedstrijd FC Korckehehrenbach —SPVG Reuth, voor de Duitse competitieheeft esn ontijdig einde gelere gen. Bij het vierde doelpunt van de thuisclub pro testeerde de keeper van Reuth bij de scheidsrechter, aangezien ]uj van mening was dat ae bol niet geheel over de doellijn was geweest. Deze doelman gebruikte hierbij voor de scheidsrechter be ledigende woorden en hij werd derhalve van het veld gestuurd. Een andere speler van Reuth ging hierna de arbiter te lijf. De laatste werd zo ernstig gewond, dat hij In bewusteloze staat in.-; iiaati het pi* ■worden '.telijk ziekenhui* moest opgenomen. De wedstrijd ttserd na dit incident gestaakt. 160 voqr .de Klein» eiy niemand durf de zich nog: aan voorspellingen wa gen. Met een serie van 15 keerde de kans voor de Rotterdammer naar men dacht. Beide spelers vochten niet alleen tegen elkaar, maar ook tegen de zenuwen. Daaraan moest het waarschijnlijk wel worden toe geschreven, dat de Kleine drie keer achtereen miste. Zijn tegenstand deed dat ook enkele malen en zo werd het 1S7—179 voor van Ooster hout. Er bestond toen een" grot© kans dat het zenuwslopende gevecht in remise zou eindigen. Wanneer dat het geval geweest zou zijn, dan zou den met Sweering ook de Kleine en van Oosterhout elf matchpunten heb ben, Het betere algemeen gemiddel de van laatstgenoemde zou hem in de gelegenheid stellen zijn titel te prolongeren. De Kleine toonde zyn sterke moreel, want met een beurt van 11 kwam hij weer voor (185— 190). Toen de tjokvolle zaal de laat ste caramboles van Van Oosterhout Van donderdag 24 tot en met zon dag 27 januari van het volgende jaar u-ordt in Groningen het JSuropees'' kampioenschap bandstoien ver speeld. De Kon, Nederlandse Bil- 3a.Ttbond, die met de. Belgische en' Duitse bond deel uitmaakt van de Internationale Biljart Federatie, zal dat. toernooi organiseren. Natuurlijk zullen, de nieuwe kampioen De Klei ne en Jan Sweering daar ons land er geen puzzle van. Zèg wat U bedoelt! sla *n winkelier kan raden, welk .merk rilt, evenmin weet hij, welk vloei U wenst Zèg welk vloei U hebben wilt en noem het merk' met naam. Vergeet niet, dat 'n paar centen aan vloei voor heel wat geld aan shag bederven kunnen! Vraag daarom het 3x betere Mascotte-vloei. Dèa Hoogovenschaaktoernooi (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Het bestuur van de Kon. Ned. Schaakbond heeft zijn vertegwzwoardigen. Mocht aan Ne- oorspronkelijk ingenomen standpunt derland nog een derde plaats wor den toegewezen, dan zal ook Van Oosterhauz kunnen uitkomen. Van Belgische zijde komen, met vrij gro te zekerheid naar Groningen Vin-' gerhoedt, Wafflard en Boulanger. Het zal er dus van afhangen of de Duitsers met twee of drie man aan de wedstrijd deelnemen. Komen er twee, dan zijn dat toaorschijnlijylc hüigehetman op wiens .naam het Europees record van hoogste gemid delde in één partij (met 9.37) staat en de Saarlander Tïedtke. Doch ook Rudolph en Spielmann zijn sterke bandspelers en wanneer een hunner tot de deelnemers gaat behoren, is de kans voor Van Oosterhont verke ken. PERTH- - De. Verenigde Staten hebben zich door een 41 zege op India in de finale van het tennis toernooi om de Davfs-Cup geplaatst De enige overwinning voor India werd bevochten door Krisjan, die de jonge Amerikaan Mike Green met 75, 6—-4 en 6—3 versloeg. Voor de finale tegen Australië. 26. 27 en 2& december te Adelaide, zijn aangewezen: Seixas, Flam. Giam- malva en Green. Voor Australië ko men uit Hoad, Rose wall, Fraser en Cooper. DUSSELDORP. De Duitse Voetbalhond neeft vijftien spelers aangewezen, uit wie het elftal za! worden gekozen voor de wedstrijd tegen België, zondag 25 december te Keulen- Het zijn: daelverdedjgers: Kwiat- kowski (Borussia Dortmund) en Tflkowski (Westfalïa Heme); ach terhoede: Schmidt (Kaiserslautern), Juskowiak (Fortuna Dusseldorp), Weskamp (Duisbtirger SV): midden- linie: Schlebowski (Borussia Dort mund), Wewers (Rot Weiss). Szyma- niak (WuppeTtalcr SV>, Semmel- mann <SV Bayreuth); voorhoede: Peters (Borussia, Dortmund), Wald- per. (VFB .Stuttgart), Schroder (Werder Bremen)» Geïger (Stutt- garter Kickers). Vojlmar <SV St. Ingbert), Kelbassa (Borussia Dort mund). -' AMSTERDAM, ,-r Op een zondag in Utrecht gehouden vergadering van het bestuur van. de A.S.C. Olympia en de vertegenwoordigers van de wielerclubs» die in Olympia's Toer door Nederland willen uitko men is besloten in deze toer van 24 tot en met 29 mei .1957 niet 14 ploe gen van .T' renners maar 20 ploegen elk. bestaande uit zes renners te la ten, starten. De volgende ploegen zijn thans definitief ingeschreven: Clubs: De Adelaar (Hilversum). Kennexnerland (Beverwijk). Het Zuiden (Eindhoven), Hollandia (Den Haag>» De Rotterdamse Leeuw (Rotterdam), Fyenoord (Rotter dam) Theo Middelkamp (Goes). De Spartaan (Den Haag), De Kampioen (Haarlem). Maastricht (Maastricht), Ulysses, De Germaan. Olympia en Le Champion (allen Amsterdam). Streekploegen: Combinatie van het Oosten (Enschede) en de Tu- bantèrs (Hengelo). Midden-Neder land, Breda en omgeving. Combina tie van de Pedaalridders (Rotter dam), en de Hoekse Renners (Mijns- herenland). Renners van de vereniging „Jan van Ark el" uit Gorinchem zullen op treden-als eastxenner.ia ploegen die sl*t i? compleet zijn. Het biljarttoernooi om het natio nale kampioenschap tweede klasse driebanden, dat aanvankelijk van 20 tot en met 23 december in Nationaal te Arnhem gehouden zou worden, werd uitgesteld tot volgend jaar en zal nu van 10 tot en met 13 januari 'worden gehouden. inzake de subsidieverlening voor hef Hoogoventoernooi herzien. Na een met de organisatiecommissie van het toernooi gehouden -bespreking heeft het bestuur-de-oorspronkelijke voor waarden ingetrokken en de eis. dat geen Engelsman, Fransman of Israë liër de plaats.vande?.Kus Taimanov in de hoofdgroep mag'innemen, ver anderd in een verzoek zulks niet te doen, omdat daardoor de verhou dingen in de internationale schaak wereld zouden kunnen worden ver troebeld. In. ieder geval zullen in de hoofd groep uitkomen: De buitenlanders Matanovie (Zuid- Slavië), O'Keily de Gal way (België), Stahlberg (Zweden) en Toran (Span je); en de Nederlanders Donner, Van Schelt inga en Kramer. De organisatiecommissie onderhan delt nog met enige buitenlandse meesters en Nederlandse schakers over de bezetting van de resterende drie plaatsen, waarvoor de jonge Deen Larsen en de jeugdige Amster dammer Roessel om studieredenen helaas niet beschikbaar bleken. Voros Loboeo de Hongaarse voetbal club, heeft de Freiburg in Duitsland met 5—i van de F.C. Freiburg gewon nen, Uitblinkers bij de Hongaren waren vooral midvoor Hidegkuti en rechtsbui ten Sandor. Het elftal keert nog deze maand naar Hongarije terug. (Van onze tafeltennisrnedewerker) ROTTERDAM. Reeds vrij spoedig na het begin van.de nationale tien kamp werd het duidelijk, dat da strijd om het bezit van de NTTB-Coupe een aangelegenheid werd tussen Bert Onnes en Paul Gimbel- In de derde ronde kregen Wim Stoop en Frans Schoofs de eerste nederlagen te.accep teren en in de eerste twee ronden waren de andere spelers, die voor ver rassingen konden zorgen zoals Jan Hogendoom en Wim Schuller door nederlagen reeds uitgeschakeld. De verrassing van deze tienkamp was in feite niet het goede spel van Paul Gimbel; niet het spectaculaire spel van. Frans Schoofs of het tac tische. technisch bijna volmaakte spel van Bert Onnes', maar het zwakke spel van Jan Hogendoom, de verdediger van de coupe. Zijn zo befaamde verdediging vertoonde 'gaten als huizen en elke tegenstan der sloeg door deze verdediging zon der veel moeite heen. Jan Hogen doom slaagde er niet in een over winning te boeken. In de derde ron de kregen Paul Gimbel en Bert Onnes de leiding en in de vijfde ronde zou beslist worden, welke van deze twee spelers voorlopig en zoals later zo blijken: definitief de eerste plaats ging bezetten. Bert Onnes nam het aanvankelijk kalm op. De felle aanvallen van Paul Gimbel. pareerde hij met een scher pe verdediging. Totdat Onnes het gevaarinzag van de 1916 voor sprong, die Gimbel wist te bereiken. Op meesterlijke wijze drong hij Gimbel terug en bracht met drie smashes de stand op 19—19. Maar de volgende twee slagen van Onnes waren missers, zodat Gimbel de eerste game met 2119 kreeg toe gewezen. Nog maakte Onnes zich niet ongerust. Hij begon de tweede game als de eerste en opnieuw kreeg Gimbel een 19—16 voorsprong». Weer bracht Onnes, de stand op 19—19 en opnieuw twee fouten, die Onnes nu noodlottig werden. (21—19). In de volgende ronden bleven Onnes en Gimbel ongeslagen, hoe wel Paul Gimbel om dit te bereiken meer moeilijkheden ondervond dan Bert Onnes. Maar die moeilijkheden wist Gimbel op keurige wijze te overwinnen en hij verloor ook zijn zelfvertrouwen niet toen Wim Schul ler hem in de laatste ronde even dreigde te overweldigen. De Rotter dammer liet m de tweede game yan zijn duel met Gimbel even zien. waartoe hij op volle kracht, spelend in 'gtaat is. Gimbel moést hem deze KORFBAL Verrassende zege van Blauw Wit (Van onze korfbalmedewerker) De slag voor Kohda Is gevallen nn Blauw Wit door een 53 overwin ning op Karssen c.s. een eind ge maakt heeft a3n de theoretische kans die Rohda toch nog iitifd had. Voor Blauw Wit betekent deze verrassende overwinning de zeker- beid dat het eerste kiasseschap be houden blijft. Westerkwartier nam geen halve maatregelen tegen Luto en; won maar liefst met 8—0. Door dit reSUl^at alsmede door de nederlaag van Kohda is het voor Westerkwartier nog maar een kwes tie van tijd voordat de kampioens- vlag kan worden gehesen. fVan onze paardesportmedewerker) Olga PInto Is bezig haar koers- carriëre met enkele daverende pres taties af te sluiten. Het Winterkam pioenschap van Hilversum won zij gisteren met grote overmacht, in 1.23.8 over 24fi0 m,, waarby zij liet zelfs presteerde dc crack Roland ademloos te maken. Die bleef namelijk tot in de laat ste bocht bij haar, maar kon op het rechte stuk zelfs de aanval van Morning Star niet weerstaan, die een eervolle tweede plaats bezette. Nog drie koersen kan Olga Pluto lopen, dan is haar carrière ten ein de. Tenzij men besluit nog enkele koersen in Frankrijk te gaan lopen. Het zat .gisteren in Hilversum nogal verdeeld en in de negen dra verijen wonnen acht verschillende trainers. AlleenGeersen boekte een dubbel succes 'en wel in de laatste twee koersen. Nottelman had Simone thuis ge laten en kwammet slechts drie paarden. Met Tector won hij, met Our Bonn! was hij pechvol en ein digde derde. En met de debutante Ulevel boekte hij in de openings koers de tweede prijs. Dat nummer bracht trouwens een enorme verras sing, want Tamara Norton kreeg het in haar hoofd nu eens geen enkele fout te maken en had goed halver wege al de leidende positie, waarna zij haar voorsprong; steeds meer vergrootte. De uitslagen zijn (toto per tien eenheden): Noordpoolprijs, 1960 m.t 1, Tamara Norton. 1.33.2 (T. A. v. d. Veen). 2. Ulevel (A. R. Nottelman). 3. Un- waersfügel S (B. TI. de Jong). W. 461. PL 57. 22, 45. Gov. 54. K. 84. Zuidpoolprijs. 2360 m.: 1. Sister Gregor, 1.33.7 (P.'J. Kloor). 2. Thea Drabbe (L. van Huissteden), 3. Ti- tus Saint (M, van Leeuwen)- W. 77. PI. 23, 48. 22. CoV. 102. K. 171. Groenlandprijs, 1960 m.: 1. Tector, 1.28 (A. W. Nottelman), 2. Trudi Trothan(W. H. Geersen3, 3. Truely Hollandia (F. J. Eerenberg). W. 18. PI. 14, 19. Gov. 36. K. 39. Eskimoprijs. 2360 m.. amateurs: 1. Rosamunda ,(C. H. Bergisch). 2. Ready Hollandia G (R. Bosnia).- 3. Rocena (W. K. v, d. Wal). W. 29, PI. 13, 15, 21. Cov. 52. X. 96. IJskapprijs, 1980 m. Ie afd;: 1. Omar Spencer, 1.26.5 (P. Hejjnen). 2. Postduif je G (J. W. Runhaar), 3. Our Bonni (A. R. Nottelman). W 77.: PL 15, 14, ii, cov Earendszeeprijs» 1980 m.: 1. Querie, 1.26 (P. A. Strooper), 2. Oranje Nas sau (C. H. Bergisch). 3. Nerva (W. Leeuwenkamp). W. 37. PL 16. 16 25 Cov. 57. K. 85. 17 in terkampi oenschap Hilversum 2400 *m.: 2. Olga Pluto, 1,23.8 (A.' Siderius), 2. Morning Star (T. j' Eerenberg). 3. Roland (P, A. Stroo per). W. 61. PI. 16. 26, 14. Cov. 106. K. 60. Nova Zemblaprijs, 2840 m.: 1. Scita Domun, 1.30. (W. H. Geersen). 2. President (W. Leeuwenkamp). 3. Quite well S (B U. de Jong). W. 52 PI. 20. 13. 16. Cov. 79. K 129. IJskapprijs, 1980 m., 2e afd.: 1, Rina Gay. 1.27.1 (J. W. Runhaar), 2. Quick Fire (P. A. Strooper),3, Quality Hollandia <F. J. Eerenberg). W. 51. PL 19, 16. 18. Cov. 45. K. 62. MILAAN. De president van de Italiaanse Wleler Unie Angelo Fa rina heeft, na de wereldkampioen In de sprint Antonio Maspes te hebben gehoord, schriftelijk bij de Britse wielerbond geprotesteerd tegen de beweringen van Reg Harris in een Engels zondagsblad inzake een po ging tot omkoping tijdens de jong ste wereldkampioenschappen te Ko penhagen. Reg Harris had in de „Sunday Dispatch" van 9 december verklaard, dat hij te Kopenhagen bezoek had gekregen van twee Italianen die hem een som van 30.000 gulden had den geboden, indien hij beloofde zich in de sprintfinale door Maspes te zullen laten kloppen, wat. hij wei gerde. Harris .zeide dat hij niet be reid was de namen1 van de twee be trokken Italianen bekend te maken en dat Maspes geheel onkundig was gebleven van deze poging tot omko ping.. De heer Farlna heeft de LrCT ver zocht een onderzoek in te stellen. Sister Gregor (links) gaat tijden* de draverijen te Hilversum de Zuidpool-prijs winnen. "VLISSINGEN. De oppositiegroep in de Zeeuwse voetbalwereld heeft het pleit gewonnen. In de buitengewone algemene vergadering van de af deling Zeeland van de KNVB, die zaterdagmiddag werd gepresideerd door hoofdbestuurder A. L. RI. Schroder, Is een motie van wantrouwen tegen het beleid van de afdelingsvoorzitter A. ImaJise met grote meerderheid van stemmen aanvaard. Alle leden van het afdelingsbestuur hebben hun zetels beschikbaar gesteld, met uitzondering van de penningmeester Bakker. Het ter beschikking stellen deden zü echter al dat verklaarde de heer Schröder merkwaardigerwijze pas toen de motie in stemming werd gebracht een' week geleden op een vergadering van het afdelingsbestuur met enkele'hoofdbestuursleden. Het conflict is ontstaan, doordat een groep bestuursleden van ver scheidene verenigingen een aantal feiten openbaarde die wezen op een. vrij chaotisch financieel beleid. Onder meer dat was de grootete grief werden de administratie kosten, die berekend mogen worden, bij het beheer en de distributie van kaarten voor interlandwedstrijden, niet voor de kosten van die distïibu- - Peter Keenan, Brits kampioen in bet bant am gewicht, heeft .door een k.o. in de negende ronde zijn party t^gen de Philippij» Al Asuncion te Manilla ver loren. Het Honved-elftal versloeg te Catania de club van die naam met 9—2. Met rust hadden de Hongaren reeds een 4r-l voorsprong. Van Vliet—Van Est eindigden tijdens internationale wielerwedstrijden te Ant werpen als derde in een koppelwed strijd over 100 km. De wedstrijd werd gewonnen door bet Duitse paar Giese- ler—Donicke in 2 uur 1 min. 13,6 sec. SchulteGillen, het Nederlands-Lu xemburgse koppel, eindigde als vierde een internationale koppelwedstrijd te Kopenhagen. De Belgen Steenbergen— Severeyns wonnen deze wedstrijd welke ging over 145 minuten. Zij legden 118.4 km. af: een nieuw baanrecord. De Zwitser Arrain van Bttren, heeft tijdens wedstrijden op de Oerlikonbaan te Zürich het wereldrecord 1 km. met vliegende start voor professionals op overdekte banen verbeterd. Hij noteer de een tijd van 1 mirt. 1.6 sec. Het oude record stond op naam van zijn landge- genoot Fritz Pfenniger. HDZ en BJK zijn, respectievelijk.bij de dames en de heren als eerste geëin digd bij de Amsterdamse zwemkam- pioenschappen in het Sportfondsenbad Oost. HDZ behaalde 356 punten. Num mer twee ADZ 145 punten. Marianne de Wolff is voor de tweede achtereenvolgende maal eerste gewor den in de jeugddressuureompetitie van de Stichting Paardensport Amsterdam. Zij behaalde met Majestuosos Boinda een totaal van 243li punt. Tweede werd Sanny van der Maas met 211 punten en derde Wim Harrems met 203 put. Bob OUu, de vroegere wereldkam pioen boksen in het halfzwaargewicht, i» t« New York op 48-Jaxige leeftijd aan een hartaanval overleden. HU werd h -A in zijn auto aangetroffen. OHn bei,— de in 1934 de titel in het halfzwaarge wicht in een partij tegen Rosenbloom. Eugeny GrUftkn moest tijdens de eer ste Russische schaatswedstrijden de eer ste plaats op de 500 meter delen met Rafael Gratch. Beiden lieten 43.2 aee, noteren. De 5000 meter werd gewonnen door O leg Gontsjarcnko in 8 mirt. 20.4 sec. De 1500 meter eindigde ïn een zege voor Voronin in 2 min. 18.7 sec. Arie van Vliet heeft te Zürich een omnium voor sprinters gewonnen voor de Zwitser Flattner en de Duitser Pot- zerheim. Vlset eindigde Itt de traditionele cross van .JDe Stem van het Noorden" in de omgeving van Rljssel op de derde plaats achter de Belg Leenaert en de Frans man Ameur. Viset liep de 9 km, in 31 min., 15 sec. Noorwegen beeftde üshockeywed- strijd tegen Finland gewonnen met 94 De tussenstanden waren 2—1, 4—0 en 3—3» tie en administratie gebruikt, maar werden-zy in een apart* pot be waard. De kosten werden dan betaald uit de afdelingskas, zodat de verenigin gen dus in wezen tweemaal deze:, kosten opbrachten- Voorts had de oppositiegroep be zwaren tegen pressie die leden van het afdelingsbestuur hadden uitge oefend op clubbestuurders bij d© kandidaatstelling voor de verkiezing van het afdelingsbestuur engten der de zouden er onregelmatigheden hebben plaatsgevonden bij deze ver kiezing zelf. Niet iveerlegd In de vrij bewogen vergadering van zaterdagmiddag zjjn deze be- scbuidlgingen niet weerlegd, al bleek men hot er over eens, dat het slordige financiële beheer niet uit oneerlijke motieven was voort gekomen. De opposanten, die als woordvoer-, der de voorzitter van de voetbal vereniging Vüssingen, de heer Le- vering, hadden gekozen, kwamen sterk te staan toen afdelingspen ningmeester Bakker zich volkomen aan hun zijde schaarde en enkele feiten noemde, die erop wezen, dat het financiële beheer inderdaad chaotisch was geweest. „Als ik op deze toestanden, wees"- aldus de heer Bakker, „vond men mij lastig. De voorzitter heeft mij meermalen gevraagd, hoe de tekor ten weggewerkt zouden kunnen worden." Inderdaad nonchalant Hierna diende de heer Levering zijn motie in. De heer Schroder gaz in zijn slotwoord vóór de motie in stemming kwam, toe. dat het be heer van de gelden nonchalant wal geweest. Wat betreft de pressie op ver enigingsbestuurders bij de kandi daatstelling was hij van mening, dat hier door twee bestuursleden eigen machtig was gehandeld en ten aan zien van de onregelmatigheden bij de stemming was hem gebleken, dat deze stemming inderdaad volkomen' foutief in haar werk was gegaan. De motie van wantrouwen werd aanvaard met 89 stemmen voor en 32 tegen. Een tweede motie, inge diend door een minderheid, waarin het gehele bestuur en niet de heer imanse alleen verantwoordelijk werd verklaard, kwam niet in stem ming door de verklaringvan de heer Schroder, dat het bestuur *1 «U3 geheel was afgetreden. (Advertentie I.M.) Wéér dat acbroeiaad, brandend maagzuur. Tijd voor 'n paar Benniei! Wéér een avond bedorven waarvan z* zich zoveel hadden voorgesteld. Bij d* eerste hap eter» al viel -*t verkeerd. Zuur- branden voor en na. En niet te stillen.» Totdat een paar Rennies redding brach ten. Onmiddellijk? 'n Wonder die Ken nies - U gebruikt ze toch ook? In ieder* apotheek en drogisterij verkoopt men u Rennies graag.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 3