c Esaa Kinderen gaan met helikopter op reis door fantasie-land Het Vendel Schiedam toont activiteiten 3 Koeriersters - bij tekenwedstrijd van hetNW- I aai wisselingsbij eenkomst van PvdA-Vrouwengroep HOUTMAN Hermes naar Rigtersbleek Mej. Zeelenberg voltrekt haar eerste huwelijk Naar de Hongaarse vluchtelingen Het idee HBSS'ers smullen op 'n contactavond van oliebollen Met 'n ernstig woord 1956 IN ALLE OPZICHTEN GOED PIANO'S ORGELS Ouderen vieren feest in St. Joris Doele Neijoarsverziede Artsen op zondag Kampioenschap 2e kl. libre KERKDIENSTEN Brand bij Coebergh en de Bruijn Ongeluk bij slippen Burgerlijke stand N efkens bedankt als raadslid Grote schade door jeugdige vandalen Wegrijdende auto rijdt brommer aan Stal betonwerker 1V2 ton kolen? SW ontvangt Alkmaar Wie heeft iets verloren? openbaar verkopen Zaterdag 29 december 1956 Waar kan je met een heli copter allemaal naar toe gaan? Stel deze vraag aan een fan tasie-rijk kind en je krijgt de vreemdsoortigste antwoorden. En als je het bovendien nog een kleurpotlood in handen geeft, dan komen er prachtige tekeningen te voorschijn. Wel, het NVV heeft deze vraag ge steld aan de kinderen van de bü deze vakbond aangesloten leden en de antwoorden han gen momenteel in een van de bovenzaaltjes van het Vólks- gebouw. Ruim honderd ver schillende getekende antwoor den. HET NW teeft deze tekenwed strijd landelijk uitgeschreven en de NVV-Bestuurdersbenö Schie dam heeft de organisatie hier ter stede op. zich genomen. Er bestaat echter ook van andere zijde belang stelling voor deze wedstrijd, want een afdeling voor kinderpsycholo gie van de Amsterdamse universi teit heeft gevraagd om al deze te keningen eens te mogen inkijken en bestuderen, want er valt psy chologisch nog heel wat te leren uit deze produkten van de kinder fantasie. Waar gaat een kind met een he likopter graag naar toe? Natuurlijk in de eerste plaats naar een oord waar het zelf graag vertoeft, maar ooknaar die 'plaatsen, waar zijn verbeelding heengetrokken wordt. Er waren dan ook heel wat afbeel dingen van speeltuinen, met al die instrumenten waar het kind graag mee speelt; verder veel circussen, kennissen, kampplaatsen en opval lend veel afbeeldingen van het le ven tri de. vrije natuur. De natuur, die het stadskind ontbeert en waar z'n hart toch blijkbaar sterk heen trekt. Verder natuurlijk, ook veel sche pen en vreemde stranden. Hoe kan het anders bij kinderen van de Maaskant. Ook de plaatsen waar de laatste vakantie is doorgebracht, ziet men weer in beeld gebracht. HET schoolgaande kind tot twaalf jaar (én dat waren bijna alle inzenders} heeft nog geen belang stelling voor de politiek of de vak bond. Het NW werd er enkele ma len (meest bij de haren) bijgetrok ken. maar domineerde, beslist niet. Alleen was ér een grappemalter die een eenzame weg tekende, leidend naar een gloeiende NVV-zon, met het bijschrift ,.De weg voor de on georganiseerde". Er was slechts één kind dat jjegrepen was donr^de ellende van de ramp in Hongarije en met zyn tekening van Hongaarse vluchte lingen heeft de elfjarige Egbert Duller de hoofdprijs weten te ver werven. Een deskundige jury, bestaande uit de heren W. Verhart, J. Mey- dam en P. van Leeuwarden, heeft uit al deze produkten, sterk va- De voetbalvereniging HBSS hand haaft de leuke traditie om bij dc jaarwisseling .een gezellige „oliebol len-avond" té houden. Vrijdag wa ren enige hónderden HBSS-ers in gebouw Irene en daar werd na een aantrekkelijk cabaretprogramma ge smuld van het oud-hollands gebak. Het lid, dé heer Smit had duizend oliebollen gebakken, en deze reuzen, voorraad verdween in de pauze heel gemakkelijk in de voetballers magen. Als omlijsting voor het smulfes- tijn zórgden eigen leden voor een gevarieerd programma van zang, to. nee! en muziek. Na het proloogje van een elftal zangers en zangeres sen kregen de Frijo's, twee meisjes met een gitaar, al gauw de handen op elkaar en de zaai tot massale samenzang. De prettige stemming in Irene levérde vrijdag het bewijs dat de geest goed is bij HBSS en dat er een hechte band is. Het korte welkomstwoord werd gesproken door de voorzitter van de contact- commissie,- de heer J. L. Troost. riërend van fantasierijkheid en te kenvaardigheid, de tien besten moe ten Uitkiezen, die voor een prijsje in aanmerking kwamen. Niet zo eenvoudig, daar er wel opgelet moest worden dat oorspronkelijk werk wordt geleverd. Er waren fraaie tekeningen bij, tè fraai, om dat ze kennelijk overgenomen wa ren, zodat ze afvielen. ER waren ook kunstproduklqn by, waarvan het Idee achter de tekening niet 20 duidelijk was, al thans voor volwassenen. Zoals hel bekroonde „Gebergte en mijnen in Limburg", maar de jonge kunste naar, Harry van der Nat, 10 jaar, was direct bereid om ons een ex plicatie te geven. „Die brokkelige lijnen wel, net als stukken steen kool, hè. En die zwarte vlekken nou, steenkool is toch zwart! En dat is een grot in de bergen, dat zie je toch zó!", was z'n commen taar. „O." zeiden we maar. Wel een tekening waar de Amsterdamse kln- der-psychologen van kunnen smul len. AL de tekeningen zyn gister avond en vanmiddag weer ge ëxposeerd en het was er een ge drang van de kinderen, die hun ei gen werk of dat van- de. vriendjes en vriendinnen kwamen bewonde ren. Ook kwamen ze meteen hun gewonnen prijzen, een doos mooie kleurpotloden, in ontvangst. Deze gelukkigen waren dan: Eg bert Duller, 11 jaar, met de hoofd prijs enverder: Eddy Wendrich. 6 jaar; Catharina v. Pluym, 7L£ jaar; Willy Loman, 8 jaar; Adriana v. d- Bout. 8 jaar, Reinard Leeuwar den, 9 jaar; Lucy Schippers, 9 jaar; Harry v. d. Nat, 10 jaar; Willem Pelkman, 10 jaar; Martin us Rissema, 11, jaar en Hénny Louis. 13 jaar. Egbert Duller, 11 jaar oud, won de tekenwedstrijd van het NVV in Schiedam., met een tekening over de Hongaarse vluchtelingen: Hij ontvangt uit handen van de heer W. Verhart zijn. prijs. Bij kaarslicht sprak Mr. P. van Bochove vrijdagavond in de grote zaal vau het Volksgebouw „Een ernstig, woord" op de „jaarwisse- Hngsbijeenkomst" van de Vrouwen groep van de Party van de Arbeid. Na de geestige inleiding behandelde de heer van Bochove uvee binnen landse en twee buitenlandse, kwes- ties. Met Hongarye en met Suez zijn ons hart en onze portemonnaie ge raakt. Met de welvaart hebben we het goede in 1956 wel gehad, want ondanks de verheugenis over de uit slag van de verkiezingen werd de kabinetsformatie een eri al teleur stelling. Men bestond het om man nen ais Drees en Hofstra maanden uit dé regering te houden. In de gehele geschiedenis is er geen feit als de woordbreuk van de Russen in Hongarije, er zijn geen woorden'voor te vinden. „We heb ben te maken mét onmensen", aldus de heer van Bochove, ..de wals van de onmens kan het einde beteke nen". Het gebeuren rond Suez heeft ons de les gegeven dat wij wankel op onze benen staan. Gebleken is ook dat Engeland en Frankrijk niet méér tot de groten behoren maar dat zij met de West- Het Vendel Schiedam van de Bond van Chr, Oranje Jeugd Ver. Oranje Garde heeft vrijdag op aantrekke lijke wijze het jaar afgesloten met een troepavond in het wijkcentrum Dr. Wibaotplein. Dc opkomst °P deze. byzondcre avond, waar de film enkele hoogtepunten van het Garde- jaar toonde, was zeer bevredigend, zodat de voorzitter, de heer J. H. F, v. d. Brugge, met des te meer tevrèdenhcid kon spreken over de steeds nog groeiende belangstelling In 1953. Het aantal leden is dit jaar met 25gestegen, Dé voorzitter memoreerde het ve le dat er in 1956 heeft plaats ge vonden in de gelederen van de kleine maar krachtige vereniging. De band van de gebroeders Van Oort'f heeft weer aan vele marsen deelgenomen, overal is men naar buiten uitgetreden', de instrumenten hebben een opknappertje gehad. Het Vendel Schiedam is nu ook lid van de Schiedamse Gemeenschap en heeft gedurende de vakantieweek de leiding gehad' bij de fiets- en wandeltochten. Namens het Vendel Schiedam richtte de heer Ph. van. Oordt hul digende woorden tot de heer v. d. Brugge, die 11 jaar voorzitter is ge weest en voor de 10 jaar die hij dus reeds' volmaakte, de bondson- derseheiding kreeg aangeboden. Bo vendien werd een onderscheiding uitgereikt aan de heer C.. Faasse, 20 jaar lid en thans bestuurslid, cn mej. N. Bruinsei, die 10 jaar lid van het Vendel Schiedam is. Ook dit jaar hebben de heren Ph. en P. J. van Oordt wéér een aantal films gemaakt, zodat traditiegetrouw tegen het einde van het jaar, de aanwezigen een interessant over zicht kregen van'de diverse mani festaties van hét Vendel Schiedam, waarbij het commentaar niet ont brak. Vrolijke herinneringen kwa men als vanzelf weer boven bij de film over het kamp dat dit jaar op de Maarnseberg („Geüzennest") gehouden werd. Ook waren er lan taarnplaatjes uit het Gardekampte zien. Met twee films zorgden de film- komieken Stan Laurel en Oliver Hardy er voor. dat de goede stem- j ming er in bleef en de liefhebbers nog eens luidkeels konden schate- I ren .om de dikke en de dunne. Europese landen behoren tót de pionnen, die in het spel geschoven worden tussen Rusland en Amerika. De spreker wilde het oude jaar van de talrijke dames niet verkoeien maar deze krvesties vragen dagelijks onze volle aandacht. „We moeten met ons democratisch* socialisme positie kiezen." De heer van Bochove besprak daarna het werk van de pioniers en de komende taken voor de PvdA. Een aantal dames voerde daarna 't 'satirische spel „De politieke pop- penkast" op. Het Vlaardingse mu- ziekgroepje „Berg Vrij" speelde gloedvol enkele trekkersliedjes. Voorzitster mevr G. Bos van Rin gen deelde in haar openingswoord mee dat volgende week woensdag *n aantal Hongaarse vluchtelingen naar Schiedam zou komen. Omdat de mo gelijkheid voor huisvesting nog zeer beperkt is deed zij een beroep op de aanwezigen. (Advertentie LM.) Singel 114—116 Schiedam Sedert jaren vertrouwd adres VOOR HEDEN Apotbekêrs nachtdienst: Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. Bellen oy ongeval; GG en G>0„ Tumlaan 89. telefoon 69290. PoUtie-alanrmummer: 64666. Gemeen te iy be Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandag* van 9.30 tol 4.39 uur. en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 830 uur. Zondags ge- sloten RJ£. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend ieder? dag ibehaiv», maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond 1 behalve dondér- aags en zaterdags) van 7 tm 830 uur Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur; zonda gen van 2 tot 5 uur. Expositie eigen "werken. Kersttentoonstel ling „Met meesterhand gete kend" t/m 20 jan. 1857. BIOSCOPEN Monopole, 3, 5. 7 en 9 uur: „Congo- Desparado's". Passage, 2, 4.15. .7 en 9.15 uur; „De Hofnar". DIVERSEN Musis Sacrum. 8 uur: Feestavond van Motorclub Schiedam. „Vader Abraham had zeven zo nen", zo werd vrijdagavond met veel voetengetrappel en handenge klap uit volle borst gezongen In het clubhuis St. Joris Doele. En het bleef niet bij Vader Abraham: „Klokke Roeland". „Jan, sla je vrouw", „Daar was eens een meisje loos" enz. enz. klonk opgewekt uit de kelen van een dertigtal ouders van leden en nud-clnbhulsleden, dïe o.a. op deze wijze hun oudejaaisbjj- eenkomst opluisterden- Onder supervisie van de heer Ka rei Schol ten en met de stevige aanpak van twee jeugdleiders wa ren de ouderen al heel spoedig op temperatuur gebracht voor een vro lijke feestavond, waaraan allen ac tief en met overgave deelnamen. Het was verrassend om te zien en te horen hoe spoedig er een ge zellige groep ontstond, die tot een aardig klinkende samenzang kwam en met overgave de gezelschaps spelletjes bedreef. Altijd was er wel weer iemand, die als gangmaker fungeerde (zo* nodig met een dolkomische schets), zodat de avond met zingen, dansen en spelen omvloog. Zo nu en dan werd er even gepauzeerd om de inwendige mens te versterken en dan ging het weer vrolijk en op gewekt verder in de feestelijk ver sierde zaal, waar grote - kleurige plakwerken door de kinderen op de middagbijeenkomsten gemaakt- aan de wand hangen. Stellig heeft - déze avondweer eens bijgedragen tot het verstevigen van het contact, zoals Karei Schol-, ten cs. dat nastreven. Overigens we willen het nóg even zeggen was dit sléchts één van de vele bij eenkomsten. dié in deze weken op het programma staan. Vanavond b.v. trekt de werkende jeugd, van leer op een oude j aarsbij eenkómst, As elk joar holdt de Grunneger verainen Grunó op zoaterdag 5 jannewoari neijoarsverziede in het Volksgebouw. Speuld wordt *n pel- zaaierg bliedspul in 3 bedrieven van Karl Bun je onder laiden van mej. Dien Vennik. Onder laiden van mej- Vennik zeilen De Liesters ook zingen. De traktoatsie bestait weer uut Grunneger _kouke en. olie wieven. Noa ofloop is er bal. De leden mouten heur ïidmoatschaps- koarde mitnemen. In spoedgevallen zijn dit week einde de volgende artsen te raad plegen: J. A. H. v. d. Berg, Lange Nieuwstraat 175, tel- 68881; J. J. G. de Maeyer, Burg. Knappertlaan 30, tel. 68163; H. J- Ormel. Singel 76, tel. 68250 en G. W, Ormel jr.. School straat 5, tel. 64244, Geopend is apotheek Gouka, Hoogstraat 29, die ook op maandag de nachtdienst waarneemt. Na de overwinning op Blauwwit, slaagde IIDVS er 2e kerstdag in, om bet in de ere-divtsie spelende NAC in een goed gespeelde wedstrijd'voor de volgende ronde van de KNVB- beker uit te schakelen. Wij z{jn ge neigd aan te nemen, dat het elftal zijn tijdelijke Inzinking weer te bo ven, begint te komen. En dit is nodig, omdat zondag de strijd moet worden aangebonden te gen Rigtersbleek in Enschede, een tegenstander, die vooral thuis moei lijk te bedwingen is. Het is nog niet bekend of Broeders, (die woensdag uitviel) cn Van der S'iot van de partij zullen kunnen zijt,. Gelukkig beschikt Hermes over enkele prima reserves. Hoe het elf tal dan ook zal zijn samengesteld, het zal zich geheel moeten geven om de zeer kostbare, maar ook zeer kwetsbare plaats op de ranglijst zon dag te bewaren. Dat kan, als er met overtuiging wordt gespeeld. De wed strijd begint om half drie. Het 2e elftal haalde vorige week het,stoute stukje uit, om met enkele invallers ADO 2, de leider van de af deling, te kloppen met 60. Zondag om 12 uur speelt het thuis aan.de DamJaan tegen EDO 2. Het zat goed doen zich'niet op de uitslag van zondag j.L te richten, maar op de wedstrijd van zondag a.s„ want ook EDO behoort tot de sterksten van de afdeling. Het 3e elftal speelt om 11 uur te gen Overmaas 2,-uit. Kan het volle dig uitkomen, dan. moet hier heslist gewonnen kunnen worden. Het 4e elftal speelt om 12 uur aan de Laan Spierihgshoek tegen ODS 3. Voorde opmars naar de bovenste plaatsen is het nodig dat van deze tegenstander gewonnen wordt. IN MONOPOLE: Desperado's in de Congo In „Congo-desperado's" kan men zien, wat voor uitwerking de intre de van een beeldschone mannequin in eeri jungle-wereldje vanlouter misdadigers heeft, In het hartje van het Afrikaanse oerwoud ligt Con'gotanea en omdat deze plaats geen uitleveringswet .mt. hebben dieven en moorde naars daar hun toevlucht gezocht. Daarom verschijnt Virginia Mayo als heupwiegende schone ook niet voor niets in deze van a1)es en ieder een verlaten jungle. Men fluistert, dat zy een moord begaan heeft doch dit wordt later ontzenuwd. Enfin, de toffe jongens van Con* gotanga erkennen de gevaren van hun eigen omgeving, een ieder slooft rich danook -uit om het meisje te beschermen, wat tot opstanden en moordaanslagen leidt. Virginia heelt echter ten paar goede (en mooie) ogen in haar. hoofd en ten slotte mae een jonge ingenieur, die alles voor zijn baas en niets voor de mis dadigers over heeft, daar héél diep in kijken. Aan de intrige valt wel spanning te beleven en Virginia Mayo speelt aardig de juffrouw aan wie niet veel meer te vertellen valt dóch de enscenering en de kleuren zijn net iets te weelderig om het. ver haal erg aannemelijk té maken. Peter Lorre valt op in zijn rol van lusteloze en ridicule politie-chef, die op het laatst toch niet zo onver schillig blijkt als hij zich voorgeeft. Biljarten In de voorwedstrijden van het Dis- trictskarnpioensohap 2e.klasse libre zijn gisteravond in het clublokaal van DCV onderstaande partijen gespeeld - De Wint-sr 150 75 25 14 3-04 De Koning 150 150 25 22 6.00 De Uitslagen, van de partijen gespeeld Ö.d. 21/12 zijn als volgt: Dijkshoorn 150 150 22 31 6.81 De Koning 150 75 22 17 3.40 De partijen, welke gisteravond in Maassluis gespeeld zouden worden, zijn verzet naar 7 januari a.s. Ned, Hervormde Gemeente. Grote Kerk: 10 uur ds. A. Hoffman en 5 uur ds. H. W. Hemmes. Nfieuwe Kerk: 10 uur ds. J. Gras en 5 uur dr. L. J. Cale nder. Westerkerk;- 9 én 10.30 uur ds. J. D. Sm ids en 5 uur vie. A. J. Plug. Vre- deskerk: 8 en 10-45 uur ds. J. G. Jan sen en 7 uur ds. A. Hoffman, Pr. Ma- rijkeschool (Nieuwland): 10 uur dr, L. J. Cazetnier. Ketheh.10 uur ds. P. 3. de Bruijn. Geref. Kerk. OosterJcerk: 19 uur dr. E, D- Kraan (Vlnardngpn) en 5 uur ds. w. A. Krijger. Plantagekerk: 9.30 uur ds- E, .3,Oomkes3ejt.4:AO uurds. 5. Na- wijn. JtïlSftrtakèrk: 10 uur ds. W. A. Krijger en 5 uur ds.rE. J. Oómkes. Ket- hel: 9.30 uur ds.' J.Nawijn en 2.30 uur ds. E. J. Oomkes. Zlekendienst gemeente-ziekenhuis, 7 uur ds. w. a. Krijger, Ned. Herv. Geref, Evang. Gebouw Irene: 10 en 4 uur eerw. heer K. Asmus (Zwyndrecht). Ned. Prot. Bond.' tVestvest92: 10.30 uur mej. dr.-J. W. Herfgt (Haarlem): 7 uur ds. 3. A: Hebly. Avonddienst Nieuwland, Evang. Luth. Gemeente. 10 uur ds. S. G. v, d. Haagen. Oud-Kath. Kerk. Dam 28: 10 uur Hoogmis. Chr. Geréf.Kerk. Kerkgebouw Wa- r3n.de/B_K.-laan10 en 530 uur ds, A. Zwiep. Chr. Geref, Gemeente. Volksgebouw Tuin Ia an: 10 en. 4 uur ds. M. J. Mid delkoop. Oud-Gerat'Kerk. Jeugdhuis Lange Haven 97: 10 en 5 uur as. F. Luytjes. Baptisten-gemeente. Kerk zaal Lange Haven 59: 10 en 7 uur ds, J. Segaar. Leger des Hei Is. Lange Haven 37: 10 uur heiligingsdienst geleid door briga dier M. E. Crok (uitgezonden door de NCRV)7.30 uur verlossingssa menkom st. Jehova's Getuigen, Volksgebouw Tuin- laan: 2.30 uur Wachttorenstudie. On derwerp: „Huwelijksverplichtingen en echtscheiding". Woensdag: 8 uur Dienst- vergadertng en Theocratische bedie- ningsschool, BH de distilleerderij van Coe bergh en De Bruijn aan de West Frankelandsestraat 15 is gisteravond omstreek zeven uur eenbrandje geweest. Door oververhitting van de schoorsteen is de bouten vloer van de eerste etage rond deze schoorsteen In brand g raakt, waar door een. groot gat ontstond. Dé eerste etage wordt gebruikt voor de opslag vati licht emballage materiaal. 0.a. lag er veel houtwol. Was de brand later ontdekt, dan was er een fikse brand ontstaan, maar dank zij 't feit, dat er over gewerkt werd, was er direct per soneel bij de hand om het vuur aan te grijpen- De brandweer kwam met de nevelblusser en bluste het laatste vuur. De schade bleef nu beperkt tot de vloer. Op de Broersvest voor de Hema is gisterochtend de bromfietsrijder W. M. M., die moest remmen voor een autobus, geslipt op het gladde wegdek en tegen de bus opgereden. Hij kreeg kneuzingen aan de lin kerheup en is door- de GG en GD geholpen. Bij de gemeente-reinigingsdienst aan de Buitenhavenweg wachten twee honden op hun eigenaar. Het zijn een witte keeshond, daar in de buurt aangetroffen, en een zwar te bouvier, reu, die bij de Hema rondzwierf. Geboren: Adrianus J. z.v. A. F. Sprong en «T. H. v. d. Broek; Rob- by, z.v. H. W. Duijn en H. A.. F. Putters; Maria J. C. d.v. T. C. de Vette en J. E. Keijzer. - Overleden: H. C. Breve, 61 jr, vr. v. J. H. A, Kreuger; W. F. v. d. Linde 82 jr; A. M. H. van Rhijn, 67 jr, vr. v, A. Klein; F. Brouwers 55 jr. Rarinsvansst berichten Vertrokken ter haringvisserij; VL 7 P. Keus (ter trawlvissery). Na 1 januari zullen naar 't Kanaal vertrekken: Vl 29 en VL 115. ROTTERDAM De heer Joh. H. Nafkens (KVP) heeft bedankt als lid van_.de Rot terdamse gemeenteraad. Hu is van plan in Zwitserland te gaan wonen. Als zijn vermoedelijke opvolger wordt dé heer J, Willemsen ge noemd. Vermoedelijk jeugdige personen zijn gisteravond binnengedrongen in het oude schoolgebouw aan de Dordtsestraatweg. Koffers en kisten met goederen van het Rotterdams Toneel werden opengebroken en be schadigd. De inhoud werd door het gebouw verspreid.. Er wordt niets vermist, doch de toegebrachte scha de wordt op 1000.geschat. Toen gistermiddag omstreeks vijf uur de heer L. J. B-. calculator.te Rotterdam, in de Nieuwe Mathenes- serstraat in zijn geparkeerde auto wegreed,- botste hij tegen de brom fietsrijder K. F. W., betonwerker uit Rotterdam op. Deze viel en kreeg snij won den aan het gelaat. De GG en GD beeft hem naar het Zuiderziekenhuis te Rotterdam ver. voerd. De rijkspolitie te Papendreeht heeft de 32-jarige betonwerker A. M. uit Giessendam aangehouden. Hij wordt er van verdacht ten nadele van zön patroon, de aannemings- maatscnappij „Bato" te Den Haag. in Vlaardingen en Dordrecht bijna anderhalf ton industriekolen en 3D pakken spijkers te hebben ont vreemd. A. M. wordt vandaag voor de of ficier van Justitie te Dordrecht ge leid. Een blik op de ranglijst in de SW-afdeling doet het voor eèn ieder duidelijk zijn, dat er in deze afdeling nog van alles mogelijk is. Het onderlinge puntenverschil is niet zo groot en gezien de lengte der competitie moeten 3 punten ach terstand niet onoverkomelijk zijn. De club „Alkmaar" die zondag bij SVV op visite komt is een dier clubs, welke toevallig ..al wat meer overwinningen heeft geboekt dan de rood-groenen tot op heden en is dus een kandidaat die door SVV zeker verslagen moet worden wanneer bet Jan van Schyndel en z'n "mannen ernst is om het oude jaar goed uit te luiden. Gemakkelijk zal dit zeker niet gaan, daar nog maar al te goed de wedstrijden van de voorbije com petitie' in het. geheugen liggen en waarbij SW beide keren in 't zand" moest bijten. Mén weet dus bij voor baat, dat de Alkmaarders uit het goede kaas gesneden- xijn 'en nog. flink uit de kluiten geschoten zijn ook. Wanneer deze wedstrijd op zijn akkertje wordt bekeken, dan is suc ces bij voorbaat uitgesloten,maar wanneer de Schiedammers nu weer eèns echt ouderwets van leer zouden trekken met de heilige wü om te winnen, dan, ja dan verwachten 'we weer een prima wedstrijd met alle mogelijkheden van. dien. Het 2e elftal gaat naar Haarlem 2. Het 3e speelt thuis tegen DCV 2. terwijl het 4e de reis naar Sliedrecht onderneemt., Te bevragen aan hei hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9— 12.3D en 26 uur: Portefeuille, kïn- derportem.; 2 aktentassen met inh., baaltje lijnzaad, regenbroek, sjaal, bril. Te bevragen bij de vinders; Be drag aan geld. Krabbendam, Steen straat. 23; bedrag aan geld, Hendriks; Prof. Kamerlingh Onneslaan 179b; broche. A. Krijger. Tuiniaan 98; armband. Schellevis. Mathenesser- dïjk 74, Rotterdam: herenpolshor loge. G. van Beesten, St- Jacobs Gasthuis, BJCJaan 59; sleutel. G. Bakker, v. Dijckstraat 23c; bril. 'v. Tilburg, Willem Brouwerstraat 2; kin der bril, A. Jansen. Marïastraat 82a; witte das, H. Opscboor, Hob- bem astraat 8; 2 'paar nylons. Th. Schippers, Rotterdamseri ijk 285a; ge kleurde sjaal, E. de Winter, Marïa straat 36; rood-groene sjaal, J, Vij- geboom,. Lekstraat 7; wit laarsje (R-), J. Speksnijder, Leibnitzstraat 19; witte bok, v. d. Linden,. Groe- nèlaan 125b; rode handschoen. Bronkhorst, Kembrahdtlaan 32d; glacé herènhandschoen (R), C- Berkhout; Frans Halsplein 17b: kin. derwant (R), .H. Dubois. Lekstraat 68c; gebreid handschoentje (R), B. v. d. Zee, Kortlandstraat 15/16; glacé _dameshandschoen, v. d. Kooi. St, Liduinastraat 62; grijze want <L>. H. v. Dijk, Hoogstraat 170; bruine kin derwant (L), H„ Prein, Hoofdstraat 89b; wit wollen kin- derhartd&hcoen, J. Immers," Nic. Beetsstraat 37j; groen' wantje, G. Ouweneel, Marconistraat 73b; lees boek,1 Janse, Vlaafdingerdük 21a;* kano,- Degeling,- Herenstraat 25/12; bromtol, 'D. de Boer, Potgteterstr. 33; led. bal. Harreman. Potgteterstr. 10a; 3-wielig.kinderfietsje,'Krabben dam, Rubensplein 17b; groene auto ped. Wetstdijk, Westfra'nkelandsestr. 73; 'autoped, v. Antwerpen, Aleida- straat 130b; aktentas met -inhoud, v.' Hagen, Grofbaan 61: groene por- derhandschoen, J- Immers, Nic. tem. met inhoud. J. v. d. Bout, Ploegstraat 5; toilettasje, G. Berger, Broersveld 178; portem. met inh., Smal,.. Boezecnkade 24. R'dam; por tem met inh., P. M- v. Eijk. Kethel* straat .31; kindertasje met inhoud, K. Teerds. Snelliussingel 42; pOrtem. portier Passage Theater. Zn Rotterdam kan men weer door f Financiën, mej. mr. JZeelenberg, een vrouwelijke ambtenaar van de gistermiddag in het stadhuis de tra- burgerlijke stand in het huwelijk j ditie weer voortgezet door mej. mr, worden verbonden. Na Suze Groene- A. C. Olivier en de heer V. Sthee- weg en mevrouw Schouwenaar- j man. med. drs., in het huwelijk t# Fransen heeft onze wethouder vanverbinden. SCHIEDAM De notarissen Sj. S. VAN DEK WERF te Tilburg en' A. S. H. A. BLAISSE te Schiedam,, zullen op vrijdag 4 en' 11 januari I957„ resp. bij veiling en afslag, telken? des v.m. .11 uur in het gebouw „ARCADE" (Nederl. R.K. Volksbond), Lange Haven 71 te Schiedam, in Bet Een pand, bestaande uit be neden- en bovenwoning en erve. te Schiedam, Prof. Ka- merlingh Onneslaan 175 a-b, groot 1 are 74 centiaren. Verhuurd: beneden voor 58,40 en boven voor 54.85 p. maand. Voorts zal notaris Blaisse voornoemd, op dezelfde da gen en tijden en plaats in het openbaar verkopen: Een woonhuis en erve, te Schiedam, Grofbaan 87. groot 65 centiaren. Verhuurd voor 4.65 p. week. Aanvaarding en betaling 11 februari 1957. Inlichtingen, en toegangsbe wijzen ten kantore van no taris Blaisse, Nieuwe Haven 149, te Schiedam, tel. 68116. Te koop gevraagd Te koop gevraagd alles uit Opoe's tijd. Koper, porselein en aardewerk; kristal, kle den, tafels en stoelen. In- en verkoop. Handelshuis „De Kogel", Singel 203, Schiedam Te koop aangefa. Naaimachines koopt ti by de vakman. Voor Schiedam bet vertrouwdste adres A. van Leeuwen. Hoogstraat 62, te lefoon 65783. Reparaties on der garantie. Betaling in overleg. Te huur aangeb. Voor uw feesten geen stoelen lenen bij de buren maar bi] ons kunt u ze huren. H. J. Stentler, stoffeerderij, meu belmakerij, annex reparation W. Frank elandsestraat 79, te lefoon 69974. Personeel gevr. Gevraagd zo spoedig moge lijk een slagersjongen. Sla gerij Streurman. Oude Maas straat 13, tel. 67519. Permanent Wave Hélène Permanent met toe stel, het beste wat er is, com pleet 5.stroomloos 7.50. Op vertoon van deze adver tentie./ 1.— korting! Dames- en herenkapsalon „Hélène", Rembrandtplein 22, telefoon 57170. Fotografie Voor pasfoto's naar K, Vuuren. Hoogstraat 106, tele foon 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. Rolfilms vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films. Foto K. v. Vuu- Hoogstraat 106. Diversen Zakenman, 4.0 jaar. 2 kinde ren. zoekt hulshoudster. 30— 40 jaar. Br. onder no. S 540, bur. van dit blad. Een voorspoedig 1957. Gebr. Simons, sinds 1Ö29 de aller-, sterkste schoenreparatie. Stikwerk aan tassen enz., di rect klaar. Broersveld 12, tel.. 66840. b.g.g. 38545. Alles op het gebied van glas in lood Aa-Ve Glas-in-lood bedrijf, West Frankelandse- straat 16, telefoon 66280. Laat uw spiraal vermaken tot modem opklap- of kantelbed. Prima afwerking, als nieuw terug. Het goedkoopste adres DIJK. Groenendal la (Broers- yeldpad). telefoon 67028 (na 6 uur. telefoon 66738). Ledi kanten, matrassen, opklap- bedden, hutledikanten, kam- peerbédden enz. Kom een* praten. Inlijsten van platen en foto's, en aquarellen, schilderijen. Scherpe prijzen en tocb twea Van Loenen voor verf. Da iaak met de vakkundige voorlichting. Dam 41—43, te lefoon 8619i

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1956 | | pagina 2