in Schiedam gestart Utopischewensen vast naar voren gebracht Damclub Schiedam doen Ouderavond met film van Goeman Borgesiusschool Jeff Chandler maakt zijn schip Gevecli tsklaar De valse munters Koerierstars PAKHÜISPERSONEEL GEVRAAGD LOFWAARDIG EXPERIMENT Geen duplicaat KERKDIENSTEN Wie heeft iets verloren? Het voorbeeld Proeftijd Jeugd-dagen PIANO'S - ORGELS Gemeentewerken speelde voor toneelwedstrijd De juniortest Bedrijfsongeval Artsen op zon. PASSAGE-THEATER VERTOONT: Bevolkingsloop in december ln Monopole: Jaarvergadering Memento Mori Tanker Kosicia gedoopt en overgedragen Laskabel gestolen Toki Horvath Opent vrijwillige verkoping administratieve kracht NU NOG MEUBELKOOPJES Grote Markt 19-21, Schiedam Zaterdag 26 januari 1957 55 55 Schiedam heeft er gisteren een tweede „gemeenteraad" bü gekregen: een Jeugd-gemeenteraad, die door het zelf nog erg prille Politiek Jongeren Contact Schiedam in het leven is geroepen. In de kleine, maar wel sfeer volle raadszaal van het Stadhuis, de zetel van de „grote" gemeenteraad, heeft gisteravond dan burgemeester mr. J. W. Peek de officiële opening verricht van deze Jeugd-gemeenteraad, die overigens nog in het experi mentele stadium verkeert en ondanks de voorbereiding nog niet geheel uit de grondverf Js gekomen. Zo is ook de definievë vorm nog niet ge vonden; daar zal nog later over beslist moeten .worden in het F.J.C.S. Opvallend was overigens wel de grote belangstelling die er bestond voor deze pas-opgerichte gemeente raad. veel groter d3n bü de by een' komsten van de „grote" raad. Dit is echter wel een gunstig teken daar het streven van de FJ.C.S. juist is. naast het leggen van hechtere con tacten tussen de jeugd-afdelingen van de bestaande politieke partijen en het leren kennen (en hopenlijk waarderen) van eikaars standpun ten, het vergroten van de belang stelling onder de jeugd voor de praktische politiek. De publieke tribune was nu ge heel gevuld (wat anders maar zel den het geval is) met in hoofdzaak jongere mensen! zodat de belangstel lenden zelfs in de vergaderzaal plaats hadden genomen. Ook van de zijde van de politieke partijen was belangstelling, getoond.. De start was dus wél gunstig. Hóewei de-vergaderingen van de Jeugd-gemeenteraad, evenals die van de „oude broer*' in de raadszaal zullen piaats hebben, zal de P.J.C.S. met dezeraad geen afspiegeling worden van- de gemeenteraad. Er zullen wel gemeentelijke problemen ter sprake kómen, maar dan alleen in'zoverre deze van belang zijn voor de jeugd. Hierover zullen-de jonge raadsleden dan; vrijelijk met elkaar kunnen discusiëren - zonder overi gens verantwoording te dragen voor hun meningen. Bij de korte bebatten van gisteravond is echter wel geble ken dat-de principiële standpunten Ned. Herv. Gemeente, Gróte kerk 10 uur ds. J. D. Smids en 5 uur ds, A. Hoffman.^ Nieuwe kerk: 10 uur ds. H. w. Hemmes (H. Doop) en,5 uur.dr. L. J.. Cazemier. Westerkerk: 9 en 10.30 uur ds. A. J.; Plug en 5 uur ds. J, Gras. Vredeskerk: 9 eri 10 J5 uur ds,.j. g. Jansen en 7 uur ds J...W. van Swig- chum. Pr. MarUkeschool (Nieuwland): lf- uur ds. A. Hoffman, Kethel: 10 en 7 uur ds- P. J. de Bruijn." Geref. Kerk. Oosterkerk: 10 uur ds. E. J- Oomkes en 5 uur dr. K. J. Kraan fKotierdorri). Plantageberk: 9.30 uur ds. G- Brinkman en 4.30 uur ds. E. J. Oóm- Jces. Julianakerk: -10 uur K. J. Kraan ezi 5 uur ds. ..G. Brinkman. Kéthel: 9.30 uur ds. G.. Koenekoop (Rotterdam-Z.V en 2.30 uur ds. G, Brinkman. Ziekendienst gemeente-ziekenhuis. 7 üur ds. A..Zwiep, Ned. Herv.- Geref. Evang., gebouw Irene: 10 en 4 uur ds. D.'B, van Lok horst (Bergschenhoek). Ned. Prot. Bond. Westvest 92: 10.30 uur ds. J. A. Hebjy: wijkcentrum Nieuwland: ,7 uur, ds. J. B. Schouwink. Evang. Luth. Kerk. 10 uur ds. S, G. van der Haagen. - - Oud-Kath. Kerk, Dam 28: 10 uur Hoogmis. Jehovah Is- Getuigen. VolksgebouW Tuinlaan: 2.30 uur Wachttorenstudie, onderwerp: „Brengt uw offeranden des lofs op juiste .wijze". Woensdag 8 uur dienstvergadering en theocratische be- dieningsschool. Chr, Geref. Kerk, Kerkgebouw Wa- rande/B.K.-laan10 uur ds. A: Zwiep (voorb. H. Avondmaal! en 5 uur ds. A, Zwiep. Chr. Geref. Gemeente, Volksgebouw Tuinlaan: 10 en 4 uur ds. M. J. Middel- Oud-Geref. Kerk, Jeugdhuis Lange Haven 97: 10 en 5 uur ds. F. Luytjës. Ba-uisten-Gemeente. Kerkzaai Lange Haven 59: 10 en 7 Uur ds, J. Segaar. Leger des Heils. Lapge Haven 27; 10 uur heillglngssamenkomst en 7.30 ver- lossiaigssameh komst.: Gerrit Verboon- straat: 6.30 uur openluchtsamenkomst o.l.v. majoor en mevr. J. H. Drentje. Te bevragen aan het Hoofdbureau van ^Politie te. Schfedam. tussen 9 en 12,30 uur en van 2 tot 6 uur: Witte sjaal; blauw-grijze. capuchon; l paar groen-witte kinder wantjes; beige kinderwantje (r);.doos roet foto's. Te bevragen bij de vinders: Kettinkje met hanger. De Bruijn, Groen van PrinstererJaan 41; uitmon stering van sergeant Kon Marine, L. Vlug, Oude Maasstraat 1 b: dames armband, Speksnijder, Leibnitzstraat 19a; zilveren medaille, P. Oosterman. Hoogstraat 122; gaskabeis van auto, Machinefabriek, v. West. Nieuw Mathe- nesserstraat 18; portemonnaie met in houd, Hodes, Spoorbaanstraat26, Ke thel; kinderschooltasje, C. van Vliet, Singel 215 b: aktetas met inhoud, v. d. Hoeven, Lorentzlaan 58 b; portemon naie met inhoud, N. Scholte, Alb. Thymstraat 39 b; herenportemonnaie met inhoud, C. Salij, Boerhavelaan 106 b; wagentje, H Handstede. Lek straat 1b; autoped,, van Maurik, St. Liduinastraat 39 a; sleutel, Plooij. Hargsinge], 17sigarenaansteker, Boete. Lindenlaan: 15, Kethel; stuk rookspek, De Roo. Beijerlandsestraat 43;onder stel' van kinderwagen met bakje, P- Krul, Rotterdamsedyk 237 b; 1 paar rood-blauwe - kinderwantjes, Koedoot, Marconistraat 6 a; blauwe linker want, D. Weber, "W Frahkelandsestraat 89 b; rood kinrtervvantje (r). F. Huisson. Rot. terdamsedUk 250 a; bruine vilt-Iederen handschoen (1-V J. v. d Berg, Ooster- straat 24; glacé handschoen, D, Haring, Singel 37; 1: paar witte kinderwantjes. Onder de Linde, .Rozenlaan 13; blauw met wit wantje (r.), Van Leeuwen, SchietJamseweg 2; i paar glacé dames handschoenen blaüvv-zwart, v. d. Vlies, kiosk in de BKIaan; wit kinderwantje en want met zwarte stippen, Van Til burg,'W Brouwerstraat 2h; groen lede. ren damesbandschoen (r.). Th. van Dru- ten, dr. Zamenhofstraat 34; 1 paar meisjes wanten, mevr. Stiturman, Rem- br«ndtlaan 188; rode sjaal. G.; Baas, Hogenbanweg 33 d; padvinderspet, L. Harreman. Potgieterstraat 10 a; 1 paar half afgebreide sokken en 1 knot wol, v ,d, Haar, Maasdamseslraat 10 b; wit gymschoentje J' Gunnewegh, Rot- terdamsedljk 305 b; rood-witte- sjaal, W Breedveld, Kon. Wilhelminahaven 12, Vlaardingen; gele zijden sjaal, B. Puiters, Eendrachtsstraat 6 b; groen- rood geruite sjaal. LJ Bakker, Potgie- terstr.at 38 b;- sjaal, rood met zwarte strepen. Onder de Linde. Rozenlaan. 13; oranje haarstrik, Klaassen. Populieren- laan 52; padvindersriem. D van Stra- «nv Rozenlaan 20; zwarte hond met bruine poten, Dirkzwager, dr. Nolet* straat 6: 4-kleurer.potlóod, J, Versen- aaal, Urkersingel 16 b, Rotterdam van de vertegenwoordigde partijen, hier scherper naar voren zullen springen dan in de echte gemeente raad. In deze jeugdraad zijn vertegen woordigd de Nieuwe Koers (P:v.ri.A), de J.O.-K.V.P., de C.H.-J.G. en de J.O.V.D.; de A.FL-J.O.S. is nog in oprichting maar zal zich ook wel in dit-gezelschap voegen. Het idee is dat elke'„fractie" uit drie man zullen bestaan, maar deze samenstelling was gisteravond nog niet bereikt. Ook was het plan dat een neutraal' persoon als voorzitter zal optreden, maar deze was nog niet gevonden zodat de heer M. de Bruyne (J.O.rV.D.) de voorzitters hamer zwaaide op zeer verdien stelijke-wijze overigens. Als secreta resse niet-raadslid zal optreden mevr. Boerman. In zijn openingsrede prees burge meester Peek het initiatief van de jongeren om wat meer belangstel ling onder de jeugd te wekken voor de politiek. Want er is al meer ge klaagd dat de interesse in de behan deling van de gemeentelijke vraag stukken minimaal, of nihil is. Dit is wel te verklaren uit het feit dat het raadswerk thans veel minder spec-, taculair is en meer op de technische- besturing van de gemeente ingesteld. Maar de hierdoor ontstane kloof tus sen overheid en gemeenschap is niet van gevaar ontbloot. Datde jeugd nu de kloof wil overbruggen is zeer prijzenswaardig. Verder kwam mr. Peek mét de zeer praktische raad om vooral het voorbeeld van het werk" van de ge meenteraad' in Schiedam niet tot voorbeeld te nemen. Immers, in een grote stad is de' raad te groot, dan dat er op de vergadering uitgebreid gediscussieerd kan worden. Het be langrijkste werk wordt verricht in de commissies en bij de openbare zittingen is men uitgepraat en 'dé meeste voorstellen gaan geruisloos „onder de hamer" door. Daarom zal het voorbeeld van de raden van de kleine gemeenten veel vruchtbaar der zijn voor de jeugd-gemeente raad.- Voorzitter De Bruyne zette hier bij uiteen dat nog nader uitgemaakt zal worden hoe de nieuwe raad zal werken, maar hij dankte burge meester en wethouders voor alle ondervonden hulp. De P-J.C.S. was een proeftijd van een jaar gegeven.' dit zal een stimulans worden om zo. spoedig mogelijk met resultaten ie komen. Nadat nog de fractie-voorzitters, dc heren J. Bos van de J.O.-V.D,, L., Verhey. van de. Nieuwe Koers, H. Metaal van de «J.O.-K.V.P. en K,. C. L. Kok van de C.H.-J.G. in het'kort hun standpunten hadden gegeven over de taak en de mogelijkheden van de Jeugd-gemeenteraad, hiêld dc heer H. Metaal' zijn inleiding óver „De politieke en maatschappe lijke belangstelling van de jeugd." Hij zette uiteen hoe o.a. door de industriële ontwikkeling het maat schappelijke leven was vervlakt en de belangstelling voor hét gemeen- schaps-gebeüren vervaagd. Hierdoor was de sociale probleemgroep van de „maatschappelijk ongrijpbare»" (voor Schiedam prècisieerde hij het in' „Hoogstraat-jongeren"!) ontstaan, die buiten elke groëpsbinding staat. Om deze groep belangstellinglozen weer wat meer interesse voor de gemeenschap by te brengen, zag hij feen taak weggelegd voor het gezin, dé kerk, maar ook voor de overheid. Euzoals burgemeester Peek de jongeren een advies had gegeven voor de inrichting var» dc jeugd- gemeenteraad, zo kwam de heer Metaal met voorstellen aan het ge meentebestuur om de jeugd weer in het gareel te kr|jgcn: geeft ze meer faciliteiten en sportterreinen! Hij stelde zich voor dat er speelgelegen- heden bij moesten komen en ook een rolschaats-baan. Verder „jon gens-steden" met „ruige terreinen' waar naar hartelust geravot kan worden.* Dan stelde h|j „jeugd- dagen" voor, met gratis zwemmen in het nieuwe zwembad te Kethel, gra tis bioscoop bezoek met culturele en wetenschappelijke films. Bij het uit voeren van deze plannen kunnen de jeugd-organisaties dan wel ingescha keld worden; voor de financiën moest de gemeenlë dan maar zorg dragen met eventuele bijdragen van het bedrijfsleven. „Het klinkt wat als een Utopie" zei de heer Metaal verontschuldi gend, „maar misschien kan hier over gedebateèrd worden?"'Wel, is tenslotte over gedebateerd, maar niet erg enthousiast en overtuigend. Misschien waren de jonge raads leden wat overdonderd, door deze boute voorstellen van de inleider. Verder mag de onwennigheid bü deze eerste „openbare raadszitting" wel als excuus dienen. Irt elk geval Is een begin gemaakt met een experiment in bet politieke leven te Schiedam, dat nog wijde perspectieven biedt. De volgende Vergadering zal op 15 maart volgen. Gedacht is ook act» deelname aan het congres van jeugd-gemeenteraad in Zuid-Holland dat dit jaar Vlaardingen gehouden zal worden; Burgemeester mr. J. IV. Peek opende gisteravond de Jeugd.' gemeenteraad. Van rechts n. links ziet men: P.' C. Tij sen (Nieutoe Koers), ;ff; Metaal (JO.-KVP), voorzitter M. de Bruyne (JO-VD), burgemees ter Peek, K. C. J. Kok (CH- JG) en .mej. J. M. Bijl (CH- JG). Op de achtergrond nog net zichtbaar de „echte" raadS' leden A. J. van Lith en tr. H. W. v. d. Toorn. (Advertentie t.M.) Singel 114—116 - Schiedam Sedert jaren vertrouwd adres Apothekers nachtdienst: apotheek F. H. Backer. St. Liduihastr. 5S. Bellen b|j ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80. teleroon 89290- Politle-alarmnummer: 84666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag {be halve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur-en' iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten.. R.ft. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend iedere dag (behalve ■.maandag) van 2 tot 4 uur: iedere" avond (behalve donder dag en zaterdag) - van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van10 tot 5 uur;zonda gen van 2' tot 5 uur. Expositie „Hiroshima 1945" itot 21 febr.). BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur; „Ge- vechtsklaar". Monopole, 3, 5, .7. en 9 uur: „De valse munters", DIVERSEN Musis Sacrum, 8 uur: Pérs.ver. Romi. Feestavond. Chr- Soc; Belangen, 8 uur: S.V.C. Contact-avond. Arcade, 8 uur: K.D.O. Twintig-jarig bestaan. Irene^ 8 uur,: Pers.ver, Vegla. Con tactavond', Tivoli, 8 uur: Singelkwartier. Fees- telijke prijsuitreiking. In hét kader van de toneelwed strijd van de Schiedamse Gemeen schap heeft de personeelsvereniging van Gemeentewerken vrijdagavond in Musts Sacrum ongevoerd de klucht in "drie bedryven „Anne- marie.zeg 'jy' 't maar" van Hans Nesna. Een niet zo talrijk publiek is er getuige van geweest, dat de tonelisten zich met overgave aan het grappige spel wijdden, onder regie van de heer J. W. Linkels. Het" huwelijksbureau Fortuna speelt een belangrijke rol in deze vermakelijke'., geschiedenis. Tante Eveline (mevr. Kruisbeek) en oom Theodoor (Cor Tilborg) hebben el kaar de belofte'afgedwongen nooit en te nimmer in het huwelijksbootje té zullen stappen in verband met een vreemd testament, dat de trouwlustige een groot kapitaal in de schoot werpt. In deze bepaling gaan Veel grappige verwikkelingen, schuil, die 'de clou van het verhaal uitmaken. Daar het hier toneelwedstrijd betreft en ons zulks verzocht is, 'onthouden we ons van een oordeel over het vertoonde, spel,^ d.at de aanwézigen well vèrmocht"*: te be koren. De voorzitter van de Sectie Toneel van de S.G.. ir. W.. E. Hoek. hield een korte toespraak aan het begin van de avond. Door eon 14-6 overwinning op bet ;0p de derde plaats staande CDR Z, heeft het eerste tiental van de Damclub „Schiedam" deze weck het kampioenschap van de eerste klas veroverd. Hoewel nog een wed strijd gespeeld moet worden kan geen enkel ander tiental „Schiedam" meer voorbijstreven of gelijk komen. Dit is voor de eerste maal ia het 25rjarig. bestaan van „Schiedam" dat het haar gelukt is om op deze plaats beslag.-te leggen. Voor de verenigingis dit, overigens het mooiste cadeau wat men haar. bij het 25-jarig jubileum zou 'kunnen aanbieden. - Binnenkort zal „Schiedam" dus promotiewedstrijden moeten 'spelen voor een plaats, ih :dë hoofdklasse. De rode lantaarndrager daar is al bekend,"n.l. DOS' uit Rozenburg. Het wachten is alleen nog op de kampioen le klas uit het district Gouda, Zodra déze bekend is. zul len de drié tientallen voor één plaats in de hoofdklasse móeten gaan vechten. Het eer3te tiental van de Damclub „Schiedam" heeft deze competitie in de volgende opstelling gespeeld; 1. W. M. Pranger,'2. J. C. Onink, 3. J. de Wilde, 4. A. v. d. Moer. 5. J. v. Tilborgi 6. J. Westerveld, ,7. L, Vrijland. 8. E, 'v. Hoek, 9. J. ,v. Wal- sum,'10. C. W. Sleeuwenhoek, le reserve D. v. d. Spek. De eerste prijsvan de. tweede ronde in de •juniortestwedstrijden yan de SSV is gewonnen door. PPSC niet90 punten, tweede werd - Ex celsior *20 85 pnt. en 3 -SFC 80 pnt, De „uitslag van -de ,C-klasse; was: 1. Schiedam 75 punten; 2. Excelsior '20 75 pnt. .en 3. PPSC 74 pnt. Voor het bezit van de wisselbeker, die vorig jaar door Schiedam wérd gewonnen, zal de strijd tussen 'de oudste vbetbaljuhioren, de .A's, woensdagavond pas-zekerheid bren gen. De meeste kans óp het ereme taal hebben. PPSC (totaal 164 pnt.) en Excelsior '20; dat 160 punten heeft. De heer P. Smit zal woensdag avond om half acht in d£ cantine van Martinit weer een .inleidend woord spréken. 1 Bij de nieuwbouw van M. Conm's Wijn- en 'Spiritualiënhandél aan de Nieuwe- Haven heeft - gistermiddag omstreeks twee uur een bedrijfs ongeval plaats gehad. Drie: mannen, waren bezig een' zaagmachine op een vrachtauto te laden, met ge bruikmaking van twee binten. Doordat een der- binten brak. viel de machine om en de heer'M. J. B- werd hierdoor in. de .ruggeraakt en, gewond. Hij j-is naar het" Ge meenteziekenhuis -overgebracht- - In spoedgevallen zijn dit week einde de 'volgende artsen té- raa'd- plegen: D. Houthuysén jr. - Sw'am- merdamsingel 43, tel. 68516:W, T. P, Nijenhuis, Burg. Knappertlaan 154, tel. 69880 en Ch; A. Poll, Tuin laan 92,"'téli6785$.'- Geopend ds de apotheek F. H. Backer, St. Liduinastraat .58, die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waarneemt. :-.v De belangstelling voor dè ouderavond van de Goeman Borgesiusschool .vrijdag in Irene was bepaald teleurstel lend. "Ook aan de bestuurs- Advertentie l.M.) Bestrijd UW PIJNEN met: De laatste oorlogsfilm, is nog niet gemaakt. Na een betrekke lijke rust in deze sector, is de activiteit weer opgelaaid. Hol lywood bedacht ons nu met „een heldendicht van de Stille Oceaandat prat gaat op de grootst mogelijke authentici teit en blijkbaar niet steun en instemming van de Ameri kaanse marine gelanceerd is. „Gevechtsklaar" fAlwayall boats) beschrijft het wel en (vele) wee vaii een landingsboten-moederschip, de „Belinda'! en haar aanvankelijk on getrainde. maar spoedig gevechts- klare bemanning. Jeff Chandler speelt de keiharde, maar niet on menselijke commandant Hawks, die zich heeft voorgenomen van de „Be linda"' het beste schip in zijn klasse te maken. Even raadselachtig en on duidelijk als deze figuur blijft het grootste deel van het verwarde (of onoordeelkundig gecoupeerde) sce nario. dat allerlei Spanningen en conflicten suggereert,, dié voor ons nogal onbegrijpelijk zijn gebleven. Climax in de film is de herhaalde aanval der Japanse zclfiboordvlie- gers. De ,,Belmda" wordt getroffen, de kapitein zwaar gewond, maar dank zij de voortreffelijke spirit-en het improvisatievermogen van zijn officieren 'en manschappen kan het slagzij makende schip behouden de rede bereiken. Wie het 'Finse realistische werk ,De onbekende soldaat" heeft ge zien, kan nu beslist goen moment meer geloven in de onware drama tiek en dezorgvuldig uitgemeten persoonlijke heldendaden van „Ge vechtsklaar". Met werkelijke oor logssfeer heeft deze film vrijwel niets te maken. Niettemin is er span ning en actie genoeg om de uren in de" .bioscoop ongemerkt door te komen. In Vista Vision en Techni color, De bevolking van Schiedam i: in de maand december met 43 toe genomen tot 77.383. De loop der bevolking was als volgt: levend geboren 111, overleden 56, vestiging 207 en vertrek 219. Van de 111 boorlingen waren er 49 eerstgebore nen. Dé sterfte naar leeftijd was: 51 van vijftig jaar of ouder en 5 jonger dan vijftig jaar. Bij de .56 huwelijken, die werden voltrokken, kwamen in 33 gevallen man en vrouw beide uitSchiedam, in 22 gevallen de vrouw uit Schiedam en de man van elders en in één geva! de man uit Schiedam en de vrouw van elders. In deze maand werden twee echtscheidingen uitgesproken. Na voltrokken huwelijk wonen de paartjes thaqs: 7 in. eigen, woning. 17 inwonend bij ouders, l inwonend bij vrienden, 4 in onderhuur* en 9 buiten:.de gemeente. In 18 geval len gingen bruid en bruidegom afzonderlijk wonen. Onslow Stevens Is ide "politiechef, die needs meer dan 15 jaar zy» hele persoon inzet om „Het complot der valse munters" (Outside the law) op te rollen, «naar de herkomst van dc valse dollarbiljetten kat» h|| vooralsnog niet achterhalen. Dat inzetten van de. gehele per soon gebeurt bij de hoge politieman zo volledig, dat zijnvrouw en kind er de dupe van worden. Op een zekere dag rijdt zoon Johnny (Ray Dantón). die de goede invloea van- de ouders volledig moet ontberen, in beschonken toe stand met zijn auto een vrouw dood. Na vele jaren gevangenisstraf te hebben opgeknapt, -wordt hij- op erewoord vrijgelaten op voorwaarde, dat hij in het leger van de USA zal dienen. Hij -kijgt de borst vol medailles en neemt deel aan de bezetting van Duitsland. Het aanknopingspunt met het begin van de geschiedenis is,- dat een vriend, die wordt dood ge schoten. meer van de valse munterij afweet.- Johnny keert dan naar Amerika terug om zijn vader, die hij alleen als politieman erkent, te helpen bij het onderzoek naar dé herkomst van de valse biljetten. De zoon spoort dat het een lieve lust is om -té .zien en aarzelt niétop het kritieke moment de revolver te trekken. Hij klaart hét 'wel en'mag als beloning Leigh Snowden aan zijn borst drukken. Vooral hét laat ste deel van de film boeit. De Schiedamse kunstenaars-ge meenschap „S 45" zal van' 2 februari tot en met 24 februari in het Ste delijk Museum- exposeren. De tentoonstelling wordt vrijdag* avond.l februariom, 8.15 uur ge opend door wethouder mf. M. "J- M,.van Kinderen. tiafél ontbraken maar liefst drie leden. De film na de pau ze nam het. grootste deel van dë avond in beslag. Bijzonder kort was' het openings woord van de voorzitter van de ouder commissie, de heer H. Knaapen, die met leedwezen de vele lege stoe len waarnam. Op prettige, onderhou dende wijze gaf dè heer Beneker (die een penningmeester overbodig maakt) vervolgens een jaaroverzicht van de gang van zaken op de school. By de bespreking van de. vakantie-, uitstapjes van de leerlingen "bleek, dat het weer meer dan eens spel breker was geweest. Ter sprake kwam nog het Schoolbuitenhuis in Oosterhout,, waar de hoogste- klasse dit jaar van - 24 tot 29 juli zal ver blijven. Had Sinterklaas er in '55 niet zo best gekleed bijgelopen, in *56. heeft men geprobeerd dit zoveel mogelijk te verhelpen, zodat de kindervriend in een gestoomd gewaad en opge lapte kleding op het feest nog een goede beurt maakte. De voetballer tjes van de school, "die in '55 het kampioenschap behaalden, levérden ook deze keer geen slechte prestatie door bijeen deelname van dertig elftallen als derde te: eindigen. De heer Beneker sprak nog oyer. diplo-. ma-zwemmen, verkeersexamen en schoolradio,.' BU acclamatie werd de heer T. Sluyters als voorzitter gekozen (n de plaats van de heer H.- Knaapen, die z|jn functie neerlegt. Na de pauze konden de aanwezi gen de. radio-hoorspelmannen Wam Heskes en Huib Orizand bewónderen in de film over de Hei de-maatschap pij „Ongebaende Klingen". In de pauze' onderhielden de ouders zich met. de onderwijzers. n 55* De Begrafenis-vereniging. .-„Me mento Mori" heeft in de'Amstelbron de. 120e jaarvergadering gehouden, waarvoor goede: belangstelling be stond. Voorzitter. Hoogéndam con stateerde dat deze oudste'vereniging op dat gebied in Schiedam, spring levend en financieel kern-gezond is. De vereniging voert om verschil lende redenen' geen begrafenissen meer uit maar laat deze door. !de daarvoor ingerichte Óndernemingen uitvoeren of verstrekt een uitkering. Dé voorzitter feleveerde dat dé ge middelde leeftijd, der'leden 55 jaar is en het aantel sterfgevallen per jaar drie. Op de vergadering wérd besloten het 125-jarig bestaan stemmings vol te herdenken, waartoe een spe ciaal fonds gevormd zal worden. Tot nieuwe .bestuursleden werdén ge kozen'de heren Brussaard en. Van der- Zee jr.v a/b TANKER KOSICIA. r- De en- kelschroef geared-turbine tanker „Kosicia" werd gistermiddag tijdens de officiële proefvaart enige mijlen buiten Hoek van Holland in volle zee gedoopt door mevrouw - Th. A. Heusdens-Manshblt,echtgenote van mr; J. Heusdens. burgemeester van Vlaardingen. Daarna droeg ir. B. Wilton namens - Wiltón-Fyenoord N.V, de tanker, de laatste uil een serie van vijf, die-door de Konink-1 lijke/Shell Groep aan Wilton in op dracht was gegeven, over aan Shell Tankers N.V. te Rotterdam. Ir. L. Schepers, één van de directeuren van de Koninklijke Nederlandse Petroleum Maatschappij N;V„ heeft vervolgens dit „produkt van vak manschap'* gaarne aanvaard. Zowel door de directie, van: Wilton Fij en oord N.V. als door die van de Shell werden de goede betrekkingen met Vlaardingen gereleveerd. De tanker is van een nieuw type en bestemd voor algemene, doelein den, zodat het met'betrekking tot de diepgang een groot aantal havens kan bereiken. Dc lengte tussen de loodlijnen bedraagt 161.55 meter, lengte over alles 169.38 meter, groot ste breedte op spant 21.10 m., holte tot bovendek 11.89 m,,'diepgang 9.10 m„ draagvermogen ca. 18.000 ton. De machine heeft 7500 as-paardékrach- ten bij 100 omw. tot 8250 as-p.k. bij 103 omw. De dienstsnelheid be draagt 14,5 mijL.. Aan boord van de! "„Cape Ora", in dok bij. de. Nieuwe Waterweg, is 25 m laskabel gestolen, tér waar de van '150.—. De zigeunerviolist Tóki Horvath, die donderdagavond a.s. mét zijn or kest in de Rivièrahal optreedt, kreeg reeds als driejarig jongetje een uiool ih zijn hand. Hij was zes jaar toen hij voor een publiek speelde. Sedertdien heefthij zich snel ontwikkeld tot één van de grootste Tziganen van deze tijd. Horvath maakte vele buitenland se tottrnées. Tydens de opstand in Boedapest was hij met zijn „banda." (orkest) van dertien musici, in We nen. Hij besloot niet meer naar zijn land terug te keren. Met medewerking van de Rotter damse Kunststichting is nu in Rot terdam het concert georganiseerd, icaarvan een deel der opbrengst be stemd is voor het Rationale Comité Hulpverlening Hongaarse Volk. wegens sterfgeval Nets! P. Schaberg te Schie dam zal- op vrijdagen en 15 febr. 1957 telkens des v.m. 11' uur in gebouw „Arcade", Lange Haven 71 te Schiedam in het'openbaar verkopen bij veiling, en afslag: I.' Het dubbel pand, bevat tende twee woonhuizen met tuin en erf te Schiedam aan de Eerste Tuinsingel 22 ab, strekkende tot en uitgang hebbende aan 2e Tuinsingel, kad, sectie I no. 1037, groot 3 are 62 ca. Verhuurd: no. 22 a v. 68.25 p. m.: no, 22 b. v. 6.71 p. w. Grondbel. 34.71 Straatbel 19.17; Pree. 6.—. II. Het'woohhüis met tuin en: erf te Schiedam aan de Eerste Tulnsingcl 24, strék kende tot en uitgang hebben de, aan 2e Tuinsingel. kad. sectie L. no. 1038, groot 1 are 74 ca. Verhuurd voor 7.75 p.- w. GrondbeL 11.76; Straatbel.. f 6.60; Pree. 2.—, lil. Het pakhuispand met zolders en erf te Schiedam aan- de Schig 9, kad. sectie B no. 1314. groot 91 ca. Verhuurd: parterre met zol der voor 117.—- p. m.; overige zolders voor 102.— p. m. - Grondbél, 22.93; Straatbel. 12.79; Pree. 4.—. De percelen I. én II worden bij de. afslag ook gecombi neerd aangeboden. Aanv. en bet. der kooppen ningen 11 maart 1957. Bez. woensdag en donderdag 6 en 7,febr., 1957 van 19—12 en van-2—4 uur.- Nadere inl. en toegangsbew. tk.v. de. notaris aan de Tuin laan 102 (tel. 68900 Rolfilms vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films Foto K. v Vuu- ren Hoogstraat 106 Te koop aangeb. K-wpi u ojj ae vakman. Voot Schiedam bet vertrouwdste adres A. van Leeuwen. Hoogstraat 62. te lefoon 65783- Reparaties on der garantie. Betating in overleg. Kapstokken 17.—Zo lang de vooixaad strekt grote keus andere modellen. Plate, Grote Markt, Schiedam. Permanent Wave Hélêne Permanent met toe stel, het beste wat er is, com pleet 5.—; stroomloos 7.50. Op vertoon van deze adver tentie .1.— korting! Dames- en herenkapsalon „Hélène", Rembrandtplein 22, telefoon 67170. Diversen Dit is de tijd om meer dan ooit aan uw. toekomst te werken. Vraag de Ver. Leer gangen voor Schriftelijk On derwijs. Tuinlaan 10, Schie dam, tel. 64525 om; een gratis prospectus. Laat uw spiraal vermaken tot modern opklap-of kantelbed. Prima afwerking, als nieuw terug. Het goedkoopste adres DUK. Groenendal la (Broers- veldpad), telefoon 67023 (na 6 uur telefoon 66789). Ledi kanten, matrassen, opklap- bedden, hutledikanten, kam- peerbedden enz; Kom eens praten. Te huur aangeb. Voor uw feesten geen stoelen lenen b|j de buren maar bij ons kunt u ze buren. H. J. Sten tier. stoffeerderij. meu belmakerij, annex reparatïën. W. Frankelandsestraat 79. te lefoon 69974. Fotografle Voor pasfoto's naar fC van Vuuren. Hoogstraat I06,.tele- foon 68720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar Voor het in cellophane ver pakken en het vouwen van. onze textielprodukten kun nen wij enige nette meisjes plaatsen. Prettige omgeving, goede sociale voorzieningen. Kom eens praten bi Textiel industrie Andriesse N.V., IJsclubstraat 13. Kralmgen, of bel no. 117907. Inlijsten van platen en foto's en aquarellen, schilderijen. Scherpe prijzen en toch tweo jaar garantie- G. v. Loenen, Dam 4143. telefoon 66192. Showroom: Vlaardingerstr. 8. Van Loenen voor verf. De zaak met. de vakkundige voorlichting. Dam 41—43, te lefoon 66192. Alles op het gebied van gUa in lood Aa-Ve Glas-in-lood. bedrijf. West Frankelandse straat 16 telefoon 66230. ITHO - SCHIEDAM Afd. Ventilatoren vraagt voor spoedige indiensttreding voor het behandelen der inkooporders, het bijhouden der voorraadadministratie en het voerenvan eenvoudige Nederlandse corréspondentie, .Bij gebleken geschiktheid worden goede" vooruitzichten geboden,. Vereisten: accuratesse; Handelsdagschool-- mulo- of gelijkwaardige opleiding, goed' handschrift. Enige belangstelling voor ,de elektrotechniek strekt tot aanbeveling. Leeftijd tot 22 jaar. Soil, uitsluitend schriftelijk aan ITHO-SCETEDAM, afd. Personeelszaken,. Postbus 21, Schiedam. LAATSTE WEEKI* Gotische clubstellen Gotische huiskamers "Televlsiètafels, draaibaar,, blank met zwapt Gotisch - noten ƒ399.— 57^— Voor flinke krachten goede beloning. Aanmelden: H. Kloek's Zont- en Commissiehandel, Keileweg 22, Rotterdam; telef. 35133, *.-•''savonds telefoon 122031.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2