1 Over de nieuwe Spuisluis rijden nu de eerste auto's Hogere huur Passage wordt betreurd Waterkeringen worden er afgebroken en opgebouwd Maori's Carmiggelt liet t aantal leden van „Gusto' stijgen Ver. van Huis-eigenaren is teleurgesteld DE OUDE SLUIS MOET VERDWIJNEN Kook ën braad- demonstratie {QFFlcWOmiWsl Bekendmaking Mijnwet Biljart om de Luifel-beker T af eltennistoernooi van Hermes IT Géén JBoshoek- toemooi" B EN W GEVEN ANTWOORD: Toch volgeboekt a.s. seizoen Wielrennen Kwajongens gepakt inriiil-eampagne S51. re*"'* Daverend feest in Tivoli Contactavond SW honkbalafd. Met sprankelende humor Bromfietsers bekeurd Duivensport Jubileum Wit Gele Kruis te Kethel Voetbalontmoeting, Hermes-Marine Burgerlijke stand Dinsdag 16 april 1957 Vanmorgen zijn de eerste, auto's over de nieuwe Spuisluis gereden, komende van de - Haven dijk en gaande naar de Haven straat of in tegengestelde lichting. Want met ingang van heden is dc Westfrankenlandsedijk ter hoogte van het S.V. V -bij veld afgesloten geworden voor het verkeer, zodat men de Haven straat alleen kan bereiken via de Spuisluis. Een hele verande ring voor het verkeer daar in de buurt Dit heeft men gedaan omdat de oude Spuisluis.afgebroken moet worden, zulks iu het grote plan van dijkenaanlcg daar jn de buurt. Om deze vcrkeers-omlègging mo gelijk te maken heeft men over de nieuwe Spuisluis een tijdelijke weg gelegd, die in een wijde bocht af buigt néstr de Havenstraat. Het ziet er wat vreemd uit deze weg, want boven op dc sluis zijD er zelfs twee banen ingesteld. Aan. de noordzijde is er, met een grasstrook van de rij weg afgecheiden, een betegeld voet pad, dat de Havendijk (en de zwaar geblokkeerde Geervlietsestraat) verbindt met de Havenstraat èn de Westfrankenlandsedijk: Dit is echter niet dc definitieve weg. Deze zal een heel ander ver loop krjjgen in de toekomst. De uit eindelijke weg zal, na de sluis ge passeerd te hebben, scherp naar het noorden afbuigen, ongeveer parallel aan het nieuwe spulkanaal om dan, ter hoogte van het huidige kleed lokaal bij het tweede veld van SW, naar het westen te buigen en zo aan te sluiten op de toekomstige weg dwars door het SW-hoofd- veld. De Havenstraat zal met eer bocht vloeiend in deze toekomstige hoofdweg overgaan. Nog veel werk Dit wegenplan wijkt dus wel iets af van de aanvankelijke plannen, maar is noodzakelijk geworden door de uitbreiding van de Wilhelmina- haven in verband met de aanleg van de derde stijger van de Tanker- cleaning.-: Maar voor het zover is zal, er nog heel wat. werk verzet moeten wor den. Het gaat hiér perslot' om een verandering in de waterkerende dij ken en daarmee is men. terecht, zeer voorzichtig. Zo zal men om de oude Spuisluis te kunnen afbreken, eerst een nieuwe tijdelijke dijk moeten leggen, die als waterkering kan fungeren. Een deel van het zandlichaam van deze tijdelijke dijk is reeds gestort en dit werk zal nu voortgezet worden. Pas wanneer het Hoogheemraadschap Delfland, de diensten van Waterstaat, en andere Voor Huisvrouwenver De Afdeling Schiedam van d( Nederlandse Veren'ging van Huis vrouwen was op de speciaal voor deze vereniging georganiseerde kook. demonstratie gistermiddag in de toonzaal'van de Technische Bedrij ven door vijftien dames vertegen woordigd. Deze kookdemonstraties dienen, zoals de chef-toonzaal, de heer K. L, Voorhach in zijn welkomstwoord, zei, uitsluitend óm de mogelijkheden, die het koken op gas biedt toé te lichten. Behalve in de zomermaanden ■worden de demonstraties iedere week door de Technische Bedrijven in Schiedam georganiseerd. Mevrouw w. J. Correljé-Lammerts uit Heemstede gaf de dames 'aan dc hand van een stencil met recepten en met behulp van een gasoven eeri lesje in het bereiden van Faas gerechten. Zij gaf. de huisvrouwen tal van belangwekkende tips o.a. waarom men beter poedersuiker dan meel voor het bakken in een ring- vorm kan strooien. Op meters was te zien hoeveel gas nodig is voor het bereiden van da verschillende gerechten. Deheerlijke baksels zijn aan het einde van de demonstratie verloot. Het is jammer, dat zo weinig dames van de geboden ge legenheid ingelicht te worden over het economisch bakken en braden gebruik hebben gemaakt. 'sAvonds is de demonstratie voor een andere groep van de Huisvrou wen Vereniging herhaald. Lezing voor „Calvijn" Woensdag, 17 april 'om acht uur spreekt in „Irene" ds. J. van Dijk, Nederlands Hervormd Predikant te Garderen, voor de Nederlands Her vormde Mannenverenlging op Gere formeerde Grondslag „Calvijn" instanties deze dijk stevig genoeg hebben bevonden, kan de oude Spuisluis worden afgebroken. Het zal nog wel even duren vóór dit werk gereed is. Nu (le toegang Maar om op de nieuwe Spuisluis terug te komen. Deze lijkt al heel wat, vooral nu er ook een weg over heen is aangelegd, maar toch is ook het werk hier nog niet afgelopen. Wel liggen de sluisdeuren al ge reed, die er de volgende week in gebracht zullen worden. Het zgn zes vry kleine deuren, ongeveer twee bij twee meter groot, van hout vervaardigd en met ijzer ver zwaard, met een gewicht van 'iM> ton elk. De sluis zelf is echter .nog niet gereed. Want voor de drie openin gen in de sluis moet er nog een voorbouw, komen die naar de Oude Spuihaven. loopt,, Om deze inlaat te kunnen, aanleggen, moet de aarden damwand, die er voor ligt en tot dusver als tijdelijke waterkering heeft gediend, weer afgegraven worden. De stalen" damwand echter, dre in het water van de Spuihaven staat, blijft nog even gehand haafd. Hierdoor krijgt men een bouwput, waarin gewerkt kan wor den. Volgende week worden de heistellingen geplaatst die hier de fundering moeten slaan. Zodra de sluisdeuren zijn geplaatst, kan de Spuisluis reeds dienst doen als wa ter-wering. -• Men ziet het, er wordt uiterst voorzichtig (en daardoor zeer inge wikkeld) gewerkt om de nieuwe Spuisluis en omgeving gereed te maken. Wanneer het werk klaar is? Ir. H. B. J. Aikema, die de leiding heeft bij de uitvoering van het plan, gaf een voorzichtige schatting: niet voor augustus. Apothekers nachtdienst: apotheek Nieuwland, dr. "Wibautplein 17 en apotheek C. Jansen, Swam- roerdamsingel 41. Bellen bh ongeval: G.G- en G-D. Tuiniaan 80. telefoon 69290. Politle-alarmnummer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leerzaal en Bibliotheek, Lange Haven; Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van .9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge- sloten, R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur; zonda gen van 2 tot 5 uur;. Expositie JVtichiel de Ruyter". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „De Hemel bestormer".. Monopolc. 2. 7 en 9 uur: „Opstand der Maori's." DIVERSEN Irene, 8 uur: Nèd. Herv. Vrouwen kring. Filmavond. Kerk N.P.B., 8 uur: Mathencsser- kring. Concert Cbr. Soc. Belangen, 7.30 uur: „Klein- Babberspolder" Jaarvergadering. Kantine Excelsior, 7.30 uur: Be- drijfs Klaverjas-comp..Eieren- concours. GEMEENTE 1 fSSHSEBS» De burgemeester van Schiedam brengt, overeenkomstig de wet van 21 april 1810 (Mijnwet), ter kennis van belanghebbenden, dat ter se cretarie (afd. Algemene Zaken) ter inzage is nedergelegd het Kdniuklijk Besluit van 20 maart 1957, no. 26, waarbij'aan de Naamloze Vennoot schap „Nederlandse Aardolie Maat schappij" gevestigd te 's-Gravenha- ge, concessie wordt verleend - voor do ontginning van bitumina," als be doeld in artikel 2 van de wet van 21 april 1810 (Bulletin des Lois, 285) eoncernant les mines, les mi- nières et les carrières, zoals aard olie en aardgas, alsmede van andere daarmede tezamen in dezelfde afzet ting voorkomende delfstoffen, waar van de samenhang met vorenge noemde bitumina haar gelijktijdige winning, onvermijdelijk maakt over een oppervlakte van ongeveer 189.850 hectaren in de provincie Zuid-Holland. Schiedam, 16 april 2957. Opbrengst Emma Bloern- colleete Dank zij de grote activiteit van de collectanten heeft de Emma- bloemcollecte Se mooie opbrengst opgeleverd van f 5913/41. fAdvertentie LM.J Een kijkje op de langzaam-aan gereedkomende nieuwe Spuisluis. Links boven dc Weg over de sluis, die vandaag in gebruik is ge komen. Rechts de „ingang" tot de drie sluisopeningen, waarvoor de toegang nog aangelegd moet worden. Voor de Luifel-beker-serie werden gisteren slechts twee ronden ge speeld en wel bij Entre Nous tussen de ploegen Entre Nous aDKC a, en bij De Sluis tussen de ploegen Sluis a Entre Kous b. .De uitslagen zijn: P, den Brinker J. de Koning G. Schellebeek J. Heeze H, Hardingsveld J. Heeze J. Heinsbroek J.Frein 130 127 39 20 3.23 130 130 39 16 3.23 100 74 39 10 1.39 90 "90 39 9 2.30 90 43 9 2.{ 58 43 8 .L34 60 60 35 9 1.1. 50 36 35 4 1.00 Sluis a—Entre Nous b: W. Heinsbroek A. Weeland P. van Buuren P. Eggelmeyer T. van Duikeren A. Boekestijn. G. Bezemer W. Koens 150 101 43 14 2.34 140 140 43 13 3.25 90 90 29 17 3.10 90 53 29 6 1.82 60 35 8 1.71 46 35 7 1.31 50 50 46 7 1.0 50 50 46 7 1.0 Gisteravond zün, met veel animo, in het Beursgebouw de jaarlijkse onderlinge tafeltenniswedstrijden van. Hermes-DVS gehouden. De 48 deelnemers zijn naar hun capacitei ten op de groene tennistdfel ge rangschikt in vier groepen. In de wedstrijdgroep wonnen D. Aaldijk en Aad Melief en in de B-groep Cok van der Tuyn en Jo van der Gaag, Bij de junioren streken met de eer W. Eykmans en K. Machiel- sen, terwijl bij de „veteranen", dat zijn dan de bestuursleden en de „oudjes", Manus Stolk en M. van Dijk het sterkst waren. Zondagmorgen is volgeiis de traditie in Schiedam weer het „palna- pasen" gevierd. En wel met een optocht, die besloten is met een défilé i voor. burgemeester mr. J. W. Peek en echtgenote, die vanaf het bordes van het Stadhuis de honderden deelnemertjes gadesloegen. Paul Oranje van de St. Lodewijk-groep heeft mevrouw Peek een mooie palm-paas- tak aangeboden, terwijl Elsje van Houwelingen de burgemeester met een soortgelijk geschenk vereerde. Op zijn beurt heeft mr. Peek aan I de verschillende „totems" herinneringen aan deze Palm-pasen-viering aangeboden. Op de foto een groep feestelingen met de palm-paas- T takken. Met enthousiasme hebben de be sturen van SFC; Schiedam en PFSC vorige week de slotvergadering ge houden voor dc organisatie van het z,g. „Bosboektoemooï". Dit toernooi zou worden opgezet om de hoge kos ten van de elektrische installatie van kantine en kleedlokalen te dékken. De gehele Boshoekgemeenschap was geestdriftig over het voorstel om met een gezamenlijk elftal, dus de beste spelers van SFC, Schiedam er PPSC in één „Boshoekteam" gefor meerd, een nederlaagserie te spelen tegen sterke clubs en standaardteamo van stadgenoten. Het conformistische bestuur van de KNVB kan echter geen goedkeuring hechten, aan toernooien in een der gelijke vorm. De besturen van de drie clubs zullen dus weer aan het beraden gaan, inmiddels vragen deze actieve functionarissen zich verbaasd af wat er nu voor verkeerds kan zijn aan het incidenteel samenspelen van leden uit drie clubs in één elftal. Zondag had vrc De Coureur drie wielerclubs op bezoek voor een ge zamenlijke trainingsontmoeting voor de renners. Het waren Apollo, Schiedam en Rotterdam. De uitsla gen waren als volgt: B-klasse," 50 km in L15 uur. l. J. Molenaar (R), 2. Sj. Koevermans (C), 3. L. Boekee (C>, 4. N. de Licht (A), 5, J. Verspeek (A>, 6. P. Molenaar (A), 7. J. Neleman (A), 8. J. Franken (C), 9. B. v. d. Starre (A), 10. R. de Brttin (A), 11. R. Meeldijk (C), 12." J. Heinig (R), 13. W. Krats (S), 14. H. Heus (A), 15. P. Albcrs (S), 16. N. Ge- vaerts (R), 17, A, Meyer (A). A-klasse, 65 km in 1.45 uur- 1, P. Dikkenboer (S), 2. A. v. d. Ley (R), 3. W, Bregonje (S), 4. H. Velthoven (S), 3. S. Bakkker CC), 6. L. Wit kamp (S), 7. H- Leynen (A), 8. P. Heyster (CV 9. F, Meeldijk (C), 19. D. Ritkes (A), Rijwiel gestolen De heer H. F. deed gisteren aan gifte van diefstal van zijn fiets. Hij had het rijwiel onbeheerd achter de stalling aan het Stationsplein laten staan. Burgemeester en Wethou ders van Schiedam hebben schriftelijk antwoord gegeven op de vragen die door het raadslid W. van Schooneveld gesteld zijn betreffende de ver hoging van de huurprijs van. het Passage-theater bij ge bruik door culturele vereni gingen. Aan -dit antwoord ontlenen wij het volgende: Door B en W is reeds enige tijd geleden met de directie van het TuschLnsky-concem een bespreking gevoerd om een voor het culturele reven aanvaardbare prijs voor het gebruik van het Passage-theater óp donderdagavonden te verkrijgen, doch deze bespreking heeft niet tot het door B en W gewenste resul taat geleid. Wel is de prijs niet zö sterk verhoogd als aanvankelijk in het voornemen lag. Bij besluit van de Gemeenteraad van 23 mei 1952 is besloten tot ver laging. van de vermakelijkheidsbe lasting voor gewone filmvoorstel lingen van 35 tot 25%, omdat ener zijds de exploitatiekosten belangrijk waren verhoogd en anderzijds de opbrengst van de belasting niet in onbelangrijke mate 'zou verminde ren, aangezien de entree-gelden zou den worden verhoogd. B en: W zijn van mening dat deze argumenten hun. kracht nog niet verloren heb ben. Verschillende andere gemeen ten, zoals Rotterdam, 's-Gravenhage, Leiden, Vlaardingen en Gouda, hef fen hetzelfde percentage als Schie dam. Ook is (volgens de verwach ting) de opbrengst van de belasting op de filmvoorstellingen niet ver- jninderd. Wel verklaren B en W deze loop van zaken te betreuren en verder de hoop uit te spreken, dat het be stuur van het Passage-theater zich de tegemoetkomende houding van 't gemeentebestuur zal blijven herin neren, opdat de culturele voorstel lingen op de donderdagavonden niet in gevaarworden gebracht. Uitgeboekt Van de zijde van de leiding van het Passage-theater vernemen we dat de huurverhoging van de donder dagavond-voorstellingen in het kader liggen van de algemene prijsverho gingen. Ook de entree-prijzen voor de .gewone filmvoorstellingen zijn immers verhoogd. Bovendien zijn de kosten voor het aanbrengen van een „■wide screen" voor de bioscoop voorstellingen in het theater, extra- hoog geworden omdat rekening ge houden is moeten worden met het feit dat dit scherm afneembaar moest zijn in verband met de to neel-voorstellingen op donderdag. Na de toekomstige verhoging, dig het komende seizoen in zal gaan, is de huurprijs van de zaal zeker niet laag meer te noemen, maar toch ook niét buitensporig hoog, zoals een bestuurslid van de S.G. ons heeft toegegeven: Hierbij dan in aanmer king genomen de service die men er bij krijgt. Dat de Passage-zaal in trek blijft, ook na de verhoging-, blijkt uit het feit dat de donderdagavonden voor 't komende seizoen 1957—58 reeds ge heel uitgeboekt zijn. Kleintjes de dupe Een groot bezwaar is echter voor het culturele leven in onze stad dat het juist de kleine verenigingen zijn die het loodje hebben gelegd bij de prijsverhoging. Zelfs de grote kunst kringen hebben enkele avonden er bij in moeten spelen, maar voor de kleintjes is het optreden in 't 'grote' theater nu voorbij. Zij zijn verdron gen door de personeels-verenigin- gen van grote bedrijven, of derge lijke organisaties. Maar mogelijk dat het gemeente bestuur of de S.G. nog een gaatje weten om de Schiedamse verenigin gen te helpen in de nu nog groter geworden „zalen-nood". De politie heeft.de „saboteurs!' die enige dagen geledenklinkers op de rails van het baanvak Schiedam- Delft legden, ontmaskerd. De daders zijn drie jongens van 12 tot 14 jaar, die de spoorbaan voor hun katte- kwaad hadden, uitgekozen. IN MONOPOLE Een exotisch geval in Eastman Co lour deze maal. In „Opstand der Maori's", de knappe vertaling van „The Seekers", heeft Jack Hawkins de aantrekkelijke taak tussen veel in dunne rieten rokjes geklede Zuïd- zee-schoonheden door te lopen. Na tuurlijk blijft het niet bij lopen, an ders was de film te gauw uit. Jack krijgt het heel moeilijk, als hij nau welijks degelijk met een Engelse (Glynis Johns) getrouwd, de char mante vrouw van "een kennis ont moet. De kennis heet Hongi Tepe en staat aan het hoofd van een rieten rokken volkje in Nieuw Zeeland. tijdelijk Sola heeft een grote voorjaars-verrassing voor U. U kunt nu in het bezit komen van schitterend, Sola tafelgerei, voor «en kwart minder can de normale prijs. Van 17 april t.e.m. 4 mei kant U uw oude tafelgereiIn elke gewenste hoeveelheid en van welk merk ook bij uw Sola-winkelier inleveren en het vervangen door prochtlg, gloednieuw Sola-tafelgerei, met een korting van 25%, U mag inleveren wèt U wilt: messen, vorken, lepels, groot en klein. Zij mogen verroest, beschadigd of verbogen zijn. Zij mogen van zilver, verzilverd of van ijzer zijn. Alleen aluminium komt niet In aanmerking. Dit is de kans van uw leven om tafel gerei voor uw leven te verkrijgen, zó voordelig als nog nooit mogelijk was en nooit meer mogelijk zal zijn. Stel uw Sola-wensen niet meer uit Doe Uzelf niet tekort. Profiteer zoveel mogelijk van dit zeldzame Sola-aanbcd U kunt kiezen uit Sola-Pleet (zwaar verzilverd) en Sola-Massief (door-en door vlokvrij) in de hier afgebeelde modellen. RIEK M. j. GERRITSEN N.V. - ZEIST. Het was zaterdagavond gezellig en erg vol in het aardige zaaltje van Tivoli, toen voorzitter W. F. vgtt Rijswijk van de sportclub „Metalli- cus" het voltallige personeel en de bedrijfsleider welkom heette. Helaas was de directeur wegens ziekte ver hinderd aanwezig te zijn. Al direct na het vlottespeech je van de voorzitter bracht het uitste kende amateur-cabaret-gezelschap „The Confetti Stars" met populaire muziek de stemming erin. Met be wonderenswaardige routine en ge mak brachten, ze een originele versie van de Trappeïzak-boogie waaraan zelfs een ledikant niet ontbrak. Ook met de puntige sketches oogstten ze veel succes. „De warme kruik" en „De baard" deden de. volle zaal da veren van het lachen. In de. pauze werden de loten voor de tombola verkocht. De directie had voor deze verloting drie fraaie elektrische kachels en twee petrcleumvergas- sers beschikbaar gesteld. Na de pauze maakten Henk Riet veld en „The Music Trio" de feest avond tot een daverend succes. Qp de vrolijke muziek van „The Confet ti Stars" onder leiding van Cor in 'i Hart is tot diep in de nacht gedanst In intieme kring heeft de SW honkbalafdeling zaterdagavond een contactavond gehouden. „Het doel Hij kan het van Jack best begrijpen, van deze avond", memoreerde voor- - - - - zitter J. C. Lips in zijn openings woord, „is de band tussen leden en donateurs zoveel mogelijk te ver sterken, ook ah omdat het nieuwe honkbalseizoen voor de deur staat." Een huldiging vond hierna plaats, daar de voorzitter, i.v.m. verhuizing, zijn functie binnenkort zal moéten neerleggen. De stemming kwam er weldra in, waarvoor een dansband zorg droeg. Ook werden er enige schetsjes ge speeld, Veel succes oogstten een 9-jarige accordeoniste, met o.a. een populaire potpourri, en het mondac- cordeontrio „The Cromolino's", wel. ke laatste ook de komische noot niet vergat. want Laya Raki is werkelijk erg mooi. Een fanatieke priester haat echter alle blanken. Hongi Tepe wei gert aan een overval op zijn vrien den mee te werken. Als de priester een andere stam voor 2ijn smerige streek heeft gewonnen, rent de vrouw van het stamhoofd naar het Engelse gezin, maar wordt onderweg doodgestoken. Een wild gevecht volgt. Weinig overlevenden. Als sym bool van de vriendschap tussen de blanke en licht bruine man, neemt de laatste zoon Richard, die wees is geworden, liefderijk op. Ondanks het bloedige einde in de prachtige omgeving zegeviert het goede. Op een of andere manier moet hetDe humoristische kwaliteiten van Het-afgelopen jaar is voor de huis eigenaren wederom een jaar van spanningen en teleurstellingen ge weest. Spanning omtrent de vraag wat er van de huurverhoging terecht zal komen: 25% in z'n geheel of een gedeelte geblokkeerd. Teleurstelling wegens het weer uitstellen van de verlangde huuraanpassing, vooral wegens politieke redenen. Dit wordt verklaard in het jaar verslag van de Schiedamse Vereni ging van Huiseigenaren, uitgebracht tijdens de laatste jaarvergadering. Zelfs bij de volle 25% huurverhoging, is er nog geen sprake van de oplos sing van het huurvraagstuk, maar van een „aanpassing van de huur aan de waardevermindering van 't geld", zo wordt verder betoogd. Het tot nu toe gevoerde huurbeleid van de regering is een „uitholling" van de kapitalen, geïnvesteerd in het huizen bezit. En van het vrije genot van de eigendom van een huis is de eigenaar niets overgebleven. De huurders worden als het ware tegen, de verhuurders beschermd, zo wordt in het verslag geïegd. Tenslotte wordt er op gewezen dat vele prijzen mogen worden verhoogd waarom dan niet de huren? „Wij vragen ons af: Is het onwil of onver mogen van de regering, het huur vraagstuk op te lossen?" zo besluit het jaarverslag dat door de secretaris, de heer A. van de Graaf is uitge bracht. Uit het verslag van de penning meester, de heer C. L. -Moerman blijkt, dat de financiële toestand van de vereniging gezond is. De heren S. Verloo, voorzitter en B. Hieminga werden bij acclamatie in het bestuur herkozen. uitgelekt zijn, dat Simon Carmiggelt gisteravond voor de personeelsver eniging van „Gusto" een lezing hield. Want de zaal van „Irene" was zo vol, dat het ledenaantal van „Gusto" sinds de vorige avond van de vereni- grag zeer sterk gestegen moet zijn. Niemand zal het de „buitengewone leden" kwalijk hebben genomen, de Amsterdammers kwamen uiting in zijn ervaringen met. tram conducteurs, Toen de schrijver eeri keer zonder te betalen zijn halte haalde, zei de conducteur; „Dat je nu niet betaalt, vind Ik niet erg. maar dat jc nou niet gedag zegt." Zeer veel gelach veroorzaakten ook de verhaaltjes over de televisie. want waar „Kronkel" spreekt past Botsende levensopvattingen en spon- het woord lezing, nauwelijks. De „lezing" mét titel „Humor" was een zeer weidse omschrijving van een avondje luisteren naar de groot meester van het „cursiefje". Carrnig- gelt ging eerst op zijn eigen spranke lende wijze na, wat nu eigenlijk hu mor was. Hij baseerde zijn definitie op een groot aantal citaten van be roemde schrijvers. Zo haalde hij Wil helm Busch aan: „Er valt niets te lachen. Ais je daar van uit gaat valt er nog veel te lachen!'. Het begrip humor verduidelijkte hij ook aan de hand van gesprekjes uit het privê-levcn vpn vrienden en kennissen. Iemand had Annie M. G. Schmidt eens gevraagd: „Zoudt u een lezing willen komen houden? Want de vorige avonden hebben we altijd veel te hoog gegrepen". Het vertellen over eigen werk vond de heer Carmiggelt erg moei lijk. „U kunt hier niet van mij ver wachten, dat ik ga verklaren hoe veel moeite het mij kost dingen te maken, die de indruk moeten wek ken moeiteloos gemaakt te zijn." De reden, waarom hij schreef, lag vol gens Simon Carmiggelt in het feit, dat de loopjongen iedere morgen een stukje kwam halen. taan. reagerende kinderen leverden vaak ongewild een sublieme basis voor humoristische, stukjes. 3VIet kostelijke mimiek droeg Si mon Carmiggelt tot slot een aantal verhaaltjes uit „Ping-Pong", „Vlie gen Vangen" en „Spijbelen" voor. Namens dé personeelsvereniging „Gusto" dankte de heer M. Wink, Si mon Carmiggelt. voor de uitstekend geslaagde avond. Balen cement gevonden Op de kruising Nieuwe Haven- Vtaardingordijk vond de politie gis termiddag twee balen cement. De eigenaar kan ze bij de gemeenterei niging afhalen. De laatste tijd is de controle op bromfietsers weer verscherpt. Giste ren zijn tien bromfietsberijders be keurd wegens het slechte functione ren van de remmen. Een. rijwiel met hulpmotbr bleek bij controle niet van een bel voorzien te zijn. De S.C.V. „De Postduif" hield zon dag haar tweede 'wedvlucht vanuit Resteren, een afstand van 77 km. De uitslagen zijn: 1. 34, 44. 47, 53 D. v. Weelie; 2, 3. 5. 7, 16, 20, 27, 32, .71, 73 J. Doejaa- ren: 4, 8, 9, 10, 28 H. v. d. Kant; 6. 49, 54 J. v. d. Waard: 11. 12, 15, 3-1. 50 Gebr. Kiela; 13 L. Verheugen; 14, 58 P. Hinten en Co.; 17, 19, 40, 66, 76 L. Borrani en Co. 18, 21, 25, 37 G. Verlinden: 22 J. de Koster; 23 J. Kazenbroot; 24 A. Wagtendonk; 26, 46, 63, 74 Joh. Christen; 29, 68, 69 J. Verhaal; 30, 48. 59, 79 W. van Deur- zen en Co.; 33. 57 W. Poelman 'en. Co.; 35, 78 J. Westerholt; 36, 60 E. - van Smirren; 38, 51. 64, 72. 77 Th. van Weelie; 39, 43 H.Crama; 41 Ge broeders Harmeien en Co, 42 A. van Gock; 45, 61 H. Blonde; 52 F. E-yken- broek; 55 F. Koppenhagen: 56, 65 L, y, d. Meij; 62 C. van Tricht; 67 N. in 't Hol; 70 P, van Os. en Co.; 75 H. van Dijk. De vereniging, het Wit Gele Kruis te Kethel bestaat deze maand vijf entwintig jaar. Ter gelegenheid van. dit jubileum zal het bestuur een re ceptie houden op zaterdagmiddag 27 april van 3 tot 4 uur in het R. K.- V erenigingsgebouw, Kerk weg 46 te Kethel^. AfdSchiedam E.H-B.O. organiseert feest De afdeling Schiedam van dc Ko ninklijke Nederlandse Vereniging „Eerste Hulp bij Ongelukken" orga niseert zaterdagavond, 27 apri! een feestavond in gebouw .Arcade". Het programma wordt verzorgd door het cabaretgezelschap „Confettie". Op het ba] na afloop spelen „The Con fettie Stars". Het feest begint om half acht. Op Koninginnedag,. 30 april, is er weer een bijzondere voetbalwed strijd van Hermes-DVS, 's Middags om twee uur. komt het amateur elftal van deze vereniging in het veld tegen een marine-team, sa mengesteld uit de opvarenden van de „Karei Doorman" en de „Corne lls Dre fabel" Er is ook een voor wedstrijd van de junioren terwijl m de pauze mogelijk zal worden hardgelopen. Na afloop van dit sportfeest biedt de marine de Hermes-leden een Oranje-bal aan in hotel Beyers- bergen. Omstreeks acht uur gisteravond Is de brandweer gewaarschuwd voor een brand iri een auto op de Rot- terdamsedijk tegenover pand 230. De vlammen sloegen er uit. Met doeken kon het vuur worden ge doofd, Twee. .geïsoleerde leidingen hebben kortsluiting gemaakt, waar door brand in de motorkap ont stond, Door het snelle ingrijpen van de brandweer bleef de schade be perkt tot een hoes en een deel van het lakwerk. GEBOREN: Antonïu A. M„ d. V. C, A. v. d, Smit en G. Corbet; Aartje L. J., d. v. W. Kalkboven en S. B. Nuwenhuis; Frans, z, v. C. H. M. Heeze en. D. Slavenburg; Erik, z. v. O- Olijsiager en S. M. A. Kramer; Michiel A. C„- z. v, C. E. W. Gouw en J. A. Touw; Adri- aan. z v, J. F- van Santen en J. A. Bosdijk; Yvonne: M. L., d. v. „T. N. J. van Rijen en W. A. Kielder; Johanna E„ d. v- A, H. Ris en W. S. H. de Jong;Cornells J.. z. v. J, M. v. d. Dool en A. Hartog; Cornells, z. v, J- Schell en G. Klomps; Wim, z.: v. J. M. Mulder en A. Bosdijk; Klaas B„ z. v. B. Boekema eri A. J. - Kuipers;. Peter D v z. V. e. H. T. V. Stijn en M. M. Fienng; Katharina, d. v. M. v.. d. Brand en G. Groen; Catharina M.. d. v. P. J. m. de Knegt en H. J. M, Boers. OVERLEDEN: f.j. Freln. 79 jaar; E. H. M. Vlek, 79 jaar, wed. van M- C. Steens; J. Schuurmans, 84 jaar; A. van Assen, 4 maandaa.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2