SiPt® fmtoM 1 PAROOLLEZERS C D Sciiiedamse winkelier stak man met mes Groots welkom voor Bijenkorf-giraffe Rivièra-hal zondag 28 april Het zijn de grote moeilijkheden die de kleine misdaad maken EEN BRIL onderhouds-monteur 9 f298.- RADIO VAN DIJK TOKI-HORVATH Koeriersters Drie maal Drie mensen bedwelmd Voorwaardelijke straf geëist Jongste roman van Jan de Hartog wordt gefilmd Oneerlijke charmeur bestal geliefden Zegetocht door Den Haag Steunfraude na een (voorwaardelijk) ontslag uit gevang Westelijk protest tegen Oostduitse arbeidersmilitie AR pleit voor meer gronden echtscheiding CZINKA PANNA M. v. d. NAGEL een leraar theorie autotechniek koerierster „DE FLAT' horen Dijkshoorn Milde straf geëist voor mishandeling Huizenveiling Prof. De Grootli vraagt verbod KNVB-pool Jaarvergadering van Schuttevaer Tennistoernooien in Rotterdam Honkbaltoemooi om Jan Kieft-belcer juu6rusjj lei u jjL'i ti De 68-jarige winkelier F. H. B. uit Schiedam mag van geluk spre ken dat de steek, die by op 8 ok tober van het vorig jaar een jonge fabrieksarbeider met een mes toe bracht, niet enkele centimeters meer naar rechts is aangekomen. In dat geval had hy zijn slacht offer in het hart getroffen en dan had hy wegens doodslag vanoch tend voor de Rotterdamse recht bank verschenen. Nu had hy zich wegens mishandeling te verant woorden en daarvoor vroeg de of ficier drie maanden voorwaardelijk, met drie jaar proeftijd en onder toezicht stelling. Op 8 oktober had de winkelier bezoek gekregen van een 23-jarige fabrieksarbeider uit Vlaardingen. De man was een gesprek begonnen maar daar wilde de winkelier al spoedig een .'eind aan maken. Hij verzoent de man zijn winkel te. verlaten. Maar dat weigerde deze verdachte. Hij besloot de politie: op te bellen maar het duurde heel; lang voordat - er een agent ver scheen. De winkelier begon zich zo aan zijn ongewenste bezoeker te ergeren dat hij uit de woning ach ter de winkel een schoenmakersmes haalde en daar de jongeman een De giraf te:die gisteren, met zoveel drukte in Den Haag werd binnengehaald, werd door Cee$ Laseur met een enorme trouwring in het Die renpark Wassenaar opgetoachh NEW YORK. Universal Pictu res heeft de verfilmingsrechten ge kocht van de jongste roman van de Nederlandse schrijver .Jan. de Har tog „The spiral road". De verfilming zal in het laatste gedeelte van dit jaar plaats vinden. De koopprijs zou meer dan 100.000 dollar (ongeveer 380.000 gulden) be dragen- plus royalties. De roman handelt over een jonge Nederlandse dokter, die in het be gin van de eeuw naar Indonesië destijds nog Nederlands Oost-Indlë gaat en na kwellende "lichamelijke en emotionele ervaringen zichzelf, ontdekt als mens en als dakter. AMSTERDAM. De rechtbank veroordeelde gisteren de 31-jarige fabrieksarbeider C. D. wegens dief stal ten nadele van de vader van zijn vroegere verlooide" in Gronin gen en een meisje in de hoofdstad tot Vh jaar gevangenisstraf met af trek en terbeschikkingstelling van de regering. De. officier van Justitie had tegen de reeds acht keer veroordeelde man een jaar met aftrek; geëist, Uit een schoenendoos, waarin zijn aanstaande schoonvader geld be waarde, had hij ettelijke duizenden guldens gestolen waarmee hij naar de hoofdstad was getrokken. Daar raakte hij al gauw bevriend met een 25-jarige bontwerkster, die veei geld voor hem uitgaf. Haar had hij ver laten met medeneming van bijna al haar kleren, haar radio en de jas van de man van haar hospita. De Groningse familie: heeft van het ge stolen geld bijna niets teruggezien, de bontwerkster is nog steeds gedu peerd want D. heeft alle spullen in middels verkocht of beleend. DEN HAAG. De bruid van de Wassenaarse giraffe Pieter ïs gister morgen gearriveerd. Dat hebben duizenden Hagenaars, die zich langs de route Staatsspoor-Bijenkorf had den opgesteld kunnen constateren. De driejarige giraffe maakte in een ruim drie meter hoge kist een zege tocht door de stad en door een ven ster blikte zij, ietwat gevlekt in het gezicht na de lange rel» uit Afrika, doch niettemin welwillend, naar de grote menigte, die haar met een luid gejuich verwelkomde. Ja, Den Haag heeft duidelijkge toond, hoe men hier giraffenbruiden. ontvangt. Haar aanstaande, Pieter, was niet'bij de ontvangst aanwezig doch hier geldt waarschijnlijk de oosterse regel, dat de bruidegom zijn vrouw pas bijhet Huwelijk in de ogen mag kijken. Hoewel het huwe lijk pas over veertien dagen zal plaatsvinden omdat de bruid eerst veertien dagen in quarantaine moet, had de attente Pieter wel voor een bruidsboeket gezorgd, bestaande uit koolrapen, sla en bananen. 'Bij De Bijenkorf waren 66 agen ten op de' beeft -om de enthousiaste menigte; die- van de overdracht ge tuige wilde zijn,' in toom te houden. Al deze feestelijkheden waren het gevolg van een advertentie, waarin De Bijenkorf kenbaar maakte dat zij een giraffe voor 7500 kon leveren. De order, waar men eigenlijk niet op verdacht was, kwam al spoedig en wel van het Wassenaarse Dieren park. Het warenhuis liet zich niet kennen, en bestelde dus onmiddel lijk een giraffe, die de Haagse wilde- di eren vanger Nico Ramspek in Afri ka voor haar in het (lange) nekvel greep. Een glundere heer P. "W. Louw man, directeur van het dierenpark, schudde de directieleden van de Haagse Bijenkorf, mejuffrouw H. J.. Kerkhoff en dr.' H.W.M... Littaur met een knipoog de'hand onder de flitsende lampen van de vele foto grafen. Toen kwam 't grote moment, de 7500 gulden werden op een kassa. op het trottoir voor de Bijenkorf, aangeslagen nadat de chèque was overhandigd cn de heer Louwman kreeg het bonnetje waarom hij ge vraagd had „voor een eventuele ruil". Om voortaan van dergelijke (kostbare) bestellingen verschoond te blijven, nam De Bijenkorf het zekere voor het onzekere en thans hangt er boven de ingang een bord je: ..Levende giraffen tijdelijk uit verkocht". AMSTERDAM. Veertien dagen gevangenisstraf heeft de politie rechter wegens steunfraude opge legd aan de 46-jarige magazijnbe diende S. O, die in de oorlog een zeer berucht politieman was en die in 1949 wegens mishandeling en hulpverlening aan (ie vijand tot vijf tien jaar gevangenisstraf is veroor deeld. O. heeft die vijftien jaar niet in zijn geheel uitgezeten maar is enige tijd geleden voorwaardelijk in vrij heid gesteld met een proeftijd van drie jaar. O. was op de zitting niet verschenen uit angst voor publici teit. O. heeft bij de politie: verklaard, dat hij na zijn ontslag uit. de gevan genis niets meer bezat el's in de ver leiding kwam te frauderen omdat hij dringend meubelen nodig had. BERLIJN De ambassadeurs van Frankrijk. Engeland,en de Ver enigde Staten in Duitsland hebben woensdag bij de Russische ambas sadeur in Oost-Duitsland. Poesjkin, geprotesteerd tegen de oefeningen die gevechtsgroepen van Oostduitse arbeiders zaterdag^ ïn Oost-Berlijn gehouden hebben. steek mee toegebracht. De man ver liet de winkel en merkte pas later, dat hij was gestoken. De verwonding was niet erg geweest, want hij had de volgende dag zijn werk ge woon kunnen doen. De officier wilde met al deze omstandigheden rekening houden en ook met het feit dat verdachte als een zeer eigengereid man bekend staat die zeker erdg toezicht kan gebruiken- De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. In de Eerste Kamer heeft pref. Diepenhorst (AR) bfj de behandeling van de Justitiebegroting gepleit voor de instelling van een staatscommissie ter bestudering van het echtscbel- dingsvraagstnk. Htf achtte, ter ver wijdering van de z.g. „grote leu gen" een verruiming van de echt scheidingsgrondennoodzakelijk. De katlL senator, oud-minister Witteman. suggereerde om in plaats van een staatcommissie een rondetafel-conferentie van juristen en theologen te organiseren. De R.K, Kerk, zo betoogde hij, ts te gen echtscheiding en dus ook te gen een verruiming van de echt scheidingsgronden. Men kan dus de vraag stellen of er eigenlijk wel te praten valt Mr. Witteman gaf als zijn persoonlijk standpunt weer. dat er over een wijziging van de echtscheidingsgronden wei te. discussiëren irzou zijn. Beide senatoren pleitten voor 'n ruimere verlening van gratie aan politieke delinquenten te Breda. TOKI-HORVATH Hongaars# Koning 4«r.Tflganen met rijn orke*i naar het 1 meesterlijke Hongaarse Zigeuner-Orkest DE KONING DER TZIGANEN met medewerking van de Hongaarse zangeres OP ZONDAG 28 APRIL Aanvang 8.15 uur. Prijzen der plaatsen: 4.—3.en 2.— fa.r.r.) Voor lezers van het Rotterdamsch Parool door inlevering van onderstaande coupon REDUCTIE Op de twee hoogste rangen; f4.—-wordt 3,— f3.—wordt /,2.— Kaartverkoop en plaatsbespreking, bij. Snoek, Muziekhandel/Hoogstraat 156 Telefoon 27874 COUPON HET ROTTERDAMSCH PAROOL - Hongaarse Zigeunerorkest TOKI-HORVATH (inleveren bi| het kaartverkoop-adres) bestelt plaatsen. (Van een onzer verslaggevers) WIE steelt, is een dief. In dit', ene opzicht althans zijn alle dieven gelijk: ze hebben genomen 'wat van een ander was, en als dat wordt ontdekt staan zij vroeger of later voor het kleine hekje in de grote zaal aan de Noordsingel. Daar in is het lot voor alle dieven gelijk. Maar daarmee houdt de gelijkheid dan ook op, want iedere diet is een mens, een man of een vrouw, die werkt, die leeft, die denkt of droomt en die een. weg zocht en op de ver.-, keerde belandde. Zeg nooit, dat voor de politierechter de kleine misdaad wordt b.erecht. Natuurlijk, juridisch zijn die zaken eenvoudig, maar wat helpt een wet een mens in moeilijk heden. Politierechter zijn is zwaar. Wat een wereld.ligt er niet tussen deze drie gevallen, tweemaal een diefstal en één verduistering. Die goedige blonde jongen met zijn blozende gezicht had een bromfiets gestolen.Eerst had -hij zijn eigen bromfiets verkocht, en toen hij meer geld nodig bleek te hebben, nam hij het vervoermiddel van een ander. Natuurlijk liep hij tegen de lamp, een vreemde eend in de Rotterdamse bijt. Waarom was hij toch ooit weg gegaan uit dat kleine dorpje in Friesland, waar hij werkte onder een stille hoge hemel op het land en waar je alleen op zondagmorgen meel' dan twintig mensen bijeen kon zien. Goed, hij verdiende niet veel als boerenknecht, want dat harde werken deelt niet in de hoogcon- Tandarts AFWEZIG tot 29 april De houder van polis 454434 der N.V.' Levensverzekering Maatschappij E.R.K. te Nij megen wordt verzocht ziCh met de directie van genoem de maatschappij in verbin ding te stellen. Wordt hier aan binnen drie maanden niet voldaan dan zal een du- plicaatpplïs worden afgege ven. waardoor de oorspron kelijke polis waardeloos wordt. D. DE BRUIN Oranjestraat 9 Schiedam - Tel. 66431 Te koop aangeb» "Verf. Reclame-aanbieding: 2 kilo Jeveka grondverf a f 1.95 3.90, 2 kilo Jeve ka lakverf a 2.00 =s 5.20, dus 4 kilo verf, gewone prijs 9.10, nu 8.50, alleen Jan van Katwijk's Verfhandel, Broers veld 37, Tel. 68039, recht ho. Passage. Vistra japonnen, was- kleurecht tot in de grootste maat, 18.75, 19.75, ook op zicht. W. v. d. Burg, Lange Kerkstraat 19, Schiedam. Tel. 66135, Kapstokken, nieuwste 25. in goud, zilver geëloneerd slaat niet aan en geef niet af. Plate. Grote Markt 21. Permanent Wove Dames! Bij ons stevig houd' bare permanent 4.— met de bekende toestellen. Geen kroes. Maison „Sykina" Broersveid 99, telef. 66933. SCHIEDAM N.V. Haiideimaatschappij L. 1. Akker Fabriek In farmaceutische prodnkten zoekt voor haar fabrics ge-afd, te Schiedam een ervaren voor 'het onderhoud -van_.de farmaceutisch-technische apparatuur enj;de vérpakkings- en andere machines en installaties. Het.rhetréft zelfstandig werk, waarvoor in aanmerking komt iemand van 30 k 40 jaar, die reeds op bovengenoemd gebied werkzaam is geweest. Het werk wordt goed gehonoreerd: pensioenfondsaanwezig. Eigenhandig geschreven brieven met uitvoerigege gevens worden..ingewacht bij de afdeling personeels zaken, Coolhavèn 238, Rotterdam. TECHNISCHE SCHOOL - SCHIEDAM Gevraagd per 1 september a.s. voor de cursus 2e monteur in partime-verband. 12 lestijden per week. Salaris volgens rijksregeling. Sollicitaties uiterlijk 15 mei 1957 tri te zenden aan de di recteur der school, Burg. van Haarenlaan 87, Schiedam, ZOEKT IETS? Plaats dan esn Diversen Een góed gesorteerde biblio theek, steeds voorzien van nieuwe uitgaven heeft lees bibliotheek-kantoorboekhan del Modern, Boerhaavelaan 124, teL 68415. Onthoudt één ding. Voor uw pantalons „De Broekenko ning" Hoogstraat 86 Ontwikkelen van rolfilma. des morgens gebracht, de? avonds klaar. K- v. Vuuren. Hoogstraat 106, Schiedam. woord fantastisch! Fraaie houten kast - 2 akoestische kanalen 2 luidsprekers - 2 coni per luidspreker - Uniek slereofonisch effect de geluidsweergave. Type 3040A Hoogstraat TI9 Telefoon 69572 Rembrandtfaan 64 Telefoon 66084 SCHIEDAM U kunt weer als da beste Waf een gemak voor Uzelf en een plezier voor Uw omgeving Hoorapparaten St Liduinastraat 1 - Tel. 67649 Schiedam ZiQ' kt«lnt m licht* hooria*it*ll»n T4 drtgtn dasspmld Hoatbrilfan V junctuur. Daar deel je als fabrieks- leggen, dat schrijfmachines verduis- --i.l i,:: t..,. .ud .4a<T„IiUr Kool ia arbeider wet in. en daarom pakte Vlij zijn koffertje en kwam naar Rotter dam. Daar waren mensen,- daar was werk, maar het was hem of hij in zee was gesprongen en de wal niet meer zag. Je' verdiende veel, maar jc had ook veei geld nodig. Alles kostte geld en alles was duur. Hij miste zijn huis, en de boerderij met het hoge rode dak. Toen zijn vader schreef, dat er .weer werk was thuis, wilde hij teruggaan. Maar de paar centen, die hij had kunnen sparen, waren niet genoeg-om zijn. schulden te voldoen. En toen heeft hy die bromfiets gestolen. Twee maanden met aftrek vroeg de Officier en dat was weinig voor een diefstal. Zeven weken, besloot de politierechter. „Met aftrek van het voorarrest kan jc dan net voor Goede Vrijdag thuis zijn. En laat ik je. niet meer zien". OOK de volgende verdachte was jong, pas 24 jaar. Een beetje gebogen stond hij voor het hekje en luisterde met een vaag herkennen, naar al zijn ambachten, die de poli tierechter nog eens. opsomde: loop jongen, expeditieknecht, hulpje in een apotheek, telegrambesteller, con_ ducteur,' chasseur, fabrieksarbeider en nog veel meer dan de vereiste twaalf. Hij had een schrijfmachine gehuurd met het vaste voornemen om die zo spoedig mogelijk te ver kwanselen. en alleen doordat de ko per argwaan kreeg, ging de trans actie niet door. Die schrijfmachine, zei de jongeman, was nodig om to neelstukjes te schrijven, want wat de mensen op dat ogenblik ook van hem mochten denken, hij zelf had niet zon lage dunk. Hij had literair gevoel, hij wilde artistieke presta ties leveren, en daarvoor had hij geld nodig, veel meer geld dan hij met zijn kleine baantjes ooit ver diende. „Die vrye jongens, bij hun ouders in de kost, hebben veel te veel geld op zak", vond de politierechter „Er stëekt niet het minste plichtsbesef achter deze man", zei de Officier en hij eiste ccn maand onvoorwaar delijk. De jongen schrok.„Maar het is toch zo erg niet. Dit is toch geen stelen", zei hij en het kostte de po litierechter heel wat moeite uit te Tien weken gevangenisstraf waar van achtvoorwaardelijk eiste de officier van justitie tegen de 28- jarige bankwerker J. C. K. die zijn vrouw enkele malen had mishan deld, Deze milde straf was voorna melijk het gevolg van een volko men ommekeer in het gedrag van verdachte. Uit alle rapporten kwam hij als een bruut naar voren maar, zei de officier van justitie, deze man is geheel omgeslagen en een langdurige vrijheidsstraf lijkt mij thans niet op zijn plaats. De raads man merkte op 'dat verdachte, die reeds een. keer eerder getrouwd is geweest, tot dusverre weinig zelf standig is geweest. Maar het laat zich aanzien dat hij thans zijn eigen leven gaat leiden. Dc rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen- Openbare verkoping van onroe rende goederen door de N.V, Nota rishuis, op woensdag 17 april, in de Blauwe Zaal van de Koopmansbeurs te Rotterdam. Definitieve afslag: Not. tnr. W, C. Treurniet, W. J. M. Leenaers en mr. W. Westbroek: 1. Pand en erf Essenburgsingel 140 ir.zet f 26600,—, afslag f 28600. Not. G. 'A, E. Kuijntjes: 2. Pand en erf. v. Heusdenstr. 21, inzet f 23600,—, afslag f 23600,—. Not. A. Meerstadt en G. J. Lui- nenberg: 3.' Pand en erf Zalmhaven 48 a, b, c: inzet i 30600.afslag f 35000,— Voorlopige afslag: v Not. J. W. A. Donker:. 'V. 4. Pand en erf Cl. de Vrleselaan 83 f 25.000,—. 5. Pand en erf St, Mariastraat 18 t 11200,—. 6. Pand en erf 3d. 20 f 11800,— 7. Pand en'erf id. 22 f 12000.—. 8. Pand en erf id. 24 f 12000,—. teren wel degelijk heel ernstig is. Het was dé eerste maal en daarom -werd het nog. geen gevangenisstraf. Twee maanden voorwaardelijk en een boete van honderd gulden. - 'En toezicht, vanzelfsprekend. EEN werkster komt vaak in de verleiding. Soms door grote za ken, soms door hele kleine. Deze werkster had niet meer dan een gulden en een zakje suiker meegeno men. Een kleine diefstal, dacht de politierechter, die met een boete af gedaan kan worden: „Hoeveel ver- dient uw man?". Ze wist het niet, want haar man vertelt haar nooit iets. Ze was juist uit werken ge gaan, omdat er zo weinig geld was. ,JEn hoeveel kinderen zijn er?" Vijf, maar er zijn er maar drie thuis. Of eigenlijk vier, want één is thuis ge trouwd, *Dan kan die toch betalen?" Nee, want ze werkt niet. Ze heeft een klein kind en haar man is weg gelopen.- Vijfentwintig gulden boete, beslis te ae politierechter, „Ik heb 'geen. geld", zei de vrouw nog. En dat zijn dan drie mensen, die alle drie hetzelfde hebben gedaan: gestolen. Het valt niet mee, politie rechter te zijn. In Eerste Kamer (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Gistermorgen heeft de liberale senator prof. De Grooth uit Leiden er bij de mi nister van Justitie op aangedron gen de KNVB-vofltbalpooL etop te zetten en niet te wachten tot de Hoge Raad de strijdigheid met de loterijwet uitspreekt. De liberale hoogleraar achtte het buiten twijfel, dat de Hoge Raad de KNVB-pool niet zou kunnen beschouwen als een besloten club. De tienduizenden leden van de KNVB kennen elkaar, in het ge heel niet; een. Haagse voetbalver eniging voerde -haar ledental in zeer korte tijd op van 40 tot 3000 personen. Zij zijn, zonder dat z(j er zich van bewust waren, lid. ge worden van de KNVB. Veel be ter vond prof. De Grooth het om een wetwljziging in te dienen, wat niet gebeurt op grond van afspra ken, welke tijdens de kabinetsfor matie zijn gemaakt. DEVENTER. Te Deventer wordt in de Schouwburg de 108e algemene vergadering van de Kon. Schippers vereniging „Schuttevaer" gehouden. Deze twee-aaagse bijeenkomst is gis ter en begonnen met een huishoude lijke vergadering, waarin de hoofd bestuursleden mr, "W. A. C. van Dam, J, A. C. de Rijke Hzn. en ir.-J. J. Burie werden herkozen. De heer J. Joontjes, die zijn func tie is secretaris neerlegde,zal wor den opgevolgd door de rijkshaven- meesier van Rotterdam, G, H. ,Vel- llnga. .V-"'. Dr, H. D. Kuiler belichtte Rot terdam als centrum van zee- en bin nenvaart. :óX-. Ook het binnenvaartvervoer, zo stelde hij vast, dat geen verband houdt met de zeevaart..is toenemend. Dit betekent dat Rotterdam, niet -al leen zijn zeehavens zal moeten uit breiden, maar. evenzeer zijn binnen havens wil men in de toekomst niet voor onverwachte consequenties ko men te 'staan. Slechts werkende geiser Drie leden van de familie G. 3. W. uit de Frins Bemhardlaan, man, vrouw en dochtertje zijn gisteren met koolmonoydevergiftiging naar het gemeenteziekenhuis gebracht. De gasvergiftiging >s veroorzaakt door een ondeugdelijke geiser, die door roetaanslag koolmonoyde ont wikkelde.',,." Om genoeg warm badwater te hebben liet mevrouw W, .de geiser die een zeer geringe capaciteit heeft ruim anderhalf uur branden. Nadat zij zelf een bad genomen had ging zij naar bet vijfjarig dochtertje kijken dat op de tweede etage sliep, ze zag dafc het kind ziek was. Voor zij echter hulp kon halen zeeg me vrouw "W. zelf bewusteloos ineen. De heer des huizes die zijn vrouw niet meer terug zag komen vond boven moeder en dochter in zwijm. Voordat de in allerijl gewaarschuw de dokter, voor. de tweed maal was bovengekomen stortte ook de heer W. in elkaar. Twee kinderen die achter 'een gesloten deur op de eerste etage sliepen ondervonden geen nadelige gevolgen van de kool-monoyda gassen; Ook nu -weer een overvloedvan toernooien. Voor de speelsters en spe lers uit Rotterdam en omgeving is er een ruime keus. Van eind juni af zo goed als iedere .week een toernooi. Wanneer nu eens getracht zou wor den ook deelnemers van buiten Rot terdam aan "te trekken, 20U dit direct de toernooien wat meer kleur geven. De onderstaande toernooien werden door het District Rotterdam in sa menwerking met wedstrijdcomités en clubs aangevraagd. (Alleen de einddatum wordt ge noemd). 23 juni „Spieringshoek" (Schie dam) Schiedamse kampioenschappen. 23 juni:.IJsclub Kralingen", invi tatie A en. open B en C. 30 juni: „COMES"(Overschie), open-A.- B en C;-- 30 juni: „Dash '35" (Dordrecht) invitatie A en open B en C. 7 juli: „De Enk", open A, B en C. 7 juli: „C;C." (Dordrecht)-invitatia B en C.' •.- 14 juli: „Nen&to" Districtskampioen- schappen. 14. 15, 18 en17 juli: Districts jeugdkampioenschappen, eveneens op het tennispark „Nenyto". 21 juli: „ROVS" (Vlaardingen) open A, B en. C. 21 juli: „Oostel. tennispark" open A. B cn C. 28 juli: „Iwoo" open A eft Invitatia B. 4 aug., „Walenburg" open A B en C. alleen dubbelspelen. In de maand september worden op de navolgende parken, de gebruike lijke parktoernooien gehouden: Centrum, De Enk, Nenjjto, O.T.P., Overschie, Plaswijck; Spieringshoek, IJsclub Kralingen eft Walenburg. Schoolhockeytoemooi vandaag gestart Hoewel het zonnetje vandaag ver stek liet gaan was het weer bijzon der gunstig voor de Rotterdamse scholieren voor hettraditionele paashockeytoernooi datdoor de Raad voor de Lichamelijke Opvoe ding wordt georganiseerd- Honderden jongelui, leerlingen van de XJLO, en kweekscholen verza melden zich vanmorgen op de ter reinen van Laag Zesfaénhoven. waar dit toernooi wordt gehouden, Zaterdag nemen de handballers (sters) bezit van dit. terreinencom- plex en volgende week dinsdag en woensdag zijn. de voetballers aan da beurt. Behalve., op Laag Zestienho ven worden ook wedstrijden ge speeld op de terreinen van Varken- oord en aan de'Abraham van Stolk- weg. De honkbalvereniging Storks or ganiseert Tweede Paasdag om 10 •uur in het Oostersportpark, aan de .'Waalsdorperlaan een toernooi om de „Jan Kieft'-wisselbeker. Deelnemersaan dit toernooi- zijn: De Meteoor (Amsterdam), :USC (Rotterdam) én Celeritas (Den Haag), ieder met 3 negentallen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 4