I Meer tunnels in het Spoorwegplan G D Albert lleijn Over kerkebouw, kasgeld-gebrek, dieren-asyl enwanbetalers Veel vrolijkheid en vreugde op de komende feestdagen EEN BRIL ZEVENDECLUTENBA IS WEER OP GANG N.V. Groenewegen opent fabriek in Etten-Leni' Gouden YNFG stelt een groot programma vast commerciële kracht mnl. Koeriersters De gemeenteraad moet besluiten Beeld van het cluhhuiswerk Prijzen voor twaalf Wilton-musici Duivensport Voor officieel karweitje eerste heitje Afsluiting van Blauwe brug Motor onvoldoende gerepareerd om de Luifelbeker Loco-burgemeester leidt vergadering Baldadigheid Ook de Rijksweg 20 gaat onder de twee spoorbanen door AGENDA Het schoolvoetbal- toernooi Dirk Nijs reikt de test-prijzen uit aan junioren SCHIEDAM «S/4# Gotiek de JOiant kunf U niet missen geen dag! Donderdag 25 april 1957 3 De gemeenteraad van Schie dam komt morgenavond weer in vergadering bijeen. Naast de vele voorstellen die we reeds min of meer uitvoerig hebben vermeld, zullen de raadsleden hungedachten ook hebben moeten laten gaan over de vol gende agendapunten. -Allereerst dan het voorstel van B. en W, om aan de Commissie voor het Beheer der Gereformeerde Kerk in Schiedam een perceel van 700 vierkante meter te verhuren voor. de houw van een houten kerkgebouw In Kethel. Deze kerk komt aan de Schiedamseweg, ten noorden van de Hargsingel. Voor de huur is een gereduceerd tarief van 0,50 per vierkante me ter per jaar overeengekomen. De commissie is verder bereid de kos ten van straataarüeg, parkeerterrein, enz. aan de gemeente./te vergoeden. Aan het uiterlijk van de kerk zul len zekere esthetische essen worden gesteld. Het gemeentebestuur wil weer een drietal, panden aankopen. Dit: zijn dan de panden Spoorstraat 20. en Grofbaan 67, die nu op veilingen te koop zijn' aangeboden. Zij moeten toch plaats .maken in de sanerings plannen. Vérder een stuk erf aan de Schiedamseweg, nodig voor de ver breding van genoemde weg en een stuk van de Burgemeester Verveen straat, nodig voor het rioleringsplan Blijdorp, maal werd aangeboden, waarna men nog op de kantoren van de G.T.B. kon betalen. Gebeurde dit niet, dan werd een monteur gestuurd om de toevoer af te snijden maar door deze monteur het verschuldigde-be drag plus S 1,inningskosten te be talen. kon men het afsnijden alsnog voorkomen. Het bezwaar Is echter dat nu tel kens een monteur voor niets uit zijn werkwordt gehaald, terwijl l,— de kosten bij lange na. niet dekt. B. en W. stellen nu voor om de wan betalers, dfe deze omslachtige wijze van betalen volgen, voortaan te be lasten met de volle kosten, te ma ken door het sturen van een monteur. „Ik hoop. dat de zevende Clutenba in de St. Joris Doele alle voorban den in succes zal overtreffen,"oi Meer kasgeld Enkele financiële kwesties. De gemeente is niet in staat leningen op lange termijn aan te gaan tegen een normale rente en zal dit ook in de nabije toekomst, gezien de huidige rentevoet, wel niet kunnen. Toch zifn er In de loop van dit jaar nog belangrijke uitgaven te doen* onder andere in verband met de woning bouw. Daarom stellen B, en W. voor bet onlangs reeds verhoogde maxi mum van het kasgeld, nogmaals te verhogen, en nu tot i 20.000.000,— Voorgesteld .wordt om in de Pre- earioveroraening enkele redactione le wijzigingen aan te brengen. Het tarief voor het gebruikvan ge meentegrond voor het opslaan van goederen, geen bouwmaterialen zijn de, zal bij langdurig gebruik, ietwat verlaagd worden. Nieuw asyl B. en W. zijn bereid de Schiedam- se afdeling van de dierenbescher ming, te helpen b(j de oprichting van een dierenasyl. De overweging is dat de ïh onze gemeente bestaande ge degenheid tot het opvangen van zwervende honden onvoldoende isert niet verbeterd kan worden, zonder aanzienlijke kosten te maken. Daar om willen B. en W. een deel van het voormalige keuringsgebniiw aan de St.-Annazusterstraat ter beschikking stellen. Ook. in de kosten om dit oude gebouw geschikt te maken voor het nieuwe doel willen B. cn W. voor de helft bijdragen. Bezoldigingen De verordening regelende de be zoldiging van personeel bij het open- .baar onderwijs zat gewijzigd worden. Het gaat hier om het onderwijzend personeel op de b.l.o.-scholen. Dit krijgt een toeslag van 212,per jaar voor het -werken op deze soort school. Aangezien het echter ver plicht is tussen de schooltijden op school te blijven, om toezicht te hou. den op de kinderen, die in deze rust periode toch op school blijven, is een vergoeding van 276,per jaar voor dit extra werk gerechtvaardigd. Verder zijn in de gemeentelijke ver ordening, regelende de bezoldiging van ambtenaren np weekloon, enkele functies ingepast -in een bepaalde groep.. Gas-rekeningen Er zal in de toekomst meer pressie worden uitgeoefend op de wanbeta lers .van gasrekeningen- Tot nog toe ging het zodat de rekening twee- Op het Regionaal Solisten Con cours uitgeschreven door de fede ratie van Vlaardingse muziekgezel schappen werd ook deel genomen door enige leden van de Harmonie Wilton Fijenoord. De heer L. M. v. Os, alt sax, be haalde in de superieure* afd. een le prijs met lof der jiiry. De heer M. Boer, clarinet, in de ereafdeling een le prijs. De heer M. G, Scholten., piston in de ereafdeling een 2e prijs en in de eerste afdeling be haalde de heer A. H. de Kaper, hoorn^ de 3e Prijs. 'Het duo M.: Boer, clarinet en L, M. v. Os, alt sax. behaalde .in de 'afd. uitmuntendheid een 2e prijs. -Het kwartet J. Bakker, bariton, M. Scholten. piston, J, Oost- tander piston en D, Pastoor, bariton sax, een 2e prijs in de eerste af deling. ■De jeugdige leden P, Vervoort en M. Dries beiden 14 jaar) met cla rinet, verkregen een 2e prijs in de derde afdeling.. De SCV „De Postduif" 'hield haar derde wedvlucht vanuit Eist, een af stand .van 96 km. De uitslag was; 1 2 65 gebr. Kiela; 3 69 J. Kazen brood; 4 54 mevr. Bak ker; 5 10 16 19 23 J. Doejaaren; 6 7 34 49' gebr. v. Harmeien en Co.; 8 30 D. v. Weelie; 9 12 29 50 H. Crama; 11 A. Grijp en Co.; 13 40 44 59 Th. v. Weelie; 14 27 61 J. de Waard; 15 66 L. Borrani en Co.; 17 55 Piet v. Os en Co.; 18 58 L. Verheugen; 20 23 72 J. Westerholt; 21 52 N. In 't Hol; 22 J. Lips; 25 E. v. Smirren; 26 L. Cra ma; 28 46 L. V. d. Meij; 31 42 53 70 W. v. Deurzen en Co.; 32 39 H. Blon de; 33'67 F. Koppenhagen; 35 37 45 56 J. de Koster; 30 J. Tweeboom; 3o J. Verhaal; 41 J. Houtsma; 43 F. Eijkenbroek; 47 N. v. Ark; 51 57 P. v. Hinten en Co.; 60 63 H. v. d. Kant; 62 C: Verlinden; 64 J. Brand; 68 v. Dijk: 71 H. J; Eijkenbroek. Diploma W. Poelman en Co's. Zaterdag, 27. april, geeft de Schie damse toneelvereniging „Het Voet licht" een toneelavond. Opgevoerd wordt de klucht „De Ooievaar ver gist zich". De uitvoering begint otn acht uur. de voorzitter van het Stichtingsbe stuur van. het Clubhuiswerk voor. Ongeorganiseerde Jeugd, da. J," G.~ Jansen, gisteravond in, zjjn: openings woord. Geen van de vele genodig den waaronder de directeur van de landelijke vereniging van club huizen, de beer J. \V. Ooms; de heer F. A. de Wolff; secretaris van de SG en de inspecteur van Onderwas M. HoU zal, na .de gezellige ba zaar en mooie expositie bezocht te hebben, hieraan, durven twijfelen. In zijn openingstoespraak wees de voorzitter op de belangrijke plaats, die het jeugdwerk in het leven van vele jongens en meisjes vervult. Dominee Jansen vroeg/speciale aan dacht voor de tentoonstelling van handenarbeid door clubhuisleden zelf vervaardigd; Deze expositie in de bovenzalen geeft een uitstekend overzicht van de prestaties dér ver schillende leef tijdsgroepen. Van de kinderen in de leeftijd van acht tot elf jaar zijn er bijzonder originele maskers uit oude papieren zakken en snippers gekleurd papier. Van foto's maakten de jongens en Op de Clutenba, die gister avond officieel geopend is, be stond er een grote belangstel ling voor hetimmer -snor-rénr. de Rad-uan-cuontttur. meisjes verbluffend aardige legpuz zels, Ook de touwfiguren met vele tinten raffia omwonden trekken sterk de aandacht. De oudere meis jes naaiden toneelkleding,.die eigen dom van /het clubhuis blijft en voor toneeluitvoeringen zal worden ge- .bruikt. Een .plakwerkschilderij brengt Schiedamse. gebouwen in beeld. De groep jonge moeders stelt kleding, voor. eigen kinderen gemaakt, ten toon. Is het boven rustig, beneden schet tert de grammofoon liedjes van Johnny Jordaan en de laatste inter nationale schlagers. Het geluid van de grammofoon wordt overstemd door meisjes, die loten aan de man trachten te brengen. In de hoek staat een schiettent, waar men zijn schut- terstalenteh kan ontwikkelen. Voor de liefhebbers van het gooi- en smijtwerk bestaat de mogelijkheid conservenblikken klaterend van een plank te gooien. Degene, die zes blikken in één worp treft,; ontvangt een fraaie eerste prijs. Natuurlijk draaitop de zevende Clutenba het rad van avontuur. Be halve het manshoge, draait er eert kleiner op een'tafeltje,'angstvallig bewaakt aoór een jongen met „ver kooptalenten".' Aan de deurposten in de gang hangen kleurrijke borden met ..De Hartige Hap" en „Film theater Doele". Het lokaal met het smakelijke uithangbord is herscha pen in een patat-fi-jtes-zaak, het an dere tracht het Passage-theater con currentie aan te doen. In een ander lokaal zijn door de groep jonge moeders vervaardigde kledingstukken te koop. .Tot en met zaterdag blijft de ze vende Clutenba voor. het-publiek- ge opend. Keurig in' uniformgewapend met emmers, bezems en- 'dweilen, trok ken- padvinders van alle stromingen gisteravond in optocht door de Lou pe Nieuwstraat naar het hoofdbureau van politie,, waar commissaris K. Rijpma al klaar - stondom het eerste officiële ..karweitje": uit te delen. GEMEENTE 1 SCHIEDAM f OFFICIEEL NIËÜWSl Dé Blauwe brug over de Polder vaart zal ih verband met de uit voering van herstelwerkzaamheden „V".- -. j„„ „.„„„v, in de nacht van vrijdag, 26 april Maar in de loop van de dag waren ^aterdaa 27 anril van Dtfl reeds verscheidene padvinders. in ,^r tat 6 r 0f zoveel lsneer of uniform OP pad geweestorn. hun ffieï'dan ÏSdig mocht blijkS - ..Heitje .voor een Karweitje" te-ver dienen. Nadat hopman A. M. Sunderman zich. bij. de commissaris had gemeld, togen padvindsters- cn padvinders met zeem -en sports aan de arb'eid om een stoffige poli tie jeep te reinigen. In karte tijd was het heitje ver diend en de plechtigheid achter de mg. De opbrengst van deze actie, die tot en met zaterdag voortduurt, is bestemd voor het trainingscentrum der padvinders. Van de zijde der padvinderij wordt er op gewezen, dat alleen in uniform geklede leden die een boekje met zegels by 2ick drapen aan de actie deelnemen. De vorige jaren is de actie misbruikt door kinderen, d-ie geen paduinders waven. Vrijdagavond zal de algemene prijsuitreiking plaats vinden in het district Schiedam, vaa. de Kon. Ne- derl; Biljart Bond. Deze zal .plaats vinden, in het clublokaal van de biljartvereniging „Confiance" aan de Markt no. 9 te Vlaardingen. De districtsvoorzitter, de heer J. van Dam zal alsdan aan de kampi oenen van de verschillende klassen de persoonlijke prijzen uitreiken, terwijl ook de verenigingen die een competitie kampioenschap hebben behaald hun prijzen zullen ontvan gen. zijn afgesloten voor alle verkeer. De 25-jarigé M. S. reed gister avond met zijn juist gerepareerde motorfiets proef op de Laan. Bij de hoek van de Nieuwe Buurt moest- hy plotseling snelheid minderen. De remmen weigerden en de be rijder vloog tegen een muurtje, Door een wagen van de GG en GD is hij met een linkerenkelfractuur naar het Gemeenteziekenhuis ver voerd. In het kader van de Luïfelbeker- serie, zijn gisteravond onderstaande partijen gespeeld: In het verenigingslokaal van „De Unie"; Unie b—Entre Nous e J. de Ruiter F, Gouka J. Hagestijn D. Simons J Dupuis C. Vos C. Vredebregt C. Scbewe 130 150 111 37 150 37 31 31 3,00 4.05 2.28 6.42 1.83 1.61 In het clublokaal van. „Het Cen trum" kwamen tegen elkaar uit: CentrumDKC c; de uitslagen zijn: J. v. d. Water J. de. Jong H. Fortuijn H. de Wolde G. v. Potten W. de Jong J. van Luik J. Prein 11 3.05 24 3.88 100 65. 23 70 Daar de burgemeester, de heer mr. J. W. Peek, enkele dagen in het buitenland verblijf houdt, zal de vergadering van de gemeenteraad van morgenavond door loco-burge meester, weth. Sabel, worden voor gezeten.. Baldadige jongens smeten gister middag met stenen naar een broe dend eendenpaar nabij het SVDW- voetbalveid. Een der eenden werd geraakt en kreeg een lamme vleu gel. - - Geboren: Willem, z.v. C. Venvijs en M. T. Breijer; Nicolaas J. z.v. J. v. d. Kraan en J. A. v. Noort- wijk; Hillegonda W., d.v. D, J. Ger-, ritse en W. H. van IJzendoorn: Ed win, z.v. F. A. C. Overdijk.enT. W. Martveldt, Overleden: C. J. Kooren gevel, 66 jr, vr. v- R- Nieuwenhiüjzen. In Ettten-Leur wordt zaterdag een nieuwe carrosseriefabrleR van de N.V. Groenewegen geopend. Hoewel de bestaande werkplaats aande Mathenesseretraat op de grens van De Rijkswaterstaat had zich aan vankelijk voorgenomen de Rijksweg 20 hoog over d« spoorlyn Schiedam —Delft te voeren. Dit plan is even wel zowel om technische als econo mische redenen prijsgegeven en ver vangen door een tunr.elplan, waarbij de weg onder de spoorbaan door ge leid zal worden. De uitvoering er van is ten nauw ste verbonden aan de uitvoering van de spoorwegwerken. Dit betekent, dat het gedeelte van het kunstwerk, dat onder de te verhogen baan zal De vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen» de voormalige Oranjevereniging in Schiedam, bestaat dit jaar vyftig jaar, al is het dan ook dat deze zeer actieve vereni ging sinds 1951 tot de Schie damse Gemeenschap is toege treden. Dit gouden jubileum zal herdacht worden op 29 april met een receptie in de aula en met een grote feest avond op 15 mei in het Passa getheater. Maar dc viering van de aanstaan de feestdagen, koninginnedag en de bevrijdingsdag op 6 mei (de normale feestdag, 5 mei, valt op zondag!) is door dit jubileum allerminst ver drongen, Integendeel zelfs, want er is weer een uitgebreid programma, van feesten en feestjes samengesteld. Hierover kan men uitvoeriger lezen in dc programmaboekjes (met een extra feestelijk omslag) die aan de bekende adressen, maar ook huls- aan-huis te koop aangeboden zullen worden. Een kort uittreksel willen we onze lezers echter niet onthou den. Koninginne-jeesten De viering van koninginnedag wordt, als gebruikelijk de avond te voren ingeluid met een taptoe op de Grote Markt. Deze wordt om 9 uur geblazen, maar reeds van 8 uur af worden de wachtenden bezig gehou den door het korps van Harmonie terwij] van 8.30 uur af liefst tien mu ziekkorpsen in actie komen. Op 30 april beginnen de klokken om 8 uun.te luiden; waarna drie mu ziekkorpsen, OBK, Crescendo en St.- Ambrosius, een 'rondgang door 'de stad ma"kén, die op de Grote.Markt eindigt. In dg Boshoek hèeft de jeugd zich intussen verzameld, voor de tiiiales van het schoolvoetbal. en handbaltoernooi. 'Be .prijsuitreiking zal om 12.30 uur plaats.hebben. Voor de kinderen Kinderen die niet in .die sporten zijn geïnteresseerd, krijgen een klin kend kinderfeest in de riantage aangeboden dat oin 10 uur begint. Hieraan werken mee Peter Piekos, Charles Tay en Scott and Black, clowns, de Nibercn's, gooclietaars. de Martelij's met hun honden en. ac cordeonist Tonny Bakkenes. .'s Middags zijn er wedstrijden voor' kinderen en wel om 2.30 uur. ring steken óp versierde fietsen' (mét prijzen) in de Warande, om 3 uur een estafetteloop in de Prins Bern- hardlaan voor schoolploegen. waar bij gekampt wordt om de zilveren beker en tegelijkertijd zijn .'er. in de Nassaulaan en de Lange Nieuwstraat behendigheidswedstrijden op rol schaatsen. Voor al deze wedstrijden mooie prijzen. De rennersclub Schie dam organiseert wederom wieler wedstrijden in de Stadhouderslaan voer junioren en A- en B-klassers. In de Plantage 's Avonds komen de volwassenen aan bod bij de variété-avond in de Plantage, Hier heeft Frans Vrolijk als conferencier de leiding, bijge staan door het Trio Corante. muzika le clowns, Broek and Rosfield, eas- cadeurs, Dave Parker, jongleur, de bekende Spelbrekers, het zangduo Salherü, cabaretière Cora Vil Ie en accordeonist Tonny Bakkenes. De zieken en ouden vandagen worden op deze dag niet. vergeten. Zoals het al tientallen jaren de ge woonte is trekt.het m'andolinegezel- schap ONI, onder leiding van. de heer Hakkert langs de zieken- en rusthuizen om daar wat "vreugde te brengen. Bevrijdingsdag Op de bevrijdingsdag is het al vroeg dag. Om 7.30 uur is er het gebruikelijke jeugdappel voor het stadhuis met vlagceremonie, zang. volksdansen en een korte toe spraak. Daarna trekt de jeugd naar de Plantage, waar de toneel groep Arena otn 10 uur opvoert „Het dansende ezeltje",- een kin dermusical met toneelpantomime en liedjes. 's Middags worden poppenkast voorstellingen gegeven voor de jeugd door drie gezelschappen op zes plaat sen in de stad en 's avonds zal er een bevrijdingsbijeenkomst rond het kampvuur zijn op de' p.v.-boerdery Vijf Sluizen. Dit gebeurt echter in besloten kring van" de jeugdorgani saties. dié zelf een programma sa menstellen. Openbaar Is het bevrijdingsbal in de Plantage, waarbij de Windmolens onder .leiding van Johnny Holshuij- zen vóór de müzlek zorgen, bijge staan door Truusje Koopmans en Dick Doorn. In Kethel In Kethel wordt op beide feest dagen een afzonderlijk programma gedraaid. Dit bestaat op 30 april uit een kindervoorstelling op het DHS- terrein, waarbij dezelfde artiesten komen te liggen, nog deze zomer gemaakt moet worden. Van rijks wege zjjn de benodigde gelden hier voor reeds beschikbaar gesteld, zo schrijven B, en W, aan de gemeente raad. De gevolgen van deze wijziging zijn voor hét gemeentelijke wegen plan in deze "omgeving zeer belang rijk. Het is nu mogelijk vlak langs de. noordzijde van de Rijksweg 20 een parallelweg, als verbindingsweg tussen het zich nog steeds uitbrei dende Kethel en het industrieterrein bewesten de Schie, aan te leggen, die eveneens onder, de spoorlijn SchiedamDelft dooi" gevoerd zou kunnen worden. Met deze weg zal veel verkeer buiten Nieuwland ge houden en van de kruisingen en aan^ sluitende wegen van de Rijksweg 20 geweerd kunnen worden. Voorts zal een gedeelte van de Oudedijk met de zich daarin bevindende onbe waakte overweg kunnen vervallen. Hierdoor komt er een stuk grond vrij, dat bij het sportveldencomplex aan dé Oudedijk gevoegd kan wor den, waardoor het mógelijk wordt daar nog één of twee extra sportvel den aan te léggen. Uit financieel oogpunt is het ge wenst, dat de voor deze weg. beno digde tunnel gelijktijdig met de ou- dertunneling voor de Rjjksweg 20 gemaakt wordt. De Rijkswaterstaat heeft zich bereid verklaard, beide tunnels, die vlak naast elkaar zou den komen te liggen, als één pro ject uit te voeren. De N.V. Spoor- wegopbouw is overigens bereid alle medewerking te verlenen, opdat deze -tunnels gereed kunnen zijn voordat de nieuwe baan in gebruik genomen wordt. Naar de mening van B. en W. moet van de gelegenheid deze tunnels nu te bouwen gebruik gemaakt worden, daar dit project, in een later stadium niet dan met grote technische moei lijkheden en bijgevolg veel hogere kosten tot stand gebracht kan wor den; De kosten van deze tunnel .worden geraamd op 350.000,— te betalen in 1957 en 1953. V erbin-dingsweg Bij de onderhandelingen over de uitvoering van het bovenbedoelde - Uil-VUC.SJJK V rti L UCt VUVCJJUCIJUCJUC optreden als die morden md. Plan- plsn is ^tdegesproken over de ge- taef> terwnl ftfi n mPI ov Uivsflereiie.. n-, tage, terwijl op 6 mei er kinderspe len' worden gehouden, eveneens.oa het DHS-terrein. De leiding berust bij de Kethelse Oranjevereniging en het personeel van de scholen. Herdenking Hoewel geheel vallende buiten het kader van de viering van de beide feestdagen, willen-we hier vermelden bet programma van de herdenking der gevallenen op zaterdagavond4 mei. Deze plechtigheid concentreert zich weer óp het monument aan de Gerrit Verboonstraat, voorafgegaan door een rouwmars vanaf de Grote Markt. Het programma fs vrötvel geheel gelijk aan dat van de vorige jaren. Na afloop van de plechtigheid bij het monument is er een herden kingsbijeenkomst in de Grote Kerk, georganiseerd door de Expogé/WN en met medewerking van Harpe Da vids en het zangkoor Excelsior. projecteerde verbindingsweg Nieuwland met het recreatiegebied in Kethel, die de spoorlijn naar VIaardingen moet kruisen. Daarbij is gebleken, döt de stand van uit voering van de spoorwegwerken de spoorbaan naar Vlaardingen wordt verhoogd en' enigszins naar het noorden verlegdhet thans nog toelaat in het zandbed, dat reeds ge deeltelijk is aangebracht, een tunnel aan te brengen. De N.V. Spoorweg- opbouw is bereid deze tunnel in combinatie met haar werken te bou wen. Met deze tunnel zou de onbe waakte overweg in de Oudedijk nabij het woonwagenkamp ook komen te vervallen. Geleid door dezelfde overwegin gen als hierboven voor de andere tunnel genoemd, zijn B. en "W. van mening, dat ook. deze. tunnelbouw thans ter'hand genomen moet wor den. Schiedam voorlopig nog het hoofd bedrijf zal blijven, ligt het in de be doeling van de directie de produktie geleidelijk in Etten-Leur té concen treren. Behalve machines voor de ver vaardiging van onderdelen voor het hoofdbedrijf, bevat' de nieuwe fa briek-ook een hypermoderne garage. Daar de vennootschap rond de te openen fabriek, die ruim 1090 m2 be slaat over 8000 m2 terrein beschikt, staan nieuwe uitbreidingen alweer voor de deur. in de ruim drie .jaar dat de firma hier is gevestigd, bleek de .arbeidsmarkt te schraal om uit breiding verantwoord te maken. ïn de omgeving van de nieuwe fabriek is een veel groter aart bod van werk krachten. Voorlopig zullen 15 men sen in het nevenbedrijf .emplooi vin den. De N.V. Groenewegen brengt een nieuw produkt op de markt: een aanhangwagen geveerd op rubber. Deze vinding is vooral van beteke nis voor het fruit- en glasvervoer- Apothekers nachtdienst: Gouka Sm Co., Groenelaan 127. Bellen b(J ongeval: G.G. en G.D. Tuiniaan 80. telefoon 69290. Politic-alarmnummer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Havent Geopènd iedere werkdag (be- halve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 1 tot 8.30 uur. Zondags 'ge sloten. R.K, Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend Iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 830 uur. Zondags gesloten, Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur; zonda gen van 2 tot 5 uur. Expositie „MichisI de Ruyter" cn „Start". BIOSCOPEN Passage, alleen 2 uur; „High So ciety". J Monopole, 2, 7 en 9 uur: „De Schal der Vuuraanbidders". diversen Passage, 8 uur: Kath. Kring „Coppe- lia", bal let-voorstelling. Maryke. 3 uur: GSS, contactavond. Volksgebouw, 8 uur: IvAO, lezing buitenlands toerisme, Arcade, 8 uur:. Schiedams Vrou wenkoor, concert. Volksgebou%v, 8 uur: Vrouwenbond NVV-film. In het schoolvoetbaltoemooi zijn. gisteren de wedstrijden van de af deling D gespeeld. In pool 3 werd winnaar de St. Thomasschool die echter zo vlak op de hielen werd gezeten, door de Prinses Mariike- school, dat de beslissende wedstrijd verlengd moest worden. In Pool 4 streek de St. Hendn- kus School met de eer. Bij/de re serve elftallen (pool 5) ging de eerste prijs naar de St.; Hendnkus- school 31 en de tweede prijs naar de St. Thomasschool II. KNVB-bondsbestuurder Dirk Nijs heeft gisteravond persoonlijk met 'n. „instructief" speech je' de. prijzen uitgereikt, die gewonnen zijn bü de spelregel-test voor junioren, die door de 'Schied. Scheidsrechtersver. zijn gehouden. Het was wat ongehouden en kwam laat op de bijeenkomst maar de popelende junioren zijn be zig gehouden met het draaien van films. De wisselbeker overhandigde hij aan een junior van HB5S met een blijvende prijs. Een tweede totaal prijs kregen de knapen van Excel sior '20 en PPSC. Bij de C-juniorên kreeg een jongen van Schiedam het eremetaal, bij de B-tjes PPSC en bij de A-'s Excelsior '20. Een extra ver rassing was de persoonlijke prijs voor de beste prestatie. Er waren negen junioren, die ieder tien punten, hadden behaald. Na loting werd d« jongeman De. Haard van Schiedam voor. ditseizoen de beste- spelre gelkenner van de Schiedamse junio ren. Ook hij kreeg een fraaie me daille. - LONDEN De Sowjet-Uni» is van plan drie grote hydro-elek- trische krachtprojecten in' Wit-Rus- land aan te leggen, aldus Radio- Moskou. DISTILLATEUR TE SCHIEDAM zoekt voor zijn kantoor een •Leeftijd 25 tot'30 jaar. Deze medewerker 2al o.a. worden belast met de verkoopadministratie, terwijl hij tevens een vlot correspondent dient te zijn. Voor de juiste kracht wordt een goed salaris in het vooruitzicht ge steld. Bekendheid met de branche strekt" tot aanbeveling. Sollicitaties met volledige inlichtingen o.a. opleiding, godsdienst en verlangd salaris te richten onder no. S 563 aan het bureau van dit blad. a. EEN JONGEN voor magazijnwerkzaamliedett b. MEISJES voor diverse werkzaamheden Wij bieden een interessante en prettige werkkring met een behoorlijke beloning. Bedrijfskleding wordt in bruikleen verstrekt. Pers. aanm; in onze Zelfbedieningszaak te Vlaardingen; Van Hogendorplaan 9. DAN NAAR D. DE BRUIN Oranjestraat 9 Schiedam - Tel. 66431 Fotografie Ontwikkelen van roll 11 ms. des moreens gebracht, des avonds klaar. K. v. Vuuren, Hoogstraat 106» Schiedam. Diversen Een goed gesorteerde biblio theek, steeds voorzien, "van nieuwe uitgaven heeft lees bibliotheek-kantoorboekhan del Modern, Boerhaavelaan 124. tel. 68415. Losses Erk. en gedipl. autorijschool A. v. Ekelenburg lest met Ford Taunus a 5.50 p. uur. Rotterdamsedijk 70 B. Tele foon na 5 uur 63141.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2