Gebr. Scheffers N.Y. betrekt een nieuw en groter pand Schiedamse kapiteins en schepen rond De Ruyter Irma Kolassi zong met I Schiedams Vrouwenkoor VOETBAL: toch een paar wedstrijden Ballet der Lage Landen gaf 5n prima opvoering van „Coppélia" Angela Bay ley excel leei in rol van Swanhilda Promotie wedstrijden Vrijdag 26 april 1957 Mr. v. Bochove verrichtte de opening In koloniehuis sterkten veel kinderen aan Gebouw van Huishoudschool verzakt sterk Bassen Finalisten School- voetbal-toernooi Bevolkingsgroei over maart Noarl in promolie- compelilïe Filmavond als sluitstuk Burgerlijke sland Handbal voor dit weekeinde Voor de Katholieke Kring H ET verhaal_is dat van De strijd rond de korven Met een vriendelijke toespraak «pende wethouder P. van Bochove, gistermiddag het nieuwe fabrieks complex van de N.V. Gebr. Schef fers Apparatenbouw aan de Jan van Kiebeeckweg-, De firma is in 1909 ais koperslager gestart, nuim der tig jaar is de apparatenfabriek in de Noordvest gevestigd geweest. De voortdurende groei van het bedrijf maakte de ingebruikname van het 2800 m2 beslaande pand zeer nood zakelijk. De nieuwe fabriek is volledig aan de eisen, des tijds aangepast. De 85 •werknemers hebben een smaakvol ingerichte en zeer ruime kantine ter beschikking. Ook aan de wasge legenheden is veel zorg besteed. In de grote constructiehal, die in drie vakken is onderverdeeld, staan de laatste types machines opgesteld en is bovendien nog ruimte voor de eigen gieterij. Reeds een maand wordt er in de fabriek gewerkt o.m, aan een val- stroomverdamper, een technische no viteit. waarin melk, gelatine en lijm door middel van geringe hoeveelhe den warmte kunnen worden inge dikt. De grootste afnemers van de firma zijn dc chemische- en zuivel bedrijven. Ongeveer veertig procent van de rodufctie is bestemd voor export naar Noord- en Zuid-Ameri- ka. Frankrijk en België. De kantoorlokalen en de teken kamer munten uit door een lichte snaar sobere inrichting. Vanuit de directiekantoren heeft men een ri ant uitzicht op Overschie. De totale oppervlakte van het complex bedraagt ruim 4800m2. Een aardige bijzonderheid ïs» dat de oude fabriek verkocht is aan dezelfde firma waar de gebroeders Scheffers dit gebouw in 192? van kochten. Ia openingstoespraak schonk mr. Van Bochove niet alleen aan dacht aan de geschiedenis van de vennootschap, maar ook aan de per soonlijke band, die er tussen veie Schiedammers uit de sportwereld en de heer H. J. Scheffers bestaat. Hy memoreerde de verdiensten van -dc enkele jaren geleden overleden broer van de huidige directeur. De wet houder, die namens het gemeentebe stuur sprak, noemde deze opening: „Een typisch Schiedams gebeuren, dat een grote gelukwens waard was". De heer H. J. Scheffër dankte de tairtfke aanwezigen voor him be langstelling en verklaarde in de toe komst naar verdere uitbreiding te zullen streven, Veel xelaties en vrienden schudden de handen van de drie directieleden. De kantine kreeg door de vele bloe menmanden e«n feestelijk aanzien. Op een lange la fel langs de muur •waren prachtige gelegenheidsge schenken te bewonderen. Het perso neel schonk de directie een aquarium met een inhoud van 900 liter. Eén der werknemers had het portret van de overleden oprichter in rood koper geslagen. Zó ziet de ruimenieuwe hal van de gisteren officieel geopende fa briek van de GebrSche/ers er uit. AANVULLING VAN EXPOSITIE De tentoonstelling ter herdenking van het „touwslagersknechtke",dat admiraal werd, Michiel De Ruyter, is in het Stedelijk Museum te Schie dam met verschillende curiosa uit gebreid. Allereerst met een acte uit het Schiedamse Gemeente Archief, waarin de vijf „steden van de Maze", Dordrecht, Delft, Schiedam, Rotterdam en Den Briel besluiten, zeven koopvaardijschepen in beslag te nemen, om te bouwen tot oor logsschip en bij 's Lands vloot te voegen. Voorts is er thans een facsimile te zien van een pagina uit het jour naal van De Ruyter, in zijn eigen, 2eer kordate handschrift, waarin hij, op zaterdag 1 maart 1653, melding maakt van het verloren gaan van het schip „De vogel Struijs" aan de Engelsen. Dit gebeurde in de drie daagse zeeslag by Portland. De .Struijs" was een Schiedamse oor logsbodem onder bevel van de Schiedammer Komelïs Kruik en voer in het eskader van De Ruyter. Kruik vocht met De Ruyter en Isaac Sweers tegen een Engelse ovennacht. Hij verloor veel man schappen en al zijn masten. Van veertig Schiedamse matrozen, allen beneden de twintig jaar, waren er tenslotte nog maar drie in leven. Men probeerde de „Struijs" nog weg te slepen maar de wind ging lig gen. De Engelsen sleepten hun buit naar Portsmouth. Een ander facsimile laat eetl brief zien, die de admiraal twee da gen na de Vierdaagse Zeeslag aan de Staten Generaal zond. Daarin wordt melding gemaakt van de Schiedamse kapitein Ruth Maximi- liaen. Deze heeft zich in de Tweede Engelse oorlog bijzonder verdien stelijk gemaakt. Enkele maanden nadat De Ruyter deze brief verzon den had, op 5 augustus 1666, sneu velde Maximiliaen in de slag. waar bij Tromp zijn "beruchte blunder maakte en deswege door De Ruyter „als een schelm" van boord werd De tentoonstelling blijft tot en met 31 mei te bezichtigen. Het is de be doeling om op maandagavond 20 mei in de museumaula een De Ruy- ter-herdenking te houden speciaal voor de rijpere jeugd. Burgemeester Peek zal deze herdenking inleiden. (Advertentie LM.) (Advertentie LM.) Als wij spreken over Offen bach, dan denkt U aan tas sen en in datzelfde Offen bach kochten wij deze bood* schaptassen, gemaakt van het moest solide plastic dat voor bood schaptassen gebruikt kan worden. Een grote partij originele Offenbacher boodschap- tassen met solide trekslut- ting, bodem nagels en een afwerking zoals U van een tas uit dit wereldberoemde lederwarencentrum kunt ver wachten geen guldens, maar rijksdaalders goed koper dan normaal. Dit is voor honderden vao onze klanten een gelegen heid om een boodschaptas te kopen, een vlot handig model, een Offenbacher tas voor nog géén drie gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze boodschaptassen in de kleu ren zwart, groen, beige bordeaux. De afdeling Schiedam van het Centraal Genootschap voor Kinder herstellingsoorden en Gezondheids kolonies zegt in haar jaarverslag, dat ondanks- de verhoging van de verpleegprijzen in totaal 902 ver- pleegdagen in 1956 zijn verzorgd. Voor het eerst zyn dit jaar twee spastisch verlamde kinderen uitge zonden naar het koloniehuis ,,De Bijsterbosch" in Epe- De kinderen, die nog nooit van huis waren ge weest, hebben genoten van het nieuwe en 2ijn gemiddeld vijf pond aangekomen. Een uitzending van vijf kinderen naar Oostvoorne is op advies van de inspecteur van volks gezondheid, in verband met de op dat tijdstip, voorkomende kinder verlamming uitgesteld. Naar het ko. loniehuis „Ons Genoegen" gingen het afgelopen jaar 20 kinderen, die totaal 49,30 kg aankwamen. Het bestuur van de afdeling on derging ook in het tiende vereni gingsjaar geen wijzigingen. De sa menstelling is: Joh. Schiller, voorzitter; Th. van Weerkom, secretaris; C. J. T Mak.- Barnhoom, penningmeesteresse; le den: A. van der Schalk, B. Kerssen, J. Rosman; kascommissie: M. Boom sluiter en A. L. Man in. 't Veld- Vit Jaarverslag 1956 De nog steeds voortdurende ver zakking en scheurvorming van het gebouw baart het bestuur van de Huishoud- en Industrieschool veel zorgen. De toename van het aantal leerlingen uit de omliggende gemeenten en de instelling van de opleiding tot leerling-verkoopster zijn verheugender punten in het jaarverslag over 1956 van genoemde school. Door gebrek aan ruimte zijn in het afgelopen jaar de lessen in plant- en dierkunde in lokalen bui ten de School gegeven De tuin is betegeld en de fietsenstalling werd uitgebreid met S0 plaatsen, In het afgelopen jaar is de onderwijsver nieuwing doorgevoerd. Het gebruik van werkboekjes en beoordelings brie ven bleek voor de leerlingen waardevol te zijn. Voor de faculta tief gegeven typelesseo bestond zeer veel belangstelling. Bij het zwem men behaalden 43 leerlingen het di ploma I, 48 het diploma H en acht leerlingen het diploma HL Op ver zoek van het Nederlandsch Roode Kruis zijn ter gelegenheid van de achttiende verjaardag van prinses Beatrix door de leerlingen cakes ge bakken en bij zieken thuis bezorgd. Op 31 december van het vorig jaar bestond het bestuur van de Huishoud- en. Industrieschool uit de volgende dames en heren: mevrouw H. Houtzager-Kruizlnga, voorzitster; mevrouw S. Hoek-Postma. viee- voorzitster; mej- J. W. Eeuwijk, sec retaresse; mevrouw J. M. van Ber- gen-Walraven- van Bochove, 2e sec retaresse; de heer J, D. Holtkamp, penningmeester. HAKKERT hoogstraat 1&3 n/A TELEFOON 67945» Na de wedstrijden van gisteren zijn in het School-voetbal-toernooi een aantal finalisten bekend geraakt. In afd. D zijn dit de St. Bernardus- school I en de St, Henricusschool I. In afd. A: Willem de Zwijger-ulo I en Pr. Irene-ulo I- In afd. C 1: de 2c VGLO en. Technische school III. In de afd. Br W. de Zwyger-ulo II en Ge. Gymnasium. Apothekers nachtdienst: Gouka Co., Groenclaan 127. Bellen bij ongeval: G.G en G.D Tuinlaan 80 telefoon 69290 Polltie-alarmnumnier: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9 30 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur Zondags ge sloten R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8 30 uur Zondags gesloten Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur; zonda gen van 2 tot 5 uur Expositie „Michiel de Ruyter" on „Start" BIOSCOPEN Passage, alleen 2 uur: „High So ciety''. Monopolc, 2, 7 en 9 uur: „Dc Furie van de Mississippi." DIVERSEN Clubhuis St. Joris Doele, 7.30 uur Clutenba. Irene, 8 uur. Wijk IV N.H.G. Film avond. De bcvolkïngsstand van de ge meente Schiedam vertoont weer een vestigingsoverschot, zij het geen groot. In de maand maart vertrok ken 209 mensen uit de gemeente, terwijl het aantal vestigingen 213 bedroeg. Op 1 april telde de gemeente 77.637 inwoners. In vergelijking tot de stand op 1 maart, die 77,564 be droeg, is de bevolking toegenomen met 73 inwoners, of een percentage van 0.094. In maart zijn 66 jongens en. 31 meisjes geboren. Totaal stier- sen er 48 mensen; 22 mannen en 26 vrouwen. Van de kinderen beneden 1 jaar stierven er twee, in de groep van 15 tot 24 jaar kwam geen enkel sterfgeval voor. In de afgelopen maand zijn veer tig personen in de echt verbonden. Zes huwelijken leden schipbreuk. Van de gehuwden beschikken slechts twee over een eigen woning. Het grootste deel van de echtparen woont bij de ouders in. Dertien echtgenoten wonen elk afzonderlijk Binnen de gemeente verhuisden 84 gezinnen, 30 gezinnen verlieten öe gemeente. Acht en twintig Schie dammers vertrokken naar het bui tenland. Zaterdagmiddag wordt in hel Beursgebouw de eerste promotie wedstrijd gespeeld voor een plaats in de overgangsklasse en wei tussen NOAD en Carbon, Dit is thans voor dc eerste maai dat con Schiedamse vereniging aan gaat kloppen op de deur van deze klas. NO AD is inge deeld in een poule met Carbon 2 die op dc een na onderste plaats geëindigd is in deze klasse on (lis zyn plaats moet verdedigen, en een van de Haagse eerste klas kam pioenen nl. DOS 4. Deze teams spelen een halve com petitie. Volgende week moet NOAD bij DOS 4 op bezoek. Hieruit blijkt dus wel dat NOAD de eerste wed strijd tegen Carbon moet winnen cm kans te maken op promotie. De wedstrijd begint om drie uur. In het NOAD-team spelen Jan Ver stegen (aanv.), Han Hazelzet en Jan Mcuidijk. Voor NW-Vromvengroep De voorzitster van de afdeling Schiedam van de NW-Vrouwen bond, mevrouw Brandt-Dijkhoffs, kon gisteravond in het Volksgebouw een tot de laatste plaats bezette zaal welkom heten. Ze hoopte, dat de belangstelling voor de landdag, die dit jaar in de Eder Kuil wordt ge organiseerd net zo groot zal zryn. De laatste avond van het seizoen was uitsluitend aan. de verpozing ge wijd, Voor de pauze zijn twee dol komische korte films vertoond. In de pauze was er een verloting ten bate van de Schiedamse NVV-tbc- patiënten. In de vakantie week zul len deze zieken met een geschenk worden bedacht. Na de koffie brak „Dorus als uitbreker" bijna het pla fond, door het harde gelach, dat zijn dwaze verwikkelingen teweeg bracht, Een in. alle opzichten geslaagd sluit stuk van het winterprogramma. GEBOREN: Petrus W, zoon van W. T, Wasman en H. E. den Held; Leendert, zoon van J. Ruiten en G. Kloos; Jose R.. dochter van A. v. d. Brink en H. Bakhuizen. ONDERTROUWD: J. A. de Prem ier, 28 jaar en D. Pijnacker, 26 jaar; H, M. v. d. Burg, 28 jaar en C. M. Schlebaum, 20 jaar; P. v. d. Burg, 24 jaar en G. J. den Beste. 21 jaar; F. H. Gonlag, 25 jaar en M. X Hengst, 24 jaar; A. Goudzwaard. 27 jaar en C. Korpel, 24 jaar; J. Hamilton of Silvertonhil, 22 jaar en M. N. Bon tenbal, 23 jaar; W, J. D, Hoender kamp, 27 jaar en M. J. v. Puffelen, 21 jaar; G. S. Kleinekoort, 27 jaar en A. C. M. Kloos, 27 jaar; X C. W. Kreischer, 27 jaar en C. Polak, 20 jaar; P. Lund, 21 jaar en E. G. de Koning, 19 jaar; D. Muilwijk, 23 jaar en B. Wijzenbroek. 18 jaar; A. J. Oosthof, 24 jaar en. M. C. W. Netten, 24 jaar; D. de Ruijter, 26 jaar en. J. C- Hoogwerf. 23 jaar; J. F. Ver- hoeckx, 23 jaar en M. v. Dam, 21 jaar; J. v. d. Zouwen, 23 jaar en J. C. Chabot, 21 jaar. GEHUWD: L. v, d. Does, 24 jaar en W. J. D. Busscher, 24 jaar; A, Zon dervan. 23 jaar en T. v, Overdam, 21 jaar; H. A. v. d. Linden, 21 jaar" en J. E. v. Gend. 18 jaar; A. L. Kins, 28 jaar en C. M. M. Oostrura, 25 jaar; H. S. Kerkiaan, 64 jaar en H. M, v. "Winden. 46 jaar; L. Veringmeier, 27 jaar en G. M. F. Rost. 21 jaar; J. B. Post, 26 jaar en M. J. Looman, 27 jaar; H. v, d. Spoel. 22 jaar en G. H, Hermsen, 21 jaar; C. M. v. d. Ven, 23 jaar en W. v. Veen, 23 jaar; J, W. Vollebregt, 25 jaar en G. F. van Et- ten. 22 jaar; A. C. M. den Ridder, 25 jaar, en A. M- Verspeek, 21 jaar; P. M. H. Vermeulen, 23 jaar en E. M Vermunicht. 22 jaar; P. Broeren, 21 jaar en A. C- van Hoek. 17 jaar; G. Droge, 21 jaar en C. J- Janssen, 17 jaar; X K. v. Dam. 25 jaar en C. J. v. Schljndel, 24 jaar; J. Koster, 24 jaar en H.-M, Mulder. 23 jaar; G. Ruiter. 21 jaar en C. v, d. Kraan, 19 jaar; G. v. Hattum. 24 jaar en F. L. v. cf. Raaf, 22 jaar; X. Zwaan, 25 jaar en A. Esbach, 24 jaar- W. Krommen hoek, 27 jaar en J. M. Heinsbroek, 20 jaar; O. Gundersen. 21 jaar en J. M. Maas, 23 jaar; D. Bos, 23 jaar en D. Verboon. 24 jaar. Dat het Schiedams Vrouwenkoor er in geslaagd is iemand als Irma Kolassi voor een avond naar Schie dam te krijgen, zegt in eerste instantie meer over dat koor dan over me vrouw Kolassi, En wel, dat het ge zelschap van Ria Borgmeïjer een uitstekende reputatie geniet en bij zonder zeker van zijn zaak as. Anders waagt men het niet, en slaagt er trouwens evenmin in, een soliste van dat .formaat te engageren. Welnu, die reputatie van het Schiedams Vrouwenkoor heeft door het optreden in "Wenen inderdaad een internationale allure vex-kregen, en daaraan is dan ook zeker de kennismaking van een groot aantal stadgenoten, m Arcade gisteravond, met Irma Kolassi te danken. De wereldvermaarde mezzo-so praan heeft een diepe indruk achter gelaten. Zy zong eerst een serie van vijf Spaanse volksliederen, an: een bijzonder exquise toonzetting i van Joaquin Nm. en na de pauze drie liederen van Henrietta Bosmans, een charmant, en gewaardeerd, ge baar aan de Nederlandse toonkunst. Over haar stem valt weinig op te merken: deze beeft een enorme omvang, vaak voorkomend ver schijnsel bij zangeressen uit Zuide lijke landen, en paart grote span- Het le dameselftal van DWS speelt zondag de laatste competi tiewedstrijd tegen CWP uit Den Haag, Voor beide teams is deze ont moeting niet belangrijk meer voor een. bezetting op de ranglijst. DWS dat de 3e plaats bezet moet echter de voile winst kunnen behalen. Dames 1 van Wilton Fijenoord krijgt zondag bezoek van Kranen burg. Onze stadgenoten bezetten de 6e plaats maar kunnen bij" volle winst de 2e plaats overnemen. Wij houden het hier maar op. Heren 1 van DWS gaat in Den Haag naar GONA, geen al te moei lijke tegenstander. Heren 1 van Wilton is vrij, doch in de bovenste regionen van die afdeling zal wel geen verschuiving plaats vinden.. Heren 2 van Wilton gaat het in Den Haag opnemen tegen* kampï- oenskandidaat Animo 2. Onze stad genoten. zullen hun overwinningen- reeks wel door de Hagenaars ge stuit zien. Dames 2 van DWS is er niet bij gebaat om van HMS te winnen, degradatie naar de afdelïngsklas is wel zeker. Dames 2 van Wilton ver keert in dezelfde omstandigheid en zal zondag tegen ADO 2 wel niet tot winst kunnen komen. Heren 2 van DWS moet van Rot terdam 2 kunnen winnen. Donderdag, 2 mei en vrijdag, 3 mei voert de Gereformeerde reci- teervereniging „Geron" het toneel spel „Mijn Zoons" van Arthur Mil ler op. Beide voorstellingen begin nen om acht uur. (Advertentie LM.) ^Bruidskleding: omïs specialiteit Korte Hoogstraat 22 Rotterdam Er 2al zondag in Schiedam door een eerste elftal gevoetbald worden in de competitie. Omdat de honk balcompetitie voor de s.v. h.v. „Schiedam" op 4 mei begint heeft Schiedam aan de eompetitieleider verzocht zondag de laatste voetbal wedstrijd te mogen spelen. Deze heeft dit verzoek ingewilligd, zodat zondagmorgen (aanvang I uur) op Boshoek de zwartwitten het voetbal seizoen besluiten tegen Dilettant. Thuis in Schiedam zeker in staat te winnen, de zwartwitten zullen, de competitie goed willen besluiten. Wint Schiedam dan wordt de vierde plaats in bezit genomen. Het afde lingsvoetbal heeft rust. Van de reserve-elftallen, die in de KNVB zijn ingedeeld, spelen: Excel sior '20 2Fortilna VI. 3; Slikker veer 2—DHS 2 en DHS 3—Hille- sluis 2. BESLISSING De belangrijke beslissingswedstrijd voor het kampioenschap in de, 4e klasse H tussen LMO uit Rotterdam en Flakkee wordt zaterdagavond in N plaats van de gebruikelijke oorspronkelijke. opera-voorstelling (die nu niet meer te betalen Is ook niet voor de toch ledenriike Schiedamse kunst kringen) heeft het bestuur van de Katholieke Kring eens een groot bal let-gezelschap naar Schiedam ge haald: Het Ballet der Lage Landen is zo gisteravond in het Passage-the- ater opgetreden. Het bestuur heeft het zelfs aangedurfd om dc leden dc complete „Coppélia" voor te zetten, een dansstuk van ruim anderhalf uur. Maar dat het tóch een goede keus is geweest, Is wel duidelijk gebleken b|j het ovationele applaus waarmee de executanten na afloop bedankt zijn. Dit thans bijna negentig jaar oude ballet „Coppélia" van Arthur Saint- Léon en Charles Nuitter, op muziek van Delibes, is een van de parade- paardjes van de balletkunst uit de zeer-romantische periode. Het behan delt het thema van de tot leven ge komen pop. een onderwerp dat in latere balletten druk is gekopieerd. Voor het nog jonge Ballet der La ge Landen was het min of meer een waagstuk om dit complete werk op het repertoire te nemen, maar gezien de resultaten was het toch verant woord. Hierbij is gebruik gemaakt van de choreografie van de Rus Ivanov, wiens versie afwijkt van de DE Coppélia zou men het best kunnen omschrijven met een gedanst toneelstuk, vele pantomi mische delen verbinden de beeldende dansen, afgewisseld met dc grotere ballet-scènes voor het gehele corps. Voor dit laatste is naast het klassie ke ballet ook plaats gemaakt aau volksdansen, waardoor men een af- -- eiiskracht van Franz, die ook ten 'riiele komt en in slaap wordt ge- ht. Swanhilde Jaat de oude man waan door dc plaats van de u le nemen, tot zij de illusie nu i vet storen daar zij de liefde van Fi nnz terug wint. Dit js de beste acte niet een prachtige plastische uit drukking. DE laatste acte is eigenlijk een anticlimax. Het geeft de brui loft tussen Swanhilde en Franz weer, maar is eigenlijk een samenraapsel van losse dansen, dat eigenlijk maar half in het verhaal past. Het hoogte punt zou hier moeten zijn de ..pas- de-dcux" van Swanhilde en Franz met solo's van beiden, maar het is weinig meer geworden dat wat trage wisselend en fleurig geheel krijgt. acrobatiek, niet eens treffend of pi- Opvallend is echter de smaak en bet j hant, goede gevoel voor theater bij de to- Angela Bayley heeft wel geëxcel- neel-technische enscenering; de kos- I leerd In de rol van Sivanhilde. Zij tuums en decors van Norman McDo- beheerste deze zware rol volkomen well zijn prima en staan beslist op internationaal peil. penmaker Coppélus, die pop heeft vervaardigd die levend go- lijkt. Deze jvinding wordt zelfs oor- "tL" zaak van een breuk tussen de gelief den Swanhilde en Franz. Dit wordt de eerste acte uitgebeeld met tal van j^rima verzorgde expressieve dansen solopartijen en ook enkele vrolijke volksdansen. Fleurig amusant, maai" wat vlak. en danste met overgave. Deze water- vlugge danseres doet vooral voortref felijk guitig-mimisch werk in de scene, bij Coppélius thuis. Maar in het trage gedeelte in de pas-de-deux blijkt zij haar fysiek niet mee te hebben. DE jeugdige Ben dc Rochemont deed als Franz goed werk, zeer artistiek, maar tegen zijn levendige partenerin was bij niet altijd en over- en al opgewassen. Johan Mittertreiner verdient waardering voor zijn expres- In de tweede scene dringen Swan- sieve vertolking van Coppélius. Maar bilde en haai' vriendinnen door in de i ook het uitgebreide corps-de-baïlet werkkamer van Coppelus, op zoek naar Coppélia, waarbij* zij ontdekken dat dit maar een pop is. Swanhilde ziet dan hoe Coppélius tracht zijn pop tot leven te brengen met de le- heeft zeker een pluimpje vertiiend, evenals (en zeker niet in de laatste plaats) Jack Carter voor de wijze waarop bij dit ballet heeft ingestu deerd en ten tonele gebracht. Oostvoorne gespeeld. De Schiedam se scheidsrechter L. Ravens zal deze spannende wedstrijd leiden. Twee Schiedamse clubs zullen met belang stelling deze ontmoeting willen, vol gen. Het Martinit-kamp zal deze match met spijt bekijken, omdat Martinit vrij lang een grote voor sprong op deze clubs heeft gehad en nu met een zeer miniem verschil achter deze twee op de derde plaats is gekomen. De DHS-ers zullen wil len weten wie van de twee, en van •welk formaat, de tegenstander bij de promotiewedstrijden voor de der de klas zal zijn. BEKER COMPETITIE De voetbalclub HBSS gaat zater dag een belangrijke middag tege moet. Er is grote kans dat het derde elftal zaterdag op het terrein Spie- ringshcek kampioen, zal worden. Wint het derde van Rozenburg 2 dan kunnen de Oranjehemden weer feest vieren. 4 Het eerste elftal speelt zaterdag de eerste wedstrijd voor de beker competitie. HBSS krijgt al direct een tegenstander van bijzonder formaat, want het zeer sterke CSVD uit Delft is de sparringpartner. Een nederlaag betekent in een halve competitie ge woonlijk dat de achterstand niet meer kan worden weggewerkt en dat de kansen voor de afvalserie dus zijn verkeken. Of HBSS in Delft zal kunnen winnen betwijfelen we. zelfs een gelijk spel behoort niet tot de waarschijnlijkheden. Wel is de mid denlinie bijzonder krachtig gefor- meerd, want Storm zal zijn oude spdplaats bezetten en hij wordt ge- secundeerd door de kanthalfs Schef- fers en Van Duivenbode. i Voor de standaardelftallen in het zaterdagmiddagvoetbal zijn geen j competitiewedstrijden vastgesteld j Van de lagere elftallen spelen: i Spijkenisse 2—PPSC 2; GSS 2— DVO '32 2; HBSS 3Rozenburg 2; MW '27 2—GTB 3: PPSC 3—HVO 3; Excelsior M 5—GSS 3; GTB 4— Excelsior M 6; PPSC 4—Zwaluwen V 8; HBSS 6—HPV 2; Er zijn ook J geen. junior wedstrijden. j Van de korfbalwedstrijden, dte voor het komende weekend zijn vastgesteld, zijn interessant de ontmoetingen ÓDI-Exceïsior 2 en Succes-Merwede. Van de eerste wed- strijd verwachten we, dat de thuis- club aan het langste eind zal trekken i en van de tweede de bedoekende. Immers ODI heeft zijn kans op de tweede plaats te verdedigen cn Merwede die op de eerste. Voor Succes valt er niets te verliezen of te winnen, maar de blauw-witten hebben wel de morele verplichting om het de bezoekers zo moeilijk mogelijk te maken. Bovendien "is nog goed te maken de verpletteren de nederlaag, die in het najaar in Dordt is geleden. Schiedam 1 heeft nog vrijaf. Schiedam 2 komt in een bekerwed strijd uit tegen Sperwers 4 In Rot terdam. Succes 2 gaat op bezoek bij Rozenburg 6. ODI 3 ontvangt de club Rozenburg van het eiland van die naam. kracht aan intense warmte. De grootste werking gaat echter u:t van haar fascinerende persoonlijk heid, die zich uit in een gebeeld houwde voordracht, die elk woord van dc tekst een aangrijpende zeg gingskracht verleent. Zij kent dc magie van het woord, als alle groote volksliedzangeressen. Mevrouw Kolassi verleende voorts haar medewerking aan twee met bet koor gezongen werken. Het eerste daarvan was de Danse Indienne van de moderne Parijse componist Pierre Vellones, een onbetekenend, quast- impressionistisch werk in hét genre van de betere Keteïbey. En daarna Sainte Marie Magdaleine van Vin cent DTndy, een evenmin erg in drukwekkende compositie. Onze tijd verdraagt niet de romantisch-scfni- deraebtige visie op Bijbelse gebeur tenissen. Het koor trad afzonderlek op in werken van Cesar Franck, Francis Poulenc, Herman Strategier, en Jaap Geraedts. Het liet geen twyfel aan de superbe kwaliteiten, die het bezit. In hoge mate virtuoos, zoals in het derde lied van Poulencs serie Petites Voix, overal elders van geschoolde klank, uitstekende dictie, expressieve voor dracht. Adri Slootmaker begeleidde be trouwbaar aan de vleugel. Ria Borg meïjer deed dat bij de soli van Irma Kolassi. en vestigde daarmee een zeer goede indruk. De aanwezigen gaven telkenmale van hun. enthou siasme blijk. A. I. TAFFELTENNIS Het promoUe-competitieprograrama voor de diverse plaatselijke- kam pioensteams is bekend. De strijd om de plaatsen in de hogere klassen »s begonnen. Voor de promotie naar de eerste klas zyn de twee kampioenen uit Schiedam in de tweede klas by el kaar ingedeeld. Zy spelen met nog drie andere teams in één poule om drie plaatsen in de eerste klas. De kampioenen van de derde klas spelen in twee poules van vijf om zes plaat sen. Intussen heeft de eerste promo tie wedstrijd voor een plaats in de eerste klas, reeds plaats gehad. NOAD 2 kreeg Milksteamers op be zoek. Het is een over het algemeen matte strijd geweest, die NOAD vrij makkelijk heeft gewonnen. Bij NOAD had men Henk Aben opge steld en het was deze speler die met zijn teamgenoot Nico Almendingen ieder een partij verloren. De eind uitslag werd dus 8—2 voor NOAD 2, dat hiermede twee kostbare punten vergaarde. Op twee mei ontmoeten de twee plaatselijke teams elkaar. W.F. 1 knjgt dan bezoek van NOAD 2 de wedstrijd wordt gespeeld in de kan tine van W.F. aan de Vlaardinger- dijk. De derde klas kampioenen W.F. 2 en NOAD 5 zjjn in verschillende poules ingedeeld. NOAD 5 speelt zyn eerste promotiewedstrijd uit tegen Eendracht 5 terwijl W.F. 2 op 25 april bezoek krijgt van Gewaro 1. (Advertentie IM.) Morgen In ons souterrain 2 speciale Zaterdag-koopjes voor de dames CHARMEUSE ONDERJURKEN met bijzonder fraaie kantgarnering Morgen als speciale 3 95 aanbieding Uitzonderlijk mooie ENKALON KOUSEN {<le keus), Ir de nieuwste mode kleuren met naad In de kleur, van 3.95, morgen 1 49 BINNENWEG - PlSNWEG 196

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2