MILLER BROS Min. dr. Mansholt pleit voor verdere Europese eenheid Veel belangstelling voor bijeenkomst in Musis 'N GEZELLIG MEI-BAL IN DE BEURS-HAL HBS kon ULO-combinatie er niet onder krijgen Herdenking gevallenen Damclub „Schiedam naar de hoofdklasse gaat 1 MEI VIERING IN SCHIEDAM - met véél dansen, dansen - SLOT SCHOOLSPORT-TOERNOOI W. de Zwijger-ulo en de Mater Dei krijgen de bekers Inbraak en diefstal AGENDA WK-teams vs Hongaren Min. Suurhoff niet 'bij opening van Bad Groenoord Meenthuis-comité in Schiedam „Utile Dulci" speelt voor kerkbouw Marine-ontmoeting met Hermes Jeugdig publiek zelf op toneel GMF-collecte Feestdag voor Oud-kath. parochie Nieuwe geluiden van carillon Biljart om de Luifelbeker De enige Burgerlijke stand Wie heeft iets verloren Receptie P. Beyers Bij 't Weena komen cactussen in kas Burgemeester opent Gilda fabriek Meisje gedood in Sliedrecht Donderdag 2 mei 1957 „Met een Verenigd Europa naar een vrjje en welvarende Wereld" was de slogan voor de „t mei-viering" van dit jaar en minister dr, S..L. Mansholt, die bij de Schiedamse viering in Musis Sacrum de Mei-rede uitsprak, heeft deze slogan tot de zijne gemaakt. Geen won der eigenlijk, want dr. Mans holt is in Nederland één van de voorvechters voor. een Ver enigd Europa. Met de ondertekening van de overeenkomsten voor de Euromarkt en de Euratoom is Europa aan het begin gekomen van een nieuwe fase. Voor het eerst is het 1 mei-feest ge vierd kunnen worden in het licht van de Eenwording, zo besloot dr. Mansholt ztfn boeiende rede, die een ware propaganda 'was voor de Euro pese gedachte. Slechts stap voor stap heeft-men kunnen verwezenlijken wat velen als ideaal' voor ogen heeft "gestaan. Maar het begrip dat men vele pro blemen, vooral ook op economisch terrein, niet meer op landelijk ni veau kan oplossen breekt baan, zo dat Europa rijp wordt voor de ge dachte van de eenwording. Deze tendens ligt wel in de lijn van het socialisme en visionaire leiders als Trcelstra hebben dit al vroeg onderkend. Vandaar dan ook dat het socialisme bereid is de verantwoor delijkheid op dit gebied mede te dragen. Soc. Internationale Om echter de socialistische lQn te de eenwording scherp te kunnen doortrekken achtte dr. Mansholt een her-oriëntering noodzakelijk in de vorm van de stichting van een nieu we Socialistische Internationale. Want de eenwprding brengt ook ge varen met zich mee. Hiervan noemde dr. Mansholt bv. het Franse voorstel om ook de Afri kaanse bezittingen in de Euromarkt te trekken, waardoor men plotseling gesteld wordt tegenover verschillen de vormen van het kolonialisme. Hiertegen achtte spreker een stelling nemen door de socialisten gewénst. Maar uitdrukkelijk stelde dir. Mansholt vast dat wanneer het. oude Europa nog een rol wil spelen op het internationale vlak vooral in de strijd tussen Amerika en Rusland maar ook stand wil houden tegen over het ontwakende Oosten, dan een sterke .vereniging onvermijdelijk zal zijn. man) kwam de internationale slogan ook tot uiting, want zij danste twee Spaanse en een Chinees nummer, die "wat beter tot hun recht kwamen dan hét mimisch-pantomimische werk, dat nogal onbegrijpelijk was. Hetty Blok, met ovatie ontvangen en bedankt, droeg op de haar eigen humoristische en dwaze wjjze voor uit werken van Nederlandse humo risten, natuurlijk ook Carmiggelt en Annie M. G. Schmidt. Ook. het koperkwartet van de Arb. Muziekver. „Crescendo", na de pau ze aan de beurt heeft bijgedragen aan dit afwisselende, programma. De viering van 1 mei is in Schie dam begonnen met een experiment: de instuif, die in de ochtenduren in bet Volksgebouw is gehouden. Deze was bedoeld om de oud-gedienden te amuseren, maar vele jongeren heb ben toch ook van hun belangstel ling laten blijken. Een hoogtepunt was hierbij wel het praatje van. Wessel Kamphuis, een van de voorvechters in de Rot terdamse haven, over „die goeie ouwe tijd". De moeilijkheden uit de begindagen van de socialistische strijd kwamen natuurlijk hierin ook ter sprake, maar de heer Kamphuis vertelde op zo'n gezond-grappige wijze, dat wel niemand zich gedrukt zal hebben gevoeld bij het ophalen van oude herinneringen. De dames WIelhouwer-Smit en Meijer-v.d. Velde hebben voorts vierhandig op één piano enkele lie deren vertolkt, terwijl de bijeen komst besloten is met de poppen- kast-met-polïtïeke-ïnslag, opgevoerd door leden van de P.v.d.A.-Vrouwen bond. Mikpunt Wat de situatie in Nederland, be treft. wees spreker er op dat hoewel het socialisme in ons land gevor derd is, de strijd nog niet voorbij is. Vooral ook omdat het socialisme het mikpunt dreigt te worden van de andere politieke partijen. Hij wees hierbij op het feit dat in de Anti revolutionaire partij de vooruitstre vende jongeren, gepersonifieerd in min. Zijlstra, teruggedrongen worden door de conservatieven, zoals de heer Bruins Slot. Het doel van deze partij schijnt wel te zijn de bestrijding van het socialisme, zo meende spreker. Ook by de KVP is deze tendens te merken, o.a. in de laatste actie- in de mijnen, welke actie voor weinig meer diende dan een versterking van de gelederen tegen de socialis ten. F eest-programma Deze bijeenkomst in de met vlag gen en leuzen versierde zaal van Musis Sacrum werd geopend door de voorzitter van het 1 mei-comité, ir. C. Boerman, die er z'n vreugde over uitsprak dat zovelen waren geko men om deze dag in eigen kring te vieren. Door de Gemengde Zangvereniging „Excelsior" werden onder leiding van dirigent Leo Smit enige beken de socialistische liederen ten. gehore gebracht en ook het Hongaarse volkslied, nog wel in de Hongaarse tekst. Een waagstuk, dat met succes is bekroond. - In de dansen van Toscha de Jongh, (met begeleiding van Peter Snelle- Met was gezellig en druk op het Mei-bal '57. De door bijna iedereen ge danste en gesprongen polonaise bracht dé goede stemming ér at meteen in. In de Koopmansbeurs zijn gister avond heel wat mouwen opgestroopt, rode tulpen uitgedeeld en natte voor hoofden afgeveegd. Het 1 mei-comi té kan trots zijn op het Mei-bal '57. De opkomst was goed en het pro gramma vlot en gezellig. Al direct na het openingswoord van de heer A. M. van der Wel bracht de polonaise, door vrijwel iedereen me eg e danst en gesprongen, de stemming er in. Toch was er deze avond ook plaats ingeruimd voor een ernstiger inter mezzo. De heer Th. de "Wal. lande lijk leider van de NVV-jeugdgroep, memoreerde in het kort de betekenis van de 1 mei-viering. Hij verheug de zich er over, dat ook onder de katholieken stemmen opgaan voor de viering van de „Dag van de Arbeid". De spreker vroeg aandacht voor de culturele verheffing van de arbeider en voor vermeerdering va O de ar beidsvreugde. „Te veel mensen gaan nog op maandag naar de fabriek met de hoop, dat het morgen weer vrij dag is." Stemming Dit was de ernstige noot in een vrolijke avond. Twee heren in een mooi kostuum, zagen er niet tegen op dwaze capriolen over de stoffige vloer van het podium te maken. De ze cascadeurs met de vreemde naam ..The Rile Bros" hadden ook veel suc ces met. .hun muzikale parodieën. Twee jongens met een gitaar „The Bertiies" brachten aardige Nederlandse liedjes. De A-T.C--volks dansers' lieten ook de omstanders meedansen, zodat steeds meer kijkers zelf over de granieten vloer huppel den. De ritmische dansgroep. „Arrrta" liet op muziek van het orkest een aantal aardige staaltjes van lichaams- beheecsing zien. Vooral '*t onderdeel met de evenwïchtsbalk beheersten de in rode broeken en .witte hemden gestoken meisjes uitstékend. Het pu bliek, dat al weer van ongeduld stond te trappelen om te dansen, kwam op de klanken van „The Melody Sere- nadërs" volledig aan zijn trekken. Tot half twaalf is er vrolijk ge- Hoewel het weer guur was Boshoek, zyn. de finales van de schoolsportwedstr|jden met veel en thousiasme verspeeld. Vier uur lang is het rond het eerste veld een drukte van belang geweest. Honder den jongens en meisjes hebben hun favorieten aangemoedigd. De ontmoetingen tussen de .fina listen van de lagere scholen bij het handbal en voetbal werden rustige partijtjes. Anders werd het bij het voetbal tussen de W. de Zwijger- schooi 1 en het elftal van de Pr. Ireneschool. De ïaatsten hadden al voor een sensatie gezorgd door de als kampioenen gedoodverfde Wil lem de Zwijgers in de voorwedstry- den met 1—0 te kloppen. Vol span ning heeft het publiek dus afge wacht of de Prinses Ireneschool aan de jarenlange hegemonie van de Wii'.cm de Zwijgerschool een' einde zou kunnen maken. Het is eenter 'n revanche geworden. Ook de favorieten bij het handbal prolongeerden hun jaarlijks succes, want de meisjes van de R-K- Huis houd- en Industrieschool waren geen partij voor de fellere ULO Mater Dei. match tussen de elf beste voetballers van de Ulo-scholen en bet team van de HHBS. De jongens van de Ulo- combinatie waren lichamelijk de mindere van hun overwegend for sere tegenstanders, maar z|j hebben dit gecompenseerd door geraffineerd goed technisch voetbaL Hét werd daardoor een aantrekkelijk party, waarbfj geen moment de spanning heeft ontbroken. Overeenkomstig de verhoudingen eindigde deze match zelfs na ver lenging onbeslist. Strafschoppen bezorgden echter de HBS de over winning. De inspecteur van het gemeente lijk onderwijs, de heer M. Holl heeft na afloop onder grote belangstelling voor de kantine van Boshoek de prijzen uitgereikt. Ook hier waren de hoeraatjes niet van de lucht. De meisjes van de Mater Dei-schooi en de jongens van de Willem de Zwij ger-Ulo verwierven voor de derde maal in successie de wisselbeker. Negen scholen kregen het ere metaal, de jongens van de St, Hen- ricusschool kregen bovendien een jeugdboek, beschikbaar gesteld door „De Schiedammer". De uitslagen zijn: Voetbal: L.O.: St. Henricusschool— St, Bernardusschool 20, ULO Wil lem de Zwijger—Prinses Irene 3—0. ULO'CombinatieRHBS 0—0 (HBS wint na strafschoppen). Handbal: L.O.: Maria Goretti— De krachtmeting, die vele kelen Kon. ^K^Sishoudrcho^f-sf0'61" aanmoedigingen ontlokte, werd deHuishoudscnooi o s. dans: onder leiding van de heer J. van der Most. Het viel-op, dat de „rock en roll' al weer terrein begint te verliezen. Af en toe is het dansen onderbroken door., het optreden van de cascadeurs of de komische zangers. Rond het mét palmen en rode tulpen versierde toneel heerste dan een ge zéllig gedrang. Dé organiserende ver enigingen, Nieuwe Koers, Axma, Jon ge Strijd, zullen wel weer popelend naar het volgende mei-bal uitzien. OP 4 MEI Zaterdagavond 4 mei zullen bij het monumentaan de Gerrit Verboon- straat wederom de Gevallenen in de laatste oorlog plechtig herdacht wor den. De plechtigheid zelf zal om streeks 7.30 uur, aanvangen, waarbij de stoet, die rond het Stadhuis'wordt geformeerd en om 7,15 uur. vandaar vertrekt,in de G. Verboonstraat aankomen- Door de burgemeester namens het gemeente-bestuur, door familie-leden, verenigingen, bonden en scholen zullen bloemen worden gelegd aan de voet van het monu ment, terwijl om 8 uur de plechtig heid wordt besloten met een plech tig spelen van het Wilhelmus. In Grote kerk Direct in aansluiting daarop volgt óm 8.30 de Dodenherdenking in. de Grote of St. Jans-kerk, georgani seerd door de Ned. Ver. van Ex-Po litieke Gevangenen en het Voorma lig Verzet Nederland. Medewerking verlenen de Arb. Zangvereniging „Excelsior" met werken van Handel, Mendelsohn en Ed. Flipse en de Chr. Muziekver. „Harpe Davids". Gespro ken zal worden door ds.J. Na.wijn, geref. predikant; pater F. L. van Kessel O. P. uit Nijmegen en ds. J. A. Hebly, ned. herv. predikant. Deze bijeenkomst is voor een ieder gratis toegankelijk, slechts een klein deel van de »kerk is gereserveerd voor genodigden. Van diverse zijden, z.a, de NW- Besturenbond en de Alg. Bond van Ouden van Dagen worden de leden Opgewekt om deel te nemen aan de mars. Verzameld wórdt om 6.45 uur op of in de omgeving van de Grote Markt. In een. distilleerderij aan de Van Cleefstraat is onlangs ingebroken. De dieven ontvreemdden vier dozen met bessenjenever. Een36-jarige jongeman die aan boord van het Nederlandse schip „Letto" een scheerapparaat en een uniform stal, is gisteren door de po litie aangehouden. Apothekers nachtdienst: apotheek F. H. Backer, St. Liduinastraat 58. Bellen bU ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80, telefoon 69290. Politie-alarranummer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Blibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van. 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R.K, Leeszaal én Bibliotheek. Dam. Geopend iedere, dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum:Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur: zonda gen van 2 tot 5 uur. Expositie „Micbiel de Ruyter" en „Start". BIOSCOPEN Passage, alleen 2 uur: „High Socie ty". Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Tien van het vreemdelingenlegioen". DIVERSEN Musis Sacrum. 8 uur. Geron: Toneel. Passage, 8 uur. Schiedamse Kunst kring: Toneel. Arcade, S uur. Othello:. Toneelavond. Chr. Belangen Kethel, 8 uur. Bouw fondsavond: Toneel. InterlandV' in Kethel Op woensdag 5 juni wordt er om •7 uur op het Excelsior-terrein aan de Oudedijk een voetbalwedstrijd ge speeld tussen een zwaar versterkt elftal van de Voetver. Kethel (WK) en een team van Hongaarse voetbal lers, in Nederland woonachtig. Men zal trachten aan deze ontmoeting een „inter I a nd"-sfeer te geven door het opstellen van ere-hagen en het spe len van de volksliederen (door St. Radboud, 'die eerst een mars door het recreatie-terrein maakt), terwijl ook de scheidsrechter, de heer Van der Ploeg met een helicopter op het ter rein zal arriveren. De opbrengst van deze interessan te sport-ontmoeting is bestemd voor de vereniging van Ouden van Dagen te Kethel en wel om de oudjes weer een plezierig dagje-uit te bezorgen. Vandaar ook dat dokter P, v. d. Kuy de aftrap zal verrichten. Minister Suurhoff van Sociale Za ken is verhinderd om de officiële opening van het Bad Groenoord. óp zaterdag 11 mei persoonlijk hij te wonen. De minister zal echter bij de plechtigheid vertegenwoordigd zyn door de hoofd-Inspecteur van Volks gezondheid, de heer Schuursma. Ook mevr. van Kesperen, echtgenote van de vorige Commissaris van de Ko ningin in Zuid-Holland zal *b|j de opening aanwezig z|jn. Verder kan gemeld, dat als voor bereiding van de opening van het seizoen reeds water in de drie bak ken is gelaten. De bouw is dus vrij wel voltooid. Dé A.J.C. zal in 'dé maand roei I geld inzamelen voor het fonds tot herbouw van het. Meenthuis in Bla- I ricum. een van de fraaiste kamphui- i zen dat op zondag 7 april door éen felle-brand werd verwoest, i Overal in het land worden inzame- lïngs-acties gevoerd en ook in Schie- i dam is een comité gevormd. Er zal met lijsten worden gewerkt, maar de kans bestaat, dat niet iedereen, die wil bijdragen, wordt bezocht. Het comité deelt daarom mede. dat het giro-nummer is 237671 t.n.v. A. Molendijk, Hogenbanweg 71c. Men kan ook terecht bij mevr. W. R. Drukker-Brink. B. van Haarertlaan 1324 en T. Kalkhoven, Iepenlaan 27 (Kethel). Op de laatste Centrale Kerkeraads- vergadering is besloten de Nieuwe Westerkerk in de toekomst „Opstan- dingskerk." te noemen. De commissie Bijzondere Acties voor de bouw van deze kerk organiseert op maandag 6 mei een bijzondere toneelavond. Dé baten van deze in Musis Sacrum door „Utile Dulci" te verzorgen toneel avond zullen geheel aan het bouw fonds worden afgedragen. „Utile Dul ci", dat deze avond geheel belange loos optreedt, zal het stuk .,Per Lucht post" van N. Krasna opvoeren. De voorstelling begint om acht uur pre cies. De in Schiedam aanwezige leden van de Kon. Marine hebben Koning innedag in vrolijke stemming en op sportieve wijze gevierd. Door de le den van Hermes-DVS hierbij uit te nodigen is tevens de band tussen Ma rine en burgerij versterkt. 's Middags om 4 uur was er aan de Damlaan een voetbal-wedstrijd tus sen een elftal van Hr, Ms. „Karei Doorman" en een amateur-team van Hermes. Het werd een gezellig par tijtje dat door H.-DVS met 2—0 is gewonnen. 's Avonds was er een Oranje-bal in Hotel Beyersbergen, mét vele geno digden. uit de. Hermes-kring.. Er. js gezellig gedanst en alles was door sefgt. Van der Most prima georgani seerd. Kinder-meifeest In de uitverkochte grote zaal van Musis Sacrum is- gistermiddag luid gejoeld, geklapt en gelachen. De kin deren van P.v.d.A.-leden en vak bondsleden vierden hier bira Mei feest. Het kindertheaterbureau van Carla Flink presenteerde twee maal een vlot programma, dat door de feestvïerderijes zeer is gewaardeerd. Het hegon ai direct na het ope ningswoord van mevrouw J. C. van Weerkom, toen de goochelaar Gerai- dini voor deze speciale gelegen heid „Oom Gé" een paar leuke trucjes liet zien. Het aardige van de ze voorstelling was, dat de kinderen zelf meededen, op het toneel of door aanwijzingen te schreeuwen. „Oom Gé" koos een jongen, die een vier op zijn-rapport had het aantal vieren bleek ontstellend groot te zyn als helper bij een simpel blokken- trucje. Om de stemming niet te laten dalen, vertelde hij de kinderen pre cies wanneer er geklapt, moest wor den. Ze deden het met plezier en joelden als toegift. Ook Wim Deefilé bespeelde met 'zijn poppentheater en "clownerie de jongens en meisjes als een bekwaam schoolmeester. Het grootste succes oogstten deze twee artiesten met hun komische sketch De avonturen van Barendje Bollehof". Een stoute jon gen en een agent zorgden voor tal van dwaze situaties. De collecte voor de G.M.F.. zal dit jaar te Schiedam plaats ïmvdeti op Dodenherdenkingsdag ZATERDAG MEI. De G.M.F. stellen zich ten doel, aanvullende steun te verlenen aan gezinnen van gesneuvelde of ver minkte militairen, alsmede aan mi litairen, die na hun diensttijd, in de maatschappij terugkeren. Indien u de collectebus wordt ge presenteerd, brengt gij dan een of fer met milde hand, als dank aan hen, die alles voor ons deden. De Burgemeester, Mr. J, W. PEEK. Het Is zondag 5 mei a.s. voor de Oud-Katholieke Parochie van de H. Johannes de Doper aan de Dam een hoge feestdag. Die dag zal dc aarts bisschop van Utrecht, mgr. dr. A. Rinkel aan een. aantal gelovigen het heilig sacrament des Vormsels toe dienen. De aartsbisschop zal worden geassisteerd door de pastoor C. P. v. d. Berg als diaken en door de oud pastoor C. Tol (Amsterdam als sub diaken. De .pontificale Hoogmis be gint om 10 uur. - 's Middags om 4 uur worden de Pontificale Vespers gezongen. Na de Vespers zal er. gelegenheid zijn om'de aartsbisschop te begroe- i ten en de vormelingen geluk te wen- sen. MEER FUNDAMENTEN OPGEGRAVEN B|j de opgravings-werkzaamheden naar de fundamenten van het oude l buitenverblijf van de familie Bol'es in de buurt van het Bad Groenoord bij Kethel, zijn. de onderzoekers, de j heer A. de Voogd en de jeugdige i Jan Lissenberg. ook gestoten op de fundamenten van een laat-zeventïen- de eeuwse boerderij, dicht by het herenhuis gelegen. De formatie van de stenen wijst op verband 'tussen, béide gebouwen. In afwachting van een onderzoek, in te stellen door de .rijksdienst voor oudheidkunde te Amersfoort, is het opgraafwerk voozlopig gestaakt „De Dilettant" brengt ,.De Vluchtelinge" Onder regie van de heer I. Kolde- wijn presenteert de toneelvereniging „De Dilettant" zaterdagavond, 11 mei, het toneelstuk „De Vluchtelinge" van C. van der Linden.' De voorstelling begint om acht uur in de grote 2aal van Musis Sacrum. Het klokkenspel van. de Grote St. Janstoren wordt verstoken. Op. het heel uur zal de Gavotte Pastorale van Géo Clément worden uitge voerd. Op het half uur zal „Gelukkig Vaderland" uit Valerius Gedenk- klank ten gehore worden 'gebracht in een bewerking van de beiaardier C. Don. In het kader van de Luifel. beKer-eerie zijn nog onderstaande partijen gespeeld: In het verenigingslokaal van Entre Nous: Entre Nous b—DKC b waarvan de uitslagen zijn: 50 42 4 l.M (Advertentie LM,) Jn het dublokaat i DKC: DKC a— de uitslagen zijn: In het verenigingslokaal van „De Unie": Unie bKarseboom, hiervan zijn de uitslagen: Tegen de verwachting van iedere official in, heeft het eerste tiental ■an de Damclub „Schiedam" deze week, op de rode lantaarndrager in de hoofdklasse, D.O.S., een overwin ning behaald, die aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. Voor het begin van de wedstrijd waren de Rozenburgers vol goede moed. maar van de aanvang tot aan het einde toe, hebben de Schiedam mers er echter geen twijfel over la ten bestaan wie sterker was, de kam pioen van de eerste klas of de de gradant in de hoofdklasse. Dat de Schiedammers tot het uiter ste geladen waren, bewijst het feit dat zij geen enkele partij verloren cn nadat een 12—0 stand was bereikt, de Rozenburgers eindelijk, door een remisepartij, de gelegenheid kregen om een tegenpuntje te scoren. De eindstand werd 164 en door de2e raonsterover winning heeft „Schiedam" ruimschoots bewezen, in zijn huidige vorm, een plaats in de hoofdklasse waard te zijn. Het le tiental van de Damclub „Schiedam" heeft dit seizoen in de volgende opstelling gespeeld: bord 1. W. M. Pranger: 2. J. C, Onink; 3. J. de Wilde; 4- A. v. d. Moer; 5. J. v. Tilborg; 6, J. "Westerveld; 7. L. Vrij land; 8- E. v. Hoek; 9. J. v. Walsum; 10. C. W. Sleeuwenhoek; le reserve, D. v. d. Spek. J. w v. d. Velden v, d. Steen 140 [40 150 103 24 24 29 16 3.83 4.28 H. J. de Wolde Schra 90 90 90 66 29 29 12 8 3.10 2.27 J. X. PreJn van Hagen 50 50 40 50 ai 31 3 7 1.20 1.61 w p. de Jong Mouthaan 70 60 70 33 32 32 15 5 2.18 1.03 Heropening clubhuis „Missions to Seamen,y Zaterdagmiddag, 3 uur. zal' me vrouw Wilton het herbouwde club huis van „Thé Missions to Seamen" op het terrein-van de werf Wilton- Fijenoord officieel openen. ROTTERDAM Kosteloze inenting Op vrijdag 3 mei des namiddags, van. 2-tot 3 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen difterie, kinkhoest en tetanus, voor kinderen vanaf 6 maanden oud,in bet ge bouw van de G.G. en de G.D., Tuin laan. 80.' Op woensdag, 8 mei, dinsdag 34 mei, en donderdag 23 mei, organi seert de. ontspanningsvereniging ..Ve- gla" een feestavond. Op deze feesten, die om kwart voor acht beginnen, brengt het gezelschap van Rens van Dorth de revue „De lach in top". Geboren; Hendrika. d. v. A.- P. v.d- Berg .en A. Stolk; Harm, z. v. J. Smid en M. E. v,d. Hende; Dirkje M. J. d. v. A. v. Oers en. A. KerdeJ; Frankie. z.v, R. v. Vliet en H. M. Claus; Ingrid A. M. d. v. F. 1>. v. Wijk en A, A. M. Mostert; Frederi- kus H. B„ z.v. G. W. Noordover en M. M. -Molenaar; Johannes P. B„ z. v. G, Anemaat en J. M. Pronk: Ma- thilde E. M. d.v. B.: A. C. v. 't Hoff en. C. W. R. van Hoogenhuyze. Overleden: E. de Wit, 81 jaar, wed. v. C. J. Verkade. Te - bevragen aan het hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9—12.30 uur en 2—6 uur: Roze zijden sjaal. Te bevragen bij de.vinders: 1 p. zwarte dameselacé's, Meerwijk, Rembrandtlaan 74; witte noorsc wan ten, A. de K-Ok, Schiedamsewcg 179 Kethel; kludergymschoen (L), Hoegee, Lekstraat 82a; houten achterschot van auto. G-, Verbruggen, Buitenhavenweg 30-2; kettinkje met kruisje, J. Nuijs, Serir-genhof 11; doublé armbandje, po- Ittlepöst, Kethel; damespolshorloge. Rost. HavcndJjk 174; medaille. Kalvax. Plein Eendracht I; damespolshorloge, Helbers, Carteslusstraat 35a; houten stepje. v. Gerwen, Jacobastraat 14: autoped, v. Ark.Laurens Costerstraat 2-23; rode autoped, de Boer. Schie- damseweg 531, Rotterdam, (tol 4.3. 1957 -afwezig, tel. 53913); mapje met foto's, Brok ting. Nwe, Maasstraat 97b; honden, riempj e, Jansen, Klein Groe- nendaal 23-18;. gedeelte van bovenge- bit. Schouwenburg. Loudonstraat 2; tas met gereedschap. Prein Hogenbanweg 59c; Wnderportemonnaié; A. v, Noort, Wattstraat 2ta; kntpportemonnale. Ver meiden, Gr. Florlsstraat 71; herenre genjas. C. Vuijk, Schtedamseweg 236 Kethelwit ktncSerlaarsje.v.d. Pol. W. Frankelandsestraat 146a: rood da- mesvest, V. Oosterhout, Rembrandt- laan 41a; grijs jongensjasje, den." Engel. Schiekade 42; blauw windjack. W. Toonen. Belgischestraat 37a Rot terdam; ring met sleutels, Flipse, Grofbaan 105; ring met sleutels, D. v. Bokkum, Hoflaanstraat J7; vulpotlood, v.d. Graaf. Broersveld 32; lipasleutel. L. Heinsbroek. Rozenbargerplein 1; kinderzonnebril. A. v.d. Moesel, Re- renpad 60a. De. heer P. Beyers, directeur van het Oostelijk .Zwembad, was giste ren 25 jaar in dienst van deze on derneming. Jkvermoedde wel,dat die dag niét ongemerkt voorbij ,zou gaan, maar dat 't zo overweldigend, zou wórden, daar rol ik bijna van om', zei de heer Beyers, gistermid dag tijdens de receptie, waar een groot aantal belangstellenden acte de presence gaf.'. In de morgenuren was de, heer Beyers vergezeld van zijn echtgeno te. dochter en zoon in.het kantoor van het Oostelijk. Bad toegesproken door de voorzitter van deRaad van Beheer, de heer G, v.Düuseldorp. Deze overhandigde hem .een ge schenk onder couvert. Een fraaie lamp kreeg de zilveren jubilaris van het personeel. De heer E. H. Groenhout bood deze aan. De receptie in dè Beatrixzaal van restaurant Engels was zeer druk bezocht. De beer J. Troost kwam de gelukwensen van de KNZB over brengen hetgeen gepaard ging met een kristallen vaas. In zijn hoeda nigheid van voorzitter van de ZRO bood de heer Troost de zilveren directeur de legpenning van de ZRO aan. Een zeekijker en- een boek werk waren de' geschenken waar mee de 15zwemorganisatïes die in het Oostelijk Bad zijn gehuisvest hun erkentelijkheid voor de heer Beyers uitdrukten. Velen, onder .wie delegaties van gemeentelijke in stanties. kwamen de heer Beyers persoonlijk, feliciteren. (Van een onzer verslaggevers) Op de hoek van het Weena en het Hofplein zal tijdelijk een grote plan tenkas worden opgesteld. Daarin wordt van 1 tot 30 juni een ten toonstelling van cactussen en vet- planten worden gehouden. De kas heeft een. oppervlakte van tweehonderd vierkante meter. De expositie die er in wordt gehouden wordt georganiseerd door de afde ling Rotterdam, van de Nederlands- Belgische vereniging van liefheb bers van cactussen en- andere vet- planten. Succulents". Het gebeurt ter gelegenheid van het zesde lustrum. Mr. G. E. van Walsum, burgemees ter van Rotterdam,- zal op 18 mei de nieuwe fabriek van de N.V.' Gilda aan de Schuttevaarweg openen. Woensdagmiddagomstreeks - vier uur reed in Sliedrecht het 12-jarig dochtertje van de familie Tromp, uit dé Chr. Htiygensstraatop de fiets in de Merwestraat, toen zij - plotseling naar links uitweek r~om de Burg. Ypeygtraat in te slaan. Daar wsrd zij - gegrepen door een bestelwagen, bestuurd door ,T. van B. £ij werd tegen de grond, ge smakt en kreeg -zware verwondin gen aan het hoofd. Op weg naar net R.K. ziekenhuis te Dordrecht ls bet meisje aan haar verwondin gen bezweken.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2