II AM Circus „Boltini" brengt woeste leeuwen in liet Sterrebos Vier jonge Bellini's in 'g ruiter-nummer aa CJMV neemt in n revue de jeugd „onder de loep" VSV aan de Bosrand Martin-Lewis kolder in: Ar li s and Models Handelaars in scalpen Minder-validen genoten CAB-Bollentocht van Daniels in de leeuwenkooi? Het valt toch nog wel mee... PASSAGE VERTOONT: 55 Artsen op zondag if HOUTMAN PIANO'S - ORGELS Honkbal-strijd begint KERKDIENSTEN Bejaarde man aangereden Diefstallen Straaljagerlanding op Twen tlie mislukt Kledingzaak vrijgesproken AGENDA J. W. RKien 50 jaar bij de gemeente Vanavond 8 uur radioreportage uit Rotterdam Bevrijdings feesten Jaarvergadering boerenleenbank Dubbel feest voor de beer J. Keur AANKOMENDE BEDIENDEN JONGSTE BEDIENDEN »msferdamsche Bank N,V. Aan H.H. Expipitanten van Horecabedrijven accuraat meisje stoker of een stoker-bankwerker Koeriersters Zaterdag 4 mei 1957 Er wordt weieens gezegd, dat het circus uit de 'tijd is. De onjuistheid hiervan is gisteravond door circus „Boltini" be wezen, dat op de zandvlakte in het Sterrebos een uitgebreid programma presenteerde. Circus „Boltini" behoeft zich ook voor de toekomst geen zorgen te maken. Vier kleine telgen uit het oude circusgeslacht brachten speels en charmant een aller aardigst ruitemummer. Om zuiver technische redenen be gon de voorstelling' met de roofdie ren. Jobny van Elk, een zeventien jarige knaap, bleek een ervaren dierentemmer. Ttvee vervaarlijke Grizzly-beren gehoorzaamden als schoothondjes aan de bevelen van de jeugdige dompteur. Braaf aten ze uit zyn hand. Daarna kwam zijn oudere collega Bobby Althoff in een indruk wekkende witte jas zich aan het publiek voorstellen. Yyf woest grom mende Berber-leeuwen, die enkele maanden geleden nog in Afrika woonden, volgden de bevelen van de bekende dompteur op. De kleinste van het vijftal liet zich amicaal over de kop aaien en vrat uit de hand van Althoff. Charmante jeugd Een ander hoogtepunt voor de pauze' vormde het optreden van een stel trampoline-springers met de vreemde haam' „Los Delkino's". Steeds maar verend op het soepele doek van het springstel bereikten ze-een verbazende hoogte. Beheerst maakten ze enkele salto's en spron gen de beide mannen over eikaars hoofden.'Het charmantst was het op treden van de vier Bellini's, drie meisjes en een jongen, kinderen van de directeuren. Dit jonge ruiter- groepje had zo veel plezier in. acro batiek op.de rug Van een prachtig raspaard, dat'ze met spijt weer uit de piste verdwenen. Terwijl de jon gen ;,aan het werk was", stonden de meisjes op de tenen voor hun broer tje te klappen. In de pauze van de voorstelling van circus „Boltini" zaten enkele Schiedammers met de directeur te praten. Ongemerkt kwam het gesprek op het temmen van leeu wen. Om de opmerking van de directeur, dat ze zo uit het oer woud kwamen, werd luid gela chen. De heer Boltini wedde toen om vijf-en-twintig gulden, dat niemand met de dompteur in de kooi zou durven. Twee heren na men de uitdaging aan. Maandag avond zullen ze het leeuwennum mer ïn de kooi meemaken. snuiten onder de Spaanse naam „De Cavalinio's" bracht een dwaas water ballet'in het klein. Maar er zijn nog andere clowns, de chimpansé's, die hoewel ze de mensen in alles na bootsen, toch heus echte dieren zijn, kregen van Bobby Althoff een lesje in manieren. Heel erg leergierig wa ren ze niet, toen Althoff een van de twee mensaapjes les gaf, zat de an der ongedurig op een stoel "te schreeuwenvan jaloezie. De schreeuwlelijk kwatï} het weer goed maken door kwistig mensen uit het publiek handjes te geven. Trekpleisters Een ander klassiek circusnummer het hogeschoolrijden is be kwaam gebracht door mevrouw Dicky Boltini met haar lievelings paard „Chalet". Peter Althoff liet de, Shetlandpony's met wuivende plui men in bonte kleuren door de piste draven. Ofschoon er veel. dieren in de voorstelling voorkwamen, werd i de belangrijkste plaats ingenomen i door een aantal trekpleister van [naam. De trapeze-werkster. Miss Jonelly, na de opheffing van Baroum and Baily door „Boltini" gecontrac teerd. was ongetwijfeld de sensatie van de avond. Deze acrobate, die zonder vangnet werkte, liet een aan tal beangstigende staaltjes trapeze? werk aan het hoge rek zien. Hoog in de viermastertent bleef ze aan ftaar enkels hangen. De tweede plaats na Miss Jonelly was beslist voor een an dere athletische dame. Hella Hódgini balanceerde liggend op haar rug met enorme blokken en staven. Dat voor dit antipode-nummer dagelijkse, in tensieve training is vereist, lijdt geen twijfel. In dit vlotte programma bleven Natuurlijk was ook een ruime een aantal-sterke dames, die een plaats Ingeruimd voor de humor. Wat menselijke toren vormden, ver onder is tenslotte een circus zender clowns. de maat. Terwijl ook de ballen in de Een stel komieken met een onmis- zaal schoppende pony nu niet be- kenbaar Vlaams accent en .vreemde 1 naald een bijzonderheid was. Humor Jongleuse De jongleur had deze avond con currentie vaii eenvrouwelijke colle ga, die door de programmaleiding bijna het laatste nummer toebedeeld kréég. (Bij een' circusvoorstelling is het de gewoonte dë; troeven, indien mogelijk, voor het laatst te bewa ren.) Mevrouw Elvaria Moreil, een van de weinige „vrouwelijke jong leurs, toonde over een bewonderens waardige balcontröle en lichaamsbe- heersing te beschikken. Met ringen draaiend om haar armen en benen hield ze ook nog een pop met wielen op het hoofd in evenwicht. Voor jongleur Leonardo Orselli was het heel moeilijk tegen deze vrouwelijke collega op te. tornen. Niettemin bleek hij het klassieke vangen van ballen op een staafje in de mond uitstekend te beheersen. Het knappe antipode-nummer van. Hella Hodgini vereist dagelijkse, intensieve training. In Irene heeft de Schiedamse Fe deratie van CJMV'ers vrijdagavond ter afsluiting van het seizoen de revüe „*t Zit in de lucht" van J. Barnouw en W. de Wolf opgevoerd. De ruim zestig medewerkers hebben met zang, schetsjes en muziek In deze revue een beeld gegeven van de hedendaagse jeugd; waarna zy een suggestie hebben gegeven voor het leven van de jeugd aan het eind van de twintigste eeuw. Een nadeel van deze uitvoering was wel de geringe actie .en de dik wijls ruime pauzes tussen de ver schillende onderdelen. Kritisch werd het eigen werk., van de CJMV onder de loep genomen, ook de hedendaag se generatie werd even bekeken. Op,vlotte wijze werd een uitbeel ding gegeven van ecu groepje jonge ren, die de rock en roll beminnen. Ruim vier Weken hebben de SVV. "ers geen thuiswedstrijd meer op het programma gehad, maat- zondag kan 'men de rood-groenen weer eens in actie zien, ditmaal tegen VSV. De VSV'ers behoren tot de mid dengroep in de eerste divisie en hebben de laatste weken opmerke lijke successen geboekt, o.a. een 5-1 overwinning op HVC. Weliswaai staan er weinig belangen meer op het spel, doch beide ploegen zijn ei op gebrand een zo gunstig mogelijk eindpositie op de ranglijst in te nemen. Scheidsrechter is de heer H. G. Lazeroms. Reserves: SVV 2 heeft een vrije" zondag en SW 3 gaat naar Gorin- chem waar tegen Unitas 2 de volle winst gegrepen kan worden. SVV 4 gaat een zware uitwedstrijd tege moet .tegen Sliedrecht 2. Het Amerikaanse koltlerduo Dean Martin en Jerry Lewis is dit keer in de beeldroman-branche terecht gekomen. Dean is tekenaar van griezelige fantasie-figuren en Jerry vertelt ver halen met -veel bloed eh moorden, (anders is het niets -voor kinderen volgens de uitgevers). Jerry krijgt er nachtmerries van en ijlt over Vip- cent de Gier én het Vleermuismeisje. Wanneer hij eën keer in droomtoe stand de trap van zijn pénsion op vlucht, ontmoet hij het echte Vleer muismeisje, een mot' .l van een te- kenares. Dean en Jerry raken dan verzeild in een milieu van Artists and Models" en beleven de zotste avonturen met schone vrouwen, spi onnen «n uitgevers,- die volle potten verf op hun hoofden krijgen. Dc shows zijn goed in deze klucht en kittige Shirley Mac Laine, de charmante Dorothy Ma'lone en een hele serie welgevormde schilders- model Jen zorgen voor veel oogver blindend schoon. Fank Tashlin re gisseerde de kluchtige showfilm. ïn spoedgevallen 2ljn dit weekein de de volgende artsen te raadplegen: J. A. H. van den. Berg, Lange Nieuw- straat 175, tel, ,68881; J. J. G. de Mayer, Burg. Knappörtiaan 80, tel. 63163; H. J. Ormelsr.. Singel 76, tel. 68250 en. G, W-. - Ormel jr.. School straat 5.-tel. 64244. Geopend is apotheek Gouka, Hoog straat 29. die ook gedurende de vol gende week tic nachtdienst waar neemt. INMONOPOLE Mexico door een sterke Holly- woodse bril bekeken vormt de achtergrond van de film .Comanche" en het gevolg is dan ook, dat de toe schouwer schone vrouwen met atoom-tijdperk-allures, operette-ach- tige Indianen en soldaten als uitge groeide padvinders tesamen ziet in onrustige oorlogstonelen. Het is een kleurig beeld met mooie ïandschapopnamen en zolang er geen geschiedenisboekjes bij gehaald wor den is het wel te genieten. Vecht partijen. spanning en liefde, het komt er allemaal bij te pas en an derhalf uur lang kunnen de liefheb bers hun hart aan deze breed-doek taferelen ophalen. Comanche is de naam van een In dianenstam. Volgens het verhaal, waren de gedroogde scalpen van deze roodhuiden een gewild artikel in de speelgoedindustrie (ze. passen zo mooi op popponkoppen). Een amoreel stelletje verdient grof geid aan deze handel. De regering, die dit vieze handeltje al lang verboden heeft, gaat maatregelen nemen. Deze maatregelen resulteren, in bovenge- noemde gevechten. De.grootste.pres tatie wordt in deze film ongetwijfeld «eleverd door de stuntman Boyd Stockman. De naam van de waag hals die enkele levensgevaarlijke staaitjes laat zien, zult u tevergeefs tussen de witte letters zoeken. Deze vreugdige foto geeft een plezierig onderdeel weer vaii de viering van Koninginne-Rag in Schiedam: het uitdelen van versnaperingen aan patiënten ïn de beide Schièóamse ziekenhuizen, de rusthuizen en de in- richtingen van ouden van dagen. Van meet af aan heeft de v.m. „Oranje vereniging" thatvs de V.H.F.G., dit een vast punt van bet programma ge maakt en even vast komt het mandoline-gezelschap O.N.I. de heer Hakkert de patiënten opvrolijken. Maar deze vriendelijke geste is in gevaar gekomen door gebrek aan geld! Want hét kost. heel wat om al de patiënten iets te verstrekken. Juist inhét. jubileum-jaar van de V.N.F.G. is de beslissing genomen moeten wordenom een fonds te vormen om dit mooie .werk voort te zetten. Een beroep wórdt gedaan op de mildheid van de burgerij en het bedrijjsleeen. om het oude streven'van de Oranje-vereniging te steunen opdat, het voort gezet kan worden. Ruim 80 gebrëkkigen en ouden van dagen hebben donderdag weer peuoteu van de eerste autotocht van het Comité Auto- en Boottochten voor minder validen. Dankzij de spontane medewerking van de au tomobilisten, die hun wagens be langeloos beschikbaar stelden., is het een uitstekend geslaagde dag geworden. 's Morgens half tien zijn de 39 wagens met de deelnemers, waar van velen, eerst thuis zijn afgehaald, gestart met bestemming Noordwijk aan Zee... Al direct .was. de .Stem ming- opperbest en van het kille weer was in de verwarmde wagens niets te bespeuren. Tn Noordwijk stond het personeel van het restau rant^ „De .Seinpost" al te wachten. teerde heel komisch over die vroege- re „goede oude tijd", waarbij zijn gedachténwêreldwerd ondersteund door één in fraaié kostuums gedanst menuet. De CJMV zou de CJMV niet zijn als de eindconclusie van deze moraliserende revue niét was dat liet met de-hedendaagse jeugd nog niet zó slecht gesteld is, dat er in ieder geval nog voldoende jonge ren zyn die. willen bouwen aan een betere wereld. Deze revue werd al eerder op de Bondsdag in Vlaardin- gen opgevoerd. De bijeenkomst werd geopend door de ,2e voorzitter, de heer H. Meyers, waarna twintig mondaccor- deonnisten, .ondersteund door piano en drums van Bravo een uitgebreid concert gaven. Vooral de chroma tische sectie zorgde voor een goede melodieuze achtergrond. Op 14 mei houdt Bravo een feestavond. De to neelgroep „Ons Doel Getrouw", die ook aan deze revue mee werkte, zal dan „En zij leefden nog lang en ge lukkig" opvoeren: (Advertentie LM.) Singel 1.14—u.6 Schiedam Sedert jaren vertrouwd adres SVV zonder veld Voor de eerste negentallen van de twee Schiedamse honkbalclub? begint dit weekeinde de competitie, de lagere negentallen starten op tl mei. Schiedam is hedenmiddag met goede moed naar Pacifico in Tilburg vertrokken. Het kampioensnegental van vorig jaar is gewijzigd; de snelle G. Stolk speelt niet meer mee, hij is vervangen door H. Lupker. Ook speelt voorzitter J. van der Touw bij h,et debuut in Tilburg voor het laatst op honk mee. Voor SVV was de wedstrijd thuis tegen DOS vastgesteld, maar deze is uitgesteld omdat de SW-ers geen terrein meer hebben. De. com- peiiüeleidervan de N.H.B. geeft slechts voor éénmaal uitstel, verdere uitstel zal niet worden gegeven. Volgende week zondag moet het honkbalnegcntal van SW weer thuis spelen, de rood-groenen zijn dan verplicht ..te,, spelen willen ze niet uit de competitie .worden ge nomen. Het bestuur, van SVV heeft voor zondagmorgen. 11 mei het hoofdveld toegezegd mits het derde voetbalelftal niet op dit 'terrein moet spelen. De terreinnood is bij SVV dus zeer groot. Het tweede negental" van Schie dam oefent zondag in "Rotterdam tegen Neptunus 2. Ned. herv. gemeente. Grote kerk: 10 u. ds. A. Hoffman (H. Doop): en S u. ds. J. Gras. Bethelkerk (v.m. Nieuwe Kerk); 10 u. ds. P. A, A. Kluscner (Delft) en 5 u. ds.. M. J. C. Visser (Rotterdam) OpendeurdJenst. Wester- kerk: 9 en 10.30 u. ds. J. D. Sm ids en 5 u. ds. A. Hoffman. Vredeskerk: 9 en 10.45 u- dr. L; J. Cazetnier en 7 uur Oecumenische dienst. Pr. Marijkeschool (Nieuwland) 10 u. ds; J. Gras. Geref. Kerk: Oosterkerk: 10 u. ds'. E; J. Oomkes en 5 u. ds; J. Nawijn. Plan- tagekerk: 9.30 u. ds. G. Brinkman en 4.30 u. ds. E. .7. Oomkes. Julianakerk: 10 u. ds. J- Nawijn en 5 u. ds. G. Brinkman. KeUiel; 9.30 u. ds. M. de Wit (Rotterdam) en 2.30 u. ds. C. Brinkman.. Nedj Ilcrv. *>erèf.. Evang.: Bethel kerk (Nw. Maasstraat) 10 u. ds. P. A. A. Klusener (Delft), Gebouw Irene. 4 u. eerw. heer D. G. van Hoeven (Bent huizen). Bvang. Luth. Gemeente; 10 u. ds. S. G. van der Kaagen. Ned. Prot, Bond:Westvest 92: 10.30 u. (Is. J: B. Schouwink, jehova's Getuigen. Volksgebouw: 2.30 u. Wachttorenstudie, onderwerp: „An deren met ons laten delen", woensdag; 7.30 u. dlenstvergadering en theocrati sche bediemngsschool. Chr. Gercf. K*rk. Kerkgebouw Wa randa Hoek E.K.-laan: 10 en 5 u. d$. A. Zwiep. Chr. Geref...Gemeente. Volksgebouw Tuinlaan: iO 'en 4 u; ds. M. J.Mid delkoop. Oufl-Gerpf. Kerk. Jeugdhuis Lange Ha ven 97: 10 en 5 u. ds. F. Luj-tjes. Baptisten-gemeente. Kerkzaaï Lange Haven 38: 10 en 7 uur ds,. 3. Segaar Leger des .Heils. Lange Haven 37: 10 u. helIiBingssamenkomst en 730 ver- lossingssamenkonist. Gerrit Verboon- straat: 630 u. openluchtsamenkomst o.l.v. majoor en mevr. J. H. Drenlje. Oud-Kath, Kerk. Dam 28. 10 u. Pon tificale Hoogmis door mr. dr. A. Rin kel, aartsbisschop van Utrecht. 4 uur Pontificale Vespers. Op dè;, Rotterdamsedijk bij het eindpunt van de 'tram is gistermid dag de 78-jarige W. F. door een, wielrijder aangereden. De oude man kreeg enkele schaafwonden én is door verplegers;; van .de ;G.G; en G.D. ter plaaisé - vërboódèh> ,1 Een filiaalhouder aan de Grote Markt deedgisteren aangifte van diefstal van twee wieldoppen. De dieven hebben de doppen van zijn wagen gehaald, die voor de zaak geparkeerd stond. r- De scholier C. M. V. R. deed gis teren aangifte .van diefstal van een rijwiel. Hij. had zijn fiets onafgesto- ten op de Parallelweg laten staan. Vier los-werklieden uit St. Willi- brord .zijn. te Kethei- aangehouden. De mannen bekenden zes jonge een den-bij de veehouder-F. B. te heb ben -gestolen. De dieren zija in Rucphen in beslag genomen. De middagmaaltijd en de theè zijn hier feestelijk opgediend. Een accor deonist-pianist, die'met het gezel schap -meereisde heeft de deelne mers zeer gezellig en aangenaam bezig gehouden. De terugtocht langs de zee, die in het grillige lenteweer bijzonder mooi was, via de bollenvelden vormde een goede afsluiting van de bolle ntoebt. Het was jammer, dat de bollenvelden voor een groot deel 2\jn uitgebloeid. Geen van de te vreden feestgangers zal dit de heren A. de Jong, K. J. Heyboer, A. T. Schuddebeurs en W. Fontyne, dié als bestuursleden de tocht mee maakten, «kwalijk hebben genomen. Het 'CAB-comilé heeft nog meer pijlen op de boog. Donderdag 6 juni organiseert de vereniging, een propaganda-feest in Passage. Het revue-gezelschap van Gerald Wal den en Berry Kievits zal deze avond de revue „Menu vóór u" presente ren. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de heer A. de Jong. Rotterdamse dijk 164 en bij de heer K. J. Hey boer,. St. Liduinaplein 8, ENSCHEDE. Een „Tbunder- streak"-straaljager van de Belgische luchtmacht is gistermiddag bij een gedeeltelijk mislukte landing op de vliegbasis „Twenthe" beschadigd. De vlieger, de Belgische sergeant- vlieger Andrè Canelle, Is ongedeerd. Het Rotterdamse kledingbedrijf, dat enkele wekén geleden voor de Kantonrechter moest verschijnen. omdat het een uitverkoop zou heb- j ben. gehouden zonder toestemming j vande Kamer van Koophandel, is j bij schriftelijk vonnis vrijgesproken. De officier had een geldboete ge- I eist. Waarschijnlijk zal hij in appèl gaan. 1 Apothekers nachtdienst: apotheek Gouka. Hoogstraat 29. Bellen bü ongeval: G.G. or. G.D. Tuin laan 60, telefoon 69290. Politic-alarmnummer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Largo Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags on zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zor.dags ge sloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot4 uur; iedere avond (behalve donder-- dag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur; zonda- gen van 2.tut 5 uur. Expositie „Michiel de Ruyter" en „Start". BIOSCOPEN Passage: ..Artists and Modéls"; Za- terdag: 2. 4 en 9.15 uur: zondag 1 en maandag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. - Monopole: „Comanche". Zaterdag 3 en 9 uur: zondag 3, 5. 7 en 9 uur en maandag 2. 4. 7 en 9 uur. DIVERSEN Monument Plantage, .7.30 uur: Her denking Gevallenen. Grote Kerk. 8.30 uur: Doden-herden- Icing; Sterrebos, Circus Boltini. Zondag 3 en 8 "uur. (Van een onzer verslaggevers) Zondag 5 mei is het een halve eeuw geleden dat de heer J. W. F. Kien, technisch ambtenaar B by Gemeen tewerken, in dienst van de gemeente Rotterdam trad. De heer Kien zal maandagmorgen om tien uur wor den gehuldigd in de kantine van liet Stadstimmerhuïs 'aan de Veemarkt. De jubilaris trad indertijd óp 12- jarjge leeftijd bij de gemeente in dienst. Bij begon te werken bij de afdeling Onderhoud Gebouwen.^ de afdeling waaraan hij nog steeds is verbonden. Er waren toen werktij den van 's ochtends kwart voor zes tot 's avonds tegen zevenen, onder broken door een driétal schafttij den. De heer Kien beeft in die be ginjaren van zijn loopbaan het schil dersvak volledig geleerd, tn 1929 behaalde hij het méester-diploma, na omstreeks 1917 al het diploma kunst nijverheid en. in de twintiger jaren het kunstdiploma van de Academie te hebben verkregen. Allengs klom hij in de gemeentedienst op tot zijn huidige rang. Hij heeft in.zijn loop baan maken gehad met allerlei grote werken, zoals het opvijzelen van de "Wülemsbrug, de centrale, aan de Waalhaven, de Parksluizén, de Maastunnel, etcetera. De Nederlandse Radio Unie zal vanavond een radiorepor tage verzorgen op het Stad huisplein te Rotterdam, waar Prinses Wilhelmïna het monu ment voor de gevallenen ont hult. De N.R.U. wijkt hiermee af van het aanvankelijk voornemen om een reportage te verzorgen bij het Na tionale Momimént op de Dam te Amsterdam. Met het oog op de radiouitzending zal de twee' minuten stilte op do hoofdwegen, die naar de Coolsingel en het Stadhuisplein leiden, worden aangekondigd door het ontsteken van de straatverlichting. Het verkeer is verzocht op dit signaal te. letten. Agenda Op maandag 7 uur v.m.: De vlaggen gaan uit. 7.30 uur: Jeugd-appèl voor het Stadhuis aan de Grote Markt- De vlag wordt gehesen, daarna zang. declamatie, volksdansen en een kortetoespraak. 10 uur: Kinder-musical In de Plantage. Het dansende ezel tje" van Nw. Ned. Jeugdtoneel met toneel, pantomime en Iied- jes. LI5 uur nm.: Poppenkastvoorstel lingen voor kinderen van .5 tot 11 jaar en wel op speelplaatsen dr. de. Visserschool (Westfran- kel-str.). Mathenesserschool A (Oude Kerkhof) en Pr. Beatrix- school (Buys BaUotsingel). 3.30 uur: Idem, maar dan op de speelplaatsen W. Bronwerschool (Dwarsstraat), BLO-schoo! (Nieuwland) en SVDFW (eind Parallelweg). 8 uur: Be\'rydingsb|jeenkomst rond het kampvuur op de p.v.- boerderif „Vijfsluizen" voor de oudere georganiseerde jeugd. 8 tot 11 uur: Bevrydingsbal in de Plantage. Met de „Windmolen*" en Truusje Koopmans en Dick Doorn. IN KETHEL; 9.3(J uur v.m.: Kin derspelen op het DHS-terrein oJ.v. Oranje-ver. en onöerwij- Vrijdagavond heeft in. de grote zaal van het Verenigingsgebouw de algemene ledenvergadering plaats gehad van de Boerenleenbank te Ovei'schie. De directeur, de heer D. Hoogerbrugge.' heeft in ..zyn ope ningswoord meegedeeld dat de kre- dietuitzettingen. in 1956 bij niet- leden moesten worden sttopgezet. De resultaten van de bank zijn overigens bevredigend" geweest. De totale omzetten hebben eert aanmer kelijke vooruitgang doen'zien die ongeveer op 30 procent kan worden becijferd. De winst van het boek jaar bedroeg 10.134.52: alle cijfers tonen een zeer gestadige groei. De heer W. Verboon, kassier, con stateerde een verhoogde populariteit van de bank, ook onder het publiek van Nieuw-Overschie, dat langza merhand de weg naar de bank weet te vinden. Dezer 'dagen heeft dé heer J. Keur een dubbel jubileum gevierd. Hij was veertig jaar in dienst bij het vrij-entrepot der gemeente Rot terdam en 35 jaar commissie- en bestuurslid van de afdeling Rot terdam van de KNVB. De directeur van het entrepot, de heer Bréedyelt, heeft de jubila ris toegespróken en hem de gou den medaille verbonden aan .de or de van Oranje-Nassau op de borst gespeld. - 'sAvonds werd de heer Keur door zijn voetbalvrienden in de bloemen gezet tijdens een geani meerde bijeenkomst in Caiand- Wést. De KNVB was vertegenwoor digd door de heer A. Schroder, die een fraai geschenk aanbood. Van zijn medebestuursleden en dragers van het - bondsonderscheidingsteken kreeg de heer Keur' een radio. Aan de algemene aandeelhouders vergadering van de N.V. Tankappa- ratcn en Machinefabriek Netam, die op 12 juni a.s. wordt gehouden, zal worden voorgesteld het dividend over 1956 te bepalen op twaalf pro cent en wel twee 'procent in contan ten én tien procent in aandelen, waarvan vijf procent uit agio reserve. Vorig jaar werd het dividend even eens bepaald op twaalf procent, waarvan vijf procent in aandelen. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL voor Schiedam en omstreken Prins Mauritsstraat 9, Schiedam Inschryving van leerlingen: 6 mei30 juni I. Primaire opleiding. Toelatingsels: 6 klassen Lagere School. H. Opleiding tot gezinshulp volgens leerlingstelsel. Toelatingseis: niet meer leerplichtig en minstens 6 klassen Lagere School. III. Opleiding tot huishoudhulp volgens leerlingstelsel. Toelatingseis: niet meer leerplichtig en 5 klassen Lagere SchooL IV. Assistent in de huishouding. Toelatingseis: minstens 2.jaar uLp. of- getuigschrift primaire opleiding. V. Huisnaaister en Kostuumnaaister. Toelatingseis: getuigschrift primaire opleiding. VI- Leerling-verkoopster. Toelatingseis: getuigschrift primaire opleiding. VII, Kinderverzorgster. Toelatingseis: getuigschrift as sistent in de huishouding. VIII. Diverse Avondcursussen voor meisjes van 16 jaar en ouder. Inlichtingen en aangifte op alle werkdagen, uitgezonderd zaterdag, tussen 45 uur; De Directrice:'H. J. YBES. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding en SCHIEDAM Industrieel be dry vraagt voor kantoor EEN BEKWAME KRACHT (ml.ofvr.) goed kunnende machineschrïjven. Eigenhandig geschreven brieven onder nr. S 573 aan het bureau van. dit blad. Met de verhoging van de C.B.K. zijn wij verplicht u te adviseren uw glasprijs met 5 cent te verhogen. Vereniging Horeca Bedrijven, Schiedam hol ia n dia HOLLANDSCHE FABRIEK VAN MELK- PRODUCTEN EN VOEDINGSMIDDELEN N.V te Vlaardingeo, vraagt voor haar Holten th-afdeling, éen voor adm, werkzaamheden. Gegadigde ontvangt na aanstelling een praktische Opleiding. Geboden wordt een prettige werkkring en een góede beloning. Gunstige werktijdregeling. Schriftelijke sollicitaties (of na tëlef. afspraak) Worden ingewacht bij deafcl. Personeelszaken, Oosthayenkade 42, Vlaardingen. Het gemeente ziekenhuis Schiedam vraagt - een Salarisgrenzen xcsp. 66.24—:f 71,52 plus continutoeslag 6.627.15 en 71.52— 78.72 plus continu toeslag 7,15—7.87 Sollicitaties te richten aan de geneesheer- directeur; p Te koop qqngeb* Naaimachines koopt u bij de vakman.; Voor Schiedam het vertrouwdste adres A, van Leeuwen, Hoogstraat 62." te lefoon 65783. Reparaties on- der garantie. Betaling in overleg. Nmmerbneven üle naaT ons oordeel niet bonafide op de mhouo der advertentie reage ren worden niet doorgezonden Te. huur oemgeb. Voor uw feesten geen stoelen lenen bij de buren maar bij ons kunt u ze huven. H.. J. Stentier stoffeerderij meu belmakerij, annex reparation W. Frankelandsestraat 79, telefoon 69974. Fotografie Rolfilms vergeteu? Automaat staat voor u klaar. A lie soor ten films. Foto K. v. Vuu- ren. Hoogstraat 106. Voor pasfoto's naar K. van Vu uren, Hoogstraat 106, tele foon 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. Permanent Wave Hêlène Permanent met toe stel, het beste wat er is, com pleet f 5.—; stroomloos 750 Op vertoon van deze adver tentie 1.— korting! Dames- en herenkapsalon „Hélène", Rembrandtpiein 22, telefoon 67170. Erkende en" gediplomeerde Autorijschool A. van: Eke- lenburg lest met Fórd Tau- rtus a 5.50 per uur. Rot terdamsedijk .70 B, Schie dam. Telef. na 5 uur 63143. 't Koos.dë .Kapperplein een trefpunt, .voor Jan Goud en Boezeroen. In 't venvèkken van de humor. Koos de Kop per kampioen. Door humor en gezondheid samenwerd ik hoogbejaard eri oud wars van alle aardse goéderen, wars van 't waardeloze goud. steeds de kern van iedere oorlog, eertijds" 30 jaar van. duur. Als we hu gaan -L, is 't besluit ih 80 uur. Hope lijk na mij de zondvloed, "k hoop dan „te hebben afge daan. in Tafcet met mijn vriendMonus ga Ik verhui - zen naar-de maart. Koos de; Kapoer, gelegenheids recla- medichter, adres bekend, teL 68587. Laat uw spiraal vermaken lot modern opklap- of kan- telbed. Prima afwerking als nieuw terug. Het goedkoop ste adresDUK, Groenendal la (Broersveldpad),.tel. 67023 (na 6 uur telef. 66789). Ledi kanten. matrassen, opklap- bedden, hutledikantcn. kam- peerbedden enz. Kom ecus praten. Alles op het gebied van glas in lood. A"a-Ve Glas-ln-Iood- bedrijf, West Frankelandse straat 16, telefoon 66280.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2