Schiedam herdacht plechtig gevallenen in de oorlog Schiedam start met pech de competitie Uitsluitend verlies in zondagvoetbal Jeugdappèl WALDO-TAXi Aangrijpende bijeenkomst in de Grote kerk Noad gepromoveerd naar de overgangsklasse GTB haalt in de eindstrijd het kampioenschap Koeriersters /büigegsX Bij het Monument aan de Plantage Plechtigheid in Grote kerk TAFELTENNIS Na overwinning op DOS 4 HONKBAL Foutjes werden noodlottig Eerste nederlaag van SFC AGENDA; T oonkunst'Concer t Bij zaterdagmiddagvoetbal Voor het stadhuis De Volley hal competitie IIBSSis uitgebekerd Burgerlijke stand 67570-69915 Diefstallen Nieuw onderzoek naar dood van Louis Renatdt Textielindustrie werft Italianen f SCHIEDAM siagersbediende of halfwas dsJOuvtt kunt LI niet missen geen dag! DE GRAAF's dinsdag- en woensdagreelame Als extra reclame: DE GRAAF'S SLAGERIJ Maandag 6 mei 1957 Herv. predikant, wees erop dat de gruwelijke oorlog wonden voor het leven heeft geslagen, dat men er herinneringen aan heeft waar men Ook in Schiedam zijn de gevallenen in de laatste wereld oorlog op waardige wijze herdacht. Dit geschiedde tijdens een korte, maar zeer indrukwekkende plechtigheid bij het monu ment aan de Gerrit Verboonstraat, waarbij de erewacht was betrokken door een detachement van de Kon. Marine, man schappen van Hr. Ms. „Corn. Drebbel". Hoewel het zonnetje schuil was gegaan achter de jagende regenwolken, er zo nu en dan een vlaag regen neerviel en een ijskoude wind de vele, rouw-omfloersde, vlaggen rond het monument deed klappe ren, hebben duizenden stadgenoten zich opgemaakt om, gedo ken in hun jassen, de eenvoudige plechtigheid bij te wonen. Indrukwekkend was deze plech tigheid, mogelijk juist ook door het sobere karakter waarin zij is ge houden. En even indrukwekkend was de lange stoet van hen die de gebruikelijke treurmars vanaf het stadhuis hebben meegelopen. De stoet had meer dan een kwartier nodig om te passeren. Voorafgegaan door het voltallig college van burgemeester en wet houders, hebben tal van corporaties, verenigingen en organisaties, al dan niet in uniform gestoken, in. deze stoet meegelopen. Voor het eerst sinds lange tijd zagen we weer een detachement' van de Kon. Marine, Namenshet gemeentebestuur en. de gehele .burgerij heeft burgemees ter mr, J. W. Peek als eerste een. krans gelegd aan .de, voet van het monument; na hem kwamen de fa milieleden. van de gevallenen en de vertegenwoordigers van de vereni gingen hun bloemenhulde neerleg gen. De stichting 1940'45 en het Nederlands Oorlogsgraven. Comité plaatsten een met witte bloemen op gemaakt wit kruis. Byzouder aangrijpend was ook de stilte van twee minuten, die om klokslag ackt uur viel, aange kondigd door een. hoamsignaal en besloten met het spelen en zingen van het ei-oude Wilhelmus. Een stilte ter ere en nagedachtenis van hen die de strijd voor de ury- heid van ons volksbestaan met de dood hebben bekocht. Na deze plechtigheid in de open lucht. spoedden velen zich weer naar de Grote Kerk, waar, geheel volgens de traditie de Ned. Ver. voor Ex-po- ïitieke Gevangenen m het Voormalig Verzet Nederland de grote herden kingsbijeenkomst hebben gehouden. Ook hier was de belangstelling zeer groot. fi Doze kerk leent zich wel bij uit stek voor dergelijke plechtige gebeur tenissen! Nergens krijgt men zo vlug eon wijdingsvolle sfeer als hier, in het gedempte licht en tussen de machtige kolommen die het hoge dak van het oude gebouw dragen. En nergens ook zullen de liederen van Handel en Mendelssohn, n.l. de „EcCe Quomodo Moritur" en de „Besti Mortui'" zo mooi opklinken als hier en zo direct indringen bij de toe schouwers. De Arbeiders Zangvereni ging „Excelsior" heeft o-l.v. dirigent Loe Smit hier iets 2eer moois van ge maakt. Ook het lied „Vrede" van Adema van Scheltema op muziek ge zet door Eduard Elipse kwam hier goed tot z'n recht In deze stemming heeft de Chr. Muziekver. „Harpe Davids" zich goed aangepast De koper-klanken," die in kleinere besloten ruimten, zich zo hard kunnen opdringen, vervloeiden melodieus onder het hoge gewelf. „Harpe Davjds" -speelde onder leiding van Alb. Mey „Wenn Ich einmal soil scheiden*', van Bach, de koraal „Abi de with .me" (dat zeer goed klonk) en ,;Wilt heden nu treden". Drie gee'stelüke hebben bij deze ge legenheid gesproken over de,ontzet ting van de voorbije oorlog en over de rol die de gevallenen, die wjj nu weer herdacht hebben, daarin ge speeld hebben. Ds. J. A. Hebly, Ned. zich niet meer van kan losmaken. Maar vooral voor de jongeren begint de rol van hen, die strijdend voor een betere werld zijn onder gegaan, te vervagen. Laten we ze tooh nooit ver geten, zo riep ds. Hebly uit. Ds. J. Nawijn, Geref. predikant, wees op het gevoel van teleurstelling dat de mensheid twaalf jaar na de bevrijding bekruipt, omdat het nieu we leven niet dat heeft gebracht, wat men er van verwacht had. Pater P, 1», van Kessel, O.P.. bracht in aan sluiting daarop in herinnering dat de Joden na de bevrijding uit Egypte ook feest hebben gevierd, maar dat hen daarna nog een zware taak heeft gewacht. Ook ons is nu een taak op gelegd om een betere wereld te scheppen. Dat zijn wij de gevallenen verschuldigd, Met het gezamenlijk zingen van. het. Wilhelmus werd deze aangrijpende plechtigheid besloten. Burgemeester'Peèk legde namens' het gemeentebestuur en de gehele burgerij een .krans aan de voet van het monument, waarbij een i ere-wecht was opgesteld door de Kon. Marine. Advertentie iJi.J Wat bqna niemand had gedacht is gebeurd, de Schieda-mse vereni ging NOAD is er in geslaagd na twee promotiewedstrijden de over gangsklasse te bereiken! Zaterdagmiddag, ging het team naar Den Haag om daar de kam pioen in de eerste klas, DOS 4 te ontmoeten; door deze wedstrijd te winnen zjjn zij gepromoveerd. Hoe grillig vrouwe Honkbal haar minnaars behandelt hebben de Schie dammers zaterdagmiddag kunnen be merken. Na. een zwakke start op het ruime terrein van Pacifico in Tilburg slaagden de stadgenoten er in zich te herstellen en geleidelijk een over wicht te bevechten in deze^ eerste lionkbalmatch van dé competitie 1957. Door de goede teamgeest kregen de Schiedammers deze overwinning ook in handen. Een foutje-van vanger A. P. Zonneveld werd Schiedam echter noodlottig. De start was zeer matig. Er werd onzeker gevangen en ook werper Reynierse was niet op dreef. Het spel van Pacifico, dat niet groots was, toonde meer vertrouwen. De thuis club speelde heel rustig, de gebroe ders Stalten domineerden, werper J- S lal ten was niet van zijn stuk te brengen en vooral het veld van Pacifico was beter dan van Schiedam. Het was al vlot 20 voor Pacifico. Daarna kwam in de 2e innings J. van der Kooy aan slag en deze;gaf de stoot tol de tegenaanval. Hij kwam op het tweede honk, stal het derde en ook W. van der Touw kwam ach ter hem op deze manier op de hon ken. Een verre slag van C. Qoster- tnan was goed voor het binnenkomen van Kooy en Van der Touw (22). Goed'veldwerk van Pacifico verhin derde een uitJooppoging van Schie dam. Toch werd het in do vierde innings 3—2. Met een stootslag kam Reynier se hi de 5e innings op het eerste honk. Lupker volgde hem weldra en een verre slag van J. van der Kooy tórgde voor twee spectaculaire ren nen van deze knapen, die eerder en kele honken hadden gestolen. Het werd daarna heel spannend, èr kwa men drie tegenstanders op de hon ken, maar in deze zesde innings le verde Reyiiierse bij 2 slag en 2 nullen een goede prestatie door werper Stat ten klem te jagen en uit te tikken. Toch was er nog een tegenstander over de plaat gekomen. <5—3). In de zevende innings werd het 54, door een stootslag 5—5 en toen ontstond er een misverstandje tussen Reynierse en Zonneveld, De vanger gaf een verkeerd teken, Reynierse wierp onzuiver en Stalten ontsnapte vrij gemakkelijk naar de thuisplaat. (5—6). De laatste mnmgs waren zeer enerverend. Schiedam kwam er heel goed in, maar op. Pacifico kregen de stadgenoten geen vat. Debutant H. Lupker ving tweemaal op fraaie wij ze in het verre veld een tegenstander uit. Enkele foutjes, onzuiver vangen en onzeker samenspel, hebben Schie dam een overwinning en zeker een verdiend gelijk spel onthouden. - Oefening Tegen Neptunus 2 heef het reserve, negental van Schiedam goed ge oefend. Er werd zondagmiddag met 148 gev.-onnen. Op de plaat probeer den de Schiedammers een nieuwe werper uit Deventer en deze Suri naamse sportman voldeed uitstekend. Evenals Reynierse in het eerste wierp bij 2estïen maal drie slag. Hij speelt in de eerste competitiewedstrijd van het tweede tegen Feyenoord ook als pitcher mee. Aanvankelijk keek NOAD. na de eerste partij tegen een 1-0 achter stand aan, door een nederlaag van Jan Meuldijk tegen Scbarroo. Jan Verstegen bracht door een over winning op de Graaf de stand weer op 1-1 en hierna, heeft NOAD zyn voorsprong niet meer prijsgegeven. Toen Jan Verstegen in-delaatste enkel partij de stand op 6-3 voor NOAD bracht, was de promotie een feit. Ook het dubbelspel, is door NOAD in winst omgezet zodat de einduitslag 7-3 voor onze stadgeno ten werd. Door de voorzitter van DOS en van NOAD zijn toen enige woorden gesproken die vergezeld gingen van bloemen voor de spelers. De persoonlijke resultaten zijn; Verstegen-Scbarroo 21-16. '21-10; de Graaf. 21-15.21-11; Meyer 21-17.21-16; Menldijk-Scharroo 18-21.. 17-21; Mey er 20-22, 19-21; de Graaf 18-21. 13-21, Hazelzet-ScharrDO 21-19 21-15; Mever 21-11, 21-11; de Graaf 21-15, 21-16. NOAD is er door dit resultaat in geslaagd Schiedam als eerste ver eniging in de overgangsklasse te vertegenwoordigen, Een prestatie waar men in NOAD-krïngen erg trots op is en ook trots op kan rijn om in de acht jaren die de vereniging nu bestaat de op een na hoogste klas" van de NTTB te be reiken. Dinsdagavond a.s. bestaat er ge legenheid van half acht tot acht uur in de Beurs, bestuur en spelers roet deze promotie geluk, te wensen. Als ef in het voorjaar voor Vader en de kinderen hoe den, jassen en schoenen en voor Moeder als 't U belieft ook nog een mantel af moet dan is het een kunststuk om na de schoonmaak als de kroon op het werk - splk- sp!inter nieuwe gordijnen op te hangen. Doe zoals duizenden, ande ren en koop een venster-val.:. geweven van 100% katoenen .garens, met leuk openge werkt fantasieband en extra Versterkte onderkant. Kant en klaar Voor het ge bruik alleen maar een smalle zoom van boven riy en klaar is kees. Wat zo'n vensterval wel nor maal zou moeten kosten?.... Ach, dat U haar nü, omdat er kl eine weeffoutj es in voor komen, kunt kopen voor nog géén drie kwartjes dat is belangrijk. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze vensterval, 55 (cm hoog, p. meter voor De twee vierde klassen? hebben in hun laatste voetbalwedstrijd van deze competitie enigszins teleurge steld. Weliswaar stond er voor beide clubs niets meer op het spel, maar geen van beide had behoeven te ver- Hezen. Voor Excelsior"20 blijft de spanning nog twee weken, want ODI won, waardoor deze club veilig Is. Hillesluis echter verloor en als de Rotterdammers in de resterende wed strijden geen enkeie punt behalen dan is ExcelsioriZO ook veilig. Hllle- sluis heeft een punt achterstand, het moet dus mogelijk zijn voor deze club in twee wedstrijden een punt of meer te behalen. PFCMartin it 4r—3 Het was duidelijk te merken dat er niets meer op het spel stond. Met vier invallers- deed Martinit het kalm aan. De linksbuiten en daarna de linksbinnen van de gastheren zorgden voor een voorsprong voor de rust. In de tweede helft zorgde Wolthuis aldra voor het eerste Schie damse tegenpunt. De strijd ging daarna gelijk op. De middenvoor van PFC liet het derde doelpunt voor zijn club noteren, waarna Koster de achterstand weer verkleinde. De beurt was daarna weer aan de mid denvoor van de thuisclub en in de laatste minuten zorgde Wolthuis voor een A3-stand. Thuis werd het derde elftal van Martinit kampioen tegen De Hol- landiaan 5 door een fraai doelpunt van J- van. der Linden. Martinit 3 promoveert hierdoor naar de reserve tweede klas. SVDPV's-Gravenzande 0—1 Hoewel SVDPW voortdurend bet beste van het spel had, is 's-Graven zande met de overwinning naar. huis gegaan. Eén kwartier na de rust speelde spil Voets te langzaam terug en de tegenpartij was er eerder bij dan de Schiedamse doelverdediger. Daar bleef bet bij wat de.roodwitien ook probeerden. In de afdeling Rotterdam stelden SFC en WF teleur. Nu de strijd in la is beslist geloven de Schiedam mers het klaarblijkelijk wel. SFC verloor daardoor het ongeslagen re cord. Bloemhof, en Sportvogels, steeds twee geduchte teams, wonnen gedecideerd van onze stadgenoten. BloemhofSFC 42 De kampioenen hebben hun onge slagen record niet kunnen handha- Apothekers nachtdienst: apotheek Gouka,. Hoogstraat 29. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuïnlaan 80, telefoon 69290. Politic-alarmnummer: .64666. Gemeentelijke Openbare Leestaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9.30 tot .4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten, RJC. Leestaal en Bibliotheek. Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag)' van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5. uur; zonda gen van 2 tot 5 uur. Expositie „Mïchiel de Ruyter" en „Start". BIOSCOPEN Passage, .2, 4.15, 7 en 9 uur: „Ar tists and Models". Monopole, 2, 4, 7 en 9 uur: „Co- manche". DIVERSEN Vfjfsluizen, 8 u.: Bevrijdings-kamp- vuur. Plantage, 8. uur: Bevrijdings-bal. Musis Sacrum, 8 uur: Coram. Nwe Westerkerk, Utile Dulei. Toneel. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest geeft donderdag 9 mei in het Passage-Theater-het vijfde en laat ste Toonkunst abonnements-coiicert. onder leiding van dirigent Eduard Flipse. Als solist treedt op Dick Van- derven op de; piano. De uit te; voeren werken zijn: Oxford-symforiie van Haydn. het piano-concert -in gvan Saïnt-Saëns en een symfonie (van Franck.-. y; .-..y-y Pokken-inenting Op dinsdag 7 roei 1957 des namid dags van 2 tot 3 uur bestaat gelegen- pokken in het gebouw van de G.G. en G.D. Tuinlaan 80. Trouwboekjes der ouders "of geboortebéwij'zah der kinderen medebrengen. Causerie voor „Calvijn" Voor 'de Herv. Mannenver. „Cal vijn" zal ds. J. v.. d. Velden, herv. predikant uit Dordrecht, op woens dag 8 mei in Irene een. causerie houden. Het wonder is toch geschied ln de tweede klas van de afdeling Bot terdam. Nadat bet zo goed als zeker was dat GTB de goede kansen op het kampioenschap had verspeeld ls GTB er in geslaagd het verloren ter rein te herwinnen. Bijna evenwel, want in de laatste wedstrijd had GTB nog een punt achterstand. De leider VVHR was evenwel zo vriendelijk deze laatste -wedstrijd te verliezen en omdat GTB er geen twijfel over liet bestaan, dat de Schiedammers recht hebben op de eerste plaats, werd GTB door een grote 80-overwln- ning kampioen Ln 2A. Met Rozenburg gaan de stadgenoten nn promotie wedstrijden spelen om een plaatsje in de eerste klas. GSS speelde gelijk tegen Insulinde. Stedos—-GTB 0—8 Op Duivenstein nam GTB geen enkel risico. In het eerste kwartier waren de ploegen aan elkaar ge waagd, maar daarna vond GTB de goede vorm. Reeds bij de rust had den de Schiedammers een 5ö-voor- sprong. Oók daarna bleef GTB verre de meerdere en toen het eindsignaal van scheidsrechter De Heer, die goed had geleid, klonk was het op regelmatige wijze 80 voor GTB geworden. GSSInsulinde 22 Voor de rust was GSS in deze rustige wedstrijd de mindere. Na een kwartier konden de Rotterdammers door een misverstand in de Sehïe damse achterhoede doelpunten. Tier» minuten voor rust maakte de mid denvoor er met èeh 'hard schot 20 van. Met wind méé.hebben de stad genoten in de tweede helft revanche genomen.; Reeds direct kon Verwey bij een-schermutseling uit een hoge voorzet scoren. Een kwartier voor het einde produceerde middenvoor Smits de gelijkmaker uit een corner. Deze 2—2-stand geeft de verhouding wel weer. -.'V' 'y>. Het zal wel aan het gure weer ge legen hebben, maar er waren van morgen niet veel toeschouwers bij het jeugdappel voor het stadhuis op de Grote Markt. Gelukkig bleef het droog en brak de zon zelfs door. Geflankeerd door o.a. burgemeester mr, J. W_ Peek, gemeentesecretaris mr, N. J.' Post en voorzitter V. N, F. G, v. h. Kamp, sprak akela A_ van der Pluym vanaf het bordes het welkomstwoord tot de deelnemers. De akela memoreerde de beteke nis van de bevrijdingsdag en de bit tere jaren van onderdrukking, die hier aan vooraf zijn gegaan. Terwijl iedereen in de houding stond hees Hans Verwaijen de vlag en decla meerde vervolgens het toepasselijke gedicht „Vlag op het hart". Daarna was het woord ..aan de burgemeester, die vertelde wat de bevrijdingsdag vooral voor de oude ren, betekende. Hij haalde de woor den van Roosevelt aan: „Met de be vrijding, brak weer een leven zon der vrees aan". Onder leiding van jeugdleider J. Weergang is er gezon gen. Vooral het lied ..Als de bomen zacht ruisen" met begeleiding van .Harmonie",en ..Oranjegardè" is le vendig met veel gebaren geïllus treerd. Een groepje^ van tien jon gens en twee meisjes dansten tot slot een aantal alleraardigste volks dansjes Het jeugdappel is plechtig besloten met het Wilhelmus. De pianobegeleiding was van. dé heer P. vanHassel. Voor de vriendschappelijke halve competitie. georganiseerd door de gezamenlijke "Schiedamse Volleybal verenigingen, zijn in .de afgelopen week een groot aantal wedstrijden gespeeld. De uitslagen luiden: Poule - dames A: UVG 1 - Julia na 122; Juliana 1 - SVC 2 3—0; ODO 1 - UVG 1 0—3; UVG V - SVC 2 0—3. Poule - dames B: UVG 2 - SPSV 1 2—2; Juliana 2 SVC 3 0—3; SVC 4 - Juliana 2 2—2; SVC 3 - SPSV 1 2—2. Poule - heren A; Juliana I - UVG 1 1—3: ODO 1 - SVC. 2 0—3; SVC 2 - Juliana 1 3—1. Poule heren B: XJVG 2 - SPSV 2 31: Juliana 2 - Juliana 3 31; Juliana 2 - SVC 3 3—0; UVG 2 - Juliana 2 .0-3; SPSV 2 - SVC 3 0—3. Ook tegen DUNO heeft HBSS in de tweede ronde van de bekercom petitie voor zaterdagmiddagclubs te. leurgestéld. Het werd een 22 ge lijk' spel. HBSS heeft nu één punt in deze halve competitie, de wed strijd tussen CSVD en DUNO zal uitmaken wie-van deze twee "in de afvalserie komt. Na het behalen van het' kampioenschap zijn deze con tacten van de Schiedammers bene den de verwachtingen gebleven. PPSC heeftnog geen wedstrijd gespeeld, de wedstrijd ZWSH - PPSC werd uitgesteld omdat ZWSH in de eerste klas van de afdeling Rotterdam nog een wedstrijd tegen DVO '32. die verloren werd met 2—0. (moest spelen.- s- ven. Zoals wij reeds vermoedden heeft de club uit de bloemenbuurt fel partij gegeven. Reeds' binnen 25 minuten hadden de Schiedammers daardoor een 3—0 achterstand.'Drie maal kon de middenvoor van Bloem hof fouten in de verdediging afstraf fen. Na rust speelde SFC wat beter, het ontbrak de aanval, evenwel aan doorzettingsvermogen.Pas na het vierde doelpunt van Bloemhof slaag de rechtsbuiten Oudheusden er in het eerste Schiedamse. tegenpunt-, te scoren. Tien minuten- voor tijd. werd het 4—2 door middenvoor Meyster uit een verre trap. Sportvogels——WF 3—-0 Ook WF stelde teleur -tegen het sterke Sportvogels. Met .30 werden de-scheepsbouwers in Rotterdam- Zuid kansloos geslagen. Voor Kath. Kring Nederl. Comedie: „Home, sweet home" De Kath. Kring besluit het seizoen '56/57 met de opvoering van het blij spel „Home, sweet home" van Paul Osborn door de Nederlandse Come die.-Het is eén vriendelijk stuk over lieve, oude mensen en hun zorgen en problemen, dat onder regie van Ank van der- Moer op de planken wordt gebracht. Hierin spelen mee Johan Fiolet. Mien Duymaar van Twist. Mini Boesnach, Mien van Kerckho- ven, Louis van 'Gasteren, Johan Rem- melts, Ko ArnoLdi en Elly "Weller, terwijl mevr. Jacqueline Royaards- Sandberg, die- onlangs haar 80e ver jaardag heeft gevierd, er een be scheiden rol in te vervullen krijgt. Hét bestuur ,van de Kath, Kring heeft vast aangekondigd dat het nieuwe seizoen geopend zal worden met êen uitvoering van de Hoofd stad-Operette met ,,Ein (Waltzer- traum". Op het program staan verder het Toneelgezelschap Joh. Kaart met „Het konijn en ik", het Marionetten theater Bert Brugman en in decem ber een revue van Gerard Walden. Voordrachtaavond van Muziekschool Door de Schiedamse Toonkunst Muziekschool wordt op woens dag 8 mei een voordrachtsavond gehóuden, waarbij leerlingen uit de diverse klassen zulten optreden. Aanvang 8 uur in Chr. Soc. Be langen. Esperanto-agendo Jaudon. la 9 an de majo. Klub- vespero Konversacia vespero ce gek. v. Gink, Ploegstraat 19. Nia gastïganto reveninte hejmen estos en nia mezo. GEBOREN: Jannie, d, v. B. Schnei der en W. Molendijk; Yvonne, d. v. B. Schneider en W. Molendijk; Em ma, E.y d. v., M. J. v. Dijk en A. Jonker. Geboren: Marianna E., d. v. H. F. de Raay en H. J. M. v- Litsen- burg; Rudolf R., z. v. B. Breedijk en K. C. v. Kampen. OVERLEDEN: D. M. W. .Fredriks, 58 jaar. OVERLEDEN; W. A. Tetteroo, 69 j. vr. v.tF. W. M. Heggelman; J. W. v. Geest, 81 j. wed v. J, B. Dekker. (Advertentie (JU.) In het afgelopen weekeinde heb ben inbrekers uit een kantinekeet ln de Bosboek voor f.',13.- aan ver snaperingen ontvreemd. Zij ver schaften zich toegang door een open staand raam en forceerden vervolgens de deur van. een kast. De heer P. van A. uit Rotterdam deed zaterdag bijde politie aan gifte van de diefstal van zijn rijwiel met hulpmotor uit y de stal ling van Wilton-Fyenoord. Üe heren A. C. J. K. en. H, D. uit Schiedam bezochten zondag een café in„ de Lange Kerkstraat. De heer D. had van de heer K„ die op een bromfiets reed, een rijwiel geleend. Zij stalden: hun vervoer middel vóór het café. Toen zij terugkwamen, hadden dieven zich met de rijwielen uit de voeten ge maakt. Zondagmiddag ontstond in da woning van de heer C. C., Lekstraat 14a een schoorsteenbrandje. Met een ratnoneur heeft de brandweer (het vuur verwijderd: er was geen .schade. PARIJS Een speciale kamer van het Parqse hof van beroep heeft za terdag een nieuw onderzoek gelast naar de dood ran Louis Renault, stichter van de Renault-aufomobiel- fabrieken, die in 1944 stierf, nadat hjj enkele weken gevangen had gezeten ln de gevangenis Fresnès buiten Pa rijs. De order van het gerechtshof eist dat het onderzoek geheeL wordt her opend en dat alle getuigen opnieuw gehoord worden. Het hof is ingegaan op het beroep van mevrouw Renault tegen een uit spraak in februari. Mevrouw Renault heeft gezegd, dat haar echtgenoot in een ziekenhuis is overleden, aan de gevolgen van mishandeling die hij in de gevange nis in Fresnès heeft ondergaan. Waarschuwingsstelsel tegen vijandelijke duikboten in V.S. WASHINGTON Volgens eett Amerikaans tijdschrift leggen de Verenigde Staten in de Atlantische en de Stille Oceaan onder watèr een stelsel aan voor vroegtijdige ontdek king van de nadering van vijande lijke onderzeeboten. Volgens het tijdschrift zal dit stel sel op dezelfde wijze functioneren als het radarnet In het noorden- van Canada voor het opsporen van na derende vliegtuigen. Het stelsel bestaat uit een lange keten van uiterst gevoelige appara ten op de oceaanbodem aan de Ame rikaanse kust ENSCHEDE —..De werkgeversor ganisatie in de textielindustrie in Twente en Oost-Gelderland willen vakbekwame Italiaanse mannen en vrouwen interesseren voor werk in hun bedrijven. Verloofd RTA DE HEER en LOUIS V. d. HOONAARD Receptie thuis, zondag 12 mei van 3—5 uur. Grote Markt 4, Schiedam. Permanent Wave Dameskapsalon IV'. N. v. Erfc, speciaal adres voor perma nent wave, compleet f 6. Broersvest 115. tel 67237 J autq-\ Xrijschool\ g TELEF. 65547\ g 103. Permanent wave „Tiède" 12.50. Natuurlijke golf, prettige behandel Stroom- permanent t 8.— en f 10.-—. Oliepermanent 11.—, Kap salon van der Kruit, Singel 195 (nabij station), tel 69841. Diversen Passpiegela 120x30 geplaatst 12.75, 120x36 f 14.75, 80 rond f 17.—, geslepen ruiten voor suitedeuren, schuifglas, autoruiten enz- levert u Loo- pik"s glasindustrie, Boterstr. 38 Schiedam- telefoon 68945. Wegens dienstplicht der te genwoordige een nette gevraagd. SLAGERIJ POO Broersveld 159, Schiedam. Lessen Auto- en. scooterrijsehool „Centrum", erkend gedi plomeerd B.E.A. rij-instruc- teur.- Speciale theorie film avonden. J. Scheper, Nieuw- straat 12 (Gebouw Sursum Corda), TeL'64356—66601. Erk. en gedipt, autorijschool A. van Ekelcnburg lest met Ford Taunus It f 5.50 per u. Rotterdamsedijk 70 B, Schie dam. Telef. na 5 uur 63141. 500 gr. KALFSLAPPEN en 250 gr. REUZEL of RUNDVET, samen ƒ1.94 500 gr. GEHAKT, rund en varkens, 250 gr. REUZEL of RUNDVET, Samen 1.24 500 gr. magere doorr. VARKENS- LAPPEN, 250 gr. PALINGWORST samen 1.74 500 gr. VERSE WORST. 250 gr.'REUZEL of RUNDVET samen 1.24 SPEKLAPPEN f 0.?9 KALFSKARBONADE 1.09 RUNDERLAPPEN vanaf 1.39 HARSTKARBONADE' 1.69 alles per 500 gram Gr. bl. Zwancnbergs gehakt van 1.35 voor 1.09 Lange Kerkstraat 25 -j/

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2