Weinig feeststemming bij viering van Bevrijding Lafaard leert moed in Johnny Concho75 Utile Dulci brengt humor per luchtpost EEN BRIL Slechts de jeugd heeft zich kunnen vermaken De korfbal prestaties waren teleurstellend HANDBAL Slechts een klein aantal wedstrijden gespeeld Stationschef Kippersluis verlaat Schiedam iiiasdae 7 mei 1957 De omstandigheden werkten niet mee In de Plantage Poppentheater Kampvuur Dansfestijn IN MONOPOLE - ten bate van nieuive Westerkerk - Inleg overschot bij Spaarbank Burgerlijke stand Daniels kwamen MET in leeuwenkooi 'tZ Mei Biljart om de Luifelbeker Wie heeft iets ■verloren 5e Toonkunstconcert AGENDA Monteur valt elf meter Examen voor brandwacht EÜÜB beschaafde meisjes JONGEMAN Duivensport onderhoudsmonteur-bankwerker flinke werkkrachten Koeriersters 5 Gisteren, is ook in Schiedam het feit „gevierd' de Bevryding in ons tand kwam, na vijf jaar van onderdrukking cn tiran- dat twaalf jaar geleden nie. Hierby willen we direct aantekenen dat „viering'* een groot woord is, want van feestvreugde was in de stad weinig of niets te merken. Er hingen wat vlaggen uit, meest van de openbare gebouwen Ibtf elkaar véél minder dan op Koninginnedag!), er waren muzikale marsen door de stad, 's mor gens van het Politie Muziek Gezelschap en in de avond-uren van „Harpe Davids" en Gusto's Muziek-verenigingen. En daarbij Is het, wat uiterlijk vertoon althans betreft, eigenlijk wel gebleven. Dit Is wel erg spijtig voor de Ver. Nat. Feest- en Gedenkdagen, die zich uitgesloofd heeft op een aantrekke lijk programma en dan ook inder daad iets aardigs heeft gebracht, De oorzaken voor het gebrek aan stemming zijn gemakkelijk aan te wijzen. Eerstens al het feit dat de viering een dag uitgesteld moest worden omdat 5 mei op 'o zondag viel; dan de tegenslag dat er geen vrlj-af werd gegeven. Van grote in vloed is het ook geweest dat het weer (o, die onberekenbare factor!) niet heeft meegewerkt: het was wer kelijk te koud en te guur om buiten te blijven staan of zitten. Dan nog dit: het publiek is duide lijk merkbaar niet meer bereid om twaalf jaar na het aanbreken van de Bevrijding hierover in feestvreug de los te barsten. Temeer daar er overal aan de politieke horizon weer donkere oorlogs-wolken zich samen pakken. Maar de jeugd, op wie het feest programma afgestemd is geweest, heeft toch wel plezier kunnen heb ben, al was het maar dat de kinde ren van school vrij hadden. Maar ook hier was van uiterlijke feest vreugde, niet zo veel te merken. Toch hebben de poppenkastvoor stellingen op zes plaatsen in de stad een. grote belangstelling getrokken en onder het opwindende spel was de kou snel vergeten. Ook het Be- vrijdings-kampvuur op de p.v.-boer- derij Vijfsluizen had niet over ge brek aan belangstelling te klagen, terwijl het Bevrijdingsbal, heel wij selijk verhuisd van de Plantage naar het Beursgebouw zelfs een daverend succes is geworden, tenminstehet was er propvol. Voor het Jeugd-appèl, bij het Stadhuis, 's morgens in alle vroegte, bestond maar geringe belangstelling en dit was aok het geval bij het Jeugd-toneel in de Plantage. Slechts 400 kinderen, diep in de manteltjes en capuchons gedoken, waren aan wezig op Koninginnedag waren het er 1.700. Bovendien was het ook te koud, dat de kinderen echt kon den meeleven met de belevenissen van „Het dansende ezeltje" zoals die door het Nieuw Nederlands Jeugd toneel op de planken is gebracht. Aan de acteurs en actrices heeft het écht niet gelegen, want het was weer een prima opvoering. Bij beter weer zou dit toneelspel een dave rend succes zijn geweest. De schoolkinderen, die op de bin nenplaatsen van verscheidene scho len in de stad gistermiddag de pop penkastvoorstellingen bijwoonden, slingerden de heksen en boze figu ren erg lelijke woorden naar het hoofd. Op de speelplaats van de Prinses Bealrixschopl stonden, zaten en lagen de kinderen met de banden onder het hoofd naar de spannende avonturen van Plnokklo te kijken. Om het oude sprookje van de pop Pinokkio, die dankzij een tover fee mens wordt, is hard gelachen en angstig geschreeuwd. Vooral toen de boze heks het zoontje van Baas Kers tot liegen dwong, werden, enkele kinderen echt kwaad. Gelukkig komt alles weer goed. Pinokkio raakt zijn lange jokneus kwijt en de boze heks krijgt voor straf een nog veel lan gere neus. De kinderen waren zo blij, met de goede afloop, dat ze Pinokkio en zijn vriendje een harte lijk „Lang zullen ze leven" toezon gen, Vooral het geluid bij dit pop pentheater van Martin Vinjee was uitzonderlijk goed. Later in de middag zijn op het ter rein van een aantal scholen de voor stellingen herhaald. Dik gekleed, doch goed geluimd vertrokken gisteravond de deelne mers aan de bevrydlngbljeenkomst rond het kampvuur van het WHhel- mlnaplem naar de P.V. boerderij „Vyfslulzcn". Voorafgegaan door de band van de Oranje Garde en de beide tamboer- en pijperkorpsen van „Harmonie" marcheerden de leden van jeugdorganisaties naar de plaats, waar het vreugdevuur is ontstoken. Vanwege het herfstachtige weer ia direct na het welkomstwoord van de heer "W. F. de Wolff de brand in de takkenbossen gestoken. Bij het knap pend vuur hoorden de deelnemers het „Klankbeeld van de bevrijding" aan. Deze gedetailleerde reportage van. de gebeurtenissen schonk vooral de jongeren een goed overzicht van de toestand vlak voor en vlak na de bevrijding. (Er was zelfs een stuk over de devaluatie van de gulden). Met muziek van de „Jolly Music Makers" zijn de kampliedjes luid ge zongen. Een groepje volksdansers van de A.J.C. gaf enkele dansjes ten beste. Onder leiding van de heer J. Weergang is de stemming er met samenzang ingehouden. De samen stelling en regie berustte bij de heer J. van der Kooy. De verplaatsing van. het bevrjj- dingsbal van de Plantage naar de Beurs, heeft de belangstelling voor dit dansfestijn niet nadelig beïn vloed. Integendeel: vele danslustïgen vonden de deuren, wegens te grote drukte gesloten. Op muziek van het radio-orkest „De Windmolens" is tot elf uur gedanst. De voorzitter van de Vereniging Nationale Feest. en. Gedenkdagen, de heer L. Kamp, heeft de jeugd harte lijk welkom geheten en een plezie rige avond toegewenst. Aan het Or kest van Johnny Holshuïjzen heeft het niet gelegen. Zowel oude als nieuwere succesnummers klonken doorlopend van het podium. Af en toe is het orkest geassisteerd door zangeres Truusje Koopmans met een heel modern kapsel en een schelle stem. Voor de rock en roll was het te vol, maar sommigen konden het toch niet laten, de anderen vergaven het ze graag. Een lafaard leert moed in „Johnny Concho", een western van bijzondere klasse. Bijzonder, niet alteen omdat Frank Sinatra er de hoofdrol in speelt. Deze ambitieuze ster, die ra een voorspoedige crooner-carrière ook wilde en kon aantonen, dat h|j tot groot filmspel in staat is, maakte met deze sterke western óók zijn debuut als producer. Het resultaat van zfjn samenwerking met de even eens debuterende regisseur Don Mc Guire, 'n vriend van hem, is boeiend en interessant. „Johnny Concho" is 't verhaal van een lafaard en Sinatra heeft de vele facetten, maar vooral ook de diep te van deze lafheid in zijn spél bij zonder knap belicht. Johnny is een nietsnut, die desondanks een héél dorpje onder de duim houdt, op kos ten leeft van. de gemeenschap en daarby nooit met 'n revolver zwaait. Hij kan zich deze terreur-positie na melijk veroorloven als een soort zet baas voor z'n broer Red. een ge duchte moordenaar en rover, die an der jachtterrein is gaan zoeken. Hoe kwetsbaar deze afhankelijke positie is, merkt Johnny als twee onbekende revolverhelden 't plaats je binnenrijden en het meteen „over nemen". Zij kunnen dat ongestraft doen, want zij hebben Red Concbo gedood. Als een outcast verlaat John ny het dorp. Met revolvers kan hij zelf nu eenmaal slecht overweg. Als een schurftige hond, in elk plaatsje geweerd, zwerft hij rond. Een flink meisje poogt en een schxet-bekwame predikant weet John ny tot inkeer te brengen. Hij reha biliteert zich door allen en onge wapend terug te keren ra zijn woon plaats en de nieuwe machthebbers uit te dagen. Dan durft ook het dorp de afrekening met de onderdrukkers aan. Het eerste deel van de film, met „Per Luchtpost" van N. Krasna heeft maandagavond in Musis Sa crum van Utile Dulci een meester lijke vertolking gekregen. Deze to neelavond ten bate van de bouw van de nieuwe Westerkerk is dan ook een bijzonder succes geworden. Terecht heeft het gezelschap na afloop een warme ovatie van de ruim vierhon derd aanwezigen gekregen, Ds. A. Hoffman vertolkte ïn z|jn dankwoord de gevoelens van de Centrale Kerke- raadsvergadering en van het dank bare publiek, waarbij hij de actrices een bloemenhulde aanbood. „Per Luchtpost" is een luchtig blij spel overladen met spitsvondigheden. De auteur heeft dit stuk vol koste lijke verwikkelingen en komische si tuaties geplaatst. In wereldoorlog 2 laat Krasna het publiek twee dagen meeleven in het huis van de Ameri kaanse familie Wilkins. Het echtpaar Wilkins behoort vol gens de ondernemende jongste doch ter Miriam (Miesa Spliethoff) tot een vorige generatie. Zelf zit dit „enfant terrible" vol idealen. Als voorzitster van de schoolclub denkt ze ook aller lei acties uit en zij voert zelfs actie tegen de ministers voor de rechten van de vrouw. Het animeren, van het „thuisfront" zal dwaze situaties met zich brengen. Eerst schrijft Miriam het gehele gezin in voor de bloed transfusiedienst. Later komt een luitenant de woon kamer binnen vallen en dan blijkt dat Miriam voor" de nodige „morele steun" met deze soldaat heeft gecor respondeerd en hem „mooie" brieven o.a, met gedichten heeft geschreven. En passant stuurde zij hem het fo tootje van haar zuster. Het thuisfront krijgt dan de taak een soldaat met verlof niet teleur te stellen. Gelaten maar met steeds meer animo onder gaat Rtjth (Martie Karreman) de plicht het gezelschap van "William Seawright te delen. Kostelijk is de tegenspeler van Seawright, de pro curatiehouder Albert Kummer <J. Lieuwen). die zich geheel als een ca- ricatuur van een kantoorbediende "•eet te gedragen. De al te vlotte Seawright neemt stormenderhand het hart van Ruth en wat de gedegen Kummer ook probeert om het verto ren terrein te herwinnen, niets lukt. Hij plaatst zich in belachelijke situ aties, goed gespeeld is dan steeds zijn verontwaardiging, en het intrigeren de zusje Martha Seawright, dat ook de gastvrije villa is binnengewan deld, duwt hem zelfs „per ongeluk" uit de trein, bij zijn verloofde Ruth vandaan. Zusje Martha, bekoorlijk ge speeld door Loes van Klaveren, krijgt haar beloning in de vorm van een vlot huwelijk met de sergeant-vriend van Seawright. Chuck Vincent (H. Vroom). Ruth wil haar woord niet breken, zij besluit toch maar met Kummèr te trouwen, maar als de luitenant dan „definitief verdwijnt komt prompt het berouw. Toevallig komt Seawright (B. Hoek) nog even terug en dan is het huwelijk door de collaborerende Pa Wilkins CW. E. Hoek) in een ogenblik gesloten. Het publiek heeft van de zes ta ferelen zeer genoten, voortdurend klonk de lachsalvo, zwakke momen ten waren er niet. Slechts de actie toonde in het spel soms enige hiaten. Bets Schmidt Crans-Mak was een waardige moeder, die zich door alle moeilijkheden weet heen te slaan. Vader Harry Wilkins kreeg een goe de vertolking van ir. W. E. Hoek, die zijn dochters niet meer de baas is en dit als hoofd van het gezin filoso fisch verwerkt. Een leuke bijrol had Tilly van Traa-de Jongh als de ge dienstige kleurlinge, zij behield het nodige slang en de bijzondere type ring van de keukenmeid. Regisseur Ab van Vegten verdient alle lof voor zijn juiste keuze van de types. De tien amateurs hebben on der leiding voor een toneelavond ge zorgd, die tot een gebeurtenis van betekenis is geworden. Het ondeugen de meisje Miriam, ook jong op de planken, zorgt voor een verrassend slot in dit dwaze toneelstuk als zij na de happy endings de volgende soldaat, matroos Klobbemeygr CC. Milders) enthousiast verwelkomt de vele close-ups en de lange perio den van stilte die een beklemmende spanning suggereren, is het sterkst. In sommige opzichten, ook door het muzikale thema, doet de film aan „High Noon" denken. Evenals daar wordt het schieten zuinig tot het laatst bewaard. De bijrollen zijn voortreffelijk bezet. Phyllis Kirk speelt het dappere meisje, dat van Johnny een man wil maken. In april 1957 werd b|j de Spaar bank anno 1820 Schiedam Inge legd 681.999,03 en terugbetaald 584.570,13. Een Snleg-overschot dus van b|jna ƒ100.000,Een opmerke lijk resultaat ate men bedenkt dat in april bjf de meeste spaarbanken aan zienlijke ontspan ng-en voorkwamen. Dit is waarschijnlijk toe te schrij ven aan het feit dat de spaarbank te Schiedam 2,7% rente vergoedt tegen de Rijkspostspaarbank en omliggen de spaarbanken 2,4 en aan de opening van nieuwe bijkantoren in Schiedam (Lorentzlaan 68 op 18 de cember 1956 en dr. Wibautplein 129 op 4 maart 1957). De afzonderlijke diensten vertonen alle een gunstig beeld. Slechts bij de Jeugdspaarbank werd evenals trou wens in april 1956 een gering bedrag meer terugbetaald dan ingelegd. Geboren: Karl P. F. zoon van F. A. van Rangen en C. Stublmüiler; Jan, zoon van J. Ton en M. E. Bul- Ie e; Hendrina C. L., dochter van A. J. A. van Lingen en J. L. Bokhorst; Yvonne, dochter van A. Muis en B. A. Ligthart Schenk; Elisabeth M„ dochter van J. H. de Rouw en A. M. C. Roelofsen; Maria 'A. dochter van W. I, Koppenhagen en M. v. d. Kraan; Ronald, zoon van J. v. d. Touw en F. Sprong; Marina L., doch ter van J. Kruines en D. A. Gouda; Josephus T., zoon van T. Kleiss en A. J. Aalbers. Overleden: M. J. Pemberton, 18 jaar; M. van Voorden, 78 jaar; J. v. d, Brugge, 76 jaar. ROTTERDAM. Naar de offi cier van Justitie mr. J. Visser te Dordrecht ons gistermorgen mededeelde is gebleken dat de chauffeur Geert Wieringa in de nacht van zaterdag op zondag ais voorman meegewerkt heeft met de overige dertien arbeiders van het scheepsschoonmaak-bedrüf J. van Lonkhuyzen uit Dordrecht op een karwei te Pernis. De officier van Justitie heeft opdracht gegeven *n onderzoek in te stellen naar het aantal werkuren dat de veronge lukte classificeerders achter de rug hadden. De twee Schiedammers, die zoals we zaterdag hebben aangekondigd als twee moder ne Daniels ïn de leeuwenkooi van het Circus Bollini zouden komen, hebben hun moed niet kunnen tonen. Zij waren aan wezig en z|j waren nog steeds bereid om zich tussen de leeu wen te begeven, maar op drin gend advies van de politie heeft de directie van het cir cus deze stunt afgelast. De gemeentelijke veiligheids voorschriften laten dergelijke uitingen van moed namelijk niet toe1 Deze stunt is ove rigens niet zo erg gevaarlijk, want dompteur Althof heeft z|jn leeuwen goed in bedwang. Maar ja, als de voor schiften niet meewerken! (Advertentie IM,) Schiedam en Succes hebben hot el* ditmaal lelijk bij* laten liggen. ODI kwam ook niet zo ver als we ver wacht hadden, maar deze club heeft toch de halve buit weten bmnen te halen. Of Schiedam zijn tegenstander Eureka nu onderschat heeft of meen de met de wind in het gezicht meer te kunnen bereiken dan andersom, is ons met goed duidelijk, maar feit is. dat Eureka de geboden gelegen heid om van het wind voordeel tc profileren dankbaar heeft aangegre pen. In de eerste helft namen de gas ten een voorsprong van 13, nadat F, Veer de achterstand van 02 tot 12 had verkleind. Na de thee zag het er naar uit, dat Schiedam de Rotterdammers onder de voet zou spelen, maar toen het offensief goed en wel aan de gang was. viel er juist aan de andere kant een doel punt. En dat deed alle voortvarend- Het afgelopen weekeinde zijn er Dames junioren, van. DWS zegevu maar een klein aantal wedstrijden gespeeld door Schiedamse teams. Dames 1 van DWS is uitgespeeld en dames l van Wilton Fjjenoord moest voor haar laatste wedstrijd naar Den Haag, doch het terrein van Phoenix was afgekeurd. Heren 1 dat naar HVL in Leiden moest kwam ook niet in het veld wegens terreinafkeu ring. Heren 1 van DWS stond maar met 7 man op Laag Zestienhoven, dus kwam zodoende niet aan het aantal wat nodig is om een compe titiewedstrijd te spelen. Dames 2 van DWS moest met 4^-8 het onderspit delven tegen kampioen Hygiena 2. Ook dames 2 van Wil ton verloor van Dynamo met S—1 Met deze overwinning werden de Rotterdamse dames kampioen in de Ie klasse van de afdeling Rotterdam, Advertentie IJM.) Vaders, als Üw trouwdag vergeetach, dat wil Uw betere helft nog we! accepte teren maar op Moeder dag, waaraan U door tien tallen advertenties herin nerd wordt mag U niet achterblijven. En deze Zweedse thee- of koffiekieden voor ontbijt-of serretafel, geweven van fijne soepele garens, kieur- «n wasecht, bedrukt met leuke meerkleurig dessin, Is pre cies geschikt als Moederdag attentie, omdat menige huis moeder nooit voor zichzelf de luxe van zo'n kleed er heeft willen afnemen- Wtj reserveerden speciaal voor Moederdag deze partij, omdat wij ze nu niet voor de normale prijs (493), maar, voor nog géén drie gulden kunnen aLL aanbieden. Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze Zweedse thee- of koffiekie den, 120x150 cm, JfkAQ waar elke Moeder lang p!e2ier van heeft, voor heren district 2e 13 12 0 1 24 14 11 1 2 23 13 8 3 18 14 8 2 4 16 14 7 0 7 14 15 5 3 7 13 12 2 1 9 5 33 1 1 11 3 12 1 0 11 2 den over die van Wilton met 62. Heren, junioren van Wilton verloren met 11—4 van Schutters en de heren junioren van DWS speelden 88 ge lijk tegen Dynamo. klasse A: Wilton Fjjenoord Animo HVL DWS Actief SOS GONA CWP Rotterdam Gisteravond zijn voor de Luifelbeker- serie gespeeld: De KarseboomUnie B: 70 70 31 7 70 70 38 1.84 DKC B—Enfcre Nous B: v. R)jnderh<rf£ 140 140 Weeland beid bij de roodzwarten teniet. Wel kon J. v. d. Tuuk nog tot 24 inlo pen, maar Eureka bleef de toon aan geven. Het einde kivam met 2—6 cn aaarmee is de kans voor onze stad genoten om de eerste ronde van de strijd om de Zilveren Bal te berei ken wel heel klem geworden. Succes speelde tegen Charlois ook al zo'n teleurstellende partij. Dc- Rot terdammers hebben met duidelijke cijfers revanche genomen op de ne derlaag van destijds. Zonder dat Suc ces er aan lo pas kon komen wonnen ze met 6—0. ODI heeft met Oranje Nassau meer moeite gehad dan we ver wachtten. Bij de rust was de stand 32 voor ODI. maar het einde kwam met 44. ODI 2. dat gehavend naar Mijns- heronland trok om Oranje Zwart partij te geven, bracht het eveneens tot 44, wat geen kwaad resultaat genoemd mag worden. Onze stadgenoten hebben het op de 44 gelijke spuien wel begrepen gehad, want de Succes-jeugdploeg bracht het bij Het Zuiden 2 ook zo ver. Schiedam 2 verloor zijn beker- wedstrijd met 72 van Het Zuiden 6. Bij de aspiranten werden de volgen de uitslagen genoteerd: Het Zuiden a Succes a 40; Succes bDOP a 11 en Trekvogels cSchiedam b 0—2. Te bevragen bij de vinders: bal pen, Rink, Beukelsweg '68, Rotter dam; etui met sleutels, H. Niostadt, Rotterdamsedijk 413: vulpen, S. En- gering. Hoogstraat 180; ring met sleu tels, A. Droge, Visserstraat 10; ro zenkrans in etui, M. v. Zoelen, p.a. F. Bos. Zwartewaalstraat 18b; zak mes, Willemscn, Grote Markt 25; 3 sleutels aan touwtje, P. Oosterman, Hoogstr. 122; boekje, Jansen, Schie- damsewog 246; portcmonnaie met in houd, v. Vugt, Rotterdamsedijk 28a; aktetas en broodtrommel, Sïeegers, Vlaarötngsedijk 171b; schooltas met inhoud, A. Stuy, v. *s-Gravesande- straat 44; portemonnaie met inhoud, Postkantoor. Tuinlaan; damestasje met inhoud, C. Gosens, Nassaulaarr 15b; duimstok. Moes, Gr. Florisstraat 93b; autonummerbord, Ver. Brand- stoffenhandel. Gusto weg 32 Ctel. 34248), Rotterdam; wieldop van auto, Jaspers, Da Costastraat 14a; autoped, Jantze. Noordvest 37b; autoped. Donderdag 9 mei 1957 - 8 nar Passage theater HET ROTTERDAMS PHILHARM. ORKEST Dirigent Eduard Flipse Solist: DIK VANDERVEN, piano Uit te voeren werken: Oxford symphonie, Haydn: Pianoconcert in g, Saint Saens: Symph. Franck Apothekers nacntdlenst: apotheek Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bij ongeval: G.G. cn GJJ. Tuinlaan 80, telefoon 89290, Politie-alarmnummer; 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. K.K.. Leeszaal en Bibliotheek. Dam- Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot S.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur; zonda gen van 2 tot 5 uur. Expositie „Michiei de Ruyter" en „Start"» BIOSCOPEN Passage, 2 en. 8.15 uur: .Artists and Models." Monopole, 2» 7 en 9 uur: Johnny Concho." DIVERSEN Irene, 8 uur, W. de Zwijgerschool, Ouderavond. Musis Sacrum, 8 uur, Pers. ver. Combinatie. Cabaret. Arcade, 8 uur, KAB jaarfeest Amstelbron. 8 uur. Gewest, Ar beidsbureau. Voorlichtingsavond. Vroon. Dr. Wibautplein 48; halsket ting, A. Goedvolk, Aleidastraat 28b; zilveren armband, Jongerius, G. Reindersstraat la; armbandje, A. v. Houten, Strijensestraat 33; medaille, (K.W.-mars), B. Brons, v, Limburg StiTumstraat 51: bedrag aan geld, J, Baks, Broersveld 113; zilveren bro che, A. Vaas, Lorentzlaan 12b; duif, C. Zuurbier, Rotterdamsedijk 34; zwarte glacé damesbandscboen (r.), J. de Beer, Rotterdamsedijk 236a; zwart jongens windjack, A, Smol. Prof. Kamerüngh Onnesïaan 99 a; gele wollen shawl, A. Zevenbergen, Mariastraat 79b; sandaal (r.), S. Kin- neming. Hagastraat 58; bruin jongens jasje, C. v. Opijnen, Hagastraat 62, N.V, BEFO vraagt voor direct: Ie. MANNELIJKE KRACHT voor afdeling inkoop, bekendheid met ad ministratie strekt tot aanbeveling. 2e. AANK. VROUWEL. BEDIENDE als typiste Br. aan de Nijverheidsstr. 20-22. Spaanse Polder, S'daip. 140 81 31 13 2 61 I Omstreeks half elf gisterochtend is de fiftmonteur A. J. Sinnenm uit de Van der Poelatraat 42a te Rot terdam van de vierde etage van de Koningin Wllhelminaflat te Schie dam elf meter diep in een lift schacht gevallen. In zorgwekkende toestand is het slachtoffer naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd. De 30-jarige monteur werkte op de vierde verdieping. Bij het over stappen over een balk naar de deur van de lift verloor dc man het evenwicht. Arbeiders op de tweede verdieping zagen eerst de balk en daarna de monteur vallen. Gisteren is in de kazerne van de Schiedamse brandweer het examen voor brandwacht tweede klasse af genomen. Hieraan is deelgenomen door vijftien brandwachts waarvan veertien het diploma verwierven. De geexamineerden waren, allen brandweervrijwilligers uit de voor malige gemeenten Kethel en Spa- land. De examencommissie bestond uit zes leden onder leiding van de heer J. B. H. Roelofs, district-in specteur van het Brandweerwezen in Utrecht—Zuid-Holland. Een zelfstandige werkkring, vol afwisseling, in een mooie gezonde omgeving, staat bij de G.T.W. open. voor Een echt vrouwelijk beroep, gastvrouw-verkoopster in moderne autobussen, die het Gelderse land door kruisen. Conductrice bij de G.T.W. is dè werkkring voor ieder meisje, dat zelfstandig wil zijn en zich in eentonig werk niet thuisvoelt. Naast een behoorlijk salaris, onregelmatigheids toeslag, prestatie-premie en goede sociale verzor ging, zijn er bij goede dienstuitvoering bevorderinge mogelijkheden tot conductrice le klasse en reis- leidster. Zij genieten vrjj uniform en vergoeding voor schoei sel en kousen. Voor behoorlijke huisvesting wordt door de G.T.W. bemiddeling verleend. Sollicitaties aan de afdeling Personeelszaken te Doetinchem. Desgewenst komen wjj gaarne bij u thuis om één en ander te bespreken. GEVRAAGD: Sollicitaties, mondeling of schriftelijk, te richten aan N.V. Maatschappij „OXYGENTUM" Buitenhavenweg 50, Schiedam. Onder ongunstige weersomstan digheden is de eerste wedvlucht vanuit Helmond, een afstand van 94 km gehouden, waaraan ook is deel genomen door de SCV „De Postduif". Om 12,30 uur gelost bereikten de dui- yen eerst om 14.30 uur de hokken, zodat met een gemiddelde snelheid van slechts 50 km. is gevlogen. Hier aan zijn de regen- en hagelbuien voornamelijk schuld. De uitslag is voor de „Postduif": I 1, 4, 7, 21, 39. 53, 82 Joh. Christen: 2. 67. 103 D. Ram; 3, 31. 52, 108, 138, 153 L. Verheugen; 5, 46, 48, 131. 119, i i 120, 156 M. Mourik; 6.37, 62, 65, 70, 71, De stationschef van Schiedam, de prettig heeft gevonden, is de goede I 106, 107, 133 J. de Koster: 8, 39, 73, heer W. Kippersluis. heeft vanmor- j verstandhouding die er altijd is ge- j 85 A, Delmotie; 9, 10, 18, 20- 76, 94, gen afscheid genomen van het per- weest tussen hem als chef en zyn 196, 102. 112, 137 C. Verlmde; 11,12,32, soneel van de N.S. op het station, „klanten", zowel de bedrijven die 't 34, 43. 89, 100, 142 Gebr. Kiela; 13. 60, daar hij overgeplaatst is naar Den vrachtgoederen verzonden of ont- 104 E. v. Smirren; 14, 19, 68. 77, 78, Haag, waar hij de functie van adj. .vingen ais de tiein-passagiers. Hij 80, 88, 114, 121, 122 J_v Leeuwen-i station-chef op het station Hollands heeft altijd getracht de passagiers Schrumph; Jj). 66, 97, _115, 148 J. Doe- De N.V. Branderijen van de Erven Lucas Bols en A. de Koning vraagt een bij voorkeur bekend met elektro-technische werk zaamheden: alsmede voor de afdeling v. branderijen Aanmelden St. Anna Zusterstraat 16, Schiedam (na 18 uur op no. 14). Spoor zal bekleden. zo goed mogelijke service te geven i jaaren: 16, 26. 35, 56. 110. 140 H. v. d. De heer Kippersluis is niet lang, slechts drie jaar chef geweest in Schiedam. Begin april 1953 is hij van IJmuiden hierheen overgeplaatst ge worden. Maar in deze drie jaar heeft de heer Kippersluis wel het een en ander zien veranderen aan het sta tion Schiedam; want in die periode is een begin gemaakt met de uit voering van het Spoorwegplan. Het stations-emplacement heeft een ge heel andere aanblik gekregen door het verdwijnen van de loodsen van Van Gend en Loos en door het ver leggen van de vrachtgoederen lijnen naar de parallelweg. Een hoogtepunt in de uitvoering was ook de in dienst- stelling van de hulpbaan Sehiedam- Delft. Wat de heer Kippersluis tijdens j noemd de heer J. de diensttijd in Schiedam altijd zo I chef in Tiel. en is daarom, vooral tijdens dc zo mermaanden, persoonlijk als raadge ver opgetreden voor de vreemde lingen dxe Schiedam aandeden. Hij heeft overigens ervaren dat het vervoer per trem de laatste jaren Steeds drukker wordt, ondanks de tariefs-verhogmgen. Koewei Schie dam geen erg groot station is, komen hier dagelijks toch tussen de 350 en 375 treinen langs; op de spitsuren op zaterdag wel om de vijf minuten. Het is jammer dat chef Kippersluis de voltooiing van het nieuwe station met de twee afzonderlijke perrons voor richting Delft en richting VJaar- dingen niet meer zal meemaken. Maar ja, het grotere station in Den Haag zal zijn krachten goed kunnen gebruiken. Tot zijn opvolger is be de Zoet, thans Kant 17, 24,,30, 124, 131 Harmeien en Co; 22, 41. 50, 61, 64 Tb, v. Weetie: 23. 98, 130 J. Brand: 25, 109 C. de Graaf: 27. 72, 101 H. v. Dijk; 28, 153 J, Lips; 29, 57 Poelman en Co; 33, 40, 90, 127, 329 J. de Waard; 36, 51, 81 F, Koppenhagen; 38. 86. 136 H. Cra- me; 42, 132 L. Barrani en Co; 49, 141 "Wagtendonk; 44 Th. Jansen; 45 de Man; 54 J. Houtsma; 55, 63 D. v. Weelie; 58, 123, 128 A. Heel en; 69, 105 W. v. Deurzen en Co; 74 H. Blonde; 75. 92 D. Bakker; 79, 125 P. v. Os; 83 L. Crama; 84, 145. 150 J. Ver haal; 87, 126, 146 J. Vossen; 91, 116 N. v. 't Hol; 93, 143. 147 A. v, Gogh; 95, 135 J. Verboom: 99 L. v. d. Meij; 113, 117. 152 J. Westerholt; 118 C. Middendorp; 139 J. Nieumeijer: 144 du Chartenler; 149 D, Schipper; 154 J. Bats: 155 H. Vermeer; 47, 134 Rien de Ruiter. D- DE BRUIN Oranjestraat 9 Schiedam - Tel. 66431 Diversen Uw mes of schaar botv „So lingen" Slijpt en knapt ze op Slijperij en Staal waren handel „Solingen", Broers- vest 57. Telefoon 55193 Alles op hei gebied van glas in lood. Aa-Ve Glas-m-tood- bedrïjf. West Frankelandse- straat 16, telefoon 86280 Wie echt kiezen wib heeft geen keus. Die moet .naar „Sol in gen". Scharen, messen, Gero specialist, Broersvest 57, Telefoon 55193. Personnel gevT. Voor het m cellofaan ver pakken en het vouwen-van. onze babygarnitu ren, kunnen wij enige nette meisjes plaat sen. Prettige omgeving, goe de sociale voorzieningen, Kom eens praten bij Textiel industrie Andriesse N.V.. - IJsclubstraat 13, Kcaïingen, Lessen Erkende en gediplomeer de autorijschool A- van Eke- lenburg lest met Ford Tau- nus a 5.50 per uur. Rotter damsedijk 70 B, Schiedam. Tel. na 5 uur 63141. Te huur gevraagd Onderwijzer zoekt per juli gemeubileerde zlt-slaap- kamer zonder pension. Br, no. S 574 bur. v. d. blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2