Moeilijkheden bij vorming van Schiedamse Sportraad D Slecht samenspel tussen SBLO en de gemeente? Jaarfeest Combinatie K. v. Driel over vrijetijds besteding van de jeugd Maar de jonge spreeuwen en mussen vliegen al Dependance van Blij dorp op de Lijnbaan Koeriersters Schiedarrïse sportsriippers SBLO-jaarverslag over 1955- 56 Crisis In 't gedrang Jaarvergadering Geen samenspel Beurs voor sport Wielerbaan Hoofdveld siebel: AGENDA Ouderavond W de Ztvijgerschool „ZWARTE RUITERS" IN KETHEL Het koude voorjaar houdt de trekvogels langere tijd weg Op Jaarfeest van de K.A.B. Thriller met boodschap 't Vogelleven in mei In Kethelse bos Zwarte ruiters Spreeuwen-praat 69915 Bromfietsencontrole Monteur overleden Burgerlijke stand Nieuwe organiste geeft concert TOP-verloting Inentingen ook in Nieuwland SCHIEDAM FLINKE VERKOOPSTERS D. E. FOREHEAD, Hoogstraat 8-10 Woensdag 3 mei 1957 3 Dat het rommelt in de gelederen van de S.B.L.O., de Schiedamse Bond van Lichamelijke Opvoeding, die een overkoepeling beoogt te zyn van alle sport-beoefenende organisaties in onze stad en dat de verhoudïngén daar niet zo prettig liggen als het zou kunnen zijn, is een feit dat aan een ieder die iets weet van het Schiedamse sportleven bekend is. Maar in het zo juist uitgegeven Jaarverslag van deze SH.L.O. is het eens duidelijk naar voren gekomen. Dit blijkt trouwens al uil het feit dat het nu ver schenen verslag een verantwoording is moeten worden van de activiteiten van twee, daar er in 1936 géén jaarverslag is gemaakt. De oorzaak daar van is dat er vorig jaar ook geen jaarvergadering is gehouden, wat weer toegeschreven moet worden aan dé „vrij langdurige bestuurscrisis", waar elders in het verslag gewag van wordt gemaakt. Het is een maar al te bekend feit. waar de moeilijkheden om draaien.' n.!. de instelling van de Schiedamse Sportraad, die organisatorisch op een geheel andere leest geschoeid zou moeten worden dan de S.B.L.O. en deze organisatie dan ook zou moeten vervangen. Maar met deze Sport raad, op de vorming waarvan door tal; van zijden en ook de gemeente raad wordt aangedrongen, Is het nog lang niet in kannen en kruiken. veel goed werk zal kunnen verrich ten, - - Wy zijn op deze zeer gevoelige, zeer ingewikkelde en ook vry onver kwikkelijke kwestie zo uitvoerig in gegaan, aan de hand van het jaar verslag, omdat wy menen lat een belangrijk subject wel heel 'erg in het gedrang is geraakt, tussen a] het gepraat en de vele verwikkelingen n-1. de vorming van de Sportraad. Zeer vele, om niet te zeggen alle sportverenigingen zijn gebaat bij een reorganisatie van de S.B.L.O., die een ult-de-tijdse instelling is. Door tal van instanties is aangedrongen om de instelling van deze Sportraad, omdat het vooral In deze. tijd zo broodnodige overleg tussen over heid en sport-instanties in juiste en votfral efficiënte banen geleld kan worden. Jarenlang zyn er nu ai ac ties over gevoerd, maar de-Sport raad Is er nog steeds niet. En wij kunnen ons niet onttrekken aan de mening dat er een onnodig touw trekken plaats heeft tussen de be trokken instantiesen dat de zaak even onnodig slepende wordt ge houden. Mogelijk dat hierin een verande ring kan komen tijdens de algemene jaarvergadering van de S.B.L.O.,die dinsdag 14 mei in Hotel Beyersber- gen wordt gehouden. Dan is n.l. een bestuursverkiezing aan de orde, waarbij .het gehele bestuur aan de beurt van aftreden is. Het zittende bestuur acht het van belang, gezien de aan de gang zijnde onderhande lingen,-dat het 'gehele bestuur zich herkiesbaar'stelt, hoewel enkele le den .een daarvan verschillende me ning hebben. Hoewel de vorming van de Sport raad in het middelpunt vaap.de be langstelling «taat, is dit punt op deze vergadèring niet aan de orde. Met dé publicatie van het zo lang zamerhand beroemd geworden „Rap. port-Mazure". die suggesties geeft voor de vorming van sportraden als contact-lichaam tussen sport en over heid, is jaren geleden de knuppel in het (Schiedamse) hoenderhok ge worpen. In de S.B.L.O. waren reeds plannen voor een reorganisatie (waar overigens sterke meningsverschillen over bestonden), maar toen de ex pect in deze aangelegenheden, de heer Koos van. Driel in maart 1956 een causerie had gehoudèn over dit reorganisatie-vraagstuk, namen de dingen evenwel een onverwachte wending en ontstond de bestuurs crisis. Hierbij was de helft van het be stuur van oordeel dat het verder geen zin had om tjjd en energie te besteden aan de reorganisatiekwestie en het bondswerfc en wilde het bijl tje er bij neerleggen, ïn het jaarver slag nu wordt het een pertinente on waarheid genoemd, dat het S.B.L.O.- bcstuur gekant zou zyn tegen een wijziging In de organisatie, maar het bestuur houdt er wel aan vast dat de verandering ook een verbetering moet zyn. En hier wringt de schoen juist-, Wanneer verder wordt gezegd dat aan deze bestuurs-crisis eerst een einde kwam toen bleek dat van de zijde van het gemeentebestuur, be lichaamd door de wethouder van sportzaken, mr.,P. van Bochove, wel degelijk ..prijs werd gesteld op een voortgezet overleg tussen overheid en sport-vertegenwoordiging, wordt hiermee de vinger gelegd op de an dere wöndeplek: de controverse .tus sen. S.B.L.O.-bestuur en het gemeen tebestuur. De S.B.L.O. verwijt het gemeente bestuur een gebrek aan. samenspel, waardoor de werkzaamheden van de organisatie bemoeilijkt werden en ér grote spanningen ontstonden in het bestuur en dat er van een eigen lijk overleg, ook met de vier be stuursleden-die zitting hebben in de sporteomrmssiè, niet meer gesproken kan worden. - Het bestuur heeft tenslotte de door de heer Koos. van Driel gegeven richtlijnen omgewerkt voor Schie dams gebruik en deze in december 1956 ter voorlopige beoordeling voor gelegd aan de wethouder van sport zaken. Het bestuur hoopt nu dat de thans voorgestelde nieuwe basis voor samenwerking, waarvan voor een toekomstig goed overleg tussen over. heid en sport zeer veel afhangt, zal leiden tot de vorming van een nieuw orgaan, de Sportraad en dat deze De feestgangers van de personeels vereniging van de melkfabriek „De Combinatie" hebben gisteravond in Musis Sacrum lang op de openings ceremonie moeten wachten. Maar er ging een hartelijk applaus op. toen voorzitter C. van der Meer de beide directeuren het insigne van het ere lidmaatschap opspeldde. Het caba retgezelschap van Harry Brodon pre senteerde ter. ere van de ereleden en de gewone leden een klinkende re vue. De baas van. het gezelschap bleek een vlot conferencier met gewaagde en politieke moppen, die de volle zaal liet brullen van het lachen. Twee charmante meisjes „The "Willantys", brachten het publiek tot luidkeels meezingen met de populaire accor- deondeuntjes. Eddy Schuyer. gooche laar-tovenaar, nam de aanwezigen mee naar het sprookjes-land van 1001 nacht Het meeste applaus, kreeg de knappe goochelaar voor zijn truc met een fles melk. Iets heel anders brachten „De Spelbrekers", die hun radio-successen aan de dankbare per soneelsvereniging aanboden. Verder was ernog de cabaretière Ccnny Rënoir. De muzikale omlijs ting was van Joop Schroder. Tot diep rn. de nacht is er gedanst op dé mu ziek van „The Music Makers". Maar om op het jaarverslag terug te komen. Daarin staan, naast enke le vreemde opmerkingen ook enkele zeer. behartenswaardige. Bijvoorbeeld waar gewezen wordt op het beslaan de tekort' aan gymnastiek-zalen in Schiedam, of de verbetering van de bestaande zalen. Drie jaar geleden is daarover een rapport opgesteld. Enkele verbeteringen zijn aange bracht en een niéuwe turnzaal is verkregen in de b.l.o.-scholen in Nieuwland. Het verlangen gaat ech ter nog uit naar- een nieuwe turn zaal. io Schiedam-Zuid. De- beste dingsbeperking-heeft echter aan ver. dere uitbreiding voorlopig een einde gemaakt. Een lans wordt gebroken, voor het behoud van het Beurs-gebouw voor de tafeltennisverenigingen, die hier geregeld spelen. Een vervangend ge bouw is n.1. niet voorhanden. Ge meend wordt dat het met het instel len van een Gedistilleerd Museum niet hard zal lopen en dat er zeker nog dit jaar en mogelijk oog langer daar gespeeld zal kunnen worden. Er is z^ifs kans dat geheel van de inrichting tot een Musenm wordt afgezien. Gememoreerd wordt dat de wiel renners in Schiedam met verlangen uitzien naar de bouw van een eigen wielerbaan. Deze zou zo ongeveer S 50.000 moeten kosten. Voorlopig is er nog geen kans op. Merkwaardig Is de opmerking dat, daar de baan door slechts één club gebruikt zou worden, het gevaar bestaat dat wan neer de club uiteenvalt, de baan dan nutteloos is aangelegd. Wij zouden menen dat wanneer er een baan komt de belangstelling zal stygen en de clnb ongetwijfeld zal groeien. Het bureau voor Medische sport keuring marcheert nu, na de finan ciële steun van gemeente-wege goed en de belangstelling stijgt. (Advertentie UMJ VERLOVINGSRINGEN I DE MOOISTE COUECTlE Apothekers nachtdienst; apotheek Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80, telefoon 69290. Portie-alarmnummer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag .(be halve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur; zonda gen van 2 tot 5 uur. Expositie „Michiel de Ruyter" en „Start". BIOSCOPEN Passage. 2 en 8.15 uur: „Artists and Models." Monopole, 2, 7 en 9 uur: Johnny Concho." DIVERSEN Juliana-kerk, 8 uur; Leger desHeils, jubileum. Musis Sacrum, 8 uur; Pers, Ver. Vegla. cabaret. Amstelbron, 8 uur; Mob. Kruis, con tact-avond. Chr. Söc. Bel., 8 uur; Toonkunst Muziekschool. leerlingen-voor dracht. R.K. Ver. Gebouw, 8 uur; KAB, toneel. Tivolf, 8 uur; Expoge, contact. Vier voetbalkampioenen. DUS, SFC, HBSS en GTB beeft de compe titie 1950—"57 opgeleverd, vermoe delijk een unicum. Opmerkelijk Is het snelle herstel van de zaterdag- clubs. Vorig jaar slechte resultaten en twee degradaties, nu reeds weer hebben HBS en GTB het oude ter rein herwonnen, terwijl ook PPSC een been naar de derde klasse waag de. Zaterdagmiddag speelt een elftal van de afd. Rotterdam tegen een tèam van de Hoekse Waard op Oud- Beyerland. SFC geniet de eer dat de linkervleugel van .de Rotterdammers wordt gevormd door de clubgenoten Vrauwaeunt en aanvoerder Bosman. De jonge KNVB-ers zijn snel ge acclimatiseerd. vooral dit jaar wer den goede resultaten bereikt. DHS werd voor de tweede maal kampioen, een derde plaats voor Martin it, de vierde voor DRZ, vijf voor Schiedam en nummer neRen werd SVDFW. Het slot van het seizoen wordt door de sportclubs steeds gereserveerd voor de feestavonden. Van de reeks gezellige bijeenkomsten gaat HBSS op 17 mei naar Irene voor het vieren van de behaalde kampioenschappen. SFC neemt op 25 mei gebouw Tivoli m beslag om de terugkeer naar de KNVB nog eens extra luister bij te zetten. De mannen van Loet Stout- handel hebben voor de Hermes DVS- ers op 25 mei in Musis Sacrum een feestavond georganiseerd, waar Cees de Lange en zijn bekende gezelschap acte de présence zullen geven. Het clubblad van SFC is ditmaal als een extra dik kampioensnummer verschenen, de sportslieden van Schil- peroord blaken van ijver. De blauw zwarten zijn vast van plan de Gou den Plak te winnen over. enkele we ken. Ook wordt, hard gewerkt voor dé versterking van het terreinfonds. Wat de SFC-ers minder prettig zul len vinden is het voornemen van de sympathieke stuwer van. deze club, voorzitter W. P. SchiJperoord, om na Qok de vorming van één voetbal stadion voor beide Schiedamse eer ste klassexs wordt besproken. Hier bij 'Wordt'gezegd/dat het bestuur dit hoofdveld in de eerste plaats ziet als een gemeenschaps belang, dat Her mes DVS en SVV hiervan in eerste instantie het meest genieten is een bijkomstigheid. Er zijn immers zeer wel verschuivingen denkbaar,ten gevolge waarvan straks misschien wel andere clubs als gegadigden naar voren komen. Verder zal dit terrein, buiten het voetbalseizoen, ook voor andere evenementen kun nen dienen. "Dit laatste tin komt ons heel vreemd voor. Door het feit dat er elke zondag gespeeld wordt, om heurten door de belde grote vereni gingen, wordt er reeds buitensporig veel geëist van de grasmat en de rust In de zc-ner zal dan hard nodig zijn voor het herstel. De heer K. van Driel het hoofd van de afdeling Volksontwikkeling te Rotterdam verwierf dinsdagavond grote waardering van de talryke aan wezigen in gebouw Irene. Op deze ouderavond van de Willem de Zwij- gerschooI-ULO sprak de heef van Driel over zijn lievelingsonderwerp: „De vrijetijdsbesteding van de jeugd' Het kind heeft recht, op een zin volle vrijetijdsbesteding, aldus de heer Van Driel, het mag échter ook van tijd tottijd lui zijn. Alle far cetten van de vrijetijdsbesteding, de hobbies, de sport, hebben hun. nut, de ouders dienen hun kinderen te steunen en te stimuleren bij hun ge noegens. Het is verkeerd uitsluitend te letten op zindelijkheid, laat het kind ook eens genoeglijk spelen. Uit gebreid ging de heer van Driel ver der in op deze materie. Bij de rond vraag gaf hij nog als zijn mening te kennen dat hij de televisie een ver werpelijk geestdodend instrument vond. hij was bang dat de televisie de vervlakking in de hand. zou werk- De eerste helft van april is, wat het weer betreft, niet be paald gunstig geweest voor een behoorlijke entree van onze te rugkerende zomervogels.' Het was een énorm verschil met dezelfde periode in maart toen het compleet lente was. Het leek wel of het januari was inplaats> van april cn de beruchte witte hoed hebben we ook enkele malen gekregen.. Ik had medelijden met de arme tjiftjafs en fltissen, die hel in die dagen vast niet breed ge had hebben. Het behoeft derhalve geen verwondering te wekken, dat de terugtrekkers, die byna allemaal van inseklen moeten leven, nog op zich lieten wachten. Met de zwaluwen ging het bedroe-? vend langzaam. Slechts, hier en daar zag je er. enkele en zélfs omstreeks Pasen keek je er van op als er een zwaluw voorbij vloog. Het weer is veeL te schraal, .zeggen de boeren en ik geloof, dat de zwaluwen er net zo over denken. Nu, begin mei, begin nen ze zich langzamerhand in onze kontreien te vestigen. Intussen gaan. de standvogels,, de vogels dus die zomer en winter bij ons vertoeven, onverdroten voort Met een simpel toespraakje open de voorzitter P. Meyer van de afde ling Schiedam van de Nederlandse Katholieke Arbeidersbeweging gis teravond de eerste avond van het in zessen gesplitste jaarfeest '57. Aan Belangstelling voor de toneelavond, verzorgd door de r.-k. Zuider Toneel kring, in Arcade viel niet te klagen. Ook op 9, 10, 12, 17 cn 19 mei zal dit amateurgezelschap de thriller .Konaventura" opvoeren. Dit. stuk in drie bedrijven-is niet zo maar een thriller, doch heeft een warm ..menselijke boodschap te ver kondigen. Volgens de regisseuse Lilly •Bouwmeester is.dit stuk juist door.de Ür ket speelt in de verschil- lende vertrekken van een klooster oijzonder geschikt voor opvoering voor Katholiekè organisaties, Char lotte Hastings heeft met opzet de pe riode vlak na de oorlog gekozen als tijd van handeling. Het spel wordt gedragen door zuster Mary Bonaven- tura, die de geestelijke diepgang van difc ongewone stuk tot uiting moet brengen. Het spreekt vanzelf, dat de vertolking van deze titelrol grote ei sen aan een amateur-actrice stelt. Ann Gommers speelt deze rol buiten gewoon ongekunsteld en duidelijk Ook de heer W. Arté als de arts, dr Jeffreys, laat zeer goed spel zien. Het eenvoudige décor versterkt de sfeer op doeltreffende wijze. Aan al les was tijdens deze voorstelling de bekwame regie van mevrouw L. van der Lugt Melseit-Bouwmeester te merken. met de broederij. Op 18 april hoor de ik de eerste schelle hongerKreten van een stef jonge spreeuwen ergens bU mijn buurman onder de dakpan nen en hu horen we ze overal. Maar de huismussen waren nog vlugger. Juist op eerste paasdag zaten fn mijn tuin al een stuk of vier jonge mussen met trillende vlerkjes bij hun ouders om. voedsel, te bedelen. Ze vlogen weliswaar nog tamelijk, stun telig, maar het ging toch al met een aardig vaartje. De oude mussen moe ten naar mijn berekening .nog. in de eerste helft van maart met .broeden zijn begonnen. Sommige merels hebben nu ook al uitgevlogen jongen, doch dit is voor deze vogels niet zo bijster vroeg. He laas worden hun. eerste legsels maar al te vaak verstoord; Reeds in maart bouwen zij hun omvangrijke nesten in de dan nog bladerloze takken en die derhalve vrij gauw opvallen met alle nadelige gevolgen van dien, In het laatst van april zijn einde lijk weer een paar terugtrekkers ge arriveerd; dat waren de grasmus (die helemaal geen familie is van onze gewone mus) en de tuinfiuiter. De overige terugtrekkers die we nog kunnen verwachten zullen dus in.de loop van deze maand moeten arriveren en, misschien zijn ze er al als u deze regels leest. In het (nog steeds In aanleg zfjn- de) Kethelse bos zien we thans heel wat vogels, hoewel het aantal soor ten geringer is dan enige jaren ge leden toen het nog een groter wil dernis was. .In de houtwallen rond de sportvel den.. horen we tal van kneutjes, groeniingen, vinken, merels, lijsters, winterkoninkjes, tjiftjafs, fitissen. grasmuss. houtduiven en naar wij hopen, straksook enkele soorten, die vanwege het weer nog op zich lieten wachten. Dezer dagen ontdekte ik aan de boorden van een der plassen, waar Een KLUUT met de typische „sabel-snavel" tussen haakjes veel te veel zwanen voorkomen om eenden" èn andere watervogels een rustige broedgele- genheid te kunnen garanderen, een paar kluten. Dit zyn op én top vo gels van de zeekant en broeden o.a. op de Waddeneilanden,, op „de Boer" en zelfs een enkele keer op de Von- delingenpiaat, aan de overzijde van de Maas. Met hun kromme omhoog gebo gen snavei romen zij ondiepe plasjes af naar kleine waterdiertjes en het is verrassend te zien hoe snel zij met hun sabelsns. e. links en rechts over het water maa.en. Enkele ja ren geleden zag ik ook. twee exem plaren op dezelfde plaats. Ik ver moed dat ze slechts een uitstapje maakten en waarschijnlijk waren zij afkomstig van de Vondelingenplaat. Na een poosje vlogen zij nl. .in zui delijke richting weg. De volgende bezienswaardigheid vormden een drietal „zwarte ruiters" In het winterkleed lijken zij opval lend veel op de tureluur, maar in het- voorjaar verandert de kleur van hun veren zodanig, dat zij hun naam alle eer aandoen. Zij vertoe ven hier niet lang, aangezien zij. op doortrek zijn naar hun broedgebie den in het uiterste, noorden van ons werelddeel, te weten Lapland en Finland. Hun roep is een. bits klin kend „te-wiet" en als u dat eenmaal gehoord hebt vergeetu het nooit meer. Langs een slootkant trippelde ten slotte een oeverlopertje, eveneens 'n noordeling op weg naar huis. Van zijn aanwezigheid was ik reeds op de hoogte gesteld door een spreeuw, die de roep van onze oeverloper zó meesterlijk nabootste, dat met ze kerheid was aan te nemen, dat zij elkaar reeds eerder in de polder hadden ontmoet. Een paartje scholeksters maakten elkaar danig het hof, en ik meen te mogen veronderstellen, dat zij het en ambtsperiode van elf jaar bin nenkort af te treden. Zondag begint de cricketcompe titie. De lagere eftallen van HDVS spelen voor het eerst op een terrein langs de Poldervaart. De prachtige pitch wacht reeds op Schiedamse runs. Ook het atletiekseizoen gaat be ginnen. De weekeinden zullen zoveel mogelijk worden gebruikt voor wed strijden en daarom gaat SVV don derdagavond trainingswedst rij den houden met de atleten van de Shell in het sportpark Vijfsluizen. Van de gastvrijheid van de BPM zullen de stadgenoten dus nog gebruik blijven maken. „Was de viering van het vijfen twintigjarig bestaan van de SBLO de laatste stuiptrekking?" vroeg voor zitter J. van der Touw in het orgaan van Schiedam. Met hem zullen vele sportfunctionarissen verheugd zijn dat er na anderhalf jaar weer eens een vergadering wordt gehouden. Het evenement is op 14 mei in Bey er sbergen. De uitnodiging voor deze vergade ring is wei zeer laat aan de bestu ren verzonden. Dé clubs, die om de twee weken een bestuursvergadering hebben, kunnen zich nauwelijks be raden op de vele problemen, die er ongetwijfeld ter tafel kunnen komen, hoewel de agenda een opmerkelijke beknoptheid vertoont. GSS 2 is vast van plan zich van de ondèrste plaats te schieten, want Uni cum 2 werd zaterdag met 71 het slachtoffer van de Schiedammers. Minder best deed DRZ 3 het, dat ook tot deze grote score kwam tegen Overmaas 6, echter in het nadeel van de stadgenoten. In de eerste klas'se van de honk-, balcompetitie is HHC, dat liefst vijf internationals in de gelederen heeft, weer fris van leer getrokken. Met 20—3 werd gewonnen van Blauw wit. De Schiedammers zullen deze cracks op Tweede Pinksterdag op de Boshoek aan slag kunnen zien. want HHC neemt deel aan het. Pinkster- toernooi van Schiedam. De tegen stander van HHC is Sparta, waarin stadgenoot A. Fabrie zulk voortref felijk werk verricht. Junioren van Hermes DVS zullen Hjdens de Pinksterdagen deelnemen aan een groot voetbaltoernooi van RBC op het sportpark „De Luiten" in Roosendaal. De verscherpte controle op brom fietsen heeft de politie weer tien bekeuringen opgeleverd. Van tien rijwielen met hulpmotor waren da remmen ondeugdelijk. De 30-jarige monteur A. J. Sinne- ma, die maandag elf meter diep in de liftschacht van de Koningin Wil- helminaflat te Schiedam viel, is aan de opgelopen verwondingen over leden. Emmabloem-collecte in Kethel De opbrengst van de Emmabloem- collecte gehouden door de beide samenwerkende Kruisverenigingen te Kethel en strekkende tot de be strijding van de Tuberculose van de eigen ingezetenen, bracht totaal f. 173.68 op. GEBOREN: Belinda D„ A; v. H, v. Gent en W. de Vos Burchart; Paul J. W„ z. v. J. M. J. Kaptein en E. v. d- Stouw: Adriana. d. v. P. J. Blanker en B. v. Eijk: Leonore D.. d. v. A. D. C. Kok en L. D. de Jongh; Mar ja, d. v. H. W. de V.'aard en A. J. de Vos Burchart. OVERLEDEN: C. J. Norder, 3 j.; E, M". Engelen, 59 j.: A. J. N. Smol ders. 90 j. Woensdag 15 mét a.$. zal Jet Dub beldam een orgelbespeling geven m de Duitse kerk, Zwarte Paarden straat 95, ter gelegenheid van haar benoeming tot organiste van deze kerk. Het programma vermeldt wer ken van Swéelinck, Bach, Mozart, Couperin, Franck. Dupré en Alain. De toegang is vry. ken. De mens moet leren zelf doen, vooral nu we in dé eemv van de technifïcatie en de automatisatie le ven. Er komen xn dé toekomst korte werkweken en dan moet de mens zich niet te veel gaan voelen anders wordt hij een ongelukkig massamens. Een „langdurig appleus vormde de dank voor de leerzame lezing van de bekwame spreker. In zijn welkomst woord had het hoofd, der school, de heer M. P. Heyboer, enkele medede lingen gedaan. Hij zei, dat de nieuwe school definitief aan de St. Liduina- straat zou komen. Als de leraren van de school examens gaan. afnemen de ze. zomer, krijgen de kinderen een week. vrij, maar zij zullen dan thuis moeten werken. Er komt verder een vierdaags vakantiekamp op de Ve- luwe. De heer Heyboer betreurde het dat nog niet. meer ouders deze in teressante avond, die.hij een hoogte punt in het schoolleven noemde, heb ben willen bijwonen. Voor nieuw clublokaal Het klagen.over de moderne jeugd is' onvruchtbaar .wanneer men aan deze jeugd niet de gelegenheid geeft zich op verantwoorde wijze te ont- spannen en haar vrije tijd op pas- sende wijze te besteden. De R.K. Jeugdvereniging „Tot Ons Plezier" j trachthierin zo goed mogelijkte voorzien maar de mogelijkheden zijn gering: eert clublokaal van 35 m2 voor 150 jongens is niet veel! i Daarom heeft zij een grote loterij j op touw gezet om de middelen by- een te brengen ten behoeve van een beter centrum. j De 10.000 loten zullen u in de fco- mende dagen .worden aangeboden; i Zaten u;y de handen ineen slaan om de2é in korte tijd te plaatsen. Men verwerft zich daarmee een kans op één van de prachtige prijzen en verleent tevens zijn steun aan het werk onder onze jeugd. Ik beveel deze actie dan ook gaarne, bij u aan. De Burgemeester van Schiedam, Mr. J. \V. PEEK. In alle vroegte is vanmorgen op de, speelplaats voor de school by de Frankelandsekerk de actie van de r.k, interparochfelé jeugdvereniging ,T.OJ»." voor een nieuw clubhuis officieel geopend. De commissaris van politie, de heer K. Eypma, heeft het eerste lotenboekje uitgereikt. De aalmoezenier' hield een korte toespraak en het st. Michaels-decla- matorium verleende medLewerkïng. In keurige witte bloeses en bruine broeken hoorden de leden de. toe spraak aan. Daarna zijn enkele liederen gezongen. De trekking van de loterij is 8 juli '57 op hét hoofdbureau van politie. De Directeur van de Gemeente lijke Geneeskundige en Gezondheids dienst Schiedam, deelt mede. dat niet ingang 'van vrijdag 10 mei als. en vervolgens op élke tweede vrij dag van de maand, ook in het Wijk centrum Nieuwland, Dr. Wibautplem 129, de gelegenheid zal bestaan kin deren beneden het jaar kosteloos te laten inenten .tegen pokken, dif terie, kinkhoest en tetanus. De pokkeninenting zal geschieden tussen 1530 en 16 uur: die tegen difterie, kinkhoest en tetanus tussen 16.15 ën 16.45. uur. Gelieve trouw boekje of geboortebewijs mee te brengen. De maandelijkse inentingen'in het gebouw Tuinlaan 89 blijven gewoon doorgang vinden. Voor nadere in lichtingen wende men zich tot .de G.G. en G.D. Tuinlaan. 80, telefoon 69290. eens geworden zijn en in het Kethel se een gezin zullen stichten. A! met al Is het thans in de vo gelwereld een en ai leven en bedrij vigheid en als de weergoden ons spoedig op wat beter weer willen onthalen dan kunnen we. volop ge nieten van de natuur in haar mooi ste uiting. A. DE JONG. De .uit Noorse graniet gebeeld houwde spelende beertjes op de Lijnbaan krijgen gedurende de mei' maand gezelschap van andere die ren, maar levendeOp hét ogenblik hebben tal van bontgekleurde, luid krysende, Zxtid-Amerikaanse pape gaaien op standaards een plaatsje gekregen'in de grasperken en bloem, hedden, die des zomers dit winkel' centrum opfleuren. Maar daar bleef het niet by. Elders werd een -vij uertje geschapen, omzoomd met. ga- zons. om gastvrijheid- te verlenen acn Flamingo's en eenden en op weer andere punten laten marmot* jès en parkietjes zich bewonderen. En dat allemaal, omdat Diergaard» Blydorp op 18 mei a.shonderd jaa bestaatDe rijdelyfce bewoners neb- oen. ouér gebrek aan belangstelling (en apenootjes) reeds «iet te klagen. Gevraagd: voor onze kousen- en babyzaak Aanmelden na 6 uur: Kotterdamsedijk 439 Te hoop aerageb. Kleermakersmacbine, trap- machine te koop. Plate Meu- belstoffeérderij, Grote Markt 1921. Schiedam. Televisiemeubel 85.--; tele visietafel 33.Grote keus in tafels. Plate Meubelmaga- zijn. Grote Markt 1921, Schiedam. Nmmerbrteven die naar ons oordeet niet bonafide op de inbouo der advertentie reage ren worden niet doorgezonden. Lessen Erkende en gediplomeer de autorijschool A. van Eke- ienburg lest met Ford Tau- nus a 5.50 per uur. Rotter» damsedijk 70 B. Schiedam» Tel. na 5 uur 63141, Fotografie KolfUms vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films. Foto K. v. Vuu- ren. Hoogstraat 106. Voor pasfoto's naar K. van Vuuren. Hoogstraat 106, tele foon. 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2