't Leger des Heils herdenkt blijmoedig 70-jarig bestaan C D EEN BRIL Toén tegenwerking en nu grote waardering Zeeleeuw als symbool voor ..Bad Groenoord wsm tl M RensvanDorth wipte even bij„Vegla aan" ARP wil met de CHU samen op één lijst Autostrada-rol baan NV Hoek: 14 pet dividend VOETBAL: opruiming van de laatste competitie-restjes Koeriersters Bijeenkomst in Juliana-kerk Spot en hoon Gestroomlijnd kinderspel Arbeidsmarkt in april Voor zelfcle wagen Muziek en zang AGENDA Coop. Vrouivenclub geniet van kook- en bakdemonstratie Aanrijders reden door Uitg visacten Brand in de Breeuwwerk- fabrieken Burgerlijke stand SCHROBBERING VOOR SENATOR REIJERS (CHU) Collecte voor da drankbestrijding Bromfietser gedood bij aanrijding Verbindingsstelsel van NAVO wordt vernieuwd UW spreekt zich niet uit over atoom-proeven Biljart om de Luifelbeker Bil j a r t wed s trijd van Entre Nous Zomerzegel- actie 1957 Grotere omzet, kleinere winst SCHIEDAM MOEDERDAG: geschenkendag W. v. d. BURG sk Donderdag 9 mei 1957 Het zeventig-jarig bestaan van het i de verpauperde brandersknechts lag Leger des Heils in Nederland is na- een groot terrein braak voor het tuurlijk, evenals bij alle andere van de bijna honderd korpsen in ons land, ook in Schiedam herdacht, met een bijeenkomst in de öoor de be langstellenden bijna geheel gevulde Julianakerk aan de BJC-Iaan. De blijmoedige vroomheid, die zo ken merkend is voor dit Heilsleger, be paalde ook de sfeer van deze bij eenkomst. Van een plechtige, zo vaak in stijf heid vervallende huldiging was geen sprake, neen, het is een écht féést van het Leger des Heils geworden, waarbij van een rotsvast geloof in de verlossing Jezus Christus is ge tuigd, maar op een opgewekte wij ze, met veel muziek en zang en met niet te veel woorden. Typerend voor de bescheidenheid van het „Leger" is ook dat de com mandant van het korps Schiedam, senior-majoor J. H. Drentje, die de leiding had van de bijeenkomst, het uitspreken van de jubileum-rede heeft overgelaten aan de twee spre kers van de avond, de hervormde predikant ds. J. D. Sraids en zijn gereformeerde collega, ds. J. Nawjjn, en dat hij zich in hoofdzaak heèft bepaald tot de uitdrukkelijke uit spraak „dat niet het Leger op deze dag gehuldigd moet worden, maar Jezus Christus, die het mogelijk heeft gemaakt dat het Leger zijn taak kan vervullen." Maar de beide predikanten heb ben van hun kant aan ook wel dui delijk laten blijken, de grote waar dering die er in ds maatschappij en onder het Nederlandse volk be staat voor dit nu jubilerende Leger. Trouwens, die waardering bleek ook wel uit de aanwezigheid van wethouder Th. J. L. van den Berg, gemeente-secretaris mr. N. J. Post als vertegenwoordigers van het ge meente-bestuur en van commissaris K. Rïjpma. De tilden zyn wél veranderd, zo verklaarde ds. J. D. Smids. "Want toen bet Leger byna zeventig jaar geleden een korps stichtte Schiedam, is het met spot en hoon en vaak nog erger ontvangen. Het streven van het Heilsleger paste dan ook niet in de sfeer van die t(jd. Een gezapige gemeente, nog sterk liberaal georiënteerd met or thodox-ingestelde kerken. Maar in de „drank-stad", het- „zwarte Schiedam" van toen, was er volop werk voor het Heilsleger. De drankzucht heerste alomme. met al le kwade gevolgen daarvan. Onder Auditie Muziekschool Ook op de tiveede leerlingen-au ditiei van de Schiedamse Toonkunst Muziekschool saten de ouders, ooms en tantes vergenoegd te kijken naar de prestaties van de jangetts en meis jes. Ditmaal kwamen zelfs de alier- jongste leerlingetjes aan bod. In ChrSoc. Belangen is druk gemusi ceerd, gedanst en gezongen. Zoals directeur FMoonert in ztjn. ope ningswoord rei, was de voornaamste opzet van deze avond een kijkje achter de schermen van de school te geven in de intieme kring van ouders en familieleden. De jongste leerlingen dansten en sprongen alleraardigst over bet to neel. Het ritmisch geloop van de kinderen had nog helemaal niets van acteren, maar daarom was het juist zo fris. Ook de oefeningen wa ren heel simpel en eigenlijk meer gestroomlijnde kinderspelen dan les- oefeningen. Hoe het ook zij. de ou ders toonden zich zeer enthousiast- Het pianospel was verre van feil loos. maar is met ijver en muzikali teit gebracht. De overdaad aan ac- cordeonmuziek kwam het program ma niet ten goede. Hetspreekt echter vanzelf, dat alle ouders hun kind wilden horen en zien. Van daar het overladen program. De familieleden van de jonge toonkunstenaars kregen deze avond een uitstekend inzicht van de werk wijze van de school. En dat vras dan ook de enige bedoeling van deze avond. Op 23 maart 1957 stonden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Rotter dam nevenbureau Schiedam inge schreven 75 mannen en 27 vrouwen, van wie er resp. 59 en 2 geheel werk loos waren. Het aantal inschrijvin gen gedurende de maand april 1957 bedroeg 113 mannen en 22 vrouwen; geplaatst werden 69 mannen en 17 vrouwen; afgevoerd werden 38 man nen en 12 vrouwen, zodat op 27 april 1957 nog ingeschreven stonden 81 mannen en 20 vrouwen, van wie er resp. 61 en 4 geheel werkloos wa ren. Gedurende de verslagmaand wer den ontvangen 78 nieuwe aanvra gen van werkgevers voor mannen en 33 vóór vrouwen, terwijl op 27 april nog 2107 aanvragen voor man nen en It 1 voor vrouwen als onvol daan stonden geboekt. Voor emigratie werden in de ver slagmaand 4 nieuwe gevallen geno teerd. terwijl 3 gevallen werden af gewerkt. Op 27 april waren nog 8 gevallen in behandeling. Legpr, zowel wat het maatschappe lijk werk betreft (waarin het L, d. H, altijd in heeft uitgemunt en het nog doet) als voor de verkondiging vac de blijde boodschap van het Evan gelie. Nu is het Leger geaccepteerd en volledig ook; in het interkerkelijke werk spelen de Heils-soldaten een rol van betekenis. „Wü zijn als paar den van enigzins verschillende struc tuur, maar gespannen voor dezelfde wagen, zo drukte ds. Smids het uit. En hij stak- verder zijn bewon dering voor bet belangrijke sociale werk van het Leger, niet onder stoe len en banken. Uit eigen ervaring kon hij getuigen dat b.v. het redas- seringswerk in de gevangenissen prima is, met grote naastenliefde be- bed reven. Ds. Nawijn haalde nog even de oudste geschiedenis op van de stich ting door William Booth af, een naam die nu over de gehele wereld bekend en ook geacht is. Hoewel hy de verschillen in eredienst tussen de gereformeerde kerk en het Leger des Ileils niet verheelde, kon hij toch grote waardering hebben, voor de di recte wyzft waarop het Leger het evangelie verkondigde. Ook hij sprak tenslotte de hoop uit op een voort durende hechte samenwerking tus sen beide kerkelijke groeperingen. Tussen deze korte toespraken door heeft bet Muziekkorps onder leiding van de heer A. van Gullik zich danig geweerd, evenals het zangkoor on der dezelfde leiding. Ook het jeugd- zangkoor onder leiding van mej. de Oude, waarvan de jongste leden ge stoken waren in de fleurige rode bloezen met zwarte das, wilde niet achter blijven op deze avond. Met recht kan gezegd worden dat zij deze bijeenkomst hebben „opgeluisterd" en zo veel bijgedragen tot de onge dwongen, blijmoedige sfeer, die de ze jubileums-avond kenmerkte. Het was de senior-officier van het Korps, mej. Potgieter die de avond sloot Of er velen gesticht zün op deze avond, kunnen we niet zeggen, maar zeker Is 'dat niemand zich verveeld heeft hetgeen wel het grootste compliment is, dat men kan geven aan een toch officiële huldigings avond. Apothekers nachtdienst: apotheek Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bü ongeval: G.G. en GD. Tuinlaan 80, telefoon 69290, Politie-alarmnummer: 64660. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend Iedere werkdag (be halve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. RJL Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur; zonda gen van 2 tot 5 uur. Expositie „Michiel de Ruyter" en „Start". BIOSCOPEN Passage. Alleen 2 uun „Artists and Models". Mono pole, 2, 7 en 9 uur; Johnny Concho". DIVERSEN Volksgebouw, 8 uur: IVAO, lezing en film. Arcade, 8 uur; KAB, jaarfeest, to neel. Passage, 8 uur; Toonkunst-concert Irene, 8 uun Pers. Ver. Vlug, cabaret. Musis Sacrum. 8 uur; Dansschool Sitton .ballet. In het Wijkcentrum Nieuwland heeft de coöperatieve Vrouwenclub in samenwerking met de Coöperatie „DJvS."'' een kook- en bakdemon stratie georganiseerd. Alles geurde er heerlijk en raej. Van der Graft van de Huish. Voor lichtingsdienst van Ned. Verbruiks coöperaties verstond de kunst als een ware tovenares op onderhoudende wijze smakelijke gerechten te voor schijn te doen komen, alles in betrek kelijk korte tijd. Soms geleek bet wel eens een vraag- en antwoord spel tussen bezoeksters en de demon- stratrice. Het leukste was, dat alle dames (en dat waren er vele) van de bereide gerechten mochten proe ven. Deze gerechten bestonden uit kerriesoep, macaroni met groenten en gehakt, yoghurtpudding met aard beien en soezen. Twaalf van zulke soezen werden onder de aanwezige dames verloot en bovendien nog en kele taarten,, die door de Coöperatie beschikbaar waren gesteld. De demonstraties werden met een kort woord ingeleid door mevr. De Hey, terwijl de heer A. Bakker van de propaganda-commissie een „co- operatief woord sprak. Een onbekend gebleven bromfiet ser heeft gistermiddag de 16-jarige timmerman A. H. uit Vlaardingcn óp de VJaardingerdijk ter hoogte van Wilton-Fijenoord aangereden. De jon geman is met een hersenschudding in het algemeen ziekenhuis te Vlaardin- gen opgenomen. De 4-jarige Ronald de Ruiter, uit de Dr. Schaepmaitlaan. is gisteroch tend op het kruispunt Wibautstraat- TroeHtralaan onder eer fiets geko men. De berijdster van het rijwiel voegde de kleuter enkele scheld woorden toe en reed door. Het ventje kreeg een gecompliceerde beenbreuk. De commissaris van politie te Schiedam verzoekt getuigen van een der ongelukken zich te melden op het hoofdbureau. De afdeling Schiedam van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging EHBO bestaat 25 jaar- Zaterdag. 18 mei, zal in Irene dit jubileum wor den herdacht. De bijeenkomst, die om drie uur begint zal het karakter van een contactmiddag dragen. Na afloop is er een eenvoudige broodmaaltijd. Het gezelschap van Rens van Dorth en de ontspanningsvereniging „Ve- gla" zyn goede bekenden van el kaar. Voorzitter J, de Pater zin speelde hierop in zijn kort en bon dig openingswoord. Misschien kwam het door de band, die er tussen het revuegezelschap en de personeelsver eniging Is gegroeid, maar de stem ming zat er direct In. Om het vlotte programma onder de titel „De lach in top" fs hard gelachen. Op een smakeloze vermenging van klassieke muziek en deuntjes als „True Love" (naar Amerikaans voorbeeld) van pianist Cas Oosthoek na, was de revue van bijzonder goed gehalte. De afwerking van dit programma viel op. De costuums wa ren keurig en de décors vooral dat van de Farijse nachtclub wa ren zeer suggestie! Ook het selecte groepje van bekwame artiesten o.a. Ellis van Norden, Sylvia Sylvestra en Ted Valerio, deden met succes hun uiterste best. Het spreekt haast vanzelf, dat het leeuwendeel van het applaus voor Rens van Dorth zelf was. Vooral zyn nummer met een vreemdsoortig poppenkastgeveltje sloeg in. Vanaf heden zijn op het stadhuis weer visacten en bewijzen van bij drage tot verbetering van de vis stand verkrijgbaar. De prijzen zijn echter verhoogd. In de meest ga- vallen met een gulden. Vanochtend omstreeks tien uur is er brand geweest op de N.V. Breeuwwerkfabrieken aan de Wes terkade te Schiedam. De brand ont stond, waarschijnlijk door kortslui ting in het schakelbord, op de af deling waar touw gesplitst wordt. Door snel ingrijpen, van de bedrijfs brandweer, die direct vier slangen had bijstaan, kon echter een over slaan naar de teerderïj worden voorkomen. De Schiedamse brand weer heeft met de nevelspuit na geblust en het smeulende touw werk naar buiten gebracht. GEBOREN: Marianne N. d. v, J. Nieuwstad en W. C, v. d. Toorn: Jo hannes F, z. v. J. v. Oudheusden en H. H. van Dyk; Helena, d. v. A. v. Dijken en H. Wannee: Hendricus A. J., z. v. A. F. J. Verspeek en E. G. Kerkhof. OVERLEDEN: A. J. Sinnema, 30 j. (Van. een onzer verslaggevers) DEN HAAG. De senator Reders fC.H.U.) heeft gisteren beweerd „dat de regering tegenover de woning nood niet al het mogelijke had ge daan, omdat deze ora politieke rede nen moet voortduren," Ir. Witte kwalificeerde deze uit spraak als „een onbehoorlijkheid, zo als ik die in dit College niet voor mogelijk had gehouden." De minister zei niet te geloven, dat een van de andere senatoren zulk een opmer king gemaakt zou kunnen hebben. Met deze schrobbering zou de heer Reyers het hebben kunnen doen, als hy lang genoeg in de Kamer zou zijn gebleven om het antwoord van de minister op zyn rede af te wach ten De ontspanningsvereniging „Vegfa" zal ongetwijfeld verlangend uitzien naar de volgende avond, waarop Rens van Dorth en zijn personeel niet even, maar heel lang zal aanwippen. Na afloop is er tot diep in de nacht gedanst. Ook op dinsdag 14 mei en don derdag 23 mei zal het gezelschap van de bekende radio-cabaretier dezelf de revue voor Vegla opvoeren. Onder de leus „Helpen en voor komen" wordt door de Nederlandse drankbestrijders in de week van 13 tot en met 18 mei een collecte ge houden. Bovendien wordt de voor lichtingskrant „Prosit" op ruime schaal verspreid. Hierin wordt door een groot aantal vooraanstaande Ne derlanders, w.o. ook de minister-pre sident de bezorgdheid uitgesproken over het toenemende alcoholisme in ons land. De tienduizenden landge noten die met alcohol-moeilijkheden kampen moeten en kunnen geholpen worden, maar daar is veel geld voor nodig. Vandaar de komende collecte. Het zal niet aan de Anti Revo lutionaire Kiesvereniging in Schie dam liggen, wanneer volgend jaar bij de verkiezingen voor de ge meenteraad de AJLP. en de C.E.U. niet op één lijst samengaan. Dit is gebleken op de gisteravond gehou den vergadering van de A-R.P.- kiesvereniging „Nederland en Oran je"; waarbjj het rapport van de commissie voor de bestudering van de samenwerking tussen C.H.U. en A.R.P. besproken is. De leden van de kiesvereniging spraken zich unaniem uit voor een samengaan van belde partijen op een lijst, bij welke mening de le den .vaii de A.R.P.-raadsfractie rich aansloten. Mr. J. Knape, het rapport toe lichtend, verklaarde uitdrukkelijk, dat het hier niet gaat om een. sa mensmelting, maar om een, vorm van samenwerking tussen beide partijen. Gezocht zal ook worden naar de oorzaken van de breuk tussen de beide protestants-christe lijke partijen om deze zo mogelijk te vereffenen. Het voordeel van de gecombi neerde lijst is. dat zo de vierde zetel van de C.H.U". in de Schie damse raad. wordt veiliggesteld en de kans op behoud van de vierde zetel van de AJR.P. groter wordt. Bovendien zat meer intensief kun nen worden deelgenomen aan het werk in de raadscommissies. JUTPHAAS Gisteravond om streeks kwart over zes Is tc Jut- phaas een ernstig ongeluk gebenrd. dat aan de landbouwer van O. uit IJsselsteln het leven heeft gekost Een automobilist uit de richting Utrecht wilde de oprit van de brug daar ter plaatse oprijden, doch door de grote snelheid van zijn wagen vloog hij uit de bocht en botste regen de bromfietser van G. aan. De bromfietser van G. werd over het schrikhek langs het fietspad gewor pen en kwam op de berm van het Amsterdam-Rijnkanaal terecht De man was op slag dood. Een moeilijkheid zal zijn de kwestie van de lijstaanvoerder, maar de A.R-P.-kiesvererdging is bereid deze post te gunnen aan een CJI.IJ.-Iid, eventueel te compen seren door een A.R.P.-fractieleiöer- Hchap. De kwestie van de samen werking zal binnenkort besproken worden op een bijeenkomst van de C JLU.-kl esve r enl ging. PARIJS De opperbevelhebber van de NAVO-strijdkrachten. gene raal Nors tad. dringt aan op de aan leg van een nieuw verbindingsstelsel voor zyn hoofdkwartier, waar by spreiding Is toegepast. In een communiqué wordt gezegd, dat het nieuwe stelsel bijna niet kan haperen. .Radio-Impulsen wor den tot op grote hoogte uitgezonden, en dan teruggekaatst naar de aarde. Al naargelang de atmosferische om standigheden kunnen, door middel van dit stelsel berichten over aanzienlij ke afstand worden overgebracht. Het stelsel zal zich tenslotte uit strekken van het noorden van Noor wegen tot aan hetoostelijke deel van Turkije. Naar schatting zullen de kosten van de aanleg ongeveer 30.000.000 gulden bedragen. (Van onze correspondent) ENSCHEDE. De Unie van Vrou welijke Vrijwilligers acht zich niet bevoegd zijn oordeel uit te spreken over de wenselijkheid van het ver bieden van proefnemingen met de atoombom. Dit verklaarde de presi dente van de Unie. mevrouw J. S. s' Jacob op de landdag van de ÜW welke gisteren in Enschede gehou den werd. Deze zeeleeuw, die zo speels met een bal goochelt kan dienen als sym bool voor het „Bad Groenoord", dat zaterdagmiddag officieel In gebruik genomen zal worden. Het Is een plas tiek. vervaardigd door Marian Go- bius eg geplaatst in het midden van bet met felle kleuren versierde kleu- terbad. Een zeer geslaagd beeld voor het bad. Zaterdagmiddag komt dan het door Schiedam zo lang verwachte moment dat burgemeester mr. J. W. Peek het In het kader van de Lu if el-bek er serie zijn gisteravond gespeeld: bij De Unie: Unie a-DKC a. waarvan de uitslagen zijn; C. v. d. Lely 130 109 31 22 3.51 J, de Koning 130 130 31 23 4,19 A. Koevermans 90 90 27 14 3.33 J. Heeze 90 38 27 8 1.40 A. v. Geloven 90 42 24 7 1.75 J. Heeze 80 80 24 22 3.33 W. Veenendaal 60 38 36 5 1.06 J, Prein 50 50' 36 7 1.33 By de B.V. De Sluis: Sluis b- DKC c: de uitslagen hiervan zyn: - 150 99 29 13 140 140 29 19 90 90 57 7 90 83 57 7 60 42 56 3 70 70 56 6 50 50 48 6 50 47 48 8 De Schiedamse biljart-vereniging „Entre Nous" heeft voor dit weekein de wedstrijden georganiseerd, waar voor drie sterke Rotterdamse spelers zijn uitgenodigd. De Schie dammers C'. Köneman, L. van Soelen en L. fufrdkliOf komen uit tégen de Rotterdammers Barzilay, Knol Rn Bodegum, Deze wedstrijden Hebben plaats in Cafe Heynsbroek. Vlaardingerdijk L ert wei zaterdag om 4 uur en zondag om 230 uur. J. Schra H. ten Woïde X. van Hagen W. de Jong X. van Hagen J. Prein. j Maandag, 13 mei begint de ver- koop van de zoraerpostzegels '57, Van i 9—12 uur zullen de zegels in de hal van het postkantoor door vrijwilltg- sters worden verkocht. De opbrengst i van de actie van dit jaar komt, even- 1 als vorige jaren, weer ten goede aan instellingen voor gezondheidszorg, i maatschappelijk werk en culturele zorg. (0.a. aan de Nederlandse Ver eniging tot Rheumatiekbestrijding. IhjI Ei e fonds Vööf Oud-Vëi' en het Ondersteuningsfonds der Ver- i eniging van Letterkundigen). Vrijwilligsters voor de verkoop -kunnen zich opgeven bij: mevrouw i M. Ch. Schroot-Droogteever Fortuyn. 1 Rotterdamsedijk 211, let 69577. bad zal overdragen aan het stich tingsbestuur, het teken, dat de bur gerij van het bad gebruik zal maken maken. Dit zal geschieden tijdens een bijeenkomst van vele autoriteiten en genodigden, waaronder een vertegen woordiger van de minister van So ciale Zaken, van de KNZB, enz. Nadat de genodigden nog een rondgang hebben gemaakt en het bad bekeken, zal omstreeks vier uur een polowedstrijd worden verspeeld tussen ploegen van ZIAN uit Den Haag en SVH uit Hilligersberg. Hier bij kunnen de leden van de vier Schiedamse zwcmvtrrEnigingen, SZC, de rk zwemvereniging ..Start", de zwemafd. van Wilton Feijenoord en de Reddingsbrigade aanwezig zijn, gratis toegang op vertoon van con- tributiekaart. Zij kunnen zelfs nog een duik in het water nemen als zij willen! Dat er belangstelling bestaat voor dit nieuwe Bad Groenoord blijkt overigens wel uit het grote aantal abonnementskaarten dat nu reeds is verkocht. Het ging boven de ver wachting snel. Van de N.V. Hoeks Machine- en Znurstoffabriek te Schiedam is het Jaarverslag over 1956 verschenen. Hierin wordt voorgesteld het divi dend op 14% te stellen, evenals vorig Jaar. De bruto bedrijfswinst bedroeg in het boekjaar j 2.477.162.74 tegen 2,761.219.92 in 1955. Deze vermin dering van de winst bij een grotere omzet wordt geweten aan de grote kostenstijging van elektrische stroom, de exploitatie van de auto's, de ver hoogde Ionen. enz. Van de bruto winst zal 1.768,58 worden gebruikt voor de statutaire reserve, 103.564,75 voor de extra reserve. 760.000,voor reserve be lastingen en gratificaties en tenslotte 413.333,33 voor dividend en tan tièmes. Het jaar 1956 heeft zich geken merkt door een grote bedrijvigheid, zowel in. de machine- als in de gas fabrieken. De omzet van de machine fabriek bleef nagenoeg getyk aan t het voorgaande jaar. Het personeels- r tekort en ruimtegebrek stonden een i grotere omzet in de weg. Voor 1957 I is de order-poriefeuitle ruim gevuld. I Ook de gas-fabrieken werkten op i volle capaciteit. De fabriek in* 's Gra- i venhage kon niet meer in 1956 in bed.-ijf worden genomen; maar sinds begin 1957 draagt ook deze Haagse fabriek bij tot de produktie, waar door een einde is gekomen aan de overspannen situatie. De omzetten in Indonesië bewo gen zich ook nu weer in stijgende lijn. Dit werd bereikt, door de toe wijding van het Nederlands^ en In donesische personeel, naast enkele technische aanvullingen. Het tekort aan liquide middelen werd overbrugd door onderhandse leningen en een beroep op de kas- i sier. Vertrouwd worden dat deze schuld spoedig kan worden afgelost. Wat anders een zinneloos spel met de dood zou zijn, is nu een onge vaarlijke jeugdattractie geworden, sij het maar voor korr. Op de westelijke, baan van de tunneltru- verse, in de VGrare7MÜjku?al. u-narorer normaal 't grote noord- zuid fr.T.) uerkeer dendert, be ne enz de buurt jeugd thans opge wekt de rolschaatssport. Een ex tra-sensatie is de afdaling, die dit parcours biedt naar de diepte van de runnet onder de Mathenesser- laan. Voor de Rotterdamse rol- schaatsertjes is dit zoiets als skiën tn de zomer. Het kan allemaal doordet dit deel van de autostra da met. barden en hekken afgezet is in verband met werkzaamheden aan de traverse. 4.82 1.59, 1.49 0.75 1.231 1.04 I 0.97 I Hoewel bij de KNVB-era de com petitie ten einde is gaan twee clubs een spannende tijd tegemoet met als inzet een plaats in de derde klasse. Voor DHS beginnen de promotie wedstrijden zondag en het wordt al direct een extra moeilijk debuut te gen Flakkee. Met Oudewater, Har- dtnxveld en Flakkee speelt HD5 in een volledige competitie om twee plaatsen in de derde klas. "Als de geelzwarten met winst van het ei land terugkeren kan de toekomst met vertrouwen tegemoet worden gezien, want winnen op Flakkee tijdens een enerverende promotie-wedstrijden mag als bijzonder worden geken merkt. Flakkee is een goede tech nische ploeg, weliswaar zwakker t« achten dan DHS. maar voor eigen publiek komt Flakkee steeds tot gro te hoogte. DHS is niet van plan het kampioensteam in de steek te laten, want een groot aantal autobussen vertrekt zondagmorgen naar Flakkee. Voor e«n beperkt aantal stadgenoten hebben de bestuursleden van DHS nog plaatsen beschikbaar. Reserve-elftallen: DRZ 2—SMV 2; Spartaan '20 2—DHS 2 en HUle- gereberg 2—DHS 3. Afd. Rotterdam Nog enkele weken houdt de com petitieleider van de afdeling oprui ming van de restantjes. SFC speelt zondag thuis de laatste wedstrijd te gen Hellevoetsluis. De ranglijst kan geen wijziging meer ondergaan, Hel levoetsluis is echter in staat SFC de tweede nederlaag te bezorgen. Het zal vermoedelijk hard vechten voor deze eer in de slotwedstrijd. Demos besluit de competitie met een bezoek aan RWB. De degra danten zijn zeker in staat deze wed strijd te winnen, een zege zal het afscheid van de eerste klas minder moeilijk: maken, het vertrouwen voor een vlotte terugkeer volgend jaar is dan gewettigd. Overige elftallen: Hurricanes 2— Ursus 2: SVV 7—Feycnoord 8: RFC 6HDVS 6; SVV 8—Xerxes 6; SVV 9Feyenoord 10: DHZ 6—Schiedam 4; SFC 3Bloemhof 2; SFC 4—Eure ka 3; SFC 5— SVO 2: SVV 10—Spar ta 11; RFC 7—HDVS 7; SVV 11— Sparta 12; HDVS 9—VFC 5; SW 12Xerxes 9; Martinit 4Siod 4; Zaterdagmiddagvoetbal G5S besluit de competitie door thuis te winnen van Vulcyon/Zwaluwen. Lagere elftallen: HBSS 4Energie Boys 2; Zwaluwen V6GTB 3; Zwa- j luwen V 7GSS 3; Excelsior M6 GTB 4 en HBSS 5RSM 3. Excel- sior '20HBSS a. Voor de nacompetitie speelt het reserveteam van HBSS tegen Zwart Op 19 mei a.s. hopen onze lieve ouders de Heer en Mevrouw METER—v. BOMMEL hun 25-jarige echtvereni ging te vieren. Hun dankbare kinderen: Wim en verloofde Anton en Ans. Schiedam, Mesdaglaan 18a. Wit "28/2, i De competitielelder zet baast ach- ter de afwerking van het programma, i Woensdag heeft hij enkele wedstrij- i den ingelast voor de promotiecom- J j petitie. De nieuwe kampioen GTB j kan al direct op pad naar Rozen- burg. Het gaat om een plaats in de eerste klas van de zaterdagmiddag- j i afdeling. Eerst spelen de Schiedam- j j mers uit en dat la wel gunstig. Het zal heel moeilijk worden voor GTB. i j maar wij vertrouwen er op dat onze stadgenoten vooral na het uitste- i kende resultaat van zaterdag hun klasse gaan bewijzen. AU de wed- strijd op het terrein van Rozenburg gewonnen kan worden zaterdagna- I middag dan is de moeilijkste helft I van deze promotiecompetitie achter i de rug. Voor een plaats in de reserve eerste klasse speelt kampioen HBSS 1 3 uit tegen WOK 2. i voor een Japon, deux-plèces, rok of blouse LANGE KERKSTRAAT 19 SCHIEDAM TEL. 60135 Zie onze etalage. Komen ook op zicht. DAN NAAR D. DE BRUIN Oranjestraat 9 Schiedam - Tel. 60431 fotografie Ontwikkelen van rolfllm*. des morgens gebracht, des avonds klaar. K. v. Vuur en. Hoogstraat 106. Schiedam. Te koop ooagtb. Losse onderdelen van Mec cano - Mobaco - Dietel. heeft Bokhorst. Groeneiaan 36, Hoogstraat 34. Kapstokken 19.50, maten 70 - 80 - 100. Grootste keus in kapstokken hier ter stede. Plate. Mcubeimagazyn, Gro te Markt 19—21. Schiedam. Lmsm Erkende en gediplomeerde autorijschool A. van Ekelen- burg lest met Ford Taunus a 5.50 per uur, Rotterdam- sedijk 70 B. Schiedam. Tel. na 5 uur 63141. Weggelopen Ten geriev* van onze lezer» r\ ebben wij de mogelijkheid M om «nder drkleïne 'övertenties tegen een Vergoe- iing van f 0J13 administratie kosten, annonces op te nemen tot een maximum van 20 woor den voor verloren voorwerpen en wegslopen huisdieren. Deze rd verten ties kunnen üJtaluitend. 'egen contante betaling aan os bureau worden opgegeven.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2