Koningin en prinsessen in Dakota's naar Ilsy Voetganger moet meewerken aan de eigen bescherming C D Bouw café aan Maas kan nu beginnen Verkeerslichten bij Hema gelden ook voor hem! Onbekende kamermuziek in Museum-Aula Schiedams Toneel besloot seizoen met thriller Koeriersters NU voorlichting, LATER straffen WALDO-RIJSCHOOL 69915 0 MET MEDEWERKING BEDRIJFSLEVEN Exploiterende N. V opgericht Heilsleger nam afscheid van 2 officieren Oud W.F.'-ers zien operette. Schiedammer aangehouden Burgerlijke stand Vrolijk blijspel van O.N.A. Jongen viel van rijwiel Brand in vuilnisbelt Wijkraad PERNIS vergaderde SCHIEDAM J. H. STAALMAN Woensdag 22 mei 1957 3 Sinds 1 mei van dit jaar wordt de voetganger door de wet in bescherming genomen, hij krijgt meer rechten op een plaats in het steeds wilder wordende verkeer in de grote steden. Deze wettelijke „bescherming" moet dan komen van de knip per-bollendie er nog niet zijn! Ook Schiedam is (nog?) niet in het rijke bezit van knipper-bollen, maar het gemeente bestuur heeft de weggebruiker-te-voet maar vast willen hel pen en wel door het plaatsen van verkeerslichten, een bescher ming die dus nog verder gaat dan alleen maar knipper-bollen. Eén daarvan is geplaatst bij de oversteekplaats aan het Koe marktplein en de ander op de Burg. Knappertlaan - hoek Jan van Avennesstraat, voor het St. Jacobs Gasthuis. Bü de oversteek-plaats voor de Hema. Is een verkeersregeling' be slist geen overbodige luxe. Het Is er zelfs zo druk. dat de oranje knipper-bollen, naar het gemeente bestuur terecht heeft geconstateerd, hier niet geschikt zijn. Immers, er zijn, vooral op de spitsuren zoveel want het licht staat op rood"! Een goedkeurend knikje van de toezien de agent was de beloning voor het meisje. Nu is de situatie op dat punt (wij bedoelen dan direct bij de He- ma. aan de overzijde van de Rotter- damsedyk geldt deze regeling van personen die oversteken, dat daar- beschermde" oversteekplaatsen" niet) door het motorverkeer niet of nau- ...ai .v.—-,n,i£ welijks meer de kans zou krijgen, door te rijden. Vandaar dat hier een complete verkeers-regeltngs-in~, stallatie is geplaatst met rood, geel en groen licht. Maarer zijn ook voetgangers lichten by! Kleinere rode cn groene lichten, onder aan de paal, die aan geven wanneer de voetganger wèl en wanneer niet mag oversteken. Bit zijn echter tekens, die maar al te licht over het hoofd worden ge zien. Nog steeds ziet men, vooral op de spïts-uren mensen lukraak over de weg bollen om de tram of bus te kunnen pakken. En dat zal natuurlijk niet meer getoloreerd kunnen gorden- Regels voor allen Het is natuurlijk erg mooi dat de voetganger beschermd wordt tegen het motor-verkeer, maar dan zal diezelfde voetganger zich aan de regels van de bescherming moeten houden. En dus gebruik maken, uit sluitend en alleen van de door ze bra-strepen aangegeven oversteek plaatsen. In het wilde weg over steken zal er dan niet meer bij kun nen zijn* Het is trouwens strafbaar gesteld ook! Deze geregelde oversteek-plaats is echter nog nieuw en velen weten ook nog met dat men nu aan scher pere regels gebonden zal worden. De politie is zeer clement en treedt momenteel nog op als „opvoeder" van het publiek. Opvallend is ove rigens wel dat de jeugd de regelin gen eerder „door" heeft dan de oudere weggebruikers op dit punt. ook wel erg moeilijk, want er is weinig plaats voor het publiek om zich op te stellen. Het wachthuisje van. de tram staat erg in de weg en bovendien moet de rails nog vrij gehouden worden voor de trams- Er wordt echter nog geëxperimenteerd om een andere en betere regeling te verkrijgen. Déze voetgangers hebben het begrepen: op de juiste plaats staan zij (opeen gepakt) te wachten op het groene voet gangerslicht, dat aangeeft dat zjj bjj oe Hema kunnen over steken. Helaas zijn er ook ve len die het niet snappen (of willen snappen) en lukraak oversteken. Wat de verkeers-Iichten op de Burg. Knappertlaan betreft, daar is veel minder behoefte aan dan op het Koemarktplein. Maar ook hier geldt het een proef. Het wil ons voorkomen, dat bui ten de spitsuren deze regeling vr\j overbodig is. Zoveel overstekers zijn er niet daar op het kruispunt met de Jan van Avennesstraat en het verkeer uit die zijstraat kan zich makkelijk wel een weg vinden. Alleen op de spitsuren wordt het anders. Wanneer de auto's in lange files over „race-baan", die de B.K.- Iaan is snellen, dart is het inderdaad wel prettig, dat bet verkeer uit de zijwegen en ook het verkeer uit de stad dat naar links .afbuigend de Ary Prinslaan in moet, een kans (en dan een veilige!) krijgt om de weg te vervolgen. Het snelverkeer op de B.K.-laan kan nauwelijks een bezwaar hebben tegen deze onderbreking, want het wordt telkens slechts by grote tus senpozen voor twintig seconden stil gelegd. Dat zijn dan van die kleine ongemakjes die het verkeer in een grote stad nu eenmaal biedt. Maar buiten de spits-uren kunnen we weinig noodzaak zien voor een régeling met verkeers-Iichten. Apothekers nachtdienst: apotheek Van Westendorp, Singel 81. Bellen bij ongeval: G.G. en GD Tuinlaan 80, telefooo 69290. Poütie-aiarinnummer; 64666. Gemeentelijke Openbare Leestaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. K.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam, Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur; zonda gen van 2 to* 5 uur. Expositie „Michiel de Buy ter". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15'uur: „Driemannen in de sneeuw". Monopo'e, 2, 7 en 9 uur: „Beklem mende uren". DIVERSEN Parochie Rijnstraat, 8 u.: Jubileum Pastoor Regeer. Irene, 8 uur: Dr. de Visserschool, ouderavond. Met een defiïé van historische vliegtuigen uit de pioniers tijd van de luchtvaart zal op tweede pinksterdag het hoofd programma van de I.L.S.Y.-Rgswijk, de internationale lucht vaartshow op Ypenburg, worden geopend. Kort voor dit défilé een aanvang neemt, zullen in twee of drie Dakota's koningin Juliana en de prinsessen Beatrix, Margriet en Marijke arrive ren. Hoogtepunten van deze zesde LL.S.Y., die wordt gehou den ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart, zijn voorts demonstraties met de Engelse „Vliegende, driehoek", de Ne derlandse stuwstraalhelikopter „Kolibrie" en een massa-sprong van 40 Nederlandse parachutisten, waaronder twee vrouwen. Vijf parachutisten zullen een vrije val maken uit een Tiger Moth. Prins Bernhard zal op de dag van de LL.S.Y. in Parijs verblijven. Er is echter een kleine mogelijkheid. Musis Sacrum. S uur: W. F. (O en dat de prins toch rog even aanwezig A). Utile Dulci. toneel, i zal zijn op het viiegfeest, [Af 1NTERSE temperaturen belet- i altviolist José Stordiau en cellist ten de mens niet, zich aan de kalender te houden waar het zijn levensgewoonten betreft. Vermoede- lijk heeft een deel van de be zoe kerskern der Museumconcerten het te laat in het seizoen gevonden voor 'n kamerm-uziekavond en dus moest het vijftal Haagse kunstenaars, dat gisteravond in de Aula musiceerde, het met een geringer auditorium doen dan men hier gewend is. Degenen voor wie dit echter het meest spijtig is, zijn de wegblijvers. Niet alleen omdat het spel van de in dit milieu welbekende fluitist Jolle de Wit, hoboïst Gijs Reyns, (Advertentie tM.) Jeugd snapt het Vele oudere mensen ziet men nu nog verkeerd oversteken. Ze kijken angstig (als van ouds!) of er geen auto aankomt om dan pardoes de rijweg op te snellen. Zonder te let ten of het wel mag van het voet gangerslicht. Zoals de grootmoeder wilde doen. die haar kleindochter aan de hand meetrok. Maar 't kind wist béter: „Oma, even wachten, Gistermiddag is ten over staan van notaris P. Schaberg de oprichtings-acte verleden van de N.V. Horeca Exploita tie Maatschappij Schiedam die tot voornaamste doel krijgt de bouw en de exploitatie van het café-restaurant aan de Maas boulevard. Dit is een zeer be langrijke stap in het verkrij gen van, zoals burgemeester mr. J. W. Peek het uitdrukte, „een representatief etablisse ment in Schiedams mooiste wijk." Nu de oprichtlngs-akte is gete kend, Is te verwachten dat binnen kort de ministeriele goedkeuring op de N.V. afkomt, zodat daarna met bouwen van het etablissement begonnen kam worden. De vergun- Het was gisteravond muisstil in de grote zaal van Musis Sacrum, waar een aandachtig publiek de prestaties van het Schiedams Toneel volgde. Het programma had een .buitenge woon vlot verloop, doordat (net als b(j een beroepsvoorstelling) geen openingswoord aan bet toneelstuk voorafging. De praatrijke thriller „Het Mannion Mysterie" hield dank zij het verdienstelijke spel van de amateurs de toeschouwers de hele avond in spanning. Het stuk in drie bedrijven van Philip^ Wcaters is een verhaal met veel zéér slechte karakters en nobele karakters. Natuurlijk is er voor die slechte karakters een verklaring. De weduwe van een enigszins sadistische, excentrieke landheer zit boordevol complexen. Om het huwelijk, van haar zoon met een vrouwelijke arts te verhinderen, hangt ze tegen de va der van het meisje allerlei vreemde verhalen op. Zo vertelt ze hem. dat haar moeder door vergiftiging haar vader van het leven heeft beroofd. Omdat de jarenlang in Zutd-Afrtka gewoond hebbende man aan erfelijk heid gelooft en er in de omgevtru verhalen de ronde doen. dat de eigt nares van het landhuis ook c-' moordenares is, maakt deze j nis veel u. ^ruk op de vader van het j meisje. Deze tamelijk ingewikkelde intrige vormt de basis van de thriller. Het I stuk ontwikkelt zich zeer langzaam door de veel te lange dialogen. Dat j de spanning toch niet geheel verlo- ren ging was vooral te danken aan i het verdienstelijke spel van de ac- teurs en actrices. Ook het tot een maximum uitgebuite on weer effect en het sobere geraffineerde décor droe- I gen bij tot de verhoging van de span ning. De grime van de firma D. van Nooyen was niet altijd even geluk kig. Van de spelers moeten worden ge noemd.' mevrouw R. van der Slot Clements, die op dreef was als de we duwe en de heer W. G. Lankamp, die de rol van haar zoon behoorlijk voor het voetlicht bracht. Mej. N. van Dorp liet een charmant bijrolletje zien als de zuster van de jongeman met huwelijksmoeilijkheden. Jam- mer was het dat de souffleur af en I toe te hard fluisterde, waardoor een soort echo-effect werd verkregen, dat nnbedoeld komisch werkte. Voor en ,t toneelstuk speelde 't entre-acl- Me onder leiding van de heer j. C. van der Toorn. ning tot het slaan van palen is verleend en binnenkort is die voor het aanleggen van de fundering te verwachten. Waarschijnlijk zal in augustus van dit jaar fie „eerste paal'1 geslagen worden en wanneer alle omstandigheden medewerken kan het café-restaurant nog voor het einde van 1&58 in gebruik wor den genomen. Door het architecten bureau Swaneveld en Goslinga la het plan ontworpen voor dit eta blissement. Bij de bijeenkomst gistermiddag in het stadhuis heeft burgemeester Peek er op gewezen dat het een »n de geschiedenis van Schiedam unieke gebeurtenis is. Want nog nooit .heeft er op dergelijke schaal samenwerking plaats gehad tussen gemeente en het bedrijfsleven. Het plan om een representatieve inrich- tmg aan de Maasboulevard te bou- 1 wen is direct met enthousiasme door het Schiedamse zakenleven ontvangen en voor het aanvangs- k&pïtaal van f 300.000 hebben on geveer 40 bedrijven een bedrag van f 225.000 bijeengebracht. Het reste rende kapitaal wordt gestort door de gemeente (voor f 18.750) en de bier- en spirituahenhandel. Mr. Peek was dan ook zeer er kentelijk voor deze medewerking, die hy een blijk van burgerzin en liefde voor de eigen stad vond Ander aanzien Volgende maand zal begonnen worden met de afbraak van de ou de panden van Ha-sekamp aan de Jöavend(}k, zodat eventueel diet de aanleg vara de toegangswegen naar de Maasboulevard begonnen kan worden. Wanneer dan ook de nieu we Spuisluls en de wegen naar het j Het Leger des Héils-korps In Schiedam heeft gisteravond een bij zondere dienst gehouden in verband met de uitzending van kapitein en mevrouw H. Krommenhoek-Schriek, Deze beide HeiJr-officieren;die Schiedammers van geboorte zijn, zullen vrijdag a.s. vertrekken naar het zendingsveld in Suriname, waar hen een moeilijke maar mooie taak wacht in e«n melaatsen-kolonie. In de bijna tien jaar dat kapt. Krommenhoek aan het Leger ver bonden is, heeft hij in verschillende korpsen gewerkt en laatstelyk in Schiedam heeft hij zich kunnen wyden aan het jeugdwerk. Voor deze afscheids-bijeenkomst bestond een zeer grote belangstelling niet alleen van de zijde van. de leden van het Schiedamse korps, maar ook van andere korpsen. In hun witte tropen-uniformen vormden de beide scheidende kapiteins een bij zondere levendige nood temidden van de stemmige donkere uniformen en kledij. Veld-secretaris, kolonel Hoender ken, die de dienst leidde, heeft hen hartelijk toegesproken en hun ver trek een verlies voor Schiedam, maar een belangrijke aanwinst voox Suriname genoemd. Na hem kwam er nog een lange rij van sprekers, die het vertrek kende echtpaar hartelijk hebben toe gesproken. En zij die niet gesproken hebben kregen na afloop de gelegen heid kapitein en mevrouw Krom menhoek ten afscheid, de hand te drukken. Victor Bouguenon weer even grote bevrediging schonk als de zang van Wieb de Rook. Het gemis gola dit maal misschien nog sterker het vol strekt onconventionele programma, dat uit verschillende landen en pe rioden een zestal stuk voor stuk prachtige werken tezamen bracht. Een merkwaardig aan de traditie zijner familie verwant trio van Bachs kleinzoon Wilhelm Friedrich Ernst vormde het boeiende begin. Het Jijdt geen twijfel of ook deze Bach was een meesterlijk contra puntist met een njke muzikale -in ventie. Karl Stamitz hoewel tijd genoot van Wilhelm Bach heeft, zo dicht aan de bron der vernieu wingen van rond 1700 (de Mann- heimer school) reeds veel meer de compdneertrant gevonden, die Mo zart en Haydn beroemd heeft ge maakt. Ook Stamitz' trio ïs van een. grote schoonheid en tevens ontwa penende charme. De hoboïst was, eerst in de be zetting fluit, hobo. alt, later fluit, bobo, cello niet altijd gelukkig in de als geheel voortreffelijke vertol kingen, Het kan Zijn dat zyn par tijen eigenlijk voor fluit waren be doeld en dat dit hem hier en daar parten speelde. In het meer recen te deel van het programma kwamen dergelijke technische vlekjes name lijk absoluut niet meer voor. Alvorens evenwel met Cyril Scott, Hindemlth en Roussel nieuw- re klanken werden gebracht, zong Wieb de Rook, begeleid door fluit, hobo en altviool Bachs aria „Un- schuld, Kleinod reiner Seelen". Zij was kennelijk niet geheel gedispo neerd en dat maakte haar vertol kingen iets minder klankrijk dan wij van haar sopraan gewend zijn. Groot respect verdient zij echtei voor de qua intonatie uitmuntende weergave van Scotts Idyllic Fanta sy, een enigszins impressionistisch werk met een toch zeer eigene, ty pisch Engelse sfeer. Scott vraagt van de zangstem een bijna instru mentale instelling met als grootste moeilijkheid enorme sprongen, die Wieb de Rook zeer knap trof. Niet minder imponeerde zij in „Die Serenaden" van Hindemith, 'n buitengewoon suggestief werk, dat men misschien vanuit de tekstex pressie vreemd kan vinden, doch dat constructief een zeer sterke indruk maakt. Het tweede deel bood met zijn wervelende Duett voor altviool en cello Stordiau eft Bouguenon een dankbaar benutte kans, virtuoos in dividueel. en homogeen samenspel te laten genieten. Een subliem slot vormde daarna het levendig trio voor fluit, altviool en. cello van Roussel, dat evenals al het vorige hartelijk applaus ont lokte. ELLY SALOMé. De oud-werknemers van „Wilton- Fijenoord", die gistermiddag de zaai van Musis Sacrum geheel vulden, •waren zeer enthousiast over „Die Czardas-Fürstm". Dat bleek wel toen aan het einde van de voorstelling „De Haagse Operette Zangers" met een klaterend applaus werden-be loond. Maar ook aan het slot van uitstekend gezongen solo's, kregen de spelers menig open doekje- De belangstelling voor deze con- Tvesten gereed zijn, zal deze hoek een heel ander aanzien krijgen. De opricb tings-akte voor de N.V. Horeca Exploitatie Mij. Schiedam werd getekend door acht (groot sten) van de ongeveer veertig aap- deelhtmders. Dit »aren burgemets- i taKüMaTwM *3» gïoc't "dat ter Peek namens de gemeente de chet van de aldeling Sociale Za- Scniedam, dr. G. S. Jol namens de j ien van werf, de heer C. Kéttfer Orsnjeboom-temweoK»lA J. Ere- i zijn openingswoord moest mèede- ve namens distilleerderij S Rijn- ielll dat het aantal voorstellingen van 5. Havelaar namens Hooger- deze beroemde operette met één is werff Chabot en Vissers Wtjnhan- j uitgebreid. Ook donderdag 23 mei del. A. d» Groot, commissionair te ro dinsdag 23. mei ral het Haagse Sohietto, dr. D. Houtzager namens operettegeaelschap een voorstellfng de HA -bank, ir. H. W. G. Hoek voor ..oud-Wiltonners" geven. De namens Hooks Machine- en Zuur-, 1!eer C. Keijrer vestigde voorts de stoffabnek en mr H. J. Smulders aandacht od de boottocht op 10 en namens Werf Gusto. ji juli. Voor de eerste maal zal dit jaarlijkse uitstapje Voorlopig zal als directeur van de nieuwe N.V. optreden de heer C. H. Boschmann, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Beneden-Maas. Zó zal in de toekomst het café restaurant aan de Maasboulevard, er uit zien. Het ontwerp is van het architectenbureau Swaneveld en Goslinga. Gistermiddag is de oprichttnps-acfe getekend van de N.V. die dit nog te bouwen eta blissement zal exploiteren. orden gecom bineerd met een bustocht. De Vlaardingse recherche heeft de 29-jarige R. v. d. O. uit Schie dam. aangehouden.. Hij wordt ervan verdacht zich in Vlaardingen schul dig te hebben gemaakt aan oplich ting vcor een bedrag van f 190. Hjj zal voor de officier van Justitie worden geleid. „Comedid' brengt klucht ,.De Baby-Baron Het Schiedams toneelgezelschap „Comedia" geeft op zaterdagavond, 25 mei een voorstelling van „De Baby-Baron", een klucht in drie be drijven. Na afloop speelt het ensem ble van Maarten Slavenburg. GEBOREN: Willem, z. v. A, v. d. Bosch en L Touw. Dirk, z. v. D. Hol- lema en G. Jonetat; Boudina, d. v. K. v. Gog en- C. Brokken; Henri F., z. v, H.,P. Rykuiter en B. H. T. Ver meulen. OVERLEDEN: M. vWagtendonk, 62 j.t wed. v. A. v. d. Graaff. Prinses Irene zal het luchtvaart- evenement niet kunnen bijwonen, aangezien zij werkt voor een eind examen. Aan het défilé van vliegtuigen uit de pionierstijd zullen deelnemen de Bleriot XI. het historische vliegtuig, waarmee in 1909 de eerste vlucht over het Kanaal werd gemaakt, de Otto Lilienthal. een historisch zweefvliegtuig, de Fokker Spin, de A.V.R.O. 504 K, een historisch mili tair lesvlicgtuig uit 1916 en de Elle- hamer, een Deens historisch vlieg tuig uit 1909, Het hoofdprogramma begint om 2 uur. Vóór dae tijd zal van 10.30 uur af het naar Ypenburg stromende publiek er worden tenminste 100.000 bezoekeis verwacht wor den beziggehouden met een interes sant voorprogramma. Het geronk der vliegtuigen zal hierbij worden afgewisseld door pittige marksklan ken van vier muziekkorpsen. Jaarfeest kerkkoor In Irene Is gisteravond ter gele genheid van het 38e jaarfeest van het kerkkoor van de Nederlands Hervormde Gemeente ,,'n Partijtje Poker" gespeeld. Niet door het io groten getale aanwezige publiek, maar door het uitstekende ama- teurgezelschap O.N.A. uit Vlaar dingen. Dankzij het groepje van régisseur J. Verschoor zat de stem ming er na het propaganda-speech je van voorzitter P. -Brouwer, onmid dellijk in. Het spelletje poker, dat op het toneel wordt gespeeld, is beslissend voor één der firmanten van een groot concern. Degene, die verliest zal de ander als huisknecht dienen Aan het einde wordt de ongelukkige verliezer uit zijn knechtschap be vrijd. Maar voor het zover is heeft men kunnen genieten van talrijke komische situaties. Voor een. groot deel, was dit te danken aan de bekwame leiding van. regisseur J. Verschoor, die ook de rol van de butler-zakenman goed vertolkte. De 13-jarige Arnold S. uit de Geervlietstraat viel gisteren op de Marconiweg van de fiets. Met een lichte hersenschudding is de jon gen door een ambulance van de G.G. en G.D. naar het Gemeente ziekenhuis gebracht. De knaap, die by zijn vriendje achterop zat, kwam te vallen toen een plotseling overstekend kind de bestuurder van het rijwiel tot rem mer. noopte. Straatvoetbalcompetitie begint maandag De straatvoetbalcompetitie zal niet, zoals aangekondigd was, van daag beginnen, maar maandagavond 27 mei. Om zeven uur zal bij de terreinen aan de Oude Dyk de eerste wedstrijd worden gespeeld. Omstreeks kwart over zes gister avond is de brandweer gealarmeerd voor een brandje in de vuilnisbelt, aan de Niemvpoortweg. Met twee' stralen van de motorspuit is het vuur m korte tijd bedwongen. De i oorzaak is vermoedelijk het leeg- storten van éen wagen met gloeien de as op de vuilnisbelt. Ontwikkelingsgang Het hoofdprogramma brengt de ontwikkelingsgang van het vlieg tuig in beeld en demonstreert o.a. de toepassingsmogelijkheden van het vliegtuig anno 1957. Men zal ver keersvliegtuigen maar ook minia- tuürhelikopterj, transportvliegtuigen zowel als straalbommenwerpers kunnen aanschouwen. Amerika komt met de F100 Super Sabre onder- scheppingsstraaljager, Engeland met de G'oster Javelin, Frankrijk met de ""^inn straalhelikopter, België met de Sikorsky S 58, Duitsland met de Dornier Do. 27, Italië met de Reuublic F 84, Thunderstreak jager-bommenwerper en Canada met de Ganuck-nachtjager. Voorts is er een parade van. verkeersvliegtuigen met o.a. de Fokker Friendship F 27, de Vickers Viscount 800, de Dou glas DC-7c en de Lockheed Super Constellation lQ4g van de KLM. Landbouwviiegtuigen zullen het be sproeien van gewassen demonstre ren. Zweefvliegtuigen zullen voor ..weldadige stilte" zorgen na het ge ronk van straaljagers. Op Ilsy-dag zal het volledige Rode Kruis uit Den Haag op Ypen burg aanwezig zijn. Twintig tot vijfentwintig ambulancewagens wor den in gereedheid gehouden én twee helikopters met brandbluspoe- der zullen direct kunnen opstijgen wanneer er buiten het vliegveld brand cntstaa£ Alle brandweren van de omliggende gemeenten plus mi litaire brandweerploegen zullen di rect kunnen optreden. Vijfhonderd man luchtmacbtpersoneel en 200 man van de Kon. Marechaussee zul len controle "uitoefenen en de orde bewaren. Speciale routes De verkeerspolitie te Rijswijk re gelt het verkeer. Het pubhek wordt aangeraden vooral op tijd te ko men. Men heeft parkeerruimte voor 14.000 automobielen. Automobilisten, die niet naar de Ilsy gaan, worden verzocht op tweede Pinksterdag de rijksweg Rotterdam—Den Haag zo veel mogelijk te mijden. Speciale routes worden uitgezet voor voet gangers en wielrijders uit Den Haag en Rijswijk. Het 112e pontonniers-bataljon uit Keizersveer zal dertig bruggen bou- wen. voor de Ilsy en verder voor zieningen aan wegen treffen. Er ko men auto- en voetgangersbruggen, oa_ een bailey-brug over de Vliet. DeZe brug zal op Pinkstermaandag door sleepbotea om kwart voor ne gen worden ingevaren en om negen uur worden opengesteld voor het publiek. De kosten voor de Ilsy bedragen zes ton. Een eventueel batig saldo zal ten goede komen aan een lucht vaartfonds en drie militaire fond sen. Aan ..deze zesde Ilsy zyn drie wedstrijden voor het publiek ver bonden. namelijk een fotowedstrijd voor ouderen, een opstelwedstrijd yoor.de jeugd en een vlicgtuigher- kennmgswedstrijd. Gisteravond kwam de wijkraad voor Pernis in openbare vergade- ring bijeen. Ingekomen was een schrijven van de directie van de plaatselijke telefoondienst, waarin wordt meegedeeld, dat bij even tuele uitbreiding van het aantal openbare spreekcellen met het ver zoek van de wijkraad om een twee de telefooncel te plaatsen in Per nis ernstig rekening zal worden gehouden. In behandeling kwam een voor stel van mevrouw A. Tinhout-Van der Vlerk, betreffende het geven van een bestemming aan het ter- rem gelegen tussen de Burg. Van Lsstraat en Overhandstraat Da voorzitter, de heer G. A. Soeteman, deelde mee, dat aan dit terrein reeds een bestemming is gegeven, namelijk voor een kleuterschool van üe vereniging „Bijbel op de school". Nagegaan zal nog worden in welk stadium een en ander verkeert. Bij de rondvraag vroeg de heer Barendrecht om zo spoedig moge- hjk de aftakking van de Vondelin- genweg naar de Waalhaven rich ting Heyplaat te doen herstellen. Mevrouw Tinhout zou gaarne zieïi' rï1' ïaar de tentoon stelling Boymans in Pernis wordt gehouden. De heer G. Hordijk vroeg naar de mogelijkheid om de muziektent te verplaatsen naar een gunstiger omgeving. De voorzitter antwoord de dat verplaatsing niet mogelijk is. De heer D. Noordzij drong aan op een. betereverlichting van het Prestopad en omgeving. Oogerts AFWEZIG tot 3 JUNI Te koop oangeb. Te koop aangeboden Anstin A 40 met schuifdak. Carros serie en mechanisch in pnma staat. Banden nieuw. Voor 6 uur tel. 67705. Wasmachines 145.— en 163.— met 60.korting of Wringer cadeau. Televisie apparaten 43 cm. „uper-uit- voering van 1099.voor 895.—. Directe grossiers- levering. Ook afbetaling. Hofsingel 19. Vlaardingen. Tel. 01898—5725. Te hour gevraagd Jongeman b.b.h.h. zoekt een gem. zit-slaapkamer. Br. nr. S 579 aan het bur. v. d. blad. Personeel gevr. Gevraagd nette werkster voor kantoor. 2 ochtenden per week. N.V. Haanstra, Hoogstraat 148. Schiedam. Fotografie Rolf It ms vergeten? Automaat staat voor u klaar- Alle soor ten films. Foto K. v, Vuu- ren. Hoogstraat 106. Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, tele foon 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. ZH verses Voetbalschoenen roilcentrale op het Koos de Kapperplein. Inkoop, doorverkoop en rui len alle maten groot en klein. 'k Heb de eer ik mocht ontdekken Schiedam se Abe in den dop. 't Roem rucht Koos de Kapperplein tje steeds als trefpunt aan de kop. Voor een jonkman 40 jaren zoek ik een geschik te bruid. Wilt gij mededin gen dames kom in* vrije mé ning uit. Schriftelijk, monde ling, telefonisch bij de hu welijksmakelaar. Zelfs d* eenzamen van harte breng ik kosteloos bii elkaar. Tel. 68587. Numraerbrteven die aaar ons oordeel niet bonafide op de iahoua der advertentie reage ren worden niet doorgezonden,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2