Opstandingskerk'n droom wordt thans werkelijkheid C DHS doet n goede stap naar derde klas J Predikant dr. Cazemier legt de „eerste steen SW staat nu aan de kop door derde overwinning Voetbalclubs vieren feest C.' 'HHHWi ESS-streek- toernooi Amicitia met kolder klucht 444 maal getuigschrift van Nijverheid en Handel Koeriersters Onder zeer grote belangstelling „Gebed in steen" Uitbreiding Eerste steen VOETBAL Ook Excelsior deed het best HONKBAL Schiedam heeft zich hersteld HERMES-DVS EN SEC WALDO-RIJSCHOOL 69915 Ernstige brand in woonhuis 't Zwarte Paard COMEDIA BRACHT 'N VLOT BLIJSPEL: „BABY-BARON" SCHAKEN HBSS slaat Martinit 1-0 VlOS-uitvoering PTT-bakfiets te water Olympia's Tour in Schiedam Kind slikt gas Orgel-bespeling Burgerlijke stand Bijzondere middag met Cees de Lange SCHIEDAM AFSLAG SöIOEiisX Adverteer regelmatig Maandag 27 mei 1.557 3 „Een droom is bezig werkelijkheid te worden" zo omschreef ds. J- W. Tonsbeek de bouw van de nieuwe Opstandingskerk in Nieuwland tijdens de plechtigheid van het leggen van de „eerste steen", zaterdagmiddag jl. De bejaarde ds. Tonsbeek, thans als emeritus woonachtig in Nieuw-Helvoet, heeft meer dan een kwart eeuw geleden als wijk-predikant van wijk 2 van de Ned. Herv. gemeente de -actie tot de bouw van een eigen en permanente kerk ingezet en het is dan ook heel be grijpelijk dat er ontroering uit zijn stem sprak toen hij getuig de van zijn verheugenis nu een oud ideaal in vervulling zal gaan. dat deze kerk is afgetekend tegen een nieuwe wjjk en in de buurt van het R.K.-kerkhot een. teken van de vergankelijkheid. Voor - deze gebeurtenis, die van grote betekenis is voor het prot, christelijk kerkelijk Leven in Schie dam, bestond een grote belangstel ling. Zelfs de gure noord-oosten wind is er niet in geslaagd om de gemeente-leden weg te blazen. De eerste steen is geplaatst naast de toekomstige- ingang van de kerk, niet ver boven, het straatniveau. Maar daar het terrein tussen kerk en Burg. Honnerlage Gretelaan nog niet '-is opgehoogd hangt de steen wat in de hoogte. Men heeft daar om een plateau moeten aanbrengen om bij de eerste steen te kunnen komen. Een plateautje, dat overi gens bij lange na niet voldoende was om alle belangstellenden te kunnen bevatten, zodat men ook opgepropt stond, tussen de bouw- stellages van de kerk en velen, de plechtigheid hebben gadegeslagen van de d{jk-glooüng_ af. Een ver sterker-installatie, tè sterkzelfs voor de harde wind, heeft gemaakt dat een ieder het gesproken woord kon volgen. Het welkomstwoord was van drs. J. Buntjer, voorzitter van het coll. van Kerkmeesters, die nog even de geschiedenis van de totstandkoming van deze kerk releveerde. Hoe men •een kwarteeuw geleden al zo blij was geweest met de houten nood kerk uit Schiedam-zuid. die de toenemende vloed van gelovigen in het zich steeds meer uitbreidende westelijke deel van de stad moest opvangen, maar nu is ook deze hou ten Wésterkerk niet meer voldoen de. Vandaar de plannen voor een permanente en stenen kerk voor het westen, gebouwd aan !wat eens de rand varx de stad was, maar' nu het begin is van een nieuwe en zich nog steeds uitbreidende wijk. Voor hen die door hun bijdragen de bomv hebben mogelijk gemaakt had drs. Buntjer woorden van dank. Daarna, heeft de wijk-predikant, dr. L. J. Cazemier, de officiële eer ste steen ingemetseld hoven de plaat, waarvan de inscriptie deze hande ling voor het nageslacht vastlegt. Ter herinnering van dit ook voor de predikant zo belangrijke moment werd hem een oorkonde plus een miniatuur troffeltje. aangeboden door de kerkmeesters. In zijn reds daarna wees dr. Ca zemier er op dat „zo de Heer zelve niet voorziet, de arbeiders vergeefs zullen werken1' en dat deze nieuwe kerk een getuigenis van de gemeen te voor Jezus Christus zal zijn. Namens de Centrale Kerkeraad sprak ds. J. Gras. die bewondering had voor de plaats waarop de -kerk zal verrijzen, waarop as. Beens, scriba van de provinciale kerkver gadering aansloot met de opmerking dat de naam „Opstandingskerk" wel heel mooi gekozen is, gezien het feit Wethouder H- Sabel sprak namens bet burgerlijke gemeentebestuur. Het feit, dat. „de mens bij brood al leen riict zal leven" is ook door de overheid ingezien, vandaar de krach tige steun die gegeven is aan de bouw van deze kerk. Het gemeente bestuur is er dan ook oprecht ver heugd over dat er in Nieuwland zo"n mooie kerk verrijst. Nadat bok nog ds. S. G. van der Haagen de felicitaties had aangebo den van de Evang» Lutherse Ge meente, kreeg ds. J. W, Tonsbeek het woord. Hij haalde herinneringen op hoe het'idee voor de. bouw van deze kerk was opgekomen en hoe men in het begin heeft gewerkt o:n de gelden bijeen te krijgen. Nu be gint de oude droom werkelijkheid te worden en ds. Tonsbeek hoop te maar- dat dit „gebed" in steen" een hoeksteen mocht worden voor het geloof in Jezus Christus. Deze plechtigheid, die bijgewoond werd door vele kerkelijke cn bur gerlijke autoriteiten, werd muzikaal opgeluisterd door het Tamboer- cn PijperskorpS. dat ook de psalmen eh gezangen begeleidde, door de aanwezigen gezongen. Het plechtige moment dat dr. L. J. Cfl2enier, uhjk-predi- kant, de eerste steen inmet selt voor de niemve Opstan dingskerk in Nieuwland. De steen is peplcatst boven een plaat met inscriptie, die het feit van de handeltnc vast legt. De drie beslissingswedstrijden zün voor. het lagere voetbal in de KNVB ern succes geworden; de beslissings wedstrijd In Vlaardingen tussen Ro zenburg en GTB werd een teleur stelling voor de Schiedammers want Rozenburg won met 2-1, GTB blijft dus in de tweede klas en Rozenburg promoveert. DHS won van Oude water en Excelsior won van Trans valia, het ziet er dus wel naar uit Het. honkbalweckeinde heeft de eerste negentallen van de Schie damse clubs grote overwinningen opgeleverd. Voor „Schiedam" ;wa« het de eerste zege, een mogelijke aankowdiging van het herstel. SVV blijft winnen in successie en de roodgroenen staan triomfantelijk aan de kop van de ranglijst. SchiedamUSC 104 Werper Reynierse had een zwak- ke" start en drie-man kwamen in .de .eerste innings door vier wijd op de honken. Een stootslag van Smitwas daarna voldoende voor drie punten. Molenaar met een honkslag enKok met een twee honkslag kwamen daarna op de kussens en toen Spronk daarna een tweehonkslag gaf had Schiedam, ook twee punten. De tweede en derde inning brachten geen veran deringen, de spelers kwamen weer voor nul aan de kant; In de vierde inning maakte Schie dam een tegenpunt. In de vijfde inning 'kon 'Schiedam in deze wéi nig grootse wedstrijd twee punten uitlopen. In de zesde inning ver stuikte werper J. van Peer van DSC.zijn voet bij het honbstellen. Hij werd vervangen door H. Smit. Het werd in deze inning 7—3 voor Schiedam. In de achtste inning kre gen de Rotterdammers nog één man over dé thuisplaat, terwijl Schie dam de stand op 10—3 bracht. De felle wind heeft veel afbreuk aan het* spel gedaan. Hazekamp 2—SVV 0—19 In de eerste inning scoorde SVV twee punten door een tweehonk slag van C. Bras, -. 'i'doof Gom- mei en Verzijlberg binnen kwa men. 'Werper De Lange stond De Hazenkamp slechts een vier wijd tóe. In de tweede, inning liet Huib Köoy een fraaie tweehonkslag' no teren, waaruit een punt ontstond ''oor een- fóut van de derde' honk- man. Met 3 maal 3-sIag bleef wer per De Lange ongenaakbaar. Een enorme driehonkslag van J. de Lange en een" home-run van Huib Kooy leverde SVV in de der de inning weer twee punten op. De vierde inning was goed voor een puntje. In de 5e inning sloeg K. de Haas een prachtige home run, waardoor tevens H. Kooy bin nen kwam, die door 4 wijd op de honken was terecht gekomen. De dubbele zesde inning werd de ge nadeslag voor het zwakke Hazen- kamp. Tien man. passeerden hel thuishonk, waardoor het slechte veldwerk van De Hazenkamp goed door de SVV-erswerd uitgebuit. Sparta 3—Schiedam 2 21—3: DSC 2—Schiedam 3 35—2; SVV 2— Storks 2 34. dat Schiedam het volgende seizoen twee derde klassers zal hehben, Excelsi orTransvalia 5—7 In de eerste wedstrijd van de halve beslissingscompetitie heeft Ex celsior zich danig geweerd. Donder dag speelt Excelsior in Rotterdam tegen Hillesluis. Verliezen de Schie dammers en wint Transvalia daarna in de laatste wedstijd van Hillesluis. dan zijn de drie degradanten gelijk geëindigd en dan telt het doelgemid- delde. Voor alle zekerheid zal Ex celsior '20 op Hemelvaartsdag dus minstens gelijk moeten spelen. Op het Hermes terrein heeft het duizendkoppige publiek gezien hoe Excelsior reeds in de eerste helft de basis legde voor de overwinning. Met goede aanvallen werd Hillesluis in de verdediging gedrukt. Na tien minuten schoot Zuiaerwijfc een vrije trap in, die door de keeper voor de voeten van Vermaas werd gestompt. Vermaas schoot de bal daarna in. Excelsior bleef de meerdere. Tien minuten hierna bleef de achterhoede van Excelsior voor vermeende bui tenspel staan. Lam sloeg op de lijn de bal met de hand uit het doel en het leek er op dat Hillesluis met de gelijkmaker, meer spanning in het spel zou brengen, maar de penalty werd slecht genomen. Daarna forceerde Excelsior een groot overwicht. Een kwartier voor de rust was het Ooms. die naar rechts gezwenkt - met een goede voorzet Vermaas een scoringskans gaf (2-0 V Linksbuiten Boon gaf zeven minuten Tater de jeugdige middenvoor Ooms het leer vanuit een hoekschop en het was 3-0, Goed samenspel tussen Van der Ven en Ooms werd vlak daarop beloond door een doelpunt van Van der Vcri Transvalia was een geslagen ploeg! Wel maakte linksbuiten Strötbaum met een hard hoog schot nog1 een tegenpunt, maar Excelsior gaf ver- (Advertentte iJd.) Apothekers nachtdienst: apotheek Nieuwland, Dr. Wibautpteïn 17 en apotheek C. Jansen. Swam- merdamsingel 41. Bellen bi) ongeval: G.G, en G.D Tuinlaan 8U, telefoon 69200. Politie-aiarmnummer: C4666, Gemeentelijke Openbare Leeszaal en BibUotheek, Lange Haven; Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge> sloten. RJR. Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8.39 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur; zonda gen van 2 tot 5 uur. Expositie „Miebiel de Ruyter". Expositie, H. N. Werkman. BIOSCOPEN Passage, 2 en. 8.15 uur: „Don't knock the rock"..- Monopolc, 2. 7 en 9 uur: „Vucht naar Hongkong". diversen Irene, 8 uur: B.B., filmvoorstelling. Bcijcrsbergen, 8 uur: Zakenstudie- kring. bijeenkomst. KAJ-gebouw, 7.30 uur: KAJ-Fancy Fair.' Muziektent Kethel, 7.15 uur: Politie- muziekgezelschap, concert. In de woning van de familie J. K, aan het Broersveld 63 woedde zondagochtend een vrij ernstige binnenbrand. In korte tijd ver brandde een deelvan dehuisraad, waarónder meubilair en kleding. Een bedrag van driehonderd gul den. dat op. het buffet, lag, wordt vermist. Omstreeks half negen bemerkte de heer des huizes dat in de be nedenverdieping van 't huis brand was. Het vuur greep snel om zich heen. De ijlings gewaarschuwde brandweer bestreed de vlammen met de nevelstraal. Geen van de bewoners raakte gewond. De fami lie K. is tegen brand verzekerd. Op de laatste jaarvergadering van de schaakvereniging „Het Zwarte Paard" werd het' bestuur in het ge heel herkozen. Verder is besloten dat de clubavonden van 11 juni af op dinsdag gehouden worden. De leden zullen pp donderdag 6 juni wedstrijden om het „snel-schaak- kampioenschap" te spelen. De huishoudelijke competitie is geëndigd. Club-kampioen is de heer W. Kerkhof, tevens winnaar groep A; de heer J. Wiitox werd tweede. Groep B: 1. de heer J. Zwart en 2, de heer A. van Bommel. Esperanto-agendo Jaudon, la 30an de majo, Cielir- tago, Ni ne kunvenos ee gek: Van Gink. Vizitu la kunvenojn en Rotter dam au Delft, k.tp. Ewv-i voetbalclubs hebben zater dag uet twee goede programma's feest gevierd. In Musis Sacrum kwam het gezelschap van Cees de Lange met Roland Wagter,' de Chico's; Miep Last; Co van der Heide Wijma en de Annabella's. Het programma, dat de HDVS-ers hebben genoten is meer in Schiedam vertoond, maar dat verhinderde de blauw witte aan hang niet om met enthousiasme te genieten van het gevarieerde caba ret, dat met veel huinor was gekruid. Na afloop werd gedanst óp muziek van de band 'van Piet Noordijk. In Tivoli verzorgde het Confetti- zaterdag weer met veel genoegen van de kostelijke schetsjes en de muziek genoten. Voorzitter W. P. Schilperoord heeft de twee kam- pioenselftallen. het eerste en bij de junioren, het C-elftal gehuldigd. Op het podium kregen alle spelers een foto van hun elftal. De voorzitter van de "feestcommissie, de heer W. Krommenhoek deed er het zijne bij. De leden van het eerste elftal kregen een vaantje en de junioren werden verrast met een fraai kam pioen sinsisne. De spelers van het eerste elftal A,Verdam; B.- Vrauwdéunt en «1. 55-1 Wegens \rerhindering van de voor zitter heette zaterdagavond in Arca de de vice-voorzitter P. Blauw een goed gevulde zaal welkom. Daarna was het woord en gebaar aan de spelers van „Comedia"'. die voor deze avond een amusant blijspel hadden gekozen. Onder regie van de heer P. de Bruin is de klucht in drie bedrij ven, „De Baby-Baron" opgevoerd. De aanwezigen too: Jen zich zeer te vreden over dit luchtig verhaaltje, dat uitsluitend bedoeld was het pu bliek aangenaam bezig te houden. Hierin tyn de „comedianteti", ge tuige de reacties uit de zaal, zeker geslaagd. „De Baby-Baron" is eigenlijk hele maal geen baby, maar een knappe jongeman,-neef van een kattige tan-, te. Deze tante heeft de hinderlijke gewoönte alle verrichtingen van de jonge baron in een klein boekje op te schrijven, -wat de feestvierder doet veronderstellen, dat ze veel geld in kas heeft. Het noodlot wil. dat neef op een kwade dag een ernstig ongeval veroorzaakt. Samen met een vriend, die dokter is. spreekt hij af een shock vpor te wenden. Het beste lijkt detwee samen- kwartier voor tijd werd het nog i door Bierhuizen.. DHSOudewater 2-1 Het was zaterdagavond in Kethei niet mogelijk goed te voetballen, want de sterke wind heeft het spel ongunstig beïnvloed, maar doelpun ten konden de geelzwarten niet maken. Het spelbeeld veranderde ook na de rust niet veel. .want DHS behield de overhand. Toch duurde het tot tien minuten voor'het einde voor DHS het tech nische overwicht in doelpunten kon uitdrukken. Roozen kwam alleen voor het doel .en hij schoot de bal onder de keeper door. Vijf minuten later was het weer Roozen, die met een hard schot scoorde. DHS had een belangrijke match gewonnen. Dat Oudewater in de laatste -minuut mat een verre vrije trap de achter stand nog kon verkleinen was niet belangrijk meer, In deze promotiecompetitie heb ben DHZ, Oudewater en Flakkee nu ieder vier punten, Hardinxveld heeft driemaal verloren. De strijd om twee plaatsen in de derde klas gaat nog tussen drie clubs, er is dus na de overwinning van zaterdag een goede kans voor DHS. De cabaret de feestvreugde van de i Bosman zijn gekozen voor het elftal nieuwe Vierde klasser SFC. Ook j van r1^ r-fnoi mg Rotterdam. dat za- de Confetti's treden meermal'-iv on j hvren.een Goudse elftal voet- in Schiedam, een volle zaal oerft 1 balt. reserves Voor twee reserve-elftallen van Schiedamse vierde klassers heeft de laatste voetbalwedstrijd van deze competitie belangrijke gevolgen ge- had. DHS 2 verloor met 1--0 van Spartaan '20/2, waardoor DHS niet meer in aanmerking komt voor het spelen van promotiewedstrijden. In dezelfde afdeling, reserve derde, klasse E van de KNVB, won DHZ 3 de laatste wedstrijd met 42 van Overmaas 3. Hierdoor plaatste DHZ 3 zich onderaan naast DRZ 2. Deze twee clubs zullen nu een beslis singswedstrijd moeten spelen om uit te maken wie volgend jaar weer in de afdeling gaat voetballen. Evenals in 1955 organiseert de Schiedamse schaakvereniging ESS op 11, 18 en 25 juni 1957 een groot streektoernooi. dat geleid zal worden door de wedstrijdleider van de Rotterdamse Schaakbond,, Gespeeld zal worden in groepen van vier spelers, naar sterkt© in gedeeld in superklasse, hoofdklasse, eerste, tweede en derde klasse. In elke groep worden twee kostbare prijzen beschikbaar gesteld. Onmid. dellijk.na de derde ronde zal de prijsuitreiking plaats hebben.. Het toernooi wordt gehouden in de ruime kantiné van de HAV- Bank te Schiedam. De speeltijd duurt van 19.30 tot 23,30 uur. Daarna rijden er nog trams, bussen en trei nen in alle richtingen. Het inleg- geld bedraagt f.2,- per persoon. Aanmelding voor deelneming móet geschieden door storting of over schrijving van dit bedrag op giro rekening nr, 335728 van J. Marbus Lorentzlaan 46c te Schiedam. Deelnemers krijgen de groepsin deling thuis gezonden. Sluitings datum S juni. Meisje aangereden Het 7-jarig meisje Rikje B. uit de Van Ostadelaan moest zaterdag ochtend voor onderzoek naar de .Dr! Nolelstichting worden gebracht. Bij het overstéken op de B.K.-laan is het kind door een bromfietser aangereden. zweerders, dat de jonge baron zich als baby za] gaan gedragen. Het spreekt vanzelf, dat de consequenties, die dit toneelspel in het toneelstuk heeft, danig op de lachspieren van hét publiek werken. Zo ziet men de volwassen man als een zuigeling over de grond kruipen en even later krijgt hij de fles. Aan het eind komt alles natuurlijk weer goed, maar vóór het zover is, zijn alle komische situaties bekwaam uitgebuit door de spelers van „Comedia". Regisseur P. de Bruin, die ook de rol van de baby-baron voor rijn re kening nam, had een groot aandeel in dit succes- Willy Rökeboer maakte zeer veel van haar rol als het dienst meisje en de heer P. Blauw vertolk te deze avond twee "bUroUetjes, die van politieagent en verpleegster (!)- InVolksgebouw In het Volksgebouw vierde za terdagavond de Schiedamse toneel vereniging „Amicitia" het vier en twintigste jaarfeest. Omdat het zil veren jubileum pas volgend jaar is, liet de voorzitter, O. Veenendaal, het by een bondig welkomstwoord. Onder regie van de heer P. van Hees is daarna het blijspel „In een andere wereld" opgevoerd. De verwikkelingen in dit stuk van Joh. Blaaser sr. en Joh. Blaa- ser jr. ontstaan, doordat een aan de grond geraakte familieen een familie, die over ruime geldmidde len beschikt, met elkaar "in contact komen.- Dit gegeven geeft aanlei ding tot tal van vermakelijke si tuaties, De rijken staan sceptisch tegenover de arme familie en de aan lager wal geraakte gezinsle den kijken in hun hart neer op het stelletje parvenu's. Als echter de zoon van de op de rand van een faillissement belancerende familie met de dochter, van de rijkaard huwt, zijn alle moeilijkheden nog wel niet opgelost, maar hij brengt haar „in een andere wereld". Dit ogenschijnlijk simpele verhaaltje is ruimschoots in staat het publiek drie bedrijven lang aangenaam be zig të houden. Zó aangenaam, dat de lach vrijwel niet van de lucht was in het Volksgebouw, Voor een deeT was djt te danken aan de clowneske kostuums. Ech ter voor een veel groter deel aan het vlotte; spel van de acteurs en actrices. De straffe leiding van re gisseur P. van Hees was aan alles te merken. Goed spel liet mevrouw Bep Verhagen zien als de vrouw van de rijk geworden bankwerker. Jan Suisse v.ertolkte de rol van huisknecht alleraardigst, terwijl Jo ke van Loenen zeer charmantde dochter van de porseleinfabrikant voor het voetlicht bracht Zaterdagmiddag 15 de nederlaag serie van Martinit gestart. In het Volkspark heeft HBSS met gering verschil van Martinit gewonnen. De uitslag werd 1-0, de verhouding is hiermee wel goed weer gegeven, want HBSS heeft bijna voortdurend een gering veldoverwicht getoond. Bij HBSS speelden twee A-junioren mee, die een belofte inhielden voor de nieuwe competitie. PPSC uitgebckerd Op Boshoek speelde PPSC de laatste wedstijd tegen ZWSH. Hel werd geen groot succes voor onze stadgenoten, want tegen ZWSH bad PPSC moeten'winnen. Een half uur na rust maakte ZWSH het eerste- doelpunt, waarna Verzijl voor Schie dam scoorde. Door een fout in de verdediging werd het 2-1 en evers voor het einde was het 2-2. De geref.-evangelische mondac- cord eon vereniging „VIOS" hield'za terdag in Irene een contactavond. In twee groepen hebben de ruim veertig leden hun vorderingenop de blaasinstrumenten laten horen. Bij afwezigheid 'van. dirigent J. Malkus, die ziek was, zwaaide de heer J, van Eik de maatstok. Voor zitter G. Verkade :prak een kort welkomstwoord Er werden verder een aantal schetsjes opgevoerd, waarvan „Terug .van vakantie" en „Erge zieke" succesnummers wa ren. Ds. W. A. Krijger heeft een slotwoord gesproken. Een bakfiets, beladen met post pakketten. reed zaterdagochtend in de Lange Haven. Een deel van de omstreeks twintig pakjes wordt nog vermist. De P.T.T.-besteller had zijn bakfiets op de rem gezet. Ver moedelijk is het voertufg dóór de sterke wind te water geraakt. De ronde van Nederland voor amateurs. Olympia's Tour door Ne derland, wordt morgenavond m Schiedam verwacht. Omstreeks kwart over zeven zullen de renners de stad binnenkomen. Via de Rotter damse Dijk, B.K.4aan en Vlaardin- gerdijk vertrekken de wielrenners naar Vlaardingen. Het publiek wordt verzocht geen auto's langs de route te parkeren, erop toe te zien dat geen kinderen op de rijbaan spelen en dat honden aan de lijn worden gehouden. K. B.. Door het scheuren van een gas slang kreeg zaterdag het vierjarig zoontje Martin van de familie W. aan de Cort van der Lindcnlaan gas naar binnen. Het ventje voel-, de zich enige tijd onwel. Door tij dig ingrijpen van zijn moeder werd erger voorkomen. De oorzaak van het scheuren van de gasslang is onbekend. Woensdag 29 mei heeft er om 8 uur in de Grote Kerk weer een orgelconcert plaats. Organist Jacq. P Bekkers speelt met medewerking van Piet van 't Hart. viool en Gijs de Graaf. hobo. Het programma omvat: Praeludium en Fuga van A. Kerckhoven (16e eeuw); sonate in voor viool en orgel van J- B- ^enaillie (1716); praeludium en fuga in Es en een concert voor viool en hobo van J- S. Bach; een improvi satie over Gezang 74 1; Pièce (hobo en orgel) van G. Fauré en de Fi nal van C. Frank. De toegang is vrij. r' Jeugdverkeersexamen Na. het theoretisch onderricht dat de schooljeugd in veilig verkeer heeft gehad, krijgen de jongens en meisjes nu de gelegenheid om op de weg te tonen wat zij van de lessen hebben opgestoken. Het praktische deel van het Jeugdver- keersexamen zal namelijk worden afgenomen op donderdag 6 juni. vah negen tot twaalf uur en van half twee tot half vijf, en op vrij dag van negen tot twaalf uur. Start en finish van de rit zijn gevestigd voor het wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein. Geboren: Wilhelmina M. J. d.v. B. Schenk en J. van Zevenbergen: Maria C. W.. d.v. P. A. Fransen en C, M. T. Kleljweg; Marianne, d.v. H. Aarssen en L. Lok; Anna M. P. d.v. J. A. Kuijpers en M. A. T. Of fermans. Advertentie IM.) Dit is een aanbieding voor hen, die nog vóór Pinksteren de mooiste vitrage gordij nen voor hun ramen willen hebben..,, maar ze nu kun nen kopen voor een prijs die méér dan een gulden lager ïs dan er ooit iemand voor betaaid heeft. Voile met ruche, geweven van fijne Egyptische garens, de ruche aangezet met dub- belnaalds-machines en afge werkt met zig-zagstiksel van gemerceriseerde garens. De normale prijs van 2.65 per meter, maar nu,... en beslist geen tweede keer» koopt U ze bijna voor de helft van de prijs. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze voile met ruche, een wer kelijk rijke voile, 85 cm breed, per meter voor Blauwe Week-collecte De onlangs gehouden collecte voor de „Blauwe Week" heeft een bedrag van. f 763,70 Opgeleverd, Bij de heer A. A. J. aan de Polderweg 80 ontstond zondag een. schoorsteenbrandje. Met een ra- moneur. is: het vuur- verwijderd.Er is geen schade. ,tU TTfcKUAM De jaarlijkse uitreiking van ver erende getuigschriften van het de partement Rotterdam van de Neder- landsche Maatschappij voor Nijver heid en Handel, heeft zaterdagmid dag in de Rivièrahal 444 personen met 55. 50, 40» 30 of 25 dienstjaren bij een bepaalde firma weer een hij zonder hoogtepunt bezorgd, dat nog meerdere luister werd bögcz-et door een aantrekkelijk programma, waar in Cees de Lange een zeer geslaagd aandeel had. Het was de voorzitter van de maat schappij, de heer Kleyn-van Willigen, die het genoegen had om de mensen met 55 en 50 dienstjaren op het po dium de onderscheiding te overhan digen, onder het uitspreken van toe passelijke woorden. De personen met minder dienstjaren konden hun ge tuigschrift in de pauze verkrijgen bij lange tafels in de ha], waar de trotse éigenaars hun onderscheidin gen meteen maar-nauwkeurig gin gen bestuderen. De beer J. H. Eenhoorn stónd al leen aan de top met 55 dienstjaren bij J. K. Sm it's Scheepswerven N.V. te Kinderdijk, waarvoor hij enkele speciale woorden van hulde en een hartelijk applaus van' de goed gé vulde cn meelevende zaal in ont vangst mocht nemen. Met 50 diénst jaren waren er 21 mensen, die we met name willé noemen. Het waren: A, Flach, houten scheepmaker; G. Legerstee, schecpsbcsehieter; 'H. J. van Rietschoten, scheepsbeschieter; E. Kosman. adviseur; D. P. Broer. kuiper; N. Groene veld, hout verwer ker: J. ten Holt, klinker; mejuffrouw G, Schenk, hoofd juffrouw the ever- pakking; A, Hagen, sous-chef; G. Wal f her, winkelcontroleur; T. Neef, slijper; M. J_. van Meerkerk, con structeur; J. van Zolingen, bankwer ker; A, Ambachtsheer, wikkelaar: S. Bakker, baas metaaldraaierij: A. Bot, chef loonadministratie;-1. P. Boxman, hoofd afdeling inkoop: C. M. Boek-* hout, slotenmaker, W, van" der Hoek, inspecteur; J., Inpijn, rondslijper; P. L. van Breemen, vertegenwoordiger. De heer J. Kleyn-van Willigen wees op bet bijzondere van. deze dag. die mensen naar voren bracht met een evenwichtig karakter, om zoveel jaren trouiv te blijven aan een werk gever. Wat hébben mensen, die in 1902 (Eenhoorn) en 1007 bun loop baan begonnen al niet achter.dé rug? Veel is veranderd (beter arbeids- voorwaarden en kottere werktijden) maar één ding is hetzelfde gebleven: trouw, plichtsbesef en vakmanschap, aldus dc voorzitter, die de jubilaris sen ten voorbeeld stelde aan de jeug dige werkers. Met hun familieleden genoten de gehuldigdën veiwolgens van het op treden van Cees de Lange, die ge wiekst improviseerde op onverwach te voorvallen in de zaai, Miep'Last, The Chico's, Roland. Wag ter. Dé An nabella's en. Ko van der Heide, ter wijl de harmonie vereniging Industrie van P. Smit Jr. N.V. een uitstekend© bijdrage leverde met het spelen van pittige marsen. Op vrydag 3t mei 1957, v.m. 31 uur, in „ARCADE", Lan ge Haven 71. Schiedam, van: iet HERENHUIS met tuin, erf cn gang a.d. Nassaulaan no. 72, Schiedam. Vrij van huur te léveren. Staat in trekgeld op 25.700. Notaris A. Hoek. Lange Ha ven 97,. Schiedam.- Permanentwave „Ttéde" 12.50. Natuurlijke golf, prettige bebandei Strooro- permanent f 8.— en 10.—, ÓUepermanent Y 11.—v Kap salon van der Kruit, Singel 195 (nabij station), tel 69841. Te koop aemgeb. Kop en schotels, platte, die pe en dessert 'borden tegen de laagste! prijzen./ Losse kopjes, 3 voor 89 ct; bij Bok horst. Groenelaan 36. Hoog straat 34..-. f AUTO-V M rijschool\ f TELEF, 65547V f e0t<«..,u„Wjuw v»3. S'<j«i*V Passpiegels 120x30 geplaatst 12.75, 120x36 t 14.75, 80 rond f 17.—. gésiepen ruiten voor suitedeuren, schuifgias autoruiten enz. levert u Loó- pik's glasindustrie, Botèrstr. 39. Schiedam, telefoon .68945. Personeel gevr. Wij. vragen een aankomend naaister voor ons vèrandcr- 'atelier. Bervoets' Kleeding- magazijnen,. Broersvest. 59-61 Schiedam! Permanent Wave Dameskapsalon W N v fcra speciaal adres voor perma nent wave, compleet j 6.— Br oer sv est 115, tel 67237,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2