c De straatvoetbalcompetitie is nu weer begonnen! De velden zijn te klein De SOT vierde zélf t zilveren jubileum giux» EEN BRIL Strijd tegen haaien Wilton-lieren vrijwel zeker van plaats in de le klasse Korfbal Schiedam, zonder schot, verliest van O.S.C.R. Maand geëist tegen man, die over trottoirs reed Koeriersters Bezoek de drie modelwoningen in Nieuwland Met 24 jongens-elftallen Wie heeft iets verloren? Op naar de 250e opvoering HANDBAL Junior toernooi van PP SC Bevolkingsloop in april Duivensport Om CJMV voetbal kampioenschap Knipperbollen in Schiedam Gevaarlijk spel met lucifers Burgerlijke stand Jubilarissen bij Ruteck's gehuldigd Beiaardconcerten beginnen óp 5 juni Eerste paal voor bedrijfspand Vrij entree! Vrij entree! deJóumt kunt U niet missen geen dag! Dinsdag 28 mei 1957 INMONOPOLE Ontelbare Amerikaanse parachu tisten zijn in de laatste wereldoor log in de tropen omgekomen, door dat zij bij hun val uit de koers dre ven, )n bet water terecht kwamen cn daar door baaien werden ver slonden. Chemici stelden alles in. het werk om een vergif te produceren, dat de mens in het water tegen de ham kon beschermen. In de wateren rond Cuba zouden in 1943 proeven zijn genomen. Een kapitein van de Amerikaanse mari ne zou zich hierbij zeer verdienste lijk hebben gemaakt en aan hem is dan ook de film. .JDe haaiendoder' opgedragen. Victor Mature speelt er de hoofd rol in en hij vervult die weinig be- nijdigenswaarüïge taak voortreffe lijk. Het verhaal is i zeer sober gehou. den. De'geschiedenis van de experi menten krijgt vorm door dé tegen stelling militair-wetenschapsman. Victor Mature's tegenspeler. Philip Coolidge wil de proefnemingen strikt wetenschappelijk houden. De twee mannen begrijeen elkaar dan ook niet goed. De één. vil het mid del pas vrij geven, als het honderd procent veilig is en. de ander wil ko6tev wat het kost de haaien ver delgen. De militair krijgt een lesje, als een man over boord valt en on danks de aanwezigheid van de af- weerstof door de haaien-wordt ver slonden. De vrouw van de militair slaagt er tenslotte in de beide man nen tot elkaar te brengen. Onderling Kunstgenot met Robbedoes" De Schiedamse toneel ver. „Onder ling. Kunstgenot" geeft op zaterdag 1 juni een opvoering van hét blij spel „Robbedoes", van Christien van Bommel-Kou w en Henk Bakker. Aanvang 8 uur. De regie, berust by dé heer A, LanserG Leden van .de Alg.; Bond van Ouden van Dagen worden, in de ge legenheid gesteld 'deze voorstelling tegen gereduceerd, tarief bij', te wo nen. Kaarten af te halen in de Blauwe Zaai of bij de heer P. Stcïk, Alei- dastraat 104a. Te bevragen aan hef Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9 12-30 en.2—6 uur. Wollen shawl; autoped; 1 pr. he ren. gïacé's; .1 pr. grijze lederen he renhandschoenen. Te bevragen bij de vinders: Zwarte glacé dameshandschoen (L.), v. Steennis, Da Costastraat 40; 2 lin ker handschoenen. 1 glacé en 1 le deren. want, J. A. Blom,- Baan 34; zwart' lederen herenhandschoen. C. Klootwijk, v. Marumstraat 9b; zwart witte hónd, Rouwit, Nieuwstraat 27; hondenriem, Bollen Strijensestraat 21; kinderzonnebril, R. Huigen, Bui tenhavenweg 176-3; s{)ade m. lange .steel. Portier Gasfabriek, Dwarsstr. 42; duimstok, B. Bakker. Lorentz- laan ,53 b; .handzaag. Koorengevel, Lange Kerkstraat.78; damespolshor- loge, Andrïessen, Portugeeschëstr. 48a. Rotterdam; zilverbon, H. Robbe, Rotterdamsedijk 97;-bedrag aan geld J. 'v.d, Lubbe, Kreupelstraat 23; autoped. Grete. ToLlenstraat 31; por- temóhnaie metinhoud. L. Jongen- engel, Overschiesestraat 86a; kindeiy portemonnaie, P. Mouthaan, .Bur- gem. van Haarenlaan854: tas met gereedschap. P.' Driessen. Waalstraat 17 Vlaardingen: gidsenbaret. Bollen, Stryensestraat 21; bruin jongensjas je, A. Groenewegen, Vondellaan 21; rood kinderjasje. St. Jozefhuis. Lan- ge Haven 107; gekleurde hoofddoek, K.'Timmers, .van der Duyn van Maasdamstraat97; padvindersriem, Th. Kok. Lorentzlaan 62; regenkap je. aplastic). A. Steemnan. Prof. Ka. merlingh Onneslaan 163a; 1 blauw jongensjasje, G. v.d. Moezel La.nge Singelstraat 16. Aan de rand van de stad achter de hosschagesvan de DWS-terreinen aan de Oudedijk rijn maandagavond de eerste wedstrijden van de jaarlijkse straatvoetbalcompetitie verspeeld. Vorige jaren speelden de tientallen elftallen onder leiding van de voet balcommissie van het Clubhuis St. Jorisdoelc op de terreinen achter de Parallelweg, maar dat is niet meer mogelijk. Nu mogen met medewer king van de gemeente de recreatie- velden in het nieuwe gebied worden gebruikt. Gezellig is het er wel, maar de toestand is nog niet ideaal. Voor de C-tjcs; jongens van 11 tot 13 jaar, zijn de twee veldjes aan de Oude dijk magnifieke speelterreinen. Het zijn kleine velden, iets meer dan vijftig meter lang en ook de doelen zijn van geringe afmetingen. Voor de jeugdige keepers is hier dus de kans om te oefenen, want de bal komt binnen bereik tussen de doelpalen. Bij de sportverenigingen is het voor kleine voetballers dikwijls een handicap dat ze -moeten spelen op terreinen- van normale, dus grotere afmetingen en dat ook de hoogte yan de goals te groot is voor kleine jongens. In de vrije ruimte van het recreatiegebied hebben de knapen geen last van genoemde euvels. Voor de de A-spelers evenwel <17—21-jarigen),- zijn de nieuwe veldjes ongeschikt. Een flink doel man stoot zijn hoofd tegen de deklat en als hij uittrapt schiet hij de bal naar zijn confrater aan de andere kant. De voetbalcommissie zal pogen deze kwestie op te lossen. Mogelijk dat er nog voor enkele maanden een groot veld kan worden vrijgemaakt. De opzet van de straatvoetbaleom- petitïe. is dezelfde als vorige jaren. De commissie wordt nu gevormd door de heren K. Scholten, secreta ris; K. Bastiaanse en J._ Munnick uit het clubhuiswerk en de heren W. Bras, voorzitter; N. O ver dam en A. Mes uit de voetbalwereld.- Iedere avond worden twee wedstrijden ge-* speeld in drie klassen, getracht zal worden het aantal wedstrijden per avond, uit te breiden. Op 20 juli hoopt de commissie de ze competitie te besluiten. Er wordt dan een slotwedstrijd gespeeld van een selectie-elftal van A-spelers te-, gen het elftal van PPSC om de tra ditionele .wisselbeker. Er zijn 7 deel nemende A-elftallen. 5 B-teams en 12 C-elftallen, omvattende ruim drie honderd actieve voetballiefhebbers. Ook buiten de stad is belangstelling voor deze competitie want het club huis Piet Hein uit Delfshavcn doet mee met een A-, een B- en een C- elftal. De belangstelling maandagavond was nog niet groot, maar bet en thousiasme van de deelnemers /wél. Er werd verwoed gestreden. Voor de scheidsrechters zai het een moei lijke opgave zijn, want de vieren veertig kndpen 'zijn gekleéd in.de sporttenues van alle zeventien voet balclubs, die Schiedam rijk is. Vooral het roöd-groen overheerste maan dag. De clubs, voor het grootste ge deelte geformeerd uit bezoekers van het 'clubhuis. St. Jorisdoele, dragen weer fantasienamen, waarvan diver se zijn geïnspireerd door de presta ties van de profclubs. De wedstrijden worden geleid door scheidsrechters. ex-scheidsrechters en de elftalleiders. De voetbalcom missie kan de medewerking van nog enkele scheidsrechters goed gebrui ken. ïn een werkkeet van de Plant soenendienst mogen de jongens zich verkleden. Een aansluiting op de waterleiding is in dit gebouwtje, wegens het tjjdelyk karakter, niet mogelyk. Er zal vermoedelijk spoe dig wel een aansluiting voor drink water zijn. Apothekers nachtdienst: apotheek Nieuwl'and» Dr, 'Wibautplein 17 .en apothefek C. Jaiisen. Swam- merdamsingel 41. Bellen bU ongeval: G.G. en GJ3 Tuinlaan 80, telefoon 69290. Poli tie-alarmnummer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere-avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge- Sloten.- RJL. Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8,39 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Musenm: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur; zonda gen van .2 tot 5 uur. Expositie „Michiel de Ruyter". Expositie, H. N. Werkman. BIOSCOPEN Passage, 2 en S. 15 uur: „Don't, knock the rock". Monopole, 2, 7 en 9 uur: („De Haaien doder"). DIVERSEN KAJ-gebouw, 7.30 uur: KAJ-Fancy Fair. Chr. Soc. Belangen, 7.45 uur: Ned. Chr. Vrouwenbond, boekbespre king, Tivoli, 8 uur: Trionica. toneel. Volksgebouw. 8 uur: Oudercommissie Klaas de.Vriesschool. De Schiedamse Onderwijzers To neelvereniging, bekend als de S.O.T., bestaat nu vyf en twintig jaar. Dit feit is al herdacht tijdens de opvoeringen, die de S.O.T. heeft gegeven op de „Dag van het Open baar Onderwijs" vorige maand, in Schiedam en Vlaardingen. Maar da leden hebbenhet jubileumfeest za terdag j.I. nog eens dunnetjes over- gevierd tijdens een bijeenkomst in hotel Beyersbergen. Natuurlijk is bij die gelegenheid (boe zou men het anders kunnen verwachten!) door de leden zelf een afwisselend programma verzorgd. Dat was hen wel toevertrouwd. Maar tijdens deze jubileumvie ring heeft de voorzitter', de heer A, Hukshorn, 'met de heer A. de Jong, zelf een van' de oprichters van de vereniging, nóg een duik in de geschiedenis genomen en allerlei oude herinneringen opgehaald. De geboorte van de,S.Ó.T. is niet zonder moeilijkheden verlopen, zo stelde ;de heer Hukshorn vast. maar men is er toen toch wel uitgekomen. Werden aanvankelijk slechts een akters opgevoerd, spoedig daarop werd een andere koers scherp uit gelijnd, De S.O.T. aanvaardde daar bij een „dienende taak", n.I. voor het openbare onderwijs. Voortaan In de proihotiecompetitle voor een plaals in de District* le klasse heeft het eerste - herenteam van Wilton Eijenoord een 18 zege behaald op het team van de Meeuwen uit Rot terdam. Onze stadgenoten namen van het begin af aan het heft; in banden en in de 3e minuut was het J.; Foncke die zijn ploeg een 01 voorsprong gaf, vergroot door W. Post tot 02. Hierna - kwamen de Rotterdammers, iets'meerin de..aanval maar;de pri ma sluitende Wilton verdediging wist van geen wijken. 4 minuten voor-rust was het weer J. Foncke die zijn ploeg wat steviger plaatste met een fantastisch hard schot. In de tweede helft werd het spel yat harder en zo .kreeg Meeuwen m de 6e minuut een penalty té: ne- men, doch keeper W; Geerlings hield met een prima zweefduik dit schot. 4 minuten later trad. de Meeuwen verdediging wat te'hard. op en weer wéés de arbiter naar de witte stip. L. Varewijck: maakte geen fout en zo werd het 0—4, Door een klein misverstand in de .Schiedamse ver dediging konden de Rotterdammers de eer redden door tegen te 'scoren: 1-^4. Na dit tegen punt zette Wilton Rpg goed door en het werd een ver diende overwinning voor de tech- msdh betere ploeg van Wilton. Onze stadgenoten hebben nu in de thuis wedstrijd, volgende week, aan een gelijkspel voldoende om te promo-, veren naar de districts le klasse;. Heren L van DWS won gemakke lijk .van Actief in Rotterdam. Het overwicht'was aan Schiedamse- zijde en de rust ging in met een 3—7 voorsprong. Na de thee scoorde 3. ten Bosch er lustig op los en het einde kwam met een 512 overwin ning voor DWS, dat nu op de rang lijst de Rotterdammers onder zich heeft gelaten. Heren 2 van Wilton Fijenoord trok onvolledig naar GONA 2;. de Hage naars scoorden rustig achter elkaar en met de' rustwas het dan ook 9—0. De Hagenaars haalden, een ver diende 134 overwinning. Een gecombineerd dameselftal van Wilton Fijenoord behaalde een. 2e prijs op het Sehutterstoernooi in Rotterdam. Van Animo uit Den Haag werd met 2—8 verloren maar de wedstrijden tegen Schutters en Roda werden resp. o—~2 en 2—1. Animo werd le door alle drie de wedstrij den te winnen. Juniormeisjes van Wilton werd laatste en kwam aan 0 punten, door alle wedstrijden te ver liezen, Zaterdagmiddag speelden voor dé competitie de aspirantmeisjes en jongens "van DWS tegen Actief; de jongens wonnen met 82 doch de meisjes leden" een grote nederlaag 015. Dit zijn dan de twee mannen die vijfentwintig jaar geleden zo en-, thousiast de Schiedames Onderw. Toneelvereniging hebben opgericht én daarna in goede banen geleid. Links de heer "A. Hukshorn en rechts de heer A. de Jong. zou uitsluitend voor de vele afde lingen van het Volks-onderwijs ge speeld worden. Dankbaar werk Dit is in de loop der jaren met grote voortvarendheid gedaan, zo dat van Hoek van Holland tot Go- rinchem toe. en op de Zuidhollandse eilanden ïs gespeeld. Zo zijn. in overleg met Volksonderwijs. N.O.G,. en de Bond van Ned. Onderwijzers voor alle vierde klassen van de openbare scholen in Schiedam en Vlaardingen sprookjes opgevoerd. En hoé,..! De onderwijzeressen wa ren er goed voor om zelf de kos tuums te vervaardigen,- terwijl de heren-onderwijzers de jasjes uit trokken om de decors in elkaar te timmeren. Intussen was ook de Schiedamse Onderwijzers Muziekvereniging, ds S.O.M. opgericht, die de voorstellin gen muzikaal opluisterde. Dit ge zelschap is helaas later weer óp- geheven. Dit spelen voor de jeugd was een hoogst dankbaar werk." stelde de heer Hukshorn naden kend vast. Ook op de ouderavon den van de verschillende openbare scholen is gespeeld, o.a. met het successtuk „Toch timmerhout" (Jan Ligthart). Verder haalde de heer Hukshorn nog genoeglijke herinneringen op. zo over de vaak zeer primitieve toestanden 'die men aantrof "in de toneelzaaltjes op het platteland. Later is de S.O.T. er toe overge gaan om grotere stukken te spe len, die een gehele avond 'vulden. En dat er heel wat stukken opge voerd zijn, blijkt wel uit het feit, dat in het komende seizoen de 250e uitvoering zal worden gege ven. Zo gaat de S.O.T, onverdro ten voort op de Ingeslagen weg ten dienste van het openbaar onder wijs! Op twee velden van sportpark Boshoek wordt donderdag een groot junior toernooi gehouden. Om negen uur wordt begonnen en de prijsuit reiking zal tegen vijf uur worden gehouden. Gespeeld wordt in drie groepen: A, B en C, en voor iedere groep zijn drie prijzen beschikbaar. Met de organiserende vereniging PPSC nemen deel HBSS, Schiedam SFC en TSB. De veteranen van PPSC spelen aan het slot een wedstrijd tegen oud-cracks van Hermes-DVS. "Bij PPSC zijn bekende voetballers als Onderdelinden. Könemann, Liébeek, Van Zanten en Van der Berg van de partij. In de maandapril steeg de be volking van de gemeente Schie dam met 0,041 procent. Het' inwo nersaantal bedroeg op 30' april 77,669. Het aantal personen, dat 'de gemeente verliet overtrof het aantal mensen, dat zich hier vestigde. Dat de totale bevolking toch toenam is te danken aan het hoge geboorte cijfer. Hohderdenvijfen veertig kinderen werden in de vorige maand gebo ren, terwijl slechts 37 mensen de laatste 'adem uitbliezen. Vijf kinde ren heneden de leeftijd van een jaar stierven. In-de groep van 1—40 jaar kwam geen enkel sterfgeval voor Tegenover de twee echtscheidingen staan 43 huwelijken. Slechts zes van de jonggehuwden wonen in een eigen woning. Tweeëndertig Schiedammers ver trokken naar Vlaardingen en 34 ha- ringstedelingen vestigden zich in Schiedam, Uit Rotterdam kwamen 56 nieuwe inwoners, terwijl 58 men sen naar de Maasstad verhuisden. Ambtshalve vertrok erin de maand april'niemand. De Schiedamse postduiven-vereni ging „De Blauwe Doffer" hield 'een wedvlucht vanuit St. Quentin, een afstand van 242 km. Er vlogen 291 duiven mee. De uitslag is: 1.3.44.56 A. v.d. Kant; 2. J. v. Opij- nen; 4. N Kerkhof; 5, 22, 35 M. Putters; 6. 15. 21, H. Dik; 7. ,13. :25, 37, 40. 45 M. Muilwijk; 8. U. 13, C. A. Hersbach; 9. 27, ,39. 54. 57,v. Gogh en Co: 10. 14. 43. Locpik Zn; 12. 16. 23. H. v.d. Steen; 17. 23, 51. A. P. de Rouw; 19. 49. H. Brok- ling; 20. Th. Duivenbode: 24. 34,. A. v. Put; 26. 32. 53. J. Wenller: 29. A. Broeders; 30. 55. C. Paard en kooper; 31. H. V. Wijk; 33. Dipl. A. J. Ka- senbrood; 36. 52, B. Roókers; 38. P. Vrouwendeunt; 41. 50, 'Gebr. Stèrs- bach; 42. H. Stieber. De afd. "Westerkwartier van de Schiedamse U.J.M.V.V organiseert op 22 juni voetbal-wedstrijden om het C.J.M.V.-kampioenschap. De in zet is de „Federatie"-wïsselbeker, nu in het bezit van de afd. Cen trum, De strijd heeft plaats op het D.H.S.-terrein. in Kethel. Ook in de Iaatate competitiewed strijd heeft Schiedam de kous op de kop gehad. Het euvel, waarmede de dames cn beren de gehele competitie hebben gesukkeld, nl. een falend schot, overheerste ook nu. In bet veld kon men heel goed met OSCR meekomeu er waren zelfs tal van perioden, waarin de roodzwarten het Initiatief In handen hadden maar als bet op afwerken, aankwam, wilde het niet lukken. Na 10 minuten liet F. Veer 1—0 noteren. Na-, de gelijkmaker bracht J. v. d. Tuuk de stand op 2—1, doch OSCR herstelde nog voor de rast opnieuw het evenwicht. Profiterend van het windvoordeel kwamen de gasten na de hervatting vrij snel met ,2—5 voor te staan. Mej- Carriere kon daarna nog tot 3—5 ophalen. Hoewel de resterende speeltijd aan beide kanten vele kansen werden geboden, werd er'niet meer gescoord, ODI 2 had tegen Spirit, dat op be zoek kwam, geen schijn van kans. Op het kruispunt B.K.-Iaan—Veen- landstraat zyn gisteren de eerste knipperbollen geplaatst. Deze bevei liging voor voetgangers treedt in werking, zodra d« palen zwart-wit zyn. geverfd. Behalve aan de knipperbollen is een beschermde oversteekplaats te herkennen aan zebrastrepen op de weg. Voertuigen zijn verplicht te stoppen, indien voetgangers bij de knipperbollen willen oversteken. Om het stoppen mogelijk te maken die nen ze de oversteekplaats met ma tige snelheid te naderen. Voor auto's van politie, brandweer en zieleen- vervoer geldt deze regel niet, indien bel, sirene of drietonige hoorn in werking is. Ook militaire colonnes en begra fenissen mogen de oversteekplaatsen passeren wanneer voetgangers "wil len oversteken. Binnen vijftig meter van de knip perbollen is het oversteken verboden. Wanneer een voertuig de plaats met zebrastrepen zó dicht genaderd is. dat het niet meer kan remmen, moet de voetganger wachten. Het over schrijden van de oversteekplaatsen dient haaks en zonder nodeloze on derbreking -te gebeuren. Spelen met lucifers was gister middag de oorzaak- van "een klein binnenbrandje in dé. Mariastraat83a. Twee handdoeken, 'en. een stoelzit ting gingen verloren.. Het driejarig zoontje van de familie J. W. dat met zijn 'zusje, van zes maanden al leen thuis was. liep na het stichten van het brandje naar buiten. De be woners doofden het vuur met eigen middelen, De glasblazer A. M;- V. deed gis teren aangifte van diefstal van zijn rijwiel. De man had zijn fiets zon der slot voor een woning in de Tey- lerstraat neergezet. -GEBOREN: Martimis P. v. J, N. de Bruin en J. H. Witjes; Dirk P. J: z. v. G.'v.: Logchera en CL W. J. Vlasveld; Kurt. z. v. J. Land wier en' ;E, Punt; Wilhelmus z. v. A. v. d.- Eijkel en Tl. M. T. Leenderts; Ine. d. v. J. Kraaijo en L. J. Dits; Tineke, d. v,' J; v, d. -Kooyen B. v. Dijk; Johanna, d. :v. C„ v. Kat wijk en J.'v. Krimpen; Robertus G. M„ z. v. J, G. Schaap én G. Valken; Berendina, d. v, E. W. v. Beek en D. Weer gang;-Ferdinand J„ z. v. C. G. M. Aalbers en :J. M. v., d. Brink; Belia G., d. v. C. G. M.- Albers en Jj.-M. v. d. Brink. OVERLEDEN: C H.. Freeling, 88 jaar. De gasten trokken met een 2S- overwinning huiswaarts. Door eert reglementaire overwinning van 50 op USV 2, komt Succes 2 in de finale van de R.K.B.-bekerwedstrijden. ODi 3 deed goed werk door Oranje Nassau met 51 te kloppen. Ook de ,-ugdploeg van Succes schoot uit zijn slot Rozenburg 2 werd mef? 0—11 verslagen. Bij de aspiranten, werden de volgende resultaten geboekt: Chariois aSucces a 13; Schiedam a—Zuiden e 2—1; Velox cSucces b 70 en Ons Huis c—Schiedam b 70. Op Hemelvaartsdag neemt ODI met drie twaaltallen deel aan de se- riewedstrijden van Ijsvogels in Den Haag. Succes organiseert op dié dag een „familiedag", welke zal bestaan uit onderlinge wedstrijdjes. In de Beatrïxhal van restaurant Engels zijn vandaag acht jubilaris sen die gedurende 25 jaar werk zaam zijn geweest bij de N.V. Ru teck's, gehuldigd. Vier hunner zijn Rotterdammers, het zijn de heren H- W. A. Nefkens, hoofdkantoor, onderdirecteur; W. A. M. Dekkers, hoofdkantoor, secretaris van de di rectie; W. J, van der Wolk, buiten dienst. controle staflid en A. da Haas, buitendienst, controle staflid De zomeravondbespelingeh op de stadhuisbeiaard zullen woensdag .5 juni een aanvang nemen. Leen 't. Hart zal dan het klokkenspel be spelen. Een groot aantal bekende beiaardiers uit binnen, en buiten land zal tijdens de komende maan den in deze concertreeks optreden. Vandaag is de eerste paal geslagen voor een bedrijfspand met werk plaats en kantoor "aan de Bórnisse- straat, Spaanse polder, voor de fir ma F. W. Verhaar, in winkelbetim meringen en installaties, tevens bouw- en aannemingsbedrijf, en sinds 1943 gevestigd aan de Schoterbos straat 47; De bouw is een noodzaak geworden door de steeds grotere uit breiding van het-bedrijf, waarin nu 25 mensen werk vinden, (Advertentie LMJ Bent U ook zo'n liefhebber van dat mooie rijke hoog polige Smyrnawerk? Van die warme tinten, «fee door de hoogwaardige kwa liteit van.de Smyrna wol U een ongekende idee van krxe en gezellig comfort gèeft? Dan is dit een aanbieding voor Ui Morgen beginnen wij met de verkoop van een grote parij kussendekjes, schoor steen- en dressoirlopers, kleedjes voor rook- en kloostertafels en alle moge lijke andere, tafds. Maar nu het grote punt! Al deze kleden koopt U nCi, maar beslist geen tweede keer, voor een prijs die bijna de helft is van de normale. Woensdagmorgen om 9 uur begint deze eenmalige ver koop igeen c«. ex schrift, best., van deze Smymakleden, zó rijk van kleur en zó knap gemaakt, dat ze bijna niet van echte Pèrzen te onder scheiden zijn. wJr Op 9 januari reed ,een vracht auto slingerend door de straten van Schiedam.' Bij de Broersvest schepte de auto een personenwagen cn ver nielde daarvan de zijkant: f 2000 schade. De chauffeur reed-mét de wagen., over alle trottoirs en wel tien getuigen konden het signale ment van de dolleman opgeven. Tenslotte kwam de wagen tot staan tegen een "berg betoijbinten aan. de DamJaam. Schade aan de betonbin- ten f 1000, schade aan de vracht auto f 4000. Dit was hetwérk 'van de 25- Jarige fabrieksarbeider H. J. A. van de H.,-die zwaar onder invloed een ritje met de wagen was gaan ma ken. Vanochtend stond hij voor. de Rotterdamse Techtbank. waar bleek dat hy al acht maal is veroor deeld, beurtelings: voor diefstal en dronkenschap. Die bewuste avond was hij in Schiedam, waar hij woont; enkele café's afgegaan. Hij kon .rich herinneren dat hij vier borrels en zeven glazen .bier had gedronken, maar hy gaf toe dat hij was doorgegaan met drinken toen de nevelen al over zijn geest wa ren neergedaald. Van, het wegne men van de vrachtauto zei hij ricïj niets meer te herinneren. Door da noising met de betonbinten-was hij weer min of meer ontnuchterd. Dezelfde avond werd hij door dd politiegearresteerd. Hij legde toen een hèel verwarde verklaring af. Het was trouwens niet het enige feit waarvoor hij terechtstond; kort daarvoor had hij in Rotterdam een bromfiets gestolen. Dat deed hij, naar zijn zeggen, terwijl hij dron ken was, maar toen hij de volgen de dag nuchter "was geworden, bracht hij de bromfiets niet terug, maar verkocht het. voertuig ia Delft. De officier van Justitie meenda dat alleen eenlangdurige verwij dering uit de maatschappij voor deze verdachte nog kan baten. Hij eiste een gevangenisstraf van een maand en een ontzegging van dg rijbevoegdheid van drie jaar we gens het. joy-riden; en een gevan genisstraf van zes maanden met af trek wegens diefstal van de brom fiets, Bovendien vroeg de officier ter beschikkingstelling van de re gering. Over 14 dagen doet de rechtbank! uitspraak. SCHIEDAM J De Heer en Mevrouw S J. B. WASMAN—TIJSSE J geven u hiermede kennis, J dat zij op f 5 juni 3357 I de dag hopen te herden- ken, waarop zij vóór 45 t jaar in het huwelijk tra- i den. j Tevens ligt rond deze da- i tum de dag waarop het l 60-jarig bestaan van het f bedrijf een feit genoemd kan worden. Zij zullen het op prijs r stellen, familie, cliënten, zakenrelaties en vrien- den, te ontmoeten op de voor deze gelegenheden l te houden receptie op 5 juni a.s. in hotel „De Kroon", Koemarkt 1. I Schiedam, van 810 uur f n.m. Schiedam. 22 mei 1957 r Burg. Knappertlaan -389 N.B. Op genoemde datum I zal onze zaak de gehele dag gesloten zUn. D. DE BRUIN Oranjestraat 9 Schiedam - Tel. 66431 Diversen Wie echt kiezen :wil, heeft geen keus. Die moet naar „Solingen". Scharen, messen, Gero specialist, Broersvest 57. Telefoon 55163. AH es op het gebied van glas ln lood. Aa-Ve Glas-in-lood- bedrijf, West Frankelandse*. straat 16, telefoon 66280. aan de Van de Tempelstraat 88, de Van Karnebeekstraat 88 en de Dr. Kuyperlaan 88, circa honderd meter van het Dr. Wibautplein. Te bereiken met buslijnen 39 en 40. Deze modelwoningen zijn geopend van woensdag 29 mei tot en met dinsdag ii juni, dagelijks van 2 tot 5 en van 7 tot 10 uur; tevens op Hemelvaartsdag, zondag 2 juni en Tweede Pinksterdag. De inrichting van de woningen is verzorgd door Woningtextiel Meubelen Luxe' en Huishoudelijke artikelent Huishoudelijke apparaten en toestelien, verlichting en verwarming: Gebroeders Beneis Schrijver'j Woninginrichting N.V. Wlilems Ernsting* K. Kramer Freher De Schiedamse Meubelbeurs (Firma P. N. Govaart) Kantoor service "Mercurlus" Schneider's Woninginrichting Schrijver'j- Woninginrichting NiV. Firma A. lengkeefc Firma De Mol-ja-nen Radio-Bob Firma A. van Woerkom Dam 24-26 Broersvest 68-70 Rotterdamsedijk 431^7 Broersvest 72 Broersveld 182 Lange Haven 95 Groenelaan 109 Lange Haven 77 - 79 Groenelaan 47 - 49 Hoogstraat 97 Broersvest 40 Lange Kerkstraat 66 Singel 156 - Oranjestraat 13 Broersveld 137-139 üw mes of schaar bot? „So- fingen" slijpt en knapt ze op. Slijperij en Staalwaren- handel „Solingen", Broers vest 57, Telefoon 55193. imerornrven ai« aeaj ons oordeel tnet oonafide op de Inhoud der advertentie reage ren worden niet doorgezonden. Personeel gevr. Wij vragen een aankomend naaister voor ons verander- atelier, Bervoets' kleding magazijnen, Broersvest 59— 61, Schiedam. Te koop semgebu Emmertjes,', schoppen, spa den,''zonnebrillen, duikbril len, strandballen, enz. enz, heeft Bokhorst. Groenelaan 36, Hoogstraat 34,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2