C D EEN BRIL Schiedamse Middenstand werkte hierbij samen „Runner": laatste aanwinst van Stedelijk Museum Hermes naar Voiendam DOOR WETH. VAN KINDEREN GEOPEND Praktische demonstratie in het inrichten van 11 Nieuwland-flat Burgerlijke stand Mej. J. van der Meulen met pensioen AUTORITEITEN EN OUDERS HULDIGEN ONDERWIJZERES Na 40 j. dienst Artsendienst op Hemelvaartsdag KERKDIENSTEN Nederlaagserie van SVC WALDG-RIJSCHQQL 69915 Diefstallen Wagen ramde verkeèrszuil SVV—Haarlem Wielrijdster viel in Langeliaven Hillesluis- Excelsior 20 Dameskapsalon Matahari Trionica met Lastige Tante jubileum-vlucht „De Postduif" W. v. d. BURG Koeriersters FILIAALHOUDER met vakdiploma TT~ BEZOEKT DE MODELWONINGEN van WOERKOM Woensdag 29 mei 1957 Door het openen met een feestelyk versierde sleutel van een heel ge horte deur van cén van de honderden nieuwe flats in Nieuwland, heeft wethouder mr. M.J.M.van Kinderen vanmorgen de demonstratie-expo sitie geopend, waarmee de Schiedamse Middenstands Centrale het ant woord poogt te geven op de vraag: „Hoe bewoon en installeer ik mijn flat in Nictiwland" Een antwoord waar vele woning-zoekenden in, Schiedam, die het ideaal koesteren nog eens zo'n flatje te verkrijgen, wel heel be langstellend naar zullen zijn. De wethouder heeft öe Schiedam- aan de grenzen van oen normale se Middenstands Centrale verzocht i beurs. De uitzondering op deze regel de Schiedammers, dié vroeger of Ia- j zijn dan de keukens, waar men een uitstalling ziet van ovens, koelkasten wasmachines en centrifuges, enz. Speciale vermelding verdient wel de kunstenaarsgemeenschap „S 45", die voor het opsieren van de wo ningen de schilderijen en dergelijke heeft geleverd. Ook hier weer ver scheidenheid: naast traditionele schilderstukken non-figuratieve wér ken en veel glas-mozaïk, dat hét in de moderne woning uitstekend doet. Wanneer men de vooral praktische opzet van deze demonstratie - p de voorgrond zet. mag wel gezegd wor den dat de deelnemende midden standers iets heel behoorlijks hebben geleverd. De deelnemers zijn dan: voor meu belen K. Kramer Freher, de Schie damse Meubelbeurs, Kantoorservice „Mercurius". Schneiders- en Schrij vers Woninginrichting; voor woning textiel Gebr. Bertels. Schrijvers Wo ninginrichting en "Willems Erns- ting; voor luxe- en huishoudelijke artikelen fa. Lengkeek en vour de apparaten, verlichting enz. fa. De Mol-Jansén, radio Bob en fa. Van Woerkom. Rest ons de vermelding dat deze ter een ..eigen home" zullen gaan stichten in Nieuwland een praktische leiddraad te willen geven voor de inrichting van de woning en onder auspiciën van deze S.M.C.; hebben een aantal winkeliers, die iets te maken hebben met de woning-in richting, de koppen bij elkaar ge stoken en. daaruit zijn de „model woningen", drie in getal, ontstaan. Verwacht hiér geen oplossing van problemen op het gebied van de binnenhuis-architectuur cn ook geen uitstalling van de laatste snufjes; denk ook niet dat het een expositie ïs in hypermoderne meubelen of van kostbaar antique. Zó is deze demon stratie- ook beslist niet bedoeld. Praktisch geen droom Wat men hier ie zien krijgt zijn drie moderne en heel aardig ont worpen Hats, die ingericht zijn op een wijze, zoals die vgor een ieder bereikbaar Is. Geen „droom-woning", (al zal menig jong-getrouwde vrouw dromerig gaan staren hij de bezich tiging, maar een verzameling van goede, serie-meubelen, die door de Schiedamse middenstand direct Ic leveren zijn en wel tegen zeer gangbare prijzen, Niet het goedkoop, ste spul, maar beslist ook niet het duurste. Een praktische expositie vooral. Er is rekening gehouden met de verschillen in smaak: een woning is op een verantwoord-traditionele wij ze ingericht (waar nog steeds 70<vé> van het publiek de voorkeur aan geeft) en twee zijn „gematigd mo dern", in verschillende mate van moderniteit! Ook is rekening gehou den met de samenstelling ,van het gezin, een variatie van baby-kamers en ruimten voor kleine kinderen, tot die voor studerende jongens en volwassen kinderen toe. Verscheidenheid Het heeft weinig zin om in dit ar tikel uitvoerig uit te weiden wat er alles te zien is, zodat we slechts en kele punten willen, vermelden. Men ziet er zware meubelen in neogo- thiek, geplaatst op een zwaar -Bashir- kleed met bijbehorende kleden, maar ook prettige losse fauteuils met pullman kussens en een bankstel met schuimrubber vulling en „cur ly" bekleding. Een gebeeldhouwd dressoir, maar ook éen heel plezierig „berg-meubcl" van prachtig olijf-, hout met ahorn.. Ledikanten van ma* hbnie-hout maar ook van het licht ste berken. In de kinderkamers een grote verscheidenheid van bedden en ook diverse bureautjes. Voor de gordijnen ziet men veel vrolijk gekleurd cretonne gebruiken,, maar ook afwasbaar katoen. In de vloerbedekking een enorme ver scheidenheid: balatum, marmoleum, colovenyl en ook vaste bekleding, o.a. van sisa-vezel vervaardigd. Er is dixs wel sprake van variatie, maar nergens komt men in het ex travagante. Men heeft zich "gehóuden drie „model-woningen" te vinden zijn aan de Mgr. Nolenslaan (ver lengde van het dr. Wlbautplein) en wel In drie huizenblokken aan de Dr. de Kuyperlaan 175, de Van Kar- nebeekstraat 88 en de Van de Tem pelstraat 88, Borden wijzen de weg. De expositie duurt tot en met dins dag 11 Juni en is elke dag (alleen eerste Pinksterdag uitgezonderd) gratig toegankelijk van 2 tot 5 en van 1 tot 10 uur. De opening Vóór de officiële opening door wethouder Van Kinderen was .er vanochtend een bijeenkomst in het Wijkcentrum Nieuwland, waarbij aanwezig waren vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, het Centraal Vrouwencomité, hoofden van gemeentelijke diensten en uiter aard veel middenstanders. Ook me vrouw I. Peet-Linthorst gat van haar belangstelling blijk. De voorzitter van SMC, de heer A. M. Schoof, dankte daarbij de wethouder voor het vertrouwen in de SMC gesteld. terwjjl van zijn kant mr. Van Kinderen waai'dering had voor de zeer vlotte wijze waar op de middenstanders het voorstel om „modelwoningen" in te richten hadden aangepast en geheel zelf standig uitgevoerd. Met de wens, dat deze op het praktisch nut in gestelde expositie geheel aan het doel za] beantwoorden, besloot hij zijn rede. GEBOREN: Adrianus M., z. van J. H. van Gogh en A. H. van Beek; Mathilde L„ d. van J, van Helden en G. v. d. Ree; Caroline, d. van D. Hartman en-T. van Dijk. OVERLEDEN: D. van Gulik, 79 jaar; I. Westdijk, 52 jaar; C. G. Rotscheid, SS jaar. Mdrertejirte LAfJ In het Volksgebouw namen gister avond ouders van leerlingen, leer krachten en leerlingetjcs van de Klaas de Vriesschool afscheid van mej. J. van der Meulen. Ruim veer tig jaar is de scheidende onderwij zeres aan de sthool verbonden ge weest. Zij heeft de wens te kennen gegeven direct na haar vijf en zes tigste verjaardag vandaag is ze jarig met penstoen te gaan. Mej. Van der Meulen is toegesproken door de rijksinspecteur van ónder wijs, de heer M, Bijpost, de inspec teur van gemeentelijk onderwijs, de heer M. Holi, het hoofd van de school, de heer H. Schenk en na mens dc oudercomroissie door de heer M. Boomsluiter. "Wegens een kleine technische sto ring is in tegenstelling tot het in sa menwerking met de oudercommissie samengestelde huldigingsprogramma, niet begonnen met zang van het meisjeskoor. Na het bondig wel komstwoord van de..heer Boomslui ter was hét woord aan de gem. inspect*.ai van onderwijs. De heer Holl verklaarde uit de grond van zijn-"hart te spreken, toen hij zei: „liet spijt mij jneer dan ik u zegger dan dat u, mej. Van dér Meulen. het onderwijs gaat verlaten. Wij kunnen krachten als u niet missen, zeker in dezè tijd niet." Onder leiding van het hoofd van de school zong ver volgens het meisjeskoor een aantal vroljjke liedjes. De heer M. Bjjpqst, rijksinspec- De voorzitter vent de oudercom missie van de Klaas üe Vries- sclioalde heer M. Boomsluiter, deed zijn goede wensen vergezeld gaan van een cadeau ondercou vert. Natuurlijk, tuaren er ook bioemèn voor mej. J. van der Meulen, die na veertig jaarde school verlaat, om van een wel verdiende rust te gaan genieten. teur van onderwijs, prees zeer gees tig de kwaliteiten van de onderwij zeres. „Veel van de ouders, die hier vanavond in de zaal zitten, zuilen nog bij u in de klas gezeten hebben. U heeft veel van uw leerlingen ge- eist, hoe zegenrijk deze eisen waren, wordt meestal pas later beseft. On geveer 1500 kinderen zullen in de veertig jaar van uw lessen genoten hebben. U was als een molen, die door blijft, draaien ook bij slechte wind en nooit aan het resultaat wan hoopt." Om de avond niet té eentonig te maken, zijn de toespraken onderbro ken door toneel van de leerlingen. Op het podium stonden schoolban ken en een echt bord. Het spreekt haast vanzelf., dat het toneelspel in deze omgeving de kinderen geen pro blemen opleverde. Vlot en geestig kregen de aanwe zigen een kijkje in een lagere school klas. Namens de oudercommissie bood de heer Boomsluiter de scheidende onderwijzeres een cadeau onder cou vert aan. Van de leerkrachten kreeg, mej. Van der Meulen een fraaie vul pen. Mej. Van der Meulen zal van haar wel verdiende rust in Bloemen dag] .gaan genieten. Het Stedelijk 'Museum heeft met steun van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum te Schie dam een bronzen plastiek van prof. V. P. S. Esser verworven. Het is een brons van 26 cm hoogte, voorstellende een honkbalspeler in volle actie. Deze „Runner" behoort tot een groepje bronzen honkbalfiguren waarmee prof. Esser vorig jaar de landelijke prijs voor „SpoTt en Kunst" won. Het groepje is in Australië te zien geweest, waarheen het gezonden was ter ere van de Olympische Spélen, en het is thans uitverkoren om de Nederlandse plastiek te vertegen woordigen op de Biennale van Sao Paolo in Zuid-Amerika, één van dé belangrijkste internationale kunst gebeurtenissen van dit jaar. Prof. Esser in -1914 te Baarn ge boren werd aan de Rijksacademie van beeldende kunsten te Amster dam opgeleid door prof. J. Bronner, die hij later in 1946, aan de academie opvolgde. Reeds nti begint zich enige in vloed van zijn dynamisch, virtuoos taient te doen gelden. Esser werd tot dusver vooral be kend door zyn magistraal Troelstra- monument te Den Haag en de fon- teingroep op de binnenplaats van het nieuwe Provinciehuis te Arnhem. Ook als pënningkunstenaar geniet hij een bijzondere reputatie. Dit jaar werd hij bekroond met de „Verzets- prijs v. d. kunst". De „Runner" die thans te zien is op de grote tentoonstelling van Ne derlandse Beeldhouwkunst in het Museum Boymans vormt een zeer fraaie aanvulling van de verzame ling kleine Nederlandse plastieken, die reeds in het Stedelijk museum is bijeengebracht. In spoedgevallen zijn op Hemel vaartsdag de volgende artsen te raad plegen: J, van Buren, Buys Ballotsin gel 7276. tel. 6.9661; H. J. Ormet sr., Singel 76. tel. 68250 en G, W, Ormel jr., Schoolstraat 5. tel. 64244. Geopend is apotheek Gouka en Co, Groenelaan 127| die ook gedurende de rest van deze week de nachtdienst waarneemt. Op Hemelvaartsdag Ned. Herv. GemeenteGrote kerk: 10 uur ds ,J. Gras. Bethel- kerk: 10 u. ds, J. G. Jansen. Kethel: 10 uur ds. P, J. de Bruijn. Gemf. kerk. Julianakerk: 10 uur ds. E. J. Oomkes. Ned. Herv. Geref. Evting. Gebouw Irene; 10 uur ds/ J. C. Stelwagen (Hillegersberg), Evahg. Luth. gemeente. 10 uur ds. S. G. van. der Haagen. Apothekers nachtdienst: apotheek Gouka en Co, Groenelaan 127. Bellen by ongeval: G.G. en GE* Tmntaan 80, telefoon 69290. Politie-alarmnummer; 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en .Bibliotheek, Lange Haven; Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9.30 tot 430 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. RJL Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere ayond (beha)ve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum; Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur; zonda gen van 2 tot 5 uur. Expositie „Michiel de 'Ruyter", Expositie, H. N. Werkman. BIOSCOPEN Paslage, 2 en 8.15 uur; „Don't knock the rock". (Donderdag: 2," 4.1S, 7 en 9.15 uur). Monopole. 2, 7 en 9 Uur: „De Haaien- doder". (Donderdag: 3, 5, 7 en 9 uur). DIVERSEN Irene, 8 uur*. Chr. Bouwvakarbeiders, toneel. - Musis Sacrum, 8 uur; Kijks-H.B.S., in stuif. Grote Kerk, 8 uur: Orgelbespeling. Stedelijk Museum, 7.30 uur: Rondlei ding expositie Werkman. De derde wedstrijden reeks in de door de Schiedamse Volleybal Club georganiseerde nederlaagserie bracht het Rotterdamse „Smash" als te genpartij binnen de lijnen. Geheel tegen de verwachtingen, werden ditmaal geen spannende wedstrijden vertoond, terwijl ook 't spelpeil verre van goed was. Dames 2 wist nog enigszins en thousiasme en vaart in het spel te brengen, doch moést desondanks met 2—-1 het onderspit delven. Dames 1 wilde het deze avond niet lukken, Voornamelijk door een onjuiste opstelling van de speel sters kon het team haar normale spelpeil niet benaderen en moest eveneens het hoofd buigen. Ook dit zestal verloor en zelfs met 30. Heren. 2. hoewel niet groots, wist toch de zege in Schiedam té hou den en won met 2—1. Heren 1 bracht de balans weer in evenwicht door Smash 1 met 2—1 te kloppen. Ook dit team kwam niet in haar normale spel en zal zeker heel wat beter móeten spe len wil het a.s. vrijdag kunnen winnen. Dan komt n.l. kampioen DRL op bezoek, de bekerwinnaar van vorig jaar. Vermoedelijk zal dan beter en enthousiaster spel ver toond worden, (Advertentie LM.) Op Hemelvaartsdag, gaat Hermes DVS I op bezoek in het pittoreske Voiendam, om daar de club van die naam te bestrijden. Voiendam, dat in de eerste helft van de competitie tot de préten denten voor de hogere plaatsen be hoorde, vestigde toen de naam, dat het thuis maar zelden te kloppen is. Daarom zal Hermes wel een warme ontvangst wachten. Het elf tal,. at ongewijzigd is gebleven, zal echter in Voiendam een goede naam willen achterlaten. Cricket Donderdag zijn drie cricket-elftal len van Hermes in het veld. Het eerste start de competitie met een uitwedstrijd tegen ACC in Amster dam. direct al eén zware opgave. Het tweede elftal speelt op het terrein aan. de Poldervaart tegen VUC I en het derde team gaat in Utrecht bij Hercules op bezoek. De poppendokter P. 'an der W. uit de Edisonstraat deed gisteren aangifte van diefstal van een bedrag aan geld uit zijn winkel. Tijdens zijn afwezigheid hebben die ver zich uit de voeten gemaakt met cwaalf gulden uit de toonbanklade en vijf gulden uit een potje in de winkel. De 17-jarigë J. J. B. miste gis teren zijn portemonnaie uit de ach terzak van zijn pantalon, die hij in een kleedlokaal van „Martinit" aan de Willem de Zwijgerlaan had op gehangen. Door een onjuiste manoeuvre van de bestuurder reed vanochtend op het kruispunt Oranjestraat-Gerrit Verboonstraa l-Lange Nieuwstraat een liclitgrijzé auto tegen een ver- keerszuil. De wagen, die met een harde klap tegen de pilaar tot stil stand kwam. is licht beschadigd. De zuil werd ontwricht. De reserves Donderdagmiddag 2 uur speelt SVV 2 aan de Bosrand haar laatste compe titiewedstrijd tegen de reserves van Haarlem. In Haarlem hebben de rood-groenen een 2-1 nederlaag te in casseren gekregen, zodat zij donder dag tot besluit in iéder geval nog de kans krijgen voor een revanche. Mevrouw M._ S.-de K. is gisteren met haar fiets in de Langehaven ge vallen. De berijdster van het rijwiel kreeg bij het passeren van een vrachtwagen het portier tegen de rechterschouder, waardoor zij hel evenwicht verloor. Door personeel van de distilleerderij Daniël. Visser is de drenkeling uit de gracht ge haald. Tegen de bestuurder van de vrachtwagen, de chauffeur A. de D. uit Veen in Noord-Brabant, is pro ces-verbaal opgemaakt. t te fantastisch, Lekkèrmon. Hoe maken juffie die të/S shag zo fijn van geur en smook? Ssst- fabrieksgeheimSteek nog moor eens op 't Kon er best af want shag jn 3 smaken verkrijgbaar) draait lekker oit ia cellofaan verpak: VOETBAL Öp het terrein van DHZ speelt Ex celsior' 20 donderdagmiddag de laat ste voetbalwedstrijd van dit seizoen. Nu Excelsior zondag van Transvalia heeft gewonnen staat de Schiedamse derde klasser voor de taak deze laat ste beslissingswedstrijd tegert Hille- sluis ook zo goed mogelijk te vol brengen. 't Degradatiegevaar is door de 5I-overwinning voor de Schie dammers geweken, want zouden de drie clubs nog gelijk eindigen dan beslist het doelgemiddelde van .de competitie en dat is voor Excelsior'20 net iets gunstiger. De degradatiewed strijd gaat dus nog tussen Hillesluis en Transvalia. Excelsior' 20 heeft de sportieve opdracht te trachten don derdag de tweede Rotterdammer, Hil lesluis, te slaan. Als dit lukt dan moet in de derde en laatste wedstrijd tussen de twee Rotterdamse clubs worden uitgemaakt wie van deza twee naar dé vierde klas zal degraderen. Alle apartementen van het flatge bouw aan de Lorentzlaan zijn thans In gebruik. Als laatste in de serie bij kantoor Spaarbank 3820, herenkap- salon van De Groot, beeft de heer P. Mataheroe gistemïddag in de be nedenverdieping een dameskapsalon geopend. De nieuw geopende zaak „Matahari" i$ een filiaal van de kap salon aan de Uitweg te Rotterdam. De zaak is zeer modern ingericht. In de ruim 50 m- staan 12 kapstoelen. Zowel wanden, plafond en meubilair zijn uitgevoerd in harde kleuren. Des ondanks maakt het geheel een vro lijke, fleurige indruk. Zeer smaak vol zijn de bloemenkelkvormjge hang lampjes. De twee etalages van de zaak laten niet alleen veel dag licht toe. maar bieden bovendien nog gelegenheid voor het uitstallen van artikelen. De heer Mataheroe zal na enige weken zijn filiaal aan de Lo rentzlaan in beheer geven aan een filiaalhoudster om zelf zijn klanten in Rotterdam te kunnen bedienen. Voor de gelegenheid tot feliciteren is gistermiddag en gisteravond ruim gebruik gemaakt. Veel vrienden en en relaties deden hun gelukwensen vergezeld gaan van bloemstukken. De firma Schouffoer was belast met de inrichting van de dameskap salon. De lastige erftante van Stephen van Cuyk heeft dinsdagavond in gebouw Tivoli het personeel van The Nether lands Distilleries vermaakt. Zeven dames van de amusementsvereniging ..Trionica" hebben met veel enthou siasme deze klucht voor hun colle- ga's opgevoerd. In „De lastige erftante" is mej. j W, J. J, Dullaart het kribbige oude •dametje, dat bevreesd is dat haar I geld in verkeerde handen zal komen j ha haar dood. Met argusogen bekijkt :ze iéder, die haar nadert cn ze is er j vast van overtuigd dat het zestal da- I mes op haar geld loert. Dat is dan i ook wel zo en daardoor ons taan heel wat grappige complicaties. Aan het slot komt de verzoening en geeft tan- I te haar geld de goede bestemming. Goed spel lieten mej, Dullaart als tante Clara Kervel zien en mej. C. de Vogel als het nichtje Ida. De re gie was bij de heer A. Meyer. Het welkomstwoord op deze eerste gezellige bijeenkomst van dit jaar werd ook gesproken door de heer lA.Meyer, die ook voorzitter van,.Tri- onica" is. Hij vertelde, dat het nog a! [moeilijk was geveest een goed pro gramma samen te stellen. Een speciaal welkom had hij voor de heren van de bedrijfsleiding en hun dames. Aan het slot werd gedanst op muziek van eén bandrecorder. Pianist Loet Stout,- handel heeft voor de toneelvoorstel ling series populaire melodieën laten horen. In vérband met zijn 25-jarig be staan heeft de SCV „De Postduif" een stedelijke wedvlucht gehouden, waarvoor een zeer grote belangstel ling bestond. Door deelname van o.a. Rotterdamse verenigingen is het een concours geworden met een deelname van bijna 10.000 duiven. Er waren prachtige prijzen beschik baar gesteld. z.a. een radio-toestel, een fiets, stofzuiger enz. Het is ondoenlijk om de uitslag te vermelden, wel kunnen we me dedelen dat onder de Schiedammers goede prestaties zijn geleverd door de duiven van D. Ram, J. v. d. Wind. Middendop. Bprrani, N. in it Hol van de Postduif en A. v. d. Kant, J. Opijnen, Kerhof en M. Put ters van i,De Blauwe Doffer". Het gewestelijk jeugdfeest van de afdeling Zuid-Holland van da Culturele Sportbond wordt morgén in het sportpark „Varkenoord" ta Rotterdam gevierd. Honderd jeugd leden van de Schiedamse arbeiders- gym nastiekvereniging „Arma" ver trekken morgenochtend om 9 uu* per extra tran van de Koemarkt om deel te nemen aan de festivi teiten. SCHIEDAM Ook dit seizoen brengen -weer een fleurige collectie DAMESKLEDING ih grote verscheidenheid van modellen en stoffen. LANGE KERKSTRAAT 19, Schiedam - Telefoon 66135 Zie onze étalage Komen ook op zicht DAN NAAR D. DE BRUIN Oranjestraat S Schiedam - Tel. 66433 Personeel gevr. Wij vragen een aankomend naaister voor ons verander- atelier. Bervoets Kleding magazijnen, Broers vest 53— 61. Schiedam. Te koop qongeb. Wasmachines 145-en 165.met 60.— korting of wringer cadeau. Telex'isie- apparatën 43 cm, super-uit voering van 1099.voor 895.—. Directe grossiers levering. Ook afbetaling. Hofsingel 19. Vlaardingen. Tel. 01898—5725. Plastic teilen, emmers enz., aluminium - en.emaille pan nen, los verkrijgbaar bij Bokhorst, Groenelaan 36, Hoogstraat 34: Nieuwe piano's in huurkoop. Contant [5 van de koop som, restant in 48 maanden. Br. onder nr. 6539 bur, dezer. Fotografie Rolfilms vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films. Foto K. v. Vuu- ren. Hoogstraat 106. Voor pasfoto's naar K. van Vu uren. Hoogstraat 106, tele foon 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. Ontwikkelen van rolfilms, des morgens gebracht, des avonds klaar. K. v. Vuuren, Hoogstraat 106. Schiedam. •Numrnerbneven Ole naar ons nordeeJ «et bonaflda op de inhoud dei advertentie reage- worden niet doorgezonden. Gevraagd voor slijterij in Botterdam Kleine woning aanwezig. Brieven onder nr. S-582 aan het bur. v. d. blad. FABRIEKSKANTOOR te Schiedam vraagt voor spoedige indiensttreding BEDRIJFSASSISTENT M.T.S., W.T.B.-diploma, leeftijd tot 35 jr. VLOTTE STENO-TYPISTE Nederlands en Engels ASSISTENTE .voor «Ie doorschryfadmiTiJstratie. Vereist MULO-diploma, bekend met boekhouden en.goed handschrift. JONGEDAMES leeftijd 17—24 jaar, voor administratief werk. Brieven met uitvoerige inl. aangevende de functie waarnaar men solliciteert en vermelding van leef tijd, diploma's onder no. S 581, bur. van dit blad. Verwarming (olie en kolenl - Kookapparaten - keukengeysers was- en strijk machines - 1 Sanitair - Koelkasten, enz. werden geplaatst door

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2